counter
Стрічка новин
Вибрати все
22 Червня
21 Червня
Всі новини...

Олексій Кучеренко
Олексій Кучеренко голова Спілки власників житла, міністр ЖКГ 2007-2010 років

На нас в атаку пішли монополії


– Як людина, яка тричі була у Верховній Раді і таки знається на політиці, я можу сказати одне: люди, які ухвалюють рішення по тарифах, не розуміють усієї глибини цієї проблеми для пересічного українця. Річ у тім, що 3 чи 5% людей, у житті яких від розміру цих тарифів нічого не залежить (вони забезпечили і себе, й своїх дітей), приймають рішення для решти громадян нашої країни. Це я кажу, спираючись на власний досвід. Бо останній рік намагався донести, що це – величезна проблема. Але люди, з якими я спілкуюсь, кивають головою й кажуть: не заважай нам відпочивати. При цьому розумієш, що в нашому суспільстві щодо цього питання є дві площини, інтереси яких жодним чином не перетинаються.

Річ у тім, що тарифна система в Україні державно-регулювальна, проте отого самого державного регулювання якраз і немає. Або, якщо хочете, воно вкрай неефективне: є якісь органи, які, власне кажучи, нині більше виконують якісь замовлення, але точно не працюють на споживача. Тому я особисто не довіряю жодному тарифу, жодній ціні, яка на сьогодні декларується і вписується у платіжки, які ми з вами отримуємо. Передусім я не довіряю ціні на газ, і, відповідно, по всьому ланцюгу, куди ця ціна входить як одна зі складових. І ось чому.

До останнього – до 2014 року – боялися підвищувати ціни для населення, компенсуючи усі витрати і збитки через бюджет. Нині є жорстка умова нашого кредитора – Міжнародного валютного фонду: не робіть цього. Усі ці чинники у комплексі, помножені на бажання монополістів усіх рангів, вилилися в тарифи, які доведені до населення. Шлях цей не зовсім правильний, якщо не сказати, що зовсім неправильний. У чому величезна проблема нашого суспільства? Мало того, що не працює державна система регулювання монополій, які працюють у сфері ЖКГ, там немає вільного ринку. Коли нас з вами дурять, що є якась ринкова ціна на газ, не вірте, бо немає ринку газу. Не може бути ринкової ціни там, де немає ринку. Не ринкова ціна й на електроенергію, воду – там так само монополії.

І головне, чим користуються монополісти всіх рангів упродовж останніх 23-х років, – вони в нас, споживачах, взагалі не мають свідомого, кваліфікованого, підготовленого партнера. Тому й звикли до повної тарифної непрозорості. А на тлі того, що відбувається в країні загалом, це  виглядає взагалі не найкращим чином. Тобто, у нас сьогодні два фронти бойових дій. Перший – зовнішній, з ворогом, у зоні АТО. Другий – на нас в атаку пішли монополії. Ви все це відчуваєте на собі, тримаючи в руках платіжки. І саме тому, а я представляю Спілку власників житла, закликаємо всіх, хто нас чує, – до об’єднання зусиль з підготовки кваліфікованого, прагматичного, професійного споживача, щоб протистояти цій атаці, яка сьогодні йде збоку монополістів.

Підписавши меморандум зі своїми першими партнерами, а це громадська організація «Публічний аудит», ми вимагатимемо від Верховної Ради терміново створити Тимчасову слідчу комісію, яка розгляне стан речей не тільки з економічною суттю тарифів, а й узагалі – як, у який спосіб це підвищення відбулося без споживача? Наскільки це легітимно? Наскільки це конституційно? Наскільки було дотримано всіх процедур? Наскільки захищені наші інтереси? Бо відповідні норми закону про природні монополії чітко в ст.10 фіксують, що об’єднання споживачів мають право на доступ до будь-якої інформації. А ви спробуйте отримати цей доступ!

Друге наше прохання до ВР (і це вже моя місія як людини, яка свого часу в 2009 році все зробила для того, щоб наша країна мала сучасну програму реформування ЖКГ на 2010-2014 роки) – поновити виконання цієї програми, за яку влітку 2009-го, коли не було коаліції, проголосували 350 депутатів – з усіх фракцій. Ця програма передбачала 100-відсотковий облік води, тепла, газу, прозорість тарифів, утеплення будинків, модернізацію теплокомуненерго, водоканалів, доведення води до відповідної якості тощо… Якби все це було зроблено, ситуація сьогодні була б іншою. Проте з усього комплексу програми обрано одне рішення – підвищення тарифів. Та це – не вихід. Бо буде або криза неплатежів, або інші соціальні вибухи. Саме тому парламент повинен терміново розв’язати цю проблему.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 45Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Талісмани та обереги для Знаків Зодіаку
Талісмани та обереги для Знаків Зодіаку
Грамотно підібрані талісмани працюють бездоганно, крім везіння та добробуту вони приваблюють до свого власника....
Три шага, чтобы восстановить энергетический баланс и жизненные силы
Три шага, чтобы восстановить энергетический баланс и жизненные силы
У нашому житті успіх у будь-якій із сфер життя залежить від енергетики нашого тіла, на яку впливає безліч факт....
Енергетика людини: 7 ознак сильного біополя
Енергетика людини: 7 ознак сильного біополя
Сильне біополе - це міцне здоров'я, висока самооцінка та розвинена біоенергетика Саме цих якостей часом не вис....
Як очистити будинок по фен-шуй
Як очистити будинок по фен-шуй
Якщо ви відчуваєте себе не комфортно у своєму будинку, між човнами вашої родини часто відбуваються сварки, ви ....
Шість корисних рослин для будинку по фен-шуй
Шість корисних рослин для будинку по фен-шуй
Кімнатні рослини дуже впливають на енергетику будинку У кожної квітки свої властивості та характер, які необхі....
більше матеріалів


/-0,16370296478271-/ /-pc-/
Top