counter
Стрічка новин
Вибрати все
13 Квітня
12 Квітня
Всі новини...

Андрій Новак
Андрій Новак

Для інвестицій необхідні зміни в адмініструванні та законодавчій базі


Для того щоб інвестори прагнули заходити в Україну та вкладати кошти в українську економіку, необхідно змінити законодавчу базу і зробити адміністрування менш зарегульованим. Зміни мають бути в обох цих сферах, а не якійсь одній із них. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економіст і глава Комітету економістів України Андрій Новак.

«Під поняття інвестиційних умов підпадають дві категорії: перша - це законодавча база в цілому економічної діяльності і друга - це адміністрування з боку органів влади. Звичайно, все починається із законодавчої бази: податкова, митна, бюджетна і грошово-кредитна системи. Якщо вони не сприяють веденню бізнесу та капіталовкладенням, то, звичайно, жодне навіть дуже ефективне адміністрування не замінить несприятливої ​​законодавчої бази. Водночас навіть за дуже сприятливої номінальної законодавчої бази, якщо адміністрування занадто зарегульоване і в ньому багато так званого ручного управління, яке залежить від волі чиновника, то, звичайно, така система теж не буде привабливою», - розповів економіст.

На думку Новака, для інвестицій потрібні два елементи: сприятлива законодавча база та ефективне адміністрування, а не окремо якийсь із них. За словами експерта, поки в Україні не виконується жодна з цих двох умов.

«Законодавча база у 2016 році, як мінімум, буде такою ж старою, бо не прийнята із серйозними змінами нова податкова система. Є тільки косметичні зміни. Бюджет прийнятий абсолютно в тій же рівній структурі доходів і витрат, що й бюджети 2015 і 2014 років, тобто не відбулося жодних структурних змін. Законодавча база не змінюється. Єдине, що можна у 2016 році більш-менш змінити, - це адміністрування задля зменшення його регуляторних функцій і процесів з боку державних органів влади як центральних, так і місцевих. Тільки тут можна показати якісь зміни, що повинні змусити українських підприємців не виводити капітал, а іноземних підприємців - не боятися вкладати в Україну кошти. Звісно, тільки адміністративними змінами за наявної законодавчої бази нічого суттєвого в плані інвестиційної привабливості зробити ми не зможемо», - зазначив економіст.

Новак переконаний, що це відкладеться доти, поки дійсно не будуть зроблені глибокі економічні реформи зі зміною податкової, бюджетної та грошово-кредитної систем.

«Невідомо, коли чинна влада взагалі збирається міняти систему. Поки не видно таких спроб, бо якби були такі цілі, то вже можна було б запропонувати нову податкову систему й нову бюджетну та грошово-кредитну систему. Якщо за два роки нічого не змінили, то в мене особисто на цей політикум, на цей політичний клас особливих надій немає», - резюмував Новак.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 34Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Сонник: тлумачення сну, у якому ви бачили гроші
Сонник: тлумачення сну, у якому ви бачили гроші
Якщо снилися гроші, то з ними можуть відбуватися різні події: втрата, отримання, витрата Сни про гроші мають н....
Значення родимок на тілі: три відьми мітки
Значення родимок на тілі: три відьми мітки
В Европе в средние века за родинку не теле могли сжечь на костре Все потому, что необычные изменения кожи счит....
Гороскоп на 13 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 13 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні може бути день, коли ви відчуєте себе особливо енергійно та рішуче ....
Любовний гороскоп на 13 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 13 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні у ваших стосунках може настати момент яскравих емоцій та пристрасни....
Сон у ніч з 12 на 13 квітня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 12 на 13 квітня 2024 року: тлумачення за місячним календарем
13 квітня о 7:01 розпочнеться шостий місячний день, і фаза Місяця буде зростаючою Згідно з прогнозами, ніч з ....
більше матеріалів


/-0,22370982170105-/ /-pc-/
Top