Обмеження ролі великого бізнесу та його впливу на політику призведе до позитивних змін у країні. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив професор кафедри політології НаУКМА Олексій Гарань.
За його словами, в Україні треба відокремлювати владу і бізнес.
«Зараз у цьому зроблені перші кроки – законом про акціонерні товариства. І він не стосується тільки Коломойського. Якщо ж говорити про конкретну ситуацію, то Коломойський вочевидь протиставив себе всій державі, перейшов рамки дозволеного. І думаю, зрозумів, що це матиме для нього великі ризики. Тому він зробив крок назад, обравши модель поведінки олігарха, який зберігає власність і політичний вплив, але живе за законами», - відзначив експерт.
На його думку, всі представники великого капіталу в Україні мають бути поставлені в однакові умови, та грати за правилами.
«Це не одномоментний процес, треба діяти обережно, щоб не дестабілізувати країну. Але це – перші кроки до деолігархізації країни. Позитивний тренд. Чим ми гірші від інших країн? Наприклад, в США змогли ж побороти монополії, дати раду свавіллю великого капіталу. Тепер у них бізнес хоч й впливає на політику – наприклад, через законний лобізм, - але не переходить всі рамки, як це відбувається в Україні», - підкреслив Гарань.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.