Коронавірус - час поговорити про цінності
Коронавірус став найпопулярнішим і обговорюваною подією останнього року.
Згідно зі статтею журналу Forbes названі найбільш використовувані слова 2020 року «самоізоляція» і «обнулення».
Згідно з опитуваннями Соціологічної групи Рейтинг, проведеного 28-30 листопада 2020 року серед українців, 59% часто стежать за новинами про коронавіруси, 21% роблять це іноді, 11% - рідко. 8% взагалі не цікавляться такими новинами.
Весь світ сперечається: розробка чи це, чи справжня хвороба? Варто боятися, або жити звичайним життям і не звертати жодної уваги? Коронавірус надумана або реальна проблема?
Як же коронавірус змінив наше життя? Наскільки ми можемо покластися на нашу державу і чи виправдає воно наші очікування?
З недавніх пір в світі з'явилася вакцинація, яка повинна допомогти нам, але тим не менш, спантеличує ще більше: вакцинуватися чи ні, яку вакцину вибрати, якої вікової категорії варто це робити.
В нашій голові постійно звучить питання: чи закінчиться ця епоха коронавируса, чи ні? А якщо так, то коли?
Але на мою думку ми забуваємо головне. З одного боку, ми настільки малі, слабкі і безпорадні, що вірус близько 5 мікрон зміг зруйнувати все те, до чого ми звикли, але з іншого боку - які ж ми сильні, що можемо адаптуватися до будь-яких умов!
Зараз весь світ в процесі пристосування до нової реальності і головним посилом є те, що ми можемо стати краще, ніж ми були.
Перш за все потрібно зрозуміти що наші реакції можна умовно розділити на три типи:
1.Паніка - у людини виникає сильний страх і погані думки, розгубленість і тривожність, в соціальній психології вважається заразною, так як вона може поширюватися на безліч людей.
2.Отріцаніе - психічний процес, що відносяться до механізмів психологічного захисту. Виявляється як відмова визнавати існування чогось небажаного. Кожен день в ЗМІ ми чуємо про людей, які заперечують існування коронавируса, кажуть що не варто переживати, а тим більше, що - то робити.
3.Взвешенность або усвідомленість. Ухвалення інформації, аналіз, критичність мислення, пошук легітимних достовірних доказів.
Кожен з нас відчував ці три стану, іноді відразу, іноді періодами, а бувало що і в перебігу одного дня.
Але я вважаю, що ми повинні привчати себе до адекватного аналізу, до зваженості і відносити себе до усвідомленої категорії, бути реалістичними, думати і правильно сприймати отримувану нами інформацію.
Використовуючи всі три типи - тверезо і розумно надходити, взявши під контроль паніку, не заперечуючи даність і зробивши акцент на усвідомленість!
Напевно тоді вірус і перестане бути загрозою, світ буде іншим! Ми будемо іншими! Але якими - залежить тільки від нас!