Вчені Гарвардського університету провели паралелі між людськими відносинами, таким як дружба, і здоров'ям. Результати досліджень шокували. Виявляється, що певні види відносин і довголіття тісно пов'язані.
Вчені з'ясували, як дружба впливає на тривалість життя і чому варто зберігати міцні дружні зв'язки до самої старості.
Вся справа в гормоні щастя, який отримують люди, що знаходяться в дружніх відносинах з іншими. Вся справа в тому, що такі люди, як правило, мають більш високе почуття причетності і власної значущості, а це, в свою чергу, робить їх щасливішими і зменшує ймовірність стресу. Також дружні зв'язки робить впевненіше і покращує почуття власної гідності, пише Express.
Друзі допоможуть ефективно впоратися з негараздами і травмами, які зустрічаються на протязі всього життя: розлучення, серйозна хвороба, втрата роботи або смерть близької людини. Тому, кажуть вчені, важливо розвивати дружні зв'язки, щоб вони були міцними, а не поверхневими. Експерти відзначають, друзі можуть спонукати вас позбутися шкідливих звичок, наприклад, надмірне вживання алкоголем або недолік спорту.
Так, Гарвардська медична школа провела дослідження, в якому спочатку брали участь 700 чоловіків, що були підлітками в 1938 році. Зараз залишилося близько 60 перших учасників, яким більше 90 років, і вони все ще беруть участь в експерименті. Вчені протягом багатьох років опитували їх, зіставляли дані про стан здоров'я та їх соціальний стан. Так вони виявили загальні риси, які можуть бути причиною довголіття цих людей.
Вчені зазначили, що самотність негативно позначається на самопочутті. Самотні люди менш щасливі, їх здоров'я погіршується в більш ранньому віці. Також фахівці пов'язали самотність і порушення в роботі мозку. Вони відзначають, що важливо якість відносин: вони повинні бути «світлими і теплими», а не «токсичними» і конфліктними.