counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Червня
29 Червня
Всі новини...

Андрій Блінов
Андрій Блінов

Уряд досі не визначився, що урізати в бюджеті, а що ні


Бюджет на 2016 рік буде сформовано лише після ухвалення нового Податкового кодексу, а на сьогодні зареєстровано хіба що його проекти. Розглядатися це питання має наступного тижня, але не факт, що його буде поставлено на порядок тижня і включено до плану. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний та фінансовий експерт, проектний менеджер Ліги фінансового розвитку Андрій Блінов.

За його словами, проект бюджету потрібно було внести ще до 15 вересня, його ж внесли 14-го і одразу ж відкликали, оскільки це була «пустушка». За законом Податковий кодекс треба було ухвалити ще за півроку до цього, а законопроект про бюджет подати до 15 вересня, тобто за три з половиною місяці до початку нового бюджетного періоду. Але у нас з року в рік цей алгоритм не витримується.

«Судячи з усього, у зв'язку з відсутністю Податкового кодексу наприкінці грудня розпочнеться наша щорічна «бюджетіада», - вважає економіст.

Блінов нагадав, що бюджет зазвичай розподіляється на планові витрати: виплати армії, погашення боргів і так далі. «Бюджет 2016 відрізнятиметься від попередніх тим, що в ньому буде менше витрат на державний борг, які раніше становили одну з його основних частин. З погляду витрат, на мою думку, бюджет поки що не зазнає жодних додаткових витрат. Хоча це дзеркально залежить від вирішення питання податкової реформи», - вважає експерт.

Справа в тім, каже він, «що будь-яка податкова реформа передбачає наявність випадаючих доходів бюджету - деякі ставки податків знижуються, відбувається лібералізація податків і, відповідно, суми надходжень до бюджету знижуються. Щоб тримати бюджетний дефіцит в узгоджених з МВФ рамках - 3,7% ВВП - необхідно скоротити витрати бюджету».

Економіст переконаний, що, не обравши концепцію податкової реформи, говорити про збалансованість бюджету не можна. «Швидко зверстати ефективний бюджет не можна. Тобто технічно його можна зверстати хоч за три дні, а от зрозуміти, що ми урізуємо, а що фінансуємо, - не можна. Наскільки я розумію, уряд досі не визначився з відповіддю на це питання», - зауважив експерт.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 24Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Бункерний фюрер видавив із себе марення по теракту у Кременчуці
Бункерний фюрер видавив із себе марення по теракту у Кременчуці
Перебуваючи на так званому Каспійському саміті, ватажок терористичної країни путін зробив цинічну заяву про ск....
Мерзкий карлик скорчив скривдження, коментуючи тролінг лідерів G7 на свою адресу
Мерзкий карлик скорчив скривдження, коментуючи тролінг лідерів G7 на свою адресу
На саміті G7 лідери країн учасниць пожартували з приводу фотографії Путіна з голим торсом верхи на коні Б....
Лідери G7: обстріл торгового центру – це військовий злочин
Лідери G7: обстріл торгового центру – це військовий злочин
Лідери країн "Великої сімки", які проводять зустріч у Баварії, випустили спільну заяву з приводу ракетного обс....
27 щасливих днів і заряджена склянка: 7 перевірених способів здійснення мрій
27 щасливих днів і заряджена склянка: 7 перевірених способів здійснення мрій
Навряд чи на землі існує така людина, яка абсолютно ні про що не мріє У кожного з нас є, щонайменше, одна запо....
Підводні камені: що найбільше дратує різні знаки Зодіаку
Підводні камені: що найбільше дратує різні знаки Зодіаку
Як прекрасно, коли все у нас в житті добре! Але ніщо людське нам не чуже, і іноді нас хтось або щось злить і в....
більше матеріалів


/-0,24907803535461-/ /-pc-/
Top