Вступ США у переговорний процес щодо врегулювання конфлікту на Донбасі буде означати перехід до більш жорсткої дипломатичної лінії щодо Росії.
Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний аналітик Ярослав Макітра.
Він нагадав, що на початку військового конфлікту на Донбасі, США брали участь у низці переговорів, проте Росії участь Америки була не вигідною і тому обрали Нормандський формат.
«Те, що США готові повернуться, свідчить, що вони не задоволені ходом переговорного процесу», — сказав він.
За його словами, згоду на вступ у переговорний процес США вже могли дати і Європа, і Україна. Що стосується Росії, то найближчим часом можливо очікувати низку зустрічей західних політиків із російськими чиновниками.
«Візити Меркель, Керрі до РФ якраз і викликані тим, що вони намагаються переконати Росію погодитися на розширення формату. Головний їхній аргумент — Мінські угоди не виконуються», — додав він.
Експерт припустив: якщо РФ не погодитися на розширення Нормандського формату, то можна очікувати посилення санкцій відносно Росії.
Разом з тим, Ярослав Макітра наголосив, що вступ США в переговорний процес буде означати перехід до жорсткішої дипломатичної лінії щодо Росії.
«Фактично буде примус до миру», — резюмував він.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.