Вибір майбутнього чоловіка - одне з найважливіших рішень, яке людина приймає за своє життя. Якщо ви сумніваєтеся, чи підходить для майбутнього спільного життя нинішній партнер, то прочитайте 10 порад, наведених трохи нижче. Варто зауважити, що перераховані поради однаково підходять як чоловікам, так і жінкам.
1. Не плутайте близькість з пристрастю. Інтенсивні почуття, незалежно від того, які вони сильні, не є точним провісником майбутньої справжньої близькості.
2. Оцініть партнера головою, а не серцем. На початку відносин люди автоматично фокусуються на позитивних сторонах партнерів, не звертаючи уваги на недоліки. Однак такий підхід не є конструктивним, коли перед вами стоїть потенційний чоловік. Оцінювати його потрібно тверезо, неначе б ви брали кандидата на роботу.
3. Уважно спостерігайте. Спостерігайте за вашим партнером в ті моменти, коли він спілкується з друзями і своєю сім'єю. Ніколи не ховайте ваші відносини від інших людей, не робіть з цього таємницю! Звертайте увагу на те, як він поводиться при спілкуванні з матір'ю, офіціантом, прибиральником.
4. Спостерігайте також і за собою. Якщо ви занадто поступливі, постійно уникаєте конфліктів, прагнете догодити партнерові, то така поведінка аж ніяк не допоможе вам створити міцні і по-справжньому близькі подружні відносини. Ви повинні бути впевнені в собі, наполегливі і сильні. А інакше як ви повідомте партнера про свої потреби і бажання?
5. Подумайте, якби партнер не був вашим коханим, змогли б ви бути з ним друзями? Якщо вам не подобається в партнері якась якість, яку ви б не стали терпіти в своєму близького друга, швидше за все, у подружньому житті це сильно зашкодить вашим відносинам.
6. Зверніть увагу на почуття, які ви відчуваєте, коли ви поруч із партнером. Після часу, який ви провели з ним, чи відчуваєте ви, що ваша самооцінка піднялася, що ви хочете спілкуватися з іншими людьми і займатися своїми справами, в яких партнеру немає місця? Якщо це так, значить, ваші відносини розвиваються добре. Якщо після спілкування з ним по телефону ви відчуваєте себе пригнічено, можливо, настав час рухатися далі.
7. Знайте, коли ви можете піти на компроміс, а коли - ні. Можливо, для вас не грає великої ролі те, що він не любить сир і занадто голосно коментує фільм у кінотеатрі. Однак у кожної людини є принципи або «пунктик», яким вона залишається вірною до кінця. Напишіть свій власний список і зіставте його з поведінкою партнера. Ви можете вписати туди такі речі: адиктивна поведінка (відхід від реальності за допомогою саморуйнування), безвідповідальність, образливість, невміння слухати, незрілість тощо. Важливо усвідомити ці речі до вступу в шлюб і вирішити, з чим ви можете змиритися, а з чим - ні.
8. Зосередьтеся на власному житті, яке не вимагає, але й не виключає шлюб. Завжди пам'ятайте про свою життєву мету і плани. Чи змінить їх весілля, майбутні діти? Якщо так, то чи зможете ви з цим змиритися? Ви повинні твердо стояти на ногах, і шлюб не повинен збивати вас зі шляху.
9. Не уникайте конфліктів. Це зовсім не виклик і не провокація. У перспективі це найкорисніший порада, якщо зрозуміти її правильно. Під час зіткнення характерів не намагайтеся владнати сварку, не з'ясувавши відносини. Ви повинні чітко знати, що рухає вашим партнером, про що він думає, як він себе поводить. Якщо ви раз у раз будете придушувати в собі негативні почуття, то ніколи не зможете навчитися конструктивно спілкуватися з партнером.
10. Не вірте, нібито шлюб або народження спільної дитини здатні поліпшити стан речей. Це не так. Відносини стають набагато складніше, коли двоє людей одружуються і починають жити разом. А народження дитини додає ще більше проблем. Не думайте, нібито шлюб або дитина повернуть кохання у ваші стосунки.