counter
Архів Повернутись назад 29 Квітня 2016
29 Квітня
Суспільство ОБСЄ збільшить кількість спостерігачів на Донбасі ОБСЄ планує збільшити кількість і розширити географічне розташування своїх спостерігачів. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН заявив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, посол Ертугрул Апакан, пише Укрінформ. «Ми вже збільшили кількість точок, звідки проводимо моніторингові заходи, ці місця на території, підконтрольній українському уряду. Зараз ми маємо 30 баз, але є необхідність створити додаткові бази, в тому числі на території антиурядових сил», - зазначив Апакан. Він наголосив, що для цього потрібно отримати гарантії безпеки інспекторів ОБСЄ. «Зараз у нас задіяно 700 спостерігачів з 47 країн, ми поставили завдання збільшити кількість спостерігачів як з точки зору їхньої загальної кількості, так і географічного охоплення», - сказав глава наглядової місії. Разом з тим, додав він, поступово розширюються технічні можливості місії. Так, за його словами, з'являється більше технічних можливостей для ведення аерофотозйомки, космічної зйомки, а також інших способів для спостереження за ситуацією.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Павло Кухта Майбутнє Криму залежить від економік України та Росії Стан економік України і Росії впливатиме на долю Криму. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт з економічних питань Реанімаційного пакету реформ Павло Кухта. «Півострів економічно ізольовано, бо він деже пов'язаний економічно з материковою Україною. Якщо реформи триватимуть, налагодиться рівень життя громадян, а економіка нашої держави зростатиме швидше за кримську, то можна очікувати повернення півострова під контроль України. Якщо цього не відбудеться, то все залежатиме безпосередньо від економічної ситуації в РФ. Саме рівень динаміки економік впливатиме на майбутнє півострова», - зазначив експерт. Він переконаний, що після анексії півострова економіка Росії має серйозні проблеми, які лише посилюватимуться. «У російської економіки є серйозні проблеми через ціни на нафту. Додаткові проблеми створюють санкції і наявність великої кількості боргів», - наголосив Кухта. Експерт упевнений, що у Росії немає можливості інвестувати в Крим, бо ніхто не хоче мати справу з територією, яка перебуває в міжнародній ізоляції. «За останні два роки жоден інвестор не зайшов до Криму. Ніхто не хоче підвищувати ризики для своїх капіталовкладень, розуміючи всю серйозність майбутніх наслідків», - прокоментував економіст. На думку Кухти, майбутнє півострова пов'язано з його туристичною та рекреаційною сферами. «Крим усе одно залишиться туристичною та рекреаційною територією. Питання ж полягає в тому, що потік людей, які їхали на відпочинок до Криму, практично повністю зупинився. На мій погляд, чекати якоїсь нормалізації поки що не варто. У людей уже давно немає ілюзій щодо того, що відбувається на території півострова. Тому проблема з розвитком туризму для Криму є критичною», - резюмував Кухта.
За кордоном Через акції протесту у Франції поранення дістали 24 поліцейських, заарештовано понад 100 демонстрантів У Франції 24 поліцейських дістали поранення під час протестів проти зміни трудового законодавства. Понад 100 учасників протесту було заарештовано, передає російська служба ВВС. Запеклі сутички правоохоронців із демонстрантами відбулися в Парижі. Троє поліцейських дістали серйозні травми, один - у критичному стані, розповів міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казньов. Він закликав організаторів протестів засудити «витівки жменьки хуліганів». У четвер на вулиці Парижа та інших великих міст - Нанта, Ліона, Марселя, Тулузи - вийшли десятки тисяч маніфестантів. Деякі з них палили шини і кидали в поліцію каміння та пляшки. Законопроект, який розглядатиметься у французькому парламенті наступного тижня, передбачає скорочення заходів захисту від звільнення. Це спроба мотивувати бізнес наймати більше працівників. На думку законодавців, такий крок допоможе боротися з хронічним безробіттям. Противники закону кажуть, що він дозволить роботодавцям нехтувати правами працівника на гідну оплату, понаднормову роботу і відпочинок. Протести у великих містах Франції стали продовженням серії маніфестацій, які почалися два місяці тому. Наступні акції намічені на 1 травня.
Події оформление ленты  СБУ затримала торговця зброєю в Полтавській області Працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою затримали жителя Полтавщини, який організував канал постачання та продажу зброї та боєприпасів з району проведення антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-центр СБУ. «Правоохоронці затримали продавця під час реалізації чотирьох гранатометів РПГ-26. Раніше співробітники Управління СБ України в Полтавській області здійснили оперативну закупівлю у зловмисника ще двох гранатометів РПГ-26 і гранати РГД-5. Також під час огляду авто затриманого знайдено близько 200 грамів марихуани», - йдеться у повідомленні. Під час обшуку за місцем проживання торговця зброєю оперативники спецслужби виявили ще вісім гранатометів, незареєстровану помпову рушницю і боєприпаси. Зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.
Події У Полтаві на хабарі спіймали працівника главку поліції Оперативники Управління внутрішньої безпеки (УВБ) поліції Полтавщини затримали поліцейського-хабарника, який просив гроші за належний розгляд заяви про злочин. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції в Полтавській області. Місцевий житель звернувся до УВБ обласної поліції із заявою про те, що один зі співробітників ГУ НП у Полтавській області вимагав від нього $400. За ці гроші поліцейський пообіцяв заявнику розглянути належним чином його заяву про раніше скоєну у нього крадіжку. Завдяки співпраці внутрішньої безпеки поліції, УСБУ та військової прокуратури, працівника поліції було затримано в момент передання грошей. Під час огляду у затриманого вилучено 5 тисяч гривень і $200. Триває розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. За скоєння цього злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років із конфіскацією майна.
Суспільство У Шевченківському районі столиці відключать гарячу воду з 5-го по 14 травня З 5-го по 14 травня частина Шевченківського району української столиці залишиться без гарячої води через проведення гідравлічних випробувань тепломереж. Про це повідомили в прес-службі Київенерго. Так, з 5-го по 14 травня випробування проводитимуться від районної котельні «Молодь» і тепломагістралі №6 від станції теплопостачання №1 (СТ-1). Таким чином, без гарячої води залишиться значна частина Шевченківського району: Лук'янівка, Дорогожичі, район Залізничного вокзалу, цирку і зоопарку. «На час проведення випробувань припиниться гаряче водопостачання 194 житлових будинків, 7 дитячих садків, 6 шкіл, 193 відомств і 17 лікувальних установ у Шевченківському районі, 4 житлових будинків, 1 школи, 2 відомств і 1 лікувального закладу в Солом'янському районі столиці», - сказано в повідомленні.
За кордоном Данія зупинила видачу віз через збій в електронній системі Міністерство імміграції, інтеграції та житлового будівництва Данії повідомило, що процес отримання віз наразі повністю зупинено через збій у системі. Про це йдеться на сайті відомства. «Данські представництва за кордоном і данська імміграційна служба не можуть наразі обробляти заяви на видачу віз через збій в електронній візовій системі VIS... Зараз неможливі оформлення візи або видача візи в данській місії за кордоном або в імміграційній службі. Крім того, неможливою є цифрова обробка віз на зовнішніх шенгенських кордонах Данії», - йдеться в повідомленні. Дві візові анкети - VU1 на бізнес-візу і VU2 на отримання візи для приватної поїздки - можна знайти в паперовому вигляді на сайті імміграційної служби, але в заяві йдеться про те, що документи не оброблятимуться, доки не розв’язано проблеми з системою. «Поки що неможливо сказати, коли проблеми буде вирішено. Відповідні органи перебувають у тісному контакті і вже реалізували низку тимчасових рішень, аби впоратися з ситуацією», - йдеться в заяві.
Суспільство ГУР: Військові РФ привезли з Санкт-Петербурга курсантів військових училищ на Донбас Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявляє про те, що російські куратори привезли 50 ліцеїстів з військових академій Санкт-Петербурга для проведення військових стрільб на території окупованого Донбасу. Про це повідомляє прес-служба відомства. «Встановлено чергові факти використання російським військовим командуванням бойових дій на тимчасово окупованих територіях сходу України для набуття практичних навичок», - ідеться в повідомленні. Так, за даними ГУР Міноборони України, 27 квітня 2016 року до будівлі колишнього Донецького військового ліцею (вул. Купріна, 1) прибула група слухачів (близько 50 офіцерів) Михайлівської військової артилерійської академії (Санкт-Петербург) ЗС РФ. Зазначається, що головна мета цих дій - здійснення «бойових стрільб слухачами військових академій та курсантами вищих військових навчальних закладів».
Суспільство До травневого параду донецьких бойовиків готуватимуть командири президентського полку ФСО РФ Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявляє про те, що бойовиків терористичної «ДНР» готуватимуть до парадного розрахунку командири президентського полку Федеральної служби охорони (ФСО) Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба відомства. «Тривають заходи з підготовки до проведення військового параду в частинах і з'єднаннях 1-го і 2-го АК ЗС РФ. Для тренування парадних розрахунків залучаються командири підрозділів президентського полку служби коменданта московського Кремля Федеральної служби охорони РФ», - йдеться в повідомленні. За даними ГУР, 28 квітня 2016 року для перевірки готовності парадних розрахунків угруповання російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях сходу України до м. Донецьк прибув полковник ЗС РФ Філякін. «Він є заступником командира полку - начальника військового табору президентського полку служби коменданта московського Кремля ФСО РФ», - зазначає прес-служба військової розвідки України.
Політика Фірсов заявив про створення нового політичного руху Екс-депутат Верховної Ради України восьмого скликання Єгор Фірсов розповів про плани створення нового політичного руху нелідерского типу. Про це він повідомив у коментарі для телеканала 112 Украина. «Дійсно, політична партія або політичні партії потрібні як важливі інституції, так само, як потрібні справедливий демократичний суд, прокуратура. І зараз, я думаю, потрібно витратити всі сили на створення такої партії, якщо ми хочемо побудувати правильний незалежний парламентаризм. Це точно не буде партія якогось лідерського типу, приміром Єгора Фірсова, або Віктора Чумака, або Мустафи Найєма», - сказав політик. Фірсов запевнив, що це буде ініціативна група, яка зараз розглядатиме різні варіації. Найголовніше питання, на думку політика, в цих варіаціях - «це в першу чергу програма, ми повинні йти з чимось дуже конкретним, що підтримають люди, і у нас є певне бачення цього питання». «Ми повинні запропонувати абсолютно нові формати фінансування цієї політичної партії, щоб її не фінансували олігархи і щоб це все було прозоро і публічно. Плюс до всього це має бути підтримка в регіонах, ми повинні об'єднати регіональні місцеві еліти, щоб це була партія не київського зразка, а був справді масивний рух. Тому я б не назвав це партією, це деякий ініціативний рух», - заявив Фірсов.
Суспільство У поліції Києва прокоментували спробу знесення пам'ятника чекістам У Національній поліції Києва не бачать нічого протизаконного у спробі громадянського корпусу «Азов» і батальйону ОУН знести пам'ятник чекістам у Києві. Про це повідомив сьогодні на брифінгу начальник головного управління Національної поліції в Києві Андрій Крищенко, передає ЛІГА.net. «Затриманих немає. Поліція спостерігала за порядком. Цей пам'ятник потрапляє під дію закону про декомунізацію. Я говорив із керівництвом міста, цей пам'ятник буде демонтовано», - сказав він. Те, що учасники акції облили пам'ятник фарбою, Крищенко назвав проявом громадянської позиції. Він зауважив, що громадський порядок під час проведення акції не порушувався. Протокол про адміністративне правопорушення у зв'язку з цим не складали. Нагадаємо, що 28 квітня у Києві представники громадянського корпусу «Азов» і батальйону ОУН вирішили зруйнувати пам'ятник чекістам на Либідській площі. Під пам'ятником встановили сходи, «щоб зламати чекістам носи». На акції був присутній депутат парламенту Ігор Луценко.
За кордоном ФРН і Австрія закликають Італію зупинити потік біженців Міністри внутрішніх справ ФРН та Австрії закликали Італію вжити заходів, аби зберегти свободу пересування всередині Шенгенської зони, зокрема на італійсько-австрійському кордоні. Відповідальність за те, що відбувається на прикордонному перевалі Бреннер - найбільш використовуваному дорожньому з'єднанні між Австрією та Італією - лежить саме на італійській стороні. Про це заявив глава МВС Німеччини Томас де Мезьєр на прес-конференції в Потсдамі після закінчення зустрічі зі своїм австрійським колегою Вольфгангом Соботкою, передає DW. Соботка у свою чергу також зазначив, що запобігання масовому напливу біженців на кордоні - завдання Італії. Наразі в Лівії від 200 тисяч до 1 мільйона осіб чекають можливості вирушити до країн ЄС, причому приблизно 70% з них - економічні мігранти, цитує австрійського міністра агентство Reuters. У зв'язку з цим Австрія готова побудувати на прикордонному перевалі Бреннер загородження, проте лише у разі потреби. Глава МВС ФРН також висловив стурбованість тим, що до Європи прибуватиме дедалі більше мігрантів, які прямують через Лівію та Італію. «Балканський маршрут» залишився у минулому і біженці більше не вирушатимуть ним до Німеччини Австрії і центру Європи», - заявив де Мезьєр. За його словами, «нині злободенною темою є альтернативні маршрути».
Політика Європейський суд не ухвалив жодного рішення про активи Януковича Суд Європейського союзу за результатами слухань у Люксембурзі не затвердив жодного рішення у справі про санкції проти екс-президента України Віктора Януковича і його сина Олександра. За словами представника прес-служби суду, дату остаточного рішення ще не встановлено, передає ТАСС. «Тепер ми повинні чекати остаточного рішення суду. Як правило, за кілька місяців», - пояснив співрозмовник агентства. Нагадаємо, що 5 березня 2014 року ЄС запровадив цільові санкції щодо 18 громадян України, зокрема Віктора Януковича, двох його синів, екс-прем'єра Миколи Азарова і наближених до них осіб. Заходи включали заборону на в'їзд до ЄС і заморожування банківських активів фігурантів чорного списку. Підставою для санкцій Брюссель назвав нецільове використання державних коштів. Цього року санкції було продовжено до 6 березня 2017 року.
Події На Харківщині вилучили півтонни контрафактних хімікатів Працівники Управління захисту економіки Нацполіції Харківської області встановили громадянина, який організував підпільний цех з виробництва контрафактних хімікатів. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Харківській області. «Організатор «підприємства» орендував складське приміщення, завіз спеціальне обладнання і запустив виробничий процес. Зокрема, виробництво хімікатів для захисту культур від комплексу хвороб під логотипом торгової марки українського виробника. У Харкові розташована нелегальна друкарня, де виготовляли тару для фальсифікату. Готова контрафактна продукція реалізовувалася на одному з центральних ринків місцевим підприємцям, а ті продавали її громадянам. Вартість такої продукції була значно нижчою за ринкову», - йдеться в повідомленні. Під час проведення санкціонованих обшуків поліцейські вилучили півтонни фальсифікованого хімікату. Вартість вилученої продукції становить 300 тисяч гривень. Прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 229 (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України і передано для подальшого розслідування до Холодногірського відділу поліції ГУ НП області. Правопорушнику загрожує покарання у вигляді штрафу від 170 тисяч до 255 тисяч гривень з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого. Оперативники УЗЕ вживають заходів із встановлення кола осіб, причетних до цього правопорушення.
Суспільство оформление ленты  На «Євробаченні» заборонили використовувати прапор кримськотатарського народу Організаційний комітет пісенного конкурсу «Євробачення» розробив правила використання прапорів глядачами й фанатами під час проведення конкурсу в травні 2016 року в Стокгольмі (Швеція). Список вимог опубліковано на офіційному сайті стокгольмської арени «Ерікссон-Глоб», де й відбудеться «Євробачення-2016». Зокрема, забороняється приносити прапори адміністративно-територіальних одиниць, регіонів, провінцій та спірних територій. Як приклади заборонених полотнищ оргкомітет «Євробачення» наводить прапори Косова, Нагірнокарабаської Республіки, Країни Басків, Держави Палестина, Турецької Республіки Північного Кіпру та Придністровської Молдавської Республіки. Також заборонені показ і демонстрація прапорів проголошеної у складі Росії «Республіки Крим» (ідентичний прапору української Автономної Республіки Крим) і так званої Донецької народної республіки («ДНР»). Також під заборону потрапив і національний прапор кримських татар. Крім того, організатори конкурсу суворо заборонили приносити на «Євробачення» полотнище терористичного угруповання «Ісламська держава» (ІДІЛ). Зазначимо, що серед прикладів небажаних і заборонених прапорів немає прапора «Луганської народної республіки» («ЛНР»). Втім, у поясненні зазначено, що даний список не є вичерпним.
Суспільство До Дебальцевого прибув ешелон з важкою технікою з Росії Зафіксовано поставки озброєння, військової техніки та паливно-мастильних матеріалів з території Російської Федерації до Дебальцевого. Про це повідомляє прес-служба головного управління розвідки Міноборони України. «28 квітня до залізничної станції «Дебальцеве» прибув ешелон з військовою технікою, в тому числі три танки, двi 122-міліметрові реактивні системи залпового вогню «Град», два вантажних автомобілі, три критих вагони і чотири цистерни з паливно-мастильними матеріалами», - йдеться в повідомленні. Нагадаємо, що в ГУР повідомляють про те, що до травневого параду донецьких бойовиків готуватимуть командири президентського полку ФСО РФ. Також стало відомо, що військові РФ привезли з Санкт-Петербурга курсантів військових училищ на Донбас.
Політика МЗС Франції підтвердило підготовку до «нормандської» зустрічі У МЗС Франції підтвердили підготовку до чергової зустрічі міністрів закордонних справ країн «Нормандської четвірки», проте не змогли назвати точну дату, коли вона відбудеться. Про це в Парижі заявив офіційний представник МЗС Франції Ромен Надаль, повідомляє Укрінформ. «Зустріч міністрів закордонних справ «нормандського формату» планується. Її метою буде прагнення просунутися в реалізації Мінських домовленостей. Ми повідомимо (про деталі зустрічі) вам в установленому порядку», - заявив він, відповідаючи на запитання журналістів про місце і дату проведення зустрічі. Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляв, що чергова зустріч міністрів «Нормандської четвірки» відбудеться лише тоді, коли всі міністри зрозуміють, що російська сторона готова обговорювати конкретні пропозиції.
Події На Дніпропетровському залізничному вокзалі виявили арсенал зброї Працівники поліції затримали військовослужбовця, який віз із собою великий арсенал зброї і боєприпасів. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області. «39-річний чоловік перевозив у рюкзаку 10 гранат РГД-5, 11 гранат Ф-1, запали до них і 735 патронів різного калібру. Як пояснив затриманий, цього дня він виїхав із зони АТО і забув здати боєприпаси. Зараз небезпечний вантаж вилучено та відправлено на експертизу до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру», - йдеться в повідомленні. У правопорушенні вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Володимир Орлов оформление ленты  Що ж таке «лад на митниці» і як його навести? Буквально днями відомий нардеп Антон Геращенко розмірковував про високе. На питання, чому ж нова поліція не отримала обіцяних високих зарплат і де тепер узяти для цього гроші, він відповів, що «потрібно навести лад на митниці... Для того, щоб підвищити зарплати поліцейським, чиновникам і прокурорам, потрібно або щось урізати, або збільшити надходження». Антон Геращенко, судячи з усього, вже навів «лад» у поліції і вирішив, що саме час взятися за митницю. Очевидно, в його розумінні митниця - це своєрідний банкомат, з якого, якщо стукнути сильніше, обов'язково посиплються монети й купюри. І грошей цих вистачить на всіх: і на зарплати нової поліції, і чиновникам, і прокурорам, і всім, кому це обіцяють наші народні депутати. Треба ось просто «навести лад». На цю тему особливо люблять розмірковувати люди, котрі не тільки не розуміють специфіку роботи митниці, а й ті, хто митника не відрізнить від прикордонника. Також слід зазначити, що «наведення ладу» у всіх, хто його обіцяє, чомусь асоціюється з перевиконанням планів митних надходжень. Чим не так давно хвалився глава ДФС Роман Насіров. Митниця з року в рік збільшує надходження до бюджету (і це не заслуга Насірова). Найчастіше, звісно, а особливо в кризові часи, за рахунок девальвації гривні. Наприклад, незважаючи на браваду керівництва ДФС, у доларах надходження митних платежів до бюджету за 2015 рік (9,3 млрд.) навіть менше за показник 2007 року (10,7 млрд. дол. США). Водночас зарплата митного інспектора залишається незмінною з 2005 року. Це приблизно 2,5-3 тисячі гривень. Тільки 10 років тому це було 500 доларів, а тепер - менше ста. Керівник ДФС Роман Насіров, до речі, під час кваліфай-раунду на посаду глави відомства пообіцяв впровадження системи мотивації співробітників ДФС. З урахуванням того, що скоро буде 9 місяців відтоді, як було «наведено лад на митниці», за цей пункт теж не варто хвилюватися. Якщо говорити про реальне наведення ладу у відомстві більш глобально, не так давно про відповідні наміри заявив прем'єр-міністр України. Глава уряду наголосив, що за розрахунками експертів у тіньових потоках перебуває не менше 20% усіх платежів, які сьогодні здійснюються на митниці. Завдання абсолютно просте - максимум за квартал, за три місяці, побудувати якісну систему управління ризиків, ліквідувати тіньові схеми... Також важливо прибрати підґрунтя для корупційних дій... З прем'єр-міністром складно посперечатися. Справді, ситуація в митній сфері плачевна. Але це й не дивно, з іншого боку, якщо враховувати, що митницею в країні вже багато років ніхто не займається. Водночас що можна було почути від учасників зустрічі з прем'єром? Як бачимо, вони відтворюють одні й ті самі завчені і переписані по двісті разів фрази: «система ризиків, платежі, боротьба з контрабандою». Ці слова не перший рік намагаються вкласти в уста керівників держави чиновники Мінфіну і Кабміну. Володимир Гройсман має рацію. Його завдання - визначити стратегічний напрям і розставити акценти: наповнення бюджету і відсутність корупції. А тактика і деталі, в яких, як відомо криється диявол, - це вотчина голови Державної фіскальної служби. Лад - можливий. Для цього потрібен комплексний підхід і реальна стратегія змін на митниці. По-перше, цілковита ревізія митного законодавства. Це до питання про підґрунтя для корупційних дій. По-друге, зміна адміністративної структури, яку було створено за часів «Мінздоху» і яка довела свою нежиттєздатність, але раз по раз відтворюється черговим керівником ДФС. По-третє, необхідно раз і назавжди розібратися з митною вартістю. Створити потужний аналітичний блок, який оброблятиме колосальні масиви інформації. Під цей напрям необхідно придбати спеціальні програмні аналітичні продукти. По-четверте, прибрати можливість для маніпуляцій з кодом товарів, переглянувши і зрівнявши деякі ставки мита. Кадрова складова! Адже кадровий потенціал практично знищено. А низька мотивація підштовхує митників або до корупції, або до пошуку нової роботи. Системи професійної освіти та підвищення кваліфікації майже немає взагалі. Інфраструктура, технічна допомога у вигляді обладнання, обмін інформацією, взаємодія з митницями інших держав - у цьому напрямі можна також спостерігати повну деградацію. Можна і далі вдавати, що ми боремося з корупцією, але доки ми не забезпечимо мотивацію для митника, включаючи гідну матеріальну винагороду, перспективи розвитку кар'єри, правовий захист, це буде чергова демагогія. Без грошей корупцію не побореш. Я переконаний, що голова ДФС Роман Насіров знає це краще за мене. Але ж попереду чергові три місяці випробувального терміну. І цього разу він вже точно наведе лад. Навіть не сумніваюся!
оформление ленты  Блог: 
Економіка Олег Устенко Разом з підвищенням тарифів на газ потрібно здійснювати демонополізацію ринку В одномоментному підвищенні тарифів на газ є логіка і такий ціновий шок може мати позитивний вплив на економіку, ніж якби ціна підвищувалася поступово. Водночас існують і негативні боки такого різкого підвищення тарифів. Вони мали підвищуватися з моментальною демонополізацією ринку. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. «Уряд вирішив усе перевести на ринкові тарифи, які повністю формуються за імпортною ціною, в яку входить вартість транспортування плюс податки, ось і вийшла ціна понад 6800 грн. Це правильна позиція, якщо говорити про товари, які мають світову ціну. Але виникає кілька запитань: чому було так швидко зроблено підвищення - моментальне збільшення до ринкового рівня. Адже можна було це робити в кілька етапів, як мінімум у два, як було раніше домовлено з МВФ. Але Кабмін обрав негайне збільшення ціни, і це означає, що більше такого цінового шоку не буде. Це добре, звичайно економіка підлаштовується під шок одномоментно краще. Однак треба бути готовими до того, що різке зростання тарифів за незмінних доходів громадян, навіть за умови залучення механізмів соціальних субсидій, знизить внутрішнє споживання на інші товари неенергетичного походження. Тобто якщо доведеться більше платити за ЖКГ, то доведеться менше витрачати на інші послуги, товари. У тому числі й на продукти харчування», - розповів економіст. Устенко наголосив, що це означатиме зниження темпу економічного зростання, бо буде відсутньою купівельна спроможність у населення. «Таке збільшення тарифів може бути використано з політичною метою різними силами, які переконуватимуть, що це неправильно. Тут є серйозна системна помилка: коли відбувається різке зростання цін, то намагаються моментально демонополізувати ринок. І тут все погано в Україні. Як має бути: відбувається ціновий шок, паралельно повинна починатися широкомасштабна реструктуризація монополіста НАК «Нафтогаз». А у нас це не спостерігається. Це колосальний мінус. Це означає, що маса корупційних схем у «Нафтогазі», швидше за все, продовжить своє існування. Друге - на ринку одномоментно мали відкритися ворота для інших гравців. Необхідно було ліквідувати ситуацію, коли даються пільги або спеціальний режим для одного гравця. І цей гравець - НАК «Нафтогаз». Він не платить ПДВ 20%, відповідно, він отримує більший прибуток порівняно з іншими гравцями. Проблема ще й у тому, що монополіст може, на відміну від інших, купувати безпроблемно валюту. Всі решта стають неконкурентоспроможними порівняно з ним. З підвищенням тарифів негайно мають відбуватися зміни у «Нафтогазі», яких ми, на жаль, не бачимо. Це дуже серйозна проблема», - підсумував економіст.
Події У Вінницькій області голова райради потрапив під «сміттєву люстрацію» У смт Тростянець Вінницької області невідомі облили зеленкою і кинули в сміттєвий бак голову райради Юрія Солодкого. Про це повідомляє Укрінформ. «Сьогодні під стінами райради відбулася несанкціонована акція. Невідомі особи, серед яких були люди в камуфляжній формі, прийшли з плакатами та сміттєвим баком. Витягли голову райради з кабінету, облили зеленкою і кинули в урну. Його звинувачували в тому, що він колись був у Партії регіонів», - повідомили в райраді. Загалом «люстраційна акція» тривала близько 15 хвилин. За даними начальника відділу комунікацій ГУ НП у Вінницькій області Ганни Олійник, за фактом інциденту відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, скоєне групою осіб) КК України. Зараз правоохоронці встановлюють причетних до нападу на голову райради.
За кордоном США і Росія оголосять режим тиші в Сирії на 72 години США і Росія оголошують з 00:01 30 квітня режим тиші на 72 години на півночі сирійської провінції Латакія. Про це повідомив начальник російського центру з примирення ворогуючих сторін на території Сирійської Арабської Республіки генерал-лейтенант Сергій Кураленко, передає «Интерфакс». «Російською та американською сторонами за узгодженням з керівництвом Сирійської Арабської Республіки з 00:01 30 квітня 2016 року запроваджується режим тиші у північних районах провінції Латакія на 72 години. Протягом цього часу буде заборонено ведення бойових дій і застосування всіх видів озброєнь», - заявив Кураленко. Він закликав усі сторони, зацікавлені у встановленні миру на сирійській землі, підтримати російсько-американську ініціативу і не допустити зриву режиму тиші. Кураленко зазначив, що бойовики терористичного угруповання «Джабхат ан-Нусра» намагаються домогтися ескалації напруженості в північних районах Латакії і в Алеппо.
Економіка Кабмін скоротив норму використання газу для розрахунку субсидій Держава при наданні субсидій виходитиме з норми споживання газу 5,5 куб. м на опалення 1 кв. м житлової площі (індивідуальної системи опалення) замість 7 куб. м. Як пише 112, відповідну постанову розроблено за результатами проведеного аналізу надання пільг та субсидій минулого опалювального періоду. «Урядом переглянуто соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг для надання пільг і субсидій. Відкориговано окремі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами з урахуванням фактичного споживання енергоносіїв домогосподарствами протягом опалювального періоду 2015-2016 років. Зокрема, переглянуто норми використання природного газу для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період», - сказано в повідомленні. Крім того, змінено коригувальні коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії та природного газу на потреби опалення, а також встановлено окремі коригувальні коефіцієнти для розрахунку розміру витрат теплової енергії на опалення.
Суспільство оформление ленты  Податківці Рівненщини запобігли спробі незаконного ввезення в Україну нібито гуманітарної допомоги Співробітники податкової міліції Рівненської області запобігли незаконній спробі ввезення на територію України партії вживаного одягу під виглядом гуманітарної допомоги. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби. У рамках операції «Рубіж-2016» встановлено, що одна з благодійних організацій звернулася до Міністерства соціальної політики з листом про визнання 74 тонн вантажу, який надійде від американського фонду, гуманітарною допомогою. Для підтвердження намірів було відправлено десять листів-прохань від сільських рад і лікарень, яким нібито призначався вантаж. «Як показала перевірка, зазначена благодійна організація зареєстрована в Новоград-Волинському Житомирської області, а її засновник проживає в місті Рівне. Під час спілкування з ним було встановлено, що він є приватним підприємцем і на прохання свого знайомого зареєстрував благодійну організацію. При цьому він наголосив, що не отримував її реєстраційних та статутних документів, жодних документів до митних органів про американський фонд для отримання гуманітарної допомоги він не підписував і стосунку до благодійної організації не має, а довіреностей на право здійснення господарської діяльності вищезгаданого фонду нікому не надавав. Таким чином, організацію було оформлено на підставну особу», - йдеться в повідомленні. У ДФС також зауважили, що було отримано інформацію про те, що зазначену «гуманітарну допомогу» планується реалізовувати через дрібнооптову мережу магазинів Волинської та Рівненської областей, а не використовувати за цільовим призначенням. Надані для визнання вантажу гуманітарною допомогою 10 листів-прохань сільських рад та лікарень виявилися підробленими. Крім того, за вказаною адресою реєстрації американського фонду-донора його виявлено не було. Внаслідок проведених двох обшуків у Житомирській області, де під митним контролем перебував вантаж, було виявлено та вилучено майже 31 тонну вживаного одягу, постільної білизни і предметів домашнього вжитку на загальну суму понад 5,3 мільйона гривень. Також під час обшуку в місті Рівне у громадянина, причетного до незаконної операції, було знайдено печатку благодійного фонду, комп'ютерну техніку та чорнові записи. Наразі слідчі дії з розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), тривають.
Події В аварії у Хмельницькій області загинули двоє людей У Хмельницькій області в ДТП загинули дві людини. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. ДТП сталася в районі мосту через Південний Буг. «Внаслідок ДТП у Хмельницькому загинули двоє людей, повідомляє прес-служба ГУ НП у Хмельницькій області. Трагедія сталася ввечері 28 квітня в районі мосту через Південний Буг в обласному центрі. Автомобіль Volkswagen Passat під керуванням 32-річного місцевого жителя наїхав на розташований посередині дороги бетонний роздільник, унаслідок чого перекинувся і загорівся. Водій та його 34-річний пасажир загинули на місці ДТП», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) КК України.
Суспільство У районі АТО військові поранили і затримали бойовика У районі проведення АТО військові після бою затримали пораненого бойовика. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, бійці 53-ї окремої механізованої бригади запобігли спробі проникнення на територію, підконтрольну Україні, диверсійної групи терористів «ДНР». Під час сутички поблизу опорного пункту українських військових одного з диверсантів було поранено і затримано. У зловмисника вилучено автомат Калашникова з патронами. За словами бойовика, він приєднався до терористів «ДНР» у вересні 2015 року. Перебував в ОПГ «Беркут», водив легкоброньований транспортер зенітно-ракетного дивізіону, брав участь у збройному протистоянні, захоплював населені пункти. СБУ відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 (участь у діяльності терористичної організації) Кримінального кодексу України, проводяться оперативно-слідчі дії.
Суспільство МВС отримало новий військово-транспортний літак Сьогодні служба надзвичайних ситуацій МВС прийняла військово-транспортний літак Ан-26 - після капітального ремонту та переобладнання. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, літак може забезпечити транспортування двох тяжкопоранених на відстань до двох тисяч кілометрів без посадки, апаратно забезпечуючи функціонування життєво важливих систем організму. «Крім того, літак оснащений ще шістьма ліжками для поранених, які не потребують інтенсивної терапії, 14 кріслами для легкопоранених і шістьма кріслами для медичного персоналу. Новітні супутниковий пілотажно-навігаційний комплекс і система запобігання зіткнень TCAS-94 дозволяє судну виконувати рейси за міжнародними повітряними лініями відповідно до норм Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO)», - написав Аваков. Він також зазначив, що це перший літак подібного класу в Україні, який у разі необхідності може вивозити поранених безпосередньо із зони лиха до закордонних клінік, підтримуючи життєдіяльність протягом усього часу польоту за допомогою передових методів.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Ілля Несходовський Перед тим, як підвищувати тарифи на газ, треба було встановити лічильники Підвищення тарифів саме по собі – крок правильний і необхідний. Але проблема в тому, що перед ним мав бути ще один крок, який українська влада просто «пропустила». Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт Ілля Несходовський. «Щодо тарифів на газ – звичайно, підвищення і приведення їх у відповідність до єдиної ціни - це крок у правильному напрямку. Але замість того, щоб зробити перший крок, на необхідності якого ми наголошуємо, робиться другий. А перший крок передбачає три основні позиції, які мають бути реалізовані. Перше: 100% облік газу, що використовується споживачами. На сьогодні у промислових споживачів газу є лічильники, а приватним споживачам (населенню) постачається газ за нормативами і ті нормативи не завжди відповідають дійсності. Завжди є певні можливості постачати товар неналежної якості. Наприклад, тепло, яке не відповідає тим стандартам, які мають бути. Приміром, гарячу воду, яка також не є тієї температури, яка має бути згідно із затвердженими стандартами. Мало того, що такий облік є маніпулятивним, так і відсутність обліку дозволяє маніпулювати цінами. Тож перший крок, який мали зробити, – це запровадити 100% облік усіх спожитих газу, тепла та енергоносіїв в Україні. Нині більшість споживачів не мають такого обліку чи мають об’єднаний обліковий лічильник на весь багатоповерховий будинок, але не на конкретного споживача. Другий крок – встановлення терморегуляторів для кожного споживача, щоб він мав можливості самостійно визначати, скільки йому потрібно, і зменшувати у разі потреби споживання тепла і газу. І в цьому випадку сплачувати менше», - розповів економіст. На переконання Несходовського, третій момент, який мав бути втілений у життя до підвищення тарифів, частково реалізований. Це державна програма з підтримки енергозбереження. «Можу сказати, що тут уряд отримує тверду четвірку. Видаються так звані теплі кредити, і населення має можливість отримати кредит, аби здійснити утеплення свого будинку, зменшити енергоспоживання. Держава компенсує відповідно до сьогоднішніх рішень від 20% до 70% виданого кредиту. Хоча загалом можу сказати, що відповідна медійна підтримка цього недостатня, тобто не всі знають про такі кредити. Тому, якщо люди матимуть три можливості - встановити індивідуальний лічильник, терморегулятор і взяти кредит для утеплення - навіть за підвищення тарифів вони платитимуть менше, ніж зараз. Також варто зазначити, що за умови низьких тарифів за низькими цінами отримує газ не лише той, хто споживає мало, а й той, хто споживає дуже багато (тобто люди, які мають можливість оплатити, які мають величезні будинки, які мають по кілька відповідних)», - резюмував експерт.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Петро Олещук Підвищення тарифів популярності Гройсману не додасть Підвищення тарифів на газ обумовлено кількома чинниками, один з яких - МВФ. Але варто зазначити, що в Україні говорити про ринкові тарифи недоречно, оскільки ніякого ринку в Україні немає. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Петро Олещук. «Підвищення тарифів, м’яко кажучи, популярності Гройсману не додасть. Це основний наслідок такого підвищення цін. Ми повинні розуміти, що тут, безперечно, два ключових чинники: по-перше, це вимоги світових партнерів України – Міжнародного валютного фонду. Тож можна припустити, що коли Петро Олексійович Порошенко узгоджував питання кандидатури Гройсмана на прем’єрство, то, думаю, там порушувалося, зокрема, питання того, що буде потрібно, аби новий прем’єр-міністр вирішив питання тих самих тарифів. Однак варто зауважити, що жодних ринкових тарифів у нас немає з цілком очевидних причин, бо ніякого ринку немає. І, безперечно, це може бути достатньо складною проблемою їх обґрунтування. Ми повинні також розуміти, що суспільство навряд чи буде готовим визнати легітимність цих тарифів», - розповів політолог. Олещук зауважив, що соціальний негатив, викликаний підвищенням тарифів, навряд чи виллється у якісь протести. «Тут може бути створено вибухонебезпечну ситуацію, і завдяки тарифам у тому числі», - резюмував політолог.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Віктор Суслов Депутати залюбки проголосують за скасування оподаткування пенсії Законопроект про скасування оподаткування пенсій, внесений у Раду урядом, - це той законопроект, який треба обов'язково ухвалити, щоб пенсіонерам стало хоча б трохи легше жити. Швидше за все, нардепи проголосують за його прийняття виключно тому, що це популярна тема. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт, екс-міністр економіки Віктор Суслов. «Практика оподаткування пенсії не відповідає міжнародним стандартам, європейському законодавству, до якого ми прагнемо. Тому скасовувати оподаткування пенсій, звісно, треба. Але зроблять чи не зроблять - складно сказати. Гадаю, що скоріше так - тема популярна, депутати залюбки за неї проголосують. Хоча б це уряд може зробити. Скасування оподаткування пенсій збільшить дохід пенсіонерів і вони зможуть отримувати свої пенсії в повному обсязі, без податкових відрахувань. Це правильний крок з урахуванням того, що безперервно підвищуються тарифи, зростають ціни. Саме пенсіонери перебувають у найнезахищенішому становищі, тому з соціальної точки зору це було б правильно, тим паче багатьом пенсіонерам бракує коштів навіть для оплати рахунків, не кажучи вже про ліки і добре харчування», - розповів економіст. Однак, на думку Суслова, однієї такої ініціативи недостатньо - слід підвищувати низькі пенсії. «Пенсії треба підтягувати хоча б до рівня двох тисяч, щоб менше цієї суми не було. Інакше пенсіонер не виживе», - зауважив економіст.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,200562953949-/ /-pc-/
Top