counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...
Олександр Дем'янчук
Олександр Дем'янчук

Систему держуправління треба кардинально змінювати


Нинішня система державного управління не витримує жодної критики, її має бути змінено. Однак замінити всі її інститути одразу - практично неможливо, тому зміна людей на місцях - на нових, а не зі старої системи - це позитивний досвід. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, завідувач кафедри політології Національного університету України «Києво-Могилянська академія» Олександр Дем'янчук.

«Наша система державного управління, яка існувала й існує ще й досі, м'яко кажучи, не витримує жодної критики. Цю систему треба серйозно змінювати. Ця зміна може бути або шляхом зміни інститутів, які разом складають цю систему державного управління, або шляхом заміни людей, які в цих інститутах працюють, або того й того одночасно. Замінити інститути не те що неможливо, але досить важко, тому наша влада пішла трохи іншим шляхом - поступово замінює людей на місцях», - розповів експерт.

Політолог зазначає, що, наприклад, Юлії Марушевській (новопризначена голова Одеської митниці, навколо призначення якої зчинилася чимала буча у соцмережах) досвід роботи в старій системі абсолютно не потрібен.

«Навіщо і який їй потрібен досвід? Якщо їй потрібен досвід, кому заносити і скільки, в який кабінет, в якому порядку збирати хабарі від своїх підлеглих, то, звичайно, вона не на своєму місці. Вона цього не знає і не вміє. А якщо йдеться про те, щоб нормально організувати роботу відповідно до законодавства і затверджених процедур, забезпечити роботу митниці, то, даруйте, якщо у людини є клепка в голові, то їй треба три-чотири дні посидіти - розібратися з нормативною базою і все. Загалом їй потрібно не носити хабарі, а стежити за тим, аби підлеглі дотримувалися законності і виконували все, що необхідно. Митниця - це не політичний, а звичайний адміністративний орган», - зазначив Дем'янчук.

Політолог розповів, що, на його думку, начальнику митниці потрібні не глибокі знання старої адміністративної системи, а в першу чергу сумління, відповідальність та бажання щось робити.

«Для того, щоб робити свою справу, у нас досить багато нормативних документів, багато процедур прописано. Нам потрібні принципово інші управлінці та адміністратори, а ми шукаємо людей із досвідом чого - роботи старих принципів, старих моральних підвалин? Я не розцінюю це і багато інших призначень як щось негативне, коли на посаду приходять люди без досвіду старої роботи. Якщо у них є певний моральний стрижень, є певні принципи, то вони навчаться», - резюмував Дем'янчук.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 21


Інші важливі новини і публікації
Голий, з вологими кубиками. У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
Голий, з вологими "кубиками". У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
У Мережу потрапило досить пікантне відео з президентом Володимиром Зеленським Очевидно, що його зняв за силови....
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві провели унікальну операцію з видалення гігантської пухлини Її довжина - 16 см, ширина - 14 см
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Нерідко доводиться чути такі питання: «Чоловіки яких знаків Зодіаку найбільш люблячі?», «Хто найбільш холодний....
Як розпочати перестати жерти. Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
"Як розпочати перестати жерти". Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
Чоловік російської Примадонни Алли Пугачової, телеведучий Максим Галкін поділився зі своїми шанувальниками деп....
Повели в гримерку під руки. Бузовій стало погано на концерті
"Повели в гримерку під руки". Бузовій стало погано на концерті
Концерт колишньої учасниці реаліті-шоу "Дом-2" Ольги Бузової, яка в останні два роки посилено намагається спів....
більше матеріалів


/-0,21347808837891-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top