Одного разу переживши хворобливі стосунки, багато жінок оголошують чоловікам бойкот. Вони вирішують, що вистачить з них «великої любові», краще насолоджуватися свободою. З одного боку, так дійсно спокійніше - ніхто не робить замах на особистий простір, не змінює звичок, не критикує стиль життя, не розбиває серце. З іншого боку - самітність вганяє в тугу, позбавляє душу тепла, робить нас якимись незадоволеними, замкнутими, нікому не потрібними. Відчуваєш внутрішню неповноцінність, щастя начебто є, але якесь незавершене.
І чим довше живеш в режимі затворника, тим важче уявити когось поруч із собою, тим складніше відмовитися від холостяцького життя з її рівнем незалежності, відкритися новим відносинам і впустити любов. Чи можна якось змінити подібний хід речей, наповнивши життя фарбами? Так. Ми розкриємо 5 шкідливих звичок у одинаків, з якими доведеться попрацювати.
1. Добровільне відлюдництво
Як добре жити одній - можна не паритися з приготування їжі і прибиранням, упакувати тіло в улюблену рвану майку і розпивати вино під музику з любовної мелодрами. Якщо нудно - покликати подружок, тоскно - замовити піци і погладити кота. Ось вона, ідеальна атмосфера! Ніхто не тисне на нерви ревнощами, не вимагає скинути пару зайвих кілограм, не захаращує кухонну шафку болтами і шурупами. Правда, є у цього раю і зворотна сторона. Ви непомітно для себе обростаєте жирком і цвіллю, звикаєте просиджувати вільний час на м'якому дивані з тарілкою тарталеток, в той час як життя проходить повз. Перестаньте сидіти в барлозі, прийшла пора вийти зі сплячки і показати себе світу.
2. Трудоголізм
Повна віддача роботі допоможе заглушити внутрішній біль лише на час - ви будете так втомлюватися, що у мозку не залишиться сил на жалість до себе. Як бонус, у вас з'являться гроші, визнання колег, похвали від начальства, ви станете затребуваним професіоналом. Тільки який в цьому сенс, якщо ні щастя, ні здоров'я від цього не додається? Зрозумійте, життя складається не тільки з роботи, має бути щось більше - хобі, соціальні контакти, подорожі, секс. Віддаючи всю себе на благо вітчизни, ви не реалізуєте внутрішній потенціал в повній мірі, це самообман. Не поспішайте відмовлятися від усього, що робить життя наповненим і дає відчуття щастя. Романтика, спорт, друзі, творчість - виділяйте на цей час, якщо не хочете одного разу прокинутися мертвою зсередини.
3. Зацикленність на минулому
Не варто ностальгувати про минуле, якими б фарбами воно не було пофарбовано. Погані спогади підсилюють внутрішню тривогу, позбавляють тіло енергії, затягують людину в небезпечний стан депресії. Хороші спогади теж можуть нашкодити, змусивши жінку шкодувати про втрачені можливості і втрачене щастя, яке можна було зберегти, якби вона повела себе інакше. Але минулого не повернути, не варто підміняти реальність вигаданими фантазіями. Зрозумійте, наша уява любить прикрашати події, наділяти їх неіснуючими емоціями, надмірно драматизувати або згладжувати подію. Живіть сьогоденням, не повертайтеся туди, де вас давно вже немає.
4. Збори «ображенок»
Звучить грубо, але відмінно передає атмосферу багатьох жіночих посиденьок, які не тільки посилюють ненависть до чоловічої статі, але і підкріплюють неготовність багатьох дам щось міняти. І якби ж то подруги збиралися за чаркою чаю, щоб надихнути один одного на подвиги і позитивні зміни, так ні! Більшості просто подобається нарікати на світову несправедливість і неспроможність відносин. Така «кухонні терапія» приносить тільки шкоду жінкам у пошуках чоловіка. Останні переконуються в їх неспроможності, закріплюють помилкові переконання, формують негативний погляд на світ. Чи варто уточнювати, як це впливає на подальші пошуки партнера?
5. Очікування особливої людини
Добре б зустріти доленосного чоловіка, який махом вирішить всі проблеми, позбавить від туги і соціальної нереалізованості. На жаль, готовенькі принци зустрічаються тільки в казках або піснях, де любов малюється як щось надцінне, що заповнить душевну порожнечу і подарує стимул до життя. Реальність прозаїчна, партнер не завжди відповідає очікуванням, не завжди може приборкати наших внутрішніх драконів. Найчастіше він така ж людина, як і ми: точно так же багато чого не вміє, не розуміє, про щось мріє і десь помиляється. Важливо зрозуміти, коли ви разом - життя пропонує вдвічі більше радощів, але і вдвічі більше проблем.
Шукайте людину, з якою зможете бути собою, з яким захочеться рости, любити і розвиватися. Шукайте того, в якому ви не втратите себе, але відкриєте внутрішню силу!