counter
Архів Повернутись назад 29 Лютого 2016
29 Лютого
Події За добу зафіксовано понад 70 обстрілів позицій сил АТО Минулої доби зафіксовано 71 обстріл позицій українських військ. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, російські найманці активізували свої дії з настанням сутінків і продовжили використання забороненої Мінськими угодами зброї - мінометів калібру 82 і 120 мм. Так, на донецькому напрямку терористи тричі близько 20:00 обстріляли опорні пункти українських військ біля Авдіївки і Зайцевого, випустивши при цьому 17 мін. З гранатометів і великокаліберних кулеметів противник вів вогонь по опорних пунктах у районі Пісків, Опитного, Новгородського, Троїцького і Майорська. На маріупольському напрямку російські бойовики з міномета калібру 82 мм вели вогонь по укріпленнях українських бійців поруч із Талаківкою, а з гранатометів і великокаліберних кулеметів - по опорних пунктах біля Красногорівки та Мар'їнки. На луганському напрямку ворог обстріляв з міномета і АГС позиції наших військ поряд з н.п. Оріхове.
Суспільство «У центрі уваги» отримав «Оскар» «Оскар» у категорії «Найкращий фільм» отримав «У центрі уваги». Як пише Медуза, стрічка, заснована на реальних подіях, розповідає про журналістське розслідування злочинів священиків-педофілів. «У центрі уваги» також отримав нагороду Кіноакадемії за найкращий оригінальний сценарій. «Оскар» за найкращу режисуру здобув Алехандро Гонсалес Іньярріту («Легенда Г'ю Гласса», рос. - «Выживший»). Найкращою актрисою було визнано Брі Ларсон («Кімната»), а найкращим актором - Леонардо Ді Капріо («Легенда Г'ю Гласса»). Найкращими актором та актрисою другого плану стали Марк Райленс за «Шпигунський міст» і Алісія Вікандер («Дівчина з Данії»). Лідером за кількістю нагород став «Шалений Макс: Дорога гніву», який отримав шість «Оскарів». «Марсіанин», номінований у семи категоріях, залишився без нагород.
Політика Сьогодні Штайнмаєр розповість ООН про ситуацію в Україні Рада безпеки ООН заслухає в понеділок звіт міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра як чинного голови Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). Як пише ТАСС, подібні брифінги проводяться щорічно - минулого лютого з доповіддю в РБ виступав глава МЗС Сербії Івіца Дачич. Цього разу, як і рік тому, центральною темою дискусії стане криза в Україні. Німеччина визначила три пріоритети для свого головування в ОБСЄ: відновлення діалогу, відновлення довіри та безпеки. Це в першу чергу стосується кризи довкола України, яка переважає в порядку денному організації в останні два роки. ОБСЄ відіграє важливу роль у врегулюванні конфлікту, будучи членом Тристоронньої контактної групи разом з Росією та Україною, а також здійснюючи нагляд за режимом припинення вогню і відведення озброєнь за допомогою розгорнутої в Донбасі Спеціальної моніторингової місії (СММ).
Суспільство Тимчук: «ДНР» створює свій військово-морський флот У «ДНР» почали активно працювати над проектом створення так званого військово-морського флоту. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив координатор групи «Інформаційний спротив», народний депутат Дмитро Тимчук. «Командування «ДНР» активно працює над створенням власного «військово-морського флоту». Офіційно т.зв. Азовську флотилію «ДНР» створено у травні 2015 року - до її складу увійшло 5 рибальських човнів та прогулянкових катерів, які бойовики назвали «бойовими катерами». На сьогодні таких «бойових одиниць» - 7, ще 3 одиниці готують до введення у «бойовий склад», - написав Тимчук у соцмережі. За його словами, зараз вирішується питання про «поповнення плавскладу «флотилії» за рахунок допомоги РФ. Базуватиметься «флотилія» в Новоазовську, Сєдовому та Безіменному. «У запитах бойовиків, які розглядає Москва, - 3 одиниці відносно нових російських патрульних катерів проекту 12150 «Мангуст» і 1 одиниця нового прикордонного патрульного катера проекту 12200 «Соболь» (обидва типи катерів використовуються береговою охороною прикордонної ФСБ РФ)», - розповів Тимчук.
Суспільство Гройсман: у Брюсселі 29 лютого презентують план реформи ВР Сьогодні, 29 лютого, у Брюсселі презентують план дій з проведення реформи Верховної Ради. Про це заявив спікер парламенту Володимир Гройсман під час включення з Брюсселя, передає «112 Україна». «Останні півроку ми спільно з європейським парламентом напрацьовували спільний план дій щодо реформи Верховної Ради України. Вже трошки більше року, як я є головою Ради, але у мене досі чітке усвідомлення того, що парламент, український парламент, залишається пострадянською, консервативною інституцією, яку треба змінювати, яку треба реформувати зсередини. 6 місяців - загальний план дій українських парламентаріїв, наших європейських партнерів, спільна місія, яка оцінювала необхідності цієї реформи, завершила свою роботу і саме сьогодні буде презентовано план дій з проведення реформи українського парламенту і перетворення його на сучасну європейську інституцію», - розповів Гройсман. Також він пообіцяв, що постійно висвітлюватиметься, як відбувається Український тиждень в Європейському парламенті. Спікер упевнений, що вийде повернутися з якісними результатами і з планом дій, який буде реалізовано.
Суспільство Суд відпустив на УДЗ Лозинського за «законом Савченко» Бориспільський районний суд Київської області вирішив застосувати норму умовно-дострокового звільнення до колишнього народного депутата Віктора Лозинського, якого було засуджено за вбивство. Це випливає з рішення суду від 25 лютого, повідомляє на своїй сторінці у Facebook екс-глава Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький. «Так працює тіньовий бік «закону Савченко». Ті, хто не потрапив безпосередньо під його дію, звільняються за УДЗ», - написав колишній глава ДПтСУ. У рішенні суду зазначається, що суд задовольнив клопотання адвоката засудженого Віктора Грицюка про застосування умовно-дострокового звільнення. Представники Феміди вважають, що «старана поведінка ув'язненого, його ставлення до праці» свідчать про те, що Лозинський виправився. Сергій Старенький очікує, що прокуратура все-таки скористається своїм правом оскарження цього рішення суду.
Суспільство Рубан: Бойовики готові обміняти 20-25 полонених, але не 130 Бойовики готові обмінятися з українською стороною ще 25-30 полоненими, але не 130. Про це повідомив керівник центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан, передає «112 Україна». «За моєю версією, на сьогодні донецька та луганська сторони готові нам віддати військовополонених 20-25 осіб. У жодному разі не 130. Ми про це попереджали, я особисто та інші учасники переговорів, СБУ і чиновники викручуються. Послухайте, як вони пояснюють ці 130, 140, 150 осіб: це разом з росіянами, разом із Савченко, Сенцовим та зі зниклими. «ДНР» подало до 2 тис. прізвищ, список на звільнення, наші подали 140, але «ДНР» може надати лише 20-25 осіб. Ми можемо прямо зі студії набрати міністра оборони так званої ДНР, і він підтвердить. Чи можемо набрати Дар’ю Морозову, і вона підтвердить цифру абсолютно не 130 осіб. Нами грають, і цими цифрами грають. Вони (цифри. - Ред.) будуть набагато меншими», - розповів Рубан.
Суспільство Кабмін передає СБУ конфісковані техзасоби прослуховування Кабінет Міністрів України затвердив передання Службі безпеки України конфіскованих державою спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Про це свідчить постанова №106 від 24 лютого 2016 року, повідомляє офіційний урядовий портал. Так, згідно з текстом документа, «конфісковані спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, що перейшли в дохід держави, передаються центральному управлінню СБУ і підлеглим йому регіональним органам для подальшого зберігання, знищення або використання в інтересах державної безпеки». Встановлюється, що технічні засоби передаються СБУ як органу, який здійснює державний контроль та координацію діяльності держорганів у сфері розробки, виготовлення, реалізації та придбання засобів для зняття інформації з каналів зв'язку та інших засобів негласного отримання інформації.
Суспільство У Києві стабілізувалася епідеміологічна ситуація У Києві спостерігається стабілізація епідеміологічної ситуації. Зменшилася кількість захворювань на грип. Про це повідомив головний санітарний лікар Києва Олег Рубан, передає «112 Україна». Він зазначив, що зараз зросла кількість захворювань на респіраторні вірусні інфекції, але це вже не віруси грипу Н1N1. «Ситуація на сьогодні стабільна, епідемічно цілком відповідає сезонним рівням. Ми спостерігаємо природну картину збільшення захворюваності респіраторними вірусними інфекціями, але це вже не віруси грипу Н1N1, а аденовіруси, парагрип та інші види респіраторних вірусів, які природно підвищуються під час кінця лютого та березня», - розповів Рубан. Головний санітарний лікар повідомив про те, що показники захворюваності ГРВІ не будуть такими високими, як раніше.
Суспільство На Рівненщині екс-чиновника МВС засудять за стрілянину без попередження У Рівненській області екс-чиновника МВС судитимуть. Про це повідомили в прес-службі прокуратури області. Чоловік влаштував стрілянину без попередження під час конфлікту з учасниками дорожнього руху. «У вересні 2014 року міліціонер під час конфлікту з учасниками дорожнього руху в селі Бабин Гощанського району без попередження зробив постріли з належної йому вогнепальної зброї. Внаслідок стрілянини сам міліціонер і двоє чоловіків дістали тілесні ушкодження, в тому числі тяжкі», - сказано в повідомленні. Тим, хто стріляв, виявився колишній заступник начальника одного з департаментів МВС України. Було відкрито кримінальну справу за ч. 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) та ч. 4 ст. 296 (хуліганство, скоєне із застосуванням зброї) КК України. Обвинувальний акт щодо міліціонера відправлено до суду. Йому загрожує до 8 років в'язниці.
За кордоном В Японії притягнуть до відповідальності винних у катастрофі на АЕС «Фукусіма-1» Трьох колишніх топ-менеджерів японської енергетичної компанії TEPCO (Tokyo Electric Power Co) офіційно звинуватили в недбалості у зв'язку з аварією на АЕС «Фукусіма-1» у 2011 році. Колишні топ-менеджери TEPCO будуть першими, кого судитимуть у цій справі. Їх звинувачують у тому, що вони не вжили необхідних заходів безпеки, незважаючи на те, що знали про ризик цунамі поруч з АЕС, повідомляє британське видання BBC. Серед інших звинувачення висунули колишньому директору концерну Цунехіса Кацумата, який очолював компанію TEPCO в 2011 році. Однак його та двох інших керівників не взяли під варту. Прокуратура Японії двічі відмовлялася висунути звинувачення керівництву TEPCO через слабку доказову базу. Однак на порушенні справи наполіг громадський Комітет з розслідування справ про кримінальне переслідування. Нагадаємо, що в березні 2011 року в Японії стався землетрус, який викликав потужне цунамі. Через удар стихії вийшли з ладу системи охолодження енергоблоків на АЕС «Фукусіма-1». Після цього на станції сталося кілька вибухів, а радіаційний фон навколо станції почав зростати. В результаті сталася аварія на АЕС, де в трьох реакторах почалося розплавлення ядерного палива. Через радіоактивні викиди довелося евакуювати понад 80 тисяч людей у радіусі 20 кілометрів навколо АЕС.
Суспільство ГУР: На Донбасі троє військовослужбовців ЗС РФ загинули, четверо дістали поранення Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявляє, що минулої доби загинуло троє військовослужбовців ЗС Російської Федерації, ще четверо дістали поранення різного ступеня тяжкості. Про це повідомляє прес-служба ГУР МО України. «28 лютого 2016 року загинули двоє і дістали поранення троє російських військовослужбовців зі складу ДРГ, яка діяла в напрямку н.п. Красногорівка. Вже встановлено ім'я та посаду одного із загиблих - старший лейтенант Андрій Краснощоков», - повідомляє військова розвідка Міноборони. Також ГУР повідомляє про те, що внаслідок необережного поводження з мінно-вибуховими засобами, при облаштуванні мінного поля в районі н.п. Сосновське загинув військовослужбовець інженерно-саперної роти - громадянин Росії Дедаш Сергій Юрійович. Крім того, внаслідок обстрілу власних військових отримав тяжкі поранення військовослужбовець того ж полку Гончаров Дмитро Олександрович.
Суспільство У Києві іноземці виготовляли фальшиві долари У Києві зловили двох громадян Камеруну, які займалися виготовленням фальшивих доларів. Про це сказано у повідомленні столичної прес-служби ГУ Нацполіції. Камерунці виготовляли фальшиві 100-доларові купюри. «Громадяни Республіки Камерун скоїли аферу, яка є досить поширеною в Російській Федерації, але в Україні практично не трапляється. Вони запевнили 29-річного киянина в тому, що перевезли через кордон банківський папір, з якого виготовляються 100-доларові купюри. І за допомогою хімічного реактиву можуть зробити з цього паперу валюту. Єдина умова - для цього їм необхідна достатня кількість справжніх доларів», - про це розповів начальник першого відділу поліції Деснянського УП ГУНП у Києві Олександр Білик. Іноземці показали жителю столиці хімічний процес з «перетворення» купюр. Так звану «ляльку» аферисти підмінили на справжні долари. Після цього українець відніс «виготовлені» долари до обмінного пункту, де йому їх обміняли на гривні. Після такого успішного обміну киянин вирішив поміняти 30 тисяч доларів, щоб отримати втричі більше. «На щастя, киянин поділився своїми планами про майбутнє збагачення зі знайомим, а той повідомив про це в поліцію. На зустріч з іноземними «фокусниками» чоловік повіз для початку першу партію грошей - 10 тис. доларів. Аферисти, як і домовлялися, в присутності киянина почали «процес перетворення». За словами «хіміків», результат потрібно очікувати добу, оскільки сума - велика. Підмінивши 10 тис. справжніх доларів на кольорові фальшивки, іноземці поспішили з дому», - сказано в повідомленні. Але при виході з нього аферистів зловили оперативні співробітники відділу поліції Деснянського району Києва. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190 (закінчений замах на шахрайство, скоєне в особливо великих розмірах) КК України.
Політика Кабмін затвердив склад комісії зі створення Держбюро розслідувань Кабінет Міністрів України затвердив 6 з 9 членів конкурсної комісії зі створення Державного бюро розслідувань. Таке рішення було прийнято під час сьогоднішнього позачергового засідання уряду, повідомляє видання РБК-Україна. «Ми призначаємо конкурсну комісію 6 з 9 членів і очікуємо від Верховної Ради України трьох кандидатів до конкурсної комісії. Також постановою Кабміну ми створюємо Державне бюро розслідувань як центральний орган виконавчий влади. На завтра призначаємо перше засідання конкурсної комісії для того, щоб почати процедуру призначення директора ДБР», - зазначив глава уряду Арсеній Яценюк. Зокрема, кандидатами від Кабміну стали перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе та нардеп Антон Геращенко. Нагадаємо, що Президент України затвердив своїх кандидатів ще у п'ятницю, серед яких: Роман Майданников - завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Університету імені Тараса Шевченка, Віктор Самохвалов - професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Університету імені Тараса Шевченка та Тетяна Сліпачук - партнер юридичної фірми «Саєнко Харенко».
Суспільство У Львові митники систематично брали хабарі Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою затримала працівників митного поста «Львів-аеропорт» під час одержання чергової частини хабара в сумі 300 доларів США. Як повідомляє прес-служба СБУ, здирники систематично вимагали гроші за нестворення перешкод при переміщенні товарів через державний кордон України. «Під час обшуку службових приміщень митників правоохоронці також вилучили гроші в різній валюті в еквіваленті 21 тис. гривень. Готівку було сховані в офісній техніці, у приміщенні оглядової кімнати, в настінних календарях та інших предметах», - йдеться в повідомленні. Головному інспектору митного поста «Львів-аеропорт», яка отримала частину хабара, повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Щодо інших працівників Львівської митниці, задіяних у корупційній схемі, тривають невідкладні слідчі дії.
Події У Запоріжжі викрили псевдоблагодійників, які привласнили собі 100 тисяч гривень Працівники Управління захисту економіки Національної поліції в Запорізькій області встановили, що волонтери, які від імені благодійного фонду збирали кошти на лікування хворих дітей та інвалідів і працювали у великих торгових центрах міста Запоріжжя, незаконно привласнили собі близько 100 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Запорізькій області. Зібрані від громадян пожертвування посадові особи фонду мали вносити на поточний рахунок благодійного фонду і перераховувати в подальшому на рахунки хворих осіб. Натомість більша частина потрапляла до кишені керівників організації. «Так, у період з 1.02.2016 по 18.02.2016 року, згідно з бухгалтерськими обліками благодійного фонду, волонтерами було зібрано гроші в сумі майже 25 тис. гривень. Однак лише 540 гривень було витрачено на придбання дитячих іграшок і книжок для дитячої школи-інтернату, а 22 тис. гривень - перераховано на особовий рахунок керівника фонду. Залишок витрачено на заробітну плату волонтерів», - ідеться в повідомленні. Під час проведення санкціонованого обшуку в офісі благодійної організації працівники УЗЕ і слідства вилучили фінансово-господарську документацію, квитанції про перерахування готівки на свою картку керівника фонду і майже 8000 гривень. Слідчим відділенням Ленінського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться оперативно-слідчі заходи із встановлення повного кола осіб, котрі як волонтери здійснювали збір коштів і передавали їх у подальшому посадовцям благодійного фонду. Також встановлюється сума пожертвувань, яку привласнили аферисти. Причетним до цього кримінального злочину особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.
Суспільство У Сімферополі вводиться режим енергозбереження В окупованому Росією Сімферополі вводиться режим енергозбереження, у зв'язку з чим вирішено зупинити роботу підприємств. Як пише Крым.Реалии, зокрема, припиняється діяльність будівельних підприємств. «Насосні станції та інші соціально значущі об'єкти буде переведено на автономні джерела енергопостачання. Підприємству «Кримтролейбус» доручено тимчасово припинити рух електротранспорту. Установам громадського харчування та промисловим підприємствам з 00:00 29 лютого до 00:00 1 березня рекомендовано перейти на автономні джерела енергопостачання», - йдеться у повідомленні. Такі заходи в адміністрації пояснюють «проведенням підготовчих робіт з підключення третьої лінії енергомосту». У зазначений період у Сімферополі можливе застосування графіка віяльного відключення електроенергії.
Політика Нардепів Фірсова та Чумака можуть позбавити депутатських мандатів Народних депутатів України Єгора Фірсова та Віктора Чумака можуть позбавити депутатських мандатів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат Єгор Фірсов. «Поговорив з одним зі своїх колег, близьких до АП. За його інформацією, там прийнято рішення позбавити депутатських мандатів мене і Віктора Чумака. За інакомислення і критику. Стратегії обрано різні. Знайти на нас якийсь компромат не змогли, а наша критика і наші позиції владу дуже дратують. Кононенко шаленіє, шукає різні можливості, аби закрити рота неугодним», - написав депутат. На його думку, всі подібні дії робитимуть «руками» глави ЦВК Михайла Охендовського, якого критикував сам депутат за порушення процедури обіймання посади у ЦВК. «І вже він, звісно, дуже радий мені помститися, оскільки я неодноразово порушував на фракції та в ЗМІ питання про необхідність його звільнення, про його роботу на Януковича і участь у фальсифікаціях виборів. Думаю, повторюватися немає сенсу. У Мережі ці всі заяви можна легко знайти», - наголосив Фірсов. Депутат заявив, що не тримається за мандат і готовий продовжувати боротися, хоча й зазначив, що Кононенко та Охендовський не втратять нагоду «помститися» нардепу. «Коли обер-фальсифікатор Януковича не лише не йде під суд, а й продовжує працювати на своїй посаді і розправляється з неугодними депутатами, котрі дозволили собі критику корупції та кумівства, - це не трагедія окремо взятого депутата. Це трагедія всієї країни і перемога контрреволюції», - резюмував Фірсов.
Суспільство Екс-помічник Порошенка збирається ремонтувати київські трамваї за 70 мільйонів гривень 11 лютого 2016 року комунальне підприємство «Київпастранс» уклало договір з підприємством, яке буде капітально ремонтувати трамвайні вагони, на суму в 74,48 мільйонів гривень. Про це повідомляє видання ««Наші гроші». Зокрема, переможцем тендера став ПрАТ «Київський завод електротранспорту». Протягом 2016 року, згідно з умовами контракту, буде виконано капітальний ремонт 50 трамвайних вагонів Т-3. Зокрема, передбачається захист поверхні кузова антикорозійним покриттям, заміна зовнішньої обшивки кузова і шаф електрообладнання. «Також планується пофарбувати акриловими емалями, які повинні триматися не менше 5 років. Ще салон і кабіну водія обладнають системою опалення та освітлення, встановлять систему інформування пасажирів. Гарантійний термін експлуатації становитиме не менше 12 місяців», - пише видання. За даними видання, директором ПрАТ «КЗЕ» є Микола Нечипоренко, колишній помічник-консультант Петра Порошенка у той час, коли останнього було обрано до парламенту депутатом V скликання Верховної Ради України.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Олександр Савченко До Кабміну мають прийти люди, не пов'язані з перспективами політичної самореалізації Необхідно змінити економічний блок уряду і голову Національного банку, щоб зупинити процес обвалу гривні та падіння реального доходу громадян. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив президент Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко. «Потрібно повністю замінити економічний блок уряду і главу Національного банку. А також уряд має запропонувати політику економічного зростання та економічних реформ, а НБУ має запропонувати нову монетарну політику, що базується на інфляційному таргетуванні (політика обмеження рівня інфляції. - Ред.), як це заведено в усіх європейських країнах. Без змін жодні реформи не запрацюють. Я очікую не більше 1% зростання ВВП, девальвація становитиме близько 15%, інфляція - близько 20%», - наголосив Савченко. Він також зазначив, що зміни в економічному блоці уряду повинні відбутися якомога швидше для введення технічного складу Кабміну. «Безумовно, це потрібно зробити якомога швидше і бажано без перевиборів. Технічний уряд означає пропонування на посади міністра фінансів, голови НБУ та його заступників фахівців, які не пов'язані з перспективами політичної самореалізації. Це найголовніше. І такі люди мають пропрацювати півтора-два роки і звільнитися. Після цього вже можуть прийти нові депутати і почати формувати партійно-професійний склад Кабінету Міністрів. Зараз же будь-яке партійне формування уряду, по суті, призведе до ще більшого зростання корупції і популізму», - резюмував експерт.
За кордоном ЗМІ: Провал реформ змусить українців забути про територію Криму Аналітик в галузі безпеки, колишній співробітник спецслужби BIS і автор газети Lidové noviny та порталу Česká pozice Ян Шнайдер вважає, що проблеми у соціально-економічній політиці українського уряду поставлять народ на межу виживання, що змусить українців забути про Крим. Про це він заявив в інтерв'ю чеському порталу ParlamentníListy.cz. «Людей достатньо зіштовхнути з першої сходинки вище бідності, на яку вони насилу піднялися, аби знову отримати величезний революційний потенціал. А тепер, коли українці зрозуміють, що багато чого і вдома їм уже не належить, вони забудуть про Крим. У них маса справ удома, в Україні», - говорить Ян Шнайдер. На думку журналіста, російсько-європейські відносини в розрізі України почнуть загострюватися тоді, коли постане питання територіальних претензій. Нагадаємо, що Чехія ратифікувала документ про Асоціацію України та ЄС.
оформление ленты  Блог: 
Політика Євген Магда Хоч би якою чудовою була реформа ВР, вона потребуваиме 226 голосів Українським парламентаріям поїздка до Брюсселя піде на користь лише тому, що вони зможуть на власні очі побачити, як працюють європейські парламентарії. Втім, практичної користі від такого проведення часу не буде. Ще один негативний нюанс цієї поїздки в тому, що нардепи спочатку презентують всі свої ідеї не в Україні. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда. «Безумовно, для депутатів буде користь, вони побачать, як працює європейський парламент. Спробують смачні бельгійські вафлі та пиво Kwak, якщо пощастить. А от із приводу прикладної користі у мене є певні сумніви. І вони обґрунтовані тим, що я не зовсім розумію цього підходу, коли люди представляють те, що пов'язано з Україною, спочатку за кордоном. І тільки потім уже, якось з панського плеча, несуть це назад до України. Для мене такий підхід є не зовсім зрозумілим, адже їхні виборці живуть в Україні. Як на мене, вони мають усі підстави першими побачити всі ініціативи та зміни, заплановані в роботі Верховної Ради. Я дотримуюся того принципу, що треба свої зобов'язання перед Європарламентом виконувати. Але в умовах існуючої політичної кризи подібні політичні розваги - це моветон», - розповів політолг. «Поки що не було повідомлень, що саме вони презентують у Брюсселі. Але хоч би якою чудовою була реформа Ради, вона потребує, крім яскравої презентації, як мінімум 226 голосів. Я, звичайно, радий, що Володимир Борисович (спікер ВР - Володимир Гройсман. - Ред.) представляє і видає цікаві ідеї. Але це як програма уряду минулого року: широко розрекламована Яценюком, вона була негативно оцінена самими парламентарями. Я все-таки представив би те, що вже працювало. А те, що обіцяють представити, - лише презентація добрих намірів», - підсумував експерт.
Суспільство Суд обирає запобіжний захід для водія BMW, який став винуватцем погоні в Києві Голосіївський районний суд Києва переніс розгляд клопотання прокуратури Києва про обрання запобіжного заходу водієві BMW Ростиславу Храпачевському, який брав участь у смертельній гонитві з патрульними, передає видання liga.net. Сам водій машини, котрого звинувачують у завданні тілесних ушкоджень поліцейському під час виконання службових обов’язків, заявив, що не збирається ховатися від слідства і готовий довести свою невинуватість. «У свою чергу коротко хотів би додати, що не планую уникати зустрічі зі слідчим, не планую ховатися, перешкоджати якимось чином слідчим діям, а навпаки, планую з максимальною самовіддачею співпрацювати зі слідством, бо впевнений, що під час нього буде доведено мою невинуватість», - сказав Храпачевський.
Політика Європарламент назвав роботу депутатів ВР у комітетах «незадовільною» Керівництво Європейського парламенту висловило невдоволення роботою українських депутатів у парламентських комітетах. Про це під час брифінгу повідомив керівник місії Європарламенту з реформування Верховної Ради України Пет Кокс, представляючи звіт місії, передає РБК-Україна. «Коли ви приїжджаєте до Києва на пленарне засідання, того ж тижня відбувається засідання комітетів. Потім, згідно з вашим календарним планом, іде робота в комітетах. Ми виявили таке явище, що багато комітетів не засідають під час комітетської роботи. Чому так відбувається? Вони повинні засідати, але не працюють. Наша пропозиція була, знову ж таки, - приділяйте увагу головним пріоритетам. Якщо ви приїхали до Києва, попрацюйте тиждень на сесії, тиждень у комітеті», - заявив Кокс. Він звернувся до українських парламентаріїв, аби ті покінчили з цією негативною практикою. «Треба покінчити з цією фікцією. Нібито працювати в комітетах, а на ділі там не працюють», - додав він.
Суспільство На Луганщині на базі відпочинку знайшли 100 кілограмів вибухівки У Луганській області, в селі Сєверодонецького району, на базі відпочинку імені Ю. Гагаріна, провели обшуки та вилучили 100 кілограмів вибухівки. Про це під час брифінгу повідомив прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко. Обшуки на території бази здійснили представники Департаменту з розслідування і нагляду в кримінальних процесах у сфері держслужби і власності. «Було проведено обшук на території бази відпочинку імен Ю. Гагаріна в селі Сєверодонецького району Луганської області, де вилучили значний арсенал зброї. Зокрема, майже 100 кілограмів вибухівки, понад 400 ящиків патронів для великокаліберної зброї. Близько 6 тис. неупакованих набоїв різного калібру... протитанкові міни та ракети», - розповів Куценко. Він зазначив, що таким чином запобігли переміщенню зброї для злочинних угруповань і кримінальних елементів.
За кордоном На півночі Франції почали розбирати нелегальний табір біженців Близько 20 робочих розпочали демонтаж табору біженців у французькому місті Кале, повідомляє німецьке видання DW. Волонтери заявляють, що мігранти все одно не залишать це місце. Французька влада взялася до демонтажу нелегального табору біженців у північному портовому місті Кале. Два бульдозери і близько 20 робочих уже почали розбирати саморобні споруди. Цей крок став шоком для волонтерів та співробітників гуманітарних організацій, які витратили місяці, намагаючись поліпшити умови перебування в таборі. «Ці люди (біженці. - Ред.) хочуть дістатися Великобританії і не залишать це місце. У підсумку вони потраплять тільки у ще більшу біду, особливо в зимовий період», - цитує агентство AFP слова одного волонтера. Нагадаємо, що 25 лютого суд у Ліллі дозволив часткове знсесення табору біженців біля порту Кале після того, як закінчився крайній термін, до якого близько тисячі біженців мали залишити південну частину табору.
Політика Порошенко категорично проти проведення дострокових виборів до ВР Президент України Петро Порошенко зазначив, що не допустить проведення дострокових парламентських виборів з огляду на наявність політичної кризи в Україні. Про це він сказав під час зустрічі з представниками Аспен Інституту, повідомляє прес-служба глави держави. «Єдине, на чому я хочу наголосити, - у жодному разі я не можу допустити і не допущу дострокових парламентських виборів на цьому етапі. Бо при всьому тому, що декларують окремі політичні лідери і діячі, мовляв, хочуть дійсно перезавантаження, насправді вони намагаються зловити рибу в каламутній воді і працюють на дострокові вибори», - зазначив Президент. На його думку, на все це знадобиться «півроку повної бездіяльності і популізму», а Україна не має стільки часу. «Кращої Ради у нас не буде. Треба вчитися працювати з цією Радою», - зауважив глава держави. Президент зауважив, що головне, що потрібно зараз, - це «відповідальні, патріотичні, порядні та професійні лідери».
оформление ленты  Блог: 
За кордоном Геннадій Друзенко Зазвичай українські політики їдуть до Брюсселя скаржитись або просити грошей Проведення українського тижня в Брюсселі - це безперечна перевага. Втім, головне, щоб наші нардепи змогли скористатися цією можливістю. Вони повинні презентувати своє бачення виходу країни з кризи. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, експерт-міжнародник Геннадій Друзенко. «Поїздка в Брюссель - це для наших парламентарів як мінімум обмін інформацією зі своїми європейськими колегами. Тема України зараз, звичайно, не номер один у Брюсселі, але вона залишається в топ-5. Те, що буде український тиждень, - це великий плюс. Питання в тому, наскільки наші парламентарії зможуть скористатися цією можливістю. А саме - наскільки вони зможуть послідовно донести до своїх європейських колег важливі меседжі. Бо, на жаль, українські політики їдуть до Брюсселя або «поскаржитись» один на одного, або попросити грошей. І від одного, і від іншого у Брюсселя величезна оскома», - розповів політолог. Експерт упевнений, що головне завдання депутатів в тому, щоб вони змогли представити своє бачення виходу з кризи, розвитку відносин із Європейським Союзом. Крім того, вони повинні показати шляхи розв'язання соціальних та економічних питань. Втім, погано, що спочатку нардепи всі зміни представляють у Європі, а не в Україні. «Завдання в тому, щоб вони змогли переконати європейців, що це і є рецепт для України. Європейці не повинні вирішувати за українців, але повинні підтримати і прийняти, можливо, дискутувати з ними. Щодо презентації за кордоном, то якщо наші політики почуваються представниками суверенної нації, вони мали представити ідеї в Україні. А якщо генерал-губернаторами, призначеними з іноземних столиць, то за кордоном. Якщо це депутати парламенту, яких обирає український народ, то зрозуміло, що всі реформи повинні виставлятися тут. Якщо вони почуваються представниками Брюсселя, Вашингтона, Берліна, як вони раніше почувалися представниками Москви, то, звичайно, повинні спочатку їхати до своїх супервайзерів. Звичайно, це дуже далеко від справжньої незалежності, тому не думаю, що це відповідає очікуванням українців», - резюмував Друзенко.
Політика оформление ленты  Кому заважають «граблі» Помаранчевої революції Процеси, що відбуваються у нашій країні останнім часом, цілком закономірно завершилися урядовою кризою. Підстав для цього достатньо: економіка, схоже, вибиратися з ями, в якій опинилася, поки що не поспішає, рівень життя більшості українців теж постійно погіршується, війна на сході перетворилася на перманентну, про повернення Криму хіба що говорять, та й то якось не всерйоз. Проте прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що політична криза в Україні штучного походження і спровокована деякими силами, аби підштовхнути процес запуску дострокових виборів. А тому «необхідно переформатувати уряд, для чого політичні партнери повинні запропонувати свої кандидатури на міністерські портфелі, щоб була можливість далі продовжувати реформи в країні». Про це він заявив на урядовій нараді одразу після голосування в парламенті щодо відставки Кабміну. А трохи згодом назвав і винуватців тих процесів, які спостерігаються нині на політичному олімпі країни. З одного боку, за словами прем'єра, «уряд юридично цілком легітимний і продовжує працювати, але політична невизначеність залишається, і їй треба покласти край». З іншого ж, він додав, що винуватці того, що відбувається в країні, відомі. За його словами, крім самого Президента, до створення цієї кризи доклала руку партія «Блок Петра Порошенка», а також усі решта учасників правлячої парламентської коаліції, тобто «Народний фронт», «Батьківщина», «Самопоміч» та Радикальна партія. Що чекає на Україну далі, особливо на тлі кризи економічної та невтішної ситуації на сході країни, і які можливі сценарії розвитку подій? Як себе поведуть учасники процесу і хто той «сірий кардинал», який доклав руку до створення політично нестабільної ситуації? Саме ці моменти «Аналітична служба новин» (АСН) і спробувала з'ясувати за допомогою експертів, поставивши їм головне, на нашу думку, запитання: до чого призведе політична криза? Чий рейтинг на кону Списи почали ламатися не сьогодні. І навіть не вчора. Камінь спотикання - відставка уряду. При цьому, як зазначив уповноважений Президента з прав кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, «загроза поглиблення політичної кризи в країні досить велика. Однак ризиків стало б набагато більше, якби парламентарі відправили уряд у відставку». За словами Мустафи Джемілєва, здоровий глузд має перемогти. «Всі розмови про те, що хтось продався, бо не голосував за відставку Кабміну, - це неправильно, - запевнив він АСН. - Я вже півстоліття в політиці і знаю, які ризики є. Якби ми відправили уряд у відставку, загроза цих ризиків значно б зросла. Тому що ми могли б повернутися до тієї ситуації, яка у нас була в 2005 році. Коли в коаліції немає більшості і ніякі закони не приймаються, тоді прощавайте, всі євроінтеграційні реформи». До речі, що диму немає без вогню, підтвердила АСН директор Інституту практичної політики Богдана Бабич, яка наголосила, що схилити Президента Петра Порошенка до розпуску коаліції та оголошення дострокових виборів до Верховної Ради намагається лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко. «Сам Президент не дуже зацікавлений у виборах, - пояснила Богдана Бабич. - Він намагатиметься максимально відтермінувати цей момент. Оскільки його політична сила отримає менше голосів, конфігурація в парламенті буде іншою. Я б провела паралель із Ющенком, коли він пішов на перевибори за наявності такої самої кризи, а фактично - заплатив своїм рейтингом. Тому для Порошенка цей сценарій є дуже небезпечним». Експерт зауважила, що практично всі гравці в парламенті можуть виграти від цієї кризи. «Насправді в першу чергу це Опозиційний блок, бо у нього є можливість сказати і показати суспільству нинішню безпорадність влади, - пояснила вона АСН. - А по-друге, ця ситуація вигідна «Батьківщині», оскільки вона хоче прийти до влади і використовує кризу для свого політичного повернення. Що стосується Радикальної партії, то вона вже частково виграла фінансово, бо, я так розумію, радикали домовилися, що дозволить їм сидіти на певних потоках. Їхня мета - місця і гроші. Це автоматично означатиме «мінус» у їхньому рейтингу. Якщо говорити про главу держави, то тут усе залежатиме від того, якою буде домовленість стосовно коаліції. Наразі тривають великі торги. Багато що також залежатиме від переговорів з американськими і західними партнерами, адже вони хочуть стабільності. Тому зміна глави уряду для них не дуже прийнятна». На її думку, зміна всього уряду або окремих міністрів вигідна саме Порошенку, тому що він, рятуючи власний рейтинг, може використовувати Яценюка як «громовідвід». «Тривають торги, - наголосила політолог. - І фактично Порошенку вигідно, щоб Яценюк залишався на своєму посту, оскільки на нього можна все «списати». А навіть якщо він поставить свою людину - Гройсмана, Яресько або ще когось, - то дуже ризикує взяти весь негатив на наступні півроку. Тому торги триватимуть. Але гарант може піти найпростішим шляхом - заміни керівників окремих міністерств. Наприклад, Квіташвілі, який уже подавав заяву і не має жодних контактів із профільним комітетом ВР. Також пішов міністр Абромавичус, який уже виїхав з країни. Може втратити посаду міністр від «Самопомочі» Павленко, оскільки не є контрольованим з боку партії, яка його делегувала. Думаю, що ще кількох людей буде замінено. Єдині, хто може залишитися, - це Яценюк і Аваков, котрі підуть лише разом». Загрози для економіки Економіст Олександр Жолудь, не вдаючись у політичні тонкощі того, що відбувається, зазначає лише, що будь-яка політична криза завжди призводить до падіння економіки країни. Експерт вважає, що міжнародні організації-донори зацікавлені в роботі з Україною незалежно від впливу політичної кризи на економічну ситуацію в країні. За його словами, для них головне - «знати, хто віддаватиме ті борги, які є. Тому їм хочеться працювати не з тим урядом, який перебуває в підвішеному стані, а з тим, який має певні плани на майбутнє». Політична ситуація в країні може розвиватися як мінімум за чотирма сценаріями, запевнив «Аналітичну службу новин» (АCН) голова правління Українського центру прямої демократії Ігор Курус. За його словами, «політична криза - явище не унікальне, але для виходу з неї необхідно правильно розставити пріоритети, виявити нове співвідношення сил та інтересів. Будь-яка криза - це можливість здійснити нові зміни, провести відповідні реформи, але для цього потрібно чітке їхнє бачення і розуміння». Ігор Курус зазначив, що Україна, здобувши незалежність, не мала власного бачення побудови демократичної держави: «Країною керували старі політичні еліти, робота яких була схожою на автомобіль з новим кузовом, але старим мотором, бо всі внутрішні механізми були проржавілими старими підходами. Однак за 25 років особливо нічого не змінилося. Тому маємо те, що маємо». Аби зрозуміти, до чого ми йдемо, експерт пропонує згадати політичні кризи, які були в країні у 1993-1994-му, 2004-му, 2007-му і 2013-му роках. Усі вони були традиційно викликані відсутністю демократичних традицій та чіткого розуміння парламентського плюралізму, неготовністю чиновників іти на компроміс і відірваністю від справжніх реалій життя. Криза 2016 року не має певних особливостей, вона супроводжується внутрішньою парламентською боротьбою, демаршами і взаємними звинуваченнями. Сьогодні чітко окреслилися політичні сили, які виступають проти будь-яких змін у парламенті та уряді; ті, хто хоче змін в уряді, але не бажає перевиборів до парламенту, і ті, хто найбільше прагне перевиборів до ВР. А тому, на його думку, в ситуації, що склалася, може бути кілька сценаріїв розвитку. «По-перше, Яценюк, отримавши гарантії недоторканності, сам подасть у відставку. Тоді у ВР, згідно з Конституцією, буде місяць на створення нової коаліції та обрання нового складу уряду. По-друге, у ВР відбудеться повторне голосування за відставку Кабміну. Буде спроба сформувати нову коаліцію і уряд. По-третє, Яценюка таки виженуть з уряду, але нова коаліція не з'явиться. Це дозволить гаранту оголосити дострокові вибори ВР і зняти суспільно-політичну напругу. А по-четверте, буде затягування процесу відставки уряду і гра у «процедури», як це було в 2009 році з Тимошенко. Цей сценарій може призвести до масових вуличних протестів, які в подальшому переростуть у суспільно-політичну кризу, на що також чекає Путін», - прогнозує експерт, застерігаючи, що наслідком такого розвитку подій можуть бути як дострокові вибори парламенту, так і дострокові вибори президента. Не такі страшні перевибори... Проте від нинішньої політичної кризи в Україні тактично можуть виграти абсолютно всі політичні сили, представлені в парламенті, при цьому всі політсили програють стратегічно, запевняє політичний експерт Інституту соціальних технологій «Соціополіс» Ярослав Макітра. «Звичайно, політична криза негативно впливає на економіку, бо неясність політичної ситуації безпосередньо впливає на бажання інвесторів вкладати в Україну, - пояснює він АСН. - Але я б не перебільшував вплив нинішньої політичної кризи, адже більш негативно впливає на економічний розвиток країни ті самі корупція, скандали, пов'язані з цим, нездатність керівництва держави адекватно реагувати на існуючі проблеми. Тому політична криза - наслідок небажання змінювати ці тенденції». Ярослав Макітра також упевнений, що міжнародні організації продовжуватимуть роботу з Україною, незважаючи на політичну кризу, оскільки Захід не цікавлять якісь персоналії в політичному житті України. «Вони говорять про одне: щоб була політична стабільність і план подальших кроків «на завтра», - зазначає експерт. - Меседжів про те, що урядом має керувати конкретна людина, не було. Має бути чітке виконання домовленостей. А деякі політики в Україні намагаються використовувати ці слова для свого збереження, мовляв, «якщо не буде нас - не буде співпраці». Наші західні партнери працюватимуть з усіма, хто буде контролювати процеси всередині України. І тому завданнями для влади є: а) контролювати ситуацію в економіці країни і в цілому і б) при владі повинні бути прозахідні та проєвропейські політики». Що ж стосується можливої ​​відставки міністрів і уряду Яценюка, експерт зазначив, що «зараз повністю оновити уряд, замінити Арсенія Яценюка та ключових членів його команди складно. Це може зробити Блок Петра Порошенка, взявши під контроль питання зміни уряду. Але велика частина «Народного фронту», яка перебуває під загрозою перевиборів, не захоче цього робити. Тільки якщо всі домовленості буде узгоджено, тоді члени НФ планують зберегти своє місце і дістати підтримку Ляшка або Тимошенко. І в цьому випадку можна було б говорити про цілковиту заміну уряду в нинішньому складі ВР. Це напевно не єдиний механізм. Будь-які зміни посад і міністрів або заміна всіх не зможуть розв'язати кризу, якщо вже підірвано авторитет прем'єра з боку всіх гравців, в тому числі і його партнерів по коаліції. Якщо ж усе залишиться, як є, за кілька місяців уряд знову зіткнеться з проблемою браку голосів у ВР, оскільки основні політичні гравці почнуть орієнтуватися на думку виборців, розуміючи, що рано чи пізно перевибори стануть неминучими». За словами експерта, шанс виграти є у всіх. «Якщо дивитися тактично, то може виграти Президент, - пояснює він усе детально, - за певних розкладів Порошенко може здобути контроль над Кабміном, що може бути і при нинішньому складі Верховної Ради, якщо БПП дістане підтримку частини НФ та інших партнерів по коаліції. У разі перевиборів БПП може набрати більше голосів у ВР при більшій кількості мажоритарних мандатів, якщо залишиться чинна виборча система. Так само тактично в цій кризі перемогу може здобути й Арсеній Яценюк, оскільки наявні політичні гравці не здатні запропонувати когось нового. Це дозволяє йому залишатися у своєму кріслі і грати у «свою гру». «Самопоміч», «Батьківщина» і Радикальна партія, вочевидь, мають шанс отримати більше і хочуть бути більше представленими у владі. Тобто на даному етапі у всіх є шанси тактично перемогти. Але якщо конфлікт триватиме, то це вплине на ситуацію в майбутньому. І дуже скоро буде реалізовано запит на нових людей, які ще не були при владі. І сам процес зміни може стати досить болючим для всіх гравців українського політикуму». Макітра зауважив, що в багатьох країнах світу були і відбуваються такі процеси. І при цьому в будь-якій демократичній країні в умовах політичної кризи єдиним методом її розв'язання стають дострокові парламентські вибори. «Згадати якийсь подібний політичний випадок складно, адже їх дуже багато. Так лихоманило політикум у Словаччині після розвалу її федерації з Чехією. Так було після зміни влади в усіх пострадянських республіках. Ця ситуація фактично є повторенням середини 90-х на теренах СНД. Гадаю, що для порівняння з нинішнім станом України жоден досвід не підійде, але тенденції світового характеру стають досить зрозумілими. Але якщо немає умов для виходу з кризи, в усіх нормальних країнах з демократичним способом правління використовують механізм перевиборів, тому не потрібно цього боятися в Україні», - вважає політичний експерт. Чого хоче Захід Народний депутат від «Народного фронту» Георгій Логвинський насамперед зазначає, що політична криза настала через те, що у кожного політика є свої інтереси, які ставляться понад інтереси країни. «Ми перебуваємо де-факто в політичній кризі - це всім зрозуміло. Однак на сьогодні це не є критичною точкою, - запевнив він «Аналітичну службу новин» (АСН). - Голоси на необхідні законопроекти знаходяться, ми голосуємо з досить великим запасом, тому основне завдання - аби країна не пішла у прірву. Та якщо казати відкрито, ми розуміємо, що у кожного є свій інтерес. Чому, наприклад, блок Юлії Володимирівни вийшов з коаліції? Тому що їм потрібні вибори, адже з 19 голосами вони не можуть зробити нічого. У принципі, кожен чинить у рамках своїх інтересів». Георгій Логвинський акцентує увагу на тому, що зараз активно обговорюється питання коаліції БПП, «Народного фронту» і партії Ляшка. За його словами, це правильний вибір. «Особисті інтереси треба ставити нижче за інтереси країни. У політиці, на жаль, досить часто робляться спроби щось виторгувати, коли якісь процеси намагаються використовувати. Якщо відбувається розвал коаліції або нові вибори, то на 6-7 місяців усе буде заблоковано. Доки вибори, доки збереться новий парламент. Сказати, що за тієї системи, яка є сьогодні, якось зміниться якість депутатів, це навряд чи. А ось політична ситуація зміниться. І далеко не в кращий бік. Дуже багато набере Опоблок. По суті, будуть ті ж самі проблеми, які є зараз. Але народ від цього постраждає і, безумовно, жодні міжнародні інстанції не працюватимуть з Україною до закінчення кризи», - вважає парламентарій. У свою чергу Богдана Бабич упевнена, що українська парламентська криза ніяк не впливає на точку зору європейських та американських політиків, які ладні погодитися на відставку Яценюка. «Для Заходу насамперед необхідна стабільність, вони приймуть відставку уряду Яценюка, бо до нього вже накопичилося багато запитань, - пояснила вона. - Заходу потрібна людина зі зрозумілою позицією, зі зрозумілими проектами, зрозумілими можливостями для реалізації та втілення програм реформ. Для них набагато простіше, аби глава уряду був передбачуваним, але це не означає, що вони (західні політики. - Ред.) бояться переформатування Кабміну. Вони бояться перевиборів і приходу нових політичних сил, які змінять конфігурацію в парламенті. Але ще більше вони бояться зростання невдоволення з боку суспільства. Тому відставка або переформатування Кабінету Міністрів є для них найбільш прийнятним варіантом». Економічний експерт Андрій Блінов вказує ще й на той факт, що політична криза практично виключила нашу країну з програми Міжнародного валютного фонду. «Україна фактично випала з програми МВФ, - сказав він. - Принаймні надходження грошей заморожено. І це змушує уряд перебудовувати план роботи. Україна має дефіцит торгового і бюджетного балансу. Природно, що питання покриття цих «проблем» потребує грошей, яких немає. На сьогодні я не бачу роботи дієздатного уряду. Він перебуває в «заморозці». Відповідно не дуже зрозуміло, як планує він це робити». І, до речі, Андрій Блінов акцентував і на тому, що внаслідок кризи, як завжди, найбільше постраждають пересічні громадяни, а не політики, що, втім, прогнозовано. «Ціла низка людей технократичного складу, заступники міністрів говорять про те, що вони не можуть працювати через блокування законопроектів, - наголошує експерт. - Приміром, варто пригадати заяви заступників Абромавичуса або Пивоварського про те, що не приймаються такі важливі рішення, як закон про дорожній фонд. Або ж питання, пов'язані з держзакупівлями, юридичного управління. Все це чекає своєї черги в парламенті, щодо багатьох немає гострих політичних суперечностей, але вони все одно не приймаються». За сценарієм Путіна? Якщо ж на те, що діється в Україні, дивитися уважніше і враховувати не лише інтерес Заходу, який ставиться до нашої кризи спокійно і виважено, можна розгледіти й «руку Кремля». Наприклад, що проведення дострокових виборів дуже добре впишеться в сценарій Путіна, запевнив АСН професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань. Експерт вважає, що, по-перше, є різні варіанти щодо формату складу уряду: як зміна окремих посадових осіб, так і всього його складу. За його словами, «можливий варіант повернення до коаліції РПЛ з можливим збереженням на своїй посаді Яценюка. Відповідно це потягне за собою зміну кількох міністрів». Водночас Олексій Гарань не виключає, що «на Яценюка чинитиметься тиск політичних сил, аби він пішов у відставку. Не виключено, що якщо радикали не ввійдуть до коаліції, це сформує ситуацію уряду меншості, який матиме статус в.о.». Політолог зазначив, що найбільше агітують за дострокові вибори «Батьківщина», «Самопоміч» та Опозиційний блок. Усі вони, як уже було сказано вище, можуть виграти від цих виборів. Але «якщо ми вступаємо в період дострокових виборів, це матиме для економіки дуже тяжкі наслідки, як і для відносин з міжнародними організаціями, такими як МВФ». Тому, переконаний експерт, можливих перевиборів до парламенту треба максимально уникнути. «Незважаючи на те, що є вузькопартійні інтереси у кожної з сил, яка зараз хоче домогтися дострокових виборів, для стабільності в Україні зараз варто уникнути дострокових виборів. На мою думку, проведення дострокових виборів дуже добре впишеться у сценарій Путіна», - зазначив він. І тут, за логікою, можна припустити, що кимось спритно маніпулюють з Кремля. Ким? А кому перевибори потрібні найбільше?! До речі, сам Арсеній Яценюк, до якого сьогодні немає претензій хіба що в ледачого, дає власний варіант виходу країни з політичної кризи. За його словами, «перший шлях - ми ухвалюємо оновлену програму дій уряду. Під цю програму створюємо більшість і далі працюємо за нею і затверджуємо необхідні для виконання закони. Другий варіант - коли ми собі скажемо, що нам потрібна нова альтернативна програма, і будемо разом шукати для її виконання нових людей». Народний же депутат Ганна Гопко ставить перед урядом більш конкретні завдання. Як запевнила вона АСН, перш за все цьогоріч «треба повернути контроль над російсько-українським кордоном. Це дуже важливо, але без міжнародної підтримки буде неможливим. Нам потрібно отримувати безвізовий режим, аби врешті-решт це увінчалося позитивною відповіддю. І нам потрібно, щоб санкції відносно Росії було продовжено. Треба реагувати на виклики, а не створювати проблеми і не наступати на граблі Помаранчевої революції. Західні партнери чекають злагодженої ефективної роботи». Й справді, злагоджена ефективна робота могла б стати основою для того, щоб країна нарешті змогла вибратися з кризи. От лишень уміння наших політиків працювати саме так викликає великий сумнів.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,3964929580688-/ /-pc-/
Top