Конкурентоспроможність українських товарів на ринку Євросоюзу залежатиме від роботи Верховної Ради - від ухвалення нею необхідного законодавства та від бажання самих виробників. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила координатор інформаційної кампанії «Сильніші разом» Любов Акуленко.
«Якщо оцінювати Зону вільної торгівлі, то формально, де-юре ЗВТ запускається в січні 2016 року, але враховуючи той факт, що торгівлю з Росією практично зупинено, Україні треба виживати, то Україна ще в 2014 році почала адаптувати законодавство. Що мені не подобається - це динаміка, вона занадто повільна», - розповіла Акуленко.
За її словами, про ЗВТ більше дбають громадські активісти, а не міністерства і парламент.
«Закони, які стосуються ЗВТ, їх по 5-6 разів знімають з порядку денного. Вони абсолютно не в пріоритеті. Їх ніхто не розуміє, і аргумент, що ЗВТ запрацює з січня, не підходить. Не знаю, яким чином будемо виконувати ЗВТ. У нас є 10 років до 2026-го для імплементації обов'язків. З такою динамікою прийматимемо не 10 років, а всі 20», - розповідає експерт.
Вона зазначила, що крім млявості Ради в ухваленні євроінтеграційних законопроектів проблема полягає ще й у тому, що немає генеральної лінії і немає людини, яка б рухала цей процес. Розв’язати проблему може запровадження посади віце-спікера з євроінтеграції.
Ще один необхідний крок, аби підтримати українського виробника перед повноцінним виходом на європейський ринок, - це доступ до оборотних коштів і до кредитів, щоб виробники могли їх використовувати.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.