У різних країнах, відповідно, різні символи, амулети і талісмани, «заряджені» на удачу. Зазвичай вони пов'язані з історією країни, легендами або народними переказами. Ми зібрали колекцію з 15 щасливих амулетів з усього світу, які досить популярні серед місцевого населення.
1. Луска коропа (Польща)
У деяких європейських країнах короп - це традиційне різдвяне блюдо. Коли воно все з'їдене, люди збирають коропові лусочки і зберігають їх удома або кладуть до своїх гаманців на удачу до наступного свят-вечора.
2. Коники Дала (Швеція)
Ці коні родом зі шведського регіону Даларна, і вони символізують силу, мудрість, вірність і гідність.
3. Червоний кажан (Китай)
Вважається, що ці мишки відганяють усе зло, тому їх носять як брелоки на удачу. П'ять кажанів означають п'ять переваг: здоров'я, довголіття, любов, багатство і чеснота.
4. Дельфіни (Рим)
Дельфіни часто сприймалися як символ захисту і заступництва. У стародавні часи моряки, які проводили довгі місяці в морі, побачивши дельфінів, визначали, що земля десь поблизу.
5. Слони (Індія)
Слони - це уособлення сили, стабільності і мудрості в багатьох країнах, особливо в Індії. Ганеша, один з найвідоміших індуїстських божеств, якраз зображується з головою слона.
6. Фіга (Бразилія)
Ця чудова комбінація з трьох пальців у вигляді брелока відбиває погану енергію і приносить все найпозитивніше. Вважається, що саме в дулі зберігається вся ваша удача, яку ви ще не використовували.
7. Ловець снів (індіанці Америки)
Якщо повісити такий ловець снів над ліжком людини, то він відсіває сни: погані викидає, а хороші спускаються по ньому прямо до людини.
8. Хамса (Ізраїль, країни Близького Сходу)
Найчастіше таким стилізованим зображенням руки (її ще називають «рука Фатіми») прикрашають будинки, громадські місця і офіси. Хамса відбиває пристріт, а історія її походження сягає глибоко корінням у стародавні месопотамські релігії.
9. Скарабей (Єгипет)
Скарабей пов'язаний зі сходом сонця і постійним відродженням. Єгиптяни вважають, що він символізує новий початок і вічне життя, а також оберігає від усього лихого.
10. Назар (Туреччина)
Як і Хамса, Назар захищає від пристріту. Зазвичай це скляна намистинка ручної роботи у вигляді символічного ока, а її колір - це синій, білий, світло-блакитний і чорний. Такий амулет зустрічається у багатьох країнах, включаючи Вірменію, Румунію, Албанію, Афганістан і Іран.
11. Манеки-Неко (Японія)
Це фігурка кішки, яку найчастіше поміщають біля входу, і вона обов'язково приносить удачу своїм власникам. А точніше вона заманює її в будинок, заклично помахуючи лапкою.
12. Тумі (Перу)
Тумі обов'язково вішається на стіну в будь-якому будинку, звичайно ж, на удачу. Цей особливий ніж - зазвичай з бронзи, золота, срібла або міді - раніше використовувався в ритуальних церемоніях.
13. Свинки (Німеччина)
У Німеччині наявність свиней у господарстві розглядалася як ознака матеріального добробуту і процвітання в середні століття, що свідчило про те, що їх господарі ніколи не будуть голодувати. Так свинки і стали втіленням успіху і везіння.
14. Ляльки від неспокою (Гватемала)
Цей звичай родом з народного фольклору. Вважається, що люди, які не можуть заснути, повинні розповісти про всі свої турботи і тривоги ляльці, і та забирає їх собі, а людина спокійно засинає.
15. Жолуді (Англія)
Жолуді - це талісман для молодості (як не дивно), духовного зростання і процвітання. А ще жолуді в якості символу сили і розвитку носили англійці під час завоювання країни норманнамі.Flytothesky.ru