Для того, щоб санкції проти Росії не впливали на Україну, необхідно було змінювати економічну модель і переорієнтовуватися на європейські ринки. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров.
«Ще з минулого року ми повинні були розуміти, що потрібно змінювати економічну модель. Попередня економічна модель була інтегрована і скооперована з російською, тому дуже багато наших підприємств працювали саме в кооперації. Якісь комплектуючі, якісь складові забезпечували або в нашій країні, або в Росії випуск кінцевого продукту. Ми підписали договір про асоціацію з Євросоюзом, нам треба терміново сформувати національну програму переходу на новий регламент відповідно до європейських стандартів, вводити відповідні інститути і, найголовніше, у Брюсселі мати якусь групу фахівців-юристів, які повинні адаптувати ці дії до нашого законодавства. Тобто створити цілеспрямовану програму переходу на нову економічну модель і нову модель поділу праці», - розповів економіст.
За його словами, введені проти Росії санкції обов'язково позначаться на національній економіці.
«Санкції, звичайно, вдарять і по нас. Наші підприємства були інтегровані в одну систему, від якої потім різко відмовилися. Але тоді у нас має бути інша модель роботи. З якими ринками? Якщо ми йдемо з російського ринку і заходитимемо на європейський, то мають бути відповідні інститути, які страхуватимуть ризики», - зазначив експерт. Сьогодні в Європі дефляція, а у нас величезна двозначна цифра інфляції. Там кредити під 2-3%, а у нас лише облікова ставка Нацбанку 27%. Про що думає Нацбанк? Як він думає над тим, щоб наша продукція була конкурентною на європейському ринку, якщо наш банк кредитує підприємства під 30%, а в Європі 3%», - говорить експерт.
Гончаров упевнений, що потрібна саме національна програма. Все треба розглядати в комплексі: і кредитування, і стимули для малого та середнього бізнесу.
При цьому він зазначив, що необхідно виділити пріоритетні галузі, розвивати інвестиційні програми, вносити зміни в оподаткування, розглядати питання валютного регулювання.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.