Після того, як в Україні набуде чинності заборона на використання при виробництві молока другого ґатунку, продукт стане щонайменше на 50% дорожче. Таку думку висловив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич на прес-конференції, передав кореспондент ASN.
"За жорстких умов заборони молока другого ґатунку ціни на молочну продукцію зростуть щонайменше на 50%. Чудово для українського громадянина з його високою зарплатою і пенсією", - зазначив експерт. За його словами, за умови, що молокозаводам заборонять приймати на переробку молоко другого ґатунку, більшість із них змушена буде просто закритися.
При цьому Томич додав, що на сьогодні на переробні підприємства України йде молоко, 45% якого виробляється на приватних сільських господарствах, а в деяких районах цей показник доходить до 100%. Часто під виглядом фермерського на підприємства за вищою ціною молоко здають банальні посередники, які збирають молоко у тих же селян.
Нагадаємо, з 2018 року уряд планував заборонити селянам здавати молоко на заводи - бо воно нібито не відповідає гігієнічним нормам і є другосортним. На полицях магазинів з початку року молока другого ґатунку бути взагалі не повинно.
У Мінагропроді селянам порадили об'єднуватися в кооперативи, оскільки з підсобних господарств заводам хотіли заборонити приймати молоко. Однак після нового року стало відомо, що Мінагропрод відстрочив набрання цим рішенням чинності на півроку. За даними українських експертів - 75% виробленого молока в Україні - з підсобних сільських господарств.