Українська система патріотичного виховання повинна бути побудована на любові до батьківщини, а не до правителя. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив доктор політичних наук, керівник інституту громадянської освіти Олександр Дем'янчук.
«Патріотичне виховання розвивати необхідно. Але питання в тому, як це буде робитися. Якщо такими методами, як у СРСР, то краще не розвивати взагалі», - сказав він.
За його словами, в багатьох західних країнах у школах присутні дисципліни, які можна назвати «патріотичним вихованням».
«Це є певним поєднанням різних предметів, наприклад, історії держави, її культури і низки інших тем», - зазначив він.
Водночас, Дем'янчук акцентував, що патріотичне виховання повинно мати під собою серйозну методичну основу, щоб воно не перетворилося на голослівні заяви. Крім того, експерт зазначив, що якщо порівнювати патріотичне виховання в Україні та Росії, то вони будуть дуже відрізняються як у ментальному, в моральному, так і інституційних аспектах.
«У Росії патріотичне виховання побудовано на вірності своєму правителю, на принципах ортодоксального колективізму. В Україні дуже міцні індивідуальні традиції та цінності серед населення. Тому українська система патріотичного виховання повинна бути побудована не на любові до своїх правителів, а на любові до своєї батьківщини. Це суттєва відмінність між патріотичним вихованням в Україні та Росії», - пояснив він.
Дем'янчук також додав, що патріотичне виховання було дуже сильно розвинене в Радянському Союзі.
«Але коли в 1991 році СРСР розвалювався, то практично ніхто з «вірних» громадян Радянського Союзу не пручався. Ніхто не був зацікавлений у збереженні своєї ж країни, в любові до якої нас всіх виховували. Так і з Росією. Я не думаю, що народ встав би всі як один на захист своєї батьківщини у випадку серйозної небезпеки. В Україні ж може піднятися на 70-80%, можуть взяти зброю в руки і піти захищати свою країну від зовнішнього ворога або внутрішніх серйозних проблем», - резюмував він.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.