counter
Всі новини...

Максим Нефьодов
Максим Нефьодов

Реформи у галузі держзакупівель дають змогу в рази зменшити можливості для корупції


Проведення реформ, зокрема у галузі держзакупівель, і електронізація процесу закупівель дають змогу в рази зменшити можливості для корупції. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

«Боротьбою з корупцією, звичайно, займаються правоохоронні органи. Ми не можемо з ними прямо порівнюватися в боротьбі. Але ми зменшуємо можливості для корупції. У нас дуже часто говорять «ой, ви проводите реформу, а в компанії Х все ще крадуть». Та це відбувається. У нас немає поки що ілюзій і ми не хочемо, як-то кажуть «over promise», говорити, що ми щось ввели і воно вирішило всі проблеми в країні. Але ми прибираємо те, за що, умовно кажучи, можна брати хабарі. Якщо в системі ніхто: ні замовник, ні регулятор — не бачать, хто бере участь у закупівлях, то брати хабар за те, щоб когось не допустили, вже неможливо. Це технічно неможливо», - розповів Нефьодов.

Заступник міністра зазначив, що, наприклад, у Мін'юсті теж точиться боротьба з корупцією - там відкрили доступ до реєстрів. Але головне в такій боротьбі - командна і злагоджена робота між усіма міністерствами.

«Мін'юст робить довідки, які можна одержувати онлайн. Це означає, що хтось перестає брати за них хабарі. Ми всі сидимо в одному човні і я якраз не думаю, що буде якийсь індивідуальний успіх. Скажімо так, ми побороли корупцію у цьому ланцюжку, але це значить, що ми її виштовхали певною мірою в інший ланцюжок, за який ми не відповідаємо. Але знову таки роль правоохоронних органів дуже важлива. Мені подобається аналогія, що зараз держзакупівлі - це темна кімната і в ній дві людини про щось між собою домовляються. Теоретично чесно, але можуть домовлятися і нечесно. Що ми робимо?  У першу чергу, ми включаємо світло і тепер, якщо вони нечесно домовляються, то це видно всім», - розповів Нефьодов.

«Поліція реформується, є план судової реформи. У прокуратурі проводяться всі ці тести. Процес однозначно триває», - підсумував Нефедов.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 35



Новини партнерів




Інші важливі новини і публікації
Антонів день. 16 серпня. У жодному разі не робіть це, щоб не залишитися без грошей
Антонів день. 16 серпня. У жодному разі не робіть це, щоб не залишитися без грошей
16 августа отмечают церковный православный праздник - день памяти Антония Римлянина, и народный праздник Антон....
10 речей, які потрібно тримати в секреті навіть від родичів
10 речей, які потрібно тримати в секреті навіть від родичів
Родичі та знайомі - це, без сумніву, ті люди, які чекають від вас правди і тільки правди Але не завжди відкрит....
Лікарі назвали дуже незвичайну ознаку погіршення здоров'я дитини
Лікарі назвали дуже незвичайну ознаку погіршення здоров'я дитини
Дізнатися, наскільки здоровою дитина буде через кілька років, можна по її силі хвата: якщо вона слабка, це віщ....
8 продуктів, які перетворюють вас на смердючого скунса
8 продуктів, які перетворюють вас на смердючого скунса
Відомо, що неприємний запах тіла, що виникає при потовиділенні, викликається бактеріальною активністю на шкірі....
Вчені виявили небезпеку електронних сигарет
Вчені виявили небезпеку електронних сигарет
Дослідники Бірмінгемського університету заявили про небезпеку електронних сигарет, повідомляє Бі-бі-сі Україна....
більше матеріалів


/-0,20325613021851-/ /-pc-/
Top