Зараз іде курс на зменшення видатків державного бюджету. Якщо аналізувати обидві концепції податкової реформи, стане зрозуміло, що дохідна частина бюджету у будь-якому разі зменшиться. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі.
Вона пояснила, за рахунок чого зменшиться дохідна частина українського держбюджету: «За першою концепцією від Міністерства фінансів ставки на більшість податків будуть у розмірі 20%. А реформа, яка пропонується Комітетом податкової політики Верховної Ради, передбачає істотне скорочення більшості податків. В першому варіанті, коли ми говоримо про Мінфін, скорочення державного дефіциту доходів буде приблизно у розмірі 60 мільярдів гривень. За концепцією від Верховної Ради дефіцит становитиме більше 200 мільярдів гривень».
На думку Бочі, за будь-яких умов це покриватиметься за рахунок скорочення видатків держави.
«Очевидно, що буде скорочено витрати на утримання державних інститутів, а зокрема, швидше за все, правоохоронних органів, міністерств. Тобто скорочення видатків буде за статтею витрат на утримання державних службовців», - вважає експерт.
Реструктуризація зовнішнього боргу, за її словами, теж зменшить статті видатків бюджету, але більшість цих коштів піде на енергетичну реформу країни.
«Скорочення доходів бюджету - це дуже позитивний фактор, але у світовій практиці звично скорочувати спочатку видатки, а потім під них підганяти доходи. Натомість наш уряд вирішив зменшити доходи, а потім уже подивитись, кому і в якому розмірі урізати фінансування», - наголосила Бочі.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.