Експерти констатують посилення мілітаризації в Східній Європі після анексії Криму, а також військового конфлікту на Донбасі. Україна перемістилася в Глобальному індексі мілітаризації з 23-го на 15-те місце, пише DW.
Протягом 2016 року високими темпами тривала мілітаризація Східної Європи. Про це передає Міжнародний центр конверсії в Бонні (BICC), який 1 грудня представив Глобальний індекс мілітаризації (GIM).
«Після анексії Криму РФ і тривалого конфлікту на Донбасі ситуація з безпекою в Європі змінилася», - сказано в звіті Центру. Спостерігається інтенсивна мілітаризація, особливо в Східній Європі. Згідно з даними дослідників з Німеччини, Україна в 2016 році піднялася в Глобальному індексі мілітаризації на 15-те місце в порівнянні з 23-м в минулому році. Російська Федерація займає 5-те місце. У ТОП-10 - ще чотири європейські країни (Вірменія, Азербайджан, Греція і Кіпр). Німеччина перебуває на 100-му місці зі 152 країн.
Найбільш мілітаризованою країною в світі залишається Ізраїль. Це пояснюється високою часткою військовослужбовців у населенні цієї країни. Найбільше в світі витрачає на військові потреби Америка. При цьому США перебувають у рейтингу тільки на 31-му місці. Причиною цього стало те, що в порівнянні з ВВП і чисельністю населення Америки військові витрати Штатів не є найбільшими в світі.