counter
Архів Повернутись назад 28 Вересня 2016
28 Вересня
Суспільство Українська тенісистка проміняла громадянство на бельгійське Українська тенісистка Марина Заневська вирішила змінити своє громадянство на громадянство Бельгії. Головною причиною такого рішення стали багаторічні заняття в бельгійській Академії Жюстін Енен. Про це пише «btu.org.ua». З початку 2017 року 23-річна тенісистка виступатиме за підтримки бельгійської федерації тенісу. «Це не секрет, що я давно живу і тренуюся в Бельгії. Я вважаю її своєю другою домівкою. Майже через 9 років я отримала громадянство Бельгії. Якщо чесно, важко уявити, що тепер грати я буду під іншим кольором прапора, треба буде до цього звикати, але я щаслива і вдячна Бельгії за такий шанс. Звичайно, не буду приховувати, що мені сумно, бо Україна - це місце, де я народилася, і для мене ця країна завжди буде займати важливе місце в серці», - зазначає вона.
Суспільство оформление ленты  СБУ оприлюднила архівні документи КДБ про Бабин Яр Галузевий державний архів Служби безпеки України (СБУ) оприлюднив архівні документи КДБ СРСР, які стосуються історії Бабиного Яру, повідомили у прес-центрі СБУ. «25 опублікованих документів свідчать про заходи радянської держбезпеки та МВС по боротьбі із сіонізмом та «єврейським екстремізмом» в 1966-1978 роках», - розказали у спецслужбі. За даними СБУ, опубліковані документи свідчать про бажання комуністичного режиму приховати правду про злочини нацистів у Бабиному Яру та перешкоджання вшануванню пам’яті жертв нацизму. «Щороку напередодні річниці нацистських розстрілів у Бабиному Яру 29 вересня чекісти відзначали в своїх документах наміри так званих "єврейських екстремістів" вшанувати жертви Бабиного Яру, а значить -використати річницю трагедії "з провокаційною метою" для "антигромадських проявів". КДБ намагався всіляко перешкодити будь-яким поминальним акціям, які не вписувалися в комуністичну ідеологію», - розповіли у СБУ.
Суспільство Затриманий реалізатор сурогатного алкоголю в Лимані - Аброськін Начальник Головного управління Національної поліції України в Донецькій області В'ячеслав Аброськін повідомив, що реалізатор отруєного алкоголю в Лимані затриманий. Про це він написав у своєму Facebook. «Поліція Донецької області встановила і затримала реалізатора отруєного алкоголю в Лимані, а також постачальницю великих партій сурогату з Ізюма. Вони обидва були затримані згідно зі статтею 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Затримані поміщені в ізолятор. Жінка-постачальник не визнала свою провину, але її впізнав реалізатор-чоловік. Обидва дають свідчення. Я б порадив запійним п'яницям купувати алкоголь в більш пристойних місцях. Нам їхнє життя теж дороге», - пише Аброськін. Нагадаємо, прокуратура встановила, яким алкоголем смертельно отруїлися в Донецькій області.
Суспільство Ілон Маск збирається поселити на Марсі мільйон людей Глава компанії SpaceX Ілон Маск планує врятувати людство, поселивши мільйон людей на Марсі. Про це він повідомив на Міжнародному астрономічному з'їзді. Маск пояснив, що зараз фахівці працюють над тим, щоб побудувати «самопідтримуване місто». За його розрахунками, колонізація Марса займе від 40 до 100 років. Прогнозується, що за цей час на Червону планету буде здійснено 10 тис. польотів. Вартість такої «поїздки» для однієї людини складе $10 мільярдів. Однак засновник SpaceX вважає, що таку суму потрібно знизити, виходячи з середньої вартості будинку, яка в Америці становить близько $200 тисяч. Сама поїздка повинна займати менше трьох місяців. Глава SpaceX Ілон Маск вже показав модель корабля, який доставить людей на Марс. Це судно довжиною 77,5 метра використовує 42 двигуни. У нього помістяться 100 осіб разом з багажем.
Суспільство На Луганщині люди бояться відходу ЗСУ, готують масові протести В Станиці Луганській місцеві жителі планують вийти на протест через можливе відведення військ Збройних Сил України, згідно з підписаними в Мінську документами. Про це повідомляє голова Станично-Луганської районної військово-цивільної адміністрації Юрій Золкін, пише «Громадське». «Люди цікавляться, яким саме чином українська влада здійснюватиме свої повноваження на вулицях Станиці Луганської. Там поліцейським навіть заборонено перебувати зі зброєю. Як буде працювати МНС і швидка допомога?» - говорить Золкін. За його словами, представники правоохоронних органів опинилися під загрозою зіткнення з бойовиками в тих районах Станиці Луганської, які увійдуть в т.зв. демілітаризовану зону. Раніше ми повідомляли, що Україна не втратить Станицю Луганську через відведення сторін.
За кордоном У Фінляндії таємний експеримент щодо аварії MH17 - літак збив російський «Бук» Прем'єр Фінляндії Юха Сіпіля підтвердив, що країна дала Нідерландам згоду на проведення ракетних експериментів в рамках розслідування авіакатастрофи рейсу MH17, який був збитий у 2014 році над Донбасом. Про це інформує Yle. «За словами прем'єр-міністра Фінляндії, голландці направили запит до Центральної кримінальної поліції, яка незабаром дала на нього позитивну відповідь», - сказано в повідомленні. З детальними коментарями Сіпіля порадив звернутися в поліцію. Прем'єр перебуває на Аландських островах в рамках неофіційної зустрічі глав урядів Північних країн. Про секретні експерименти першим заявило видання De Telegraaf. Слідчі проводили секретні експерименти, щоб з'ясувати, якою ракетою було збито лайнер. Тести встановили, що йдеться про російську ракетну установку «Бук». Нагадаємо, The Guardian: Boeing MH17 збили з непідконтрольної території.
Суспільство У рейтингу конкурентоспроможності Україна опустилась нижче Намібії Україна за рік опустилася на 6 позицій і посіла 85 місце в рейтингу конкурентоспроможності. Про це повідомляється в звіті про глобальну конкурентоспроможність 2016-2017 років, опублікованому Світовим економічним форумом. На 84 позиції розташувалася Намібія, а нижче на одну сходинку від України опинилась Греція. П’ятірку лідерів у рейтингу складають Швейцарія, Сінгапур, США, Нідерланди і Німеччина. Найменш конкурентоспроможною країною визнано Ємен. Загалом у рейтингу представлено 138 країн. Серед найбільших проблемам, які пливають на ведення бізнесу в Україні експерти відзначили корупцію, політичну нестабільність та інфляцію. На слабку конкурентоспроможність України також впливає злочинність, погане здоров'я суспільства і малоосвічена робоча сила.
За кордоном оформление ленты  У Північній Кореї відбулося перше в історії країни авіашоу В одній з найбільш закритих країн сучасного світу - Північній Кореї, в місті Вонсан 24 -25 вересня відбулося авіашоу Wonsan Air Festival 2016. Примітним воно стало тим, що це перше авіашоу, організоване владою Північної Кореї в принципі, а також тим, що на нього були запрошені іноземні гості і преса. Як прокоментувала цей захід німецька газета Frankfurter Allgemeine - «тисячі глядачів могли спостерігати за польотами застарілих винищувачів». Зірками авіашоу стали Рім Сол і Йо Кім Хянг - перші жінки пілоти в північнокорейських ВПС. Свою майстерність пілоти демонстрували і на багатоцільових вертольотах Hughes 500, також в шоу брали участь винищувачі МіГ-29 і кілька штурмовиків Су-25. Серед основних моделей, які представили в Вонсані, були придбані у Росії Ту-154, Ту-134, Іл-18. Останнім часом уряд КНДР активно розвиває туристичну інфраструктуру. Від припливу зарубіжних любителів подорожей залежить отримання іноземної валюти, яка потрібна країні для економічного розвитку в умовах жорстких санкцій, введених проти Пхеньяна через його ракетно-ядерну програму.
Економіка Рейдери з великих підприємств перейшли на середні та малі Рейдерські атаки, які раніше мали ціллю великі підприємства, тепер все частіше здійснюються на малі та середні компанії. Про це на прес-конференції 28 вересня заявив керуючий партнер адвокатського об'єднання Артем Афян, передає кореспондент АСН. «Щотижня в Україні відбувається незаконне захоплення підприємств. Якщо раніше, як правило, захоплювалися великі підприємства, то сьогодні масово захоплюються середні та малі підприємства... Якщо за один день можна змінити документацію, керівництво підприємства, захопивши його, звичайно, це негативно в цілому впливає на інвестиційний клімат України... В країну, де за один день можна забрати підприємство, власність, ніхто не хоче вкладати гроші», - додав він. Водночас народний депутат України Оксана Продан зазначила, що парламент наступного тижня має ухвалити антирейдерський законопроект. «Я сподіваюся, що наступного пленарного тижня профільний парламентський комітет з питань податкової та митної політики розгляне антирейдерський проект закону №5067, а Верховна Рада проголосує за його прийняття. Оскільки сьогодні тисячі підприємців кожен день ризикують втратити власність через рейдерські дії, в результаті незаконної зміни керівництва підприємств», - заявила вона. Продан пояснила, що через окремі зауваження депутатів цей законопроект було відправлено на доопрацювання у комітеті з питань податкової та митної політики.
Суспільство В аеропорту в Москві затримали екс-очільника ДАІ Києва Макаренка У Москві в аеропорту «Домодєдово» російські правоохоронці затримали колишнього начальника управління Державної автоінспекції в Києві Миколу Макаренка, який перебував у міжнародному розшуку. Про це повідомляє агентство «Українські новини» з посиланням на джерело в Міністерстві внутрішніх справ. За словами джерела агентства, підозрюваний в корупції екс-начальник ДАІ Києва ховався в окупованій Ялті, звідки приїхав у Москву. «Він ховався в Ялті, а потім приїхав у Москву і хотів кудись летіти, в «Домодєдово» затримали», - сказав співрозмовник агентства. За інформацією джерела, Макаренко пропонував хабар російським правоохоронцям за те, щоб його відпустили. Однак російські правоохоронці заарештували його, він чекає екстрадиції в Україну. Нагадаємо,  в квітні 2015 року Україна оголосила в розшук Макаренка за підозрою в корупції. Тоді повідомлялося, що начальник ДАІ Києва полковник міліції Микола Макаренко втік до Білорусі.
Політика Віктор Пинзеник Интервью
Віктор Пинзеник: Рада зустрічатиме Новий рік в сесійній залі
Про те, чи існує таємний меморандум МВФ, чому зарплату вчителям можуть так і не підняти і про найбільшу бюджетної діру України - Пенсійний фонд говоримо з народним депутатом, екс-міністром фінансів України Віктором Пинзеником. - Чи дійсно таємний Меморандум МВФ, про який говорить опозиція, лежить в основі Бюджету на 2017 рік? - Це безпредметна розмова, бо Меморандум не бачив ніхто, крім уряду і МВФ, тих, хто його підписував. Його немає на руках, і я не знаю, щоб він «гуляв» десь, бо є єдина версія - англомовна, я думаю, що вона відповідає дійсності, тому безпредметно сьогодні говорити, є чи немає цього. Але на мою суб’єктивну думку – немає.   - Щодо поступового підвищення пенсійного віку, за вашою інформацією, в проекті бюджету на 2017 рік справді передбачено збереження 15% оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів?   - Частина норм зберігається, які чинні сьогодні. Але що стосується оподаткування, то воно було скасовано. Парламент уже уточнив цю норму. Щодо інших рішень, то якраз одна з моїх тривог стосовно бюджету, те що не вирішується одна з фундаментальних проблем - пенсійна. Бо проблема пенсійна полягає не в тому, щоб «нашкребти» і сьогодні виплатити жалюгідні пенсії пенсіонерам. Це проблема назавжди. На жаль, уникають відповідей на ці проблемні запитання. А проблема накопичується. Я дуже сподіваюсь, що в Меморандумі підняте це питання. Бо воно важливе для країни, воно мусить бути розв’язане. Але чи є воно в бюджеті?   - …Немає? - Ні. Бюджет передбачає дотації пенсійного фонду на рівні 156 млрд грн, а цьогорічні дотації 145 млрд грн. Тобто, враховуючи деякі норми, які стосуються доходів і видатків, які дещо зменшують потребу, це говорить про те, що жодних  рішень у цій площині нема. - Дефіцит Пенсійного фонду зростає, дохідна частина також збільшена на наступний рік. Як буде покриватися дефіцит Пенсійного фонду? Наскільки питання наповнення Пенсійного фонду і забезпечення пенсіонерів буде гостро стояти наступного року? - Коли я говорив про доходи, то оцінював доходи державного бюджету, бо не вважаю їх реальними. Тому що не може економіка, яка росте на 3% з інфляцією 8%, дати приріст майже 18%. І це при тому, що деякі податки зменшуються, наприклад рентна плата за видобуток газу і газового конденсату. Тому тут є проблема. Але є окрема проблема Пенсійного фонду, бо він відтягає величезну суму коштів бюджету. Пенсійний фонд на 2/3 залежить від бюджету. Такої залежності не було ніколи. І ця залежність не одного року. Знаєте, якби один раз можна було натужитись і закрити проблему, то це одна справа. Але питання в тому, що кожного року такі геройські зусилля потрібні, а пенсія ж мізерна. Баланс бюджету дуже пов'язаний з проблемами пенсійними, на які треба давати відповідь. - Ваш колега, голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак, заявив, що в бюджеті передбачено 17 млрд грн на ремонт та будівництво доріг. За вашими оцінками, чи достатньо цього?   - Немає в Міністерстві фінансів сприйняття такого слова «достатньо». В бюджеті є слово «чи є у вас можливості». Я вам скажу, що недостатньо, і що? Звичайно, недостатньо, але чи є можливість це робити ресурсами – ні, немає. Якщо ми хочемо в борг лізти далі, а бюджет, на жаль, продовжує цю політику нарощування боргів, то це ілюзія. Бо ви берете сьогодні гривні, забираєте завтра не гривню – це залізання в кишеню завтрашню, вашу, дітей, онуків тощо. Якщо говорити про рішення в питанні доріг, то треба говорити про реальні джерела фінансування. Але ми говоримо не про головну проблему, бюджет не може мати стосунки з проблемою тільки однією. Ми не можемо лишити освіту, ми не можемо медицину лишити. Тому бюджет мусите розглядати з точки зору – у вас є ресурс, кому дати більше, а це означає - комусь менше дати, але повинні давати чесно, повинні давати те, що ви маєте, а не говорити те, що ви хочете. - На 30% обіцяють підвищити заробітну платню освітянам. Чи не «з’їсть» ці 30% реальна інфляція, яка буде наступного року? - Я не можу знайти того (в бюджеті. – Ред.), що ви сказали... Я порівнював цифри видатків на освіту з тим, що є сьогодні в бюджеті, єдине, що це видатки на функції по освіті, вони зростають на 10%. Я не сказав про зарплати, я сказав про видатки на сектор. Деталізованих цифр немає, тому я вам підтвердити або спростувати цю цифру не можу. - На вашу думку, яка буде реальна інфляція наступного року? - Я не можу сказати, що 8% не є реальними. Але треба врахувати одну річ. Інфляція це не тільки показник, який береться як база розрахунку. Це ще й є результатом самого розрахунку бюджету. Тобто все залежить від того, який буде бюджет. Якщо бюджет буде з величезним дефіцитом, для покриття якого буде використаний Національний банк України, тоді варто очікувати інфляції іншої. Так, як це було, наприклад, минулого року, коли інфляція була 43%. - Опозиція говорить про «драконівські» норми щодо аграріїв, як от скасування будь-яких пільг… - Про що йдеться?. Хто платить ПДВ? Споживач. Ми платимо як наш внесок за освіту, за медицину, тобто це непряма оплата тих послуг, які називаються безплатними, нібито. Безплатно тільки сир в одному місці буває. Так от, у цьому секторі наша плата, яка призначена бюджету, лишалася компаніям. І це неправильно. От уявіть собі, що прибутковий податок з вас зняли, ви ж не платите його теж, а платить компанія, де ви працюєте, а перерахування грошей не відбулося. Тому це (скасування пільг. – Ред.) правильне рішення. Більше того, норма, яка використовується зараз, вбиває тих, хто займався інвестиціями. Якщо б хтось із підприємств великий обсяг інвестицій мав, воно б програвало в цьому. Бо це одна з кричущих проблем країни  - коли одні мають кращі умови, ніж інші. Якщо ви пам’ятаєте дуже популярну тему боротьби з офшорами, то це класичний офшор, тільки не на Кіпрі, а в Україні. Офшор, який використовуються, і час від часу тут виникає скандал.   - За сім місяців цього року на користь держави надійшло лише 78 тис грн конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна корупціонерів. Чому так мало? - Це свідчить про низьку результативність. Хоча в мене все-таки з’явилася надія за останні місяці, що є зрушення в цій сфері і є багато таких гучних справ, які будуть доведені до кінця. Почалося дуже пізно, останні тільки місяці, а юридичні процедури не такі короткі, щоб завершитись конфіскацією і отриманням результату. Але я все-таки сподіваюсь на те, що те, що за останні місяці ми побачили, дасть результат. А попередні місяці, ну, це не є результатом. - На наступний рік, до речі, передбачено 10.5 млрд грн надходжень від конфіскації коштів, які отримані корупційним шляхом. Це реальна цифра? - Якщо будуть працювати ефективно органи і доводитимуть справу до суду, не просто бажанням конфіскувати, а доводити справу до суду звинуваченнями, а я думаю, що це можливо, то можемо отримати. Чи буде це, побачимо. - За вашими прогнозами, коли буде прийнято бюджет? Чи буде він доопрацьований, ви на цьому наполягаєте? - Ніколи не приймався бюджет в формі, в якій його подавав уряд. Я б дуже хотів його бачити в іншій формі. Очевидно, тут мої бажання дуже дисонують із тим, що хочуть мої колеги. Бо я не хочу збільшення видатків, я хочу балансу, я хочу того, що тримає опору країни, що перетворює бюджет на бюджет. Чи буде він – важко мені сказати. Але думаю, що в будь-якому випадку бюджет не буде прийнятий швидко, незважаючи на те, що ми його отримали вчасно. Як завжди, будемо готуватись до Нового року тут, у залі Верховної Ради. - Чого все ж слід очікувати наступного року українцям? - Воно ж не падає з неба як дощ. Не буває хліба, якщо ви його не посадили. Це тут, в цій залі, можна нічого не робити, а все людям давати. Вже 25 років дають. Завдання країни - створити умови… - Реформи, а їх немає… - Якщо немає росту, ви не можете спожити те, чого немає. Тому головне завдання, яке зараз має забезпечити країна, полягає у створенні умов для економічного зростання. Це зростання мене не радує цього року. Бо воно не має природньої причини – інвестиції. Ну, вдарились вниз і відскочило. А бюджет - це фундамент для економічного зростання, від бюджету залежить стабільність. Пригадайте події останніх двох тижнів. Хвилювання людей щодо обмінного курсу. Так само хвилюється інвестор, коли не може стати на землю для того, щоб зрозуміти, що відбувається.
Суспільство Прокуратура Криму завела справу на Поклонську «Прокурор Криму» Наталія Поклонська написала заяву про звільнення з займаної посади. А прокуратура анексованого півострова порушила кримінальну справу стосовно осіб, обраних до складу депутатів Держдуми Росії під час проведення незаконних виборів у Криму. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, пише Joinfo. Прокуратура АР Крим порушила кримінальну справу стосовно осіб, які, за інформацією ЦВК Росії, були обрані до складу депутатів Держдуми РФ під час проведення незаконних виборів на території анексованого півострова, це Шеремет М.С., Бельбек Р.І., Поклонська Н. В., вони були обрані за списками партії «Единая Россия», а також Савченко С.Б., Бахарєв К.М., Бєлік Д.А. і Козенко А.Д.Прокуратурою було порушено кримінальну справу за статтею 111 ч. 1 КК України (державна зрада) і статтею 110 ч. 2 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).
Суспільство Геращенко назвала висловлювання президента Ізраїлю про ОУН «некоректними і недипломатичними» Народний депутат України Ірина Геращенко заявила, що президент Ізраїлю Реувен Рівлін, коментуючи Голокост в Україні, дозволив собі «певні некоректні і недипломатичні оцінки». «Під час виступу в українському парламенті президент Ізраїлю Реувен Рівлін дозволив собі, на мою думку, певні некоректні і недипломатичні оцінки певних сторінок трагічної української історії, зокрема, ОУН», - заявила вона на сторінці в Facebook. За її словами, висловлювання ізраїльського гостя були недоречними в дні жалоби в парламенті країни, яка сьогодні бореться за свою незалежність. «Ми очікували від високого гостя в стінах українського парламенту також і слів на підтримку територіальної цілісності України. Цих слів, переконана, чекали й українські євреї, які сьогодні також на фронті, в аеророзвідці, в українській армії відстоюють незалежну Україну», - підкреслила Геращенко. Нагадаємо, 27 вересня в ході парламентських слухань «75-та річниця трагедії Бабиного Яру: уроки історії і сучасність» президент Ізраїлю Реувен Рівлін звинуватив бійців Організації українських націоналістів в пособництві масовому знищенню євреїв нацистами в роки Другої світової війни (Голокост).
Політика Помер добрий друг України. Порошенко висловив співчуття у зв’язку зі смертю Переса Президент України Петро Порошенко висловив співчуття ізраїльському народові через смерть екс-президента Шимона Переса. «Найщиріші співчуття сім’ї та рідним Шимона Переса та усьому ізраїльському народові», - написав він на своїй сторінці в Facebook. За його словами, Перес - добрий друг України, чиї справи в ім'я процвітання своєї країни знайшли заслужене місце в історії нації. «Шимон Перес - видатна постать у глобальному масштабі, адже він завжди докладав максимальних зусиль для підтримки миру та ставив принципи честі та поваги до людської гідності понад усе! Тому це втрата не лише Ізраїлю, але й усього світу», - підкреслив Президент України. Нагадаємо, 28 вересня на 94-му році життя помер колишній президент Ізраїлю Шимон Перес. У зв’язку з трагічною подією президент Ізраїлю Реувен Рівлін змушений перервати візит до України.
Економіка Підприємства з неконтрольованої території найгірше розраховуються за електроенергію – «Укренерго» Практично 80% заборгованості загалом за електроенергію, яка є перед ДП «Енергоринком» (компанія, яка здійснює продаж електричної енергії енергопостачальним компаніям. – Ред.), сформовано тими підприємствами, які здійснюють діяльність на окупованих територіях. Про це в ексклюзивному інтерв’ю АСН повідомив т.в.о. директора ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук. «Це не означає, що це споживання окупованих територій. Навіть старі борги, які сформувались до 2014 року, вони так само здебільшого відносяться до зони впливу цих підприємств. В принципі, донбаські підприємства за попередній період, при попередній владі розраховувалися гірше за всіх. Луганська область має критично низький рівень розрахунків за електроенергію. З Донецькою областю ситуація набагато краща», - зазначив Ковальчук. Водночас він сказав, що в Крим уже майже рік жодних постачань електроенергії з України не відбувається, оскільки усі лінії електропередач від півострова відрізані.
Політика Розслідування справ Курченка і Клименка завершиться до кінця року - Матіос Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що розслідування справ бізнесмена Сергія Курченка і колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка може бути завершено до кінця 2016 року. Про це він розповів в інтерв'ю «РБК-Україна». «Сподіваюся, що це нам вдасться зробити до нового року», - сказав Матіос. За його словами, багато фігурантів справ, відкритих за злочинами часів екс-президента Віктора Януковича, продовжують займати високі пости в державних структурах. «Янукович, той же прем'єр-міністр Азаров, окремо взятий Клименко - вони могли бути модераторами або породжувати незаконні концепції. Але будь-яку концепцію втілюють живі люди. Так ось, всі ці живі люди зараз в Україні. Дуже значна їх частина нікуди не поділася навіть з тих посадових кабінетів, в яких вони перебували раніше. Вони, або досить значна частина їх, змогли помінятися по вертикалі, але, по суті, нічого не змінилося», - заявив військовий прокурор. Нагадаємо, за даними Генпрокуратури, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко і бізнесмен Сергій Курченко завдали Україні 198 млрд гривень збитків.
Суспільство З Росії прибула чергова допомога для бойовиків - ГУР За повідомленням військової розвідки, з Росії на Донбас прибула чергова допомога для бойовиків. Про це повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко під час брифінгу, передає кореспондент АСН. Так, за його словами, до селища Кутейникове Амвросіївського району Донецької області надійшли шість цистерн з дизельним пальним, а паливні склади ворога у Ровеньках поповнилися ще 350 т пального. «Також розвідка доповідає, що до Донецька прибув підрозділ управління охорони та конвоювання Федеральної служби виконання покарань РФ. Головна його мета – відправка додому 25 російських військовослужбовців командного складу і технічних спеціалістів, які відмовились від участі у бойових діях на сході України. В обов’язки «конвоїрів» входить перевірка кожного з військових на наявність доказів участі у бойових діях, щоб потім приховати їх від світової спільноти», - зазначив він.  
Економіка Покупки за кордоном - новий пріоритет українців На україно-польському кордоні черги-черги-черги. Щотижня звідти приходять новини про сотні автівок, які простоюють у чергах. Чи ж на цьому пункті пропуску геть погано працюють митники? Ні. Найчастіше черги через величезний потік шопо-туристів. Українців до Польщі манять дешеві товари. І з кожним роком наші співвітчизники залишають дедалі більше грошей у польських супермаркетах та гуртівнях.  40% усіх виїздів українців за кордон припадає саме на Польщу Незважаючи на падіння курсу гривні та воєнні дії, українці й надалі приїжджають до сусідньої західної країни. Загалом щороку Польщу відвідують близько 2 млн українців. Про це Польському радіо заявив представник Польської туристичної організації в Києві Влодзімєж Щурек. З його слів, 40% усіх виїздів українців за кордон припадає саме на Польщу. І більшість із них їде «шопитись». У 2015 році лише у Підкарпатському воєводстві українці витратили понад 13 млрд грн. Тоді як за перше півріччя 2016 року наші співвітчизники витратили у тому ж воєводстві щонайменше 7,2 млрд грн. Ця сума стала відома із поданих на кордоні декларацій Tax Free для повернення ПДВ. А оскільки частина українців не заповнює Tax Free, то сума витрачених нашими громадянами грошей у сусідній державі може бути значно вищою. «Найбільший оборот був від липня до грудня. Якщо ця тенденція утримається в цьому році, то вартість товарів, вивезених з Польщі, має значно перевищити минулорічні 2 млрд злотих», - прокоментувала виданню Zahid. Net Едіта Хабовська, речник митниці у Перемишлі. Скористатися системою Tax Free та повернути собі ПДВ можуть ті, хто не є громадянином країни - члена Євросоюзу та скупився не менш як на 300 злотих одним фіскальним чеком. Цією можливістю активно користуються українці, які живуть у прикордонних з Польщею областях. Якісніше та дешевше Незважаючи на низький курс гривні щодо злотого, українці активно скуповують у Польщі продукти харчування, телевізори, будівельні матеріали тощо. Головна причина – це зручно та вигідно. Чи не найголовнішою перевагою у виборі залишаються ціни. Продукти наполовину дешевші, ніж у нас, а цитрусові -  в 1,5 разу. Найкраще перед святами, бо є різні знижки, вибір більший і якість краща. У Польщі для українців розробили путівник закупів Мешканці ж польського прикордоння вміло користуються українською торговельною активністю та мають з цього неабиякий зиск. Вздовж кордону набудували супермаркетів. Магазини ж часто проводять опитування покупців про їхні потреби й асортимент товару. Тому час від часу відкривають додаткові відділи. Для українців розробили навіть спеціальний торговий путівник з описом місць, куди найкраще їхати на закупи. Оцінюючи економічну вигоду від українського покупця, Польща з грудня минулого року запровадила так звані "шопінг-візи", які видають на тиждень. Окрім того, і в Польщі, і в Україні працюють фірми, які організовують шопінг-тури до польських торгових центрів. І така промоція дає результат. З кожним роком у Польщі українці залишають дедалі більше грошей. Тим самим позитивно впливаючи на економіку… сусідів.  Купуємо онлайн Та не Польщею єдиною. Ті, кому до польського кордону далеко, переходять на онлайн покупки. Загалом українці стали набагато активніші у цьому плані. У 2015 році частка користувачів в Україні, які роблять покупки в інтернет-магазинах, зросла до 36% від загального числа. За даними Нацбанку, минулого року українці за допомогою карток скупилися в інтернеті на майже 203 млрд грн. Дійсно, за останні два роки все більше пересічних українців стали вимогливішими до ціни та якості товару, тож почали активніше вивчати закордонний асортимент. Відповідно кількість покупок імпортних товарів, придбаних через інтернет, значно зросла, підтвердив генеральний директор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.   «Це пов’язано з тим, що ми стали гірше жити. Тому зараз, якщо ви можете купити одну і ту ж річ з різницею в 30%, то купуєте її через інтернет. Ми стали жити гірше і ми стали використовувати наші гроші більш економно і більш розумно», - сказав Дорошенко Найчастіше у такий спосіб купують електронну техніку, одяг, взуття, косметику. За кордоном замовляють і габаритні меблі. Навіть з урахуванням доставки покупка обійдеться значно дешевше, ніж купувати ту ж річ в Україні, кажуть фахівці.   Щоб зробити шопінг у своїй країні комфортнішим, підприємці з різних країн навіть вигадують різноманітні заохочення для українців. Приміром, китайці влаштовують спеціальні тури на ринки, де навіть елітні меблі можна придбати за цінами виробників. Чому в кризу завозити в Україну імпортні товари невигідно Як тільки в Україні почалася чергова криза, завозити імпортні товари стало невигідно, каже Олексій Дорошенко. «Ми знаємо, що зараз  проблема з купівлею валюти, тому імпортер, коли знає, що він, наприклад, не може купити необхідної кількості валюти, коли сьогодні там по 26 грн за долар, завтра по 27, він закладатиме досить великі курсові ризики у ціну на ці товари. Тому в Україні такі товари зараз все ж таки будуть значно дорожчими», - зазначив Дорошенко. Через це нині в Україні імпортні продукти, зокрема харчування, складають не більше 10%. Майже в кожній галузі за останні кілька років спостерігається імпортозаміщення. Що про це думає Мінекономрозвитку За даними Держкомстату, всередині країни українці та іноземці за перше півріччя цього року витратили понад 143 млрд грн на купівлю товарів. І це лише в великих торгових мережах. Чимало. Тож українські чиновники не надто переймаються прихильністю співвітчизників до іноземного краму. У Міністерстві економічного розвитку на запит АСН відповіли: «Державних цільових програм, що покликані стимулювати українців купувати товари вітчизняного виробника, в Міністерстві не існує». Водночас на стадії подання до Кабінету міністрів перебуває постанова КМУ «Про затвердження Державної програми розвитку вітчизняних промислових підприємств з урахуванням потреб внутрішнього споживання». Ще низка законопроектів та стратегій цього ж напряму перебуває на стадії розробки, зазначено у відповіді міністерства редакції.   «Вказані заходи спрямовані на подолання тенденції падіння обсягів промислового виробництва, у середньостроковій перспективі — досягнення стабільних обсягів зростання промислового виробництва, збільшення частки промисловості у структурі валового внутрішнього продукту, збільшення обсягів експорту продукції з високою доданою вартістю» - йдеться у листі Мінекономрозвитку. Однак, враховуючи щорічне падіння платоспроможності пересічних українців, а відповідно і їхнє бажання придбати товар дешевше, що нерідко вони можуть зробити, замовивши його саме за кордоном, міністерство мало б так само перейматися і можливістю співвітчизників купувати всі ці товари. Звичайно, якщо там не розраховують виключно на експорт.  
Економіка «Укрзалізниця» озвучила умови скасування низки приміських потягів «Укрзалізниця» не скасовуватиме приміські поїзди з 1 жовтня 2016 року за умови співпраці з місцевими органами влади щодо компенсацій за перевезення пільговиків. Про це повідомляється на сайті компанії. «Таке рішення прийнято менеджментом компанії, зважаючи на велике соціальне значення приміських перевезень та розраховуючи на конструктивну співпрацю з місцевими органами влади щодо виплати ними компенсацій за перевезення пільговиків у приміському сполученні», - заявили в «Укрзалізниці». За даними компанії, за вісім місяців 2016 року заборгованість місцевих органів виконавчої влади за перевезення пільговиків у приміському сполученні склала 271,6 млн грн.   Проте в українській залізниці попередили, що якщо ситуація з компенсаційними виплатами не покращиться, то можливе скасування певних зупинок або скорочення кількості приміських поїздів, особливо в тих регіонах, де керівництво категорично відмовляється співпрацювати.
Події У Харкові поліцейський стріляв у зловмисників Увечері у вівторок, 27 вересня, в Харкові в Індустріальному районі працівник поліції у неробочий час стріляв у зловмисників. Про це повідомили в поліції Харківської області. Як заявили правоохоронці, 36-річний працівник поліції в цивільному одязі ввечері повертався додому з дитиною. Дорогою за ними йшла компанія з трьох громадян, які використовували грубу нецензурну лексику, на зауваження поліцейського вони не відреагували. Після того, як він зупинився і почав з ними розмовляти, зловмисники обступили його, один замахнувся пляшкою і вдарив поліцейського по голові. «Працівник поліції попередив чоловіків про наявність у нього зброї. Ті не відреагували, після чого він зробив попереджувальні постріли в землю із засобу для відстрілу гумовими кулями. Коли зловмисники накинулися на нього, він вистрілив одному з них в ногу. Після цього вони зникли», - розповіли в поліції. За цим фактом проводиться перевірка, збираються всі необхідні матеріали, встановлюється місцезнаходження зловмисників.
Події У Харківській області з’ясували, хто виробляв смертельний алкоголь Правоохоронці встановили особу виробника сурогатного алкоголю, від вживання якого померли 23 особи у Харківській області. Про це повідомили у прокуратурі Харківської області. За словами начальник відділу прокуратури області Артура Оганнісяна, швидше за все, виробником є 27-річний харків’янин. «У Харкові слідчі фіскальної служби разом з прокурорами провели три обшуки у місцях, де, імовірно, виготовляли сурогатний алкоголь. Вилучено понад чотири тонни спиртовмісної рідини. У виявленому цеху підроблений алкоголь розливався як у тетропаки, так і в скляні пляшки. Вилучене направлено на експертизу», - розповів представник обласної прокуратури. Окрім того, слідство встановило ймовірний канал поставки сировини для виготовлення контрафактної продукції. За словами Оганнісяна, це один із сусідніх з Харківщиною регіонів, однак який саме – не уточняється. Раніше повідомлялось, що поліція Донецької області встановила і затримала реалізатора отруєного алкоголю в Лимані, а також постачальницю великих партій сурогату з Ізюма.
Суспільство оформление ленты  Витрати мінімальні, а тягне вдвічі більше. «Укрзалізниця» показала найекономніший у світі локомотив Сьогодні в Києві на головному залізничному вокзалі пройшла демонстрація нового сучасного вантажного локомотива американського виробництва. Поступове впровадження тепловозів TE33А корпорації General Electric дозволить істотно заощадити на використанні пального та мастила, а також удвічі збільшити потужність навантажень. Як зазначив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, цей локомотив буде випробовуватися в Україні протягом кількох місяців. «До кінця жовтня «Укрзалізниця» підготує п'ятирічний план модернізації українських локомотивів і вагонів. Це буде попередня версія проекту, а з другої половини жовтня до цієї роботи долучаться іноземні експерти. Ми віримо, що сьогоднішній продукт, представлений GE, буде успішним», - сказав Омелян. За словами Джеймі Міллер, віце-президента і головного виконавчого директора GE, зараз у світі працюють більше десяти тисяч таких локомотивів. «Я впевнена, «Укрзалізниця» буде ним дуже задоволена, бо він має найнижчі експлуатаційні витрати в світі», - уточнила Міллер. У вересні локомотив вже здійснив чотири тестові поїздки українськими залізницями. Нагадаємо, в липні цього року «Укрзалізниця» і General Electric підписали угоду про стратегічну співпрацю в галузі технологій створення нового і модернізації існуючого парку локомотивів.
За кордоном ЗМІ оприлюднили фрагменти розслідування у справі про катастрофу рейсу MH17 над Донбасом Зенітний ракетний комплекс «Бук», з якого, можливо, була випущена ракета, що збила малайзійський Boeing в небі над Донбасом в 2014 році, був транспортований з Росії. Про це йдеться в оприлюднених у ЗМІ фрагментах розслідування групи міжнародних експертів у справі про катастрофу рейсу MH17 в Україні, повідомляє «КоммерсантЪ» «Згідно з попередніми даними, ЗРК Бук, з якого, можливо, була випущена ракета, що збила малайзійський Boeing, був транспортований з Росії», - цитує видання повідомлення агентства Reuters. Крім того, родичі загиблих в авіакатастрофі заявляють, що, згідно з розслідування, ракета була запущена з території, підконтрольній терористам. «Було встановлено близько 100 осіб, причетних до трагедії», - повідомили рідні жертв з посиланням на слідство. Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донбасом зазнав аварії пасажирський авіалайнер Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, всі 298 осіб загинули. У прокуратурі Нідерландів за результатами розслідування заявили, що малайзійський Boeing-777 був збитий над Донецькою областю ракетою, випущеною з російської установки «Бук».
Економіка У Києві затримали підприємця, який поставляв на ДП «Антонов» комплектуючі з РФ У Києві правоохоронці викрили підприємця, який через фіктивні фірми поставляв на державне підприємство «Антонов» комплектуючі з Росії. Про це повідомили у прокуратурі міста Києва. За даними прокуратури, директор одного зі столичних підприємств через фіктивні фірми поставляв комплектуючі на ДП «Антонов». Внаслідок таких дій підприємцю вдалося ухилитися від сплати податків на суму понад 3 млн грн. Йому повідомлено про підозру. «Реалізуючи свій план, підприємець укладав на території РФ угоди з продавцями, виступаючи при цьому не як службова особа підприємства, а як приватний підприємець. У подальшому без сплати необхідних платежів завозив ці товари в Україну, після чого, використовуючи підроблені документи, постачав  комплектуючі за завищеними цінами на ДП «Антонов», - заявили у прокуратурі.
За кордоном оформление ленты  Малайзійський Boeing 777 був збитий із російського «Бука» - розслідування Літак малайзійських авіаліній Boeing 777 (рейс MH17) був збитий у небі над Донбасом у 2014 році ракетою, випущеною з зенітного ракетного комплексу «Бук», який був доставлений з Росії. Про це заявили в середу, 28 вересня, на брифінгу в Нідерландах за результатами розслідування авіакатастрофи літака рейсу MH17 Malaysia Airlines. За даними розслідування, ЗРК «Бук» був доставлений в Донецьку область з РФ, а потім його повернули на російську територію. Повідомляється, що в ході розслідування був виключений сценарій, що пасажирський лайнер був збитий іншим літаком. Нагадаємо, що 28 вересня спільна слідча група з розслідування катастрофи літака Malaysia Airlines Boeing 777 (рейс MH17) представляє попередні результати розслідування катастрофи. 17 липня 2014 року в небі над Донбасом зазнав аварії пасажирський авіалайнер Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, всі 298 осіб, які знаходиперебували на борту,  загинули.
За кордоном Ракета, що збила малайзійський Boeing 777, була випущена з поля в Первомайському Літак малайзійських авіаліній Boeing 777 (рейс MH17) був збитий у небі над Донбасом у 2014 році ракетою із зенітного ракетного комплексу «Бук», випущеною з поля в селищі Первомайське Донецької області. Про це заявили в середу, 28 вересня, на брифінгу в Нідерландах за результатами розслідування авіакатастрофи літака рейсу MH17 Malaysia Airlines. За даними розслідування, ЗРК «Бук» стояв у Донецьку, потім був доставлений у селище Первомайське, звідки була запущена ракета. В ході презентації підсумків розслідування були показані фото поля в районі Первомайського, зроблені 16 і 18 липня 2014 року. На фотографії від 18 липня видно випалений шматок землі. Фото від 17 липня немає, бо цього дня було хмарно. Повідомляється, що після запуску «Бук» повернули в Росію через Луганськ. Уже 18 липня установка на тягачі покинула територію України. Нагадаємо, що 17 липня 2014 року в небі над Донбасом зазнав аварії пасажирський авіалайнер Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.
За кордоном Слідчі встановили особи 100 підозрюваних у справі про катастрофу Boeing на Донбасі Міжнародна слідча група з розслідування катастрофи літака Boeing 777 (рейс MH17) компанії Malaysia Airlines в небі над Донбасом у 2014 році встановила особи 100 підозрюваних у причетності до катастрофи пасажирського лайнера. Про це заявили в середу, 28 вересня, на брифінгу в Нідерландах за результатами розслідування авіакатастрофи літака рейсу MH17 Malaysia Airlines. За даними розслідування, встановлено особи 100 людей, які, можливо, пов'язані зі збиванням або транспортуванням зенітного ракетного комплексу «Бук». «Ми визначили їхні особи. Ці люди або керували «Буком», або доставляли його до місця запуску. Інші особи також сприяли або грали роль у цьому», - заявили на брифінгу. Нагадаємо, що, згідно з попередніми результатами розслідування, літак малайзійських авіаліній Boeing 777 (рейс MH17) був збитий ракетою, випущеною з зенітного ракетного комплексу «Бук», який був доставлений з Росії. Ракета була випущена з поля в селищі Первомайське Донецької області.
Суспільство У Чорнобильській зоні безслідно «розчинилися» 120 млн грн У Держагентстві з управління зоною відчуження та підприємств, що належать до сфери його управління, встановили фінансових порушень на 120 мільйонів гривень. Ці дані були опубліковані Держаудитслужбою, яка провела в «чорнобильському» агентстві ревізію за 4,5 року. З 1 жовтня 2011 року по 1 квітня 2016-го через порушення фінансового законодавства підприємства недоотримали близько 80 мільйонів гривень, ще 40 мільйонів - зайве використання бюджетних коштів. У Державній аудиторської службі повідомили про порушення. «У штаті ДСП «Чорнобильська АЕС» налічується близько 2500 працівників. Це підприємство для демонтажу обладнання уклало договори на суму майже 100 мільйонів гривень з приватними структурами. За умовами договорів, демонтований лом повинні були повернути ДСП «Чорнобильська АЕС». Вага обладнання становила майже 12000 тонн, з якого «Чорнобильська АЕС» отримала тільки 5000 тонн брухту. У ДСП «Чорнобильська АЕС» пояснили це тим, що ще 7 тис. тонн брухту було поховано через його забруднення. Однак документів, які підтвердили б це, немає. Швидше за все він був реалізований. Орієнтовна вартість складає близько 50 млн грн», - сказано в повідомленні.
Політика У Конституційному суді заявили про підробку документів Суддя Конституційного суду (КС) України Володимир Мойсик звинуватив першого заступника секретаріату КС Ларису Бірюк у підробці документів. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на текст службової записки судді Мойсика на адресу голови КС Юрія Бауліна. Видання зазначає, що суддя просить розглянути на засіданні КС питання про порушення дисциплінарного провадження стосовно Бірюк і накласти на неї дисциплінарне стягнення. У записці суддя повідомляє, що Бірюк підбурювала заступника завідувача експертно-правового відділу з питань приватного права Михеєнка замінити аркуші в зареєстрованому раніше висновку КС про прикінцеві положення закону про держбюджет на 2016 рік. Крім того, виявилося, що Бірюк зробила підроблення при передачі висновку про конституційність окремих положень законів про судоустрій і статус суддів, про забезпечення права на справедливий суд.
Суспільство Київ очікує отримати від проведення «Євробачення» 600 млн грн За перше півріччя Київ відвідало 513 тис. осіб, а це на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як повідомили в Управлінні туризму КМДА, найбільш привабливою столиця є для громадян з Америки, Ізраїлю, Білорусі, Великої Британії, Німеччини та Франції. Число іноземних туристів за три місяці збільшиться на 20%. Про це інформує прес-служба КМДА. «До кінця 2016 року число людей, які відвідають столицю, виросте на 20%. В цілому, в рамках виконання Міської цільової програми розвитку туризму, очікується, що протягом 2017-2018 рр. в Київ приїдуть майже 2 мільйони туристів. Ми також робимо ставку на «Євробачення». Попередньо, ми розраховуємо, що на конкурс приїде близько 20 тис. іноземців», - сказав начальник Управління туризму КМДА Антон Тараненко.За прогнозами виконавчого органу, тільки від проведення пісенного конкурсу наступного року столиця може отримати до 600 млн грн.
Суспільство Прокуратура викрила київських митників, які щомісяця «заробляли» $100 тис. на розмитненні товарів Правоохоронці викрили групу працівників Київської обласної митниці, які організували схему поборів за безперешкодне розмитнення товарів. Про це повідомили в прокуратурі Київської області. Зараз правоохоронці затримали головного державного інспектора відділу протидії митним правопорушенням та посібника, який постійно отримував хабарі для інших працівників митниці. За даними прокуратури, за розмитнення одного контейнера, зокрема горіхів, митники отримували від $200 до $800. Таким чином митники щомісяця «заробляли» близько $100 тис. Дії зловмисників кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років та конфіскація майна.
Суспільство Росія відповідатиме в міжнародному трибуналі за катастрофу MH17 Росія відповідатиме в міжнародному трибуналі за катастрофу MH17, вважає Климпуш-Цинцадзе. Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що Росія відповідатиме в міжнародному трибуналі за катастрофу малайзійського боїнга MH-17 та за розв’язану збройну агресію проти України. Про це вона зазначилана своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. Вона написала, «висновки комісії точно вказують на безпосередню причетність та участь Росії у збитті MH17». «Переконана, Росія відповідатиме в міжнародному трибуналі за298 невинних жертв цього злочину, як і відповідатиме за 10000 життів українських воїнів та цивільних громадян, вбитих російською зброєю, російськими регулярними військами та найманцями під керівництвом російських кадрових військових», - зазначила Климпуш-Цинцадзе.
Політика МЗС прокоментувало результати розслідування катастрофи МН17 Міністерство закордонних справ (МЗС) України закликало усі країни активно співпрацювати в рамках кримінального розслідування щодо катастрофи малайзійського літака Boeing 777 на Донбасі (рейс МН17). Про це говориться у заяві МЗС щодо попередніх результатів роботи Спільної групи з розслідування катастрофи літака. «Новий і вкрай важливий елемент сьогоднішньої доповіді - інформація про маршрут, яким зброя потрапила з Росії на територію України та була вивезена у зворотному напрямку через контрольовану лише росіянами та їхніми бойовиками ділянку українсько-російського кордону. Це ще раз вказує на безпосередню причетність держави-агресора до збиття літака», - заявили в українському МЗС. У повідомленні наголошується, що Україна й надалі продовжить надавати всебічну підтримку Спільній слідчій групі та робитиме усе можливе для сприяння кримінальному розслідуванню. Розслідування щодо конкретних підозрюваних, ланцюга підпорядкованості та передачі команд наразі триває з тим, щоб вже найближчим часом передати справу на розгляд належної судової інстанції, додали у МЗС. Нагадаємо, що згідно з оприлюдненими результатами розслідуванням, падіння літака було спричинено вибухом бойової частини, встановленої на ракеті, випущеній зенітно-ракетним комплексом «Бук».
Суспільство оформление ленты  Прокурора ГПУ затримали на хабарі $200 тис. - Луценко У середу, 28 вересня, правоохоронці затримали прокурора відділу Генеральної прокуратури України та адвоката під час отримання хабара. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook. За його словами, хабарники вимагали від підприємця $200 тис. за закриття кримінального провадження та зняття арешту з вилученого майна. «За час мого керування ГПУ це 18-й прокурор, якого ми беремо в рамках очищення системи. Справи щодо 10 хабарників - вже у судах», - наголосив керівник ГПУ. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган додала, що зловмисників затримали під час одержання другої частини грошових коштів у сумі $190 тис. «Затриманим буде повідомлено про підозру. Зараз готується клопотання в суд про взяття їх під варту», - продовжила вона.
Політика Дані розслідування катастрофи МН17 доводять, хто винний в тисячах невинних смертей на Донбасі - Гройсман Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголошує, що дані міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи МН17 вкотре доводять, хто винний в тисячах невинних смертей на Донбасі. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. «Сьогодні Генеральна прокуратура Нідерландів оприлюднила перші дані міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи МН17. Пасажирський літак «Малайзійських авіаліній» 17 липня 2014 року над сходом України збили з Первомайська, підконтрольного проросійським бойовикам, з установки «Бук», яка прибула на територію України із Росії, куди невдовзі повернулася. Правоохоронні органи чітко встановили факт перебування на території України смертельної зброї Росії, від якої загинули пасажири авіалайнера, та її походження. Складений список зі 100 підозрюваних осіб. Коли я очолював Державну комісію із розслідування трагедії МН17 у мене ніколи не було жодних сумнівів, що це був спланований теракт – найбільший теракт у Європі за останні десятиліття, від якого загинули мирні люди – діти, жінки, чоловіки», - зазначив глава уряду. Він висловив переконання, що «юридичне рішення нідерландських правоохоронців вкотре доведе, хто є хто на Донбасі – хто прагне миру, а хто сіє зло та тисячі невинних смертей». «Сподіваюся, що це юридичне рішення об’єднає європейських політиків у відстоюванні правди, демократії, інтересів вільної, демократичної Європи й усього континенту», - наголосив Гройсман.
Економіка ДФС готує масштабний рейд на автомобілі, які порушили митний режим Державна фіскальна служба (ДФС) України готує списки всіх ввезених автомобілів у режимі тимчасового ввезення з січня 2007 року по 1 жовтня 2016 року, при цьому автомобілі, які порушили митний режим, будуть передані в розшук. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив головний операційний директор консалтингової компанії Wiseman Rose LLP Сергій Креймер з посиланням на джерела в ДФС. «Всі автомобілі, які порушили митний режим більш ніж на 48 годин, будуть передані в розшук. З 1 листопада 2016 року планують запустити систему автоматичного аналізу режимів, подача в розшук проводитиметься автоматично», - заявив він, додавши, що з жовтня заплановані спільні рейди фіскалів з поліцією. Креймер додав, що на поточний момент виявлені «рекордсмени» з Болгарії та Литви, які ввезли більше 2000 автомобілів на одну юридичну особу.
За кордоном МЗС Росії відповіло на доповідь про результати розслідування катастрофи МН17 Представник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що Росія розчарована даними міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи літака малайзійських авіаліній рейсу МН17 на Донбасі. Про це йдеться в повідомленні МЗС РФ. «Росія розчарована тим, що ситуація навколо розслідування катастрофи «Боїнга» не змінюється. Висновки голландської прокуратури підтверджують те, що слідство упереджене і політично мотивоване. Самовільно призначати винного і вигадувати бажані результати перетворилося на норму для наших західних колег. Хочеться запитати: скільки можна?» - заявила Захарова. У МЗС РФ підкреслили, що ситуація повинна змінитися після того, як російська сторона передала слідчій групі такі докази, як первинні радіолокаційні дані. Захарова заявила, що Росія - «фактично єдина, хто направляє достовірну інформацію і розкриває все нові дані». Нагадаємо, згідно з оприлюдненими результатами розслідування, падіння літака було викликано вибухом бойової частини, встановленої на ракеті, випущеній російським зенітно-ракетним комплексом «Бук».
Події Пресі продемонстрували повне відео вбивства поліцейських у Дніпрі Журналістам під час прес-конференції генпрокурора та керівника МВС було продемонстровано повне відео вбивства двох поліцейських у Дніпрі. Відео демонструвалося не «під запис», повідомляє кореспондент АСН. Зокрема на кадрах видно, що затриманий Олександр Пугачов дістав зброю, коли поліцейський відмовився віддати йому документи, він у буквальному сенсі виривав з рук поліцейського свої документи. Також Пугачов намагався домовитися з полісменом, кілька разів повторював: «Давай договоримся». Поліцейський Артем Кутушев натомість відповів, що «проїзд на червоне світло – це серйозне порушення». Весь час звертався до свого майбутнього вбивці на «ви». Пугачов вистрілив у полісмена саме в той момент, коли зрозумів, що він пробиває по базі даних його ім’я. Також, на відео видно, що водій маршрутки, коли почув постріли, почав сигналити, щоб привернути увагу навколишніх. 
Економіка США закликали Гройсмана поліпшити діловий клімат в Україні Україна має продовжити реалізацію реформ, схвалену Міжнародним валютним фондом, зокрема в частині  поліпшення ділового клімату. Про це сказала міністр торгівлі США Пенні Пріцкер під час зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом сьогодні у Києві, передає кореспондент АСН. «Дуже добре, що Україна відновила співпрацю з МВФ, це дозволило надати вашій країні $1 млрд кредитних гарантій. Ми також готові продовжити роботу щодо дорожньої карти реформ, включно з митницею, податковою системою. І я хочу закликати вас до продовження реформ, зокрема за програмою МВФ і в справі поліпшення ділового клімату», - сказала Пріцкер. У свою чергу, Гройсман наголосив, що сторони мають  величезний потенціал для посилення співробітництва. «Ваш візит стане прекрасним кроком для активізації нашого співробітництва. Ми зацікавлені в тому, щоб американський бізнес, що працює в Україні, був успішним», - наголосив глава українського уряду.
Події Харків’янина, підозрюваного у виробництві смертельного алкоголю, оголосили у розшук Прокуратура повідомила про підозру 27-річному харків’янину, ймовірному виробнику сурогатного алкоголю, після вживання якого померли 24 мешканців Харківської області. Про це повідомили у прокуратурі Харківської області Окрім того, прокуратура звернулася до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу. Однак оскільки на даний час місце знаходження фігуранта провадження невідомо, винесено постанову про розшук. Як повідомив начальник відділу прокуратури Харківської області Артур Оганнісян, харків’янин звинувачується у вчиненні правопорушення за ч. 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення товарів з недоброякісної сировини, що призвело до отруєння людей). Нагадаємо, 27 вересня у Харкові правоохоронці провели  обшуки у місцях, де, імовірно, виготовляли сурогатний алкоголь. Вилучено понад чотири тонни спиртовмісної рідини. На даний час слідству відомо про 24 летальних випадки внаслідок отруєння сурогатами алкоголю.
Події Парламенту запропонують криміналізувати незаконний видобуток піску, бурштину та вирубку лісу Верховній Раді запропонують запровадити кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину, піску та вирубку лісу. Про це під час прес-конференції заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє кореспондент АСН. «Пакет документів передбачає введення кримінальної відповідальності не лише за незаконне рубання лісу, а й за транспортування та переробку. Це дозволить арештовувати і за рішенням суду конфісковувати засоби рубки і переробки лісу. А це тисячі пилорам. Нині за це - мізерний штраф. Такі ж норми за незаконний видобуток піску і бурштину»,- заявив Луценко. Також генпрокурор повідомив, що запропонує Раді спростити оформлення дрібних злочинів. «Кримінальні проступки передбачені в КПК, але їх немає в інших кодексах. Це злочини, за які відповідальність - два роки і нижче. Ми пропонуємо ці злочини вважати «кримінальними проступками». Відмінити досудове слідство по них і відновити дізнання, тобто спрощена форма зібрання доказів і направлення до суду. Це полегшить роботу силовикам і наблизить роботу поліції до людей, скоротивши розслідування», - заявив він. За словами генпрокурора, такі дрібні злочини складають 3\4 справ у Києві і 2\3 - в областях.
Суспільство Проросійськи бойовики 14 разів порушили режим тиші на Донбасі Протягом середи, 28 вересня, у районі проведення антитерористичної операції (АТО) проросійські бойовики 14 разів відкривали вогонь по позиціях українських захисників, передає прес-центр штабу АТО. За даними українських військових, на Маріупольському напрямку окупанти обстрілювали позиції сил АТО в районі Мар’їнки, Талаківки, Старогнатівки, Широкиного та Водяного зі стрілецької зброї, кулеметів та гранатометів. Окрім того, по Широкиному та Мар’їнці вів вогонь снайпер. На Донецькому напрямку обстріли з боку бойовиків із гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї зафіксовані в районі Авдіївки та Верхньоторецького. Також по Авдіївці відкривали вогонь з міномету 82-го калібру, а по Новгородському - з БМП та зенітної установки. На Луганському напрямку в районі Новоолександрівки та Новозванівки бойовики вели вогонь зі стрілецької зброї та кулеметів.  
Суспільство Убивство патрульних у Дніпрі: Підозрюваного Пугачова конвоювали з лікарні У середу, 28 вересня, з Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова конвоювали підозрюваного у вбивстві двох поліцейських екс-бійця «Торнадо» Олександра Пугачова. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив головний лікар лікарні Сергій Риженко. «Великий конвой відвіз підозрюваного бандита», - написав він. За його словами, сьогодні лікарі витягли всі дренажі з живота Пугачова. Його стан повністю стабільний, аналізи в нормі. Підозрюваний у вбивстві патрульних далі буде проходити лікування в хірургії спеціальної лікарні. Нагадаємо, вранці 25 вересня екс-боєць «Торнадо» Олександр Пугачов розстріляв двох патрульних поліцейських у Дніпрі, які зупинили його за порушення Правил дорожнього руху. Вбивцю поліцейських затримали цього ж дня в обласній лікарні ім. Мечникова.
За кордоном оформление ленты  Що означає для України звіт щодо збитого «Боїнга-777»  Два роки тому, 17 липня 2014 року, в небі над Донецькою областю сталася трагедія, яка вразила весь світ. Тоді терористи збили літак «Боїнг-777» компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур. Літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. Переважна більшість із них - 194 пасажири - були громадянами Нідерландів. 38 загиблих були громадянами Австралії. Літак впав у районі Шахтарська в зоні, яка контролювалась бойовиками. Тіла загиблих перевезли в Нідерланди для проведення впізнання і експертиз. Україна 24 липня делегувала розслідування катастрофи літака Нідерландам. У середу, 28 вересня, голландський прокурор Фред Вестербеке представив сім'ям жертв рейсу MH17 проміжний звіт першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT). Слідчі JIT стверджують: причиною загибелі 298 осіб була ракета серії 9М38, випущена з ЗРК «Бук». «ЗРК був встановлений на височині поля розміром 500 на 600 м поблизу селища Первомайського Донецької області. Як зазначено в документі, це найвище місце в радіусі 5 км. «Зазначена територія в липні 2014 р. контролювалася проросійськими сепаратистами», - йдеться у звіті. У загальних рисах оприлюднений документ підтвердив опубліковані в жовтні 2015 року висновки Ради безпеки Нідерландів (Dutch Safety Board, DSB), що визначила технічні причини аварії малайзійського літака. Істотна відмінність розслідування JIT від звіту DSB не тільки в тому, що в ньому точно вказується місце, звідки було випущено ракету. Наприклад, слідчі голландської Ради безпеки лише вказали на великий район площею в 320 кв. км: це територія, обмежена містом Сніжне на півночі і селищами Первомайське і Степанівка на сході і південному сході. У звіті ж Спільної слідчої групи також фіксується маршрут, яким зенітно-ракетна установка потрапила в Україну з Росії, а після того, як був збитий MH17, повернулася назад. Слідство зазначає: той факт, що зенітно-ракетна установка прибула в Україну з Росії і після того, як випустила ракету по MH17, повернулася назад в РФ, може говорити про участь російських солдатів в управлінні комплексом. Але, на думку слідчих JIT, те, що ЗРК «Бук» прибув із РФ і потім повернувся назад, не є самодостатнім, щоб висунути звинувачення. Щоб передати справу до суду, потрібно чітко визначити коло підозрюваних, ланцюжок підпорядкування, передачі наказів тощо. «Стало значно легше - нарешті справжня слідча група вказала на місце, звідки був запущений» Бук «. Як ми і очікували, це було Сніжне, сепаратистська територія. Вони також сказали, що ракета «Бук» була завезена з Росії в цей населений пункт і відведена назад», - сказав журналістам за результатами зустрічі з Спільною слідчою групою щодо катастрофи МН17 батько загиблої 17-річної Елсемейк Ганс де Борст. Батько загиблої висловив надію, що ця справа буде направлена до Міжнародного кримінального суду. Слід нагадати, що в Росії стверджували, що один український літак перебував у безпосередній близькості від MH17 в день катастрофи. Це було «підтверджено» даними російських радіолокаторів і кількома свідками з місцевих, які зуміли розгледіти в повітрі на висоті 10 км «один, а може і два Су-25». Генеральний конструктор літака спростував російську версію катастрофи MH17 і підкреслив: Су-25 не може збити літак, що летить на висоті 10 500 метрів. Слідство, проведене Радою безпеки Нідерландів, дійшло висновку, що літак «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17 був збитий у повітрі над східною Україною ракетою «Бук». Початок кінця Росії? Визнання провини російської сторони було очікуваним. Але офіційна позиція європейської сторони вкрай важлива для України. Це посилить позиції України і послабить Росію, яка всіляко лобіює скасування санкцій, - вважають експерти. Так, відомий блогер і політичний експерт Павло Нусс впевнений: «Після сьогоднішньої доповіді міжнародної слідчої групи щодо причин аварії рейсу MH17 17 липня 2014 року, а варто відзначити, що це лише проміжний звіт, Росію, як агресора і головного підозрюваного в організації цього звірячого авіатеракту в українському небі, гарантовано чекає розширення політичних, економічних і персональних санкцій не тільки з боку США (реакція ЄС для мене поки непередбачувана), але і країн Азії». Прогнозує він на своїй сторінці в Facebook. З ним згоден політолог, якого в ЗМІ називають наближеним до керівництва Адміністрації Президента, Тарас Березовець. «Дорогі росіяни, це початок кінця. Розплата буде, незалежно від того, хочете ви цього чи ні. Це не злостивість, просто констатація. Просто готуйтесь... Сьогодні дуже важливий день. Навіть так - День. Саме 28 вересня Міжнародна слідча група (JIT) публікує свій звіт щодо причин аварії рейсу MH17 17 липня 2014 року на території, підконтрольній проросійським бойовикам. Підсумки цього розслідування, про які все було відомо всім заздалегідь, але важливий факт їх оприлюднення, що багато в чому визначать долю Росії. Вони також вкрай важливі для України. Влітку 2014 року позиція ЄС в українсько-російському конфлікті була вкрай млявою. Поки не стався малайзійський Боїнг. Він змінив все. Два роки по тому все знову зміниться. Сьогодні багато чого стало на свої місця», - написав він на своїй сторінці в соцмережі. В інтерв'ю АСН політолог Віталій Бала зазначив, що попередній звіт і звинувачення російської сторони формалізувало те, що і так було відомо. «Але ця формалізація дуже важлива. Це однозначно плюс для України. Європейське співтовариство офіційно визнає причетність Росії до цього злочину. Тепер завдання України - довести до кінця визнання світом того, що Росія фактично фінансує міжнародний тероризм. Це завдання для влади, українських медіа, щоб протистояти російській пропаганді, яка поширюється на Заході», - нагадав він. Бала впевнений, що після оприлюднення попереднього звіту, де прямо звинувачується російська сторона, всі наміри Росії щодо скасування санкцій будуть не такими успішними, як хотіла і розраховувала сама Росія. «Цей попередній звіт певною мірою розставив крапки над «і» в питанні можливого ослаблення санкцій, на що розраховувала Росія», - вважає експерт. Без ейфорії! У свою чергу політичний експерт Юрій Романенко рекомендує не впадати в ейфорію і тверезо оцінювати ситуацію. «У короткостроковій перспективі ми принципово нічого не отримаємо. Адже всі й так розуміли вину Росії. Тому в плані санкцій Європа вже пішла на той максимум, на який могла... Що ж стосується Штатів, то тут позиція інша, США діють в іншій площині. Але позиція Штатів проясниться не раніше закінчення президентських виборів. Тому кардинальних наслідків для України після попереднього звіту не буде», - сказав він. Однак у довгостроковій перспективі ця офіційна позиція і звинувачення російської сторони закладає підстави для багатьох судових позовів, як з боку загиблих родичів, так і самої України. «В цілому новина позитивна, але зустрічати її треба без особливої ейфорії. Тепер все питання в тому, чи зможемо ми тут, в Україні, використовувати цей інструментарій і конвертувати його для себе в конкретні результати. Це також залежить від того: чи буде тут через кілька років стійка політична система без потрясінь? Нідерланди і Малайзія точно зможуть використовувати ці звинувачення Росії на свою користь через судові позови, а ось чи зможемо ми - це вже питання і завдання на майбутнє», - зазначив експерт.
Суспільство Прокуратура затримала приватного нотаріуса, який вивів з держвласності 110 га земелі під Києвом Генеральна прокуратура України (ГПУ) затримала особу, причетну до незаконного заволодіння земельною ділянкою 110 га в Обухівському районі Київської області. Про це повідомили у прес-службі відомства.      У прокуратурі повідомили, що в рамках обшуків 28 вересня затримали приватного нотаріуса, який у змові із громадянами, а також з посадовими особами регіонального управління Держземагенства, упродовж 2007-2008 років заволодів 110 га державної землі вартістю понад 700 млн грн. Також затримано  п’ять членів злочинної організації та двох оголошено у розшук. «Найбільш резонансним є те, що особу, на яку було оформлено велику кількість цієї незаконно відведеної землі, було затримано у помешканні колишнього прокурора Київської області»,- повідомив генпрокурор Юрій Луценко. На землі за клопотанням слідчого Печерським районним судом м. Києва накладено арешт.  Зазначеним особам повідомлено про підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 190, ч. 2, 3 ст. 358 КК України.
Політика Розслідування катастрофи МН17: Порошенко заявив про наявність твердих доказів проти Росії Президент України Петро Порошенко заявив, що результати попереднього розслідування міжнародної слідчої групи щодо авіакатастрофи літака малайзійських авіаліній рейсу МН-17 надали беззаперечні докази причетності до терористичного акту Росії та її бойовиків. Про це повідомляється на офіційній сторінці Президента України. «Сьогодні у цій справі міжнародною слідчою групою поставлена крапка – вони підтверджують, що падіння літака було спричинене вибухом бойової частини, встановленої на ракеті, випущеної російським зенітно-ракетним комплексом «Бук»… Таким чином, є всі тверді докази того, хто скоїв цей страшний злочин і хто несе повну відповідальність за цю терористичну атаку», - заявив він. За його словами, для успішного завершення розслідування потрібна підтримка міжнародної спільноти та співпраця з боку всіх зацікавлених країн. При цьому він висловив сподівання що будуть названі і прізвища тих, хто скоїв цей злочин і тих, хто віддавав наказ. Окрім того, повідомляється, що Президент доручив Міністерству закордонних справ, Службі безпеки, Міноборони, Мінюсту продовжувати координацію дій для того, щоб міжнародна слідча група якнайшвидше представила світу остаточні результати розслідування з прізвищами. За його словами, далі будуть скоординовані дії щодо застосування національних судів. Крім того, не потрібно припиняти дії щодо притягнення до відповідальності винних у міжнародному суді. «Наголошую, що на мою думку, найбільш ефективним було б створення під егідою РБ ООН механізму притягнення до відповідальності винних у цій катастрофі», - сказав Президент.
Економіка РНБО погодило збільшення фінансування силовиків в 2016 році Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України схвалила збільшення фінансування сектору безпеки і оборони в межах державного бюджету 2016 року. Про це повідомили у прес-службі РНБО. Як повідомляється, рада на своєму засіданні 28 вересня підтримала рішення Кабміну щодо  збільшення фінансування Міністерства оборони, Служби безпеки, Головного управління розвідки Міноборони, Національної поліції, Державної прикордонної служби та інших силових структур. Згідно з рішенням, передбачено збільшити фінансування Міноборони на 3 млрд 800 млн грн, Головного управління розвідки - на 175 млн грн, Національної поліції - на 2 млрд 4 млн 800 тис. грн, Державної прикордонної служби та інших силових структур - на 782 млн 700 тис. грн, Служби безпеки України - на 128 млн 500 тис. грн, управління державної охорони - на 51 млн грн.  
За кордоном Вашингтон висунув Москві ультиматум по Сирії Державний секретар США Джон Керрі пригрозив припинити подальшу співпрацю з Росією по Сирії в разі, якщо російська авіація продовжить наступ на Алеппо. Про це йшлося під час розмови Керрі і глави МЗС РФ Сергія Лаврова в середу, передає Укрінформ. «Він (Керрі) поінформував міністра закордонних справ (Лаврова) про те, що Сполучені Штати готуються до припинення двосторонньої взаємодії США-Росія по Сирії, в тому числі, створення Спільного виконавчого центру, якщо Росія не прийме термінових заходів для припинення нападу на Алеппо і відновлення режиму припинення бойових дій», - констатується в документі за підсумками переговорів глав зовнішньополітичних відомств. Крім того, Керрі висловив серйозну стурбованість у зв'язку з загостренням ситуації в Сирії, зокрема, щодо триваючих атак Росії і сирійського режиму по лікарнях, системах водопостачання, а також інших видів цивільної інфраструктури в Алеппо.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,8945679664612-/ /-pc-/
Top