Перш ніж вводити в дію механізм нової поліції, необхідно було продумати те, куди подіти звільнених міліціонерів. Адже багато з них займатимуться вимаганням і тоді рівень злочинності може зрости. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила член Громадської ради Майдану, керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич.
«Не зовсім до кінця продумана система відбору поліцейських. Наведу вам один приклад. Я нині перебуваю в Бердянську і у нас з'явилася інформація про те, що ті міліціонери, які не потраплять в нову поліцію, вже домовилися з місцевим олігархом. Вони розуміють, що їх звільнять, тому активно заробляють гроші. Я думаю, що злочинність і через це теж, на жаль, зросте», - розповів експерт.
Бабич зазначила, що перед тим як робити такі кроки, необхідно було продумати всю ситуацію і визначитися з тим, що робити з такою кількістю звільнених міліціонерів.
«Треба було продумати, яким чином їх зайняти, куди вони можуть докласти свої сили. Це було досить таки прогнозовано, що люди, які залишилися без роботи і які не можуть нічим особливо іншим займатися, окрім як здирством і грабунком, їм і будуть займатися. Це можуть бути приватні охоронні структури. В принципі люди, які насправді більш-менш порядні, вони бачать себе поліцейськими. Всіх інших треба тримати на особливому контролі. Їх треба тримати на контролі хоча б рік. Малий бізнес вже скаржиться, що міліція просто по-нахабному збирає з них гроші», - резюмувала Бабич.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.