Діяльність Кабміну за рік роботи легко оцінити за станом нашої економіки. За її показниками видно, наскільки успішні або неуспішні дії уряду. Свою негативну роль відіграли такі чинники, як війна, втрата російського ринку і непрофесіоналізм членів Кабміну. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
«Подивіться на гаманці простих людей, на сьогоднішні зарплати, доходи, на скорочення робочих місць. Тут не потрібно якогось конкретного оцінювання, причому оцінку діяльності уряду провадять не експерти, і навіть не парламент. Головне - економічні показники. На них вплинула і війна, і майже повна зупинка промисловості на сході України, і розрив економічних зв'язків з Росією, і втрата економічного ринку, і непрофесіоналізм окремих міністрів, і продовження діяльності корупційних схем, і відсутність нормальної підтримки в парламенті», - розповів політолог.
За його словами, коаліція існує тільки де-юре, а де-факто її немає. Тому уряд не може працювати в таких умовах. На думку Карасьова, сукупність перерахованих вище чинників тримає економіку в заручниках, чим і обумовлюється низький ККД Кабінету Міністрів.
«Інша справа, що навіть у цих умовах війни, відсутності постійно діючої парламентської більшості, падіння промвиробництва, утрати ринків негатив можна було б компенсувати більш успішною діяльністю уряду. Можливо, інші люди впоралися б краще. Можливо, хтось зробив би ще гірше. Але тут гадати не треба - треба думати про те, як зміцнити уряд. На жаль, ситуація у світі й навколо України навряд чи покращиться, економіка не оживе, промисловість на сході не запрацює. Значить, треба перезаряджати уряд, оновлювати кадри, висувати кращих професіоналів. Тим більше, що в уряді вони теж є. І вже сьогодні треба думати про те, щоб новий Кабмін не просто почав працювати, але і впорався з поставленими перед ним завданнями», - резюмував Карасьов.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.