counter
Архів Повернутись назад 30 Липня 2015
30 Липня
За кордоном Шість країн-кандидатів на членство в ЄС підтримали продовження санкцій проти РФ До економічних санкцій ЄС проти РФ, продовжених до 31 січня 2016 року, приєдналися Чорногорія, Албанія, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Норвегія і Україна. Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС. При цьому в ЄС відзначили, що беруть до уваги рішення цих країн і вітають це. «Країни-кандидати на членство в ЄС Албанія і Чорногорія, країни, що входять у вільну економічну зону Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія, а також Україна приєднуються до цієї декларації», - йдеться в повідомленні. Як наголошується, зазначені країни беруться забезпечити виконання рішення Ради ЄС про продовження санкцій. Водночас слід зазначити, що Сербія і Македонія, які також мають статус країн-кандидатів, не приєдналися до санкцій.При цьому Сербія вже неодноразово підкреслювала, що вона в жодному разі не підтримає санкції проти Росії.
оформление ленты  Блог: 
Політика Ганна Маляр Один-два заочних обвинувальних вироки буде Єдиний спосіб притягнення до відповідальності політиків, які переховуються, - це заочне судочинство. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила кандидат юридичних наук, юрист-кримінолог Ганна Маляр. Минуло півтора року після Майдану, але жоден представник колишньої влади не поніс покарання за порушення і зловживання. Як нам усім відомо, більшість з підозрюваних колишніх чиновників просто втекли з України. Єдиним легальним способом притягти їх до відповідальності є заочне провадження, - говорить Ганна Маляр і уточнює. - Заочне провадження використовується в судовій практиці багатьох європейських країн, серед яких Франція, Данія, Болгарія, Естонія, Литва. Не заперечує проти такої процедури і Європейський суд з прав людини». Експерт вказує, що спеціальне - тобто заочне судочинство передбачає, що розслідування і судовий розгляд кримінальної справи може проводитися без присутності самого підозрюваного або обвинуваченого. «Виконати заочно винесений вирок і, наприклад, позбавити волі особу, яка переховується за межами України, буде практично неможливо. Але, принаймні, закон дозволяє конфіскувати майно такої особи, якщо вона вчинила злочини проти держави. Тобто, крім офіційної юридичної оцінки держави, заочне виробництво дає шанс повернути в державну скарбницю гроші злочинців», - вказує на юридичні тонкощі Маляр. На її думку, важко передбачити, чи завершиться обвинувальним вироком хоч одне заочне провадження проти чиновників Януковича і проти самого Януковича. «Переважна більшість кадрів міліції, прокуратури та судів - це ті люди, які віддано працювали на попередню владу. І сам факт втечі з України підозрюваних говорить про наявність міцних корупційних зв'язків між нинішніми правоохоронцями і колишніми чиновниками. Але з іншого боку, у нинішньої влади просто не залишається вибору. Думаю, що цього разу народ не чекатиме правосуддя 15 років, як у справі Гонгадзе. А тому в найближчі півроку-рік влада буде змушена пред'явити громадськості результати досудових розслідувань і судових розглядів. Тому, з великою ймовірністю, хоча б один-два заочних обвинувальних вироки буде», - підкреслює Ганна Маляр.
За кордоном Голова МЗС Нідерландів: Мені складно зрозуміти, чому Росія перешкоджає правосуддю Голова МЗС Нідерландів Берт Кундерс заявив, що не розуміє мотивацію Росії, яка заблокувала створення міжнародного трибуналу з розслідування обставин катастрофи рейсу MH17. Про це він заявив в ході виступу в Раді Безпеки ООН. «Мені складно зрозуміти, щоб член Ради Безпеки перешкоджав правосуддю у разі трагедії, де постраждало так багато людей. Безкарність посилає небезпечний сигнал», - сказав він. Він також запевнив, що країни, які беруть участь у розслідуванні, «не заспокояться, поки всі факти не будуть встановлені і правосуддя не восторжествує». «Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія та Україна продовжать спільну роботу для знаходження оптимальних способів притягнення винних до відповідальності, і ми не будемо втрачати час в цій роботі», - зазначив Кундерс.
Події СБУ затримала бойовиків «ДНР», що перебували в розшуку Служба безпеки затримала двох бойовиків НВФ і інформатора «ДНР» у Донецькій області. Про це повідомляє прес-служба СБУ. В Артемівську Донецької області затримали терориста «ДНР», який перебував у загальнодержавному розшуку з грудня минулого року. Бойовик вже розповів про те, як він брав участь у збройному захопленні Артемівської прокуратури та райдержадміністрації. «У Червоному Лимані співробітники СБУ затримали ще одного терориста, який з травня минулого року брав участь у бойових діях на боці т.зв. «ДНР» і перебував у загальнодержавному розшуку. Під час допиту бойовик визнав протиправність своєї злочинної діяльності і звернувся з закликом до представників т.зв. «ДНР» і «ЛНР» скласти зброю і повернутися до мирного життя», - сказано в повідомленні. Крім цього, в Краматорську СБУ затримала інформатора «ДНР». Місцевий житель передавав розвіддані про місця дислокації і пересування сил АТО. Він також намагався в Краматорську облаштувати місця для диверсантів, які планували теракти в місті.
Суспільство На Житомирщині виявили 24 нелегалів-шукачів бурштину У Житомирській області правоохоронці затримали 24 нелегальних шукачів бурштину. Про це повідомили в прес-службі УМВС України області. «У Коростенському районі 29 липня група правоохоронців виявила і затримала 24 людини, які розгорнули незаконну діяльність з видобутку бурштину. На околиці с. Гулянки Коростенського району правоохоронці помітили скупчення людей і автомобілів. На місці виявили знаряддя для видобутку бурштину», - сказано в повідомленні. Виявлене спецобладнання - це мотопомпи та водяні шланги, які зазвичай використовують підпільні бурштинові шукачі для розмивання грунту. Правопорушників доставили в міліцію. Вік їх від 17 до 48 років. Всі шукачі - жителі Житомирської, Рівненської, Чернігівської та Київської областей. Розпочате кримінальне провадження. Всі обставини з'ясовуються.
За кордоном Малайзія перевірить знайдений в Індійському океані уламок літака Знайдений поблизу острова Реюньон в Індійському океані фрагмент літака може належати малайзійському Boeing, рейс MH370, зниклому в березні минулого року. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на представників авіаційних властей США. Вони визначили, що фрагмент, викинутий на берег, є флапероном, або елероном-закрилком, який використовується на літаках Boeing-777. Цю інформацію підтвердили і співробітники компанії Boeing, які також ознайомилися зі знімком. У свою чергу, влада Малайзії направила команду фахівців до узбережжя Реюньона, щоб перевірити висунуте припущення. Крім того, на острів в терміновому порядку вирушили французькі експерти. Нагадаємо, «Боїнг 777» «Малайзійських авіаліній» вилетів з Куала-Лумпура в Пекін 8 березня 2014 і зник через годину після зльоту. Пошуки літака досі ні до чого не привели. На борту перебувало 239 осіб.
Політика Логвинський: ГПУ відкрила кримінальну справу проти депутатів із Франції через їх візит до Криму Генпрокуратура почала досудове розслідування і відкрила кримінальне провадження стосовно депутатів національної асамблеї і сенату Французької Республіки за те, що вони відвідали тимчасово окупований Крим. Інформацію про це оприлюднив на своїй сторінці у Facebook народний депутат Георгій Логвинський, який опублікував відповідну відповідь на запит. «за моєю заявою ГПУ вже відкрито кримінальне провадження та розпочато досудове розслідування відносно французьких «депутатів-екстремалів». Треба віддати належне Генпрокуратурі за негайну реакцію на мою заяву. Сподіваюся, що і далі наша правоохоронна система (не тільки ГПУ, а й СБУ) буде також оперативно проводити всі необхідні слідчі дії у цій справі, щоб не допускати подібних варварських порушень закону», - написав депутат у соцмережі. У Facebook Логвинський доклав і фото відповіді на запит за підписом заступника Генпрокурора - головного військового прокурора України Анатолія Матіоса.
Політика У МЗС заявили про політичний тиск на кримських татар-делегатів на конгресі в Туреччині Росія перешкоджає участі представників кримськотатарського народу у II Всесвітньому конгресі кримських татар, який відбудеться 1-2 серпня 2015 р. в Анкарі. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, опублікованій на офіційному сайті відомства. «Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти створення штучних перешкод для участі представників кримськотатарського народу у II Всесвітньому конгресі кримських татар, який відбудеться 1-2 серпня 2015 р. у м. Анкара (Турецька Республіка)», - йдеться в повідомленні. Наголошується, що російська влада чинить політичний тиск на делегатів конгресу, які проживають в Автономній Республіці Крим, створюючи атмосферу безправ'я і репресій і намагаючись перешкодити їх виїзду за межі кримського півострова для участі в заході. У МЗС вважають такі дії свідомим порушенням прав людини, міжнародних норм і зневагою до загальнолюдських цінностей.
Політика Яценюк: Вето РФ на резолюцію СБ ООН про створення трибуналу - доказ причетності Кремля до вбивств невинних людей Блокування Російською Федерацією проекту резолюції Ради безпеки ООН про створення міжнародного трибуналу над винними у знищенні цивільного літака «Боїнг» МН17 над Донецькою областю є доказом причетності Кремля до цього злочину. Про це у своєму Facebook написав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. «Вето Росії - переконливий доказ провини російських терористів і прямого зв'язку Кремля з убивством безневинних людей. Організатори та вбивці неминуче будуть покарані. Світ продовжить встановлення справедливості. Винні не уникнуть покарання. Не можна дозволити Росії знищити систему міжнародних відносин і підірвати авторитет Ради Безпеки та ООН. З нашими міжнародними партнерами починаємо реалізацію плану «Б», - повідомив він.
Суспільство У Запорізькій області побили лідера місцевого «Правого сектора» У Запорізькій області невідомі викрали і побили керівника місцевого осередку «Правого сектора». Про це повідомляє відділ зі зв'язків з громадськістю обласного управління МВС. За словами постраждалого, він працює водієм у керівника запорізького осередку «Правого сектора». Заявник розповів, що зі своїм роботодавцем під'їхав на вулицю Тбіліську. Коли вони вийшли з автомобіля, до них підійшли 8 чоловіків. Один з них ударив в обличчя голову запорізького осередку ПС. А потім його посадили в «джип» кольору хакі і поїхали в невідомому напрямку. Як повідомляється, того ж дня потерпілий був виявлений вдома, проте він відмовився давати свідчення. Але 29 липня постраждалий звернувся із заявою до органів внутрішніх справ. Відомості про подію протягом години були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину передбаченого ст.146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).
Економіка Заступник міністра: На реформу держзакупівель із бюджету не витратили ані копійки Реформа держзакупівель стартувала в лютому і на її проведення не було витрачено грошей з держбюджету, тільки приватного сектора економіки. Про це на прес-конференції в Адміністрації Президента розповів заступник міністра економіки і торгівлі Максим Нефедов, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, реформа держзакупівель зменшить можливості для корупції та допоможе привести Україну до міжнародних стандартів, знизить бар'єри для бізнесу. Крім того, всі закупівлі будуть переведені в електронний формат. Він також зазначив, що зараз існують два пілотних проекти - один про допорогові закупівлі та пілотний проект для держзакупівель Міноборони. «Пілоти триватимуть до осені 2015-го, потім восени буде впроваджений повноцінний проект про держзакупівлі. У 2016 році всі держзакупівлі переведуть в електронний формат», - сказав Нефедов.
Політика Лавриновича підозрюють у розтраті в особливо великих розмірах Колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу повідомлено про підозру у розтраті державних коштів у особливо великих розмірах. Про це заявив начальник другого слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Ігор Слободяник. За його словами, Лавринович підозрюється в тому, що після того, як сплив термін подання доказів у справі Юлії Тимошенко, діючи в інтересах Віктора Януковича, за державні кошти придбав послуги іноземної юридичної компанії на суму 8,5 млн грн. При цьому послуги цієї компанії жодним чином не могли бути використані в Європейському суді з прав людини, де розглядалася справа Тимошенко. Він також зазначив, що в той час рішення ЄСПЛ вже було прийнято. Як повідомляється, зараз в Печерський районний суд внесено клопотання про обрання Лавриновичу запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Економіка Мінекономрозвитку: Угоду з СОТ про держзакупівлі підпишуть у грудні У грудні поточного року Україна може підписати угоду зі Світовою організацією торгівлі про державні закупівлі. Про це розповів на прес-конференції в Києві заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефедов, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «У нас дуже часто ставляться до міжнародних угод як до ще одного підписаного папірця. Приєднання до угоди зі Світовою організацією торгівлі про державні закупівлі, яке, як ми сподіваємося, відбудеться цього року, це відкриття для українських експортерів ринку держзакупівель інших країн. Це ринок обсягом 1,7 трильйонів доларів. Це ринки Америки, Японії, Сінгапуру, Гонконгу тощо і це реальна допомога українському експорту», - розповів Нефедов. Якщо Україна приєднається до угоди, то очікується збільшення обсягів українського експорту.
Суспільство Москаль хоче запровадити кримінальну відповідальність за контрабанду Голова Закарпатської державної адміністрації Геннадій Москаль підтримує запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА. За словами Москаля, адміністративна відповідальність тільки стимулює незаконне переправлення товарів через кордон. «У сусідній Румунії кримінальна відповідальність настає за контрабанду всього однієї пачки сигарет через зелений кордон, в Угорщині - за контрабанду сигарет вартістю понад 100 000 форинтів (стільки коштує приблизно 15 блоків сигарет), а в Словаччині - більше 8 блоків сигарет», - сказав Москаль. Він також зазначив, що на Закарпатті є контрабандист, який 163 рази притягувався до адміністративної відповідальності за сигаретну контрабанду. «Цей факт - відверта насмішка над безпорадністю держави. Я особисто підготую законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів і попрошу кількох депутатів з різних фракцій зареєструвати його у Верховній Раді», - сказав Москаль. При цьому він пропонує за контрабанду через зелений кордон, незалежно від кількості сигарет, запровадити кримінальну відповідальність з конфіскацією особистого майна. За контрабанду через контрольно-пропускні пункти до 20 блоків сигарет - адміністративну відповідальність, більше 20 блоків - кримінальну відповідальність з конфіскацією всього особистого майна.
Економіка Мінінфраструктури має намір економити 300 мільйонів щороку на електронних держзакупівлях Міністерство інфраструктури - один із найактивніших прихильників проведення реформи держзакупівель, тому на електронних держзакупівлях відомство планує економити 300 мільйонів гривень. Про це заявив на прес-конференції в Києві заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян. «Шлях абсолютно вірний, ми йдемо до правильної мети... Це електронна платформа і будь-яке втручання в неї фіксується. Ви не можете зробити неправдиві дані. За нашими прогнозами, мінімальна економія - це близько 12-20%, які ми досягнемо в системі Мінінфраструктури. Обсяг щомісячних допорогових закупівель - це 200 мільйонів гривень, ми плануємо вийти на суму мінімум 300 мільйонів гривень економії щороку. Ми говоримо тільки про допорогові закупівлі», - розповів Омелян. За його словами, коли депутати Ради проголосують за законопроект №2087 і нова система буде повністю впроваджена, економія складе мільярди. Омелян розповів, що Мінінфраструктури вже провело 1006 закупівель.
Політика Олексій Арестович Интервью
Олексій Арестович: Росія сама не знає, за що бореться
Крим під чоботом окупанта, перманентна війна на Донбасі, з пораненими і полоненими, зі смертями наших хлопців і росіян, яких, нехай це і вороги, але часто по-людськи навіть не ховають. Усе це міцно увійшло в наше життя, породивши своєрідну безвихідь: ніхто не береться прогнозувати, як і коли насправді закінчиться це божевілля, в якому - чи то волею долі, чи то через бездарні дії наших політиків - виявився багатостраждальний український народ. Що нас чекає завтра? Чи можна повернути Крим? Що ми можемо протиставити Росії в інформаційній війні, чи це - майданчик, на якому наша країна однозначно програла? Хто в змозі напоумити Путіна, чи стиль його поведінки щодо України - це всерйоз і надовго? На ці запитання «Аналітичної службі новин» (АСН) відповідає психолог і військовий експерт Олексій Арестович. – Олексію, одна з останніх ваших заяв, яка прозвучала в ЗМІ, - про те, що Україна зірвала програму переозброєння Росії, яка не зможе її виконати без співпраці з українськими підприємствами. Невже це співробітництво для Росії так критично? – Звичайно, критично. Ключові для них підприємства - це запорізький моторобудівний завод «Мотор Січ», миколаївський газотурбінний, що випускає двигуни для кораблів, київський завод Артема, який виробляє керовані ракети, в основному авіаційні. А також конструкторське бюро Антонова, КБ «Південмаш». Відтворити всю продукцію, яку росіяни отримували з українських підприємств, вони не можуть, хоч і намагаються шукати вихід. Наприклад, є спроби замінити вертолітні двигуни, які роблять в Запоріжжі на «Мотор Січі», виробництвом таких же двигунів у себе на заводі під Санкт-Петербургом. Але вони не можуть вийти на потреби, тому що наш завод виробляє 500 двигунів на рік, а вони можуть всього півсотні. Це перше. А по-друге, наші двигуни – значно кращої якості. Росіянам таки не вдається відновити всі виробничі ланцюжки. Тому що СРСР як тоталітарна держава міг собі дозволити сконцентрувати виробництво тих самих вертолітних двигунів в одному місці, тому Росія в цьому питанні критично залежить від України. Ну де брати вертолітні двигуни для вертольотів «Мі»? Хто у світі їх продає? І нічого не можна модернізувати, оскільки цей вертоліт створювався під конкретний двигун. Це означає, що він повинен бути хоча б за габаритами таким же, щоб вписатися в корпус вертольота. І таких моментів - безліч, тому їх взагалі ніхто, крім «Мотор Січі», не виробляє. Ні в якому вигляді. – Виходить, що Росія почала пожинати плоди посіяного? – Звичайно. Для початку вони не виконають програму «Переозброєння», яка розрахована до 2025 року. А по-друге, матимуть великі проблеми з цілими позиціями свого військово-технічного оснащення. Чому? Тому що всі російські вертольоти марки «Мі» через якихось 5-6 років залишаться без двигунів. Це велика проблема: російські ВПС залишаться без цілого класу ракет. Російські кораблі, які були розраховані під газотурбінні двигуни українського заводу, залишаться без двигунів. У тому числі і без тих, які вони на експорт продають. Виходить, що вони і свої експортні зобов'язання не зможуть виконувати. Припустимо, роблять вони для якоїсь країни кораблі, а двигуни на них - українські. У цьому випадку у них зриваються експортні контракти, а далі - звичний в таких випадках ланцюжок з міжнародними судами. – Чи можна вже сьогодні спрогнозувати, скільки грошей на цьому втратять? – Точно не скажу - я не фахівець оборонпрому, щоб оцінювати ці обсяги, але думаю, що суми обчислюватимуться мільярдами доларів. – Чого, по-вашому, Росія домагається насправді, якщо йде навіть на такі проблеми? – Вона сама не знає: у них борються різні стратегії, різні варіанти розвитку подій. Одна стратегія (так звана радянська) - це забрати якомога більше української території, наприклад, все Лівобережжя. А друга (так звана російська) - нехай Україна буде незалежною і територіально цілісною, просто без Криму, з урахуванням усіх рішень, які були прийняті ними щодо Криму. Але при цьому Україна має бути позаблоковою і перебувати фактично в ручному управлінні у російського політичного керівництва. Тобто вони – ніби а нашу формальну незалежність, але при цьому ми повинні пообіцяти не вступати в НАТО і в ЄС. Плюс бажано федералізація, щоб завжди мати можливість керувати нашою внутрішньою і зовнішньою політикою через накладення вето проросійськими силами на зовнішньополітичні рішення, пов'язані з інтеграцією в НАТО і в ЄС. – Соратник екс-президента Польщі Леха Качиньського Павло Роберт Коваль вважає, що Кремль зараз щосили намагається змінити в Україні владу... – Принаймні, він хоче це зробити, що очевидно. На кого? На тих людей, які забезпечуватимуть у нас політику Кремля. Таких у нас достатньо: є опозиційний блок, є комуністи, які готові до цього. Крім того, у нас є кум Путіна Медведчук і багато інших людей, які із задоволенням проведуть тут проросійську політику. – Зрозуміло, що найідеальнішою для Володимира Путіна в цьому плані є кандидатура Медведчука. Можливо, вони і сценарії того, що у нас відбувається, разом розробляють... – Можливо. Але насправді не обов'язково це має бути Медведчук. Я думаю, що в будь-якому блоці, навіть найбільш проукраїнськи налаштованому типу «Свободи» або БПП, знайдуться люди, які будуть проводити тут проросійську політику. Причому робитимуть це під патріотичними гаслами. – Водночас екс-глава Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж вважає, що Путін шукає можливість красиво вийти з ситуації, так би мовити, не сівши в калюжу, і тому настав час для переговорів зі світовими лідерами з українського питання, оскільки Петро Порошенко для нього - ніхто... – Йому, може бути, і набридла війна. Давайте змоделюємо ситуацію, що він виводить звідси російські війська, але чи зміниться його мета щодо України? Чи відпустять росіяни нас в НАТО, як ви думаєте? Адже припинення процесу - це одне, і зовсім інше - зміна мети російських політиків. А вона не зміниться. Тому поки що нас ні в НАТО, ні в Євросоюз не відпустять. Принаймні, щосили намагатимуться це зробити. До речі, це можна робити не тільки військовими засобами. Зараз вони намагаються це робити і військовими, і політичними. Якщо зникне військовий фактор, політичний нікуди не дінеться... Не можна сказати, що Росії набридла війна, вона їй просто дорого обходиться. Не можна сказати, що Росії набридла війна, вона їй просто дорого обходиться. А те, що вона набридла українцям, ніяк не може вплинути на російську політику. На питання, «чи може Україна якось вплинути на цей процес і припинити війну з боку Росії?», відповім: ні, не може. Біда в тому, що поки Росія буде з нами воювати, ми теж будемо змушені з нею воювати. Чи можуть ізраїльтяни припинити агресію з боку арабських країн і терористичних організацій? Ніяк, ось і воюють. Ми ж у цій ситуації в становищі Ізраїлю... – Може, все-таки є взаємоприйнятні умови, які дозволили б змусити Путіна забрати своїх людей з Донбасу? Тобто як нам пройти лезом бритви? – Тут можливі два варіанти розвитку подій. Перший - зробити перебування російських військ на Донбасі настільки видимим, що в самій Росії почнеться великий скандал. Наприклад, брати щодня по двоє російських полонених і показувати їх всьому світу, щоб всі бачили, що у нас тут росіяни. Рано чи пізно там дозріють для того, щоб голосно заявити: «Скільки можна ?! Треба щось робити з цим»... Це означає, що працювати треба через внутрішню ситуацію в самій Росії. Другий варіант - треба працювати з Заходом і переконати його так натиснути на РФ, щоб вони таки прибрали свої війська з української території. Захід вже натиснув: Мінські угоди передбачають, що російські війська будуть видалені, і Україна відновить контроль над кордоном. Але росіяни не хочуть - це ж козир! Вони мають намір міняти це на поступки. Наприклад, на формальне підписання Україною зобов'язання не вступати ні в НАТО, ні і в ЄС. Якщо ми це зробимо, вони, можливо, якісь кроки у відповідь зроблять. Але Україна піти на це не може. З тієї простої причини, що це спричинить великий соціальний вибух всередині неї: якщо Януковича скинули за те, що він Асоціацію не підписав, то Порошенко і дня не просидить у своєму кріслі, якщо підпише невступ до НАТО і в ЄС. Це фактично глухий кут. Дипломатичним шляхом він зараз вирішитися не може, вирішується військовим. – А що надалі буде з Кримом? Путіну кримчани вже почали листи писати - з обіцянками дійти до Кремля, якщо... – Якщо що? – ...Якщо він не виконає їхніх вимог... – Росіяни вміють розв’язувати такі ситуації. Питання тут в тому, що Крим буде під російською окупацією, поки істотно не зміниться російська політика щодо цього питання. Там повинні відбутися дуже великі зміни, порівняні з тими, які відбулися в Росії в 1991 році, коли розпався СРСР. Або тоді, коли вони вивели свої війська з Німеччини, наприклад. Чи є для цього передумови? дуже мало. – Наскільки може затягнутися окупація Криму? – Так на скільки завгодно! Скільки Німеччина була під Росією? І Крим може бути довго. Хоча зараз всі процеси відбуваються швидко, життя динамічне. Але поки путінське угруповання буде заправляти в Кремлі, сподіватися на повернення Криму не можна. Ми можемо створити умови, які прискорюватимуть цей процес. Наприклад, якщо ми запровадимо повну економічну блокаду Криму і наші спецслужби вестимуть там партизанські дії, то утримувати Крим для росіян стане дуже дорого. І фінансово, і в організаційному відношенні, і в сенсі безпеки. Він тоді перетвориться для них на ту горезвісну валізу без ручки. Але ми цього не робимо. Ми торгуємо з Кримом, ні про яку блокаду там немає і помину, і наші спецслужби не проводять там жодних спецоперацій, хоча могли б, і це потрібно було б робити. При цьому не треба там нікого вбивати - достатньо, наприклад, регулярно підривати об'єкти, які відповідають за життєзабезпечення розміщених там баз російських військових. Це можуть бути мости, підстанції, які забезпечують їх електрикою, - така постійна диверсійна робота тримала б їх постійно в напрузі. А Крим дуже дорого б обходився економічно. Можна підірвати джерело води, без якої там дуже погано. Можна повністю його перекрити - поки що йдеться про обмеження забезпечення питною водою, а не про повне перекриття. Але тут більш дієвою була б повна економічна блокада окупованої території плюс регулярні спецоперації, щоб їм там кожен день було дуже погано. Повірте, це дуже швидко змусило б Росію прислухатися до нас, тобто, максимально посилило б нашу переговорну позицію. Але ми чомусь не хочемо посилювати переговорну позицію таким чином, а інших варіантів не шукаємо, та їх і немає. – Екс-президент Леонід Кравчук вважає, що Путін настільки впевнено почувається ще й тому, що немає чіткої позиції на Заході: якби політики Заходу поводилися інакше, то і поведінка Путіна була б іншою. По-вашому, від кого чи від чого насправді залежить поведінка Путіна? Якщо замість Обами прийде республіканець, ситуація обов'язково зміниться на нашу користь – По-моєму, потрібно чекати, поки зміниться президент США: якщо замість Обами прийде республіканець, ситуація обов'язково зміниться на нашу користь, тому що республіканці не схильні до сентиментів, вони схильні дати Путіну відворот, реально показати йому його місце і змусити платити за рахунками. Передвиборчий процес в Штатах вже почався, тож доведеться почекати. Інших варіантів я не бачу. – Олексію, ви можете назвати кілька головних помилок України саме у вирішенні питання протистояння на сході? – Перше - бездарна кадрова політика: люди, які відповідають за організацію бойових дій, керування ними і забезпечення, не здатні вирішувати поставлене перед ними завдання. Починаючи з начальника Генерального штабу, міністра оборони і закінчуючи окремими командирами на місцях. Вони просто непрофесійні - в силу того, що система налаштована так, що відбирає не тих, кого потрібно насправді. Друге: там дуже багато саботажу, небажання цим займатися. Починаючи з саботажу, який викликаний тим, що по той бік фронту - їхні колишні однокурсники (вони ж всі радянські училища закінчували!), і закінчуючи тим, що там на багатьох посадах сидять корупціонери, які не хочуть ризикувати - їм би тільки на своїх місцях втриматися. Наступний важливий момент - розвал науково-виробничої бази українського військово-промислового комплексу: ми не можемо забезпечити свої Збройні сили тим озброєнням і військовою технікою, які потрібні, щоб на рівних протистояти супротивникові. Російська армія забезпечена і забезпечена так, що вона нас перевершує і озброєнням, і технічно, а у нас в тендери граються. Далі - дуже неправильна робота з особовим складом ЗСУ, Національною гвардією тощо. Тобто призивають не тих, не так і не на тих умовах. Тому що насправді в країні повно професіоналів або бажаючих. Ці люди могли б скласти кістяк кадрової армії, яка воювала б в 10 разів краще. Але їм треба гідно платити, їх треба гідно забезпечувати і вони повинні розуміти, за що вони воюють. А коли хапають чолов’ягу, який в друкарні працював майстром і жодного разу в руках не тримав автомат або останній раз тримав його 20 років тому, то потім ми його де знаходимо? У полоні, в ямі - і нам показують зараз ці ролики, де бойовики знущаються з полонених. А треба, припустимо, взяти чоловіка, який свого часу повоював, забезпечити йому гідну зарплату, забезпечити йому умови, страховку, соціальні привілеї, як це робиться в країнах НАТО, і скласти з таких кістяк - угрупування в 30-40 тисяч. Повірте, якщо так вчинити, росіянам мало не здасться. Якщо підсумувати помилки, то це кадрова політика, військово-технічна та міжнародна політика, тому що ми не можемо забезпечити собі підтримку з того боку, з якою вона потрібна. Наприклад, ми не можемо досі досягти справжньої військово-технічної допомоги західних країн. Можна ж нелетальну зброю просити, правильно? Наприклад, радари, засоби розвідки, безпілотні літальні апарати. Але в кожному разі це б різко змінило співвідношення в театрі бойових дій. Формально причепитися ні до чого, бо озброєння не вбиває, але так забезпечує нас інформацією, що різко змінює ситуацію на нашу користь. Тільки ми чомусь не можемо добитися цієї допомоги. Знову ж таки, все впирається в кадрову політику або в прихований саботаж. – Але в Міноборони заявляють, що реформи проводяться в усіх напрямках... – Це тільки слова, нічого вони не реформують - вони не здатні розв’язати елементарну задачу. Там суцільний саботаж: сидить маса людей - і нічого не роблять, найпростіше завдання вирішити нездатні. – Можете проілюструвати на конкретному прикладі? – Ну, якщо натівські генерали скаржаться, що Міністерство оборони України саботує військово-технічне співробітництво, то це про щось говорить. Натівські генерали зробили цю заяву. Ви уявляєте, до чого їх потрібно довести, щоб вони сказали це публічно ?! А вони зробили цю заяву! – Чи загрожує Україні військовий стан, адже у нас, по суті, йде війна, і вже ніхто цього навіть не заперечує?! – Він нічого не вирішує, хіба що тільки в окремих областях. Я б запровадив у Луганській і Донецькій військовий стан, а по всій країні він не потрібен. Якщо там буде справжній військовий стан, то з'являться серйозні перешкоди для проходження контрабанди через лінію фронту. – Але ж і зараз там дуже посилили боротьбу з контрабандою, працюють спільні мобільні групи... – Посилили, аякже! Та там на ній всі наживаються! А всі ці мобільні групи - це крапля в морі, навіть якщо вони когось там для піару зловлять. Середній пропускний пункт, який стоїть на лінії розмежування, заробляє 2 млн гривень на день. – Звідки у вас такі цифри? – Я буваю там регулярно. Тому знаю, що гроші за контрабанду там розподіляються, починаючи від рядового солдата і закінчуючи найвищими київськими кабінетами. Це організована система. Централізована і організована. Так хто ж там запроваджуватиме воєнний стан, якщо в такому випадку припиниться такий потік?! А такі гроші на дорозі не лежать... – Ви вважаєте, що ці всі заяви про мобільні групи і боротьбу з контрабандою в зоні АТО – гра на публіку? – Та силовики самі все це і очолюють. І боротьба з контрабандою, яка нібито проводиться, насправді боротьба за її централізацію. Щоб грошові потоки прямо йшли в найвищі кабінети, а не за те, щоб вона припинилася. Діють там, приміром, на 50-кілометровій ділянці кілька угруповань, які займаються контрабандою. Вони конкуренти. І ось руками спецслужб - під гаслом того, що «Ми боремося!» - централізують ці потоки. І все. – Ви кажете, що їздите туди регулярно. Але явно не воювати: що ви там робите? – Навчаю військових. – Чому? – Військовій справі. Ось останній раз працював з мобілізованими офіцерами однієї з наших механізованих бригад. Пояснював, як правильно управляти своїм підрозділом в ході бою. – А наші офіцери не вміють цього робити? – Мобілізовані - погано: вони закінчили військові кафедри, на яких всі заняття проспали, а тепер їх призвали і довірили серйозні ділянки. Був конкретний розвідвзвод на заняттях. У ньому командир взводу числиться старшим лейтенантом, він жодного разу не стріляв з автомата. І це розвідка. А в його взводі - солдати, які навіть в армії не служили. Ніхто. Що вони можуть? А адже люди в розвідці повинні бути дуже добре підготовлені, вони ж ходять за лінію фронту на територію противника і вирішують складні завдання. – В Інтернеті досить часто прослизає думка, що США з Росією можуть домовитися за спиною України - про те, що вигідно їм, не враховуючи при цьому інтересів самої України. Це можливо? – Ні, вони не можуть домовитися. США хочуть припинити цю війну, і вони тиснуть на нас з приводу Широкине, Авдіївки, Щастя, щоб ми виконали Мінські угоди. Формально - так, як вони прописані: пішли за лінію розмежування і створили буферну зону, відвели озброєння важке тощо. На Росію вони тиснуть не менш в цьому відношенні - погрожують четвертим етапом санкцій, а то й 4+, якщо ті не будуть виконувати. І Україна, і Росія по відношенню до Штатів - це суб'єкти, на яких вони тиснуть. Вони ні в якому разі не домовляються з Росією. – А ось те, що відбувається в інших областях України, тобто тактика розхитування країни зсередини. Чи принесе вона Росії якийсь результат, і що ми можемо цьому протиставити? – Вона вже приносить певний результат. Але питання: що самі росіяни вважають результатом? Наприклад, це може бути зміна української влади на проросійського ставленика, чому ні? Вони активно до цього і ведуть: працюють дипломатичні засоби, військові, інформаційні, економічні, технологічні. – І останній момент: коли в Криму з'явилися «зелені чоловічки», в інтернеті одночасно з'явилася інформація про те, що нібито так званий «проект «Незалежна Україна» підійшов до свого логічного завершення... Мовляв, погралися - і вистачить... Аж до того, що я бачила міркування на цю тему астрологів... – Ці заяви астрологів - частина проведеної росіянами інформаційної війни. Навколо Путіна справді дуже багато астрологів, всяких магів та інших. Такі люди завжди були, є і будуть навколо сильних світу цього. І президент США радиться з астрологами, і всі інші. Але астролог від астролога відрізняється: є ті, які чесно виконують свою роботу, а є й ті, думка яких використовується в інформаційній боротьбі. Виривають з контексту або спеціально просять піднести все під певним соусом. А є й люди, яких використовують всліпу. Більшість же астрологів люди не публічні - він навіть не знає, що давав таке інтерв'ю. А по-третє, є там і товариші, які за хороші гроші, маючи ім'я, роблять все це на замовлення. Тому це частина інформаційно-психологічної боротьби, яка там дуже добре поставлена. Вона переслідує тактичні цілі, наприклад, створити конкретний інфопривід, конкретну ситуацію, на оперативному рівні. Приміром, якщо їм потрібно оточити Маріуполь, то спочатку створюються інформаційні приводи. Боротьба, забезпечення операції починається з відповідної операції в ЗМІ. У соцмережах розгін: хохли здаються, ми зливаємо, все віддане, Маріуполь кидають і інше, і інше. Це розгойдування істерії служить для того, щоб створити у жителів Маріуполя повне відчуття, що їх кидають. І, відповідно, негатив до українських Збройних сил і українського уряду. А у наших військових - породити впевненість у тому, що керівництво їх зрадило, загнало в котел. А коли людина морально не готова битися, що виходить? Вона погано б’ється. Все - їх мета досягнута. А на стратегічному рівні у них взагалі завдання - відбити у нас бажання чинити опір і перестати вірити в проект «Незалежна Україна». Це - частина інформаційно-психологічної війни. Як за підручником. Все - за класикою. Щоб упоратися з цією ситуацією, в Україні теж треба створювати структури, які займатимуться такою війною на професійному рівні, з відповідним забезпеченням. Тільки тоді ми зможемо щось протиставити противнику, а не лише обурюватися в «Фейсбуці».
оформление ленты  Блог: 
Події Аваков: Армію треба негайно переводити на контрактну основу Українську армію необхідно терміново переводити на професійну контрактну основу. Таку заяву на своїй сторінці в Facebook зробив голова МВС Арсен Аваков. «З урахуванням того, скільки потрібно державі коштів і сил на призив, обмундирування, навчання новобранців від умовного бухгалтера до середнього солдата... З урахуванням неможливості досягти високої кваліфікації воїнів, за поточної мотивації та підготовки мобілізованих... Вважаю: армію треба зараз і негайно переводити на професійну контрактну основу, знизивши чисельність військ і збільшивши зарплати реальним кваліфікованим військовим та їх забезпечення. Порядок, підготовленість і мотивація - б'є будь-яку кількість. У такого підходу - є майбутнє, у вилову призовників на вулицях і в трамваях - ні», - написав Аваков в соцмережі. Голова МВС заявив, що має намір просувати цю ініціативу. «Як міністр і член РНБО виступлю з пропозицією про необхідність реалізації такого підходу без зволікання. Буду звертатися до Верховного головнокомандувача», - написав глава МВС. Аваков відповів, що всерйоз довіряти можна тільки «мотивованим профі, які добровільно уклали контракт».
Суспільство У Житомирі злочинець поранив міліціонера У Житомирі зловмисник поранив правоохоронця під час затримання. Про це повідомили в прес-службі УМВС України в Житомирській області. «25-річний дільничний інспектор Житомирського міськвідділу міліції помітив чоловіка, за прикметами схожого на розшукуваного за скоєння тяжкого злочину. При спробі міліціонера затримати чоловіка зловмисник раптово вирвався і вдарив міліціонера гострим предметом в область грудей. З колото-різаною раною грудної клітини дільничного госпіталізували до медичного закладу», - сказано в повідомленні міліції. На місце події прибули слідчо-оперативні групи. Тепер зловмисника активно розшукують всі патрульні наряди. Зловмисник 1991 року народження, Дік Максим Сергійович. Міліція назвала його прикмети: на вигляд 22-24 роки, зріст 175 см, середньої статури, на руці татуювання; різана рана на руці.
Політика Адвокат: Савченко після суду можуть обміняти Українську льотчицю Надію Савченко, можливо, після суду російська влада погодиться обміняти. Таку ймовірність озвучив адвокат українки Марк Фейгін в ефірі телеканалу 112. «Ця можливість завжди залишається гіпотетичною, бо для цього потрібна добра воля з двох сторін. Українська сторона цю добру волю виявляла не раз. Що стосується Кремля, його поведінку неможливо передбачити. Це політична поведінка... Передбачити, відбудеться це чи ні, я не беруся, але, у всякому разі, переговори такого роду велися, тому що у Кремля міняються інтереси: забирати цих військовослужбовців чи не забирати, чи потрібні вони взагалі. Тому треба просто почекати, коли суд, який напевне, яке б він не прийняв рішення, почувши з боку захисту докази невинності Савченко, пройде інфернально. У Москві це буде або в Донецьку, це може спонукати владу, яка чудово розуміє, що Савченко невинна, все-таки швидше від її позбутися, якими шляхами, хоч обміном, хоч чимось ще», - розповів адвокат. Нагадаємо, що минулого тижня Савченко етапували в Донецьк Ростовської області, де 30 липня розпочався суд над нею. Савченко в РФ звинувачують у причетності до вбивства двох російських журналістів на Донбасі та в незаконному перетині кордону.
Економіка Демчишин пропонує відновити дотацію державних шахт Міністерство енергетики та вугільної промисловості хоче відновити пряму дотацію державних шахт з держбюджету для покриття різниці між собівартістю видобутку і продажу вугілля. Про це на засіданні громадської ради при Міненерговугілля повідомив голова відомства Володимир Демчишин. «Ті всі резерви, які у нас були, ми використали. Тому крім того, як отримувати гроші з бюджету, насправді, немає іншого виходу, а також закриття шахт. Ми говоримо про те, що як мінімум 1,3 млрд грн потрібні до кінця року на покриття різниці в собівартості», - сказав він. За словами Демчишина, голова уряду Арсеній Яценюк запропонував зібрати окрему нараду з питань вугільної галузі за участю Президента, віце-прем'єра, Міністерства фінансів, а також Міненерговугілля. Крім того, міністр повідомив, що цього року видобуток державних шахт складе 3,1 млн тон із запланованих раніше 5 млн тонн, що вплине на собівартість вугілля. «Всі пропозиції до бюджету на 2016 рік ми надали. Там сумарно близько 2,4 млрд грн на собівартість, 800 млн на модернізацію. Досить істотна сума», - додав Демчишин.
Суспільство На Хмельниччині мікроавтобус потрапив у ДТП: є загиблий і травмовані У Хмельницькій області сталася аварія з мікроавтобусом, в результаті якої одна людина загинула, п'ятеро отримали травми. Про це повідомили в прес-службі УМВС України в області. «ДТП сталося в Кам'янець-Подільському районі о 12:15 на автодорозі Житомир - Чернівці в с. Гаврилівка Хмельницької області. Водій Honda Accord не врахував дорожню обстановку, допустив занос і зіткнення з пасажирським мікроавтобусом Mercedes-Benz, який рухався в попутному напрямку», - сказано в повідомленні. Водій помер від отриманих травм на місці події. У мікроавтобусі під час аварії було 15 пасажирів. «Водій і четверо пасажирів отримали важкі травми і були госпіталізовані. У постраждалих діагностовано переломи, черепно-мозкові травми, численні забої. Інші пасажири після надання медичної допомоги відпущені додому!», - сказано в повідомленні.
Події Прикордонники змінюють російські системи радіаційного контролю на американські Державна прикордонна служба почала замінювати російські системи радіаційного контролю на американські. Про це на брифінгу сказав начальник прес-служби ДПСУ Олег Слободян. «За підтримки міністерства енергетики США досягнута домовленість про заміну російського обладнання радіаційного контролю на системи типу TSA американського виробництва», - сказав він. Слободян зазначив, що найближчим часом запланована заміна застарілої системи радіаційного контролю в Іллічівському торговельному морському порту і ще шести пунктах пропуску. Крім того, зараз проведена модернізація таких систем в пункті пропуску «Мамалига» на кордоні з Румунією. Також планується забезпечити вищезазначеними мобільними комплексами підрозділи ДПСУ, які несуть службу на кордоні з Кримом і на лінії розмежування в зоні АТО.
Політика оформление ленты  Столицею правитиму Я! Незважаючи на те, що традиційно липень-серпень вважаються в політиці сезоном затишшя, у багатьох партійних штабах кипить робота - йде неспішна підготовка до місцевих виборів. Готуються ретельно, адже грати доведеться за новими правилами. За зачиненими дверима політики домовляються про взаємну підтримку і визначають потенційних суперників. Домовленості пробуксовують. Особливо не виходить із пошуками точок дотику щодо кандидатів у мери Києва. Підніжка від парламенту Спочатку, до того, як Верховна Рада спромоглася 14 липня прийняти новий закон про місцеві вибори, розклад по кандидатах (більше того, щодо потенційного переможця) у мери Києва був зрозумілий. Політологи сходилися на думці, що при однотуровой системі мерських виборів більшість електоральних симпатій киян отримає чинний столичний градоначальник Віталій Кличко. Але депутати переінакшили законодавство. Осінні вибори мера пройдуть у два тури (у всіх містах з населенням понад 90 000 чоловік вибори мера проходять у два тури). І ось тут вийшла заковика. «Соціологічні дані показують, що Кличко може виграти тільки перший тур - і все. У другому турі він програє всім своїм конкурентам: і, наприклад, тому ж Бориславу Березі, і Сергієві Гусовському», - розповів АСН політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець. І почалися торги, шантаж, гра політичними і фінансовими м'язами. Конкуренти Кличка Хоч нове законодавство і зіпсувало кандидатський настрій Віталієві Кличку, від ідеї балотуватися на другий термін мера Києва він не відмовився. Більше того, як стало відомо АСН, в «УДАРі» вже створені два передвиборних штаби - мерський і загальний (курирує вибори депутатів місцевих рад). Але штаби - штабами, а Кличкові потрібна серйозна політична підтримка. Досвід виборів в окрузі №205 (Чернігів) яскраво продемонстрував, що можна вийти переможцем завдяки правильному політичному забарвленню. Блок Петра Порошенко готовий підтримати Кличка. Але є одна умова - «ударний» мер повинен йти під прапорами пропрезидентської «Солідарності». «Президент абсолютно відверто говорить: «Віталій, якщо ти балотуєшся від БПП - ми тебе підтримаємо, якщо ти балотуватимешся окремо від БПП - ми змушені будемо висунути свого кандидата в мери», - заявив у одному з інтерв'ю лідер фракції БПП у Верховній Раді Юрій Луценко. Кличко від пропозиції не відмовився, але й не пристав на неї. І поки він в роздумах, в БПП продовжують «інформаційний пресинг» на політика-боксера - нокаутують його переліком прізвищ кандидатів, яких БПП міг би підтримати ще: Юрій Луценко та Володимир Гройсман. Але найпарадоксальніше в тому, що в команді Порошенка зізнаються: цей шантаж - блеф. Так Гройсман вже особисто відхрестився від того, що його «засватали» кандидатом у мери: «Я хочу підкреслити, що я наразі є головою Верховної Ради України, та інших планів, інших задумів у мене немає». Що стосується кандидатури Юрія Луценка, то, по-перше, він сам вже перегорів бажанням очолювати Київ, по-друге - колеги не особливо хочуть бачити Юрія Віталійовича в кабінеті на Хрещатику, 36. «При всій повазі до Юри... Немає впевненості в ньому. Він вже двічі намагався грюкнути дверима і відмовитися від управління фракцією. А якщо він буде такі ж фокуси і в кріслі мера показувати?», - сказав АСН один із депутатів фракції БПП. Весь Київ у БЕРЕЗАх А поки найближчі соратники «УДАР» і «Солідарність» обмінюються думками, на старт передвиборної гонки вийшов народний депутат Борислав Береза. І слід зазначити, політик-початківець розгорнув дуже активну кампанію: створений ним рух «Рішучі громадяни» блискавично відкриває філії у всіх районах Києва. Сам Береза щодня проводить особисті зустрічі з киянами, включився в активну боротьбу з незаконними будівництвами, ігровими салонами і «наливайками» по всьому місту (раніше обмежувався тільки Троєщиною - районом, від якого отримав депутатський мандат). Не зникає з «блакитних» екранів - бере участь практично у всіх популярних політичних ток-шоу. А на одному з телеканалів у нього вже «абонемент», вечірні випуски новин не обходяться без сюжету про Березу. «Нам дуже подобається Борислав Береза. Якщо він піде на вибори мера, я, як громадянин, до його виборчого фонду із задоволенням пожертвую гроші», - зізнався найближчий соратник екс-голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського Геннадій Корбан. В інтерв'ю АСН Борислав Береза ще в середині травня повідомив, що придивляється до крісла мера. «Я розглядаю такий варіант», - відповів Береза на питання, чи планує він балотуватися в мери Києва. Та й на своїй сторінці в «Фейсбуці» Борислав Береза не приховує мерських амбіцій. Чого вартий його останній пост про те, що на Андріївському узвозі йому хотіли зробити велику знижку на покупку сувенірів, якщо він гарантує, що піде в мери... Ставка на ресторатора і юриста Попередньо визначилися зі своїм кандидатом в столичні градоначальники в «Самопомічі». За словами лідера фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олега Березюка, швидше за все, партія висуватиме успішного ресторатора, депутата Київради Сергія Гусовського. «Таке рішення прийматиметься на з'їзді партії. Але думаю, що підтримаємо Гусовського. Він зміг проявити себе як успішний бізнесмен, громадський діяч і політик», - сказав АСН Березюк. Вагаються з визначенням свого кандидата в «Народному фронті». «Партія ще не визначилася. Але визначився Леонід Ємець. Якщо ви помітили, то він вже почав «передвиборку», по місту починають з'являтися його бігборди», - сказав АСН однопартієць Ємця. У «Батьківщині» обирають між екс-головою КМДА Володимиром Бондаренком і народним депутатом Ігорем Луценком. Поки чаша терезів на стороні Бондаренка: у нього і досвіду більше, і закрита соціологія його більше любить, ніж молодого Луценка. Від «Свободи» мерського щастя пробуватиме Юрій Левченко. Саме його соратники Олега Тягнибока називають потенційним кандидатом. Хоча зі рахунків не списують і Андрія Іллєнка. Природно, свого кандидата виставить і Радикальна партія. У кулуарах парламенту найчастіше звучить прізвище екс-голови Тернопільської ОДА Юрія Чижмаря. Хоча сам Чижмарь не коментує ці чутки. Роздумують про свою участь у мерському забігу його постійні учасники - екс-мер Олександр Омельченко і лідер «Європейської партії України» Микола Катеринчук. В очікуванні нових облич Експерти стверджують, що кияни восени 2015-го голосуватимуть за нового мера, тобто у виборчих бюлетенях поставлять галочку навпроти кандидата-новачка. «До чинного мера у киян накопичилося багато питань. Тому більше шансів на перемогу у Берези та Гусовського», - припустив голова Комітету виборців України Олексій Кошель. На підтвердження цих слів доцільно навести результати соціологічного дослідження, проведеного 27-28 червня в рамках проекту «Київський омнібус» компанією Active Group: тільки 6,1% киян готові поставити меру «п'ятірку» за його роботу, 16,8 - «четвірку», 35,5% - «трійку», 22,8% - «двійку», 15,9 - «кол». Водночас в середині липня Інститут аналізу та прогнозування спільно з Українським інститутом соціальних досліджень ім. А. Яременка провели замір електоральних настроїв киян і з'ясували, хто в четвірці фаворитів. Серед тих, хто візьме участь у виборах, за Віталія Кличка готові проголосувати 25,8%, за Борислава Березу - 10,5%, Володимира Бондаренка - 9,0%, Юрія Левченка - 8,1%. «Найбільше прихильників Кличка - це молоді люди, які не виявляють великий активності на виборах. Тому сьогодні не можна сказати, хто наразі є однозначним фаворитом на наступних виборах мера», - резюмував експерт Українського інституту соціальних досліджень ім. А. Яременка Олег Василенко.  
Події На Закарпатті на хабарі впіймалися двоє співробітників правоохоронних органів У Закарпатській області при отриманні хабара затримано двох співробітників районного центру надання послуг автотранспортних засобів. Про це повідомляє прес-служба МВС. За інформацією правоохоронців, вчора при отриманні хабара були затримані спеціаліст цього центру і головний експерт НДЕКЦ України при УМВС України в Закарпатській області в момент отримання ними хабара від місцевого жителя. «Гроші призначалися за прискорення постановки на облік автотранспортного засобу та видачу державного номерного знака. Правопорушники отримали неправомірну вигоду від жителя Закарпаття за вказівкою начальника центру», - йдеться в повідомленні. Правопорушникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років. Спеціаліста центру затримано в порядку ст.208 КПК України. Відносно начальника центру прокуратурою вирішується питання про його затримання в порядку ст.208 КПК України. Матеріали щодо експерта виділені в окреме провадження для складання протоколу про корупцію.
Політика Гройсман готовий скликати позачергове засідання Ради, але за однієї умови Голова парламенту Володимир Гройсман висловив готовність скликати народних депутатів для проведення позачергового засідання, якщо фракції коаліції сформують узгоджену позицію щодо цього питання. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради. У прес-службі зазначили, що фракції коаліції наразі продовжують консультації щодо узгодження можливої ​​дати найближчого пленарного засідання та відбору змістовних питань для внесення до порядку денного. Як йдеться у повідомленні, 27 липня на ім'я голови ВРУ надійшло офіційне звернення від фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» з пропозицією провести позачергові засідання 30-31 липня, проте більшість фракцій запропонували продовжити роботу народних депутатів з виборцями в округах, а пленарні засідання провести в серпні.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,69742679595947-/ /-pc-/
Top