Є ймовірність того, що депутати Ради можуть проголосувати за імперативний мандат. Це станеться в тому разі, якщо інтереси великих фінансово-промислових груп у різних фракціях співпадуть, але в цілому прийняття цієї ідеї абсолютно неприйнятно. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив керівник проектів Інституту-Фонду «Українська політика» політолог Олексій Вороненко.
«Звичайно, сама процедура в наших реаліях може і має місце бути. Але в тій формі, в якій її подають і зараз намагаються протягнути в законопроекті, вона неприйнятна тому, що коли центральне керівництво партії вирішує, кого прибирати, а кого - ні, ця ситуація може перетворитися на банальні торги. Торги за мандати: хто оплачує, той і заходить за списками. Якби у нас була 100% мажоритарна система, і щоб у цей процес були включені мешканці того чи іншого мажоритарного округу, щоб вони прийняли рішення: влаштовує їх цей депутат чи ні, так було б цікаво. Тоді можна було б розвивати цю ідею», - розповів Вороненко.
За словами політолога, є і оцінки європейських комісій, які чітко говорять, що закон у такому вигляді приймати не можна.
«Думаю, цей закон протягнутий чиїмись лобістськими групами, щоб просто заводити своїх людей. Думаю, він не буде прийнятий. Є оцінка європейських комісій - це раз. По-друге, це так банально. Хоча потрібно розуміти всю політичну кухню, які козирі у Радикальної партії. Я б не виключав, що, можливо, інтереси великих фінансово-промислових груп в різних фракціях співпадуть і, можливо, він буде проголосований», - розповів політолог.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.