counter
Архів Повернутись назад 25 Лютого 2016
25 Лютого
Події Біля Зайцевого майже добу тривав бій, сили АТО захопили російську зброю бойовиків Сили АТО біля Зайцевого захопили і вилучили велику кількість озброєння терористів. Як повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції, поряд із населеним пунктом майже добу тривав бій. «Один з батальйонів прийняв штурмове зіткнення, яке почалося ввечері і тривало практично до самого ранку. Під прикриттям кулеметів, гранатометів ворожа піхота пішла в наступ», - ідеться в повідомленні. Як зазначається, українським військовим вдалося відсунути сепаратистів з висоти, з якої вони наступали. «На місці покинутих позицій російських найманців, звідки вони починали атакувати українські позиції, було захоплено ворожі трофеї: це протитанкові керовані ракети, призначені для ураження танків і броньованої техніки, їх менший аналог «Джміль», вогнемети виробництва 2000 року», - зазначив у штабі. У прес-центрі наголосили, що є докази того, що все це озброєння зроблене в Росії, оскільки має відповідне маркування і перебуває на озброєнні армії РФ.
Події оформление ленты  У Києві на хабарі понад один мільйон гривень попався керівник фірми-банкрута Управління захисту економіки Національної поліції України затримало одного з керівників компанії-банкрута. Про це повідомляє ГУ Національної поліції в місті Києві. «У рамках кримінального провадження, відкритого прокуратурою Київської області, працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції зібрали матеріали про протиправну діяльність арбітражного керівника», - йдеться в повідомленні. Згідно з чинним законодавством, у разі банкрутства юридичної особи судом призначається арбітражний керівник, який управляє і розпоряджається майном банкрута. Також керівник може самостійно проводити аукціони. «Під час проведення слідчо-оперативних заходів співробітники ДЗЕ задокументували отримання розпорядником 1,2 мільйона гривень хабара, які той заховав у власному гаражі», - уточнюється в повідомленні. 24 лютого, працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції, прокуратури та УСБУ в Київській області затримали вимагача за місцем роботи. «Під час проведення санкціонованих обшуків гаражного боксу і за місцем його проживання правоохоронці вилучили не лише кошти в сумі 1,2 мільйона гривень, а й пістолет, автомат і патрони до зброї», - йдеться у повідомленні прес-служби ГУ Національної поліції в Києві та Київській області. Чоловіка затримали в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Згідно із санкцією ст. 368 ч. 4 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України, на арбітражного керівника чекає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, із конфіскацією майна.
Суспільство У заступника прокурора Тернопільської області обшук, знайдено 50 тисяч доларів У Тернопільській області внаслідок спецоперації було викрито масштабну корупційну схему, організовану працівниками прокуратури та поліції. Як повідомляє прес-служба СБУ, було задокументовано факти систематичного вимагання хабарів за закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування. Співробітники СБУ встановили особи 11 тернопільських правоохоронців, причетних до корупційної схеми. «У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, здійснюється понад 40 обшуків. Зокрема, у службовому кабінеті заступника прокурора Тернопільської області вилучено 50 тисяч доларів США, за місцем проживання заступника начальника Головного управління поліції знайдено гранати і патрони різного калібру», - йдеться у повідомленні.
За кордоном оформление ленты  Родичі загиблих у катастрофі MH-17 подали позов проти Стрєлкова на суму $900 мільйонів 17 представників, один з яких громадянин США, 18 загиблих пасажирів з різних країн подали позов до районного суду Чикаго (штат Іллінойс) проти одного з командирів бойовиків, громадянина Росії Ігоря Стрєлкова (Гіркіна). Вони вимагають від нього компенсації в розмірі $50 мільйонів за кожного загиблого, повідомляє Голос Америки. «Гіркіна звинувачують за трьома статтями. Перша - позасудове вбивство. Позивачі посилаються на Закон про захист жертв катувань, який дозволяє розглядати справу проти Ігоря Гіркіна, громадянина Росії, з вимогою компенсації за смерть їхніх родичів, серед яких - громадяни Великобританії, Нідерландів, Малайзії», - передає видання. «Голос Америки» також уточнює, що друга стаття звинувачень щодо Гіркіна - руйнування самого літака як порушення міжнародного права. За третьою статтею Гіркіна звинувачують у змові з його заступником Сергієм Петровським та особами, що мають безпосереднє відношення до збиття літака. У позовній заяві обґрунтовується причетність Гіркіна до краху Боїнга. Зокрема йдеться про те, що 17 липня 2014 року, коли було збито Боїнг «Малазійських авіаліній», Ігор Гіркін командував армією сепаратистів і бойовиків терористичної «ДНР» і вів війну проти уряду України. Раніше, йдеться в заяві, люди під командуванням Гіркіна, з його допомогою і за змовою, перевезли одну або кілька ракетних установок з Росії до України, з якої і було збито пасажирський літак. Також окремо зазначається, що Стрєлков-Гіркін наказав бойовикам «ДНР», які були на місці падіння літака і зібрали особисті речі загиблих, передати їх до Фонду оборони «ДНР».
Події оформление ленты  На Дніпропетровщині СБУ затримала адміністратора сепаратистських груп у соцмережах Співробітники Служби безпеки України затримали в одному з селищ Новомосковського району Дніпропетровської області місцевого жителя, який вів активну антиукраїнську пропаганду в соціальних мережах. Про це повідомляє прес-центр СБУ. «Торік студент одного з вузів Дніпропетровська став адміністратором кількох груп антиукраїнської спрямованості. 21-річний молодий чоловік через інтернет познайомився з представниками терористичної організації «ДНР» і погодився поширювати сепаратистські матеріали на різних інформаційно-політичних пабліках», - ідеться в повідомленні. За даними СБУ, підозрюваний поширював інформацію, яка дискредитувала Збройні сили України, займався популяризацією терористичних організацій «ДНР/ЛНР» і створенням так званої Новоросії. Також спільник терористів інформував своїх кураторів про настрої студентської молоді та соціально-політичну обстановку в Дніпропетровську. «Під час обшуку співробітники спецслужби вилучили у зловмисника комп'ютерну техніку з доказами протиправної діяльності», - йдеться у повідомленні прес-центру СБУ. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.
Політика Чубаров: Ще з листопада 2013 року ми попереджали, що існує загроза відторгнення Криму Всі звернення і дії кримських татар під час окупації Росією Криму не знайшли підтримки в Києві. Про це в інтерв'ю виданню Новое время заявив глава меджлісу Рефат Чубаров. За його словами, в той час держава була недієздатною. «Мені здається, що те, що стосується саме нас - кримських татар, Меджлісу кримськотатарського народу - ми тоді зробили все те, що було в наших можливостях. І навіть більше. Річ у тім, що держава тоді практично не була дієздатною і всі наші звернення, прямі дії не знайшли підтримки в Києві», - сказав Чубаров. Він зазначив, що починаючи з кінця листопада кримські татари постійно звертали увагу не лише органів держвлади України, а й спецслужб, що існує загроза відторгнення Криму від України. «Ці всі наші звернення або дії можна подивитися на сайті Меджлісу кримськотатарського народу, в тому числі і від моєї особо. Я був одним з ініціаторів порушення кримінальної справи в частині дій керівників кримської Верховної Ради, які вже почали здійснювати човникові рейси до Москви. Таку справу було відкрито за фактом, але за два тижні закрито через відсутність складу злочину», - заявив Чубаров.
Суспільство оформление ленты  Нардеп просить НАБУ розібратися в можливих корупційних схемах «Харківобленерго» Народний депутат України від фракції «Самопоміч» Вікторія Войцицька просить Національне антикорупційне бюро України розглянути її заяву про розкрадання грошей з бюджету на суму 5 мільярдів гривень. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook. «Цього місяця голова НКРЕКП і голова ОРЕ (оптового ринку електроенергії) повідомили про рекордний рівень недоплат ДП «Енергоринок» за придбану електроенергію. За два роки заборгованість ДП «Енергоринок» перед НАЕК «Енергоатом» зросла до 5 млрд. грн. Причиною стали низькі рівні розрахунків державних обленерго. Зокрема це стосується АК «Харківобленерго», - пише народний депутат. На її думку, ЗМІ вже змогли виявити чимало фактів сумнівних закупівель енергокомпанії, які свідчили про вимивання коштів і створення штучної заборгованості. «Прошу здійснити оперативно-розшукові заходи на предмет наявності ознак складу злочину в діях керівництва АК «Харківобленерго», - резюмувала Войцицька.
Суспільство В Одесі поліція викрила діяльність організованої групи шахраїв Поліцейським вдалося викрити групу аферистів, що обкрадали громадян, які купували товари через інтернет-магазини. Про це повідомляє прес-служба відомства в Одеській області. «Суть злочинної діяльності угруповання полягала у створенні копій відомих інтернет-магазинів побутової техніки, в яких пропонувався товар за ціною, нижчою за ринкову», - йдеться в повідомленні. З травня минулого року до міліції почали надходити звернення громадян щодо шахрайських дій з боку невідомих осіб. За словами потерпілих, зловмисники заволодівали їхніми коштами шляхом продажу товарів через інтернет-магазини. Пізніше стало відомо, що в групі п'ять злочинців. «Як з'ясували правоохоронці, організували злочинну діяльність двоє чоловіків - 24 і 22 років. Обидва вони перебували в розшуку за шахрайство. Втілювати в життя злочинні наміри зловмисниками допомагали троє виконавців: 22-річний ІТ-фахівець відповідав за створення і діяльність копій відомих інтернет-магазинів, а також - за діяльність Call-центру і зв'язок, 36-річний чоловік знімав готівку в банкоматах, а 20-річний їхній товариш безпосередньо спілкувався з користувачами інтернет-магазинів», - заявлено у повідомленні. «Таким чином, у квітні минулого року діяли інтернет-магазини шахраїв - key-shop.com.ua, www.key-store.com.ua, наступного місяця діяв ще один інтернет-магазин - terminal-uk.com.ua, в червні - інтернет-магазин citylink-group.com.ua і в липні - інтернет-магазин - elex-shop.com.ua.», - зазначає прес-служба ГУ НП в Одеській області. За допомогою цих інтернет-магазинів злочинці здійснювали підприємницьку діяльність, зареєструвавши у м. Києві низку фіктивних підприємств. Гроші, одержані незаконним шляхом, знімали в банкоматах Одеси. Загальна сума завданих збитків становить понад 700 тисяч гривень. «Наразі задокументовано 60 фактів скоєння шахрайських дій зазначеними особами. Всі вони свою провину визнали і їм повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство) і ч. 4 ст. 28 (скоєння злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) Кримінального кодексу України», - повідомляє прес-служба поліції.
оформление ленты  Блог: 
Політика Володимир Фесенко Те, що було на Майдані у вихідні, - фарс та імітація Під рухом так званих революційних правих сил на Майдані хтось намагався проштовхнути питання про можливі парламентські вибори або можливість розкрутити новий політичний проект «під вибори». Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. «Те, що відбувалося на Майдані в суботу і неділю, - фарс та імітація. Це не має жодного відношення до справжнього Майдану. Цих людей, які вийшли на «акцію», було не дуже багато - максимум 200 осіб, тож масовою вона не була. Більшість людей, які тоді клали квіти до місця загибелі активістів Майдану, ігнорували цю акцію. Але люди, котрі проводили ці мітинги, намагалися створити шумовий ефект і подати все як третій Майдан, намагалися справити враження, що зібралися відчайдушні революціонери. Там були присутні організатори, яких абсолютно ніхто не знає, а потім з'явилися деякі відомі люди. Зокрема, пан Кармазін», - зазначив Фесенко. За його словами, йому якось казали, що Кармазін «безкоштовно не працює», і раніше його не помічали в колі «революціонерів-націоналістів» або в інших таборах. «Тому цю акцію справді серйозно сприймати не треба: ані вимоги, ані саму дію. Вона була приречена, бо за нею не пішла велика маса українців. Заради чого це робилося? Версія, яку згадав Президент, що це була провокація, є цілком реальною. Думаю, це дійсно можна розглядати як провокацію. Але у мене є інші версії. Гадаю, що хтось намагався не лише підіграти Росії, а й розхитати ситуацію і спровокувати таким чином дострокові парламентські вибори. Є політичні сили, які в цьому зацікавлені. Це друга версія. Є й третя: мені здається, що розрахунок зроблено на те, що хтось «намагався» розкрутити новий правий проект на кшталт «Революційних правих сил». Така спроба була, але виявилася невдалою. А те, що в розкручуванні цього нібито Майдану активну участь брали російські ЗМІ, справді викликає підозру в наявності російського сліду», - зазначив експерт.
Політика Махницького викликають на допит у ГПУ, але ніяк не можуть із ним зв'язатися Колишнього генерального прокурора Олега Махницького викликають на допит у ГПУ як свідка у справі про перевищення посадовими особами ГПУ повноважень. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури. У прес-службі зазначили, що Махницького викликають як свідка розслідування про перевищення посадовцями ГПУ своїх службових повноважень, які перешкоджали в проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами протидії протестним акціям за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України. Читайте також: Віталій Касько: У прокуратурі не повинно бути боротьби за сфери впливу «Під час проведення досудового розслідування вживають заходів з виклику для допиту як свідка за вказаним кримінальним провадженням колишнього в.о. генерального прокурора України Махницького О.І., оскільки останній на систематичні виклики до слідчого не з’являється», - йдеться у повідомленні. При цьому в ГПУ зазначили, що з грудня 2015-го по лютий 2016 року Махницькому телефонували, щоб запросити на допит. «Проте під час зазначених дзвінків встановлено, що даний номер оператором мобільного зв'язку не обслуговується», - сказано в повідомленні. Махницькому також відправлено повістки рекомендованими листами за місцем проживання в Києві та Львові. Однак повістки повернулися до прокуратури, оскільки адресат за вказаними адресами не проживає.
Економіка Гонтарева заперечує наявність власних вкладів у «Дельта Банку» Глава Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що не здійснювала жодних незаконних операцій і додала, що вона не має жодних вкладів у «Дельта Банку». Про це йдеться в її офіційній заяві, опублікованій на сторінці НБУ у Facebook. «У ЗМІ досить активно поширюється неправдива інформація щодо мене і членів моєї сім'ї про нібито виведені мільйони з АТ «Дельта Банк», - ідеться в повідомленні. Гонтарева зазначила, що станом рахунків АТ «Дельта Банк» на 11 лютого 2016 року, з відповідного дозволу про розкриття банківської таємниці, цей банк уже коментував дані заяви. Згідно з його заявою, у невістки Гонтаревої на рахунках в банку станом на 3 березня залишалося 169,9 тисячі гривень, які було відшкодовано Фондом гарантування вкладів після введення в банку тимчасової адмінстрації. «Проте спекуляції та інсинуації навколо цієї теми досі тривають. Понад те, всі документи щодо рахунків моєї сім'ї АТ «Дельта Банк» уже передано до Національного антикорупційного бюро України. Всі бажаючі можуть звернутися із запитом до цієї установи і дізнатися інформацію, яка їх цікавить», - заявила Гонтарева. Глава НБУ зазначила, що готова судитися з тими ЗМІ, які поширюватимуть подібну неправдиву інформацію. «Я готова захищати свою честь, гідність і ділову репутацію. У разі продовження поширення недостовірної інформації винні в цьому особи нестимуть відповідальність відповідно до законодавства України», - уточнюється в повідомленні НБУ.
Економіка СБУ розслідує заяву Абромавичуса про факти можливої ​​корупції на ОГХК Національне антикорупційне бюро 14 січня розпочало розслідування за заявою міністра економіки Айвараса Абромавичуса про корупцію на держпідприємстві «Об'єднана гірничо-хімічна компанія». Про це йдеться в матеріалах судового слухання Солом'янського райсуду Києва від 16 лютого. Згідно із заявою Абромавичуса, посадові особи ОГХК уклали договори про постачання продукції за заниженою вартістю. В результаті треті особи отримали вигоду понад 100 млн. гривень. За даними слідства, йдеться про постачання титану компанії Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement за дев'ятьма контрактами, які уклали протягом січня-вересня 2015 року. Загальна сума поставленої сировини становила 688 млн. грн. При цьому вартість наданої продукції нижча за ринкову ціну на 15-55%, за якою аналогічну продукцію постачали іншим суб'єктам господарювання. Слідчі НАБУ запросили у суду доступ до даних про рахунки ОГХК в Діамантбанку, до якого переказувала гроші Bollwerk, і суд їхнє прохання задовольнив.
Суспільство Російського вболівальника оштрафували за плакат «Крим наш» Одного з глядачів чемпіонату світу з хокею з м'ячем, що відбувався в Ульяновську, оштрафовано за плакат «Крим наш», з яким він прийшов на матч між збірними України та Сомалі. Як пише Медуза, Засвияжський районний суд Ульяновська розцінив дії вболівальника - голови регіональної Булгарської національно-культурної автономії Хамзи Ямбаєва - як несанкціонований пікет і наклав на нього штраф у три тисячі рублів. Співробітники регіонального центру з боротьби з екстремізмом, затримали Ямбаєва, заявили, що він порушив правила поведінки уболівальників в частині використання «матеріалів екстремістського характеру». Суд з таким формулюванням не погодився, але визнав «політичний характер» плаката. Хамза Ямбаєв готує скаргу до обласного суду, оскільки не вважає написи на плакаті політичними, а свій прихід на матч не вважає пікетом.
Суспільство Суд заборонив ГПУ проводити заочне розслідування проти екс-міністра Клименка Печерський райсуд Києва повернув до Генпрокуратури клопотання про дозвіл на початок спеціального (заочного) розслідування проти колишнього міністра доходів та зборів Олександра Клименка. Про це йдеться в постанові суду від 15 лютого, опублікованій у Єдиному реєстрі судових рішень. Генпрокуратура просила суд дозволити почати процедуру заочного засудження Клименка як підозрюваного у привласненні 616 мільйонів гривень держкоштів на посаді голови Державної податкової служби, проте дістала відмову в цьому клопотанні. Нагадаємо, що в грудні 2014 року Генпрокуратура повідомила про підозру екс-міністру доходів та зборів Олександру Клименку в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.
Політика Лутковську закликали поскаржитися до Конституційного суду на «Закон про партійну диктатуру» Комітет виборців України просить уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерію Лутковську звернутися до Конституційного суду України з приводу ухваленого закону №1006, відомого як «Закон про партійну диктатуру». Про це повідомляє офіційний портал КВУ. «Комітет виборців України закликає уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерію Лутковську звернутися до Конституційного суду України з поданням про визнання Закону №1006 «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України за виборчим списком у багатомандатному окрузі)» таким, що не відповідає Конституції України», - йдеться у повідомленні. У КВУ заявили, що закон №1006 порушує одне з базових прав громадян, закріплених у Конституції України, а саме обирати і бути обраними. «Закон №1006 надає політичним партіям право виключати кандидатів з виборчого списку партії вже після встановлення результатів виборів, фактично дозволяє переглядати результати виборів у ручному режимі», - наголошується в заяві КВУ. Нагадаємо, що, відповідно до Закону «Про Конституційний суд України», уповноважений Верховної Ради України з прав людини є одним із суб'єктів, наділеним правом на конституційне подання з питань відповідності законів Конституції України.
Суспільство Нацрада з питань телебачення перевірить «Інтер» на предмет демонстрації російських фільмів Національна рада з питань телебачення і радіомовлення збирається здійснити позапланову перевірку телеканала «Інтер» на предмет демонстрації фільмів російського виробництва. Про це йдеться на офіційному сайті відомства. «У зв'язку з виявленими під час моніторингів ознаками порушень законодавства України з боку телеканала «Інтер» йому призначено позапланову перевірку. Рішення прийнято на засіданні Національної ради 25 лютого», - йдеться в повідомленні. За результатами проведених регуляторним органом моніторингів - з 1-го по 4 лютого, а також 6 лютого цього року - зафіксовано трансляцію телеканалом «Інтер» фільмів «Верни мою любовь», «Ветреная женщина» і «Я буду ждать тебя всегда», за якими на офіційному сайті міністерства культури Російської Федерації наведено інформацію про рік випуску - 2014 - і країну-виробника - Російська Федерація. «Фактично копірайт вказувався 2013-м чи 2014 роками. Демонстрація цих фільмів є ознакою порушення вимог частини другої статті 15-1 Закону України «Про кінематографію», згідно з якою заборонено трансляцію фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року», - сказано в повідомленні. Крім того, 13 лютого 2016 року в ефірі телеканала «Інтер» транслювався художній фільм «Киянка» (рік випуску - 1958), який є пропагандистським радянським фільмом про події в Україні 20-40-х років ХХ століття. «Це є ознакою порушення частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», згідно з яким мовник не має права поширювати аудіовізуальні твори, в яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму», - уточнюється в повідомленні.
Суспільство СБУ виявила схему бойовиків, які ховалися як «переселенці» на території України Служба безпеки України встановила, що на підконтрольній України території були зареєстровані і отримували соціальні виплати бойовики, які воюють проти нашої країни. Про це на брифінгу заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак. «Встановлено факти, коли проживання на підконтрольній Україні території декларували бойовики, які сьогодні воюють проти нас. Тобто люди, котрі зі зброєю в руках воюють проти української армії і вбивають українських бійців, отримують пенсію з українського бюджету. Я вважаю, що таким речам треба покласти край», - сказав Грицак. Він зазначив, що одержані незаконним чином кошти в більшості випадків переміщувалися на тимчасово непідконтрольні українській владі території, в тому числі використовувалися для матеріальної підтримки представників незаконних збройних формувань. Грицак повідомив, що лише в 2016 році СБУ зафіксувала 20 фактів спроб переміщення на окуповану територію і вилучила 3,9 мільйона гривень, 878 тис. доларів, 10 тис. євро, 14 млн. російських рублів і 230 платіжних карток.
Події оформление ленты  У Запоріжжі СБУ викрила фальшивомонетників Служба безпеки України спільно з прокуратурою затримала в Запоріжжі групу фальшивомонетників, які налагодили виготовлення і збут на території регіону підроблених купюр номіналом 500, 200, 100 і 50 гривень. Про це повідомляє прес-центр СБУ. Під час проведення оперативно-слідчих дій правоохоронці задокументували кілька епізодів протиправної діяльності зловмисників з продажу фальшивок. «При спробі збуту 20 тисяч підроблених гривень за 6 тисяч справжніх ділків затримали співробітники Управління СБ України в Запорізькій області. У приміщеннях зловмисників правоохоронці вилучили велику кількість заготовок фальшивих купюр, штампи, кліше, принтери, фарбу та інші знаряддя для виготовлення підроблених грошей», - йдеться в повідомленні. Розпочато кримінальне провадження за ст. 199 (виготовлення підроблених грошей) Кримінального кодексу України. Трьох учасників злочинної групи затримали відповідно до ст. 208 КПК України, тривають невідкладні слідчі дії. Вирішується питання про повідомлення фальшивомонетникам про підозру.
Суспільство Сакварелідзе: На нас відкрили більше кримінальних проваджень, ніж на Януковича Заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе заявив: щодо нього самого та його колег порушили стільки кримінальних проваджень, що їхня кількість перевищує кількість проваджень проти екс-президента України Віктора Януковича. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. «Вчора думав над усім тим, із чим особисто мені і всій моїй команді довелося зіткнутися протягом останнього року і склав у голові хронологію всіх процесів опору системи проти будь-яких змін. У підсумку з великим жалем та іронією відзначив про себе, що стосовно наших працівників було порушено більше кримінальних проваджень, ніж стосовно Віктора Януковича (якщо взяти до уваги відкриті, закриті і поточні, то вийде близько 7 за 4 місяці)», - зазначив Сакварелідзе. На його думку, такі методи є «до непристойності примітивними». Він наводить конкретні приклади, що в 2015 році прокуратура саботувала введення нових співробітників прокуратур регіонального рівня, а тепер ГПУ порушила кримінальну справу «щодо наших працівників з Генеральної інспекції, щоб усіляко перешкодити, а згодом узагалі «розвалити» справу «діамантових» прокурорів». Сакварелідзе вважає, що на сьогодні на будь-які кроки, метою яких є зміни в системі, ГПУ відповідає каральними заходами в бік їхніх ініціаторів, з чого можна зробити висновок - керівництво ГПУ збирається з таким самим завзяттям, абсолютно не зменшуючи темпів, і далі продовжувати свій «бій» з будь-якими спробами реформування системи. «Незважаючи на вищесказане, наша команда не збирається відступати. Всі ці кримінальні справи та інші маніпуляції аніскільки не лякають нас. Ми готові продовжувати працювати, шукати шляхи для «оздоровлення» прокуратури, її якісного і радикального оновлення, чекати, коли відкриються нові можливості для реальних дій», - зазначив заступник генпрокурора України.
Суспільство У Маріуполі стартував відбір до спецпідрозділу поліції «КОРД» 25-26 лютого в Маріуполі відбуватиметься тестування кандидатів до спецпідрозділу Національної поліції України «КОРД». Анкети на участь у конкурсному відборі подали 77 бійців спецпідрозділу «Сокіл» та спецназівців обласного главку поліції, серед яких є й одна жінка. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Донецькій області. Спецпідрозділ поліції особливого призначення «КОРД» (Корпус оперативно-раптового дії) налічуватиме 5000 бійців по всій Україні. До структури «КОРД» увійдуть найкращі представники батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС. «Сьогодні в Маріуполі на базі тренінгового центру Національної поліції стартував перший етап відбору до спецпідрозділу «КОРД», який включає тестування з фізичної підготовки. Оцінює здібності кандидатів спеціальна комісія з укомплектування підрозділу. На першому етапі кандидати складають заліки з бігу, підтягування і так званий «тест Купера» - спеціальний комплекс силових вправ», - зазначається в повідомленні. Наступним етапом відбору, який відбудеться 26 лютого, буде складання заліків з вогневої підготовки.
Суспільство Водієві BMW, який чинив опір поліцейським, оголосили про підозру Дії Ростислава Храпачевського, за яким було влаштовано погоню в ніч на 7 лютого 2016 року, кваліфіковано як вчинення опору працівнику правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції України. «Вчора, 24 лютого, працівники Головного управління Національної поліції в м. Києві оголосили Ростиславу Храпачевському про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 342 Кримінального кодексу України», - сказано в повідомленні. Читайте також: Чи розділить водій долю поліцейського? «Слідство з'ясувало, що в ніч на 7 лютого при спробі затримання автомобіля, яким керував Ростислав Храпачевський, один з поліцейських намагався припинити правопорушення і затримати водія. Однак автомобіль рушив, простягнувши за собою працівника поліції і створивши загрозу для його здоров'я і життя», - уточнюється в повідомленні прес-служби. Храпачевський не став слухати повний текст підозри, який було оголошено уповноваженим слідчим. Цей факт було зафіксовано в присутності понятих і підтверджено відеозаписом. Крім того, підозру було відправлено йому поштовим зв'язком. Читайте також: Що врятує «підстрілену» репутацію копів «Таким чином, слідство згідно з чинним законодавством, офіційно повідомило гр. Храпачевському про підозру, яку напередодні було узгоджено з процесуальним керівником у зазначеному кримінальному провадженні», - резюмується в повідомленні. Нагадаємо, вночі 7 лютого в Києві відбулася погоня за автомобілем BMW, під час якої поліція застосувала вогнепальну зброю, внаслідок чого загинув пасажир машини Михайло Медведєв.
Суспільство «РПС» закликає до «загальноукраїнської мобілізації» Так звані Революційні праві сили скликають людей на Майдан для проведення «віча» 28 лютого для «мобілізації» суспільства. Про це на своїй сторінці у Facebook написали представники «РПС». «У зв'язку з тим, що в Мережі поширюють інформацію про те, що РПС закликають усіх залишати Майдан і прибирати намети, і про те, що всі представники об'єднання пішли з Майдану, штаб РПС робить таку заяву: ми залишаємося на Майдані. МИ НІКУДИ не підемо звідси!» - йдеться у повідомленні. Члени «РПС» заявляють, що не закликають до державного перевороту, а закликають до «захисту Конституції, яку знищив чинний режим». Читайте також: Євген Магда: Кияни не підтримали новий Майдан і не створили необхідної «фізичної маси» «Кожен, хто заявляє від імені організації протилежне, - не має до неї жодного відношення. Ми перетнули межу, і вже не маємо права на відступ. Заяви провладних ЗМІ про те, що Майдан «злили» і «кинули» - засіб деморалізації українського суспільства», - написано в заяві організації. Також 28 лютого організація закликає людей до «загальноукраїнської мобілізації» - зібратися на віче.
Суспільство Будівельні роботи в зруйнованому будинку в Києві велися з порушеннями Будівельні роботи в аварійному будинку на вул. Богдана Хмельницького, 12-14 велися з порушенням техніки безпеки і без будь-яких дозвільних документів. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, який прибув до будинку, де під час здійснення будівельних робіт впали перекриття і постраждали люди, повідомляє прес-служба КМДА. Читайте також: У центрі Києва обвалився будинок «За інформацією самих будівельників, під завалами опинилися четверо чи п'ятеро осіб. Під час будівельних робіт у будинку впали перекриття - з четвертого до першого поверху. Аварійний будинок на вулиці Богдана Хмельницького перебував у приватних руках. Зараз ми з'ясовуємо, хто саме здійснював у ньому роботи», - розповів Віталій Кличко. «Правоохоронні органи мають оперативно розібратися, хто саме і з якою метою здійснював будівельні роботи без дозвільних документів. І винних у тому, що постраждали люди, має бути притягнуто до відповідальності», - наголосив Кличко. Читайте також: Стан знайденого потерпілого оцінюється як тяжкий Будинок, у якому сьогодні обвалилися внутрішні перекриття, було визнано аварійним у 2004 році і виселено. Він належить приватному власнику і переданий на баланс ОСББ Богдана Хмельницького, 12-14.
оформление ленты  Блог: 
Політика Ярослав Макітра Скоро може бути реалізовано запит на нові обличчя в політиці Від нинішньої політичної кризи в Україні тактично можуть виграти абсолютно всі політичні сили, представлені в парламенті. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Інституту соціальних технологій «Соціополіс» Ярослав Макітра. «Звичайно, політична криза негативно впливає на економіку, бо неясність політичної ситуації безпосередньо впливає на бажання інвесторів вкладати в Україну. Але я б не перебільшував вплив нинішньої політичної кризи, адже негативніше впливає на економічний розвиток країни та сама корупція, скандали, пов'язані з цим, нездатність керівництва держави адекватно реагувати на ті проблеми, які є. Тому політична криза - наслідок небажання змінювати ці тенденції», - зазначив політичний експерт. Ярослав Макітра також упевнений, що міжнародні організації продовжуватимуть роботу з Україною, незважаючи на політичну кризу, оскільки Захід не цікавлять якісь персоналії в політичному житті України. «Будуть, звичайно. І про це чітко сказано. Це було сказано політиками і спікерами МЗС усіх країн-партнерів. Вони говорять про одне - щоб була політична стабільність і план подальших кроків «на завтра». Також не пролунало жодних меседжів про те, що урядом має керувати конкретна людина. Має бути чітке виконання домовленостей. А деякі політики в Україні намагаються використовувати ці слова для свого збереження, мовляв, «якщо не буде нас - не буде співпраці». Наші західні партнери працюватимуть з усіма, хто буде контролювати процеси всередині України. І тому завданнями для влади є: а) контролювати ситуацію в економіці країни і в цілому і б) при владі мають бути прозахідні і проєвропейські політики. Це - дві вимоги від партнерів. А персоналії для Заходу ніколи не мали особливого значення», - сказав Макітра. Також експерт прокоментував можливу відставку міністрів та уряду Яценюка і в якому форматі вона може відбутися. «Зараз повністю оновити уряд, замінити Арсенія Яценюка і ключових членів його команди - складне завдання. Це може зробити Блок Петра Порошенка - взяти під контроль питання зміни уряду. Але більша частина «Народного фронту», яка опиниться під загрозою перевиборів, не захоче це робити. Тільки якщо всі домовленості буде узгоджено, тоді члени НФ планують зберегти своє місце і отримати підтримку Ляшка або Тимошенко, тоді б можна було б говорити про повну заміну уряду в нинішньому складі ВР. Це напевно не єдиний механізм. Будь-які зміни посад і міністрів або заміна всіх не зможуть розв’язати кризу, якщо вже підірвано авторитет прем'єра з боку всіх гравців, у тому числі і його партнерів по коаліції. Але суспільство теж чекатиме змін. Якщо все так і залишиться, то за кілька місяців уряд знову зіткнеться з проблемою, що буде брак голосів у ВР, оскільки основні політичні гравці почнуть орієнтуватися на думку виборців, розуміючи, що рано чи пізно, перевибори стануть неминучими», - зазначив експерт. Він наголосив, що в тактичному плані всі політичні гравці можуть виграти від кризи, але врешті-решт це буде стратегічною поразкою всіх політсил. «Насправді в цій кризі шанс виграти є у всіх. Ця перемога швидше буде тактичною, а не стратегічною. Якщо дивитися тактично, то може виграти Президент. При певних розкладах Порошенко може здобути контроль над Кабміном, що може бути й за нинішнього складу Верховної Ради, якщо БПП дістане підтримку частини НФ та інших партнерів по коаліції. У разі перевиборів БПП може набрати більше голосів у ВР при більшій кількості мажоритарних мандатів, якщо залишиться чинна виборча система. Так само тактично в цій кризі перемогу може здобути й Арсеній Яценюк, оскільки діючі політичні гравці не здатні запропонувати когось нового. Це дозволяє йому залишатися у своєму кріслі і грати у «свою гру». «Самопоміч», «Батьківщина» і Радикальна партія, вочевидь, мають шанс отримати більше і хочуть бути більше представленими у владі. Тобто на даному етапі у всіх є шанси тактично перемогти. Але якщо конфлікт триватиме, то це вплине на ситуацію в майбутньому. І дуже скоро буде реалізовано запит на нових людей, котрі ще не були при владі. І сам процес змін може стати досить болючим для всіх гравців українського політикуму», - вважає експерт. Ярослав Макітра зауважив, що в багатьох країнах світу були і відбуваються такі процеси. Однак в будь-якій демократичній країні світу в умовах політичної кризи єдиним методом її вирішення стають дострокові парламентські вибори. «Згадати якийсь подібний політичний випадок складно, адже їх дуже багато. Так трясло політикум у Словаччині після розвалу її федерації з Чехією, так було після зміни влади в усіх пострадянських республіках. Ця ситуація фактично є повторенням середини 90-х на просторі СНД. Думаю, що для порівняння з нинішнім станом України жоден досвід не підійде, але тенденції світового характеру стають досить зрозумілими. Проблема в тому, що якщо немає умов для виходу з кризи, в усіх нормальних країнах з демократичним способом правління є лише один вихід - перевибори. Тому не потрібно цього боятися в Україні», - резюмував політичний експерт.
Суспільство Прокуратура відкрила провадження за фактом обвалення будинку в центрі Києва Прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження за фактом обвалу аварійного будинку в центрі столиці по вулиці Богдана Хмельницького, 12. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) повідомили в прес-службі прокуратури. «Кілька хвилин тому було відкрито кримінальне провадження за даним інцидентом за ч. 2 ст. 271 (порушення вимог законодавства з охорони праці, що призвело до тяжких наслідків або смерті) КК України», - розповіли в прес-службі. Читайте також: У центрі Києва обвалився будинок Розслідуванням цього інциденту займатиметься Шевченківське управління Національної поліції України в місті Києві. Також відомо, що на місці пригоди вже працює слідчо-оперативна група. Читайте також: Врятовано четверту людину з-під завалів будинку в Києві Зауважимо, що санкція даної статті передбачає виправні роботи, у разі більш тяжких наслідків - від 5 років обмеження волі до 7 років позбавлення волі з правом заборони займатися певною діяльністю на 3 роки. Прокуратура відкрила провадження за фактом обвалення будинку в центрі Києва
Суспільство У Київській області депутат погорів на хабарі На хабарі у 108 тисяч гривень затримали депутата Ірпінської міської ради. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області. Зазначається, що кошти депутат отримав від представника підприємства за надання позитивного висновку депутатської комісії земельних відносин, лісових та природоохоронних питань і сприяння у продовженні терміну договору оренди земельної ділянки. «Зловмисника затримано під час одержання неправомірної вигоди за підозрою у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України», - йдеться у повідомленні. Наразі здійснюється комплекс слідчих і розшукових дій з метою встановлення всіх обставин скоєного кримінального злочину, а також вирішується питання про обрання затриманому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Політика Порошенко підписав пакет «безвізових законів» Президент Петро Порошенко підписав пакет «безвізових законів». Про це повідомляє прес-служба глави держави. Зокрема підписано закони «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання рекомендацій, які містяться в шостій доповіді Європейської комісії про виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України, щодо вдосконалення основ діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку і управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»; «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться в шостій доповіді Європейської комісії про виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України, щодо вдосконалення процедури арешту майна і інституту спеціальної конфіскації»; «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду». У прес-службі зазначили, що тривають консультації з Європейською комісією за законом про електронне декларування з метою вироблення можливих змін, які Порошенко готовий внести до парламенту.
Події оформление ленты  Обвал будинку в Києві: хто відповідатиме? Сьогодні вдень у центрі Києва сталася надзвичайна подія - обрушилися перекриття декількох поверхів у будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 12, який є пам'яткою архітектури містобудування та історії місцевого значення. Під завалом опинилася група будівельників, які в цей час проводили там ремонтні роботи. «Аналітична служба новин» (АСН), прибувши на місце інциденту, спробувала з'ясувати, скільки людей постраждало, чи всіх врятували і що послужило причиною трагедії. Забігаючи наперед, скажемо, що будинок був аварійним і будівельні роботи проводилися без будь-яких дозвільних документів. Але ось чи відповість хтось за незаконні дії, які в підсумку призвели до надзвичайної ситуації, чи все, як це досі було у нас прийнято, знову спустять на гальмах? Хронологія інциденту: як усе сталося Біда трапилася близько 16:00 - робочі якраз почали заміну злощасних перекриттів. Судячи з усього, про техніку безпеки ніхто не думав, за що і поплатилися: перекриття обвалилися - і зміна, яка там працювала в цей час, потрапила під завал. На місце трагедії відразу ж прибула поліція, машина «швидкої допомоги» і працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, які зайнялися пошуково-рятувальними роботами. Що в групі, яка перебувала в будівлі саме тієї миті, коли вона обрушилася, було шість осіб, стало відомо трохи пізніше. Рятувальники розбирали завал, щоб дістати з-під уламків будинку потерпілих, але пресу до місця події не допустили. Під'їзди до місця інциденту перекрила поліція, через що в центрі утворилися 8-9-бальні затори. Незабаром до обвалу будівлі прибуло міське начальство: мер Віталій Кличко і керівник Шевченківської райдержадміністрації Олег Гаряга. Мер Києва заявив, що роботи, які проводилися в цьому будинку, були незаконними, бо 2004 року будівлю визнали аварійною - і людей відселили, а 2013 року, за даними КМДА, цю ділянку разом із аварійним будинком викупив приватний інвестор. На якій підставі проводилися роботи, Віталій Кличко не пояснив. Але пізніше в Державній архітектурно-будівельній інспекції України повідомили, що всі роботи в цій будівлі, які й спровокували її обвал, відбувалися без дозвільних документів. Як сказано в заяві цього відомства, «станом на 25 лютого 2016 року Держархбудінспекція не видавала дозволу і не реєструвала інших документів дозвільного характеру, які б надавали право на виконання підготовчих і будівельних робіт за адресою: вул. Б. Хмельницького, 12-14 в Шевченківському районі м. Києва. У той же час до Держархбудінспекції не надходило звернень з перевірки законності виконання будівельних робіт на цьому об'єкті». Якраз стало відомо, рятувальники змогли дістати з-під завалів будинку двох постраждалих. Поки рятувальники намагалися дістатися до тих, хто ще залишався під завалом, не залишалося нічого іншого, як поспілкуватися з людьми, які живуть на Богдана Хмельницького. Від них вдалося дізнатися, що цей будинок як нічліжку використовували бомжі. Також свідки події говорили, що в будівлі часто можна було знайти порожні пляшки з-під спиртовмісних настоянок. Пізніше АСН дізналася, що столична прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.271 Кримінального Кодексу України (порушення вимог законодавства з охорони праці, що призвело до тяжких наслідків або смерті), санкція якої передбачає винуватцю до семи років позбавлення волі із забороною займати службову посаду на три роки. До моменту, коли з-під завалів будівлі вдалося дістати вже чотирьох робочих, кореспондент АСН, спілкуючись із джерелами в поліції, з'ясував, що всі шестеро будівельників працювали на цьому об'єкті незаконно. А взяти людей на нелегальну роботу нині простіше простого - досить відшукати охочих на території київського залізничного вокзалу. Правда, хто конкретно найняв цих робочих, невідомо. Залишається під питанням і той факт, що робочим розповіли про виробничі небезпеки на аварійно-небезпечному об'єкті. Ближче до вечора на місце події прибули перший заступник голови ДСНС Олег Мельчуцький і радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк. Під час спілкування з представниками ЗМІ Олег Мельчуцький запевнив, що роботи триватимуть до того часу, поки рятувальники не переконаються, що нікого більше не залишилося під завалами. Радник же міністра Авакова повідомив журналістам, що ця справа вже перебуває під особистим контролем голови МВС, а також повідомив, що в столиці буде проведено ретельну перевірку всіх будівель, які перебувають в аварійному стані. Після цього стало відомо, що з-під уламків будинку працівники ДСНС дістали п'ятого потерпілого, якого відправили в лікарню. Також кореспондент АСН встановив, що шостого робочого намагаються дістати за допомогою лебідок і тросів, незважаючи на те, що загроза обвалу ще присутня. І роботи з порятунку тривають. Хто винен? У мерії повідомили, що один потерпілий загинув, але пізніше цю інформацію не підтвердили. АСН же, аналізуючи те, що сталося, насамперед відзначила той факт, що міська влада знала про аварійний стан п'ятиповерхівки, але палець об палець не вдарила, щоб уникнути трагедії. Тому ця подія стала причиною для цілої низки поки що відкритих запитань. Перше з них: чому цю ділянку з аварійним будинком, яка перебувала у віданні КМДА понад дев'ять років, було продано приватному підприємцю? Адже, як вдалося з'ясувати АСН з відкритих джерел, приватний інвестор купив ділянку землі разом із будинком 2013 року. При цьому відкритим залишається і питання, як департамент житлово-комунальної інфраструктури та департамент з питань містобудування та архітектури взагалі змогли дати дозвіл на продаж цієї будівлі без супутніх на те документів. По-друге, чому почалися роботи в приватному житловому фонді, якщо про проведення подібних будівельних і відновлювальних робіт на об'єктах, які знаходяться поруч із власністю міста, треба сповіщати ті ж два вищевказаних департаменти. І третє питання, на яке дасть відповідь тільки слідство, чому в ньому взагалі проводилися роботи, якщо за рішенням КМДА 2004 року цей будинок було визнано аварійним, і хто дав право проводити подібні заходи. До речі, проблеми з аварійними будинками для киян - не дивина. Протягом багатьох років громадськість неодноразово била в усі дзвони, повідомляючи про те, що в столиці існують десятки аварійних будівель, які треба перевірити на предмет можливих руйнувань, щоб уникнути небажаних наслідків. Однак влада міста Києва роками «закривала» очі на ці повідомлення, живучи за формулою «поки це не чіпаємо - це нас не стосується», і ніяк не збиралася розв’язувати подібні проблеми. В результаті 25 лютого 2016 року безвідповідальність чиновників Києва перемогла, коли на вулиці Богдана Хмельницького обвалився аварійний будинок, історія якого залишає більше запитань, ніж відповідей. Тому наостанок варто додати, що цей інцидент має започаткувати масові перевірки всіх аварійних будівель комунального та приватного сектора житлового фонду столиці. Хочеться вірити, що міська влада зробить правильні висновки з цієї НП і разом із поліцією і прокуратурою не тільки відповість на всі запитання, що цікавлять людей, але і покарає винуватців трагедії. Інакше наступного разу все може бути набагато страшніше, ніж обвал старого аварійного будинку.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,3913888931274-/ /-pc-/
Top