
27 травня православна церква вшановує пам'ять Ісидора Блаженного, цей святий творив чудеса і був наділений даром передбачення. У народі свято прозвали Сидор-огуречник. За традицією в цей день в селах починали сіяти огірки. Вважалося, що овочі, посаджені на Сидора, що не будуть гіркими.
Ще люди висаджували різні чагарники і загадували при цьому бажання. За рослиною потім треба доглядати, поливати його. Коли на кущі з'явиться квіти, мрія збудеться.
Наші предки в цей день виглядали першу ластівку. Тоді треба було провести обряд, який дозволяв надовго залишитися красивим і молодим. Побачивши птицю, люди вмивалися молоком.
27 травня було багато заборон. Наприклад, не можна було працювати - і вдома, і на городі. Люди уникали сварок і суперечок, не піддавалися поганим думкам і сумного настрою. Чи не використовували нецензурні слова. Сувора заборона був на брехливі слова - вони приведуть до проблем в будинку.
Народні прикмети були такі:
Коли з ранку туман - вродить ягоди і фрукти.
Холодно і вітряно на Сидора - урожай огірків буде поганий, а літо - прохолодне і вологе.
27 травня тепло - огірків буде багато.
Ластівки високо літають в небі - до хорошого літа.
Вважалося, що сон в ніч з 26 на 27 травня збувається, але не завжди. Але наші предки все одно його намагалися запам'ятати.
Люди, що народилися 27 травня, мають суворий характер.