Внаслідок кризи в Китаї Україна може відчути зниження інвестиційного інтересу, а також проблеми пов'язані з неможливістю кредитування. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
«Абсолютно очевидно, що мова вже йде не про кризу в Китаї, а про світову кризу. Китайська економіка була зав'язана на всю світову економіку, плюс на економіку Азіатського тихоокеанського регіону. Тому немає нічого дивно, що проблеми перекинулися і туди. Як і в Китаї, у них також почалося падіння фондових ринків. Навіть з'явилися прогнози про уповільнення темпів економічного зростання по всьому тихоокеанському регіону, а це означає і уповільнення зростання всієї світової економіки», - сказав він.
За його словами, після оприлюднення таких припущень почався серйозний обвал на товарних ринках.
«Наприклад, у цей понеділок деякі товарні позиції падали на 5-15% за одну сесію. Такого падіння давно ніхто не бачив на товарних ринках. Воно рівносильно падінь, які були на початку кризи 2008-2009 рр.», - зазначив експерт.
Крім того, економіст додав, що криза почала переміщатися в глиб європейського континенту, зокрема, передалася на Казахстан і Росію.
«Перші, хто постраждав - це виробники енергоресурсів. І Казахстан, і Росії є ними. Після цього проблеми почали виникати і в інших енергетичних країн, наприклад, у Венесуели. Також можливі проблеми і в Голландії, і в Норвегії», - вважає Устенко.
Він підкреслив, що світ перебуваэ на початку нової кризи.
«У «чорний» понеділок ми побачили, що багато Центробанків країн з економікою, що розвивається, почали девальвувати свої валюти. Відбулася девальвація національної валюти Росії, Казахстані, Білорусі», - зазначив він.
При цьому, він акцентував, що криза не омине й Україну.
«Основною проблемою буде падіння наших експортерів. Однак це не єдиний канал, по якому буде йти негативний вплив. Україна може відчути на собі зниження інвестиційного інтересу, проблеми пов'язані з неможливістю кредитування. Просто в даному випадку ланцюжок починається з боку експортерів. Крім того, певний тиск ми отримаємо і на гривню. Але це не в короткостроковій перспективі. Однак курсове коригування повинне відбутися», - констатував він.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.