Оптимізуйте свою продуктивність за допомогою науки під назвою хронобіологія, адже якісне виконання роботи день удень - це чималий подвиг. Коли ви систематично експлуатуєте свій мозок на підвищеній передачі, ви неминуче зіткнетеся з падінням продуктивності. У цей період всі ідеї вичерпуються, а ви відчуваєте себе вичавленим лимоном. Звичайно, ви можете знайти безліч порад і рекомендацій, але в цьому випадку час - це наше все. Коли ви працюєте синхронно з «природним годинником» свого тіла, ви домагаєтеся набагато більшого і стаєте більш креативними.
Внутрішній годинник, вбудований у мозок, цокає, відраховуючи правильний для вас час із самого раннього дитинства. Цей ідеально спроектований хронометр називається вашим біологічним годинником. Отже, наступного разу, коли ви відчуваєте себе розумово виснаженим, спробуйте звернутися до хронобіології, щоб розуміти, як і коли вам найкраще працюється.
- Найкращий час для вивчення чогось нового
Навчання найбільш ефективно тоді, коли мозок перебуває у режимі збору даних, а це, як правило, між 10:00 і 14:00, а потім з 16:00 і до 22:00.
На замітку людям-совам: подумайте двічі, перш ніж засісти за роботу або навчання вночі. Сприйняття інформації знаходиться на найнижчому рівні між 4:00 і 7:00 ранку.
- Найкращий час для прийняття рішень
Фраза «переспати з якоюсь думкою» збереглася ось із якої причини: ми приймаємо найгірші рішення пізно ввечері і вночі. Ваша пізнавальна здатність могутніша тоді, коли мозок вже повністю вийшов із сонного стану, тобто вранці.
Приймайте важливі рішення, коли ви відчуваєте себе найбільш бадьорими, а це, як правило, протягом однієї-трьох годин після пробудження.
- Найкращий час для мозкового штурму
За іронією долі, дослідження показали, що люди найменш креативні, коли це потрібно найбільше: в середині робочого дня між 11:00 і 15:00.
Фахівці пропонують зайнятися мозковим штурмом в період, коли ви трохи втомилися, і вас легко відвернути. В цей час права і ліва півкулі «спілкуються», що може викликати створення нових нейронних зв'язків - і сплеск інноваційних ідей.
- Найкращий час, щоб просити гроші
У п'ятницю вдень. Хоча це найменш продуктивний день тижня, люди, як правило, перебувають у доброму гуморі. Позитивний настрій - це той самий стан, коли ви можете попросити про підвищення зарплати, наприклад. Не робіть цього у понеділок вранці - люди в цей час дуже напружені і похмурі.
Як показують нові відкриття в хронобіології, регулювання часу і вибір правильного моменту можуть бути дуже важливими факторами для стійкого підвищення вашої продуктивності і сплеску креативності. Flytothesky.ru