counter
Стрічка новин
Вибрати все
28 Вересня
27 Вересня
Всі новини...

Карина Бобко

Чому будинок престарілих став крематорієм?

09:50, 25.01.2021

Чому будинок престарілих став крематорієм?

21 січня в Харкові сталася трагедія. При пожежі в будинку для літніх людей загинули 15 людей похилого віку. Зараз обставини справи уточнюються, на місце подій прибула спецкомісія, яка повинна в найкоротші терміни розібратися в причинах пожежі. За попередніми даними, причина загоряння - необережне поводження з електронагрівальними приладами.

Директор обласного департаменту соцзахисту населення Юрій Шпарага заявив, що за даною адресою жоден будинок престарілих не була зареєстрована. Це приватна територія. Але звідки тоді там стільки людей похилого віку?

Як показало розслідування, це приватна установа. Особу власника даної території поки не називають. Його шукають по всіляких адресами, але поки безуспішно. Будинок пристарілих «Золотий час» був нелегальним. На сервісах Google навіть є відгуки про даному закладі. До речі, відгуки хороші. Крім будинку престарілих там же знаходився і реабілітаційний центр для наркозалежних. Тому на вікнах і були решітки, які завадили вибратися з вогню літнім.

Зараз в Україні працюють сотні установ, які позиціонують себе як приватні будинки престарілих. Вони дуже активно рекламують свої послуги, пропонуючи медичний догляд, комфортне проживання, «сімейну атмосферу», і користуються чималим попитом. Все тому, що державна система геріатричних центрів переживає зараз не найкращі часи. Багато будинків були закриті, а ті, що залишилися, просто в жахливому стані.

Шанс потрапити в державний будинок престарілих є лише у самотніх людей похилого віку, які не мають родичів. Всі інші повинні або жити в платних, або ж з родичами.

Можна багато говорити про моральність і засуджувати людей, які віддали своїх літніх батьків в такі будинки, але іноді обставини складаються так, що іншого виходу просто немає. Багато старі важко хворіють, їм потрібен постійний догляд. Родичам доводиться або звільнятися з роботи і бути цілодобово поруч зі своїми старими, або наймати доглядальницю, що в нинішній час дуже дорого.

Приватні будинки престарілих - недешеве задоволення. Наприклад, в Києві ціна на проживання в такому будинку в кімнаті на чотирьох чоловік починається від 8 тис. Грн. Місця «крутіші» коштують близько 30 тис. І це за один місяць проживання. Є також місця, де можна оформитися безкоштовно, за умови заповіту квартири або іншої нерухомості.

Більшість цих приватних будинків зареєстровані як установи сфери послуг, а не лікувально-профілактичні заклади (а повинні бути саме лікувальними, щоб надавати медичну допомогу старим). Тобто виходить, що будь-який приватний будинок престарілих може вважатися як готель, і оформлятися документально саме так. Відповідальність за це - відповідна. Її просто немає. Згідно із законом виходить так, як ніби якась людина просто здає кімнату літній людині.

Весь бардак в нашій країні почався тоді, коли урядом було прийнято рішення позакривати більшість державних будинків для людей похилого віку. Вирішили, що це дуже дорого і недоцільно утримувати таку кількість установ для літніх людей. Те ж саме відбулося і з психдиспансері. І з наркологічними диспансерами. І з дитячими будинками.

Соціальну сферу в нашій країні вже давно поховали. Померлі 15 людей похилого віку на пожежі в Харкові - зайвий раз підтверджують, що людське життя абсолютно не цінується. Зараз слідство шукає винних. І винного знайдуть. Їм виявиться який-небудь приватний підприємець. Його покарають, справу закриють. Через місяць про цей інцидент все забудуть. От і все!

Президент висловив свої співчуття рідним.

На цьому питання закрили.

Ось вона, «велика сила держави» ...

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 28Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Що не можна робити з фотографіями небіжчиків і ворогів
Що не можна робити з фотографіями небіжчиків і ворогів
Наші фотографії несуть у собі особливу енергетику Відомо, що за допомогою знімків можна як допомогти людині, т....
Величезна скумбрія перерізала горло літній жінці
Величезна скумбрія перерізала горло літній жінці
В Австралії літня жінка-рибалка ледь не загинула під час риболовлі через агресивну рибу Белінда Бінгхем із чол....
6 щоденних звичок, які вбивають ваші нирки: як зберегти здоров'я нирок
6 щоденних звичок, які вбивають ваші нирки: як зберегти здоров'я нирок
Нирки - важливий орган в людському тілі Вони беруть участь в регуляції тиску, водно-сольовому балансі, але гол....
28 вересня: що не можна і що потрібно робити в день Микити-гусятник
28 вересня: що не можна і що потрібно робити в день Микити-гусятник
28 вересня в народному календарі - день Микити-гусятник, православна церква вшановує пам'ять святого Микити Го....
Складний день випробувань і зусиль: Найточніший гороскоп на сьогодні, 28 вересня
Складний день випробувань і зусиль: Найточніший гороскоп на сьогодні, 28 вересня
Овен День дражнить апетити Овнів, в тому числі, фінансові Як саме ви будете використовувати дану тенденцію, з....
більше матеріалів
/-0,47587609291077-/ /-pc-/
Top