counter
Архів Повернутись назад 31 Липня 2015
31 Липня
оформление ленты  Блог: 
Політика Сергій Бєлашко Із заочним судом Янукович заочно і сидітиме Заочні суди потрібні лише для того, щоб показати суспільству, що дух Майдану не згас. Таку думку «Аналітичної службі новин» (АСН) висловив директор Агентства соціальних комунікацій Сергій Бєлашко. «З заочним судом Янукович заочно і сидітиме. Такий суд потрібен лише для того, щоб показати суспільству, що дух Майдану ще на згас. Є певна цільова аудиторія, яка жадає крові «попередників». Але реально заарештовувати нікого не будуть», — сказав він. За його словами, заочні кримінальні провадження можуть порушити проти Віктора Януковича, Миколи Азарова, Олега Царьова, Вадима Колесніченка. «Проте, людей які були опорою режиму Януковича і зараз вдало прилаштувалися у режим Порошенка, ніхто чіпати не буде. Тобто навряд чи ми побачимо кримінальні справи проти Льовочкіна, Клюєва, Бойка», — вважає експерт. Крім того, він додав, що заочні суди не допоможуть навіть із конфіскацією майна, оскільки воно зареєстровано не в Україні, і навіть не в ЄС. «Основне майно сім'ї Януковича знаходиться в Південній Африці, країнах Перської затоки, Південній Кореї, Сінгапурі, тобто в тих країнах, де конфіскувати його нереально», — резюмував він.
Суспільство У Київській області співробітник податкової може сісти на десять років за хабар Прокуратурою Київської області до Васильківського міськрайонного суду направлено обвинувальний висновок щодо начальника відділу Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ГФС України в Київській області за обвинуваченням в отриманні хабара. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області. За інформацією прес-служби, чиновник вимагав і отримав від підприємця 23 тисячі гривень за вирішення питання про зменшення суми нарахованих штрафних санкцій за порушення вимог податкового законодавства. Як повідомляється, дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням). Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.
За кордоном США розширили санкції проти Росії і Криму США розширили секторальні санкції проти Росії і пов'язаних з нею осіб, а також захоплених об'єктів. Про це повідомили в прес-службі Міністерства фінансів США. Як наголошується в повідомленні Мінфіну, це пов'язано з діяльністю в Криму України. Зокрема, під індивідуальні санкції потрапив старший син екс-президента України Віктора Януковича Олександр, молодоолігарх Сергій Курченко, один із колишніх лідерів Партії регіонів Андрій Клюєв, екс-міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький. Також серед фігурантів списку — російський бізнесмен Роман Ротенберг, топ-менеджери «Концерну Калашников» Андрій Булютін і Олександр Омельченко, співвласник «Сургутекса» Петро Колбін, давній бізнес-партнер російського мільярдера Геннадія Тимченка Кай Паананен. Крім того, до списку потрапили Іжевський механічний завод, «Концерн Іжмаш», дочірні компанії «Роснефти», ВЕБ.
Суспільство У Станиці Луганській через обстріли поранено солдата ВСУ Станицю Луганську в ніч із четверга 30 липня на п'ятницю 31 липня обстріляли з мінометів, автоматичних і ручних гранатометів, а також стрілецької зброї. Є поранені і руйнування. Про це повідомляє прес-служба Луганської військово-цивільної облдержадміністрації на своїй сторінці в Facebook. «Внаслідок прямого попадання згорів гараж, в якому знаходився приватний автомобіль. У центральній частині селища на трьох вулицях осколками від мін перебитий газопровід, проте до ранку ремонтникам вдалося усунути пошкодження і відновити газопостачання. У місцеву лікарню з пораненням від розриву міни був доставлений боєць 128-ї бригади ЗСУ родом з Херсонської області», — сказано в повідомленні. Наголошується, що у Станиці вперше за довгий час бойовики почали застосовувати 120-мм міномети. Голова Луганської військово-цивільної облдержадміністрації Георгій Тука вважає, що це можна розцінювати як те, що бойовики налаштовані на ескалацію конфлікту.
Політика КСУ визнав конституційними зміни до Основного Закону щодо децентралізації Законопроект «Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади» відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Таке рішення КСУ оприлюднив голова КС Василь Бринцев, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Визнати законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади, реєстраційний № 2217, яким пропонується внести зміни до пунктів 29, 30, ч. 1, ст. 85, п. 16, ч. 1, ст. 92, ч. 1, ст. 106, ст. 118, 119, п. 5, ст. 121, ст. 132, 133, 140, 141, 142, 143, 144, ч. 1, ст. 150, назви розділу 9, а також глави 15, перехідні положення, що відповідають вимогам ст. 157, 158 Конституції України. Висновок КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає. Висновок КСУ підлягає опублікуванню у «Віснику КСУ» та в інших офіційних виданнях України. До висновку додаються окремі думки суддів КСУ», — заявив Бринцев.
оформление ленты  Блог: 
Політика Василь Вовк У Росії був аргумент вважати створення трибуналу по Боїнгу передчасним Росія частково мала деякі підстави вважати, що створення міжнародного трибуналу по Боїнгу МН17, збитому в небі над Донецькою областю - передчасно. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив екс-очільник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк. «Росія оголосила, що рішення про створення міжнародного трибуналу по Боїнгу МН17 вважає передчасним і контрпродуктивним. Чому? Є їхні пояснення: «давайте завершимо розслідування, а потім будемо вирішувати або хоча б скажемо, хто винний». Цей аргумент має місце бути і це слід визнати. Треба було оголосити про підозру декільком особам, серед яких є громадяни РФ, там точно є Гіркин (Стрєлков). І тоді був би аргумент, що осіб вже встановлено, ми йдемо до завершення розслідування, тому давайте створимо трибунал», — сказав Вовк. При цьому він зазначив, що для створення трибуналу необхідно було заочно пред'явити звинувачення тим особам, які винні за версією слідства. «Голландське слідство ж точно не підтверджує, кажуть, що є у них лише одна з версій, можливо вона й головна, що літак збив російський екіпаж, який заїхав на територію України. Ця версія може існувати, але давайте оголосимо про підозру. Треба було заочно оголосити про підозру тим особам, причетність яких встановлена. Про це всі заявляють: і ГПУ, і ДП Нідерландів, і Малайзії, і Австралії, що є особи, яким можна пред'явити звинувачення. Треба було це зробити це до засідання Ради безпеки ООН. Тоді був би аргумент: є особи, давайте створювати трибунал», — розповів Вовк. Він зазначив, що серед встановлених осіб є громадяни Росії. Тож якщо Росія не хоче, щоб її громадян судили в Україні, тоді варто створювати трибунал. «Серед цих осіб є громадяни Росії і тоді можна зрозуміти, що РФ не хоче кидати своїх громадян, щоб можна було «вбивати» Росію. Ми цього не зробили, на жаль. Наступати треба системно — з обох сторін. Ви що хочете, щоб громадян Росії судила України, немає, тоді створюйте міжнародний трибунал», — розповів експерт. За словами Вовка, заяви про те, що Росія цим вето визнає себе винною, можна розцінювати лише як політичні. «Ці політичні заяви до процесуального процесу відношення не мають. Треба тиснути процесом, а не політичними заявами, на які давно не реагує Росія. 11 членів виступили за створення трибуналу, Росія наклала вето, а три утрималося — Ангола, Венесуела і Китай. Восени починається Генеральна асамблея ООН, там задіють план «Б» — буде створено трибунал не під егідою Ради безпеки. А це не ті повноваження, не ті важелі. Але й до цього треба ще підготуватися. І там можна програти. Там буде близько ста країн, я не впевнений, що вони всі проголосують (за створення трибуналу — ред.), коли включаться Росія, Китай і Венесуела. Тоді залишається план «С» — створити трибунал з 5 країн, але це зовсім поганий варіант. Тоді краще вже судити у якійсь одній країні», — підсумував Вовк.
Суспільство Адміністрація Президента: У питаннях соцзахисту військових є недоліки Військовим потрібне не лише забезпечення технікою і зброєю, а й соціальний захист, який і досі недосконалий. Про це на брифінгу розповів заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, Президент тримає питання соціального захисту на особливому контролі. «Система соціального забезпечення військових в цілому, побудована, але є конкретні питання, які необхідно вирішувати, про які повідомляють ЗМІ, і ці питання досить різні і пов'язані з практикою вирішення цих питань, починаючи з забезпечення житлом та отримання статусу учасника АТО, і конкретних речей, пов'язаних з психологічною адаптацією, з виготовленням протезів», — розповів Павленко. За його словами законодавчі зміни нині якраз спрямовані на те, щоб полегшити виконання цих завдань. Так, 30 липня Порошенко підписав два закони, спрямовані на забезпечення соціального захисту учасників АТО. «Зокрема був підписаний закон «Про внесення змін до закону України про житлово-комунальні послуги щодо належної соціально-економічного захисту учасників АТО та їх сімей». Відповідно до закону учасники зможуть швидше і простіше отримати субсидії. Другий закон — «Про внесення змін до деяких законів з питань пенсійного забезпечення». Він спрямований на захист прав пенсіонерів військовослужбовців, на перерахунок пенсій», — розповів Павленко.
За кордоном Україна і Нідерланди напрацюють план щодо створення суду для розгляду справи Boeing МН17 Міністерства закордонних справ України та Нідерландів розроблять альтернативи трибуналу щодо катастрофи Boeing-777 на Донбасі в 2014 році. Відповідне рішення було ухвалено під час телефонної розмови Президента України Петра Порошенка з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, передає прес-служба глави української держави. Президент Петро Порошенко зазначив, що Росія може заблокувати ухвалення резолюції Радбезу ООН, проте не здатна зупинити нас на шляху до справедливого суду. «Тож П. Порошенко і М. Рютте домовилися доручити головам зовнішньополітичних відомств невідкладно узгодити альтернативні пропозиції і розробити спільний план дій з метою створення відповідної міжнародної судової інституції», — йдеться в повідомленні. Зазначається, що глава держави наголосив на високому рівні взаємодії між Австралією, Бельгією, Малайзією, Нідерландами та Україною в питанні просування ініціативи створення міжнародного кримінального трибуналу з метою притягнення до відповідальності винних у злочинах, пов'язаних із трагедією МН-17 «Малайзійських авіаліній». «Нам вдалося напрацювати всеосяжний міжнародно-правовий механізм, здатний забезпечити притягнення до відповідальності осіб, винних у цьому злочині», — сказав він. Крім того, сторони обговорили позицію Росії. «Це вето проти правосуддя. Весь світ це побачив», — заявив Президент.  Як було зауважено, таке рішення стало ще одним кроком на шляху до міжнародної ізоляції Москви.
Економіка В «Укренерго» заявили, що запасів вугілля на українських ТЕС вистачить лише на добу роботи В «Укренерго» заявили, що запасів вугілля на електростанціях залишилося на добу роботи. Про це пыд час круглого столу повідомив головний державний інспектор з експлуатації станцій і мереж НЕК «Укренерго» Олег Коземко. «На Криворізької ТЕС залишок вугілля 5 тис. тонн — це для роботи двома енергоблоками протягом доби. Придніпровська ТЕС — 1,4 тис. тонн — це на добу. Слов'янська станція стоїтьє, палива 100 тонн на складі, для роботи в пропускному режимі енергоблоку необхідна добова витрата 1 7 тис. тонн, Зміївська ТЕС — 1,6 тис. тонн — це на добу, Курахівська — 31,8 тис. тонн — це теплова електростанція , яка сьогодні працює 6 енергоблоками, бо 4 перебувають у поточному ремонті і добова витрата палива — 12 тис. тонн, тож самі можете порахувати, на яку кількість діб вистачить 31 тис. і це вугілля газової групи», — сказав він.
Суспільство Прокуратура готується оскаржити запобіжний захід Лавриновичу Прокуратура готує апеляційну скаргу на обрання судом запобіжного заходу колишньому міністру юстиції України Олександру Лавриновичу у вигляді застави. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Як повідомляється, прокуратура клопотала про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 8,6 млн грн. Однак суд ухвалив рішення дозволити не заарештовувати Лавриновича і призначив заставу в розмірі 1,2 млн грн. «На зазначене рішення суду прокурор готує апеляційну скаргу», — йдеться в повідомленні. Нагадаємо, Олександр Лавринович підозрюється у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.
оформление ленты  Блог: 
Політика Володимир Фесенко У судовій системі багато тих, хто зобов'язаний Лавриновичу, вони допомагатимуть йому Справа екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича навряд чи буде доведено до кінцевого результату. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. «Такі ситуації завжди складаються по-різному. Хтось тікає з країни. Чому так багато дірок, зокрема на кордоні, що їм вдається втекти — ось у чому питання. Не всі ж тікають. Наприклад, Єфремов, він же залишився в Україні. Він фактично під домашнім арештом, але процедури тривають. Проблема в тому, чому всі ті, кого намагаються покарати, не доходять до в'язниці. Тут декілька причин. Перша — загальна — це корупція. Можна відкупитися або на стадії слідства, можна відкупитися на стадії судового рішення, там відпрацьована схема. Проблема в тому, що призначається така застава, яка під силу людині, яка повинна опинитися у в'язниці», — розповів Фесенко. Політолог зазначив, що сума може бути досить великою — у декілька мільйонів гривень, але всі її платять. «У мене підозри, що платили не лише офіційний заставу, але і платили ще неофіційно. Відпрацьована технологія, коли суди навіть зменшували заставу, теж не просто так, а за хабарі. Це технологія відкату. І це працює, на жаль. Ну і потім все-таки якщо треба бігти або людина хоче втекти, то платить вже, як я розумію, прикордонникам і, можливо, СБУ або тим правоохоронним органам, які спостерігають і можуть затримати під час перетину кордону», — розповів експерт. Фесенко вважає: для того щоб система покарання винних запрацювала, необхідні серйозні кадрові зміни в судновій владі. Не лише формальні зміни, а й кадрове оновлення і в судах, і в прокуратурі, і в інших силових структурах. «Якщо цього не буде, то, на жаль, тенденція, яка є нині, буде діяти й далі. Що стосується Лавриновича, то в судовій владі і в системі юстиції занадто багато людей, які чимось зобов'язані йому. Багато людей при ньому і завдяки йому призначалися на посади. Тому ці люди будуть йому допомагати не лише за гроші. Чи захоче тікати Лавринович — не знаю. Тут мотиви залежать від психології людини, якщо вона почуватиметься в безпеці і буде впевнена, що зможе нейтралізувати звинувачення проти себе, то вона може залишитися. На це запитання зможе відповісти тільки сам Лавринович», — коментує політолог. На думку Фесенка, треба враховувати, що Лавринович дуже сильний юрист із величезним досвідом. Він сам написав багато законів, як і Портнов останнім часом. І вони знають, як повинні спрацювати ті закони, які вони писали, як їх використовувати. І в цьому сенсі Лавринович буде захищатися, знаючи ту зброю, яку проти нього використовуватимуть. «Якщо буде велика політична воля, то можна буде Лавриновича посадити за грати, але враховуючи всі обставини, думаю, що пред'явити йому реальні звинувачення буде непросто. Такі люди, як Лавринович і Портнов, професійні юристи, вони страхуються. І не підставляються, щоб за умови зміни влади їх не притягли до відповідальності, як було, наприклад, з Луценком. Думаю, справа Лавриновича буде, але в його випадку буде дуже непросто довести її до кінцевого результату», — підсумував Фесенко.
Суспільство Міненерго склало графік відключень світла на зиму Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило графік погодинного відключення електроенергії. Про це під час круглого столу повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелик. За його словами, в цьому сезоні відключення «відбувалися дуже хаотично», тому в міністерстві розробили графік на наступний рік. «Те, що ми готуємо на цю зиму, ми назвали графіки погодинного відключення. У нас розроблена методика, за якою ми складаємо такі графіки, які б дали змогу нам задіяти наших споживачів у допомозі регулювання графіка», — сказав він. Він також зазначив, що Міненерго повинно попередити обласні держадміністрації про такі відключеннях за три дні до застосування графіків. «Ми повинні обов'язково всіх повідомити, у скільки ми будемо відключати той чи інший район», — наголосив заступник міністра. Светелик додав, що це вимушений захід і висловив сподівання, що його не доведеться застосовувати.
оформление ленты  Блог: 
Політика Кость Бондаренко Адвокати Януковича влаштують справжнє юридичне шоу Заочний суд над Януковичем може перетворитися на гігантський фарс, в якому сам Янукович виступатиме не стільки в ролі обвинуваченого, скільки в ролі прокурора. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко. «Заочне судочинство в Україні — справа нова. Свого часу — під час президентства Януковича — в Україні хотіли ввести заочне судочинство (яке передбачено законодавством ряду країн — зокрема, Польщі, Фінляндії, Болгарії тощо) — в першу чергу з метою відправлення за кордон Юлії Тимошенко і засудження її за статтею «замовне вбивство» (з тим, щоби вона не змогла повернутися в українську політику)», — сказав Бондаренко. За його словами, після 2014 року в Україні ухвалили низку законів, які дозволяють заочне судочинство, але не внесено необхідні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, а також до інших чинних законів. «Тому можна прогнозувати, що заочний суд над Януковичем може перетворитися на гігантський фарс, в якому сам Янукович виступатиме не стільки в ролі обвинуваченого, скільки в ролі прокурора. Його адвокати чудово розуміють всі тонкощі і недоліки українського законодавства, і спробують влаштувати справжнє юридичне шоу», — зазначив Бондаренко. При цьому він спрогнозував, що жодних матеріальних чи юридичних наслідків для самого Януковича і його оточення не буде. «Зате журналісти отримають велику кількість матеріалів для сенсацій — на півроку наперед», — зазначив Бондаренко.
Політика Олександр Грановський Интервью
Олександр Грановський: На виборах мера Києва буде багато сюрпризів
Довибори у №205 окрузі в Чернігові наробили багато шуму і породили чимало домислів. Ситуацію підігрівав і той факт, що в місті висадився справжній десант народних депутатів. Оскільки в окрузі переміг пропрезидентський кандидат Сергій Березенко, здебільшого запитання є до депутатів від БПП. Адже чимало було сказано і написано про використання адмінресурсу, тиску на опонентів та інші нібито незаконні дії команди Порошенка. В епіцентрі чернігівських виборів постійно перебував народний депутат від БПП Олександр Грановський. Про те, що насправді відбувалося в Чернігові і що на сьогодні має місце у великій політиці, парламентарій розповів в інтерв'ю АСН. — Ваш особистий висновок за підсумками виборів в окрузі № 205 у Чернігові? Як ставитеся до заяв, що в окрузі переміг адмінресурс і гроші? — Ставлення складне. Багато що поросло чутками, кандидат від БПП (Сергій Березенко) став заручником брудної гри, в яку його і партію вміло втягнув штаб основного опонента. Можу твердо і відверто заявити, що наші спільні зусилля запобігли страшним наслідкам, які, з високим ступенем імовірності, були заплановані. Спробую одним реченням пояснити абсурдність заяв штабу Геннадія Корбана про використання хваленого адміністративного ресурсу. У класичному розумінні використання адміністративного ресурсу ми повинні були б зробити такі кроки. По-перше, зняти Корбана з дистанції, отримавши рішення адміністративного суду, яке скасовує реєстрацію кандидата в народні депутати у ЦВК. Підстави для подання такого позову були і є, така юридична можливість аналізувалася, судові перспективи були й існують досі. По-друге, могли звернутися до суду з позовом з вимогою демонтувати продуктові намети штабу Геннадія Корбана, в яких щодня штабісти опонента займалися підкупом виборців, видаючи продукти харчування в антисанітарних умовах, в наметах, на встановлення яких не було жодного дозвільного документа. Уявіть, але ми самі контролювали наявність автомобілів «Швидкої допомоги» і ліжок у лікарнях у випадках отруєння. І це не смішно. По-третє, затримати всіх тих злощасних «спортивних журналістів», які підтримують кандидата- опонента. Правоохоронні органи чудово знали місця дислокації усієї цієї армії. Наскільки мені відомо, було ухвалено рішення локалізувати такі райони, щоб ці люди не мали змоги спокійно розгулювати містом і створювати провокаційні ситуації. По-четверте, звернутися з позовом до суду з вимогою демонтувати аварійні дитячі атракціони. Запевняю вас, що у разі використання адміністративного ресурсу всі ці чотири пункти (за великої кількості підпунктів) було б реалізовано в стислі терміни. Думаю, ніхто в цьому не сумнівається. Інша річ, що ми так не поводимося і вміло продемонстрували своє ставлення до життя, отримавши чесний і переконливий результат. — В одному з коментарів журналістам ви заявили, що вибори в Чернігові — це тест на демократичність України. Країна його пройшла? Гречку взяли, а проголосували за того, хто її не роздавав. — Так. Гречку взяли, а проголосували за того, хто її не роздавав. — Чи потрібно посилювати відповідальність за підкуп виборців? Якими методами можна викорінити це згубне явище під час виборчої кампанії? — Так, обов'язково потрібно посилювати. З такою ініціативою вже виступив Президент Петро Порошенко. Питання внесення змін до законодавства в частині відкритості бюджетів для використання в передвиборних рекламних цілях, створення такої системи, яка абсолютно чітко дає змогу ідентифікувати поняття підкупу. — Майбутні місцеві вибори відбудуться за частково відкритими партійними списками. Як вважаєте, на сьогодні країна готова відмовитися від мажоритарки? Кому вигідна така відмова, а хто — у програші? — На мій погляд, відповідь на це запитання очевидна. Логіка закону досить примітивна: будь-який висуванець може заявитися винятково від імені тієї чи тієї партії, а самостійно — ні. Інакше кажучи, самодостатній і успішний політик змушений зацікавити своєю скромною персоною політичну силу, про все домовитися і лише тоді — отримати шанси на обрання. Крім усього іншого, новий закон не гарантує претенденту на місцевий мандат потрапляння до списку у випадку, якщо політична сила чи він особисто не набрав достатньої кількості балів. Справедливо чи ні, час розсудить. Поки що закон не випробуваний, і, впевнений, шорсткостей буде достатньо. Люди, втомлені від божевільної мажоритарної системи, яка дає змогу «придбати» мандат. Хто у виграші — люди, втомлені від божевільної мажоритарної системи, яка на сьогодні дає змогу «придбати» мандат. Законодавство у поточній ситуації дає змогу використовувати виборчі технології настільки, що гідний кандидат просто не в змозі представити людям свою програму, провести компанію тощо. Основний аргумент — бюджет. Переможені — самостійні політики, які, відверто кажучи, найчастіше не представляють чесну ідеологію. — 28 липня розпочато процедуру заочного засудження шістьох екс-чиновників, зокрема й  колишнього президента Віктора Януковича. Вірите у результативність цих судів чи це бутафорія? — Вірю. Сам факт засудження — страшна річ для цих чиновників. Як можна не вірити, якщо після винесення рішення навіть російська влада зможе законно затримати цих людей. Так, поза всяким сумнівом, повинен змінитися політичний вітер, але це питання, вирішення якого відкладено у часі. Також не забувайте, що деякі чиновники, які сьогодні не засуджені або яким не пред'явлено повідомлення про підозру, можуть стати частиною цього процесу, якщо перша серія судових процесів завершиться винесенням обвинувальних вироків. — Наскільки реально повернути Україні гроші «сім'ї Януковича», незаконним шляхом виведені за кордон? — Цілком. Так, це вкрай складно. Так, українські правоохоронці не мають такого досвіду. Так, це вимагає значного інтелектуального та інших ресурсів. Так, служби фінансового моніторингу працюють по всьому світу в надії відстежити ці кошти. Прошу не забувати, що люди, які розпоряджаються цими грошима, винайняли найкращих українських й іноземних адвокатів, фінансових радників, обклалися рішеннями судів, що ускладнюють арешт коштів, тощо. Дайте час — і все буде знову вдома на Батьківщині. Гарячі голови в парламенті роблять собі передвиборний PR на темі відставки генерального прокурора. Реальних підстав для відставки немає. — Країну сколихнула історія з «діамантовими прокурорами». Деякі громадські активісти вимагали відправити у відставку генерального прокурора Віктора Шокіна. Ця відставка вирішить проблему корумпованості в прокуратурі?   — Гарячі голови в парламенті роблять собі передвиборний PR на темі відставки генерального прокурора. Реальних підстав для відставки немає. Такий вже нині сучасний український виборець: критикує владу і часто нею незадоволений. Люди, що аналізують владні та політичні процеси, знають, що ця влада загалом зробила значно більше, ніж попередні, разом узяті. Критикуючи дії влади, всі забули, що живемо ми під час реальної війни як у військовому, так і в економічному сенсах. Рухати ті чи ті процеси, не забуваючи про ризики та компроміси, неймовірно важко. Йдучи за цією логікою, якби призначили нині  Сакварелідзе, ми збирали б підписи за його відставку вже за декілька місяців, повірте мені. Діамантовий конфлікт — ми всі стали заручниками прокурорів-дилетантів, які до того ж обмежені в розумовому розвитку. Діамантовий конфлікт — ми всі стали заручниками прокурорів-дилетантів, які до того ж обмежені в розумовому розвитку. Упевнений, слідство зробить правильні висновки, і винних буде покарано. Всі рішення на сьогодні ухвалені генеральним прокурором. І всі ці рішення коректні. — Ваше ставлення до Давида Сакварелідзе як до людини, яку сватають у крісло генпрокурора? — Яка моя оцінка діяльності Давида Сакварелідзе? Я не став би робити заяви з цього приводу лише тому, що говорити зарано. На перший погляд, ця людина викликає повагу, очевидно, є фахівцем. Чи зможе він і чи захоче стати генеральним прокурором, я сказати не готовий, оскільки сам Давид заявив, що генеральним прокурором має бути винятково українець. Не бачу в такому випадку предмета для розмови. — Чи правдива інформація про те, що «УДАР» піде на місцеві вибори окремо від «Солідарності»? — Рішення з цього питання ще немає, але я думаю, їх ухвалять найближчими днями. — На минулих виборах мера столиці всі знали, хто переможе. Ваш прогноз, якою буде майбутня виборча кампанія столичного градоначальника? — Частина інформації все ще в «підкилимному» стані, тож коментувати я поки що не готовий. Але однозначно можу сказати, що ця кампанія буде напруженою і піднесе багато сюрпризів. — Резонансний скандал викликало ухвалення закону про реструктуризацію валютних кредитів. Поки всі дискутували, чи підпише Президент цей закон, на офіційному сайті парламенту з'явилося коротке повідомлення, що «закон готують до третього читання». Що це означає на практиці: документ переписуватимуть, коли можливе голосування? — Восени. Закон не має шансів бути ухваленим. Всі, хто за нього голосував, щиро про це шкодують. Як ви знаєте, в той момент у залі була деяка плутанина в питанні, чи ставить спікер на голосування повернення до розгляду або ж пропонує проголосувати в цілому. Третє читання закон не пройде: популізм, передвиборна істерія, крапка. — Якщо аналізувати останні голосування парламентської більшості, можна припустити, що коаліція на ладан дихає: багато законів проходили завдяки підтримці позафракційних депутатів і навіть Опозиційного блоку. Чи існують ризики для коаліції вже на початку вересня, коли депутати знову зберуться під куполом? — Якщо абстрагуватися від чуток і постаратися сухо проаналізувати якість і перспективи коаліції, ми прийдемо до таких висновків. Хто зацікавлений в тому, щоб вона залишилася: Президент, прем'єр, Радикальна партія. Незацікавлені: «Самопоміч», «Батьківщина», Опоблок. Вони не зацікавлені винятково через можливий більш високий рейтинг у разі проведення дострокових виборів. До таких висновків партійні лідери дійдуть після місцевих виборів, протестувавши свої можливості «на землі». Зовсім не впевнений, що результати будуть такими, на які партії розраховують. На питання про монолітність коаліції можна відповісти, підрахувавши голоси, про які я говорив раніше. — Чи можна побороти кнопкодавство? Як? — Вже практично ніхто не «кнопокодавить». З'явилися персональні санкції. — Чи вистачає Вам нинішньої депутатської зарплати? Можете назвати суму, якою ви оцінюєте депутатський працю? — Мені — ні, але у мене є заощадження. Я вважаю, 60—80 тисяч гривень — це справедлива ціна за депутатську працю сьогодні. Упевнений, з часом зарплату необхідно переглядати. Більшість у цьому парламенті не живуть на зарплату або, точніше сказати, переважна більшість. Люди працюють з почуття патріотичного обов'язку.              
Події На Луганщині судитимуть інформаторів бойовиків У Луганській області СБУ направила до суду матеріали кримінальних проваджень щодо двох інформаторів бойовиків. Про це повідомляє прес-служба СБУ. Як повідомляється, жителі міста Щастя і селища Петрівка Станично-Луганського району були завербовані бойовиком терористичного угрупування «Леший». «За його дорученнями вони збирали дані про дислокацію українських підрозділів, маршрути переміщення техніки, особовий склад, а також коректували роботу артилерії терористів при обстрілі українських позицій», — йдеться в повідомленні. У прес-службі зазначили, що підозрюваних затримали в лютому цього року. Їх звинувачують у сприянні діяльності терористичної організації (злочин, передбачений ст. 258-3 Кримінального кодексу України), а одного з них — ще й незаконне зберігання засобів ураження (ст. 263 КК України).
Економіка «Укрнафта» може сьогодні припинити видобуток нафти і газу ПАТ «Укрнафта» заявляє про загрозу припинення видобутку нафти і газу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії. Згідно з повідомленням, сьогодні «Укртранснафта» без будь-яких пояснень призупинила прийом і транспортування нафти ПАТ «Укрнафта», незважаючи на попередню оплату послуг. «У зв'язку із затоварюванням резервуарних парків, ПАТ «Укрнафта» буде вимушене припинити видобуток нафти і газу, починаючи з 24:00 годин 31 липня 2015 року. Це призведе до припинення законтрактованих поставок нафти на нафтопереробні потужності. Незаплановане припинення видобутку також може спричинити за собою незворотні наслідки техногенного характеру», — йдеться в повідомленні. При цьому заступник голови правління — виконавчий директор ПАТ «Укрнафта» Володимир Пустоваров звинуватив «Укртранснафту» у зловживанні монопольним становищем. Він також додав, що «Укрнафта» буде змушена звернутися до господарського суду з метою захисту своїх законних прав.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,94788217544556-/ /-pc-/
Top