23 березня православна церква вшановує пам'ять усіх Коринфських мучеників (чоловіків і жінок). У III столітті, за часів гонінь християн, при язичнику-правителі Деку у Коринті був воєначальник Ясон. На нього було покладено місію зі знищення християн.
На християн тоді було відкрито полювання. Василину також зловили і змушували відректися від Христа. Однак дівчинка була непохитна і її піддали побиттю і страшним тортурам. Після невдалих спроб змусити людей відмовитися від віри їм відрубали голови.
Святу Василину шанували як володарку весняних вод. У народі говорили, що з цього дня починаються березневі грози. Одночасно зазначалося, що зима вже остаточно відступила, і починає прокидатися природа навколо. Вранці бувають заморозки, але вони стають м'якими і нетривалими.
Вважалося, що свята Василина наділяє весняні струмки пам'яттю і здатністю бачити таємне. Їй молилися, щоб вода не підтопила будинки, льохи та інші споруди. Якщо все-таки вода проникала всередину, говорили, що це за вчинені в минулому році гріхи.
23 березня вважався магічним днем. У цей день краще було відмовитися від покупок і операцій. Відвідування зубного також було не бажано.
На Василину можна було побалувати своїх близьких смачною їжею і випічкою. Також цей день вважався сприятливим для чищення житла. Потрібно було запалити на цілий день лампаду або червону свічку, окурити будинок і окропити кути святою водою. У цей день люди погано розуміли один одного. Потрібно було стримуватися у вияві своїх почуттів.