Потрібна реальна реформа оподаткування, а не просто оптимізація адміністрування податків. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Української міжбанківської валютної біржі Анатолій Гулей.
«Думаю, що ситуація не буде ні поліпшуватися, ні погіршуватися. І це за умови виконання всіх зобов'язань», — заявив він.
Анатолій Гулей нагадав, що базисом є Бюджетний і Податковий кодекси.
«Як я розумію, держбюджет, ухвалений на 2015 рік, жодним чином не вплине на прийняття рішень новим керівництвом ДФС. Вона буде виконувати бюджет в рамках домовленостей із МВФ. Інша річ, наскільки ефективно буде наповнюватися бюджет. Це вже питання їхньої особистої відповідальності, і того, чи будуть вони за три місяці притягнуті до відповідальності за невиконання цих показників», — додав експерт.
«Якщо ми хочемо побачити дієві зміни в законодавстві, то тут потрібно говорити про реформування всієї системи оподаткування та системи збору податків. А якщо просто зменшувати кількість податків з 22 до 9, і до того ж бракує жодного економічного ефекту і для бізнесу, і для бюджету, то це оптимізація адміністрування податків, а зовсім не реформа», — підсумував Анатолій Гулей.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.