Стандарти ЄС - справа добровільна, але продукція, що експортується, має узгоджуватися з технічними регламентами ЄС. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт з питань технічних бар'єрів у торгівлі з Групи підтримки України в Єврокомісії Пол де Лузіньян.
За його словами, щоб українському виробнику було легше, було видано і переведено посібник «Блакитна установка ЄС» - посібник з торговельних правил Євросоюзу. Україна стала першою країною Східного партнерства, для якої цей документ переклали рідною мовою.
«Що стосується стандартів, то вони не є обов'язковим документом. Їх застосовують на добровільних засадах, але з чим продукти мають узгоджуватися, то це з технічними регламентами. За певних обставин можна подати заяву на те, щоб гармонізувати свою продукцію з європейськими стандартами. Але якщо ви хочете досягти цієї мети, то треба, щоб вашу продукцію було визнано на європейському рівні, на рівні умов угоди про асоціацію», - розповів експерт.
За словами Пола де Лузіньяна, що стосується відповідності стандартам, то, в першу чергу, треба дивитися на директиву, яка є актуальною для того класу продукції, котрий необхідно стандартизувати.
«Питання відповідності директивам є питанням самопроголошення: ви робите заяву, що ваша продукція відповідає європейським стандартам, потім маркуєте свою продукцію знаком «С» і тоді повинні подати до відповідних органів технічний файл, в якому пояснюється, яким чином ваша продукція відповідає вимогам, викладеним у відповідній директиві. Для певних груп товарів ризику процес може бути досить складним, тому що може бути необхідно проходити процедуру сертифікації», - резюмував експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.