counter
Стрічка новин
Вибрати все
19 Вересня
18 Вересня
Всі новини...


Карина Бобко

Таке буває тільки в Україні: з офтальмолога в медсестри

12:10, 17.06.2021

Таке буває тільки в Україні: з офтальмолога в медсестри

Українські лікарі готуються до катастрофи. Масові скорочення, зменшення окладів, затримка виплати зарплат, непомірне навантаження - це те, з чим стикаються наші медики щодня.

Будемо чесні, робота лікаря завжди була складною. Ненормований графік, величезна завантаженість, низька оплата праці - все це не нове для медичного персоналу. Але коли почалася пандемія, до лікарів змінилося ставлення. Багато з медиків щиро повірили, що потрібні нашій державі. Дійсно, платити стали більше, поважати стали сильніше. Але як тільки пандемія відступила, лікарі стали не потрібні.

Зараз в країні почався другий етап медичної реформи. Він повинен був відбутися ще в квітні 2020 року, але був відстрочений у зв'язку з коронавірусів. Найголовніша зміна в медреформу - це те, що тепер всі лікувальні заклади другого рівня (це стаціонари та діагностичні центри) зобов'язані укласти контракти з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). Але не просто зробити висновок, а на певних умовах, які будуть оплачуватися за затвердженими тарифами. Другий етап мед реформи має на увазі під собою оплату медустановам за фактично виконану роботу. Співробітників в лікарнях стали скорочувати, але зарплати при цьому не збільшилися. Стаціонари, які були розраховані на хворих коронавірусів, почали згортати, тепер 300% ковідних зарплат зникли.

Через скорочення зарплат скоротився і штат лікарні. На відділення, де лежать 53 хворих, всього лише одна медсестра. Вона повинна встигати і робити уколи, і ставити крапельниці, і міряти тиск, і видавати ліки, і надавати при необхідності першу допомогу. Людина, яка отримує копійки за свою роботу, приходить щоранку до 8:00 на зміну, а йде о 22:00 години. Кому сподобається такий графік?

Ось ще один приклад скотинячого відносини до лікарів. У міській лікарні №1 Івано-Франківська лікаря-офтальмолога хірургічного відділення повідомили про скорочення. Але запропонували альтернативу! Посада медсестри з окладом в 6 тисяч гривень. Це не жарт. Це просто знущання і плювок в обличчя всім лікарям.

Тарифи, які дає НСЗУ, на ділі не покривають реальних витрат лікарень. Добре забезпечені лише питання, пов'язані з пологами, лікуванням онкології і складні ситуації в неонатології. На все інше тарифи низькі. Настільки низькі, що грошей не вистачає навіть на виплату зарплат. Про інше персоналі, який повинен бути (наприклад прибиральниці, бухгалтер, сантехнік і електрик) навіть мови не йде.

Зараз наші лікарі шукають (і слава богу знаходять) роботу за кордоном. Та ж сама Польща з радістю приймає наших фахівців і платить їм гідну зарплату за їх працю.

Коронавірус не втік. Він не закінчився, не відступила. Він просто злегка послабшав. Що ми будемо робити, якщо він повернеться, без лікарів - незрозуміло. Ясно лише одне. Наша держава сама, власноруч, вбило всю систему охорони здоров'я. Наших лікарів розтоптали і змішали з брудом. Їх принизили і образили. Їх просто розтерзали на частини. Про них згадають, обов'язково згадають, коли буде чергова загроза. Але чи допоможуть вони нам? Навряд чи…

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 9Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Названо несподівані плюси сексу. Але попередили - все добре в міру.
Названо несподівані плюси сексу. Але попередили - все добре в міру.
Сексолог, співробітниця Сілезького медичного університету Беата Врубель, в коментарі польському виданню Newswe....
Михайлове Чудо — празник мстітєльний
Михайлове Чудо — празник мстітєльний
"На Михайлове Чудо то нічого не робили, Боже сохрані! — розповідає 70-річна Ганна Лебединська із села Петропав....
І це мода? Як вам такі Гуччі?
І це мода? Як вам такі Гуччі?
Те, що в сучасному світі епатажні речі викликають непідробний інтерес як у модників, так і у які прагнуть бути....
Чи не коронавірусів єдиним. норовірусна інфекція
Чи не коронавірусів єдиним. норовірусна інфекція
Весь світ напружено дивиться на розвиток і мутацію китайського вірусу COVID-19 При цьому складається враження,....
Конфлікти і сварки через відмови: Любовний гороскоп на 19 вересня
Конфлікти і сварки через відмови: Любовний гороскоп на 19 вересня
Жінки набагато краще за чоловіків уміють говорити слово «ні», і завтра у вас буде шанс в цьому переконатися Де....
більше матеріалів
/-0,22913098335266-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top