Битва в Україні зараз застопорилася: ні Україні, ні Росії не вдається здійснити значних проривів, вважає керівник головного управління розвідки українського генштабу Кирило Буданов.
"Ситуація просто підвисла, - сказав Буданов в інтерв'ю Бі-бі-сі. –Руху немає”.
Після того як українські збройні сили в листопаді звільнили Херсон, основні бойові дії розгортаються в районі Бахмута в Донецькій області.На решті дільниць фронту російські війська в основному займають оборонні позиції, а настання зими та нестача наступальних озброєнь змусили українські сили знизити інтенсивність наземних операцій уздовж лінії зіткнення, що розтягнулася приблизно на 1000 км.
На думку Буданова, Росія зараз "в повному безвиході", зазнаючи надзвичайно високих втрат, і Кремль уже прийняв рішення оголосити про чергову хвилю мобілізації, проте, додає він, українській армії на багато х напрямках, як і раніше, не вистачає ресурсів для подальшого просування вперед.
“Ми не можемо завдати їм поразки на всіх напрямках у повному обсязі. Але й вони теж не можуть, - сказав Буданов. Ми дуже сильно чекаємо на нові поставки озброєнь, а також надходження більш просунутих типів озброєння.
Раніше цього місяця головнокомандувач збройних сил України генерал Валерій Залужний заявив, що для досягнення успіху у війні необхідно значно більше озброєння, ніж надають зараз партнери України.
"Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібні 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого. Але я не можу зробити це з двома бригадами. Я отримую те, що отримую, але менше, ніж мені потрібно", - сказав Залужний в інтерв'ю журналу Economist. br />
У Києві визнають, що тих обсягів та номенклатури озброєння, які надають Україні її партнери, і насамперед США, недостатньо для того, щоб здійснити перелом у війні.
На зараз Вашингтон надає військовій допомозі Україні приблизно на 1,2 млрд доларів на місяць – тоді як прямі витрати на війну російського бюджету, згідно з розрахунками експертів, приблизно в 7-8 разів вищі.
Досі Білий дім відмовляється надавати Україні танки, БМП, бойові літаки або ракети далекого радіусу , а підписаний 9 травня Джо Байденом закон про лендліз, який би дозволив передавати Україні будь-які необхідні їй типи озброєння без бюрократичної тяганини, досі так і не почав діяти.