counter
Архів Повернутись назад 19 Грудня 2016
19 Грудня
Економіка «ПриватБанк» очолить колишній міністр фінансів Шлапак Найбільший український банк «ПриватБанк», який з 19 грудня переходить в 100%  власність держави, очолить екс-міністр фінансів Олександр Шлапак (уряд Арсенія Яценюка). Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник голови правління банку Олег Гороховський. «У банку з'явиться новий голова правління, Олександр Шлапак, який сформує нову команду топ-менеджерів. Стара команда готова і буде надавати їм всіляку підтримку», - заявив він. Гороховський запевнив, що з грошима клієнтів банку на поточних, депозитних, карткових рахунках, фізичних і юридичних осіб, з вкладеннями в «Сервіс вигідних вкладень» нічого не станеться. «Банк буде працювати далі в стандартному режимі», - додав він. Нагадаємо, що увечері 18 грудня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні підтримав пропозицію Національного банку України про перехід комерційного банку «ПриватБанк» у стовідсоткову власність держави.
Події Бій на Світлодарській дузі: бойовики відступили, залишивши військове майно російського виробництва На Донбасі в районі Світлодарської дуги російсько-окупаційні війська під час відступу кинули військове майно і спорядження російського виробництва, повідомили в прес-центрі штабу АТО. Як розповіли в штабі, проросійські бойовики протягом всієї неділі, 18 грудня, неодноразово відкривали вогонь по позиціях сил АТО на Світлодарській дузі і довколишніх населених пунктах з 122-мм артилерії і 120-мм мінометів. Відзначається, що українські бійці відкинули противника і зробили контратаку у фланг противника. «В результаті обстрілу пошкоджено об'єкти цивільної інфраструктури та лінії електропередач. Місто Світлодарськ та навколишні села залишилися без світла. Пізно ввечері три артилерійські снаряди розірвалися біля школи в Луганському», - заявили в штабі. Нагадаємо, що 18 грудня сили АТО відбили атаку бойовиків на Світлодарській дузі. В результаті бою п'ятеро бійців Збройних Сил України загинули, ще шестеро отримали поранення. За даними розвідки, втрати противника склали понад 25 осіб убитими і до 30 поранених.
Економіка У «ПриватБанку» назвали головну причину націоналізації Рішення про добровільну передачу комерційного банку «ПриватБанк» в 100%  власність державі було прийнято через безпрецедентну інформаційну атаку і загрозу для клієнтів. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник голови правління банку Олег Гороховський. «Рішення про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було прийнято в той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку ми можемо не пережити і що під загрозою можуть опинитися наші клієнти», - заявив банкір. За його словами, кожна інформаційна атака на банк, яких з початку військових дій на Донбасі банк пережив сім, приводила до відтоків коштів фізичних осіб і корпоративних клієнтів, і кожна з цих атак була б смертельною для будь-якого іншого банку. «Найпотужнішою була остання атака. Кожен день ми оновлювали рекорди за кількістю коштів, виданих переляканим клієнтам в банкоматах і відділеннях. Наша мережа банкоматів останні дні видавала більше 2 мільярдів гривень на день. При тому, що попередні рекорди ледь дотягували до 1,5 мільярда в найбільш пікові дні», - розповів Гороховський. Він зазначив, що до теперішнього моменту банк не порушив жодного зобов'язання перед клієнтами і в черзі на ранок понеділка, 19 грудня, немає жодного не виконаного клієнтського платежу. Нагадаємо, що увечері 18 грудня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні підтримав пропозицію Національного банку України про перехід комерційного банку «ПриватБанк» у стовідсоткову власність держави.
За кордоном В Якутії розбився літак Іл-18 з російськими офіцерами В Якутії в результаті аварійної посадки військового літака Іл-18 отримали важкі травми 16 осіб з 32 пасажирів і сім членів екіпажу, повідомили Русской службе Би-би-си в Міністерстві оборони Росії. «В результаті події всі пасажири і члени екіпажу живі. 16 осіб отримали важкі травми. Вертольотами пошуково-рятувальної служби всі вони евакуйовані в лікувальні установи Тіксі», - сказали в російському військовому відомстві. За даними Міноборони РФ, літак виконував плановий переліт з аеродрому Канськ. За попередніми даними, на борту перебували офіцери. Аварія сталася неподалік населеного пункту Тіксі на півночі Якутії. У чергово-диспетчерській службі Булунського району Якутії повідомили, що в лікарню Тіксі доставлені 20 пасажирів, шестеро з них у важкому стані.
Економіка Голова НБУ озвучила очікування щодо націоналізації «ПриватБанку» Голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що регулятор з понеділка, 19 грудня, готовий підтримати «ПриватБанк» ліквідністю в разі необхідності, передає Інтерфакс-Україна. «З понеділка Національний банк планує підтримати «ПриватБанк» в разі потреби ліквідністю для забезпечення безперебійних виплат вкладів», - сказала вона. Крім того, Гонтарева висловила надію, що значного відтоку депозитів із «ПриватБанку» не буде, а його націоналізація не вплине на рівень інфляції і курс валют. «Оскільки велика частка вкладів становлять строкові депозити, а найважливіше, що це 100% державний банк, який гарантує вклади населення - ми не очікуємо значного відтоку депозитів з «ПриватБанку» і не передбачаємо істотного впливу цього фактора на валютний ринок і рівень інфляції», - сказала голова НБУ. Нагадаємо, що увечері 18 грудня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні підтримав пропозицію Національного банку України про перехід комерційного банку «ПриватБанк» у стовідсоткову власність держави.
Економіка Гонтарева прокоментувала націоналізацію системи «Приват24» Голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що регулятор буде визначати власність на систему інтернет-банкінгу «Приват24» та інше програмне забезпечення «ПриватБанку», який з 19 грудня переходить у повну власність держави, передає Інтерфакс-Україна. «Власність на все програмне забезпечення, в тому числі« Приват24 », буде визначатися... Зараз команда НБУ (зокрема перший заступник глави НБУ Яків Смолій. - АСН) і команда Фонду гарантування (вкладів фізичних осіб. - АСН) - це понад 100 осіб , перебувають у «ПриватБанку» в Дніпрі, і всю власність на всі програми, на все програмне забезпечення, на всі основні фонди цього банку ми будемо визначати, де вони знаходяться. Я не можу вам сказати про програму «Приват24», - сказала вона. Нагадаємо, що увечері 18 грудня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні підтримав пропозицію Національного банку України про перехід комерційного банку «ПриватБанк» у стовідсоткову власність держави.
За кордоном Масове отруєння настоянкою глоду в Іркутську: число загиблих досягло 26 осіб Число загиблих від отруєння сурогатним алкоголем в Іркутську, РФ, досягло 26 осіб, повідомили Інтерфаксу в прокуратурі міста. «Виявлено ще одного загиблого. Таким чином загальне число жертв становить 26 осіб. Всього ми сьогодні знайшли тіла шістьох загиблих - чотирьох у квартирах і двох у колекторах», - заявив прокурор Ленінського району міста Станіслав Зубовський. За даними прокуратури, число жертв масового отруєння може збільшитися, оскільки обстеження місць перебування потенційних споживачів сурогату ще не завершено. За попередніми даними, постраждалі вживали парфумерний косметичний засіб «Бояришник». За фактом масового отруєння порушено кримінальну справу за статтею «Виробництво, зберігання, збут товарів, що не відповідають вимогам безпеки, що призвело до смерті двох і більше осіб».
Економіка НБУ: «ПриватБанк» прострочив 14 млрд грн з рефінансування, потреба в капіталі - 148 млрд грн Голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що обсяг простроченої заборгованості націоналізованого «ПриватБанку» з рефінансування становить 14 млрд грн. «На сьогоднішній день заборгованість з рефінансу - 19 млрд грн, з яких 14 млрд грн - це прострочена заборгованість», - сказала вона, передає Інтерфакс-Україна. У повідомленні регулятора, опублікованому на сайті НБУ, зазначається, що на сьогодні загальна потреба «ПриватБанку» в капіталі становить 148 млрд грн. «Держава була змушена взяти на себе відповідальність за подальшу долю «ПриватБанку» і його клієнтів, не допустити поглиблення його проблем. На жаль, проблеми в банку накопичувалися вже багато років і посилилися останнім часом. Основною їх причиною стала невиважена кредитна політика банку, яка призвела до втрати банком капіталу», - пояснили в НБУ. У Нацбанку запевнили, що ситуація з «ПриватБанком» під контролем, всі операції здійснюються в звичайному режимі. Буде змінено склад Правління і Наглядової ради «ПриватБанку». «Інших змін у роботі банку не відбудеться. Всі відділення банку і всі його співробітники будуть працювати і далі», - заявили в НБУ. Нагадаємо, що увечері 18 грудня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні підтримав пропозицію Національного банку України про перехід комерційного банку «ПриватБанк» у стовідсоткову власність держави.
Економіка оформление ленты  Націоналізація "Привату" спровокує паніку на валютному ринку. Долар вже подорожчав Націоналізація "Привату" може спровокувати паніку на валютному ринку. Про це в інтерв'ю АСН 19 грудня заявив економіст Ерік Найман. "Націоналізація "ПриватБанку", зі стратегічної точки зору, - це позитивний крок, але тактично це може спричинити негативні наслідки", - сказав він. В першу чергу, за оцінками експерта, це може призвести до коливань курсу долара, а значить - падіння гривні. "Тактично це може привести до того, що народ понервувати. Психологічно спекулянти спробують це використовувати, підняти курс долара. Але потрібно враховувати, що додаткової гривні на ринку немає і не з'явиться. Тому я думаю, що новий рік ми будемо зустрічати з тим же курсом, з невеликими коливаннями, плюс-мінус , - додав він. - Але стратегічно вливання державою грошей в "ПриватБанк", на думку економіста, все-таки не найкраще, яке могло б бути. Вливання державою коштів в банк закладає ризики вже на наступний рік". Станом на ранок 19 грудня готівковий долар дійсно подорожчав. Як повідомляє сайт Мінфін на чорному ринку долар торгується 27,07-27,15, в той час на міжбанку - 26,28-26,33. 
За кордоном ЗМІ дізналися причину аварії військового літака в Якутії Екстрена посадка військового літака Іл-18 в Якутії, РФ, пов'язана з несправностями в системі подачі пального, повідомило Інтерфаксу джерело в екстрених службах. За словами співрозмовника агентства, неполадки не дозволяли безпечно продовжувати політ. Водночас у прес-службі уряду Якутії повідомили, що попередньою причиною аварії став сильний боковий вітер. За даними Міністерства охорони здоров'я Росії, в лікарні Тіксі госпіталізовані 34 постраждалих. «Стан шістьох із них оцінюється як вкрай важкий, 28 - як важкий», - сказали у відомстві. За даними Міноборони РФ, на борту перебувало 32 пасажири і сім членів екіпажу. Раніше повідомлялося, що в Якутії в результаті аварійної посадки військового літака Іл-18 отримали важкі травми 16 осіб з 32 пасажирів і сім членів екіпажу. Аварія сталася неподалік населеного пункту Тіксі на півночі Якутії.
Економіка оформление ленты  Порошенко прокоментував безпрецедентне рішення щодо націоналізації «ПриватБанку» Президент України Петро Порошенко заявив, що націоналізація найбільшого банку в Україні «ПриватБанку» пов’язана зі спасінням усієї банківської системи України. По це він написав на своїй сторінці в Facebook. За його словами, рішення щодо «ПриватБанку» безпосередньо стосуються приблизно половини дорослого населення України (фізичних осіб – клієнтів банку) і понад 50% усіх юридичних осіб, зареєстрованих в Україні. «Опосередковано від стану справ в цьому банку залежить вся фінансово-економічна ситуація в країні – настільки він великий, чи, як кажуть фахівці, системний.  Через це його не можна помістити в прокрустове ложе стандартних технологій оздоровлення банків. Саме тому ми вдаємося до безпрецедентного рішення – його переходу в стопроцентну державну власність», - заявив Президент України. Порошенко також повідомив, що держава гарантує клієнтам «ПриватБанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей. «Для посилення захисту вкладників «ПриватБанку» як невідкладний я подав до Верховної Ради законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у цій установі. Вони будуть такі ж самі, як для «Ощадбанку» – як для банку, що на сто відсотків належить державі», - додав він.
За кордоном Польща через суд оскаржить рішення Єврокомісії щодо «Газпрому» Польща звернулася до Європейського Суду, щоб оскаржити рішення Європейської комісії про розширення доступу російської компанії «Газпром» до газопроводу Opal, повідомив Reuters з посиланням на офіційного представника МЗС Польщі. У жовтні Єврокомісія дала добро на використання «Газпромом» газопроводу Opal, який пролягає по дну Балтійського моря до Німеччини і Чехії. Рішення Єврокомісії надало «Газпрому» можливість розширити потужності газопроводу в обхід України та Польщі. Польща, яка імпортує більшу частину свого газу з Росії, розкритикувала рішення ЄК, заявивши, що воно ставить під загрозу поставки газу в Центральну і Східну Європу. «Ситуація загрожує безпеці поставок газу в ЄС, особливо в ділянці Центральної Європи. Вона також становить серйозний ризик безпеки газопостачання Польщі, яка стає залежною від одного постачальника - Росії», - повідомила речник Міністерства закордонних справ Польщі Йоанна Вайда.
Економіка Націоналізація "Привату" відбулася поза правовим полем України - Лисицький Націоналізація "Привату" "вилетіла" за правове поле. Про це АСН заявив економіст і член наглядової ради "Приват банку" Віктор Лисицький. "Націоналізації "Привату" як такої не відбулося. У законодавстві у нас не прописані норми націоналізації, такий пункт прописаний тільки в Конституції, згідно з яким держава могла б викупити акції у власника. Але про викуп не йдеться. Перша реакція Коломойського - "він не просив". Тому вся ситуація радикально "вилетіла" за межі правового поля", - сказав експерт. Для націоналізації також необхідні або військові дії або НС, або ж ситуація надзвичайного порядку. "Як мінімум Конституційний суд повинен був заздалегідь дати роз'яснення. У самому "Приваті" працює велика кількість кваліфікованих і компетентних фахівців, юристів, які дадуть по зубах будь-кому. Тому як розв'яжуть цей конфлікт - питання", - зазначив він. Що буде далі? На думку економіста, заява про націоналізацію банку неминуче призведе до хвилювань як вкладників, так і решти українців. Це факт. Заява Мінфіну про те, що тепер саме він гарантує виплати, має все-таки заспокоїти людей. "Коливання курсу на чорному ринку можливі, адже завжди знаходяться люди, які хочуть заробити на такому становищі людей. Тобто спроби дестабілізації будуть. Але об'єктивних підстав для девальвації гривні немає", - підсумував Віктор Лисицький.
Економіка оформление ленты  Гройсман: Гроші вкладників «ПриватБанку» переходять під 100% гарантію держави Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що гроші вкладників «ПриватБанку», який з 19 грудня перейшов у власність держави, переходять під 100% гарантію держави. «Гроші клієнтів банку тепер переходять під 100% гарантію держави. Нацбанк у цей період підтримає стабільність національної валюти і має для цього всі необхідні інструменти», - сказав прем'єр. За словами Гройсмана, «ПриватБанк» націоналізували з метою забезпечити стабільність банківської системи України і захистити гроші громадян України. Раніше Президент України Петро Порошенко повідомив, що держава гарантує клієнтам «ПриватБанку» недоторканність і цілісність їхніх грошей. Для цього він як невідкладний подав до Верховної Ради законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у «ПриватБанку».
Політика «Опоблок» вимагає встановити, скільки Коломойський вивів коштів із «Привату» «Опозиційний блок» вимагає встановити, скільки олігарх Ігор Коломойський вивів коштів із «ПриватБанку», який з 19 грудня переданий у власність держави.  Про це в інтерв'ю журналістам перед засіданням погоджувальної ради 19 грудня заявив голова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко, передає кореспондент АСН.  «Що стосується «Привату», то треба встановити в першу чергу, скільки втратила держава від виведення грошей з цієї установи, рефінансування цієї установи. Це треба встановити», - заявив він.  Він наголосив, що дуже важливо, щоб не постраждали люди від націоналізації банку. «Цього не можна допустити», - сказав він.  Також Бойко наголосив, що позиція «Опозиційного блоку» не змінилася. Фракція наголошувала на необхідності збільшення соціальних виплат, а не збільшенні витрат на силовий блок. «За такий бюджет ми голосувати не будемо», - зазначив Бойко. 
Економіка Єврооблігації «ПриватБанку» будуть переконвертовані в капітал - Мінфін Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що єврооблігації націоналізованого «ПриватБанку» підлягають операціям bail-in, згідно з якими вкладники можуть конвертувати частину своїх депозитів в акції банку, передає ЛІГА.net. «Вони (євробонди. - АСН) підлягатимуть bail-in за пропозицією НБУ. За результатами діятимемо відповідно», - заявив міністр. За словами голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, перш за все йдеться про конвертацію в капітал банку депозитів або поточних рахунків, які належать пов'язаним з акціонерами банку особам. Bail-in - механізм, який використовується для порятунку проблемних банків із залученням його найбільших кредиторів. Клієнтам банку пропонується або конвертувати частину своїх рахунків і депозитів в акції банку, або переоформити частину своїх вкладів у спеціальний кредит для поповнення капіталу банку.
Події У Міноборони розповіли деталі бою на Світлодарській дузі Проросійські бойовики в неділю, 18 грудня, атакували позиції сил АТО на Світлодарській дузі з метою просунутися в бік Луганського Донецької області і захопити стратегічно важливі об'єкти. Про це на брифінгу 19 грудня повідомив начальник об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України Олександр Сирський, передає кореспондент АСН. За його словами, під час атаки на Світлодарській дузі російські окупаційні війська вели артилерійський і мінометний обстріл з населених пунктів, що заборонено Мінській угоді. Зокрема, за його словами, бойові дії відбувалися в районі, який розташований за 36 км від лінії розмежування, яка була закріплена Мінським меморандумом від 19 вересня 2016 року. «Зазначена територія разом з населеними пунктами Дебальцеве, Вуглегірськ та іншими повинна бути звільнена російсько-окупаційними військами. Про це неодноразово зазначалося на зустрічах Тристоронньої контактної групи в Мінську», - сказав він. Сирський зазначив також, що було здійснено три вогневі нальоти тривалістю від трьох до шести годин кожен. «Всього за цей період по наших підрозділах було випущено 34 снаряди калібром 122-мм, 694 міни калібром 120-мм і 82-мм», - додав він. Він також уточнив, що артилерійський вогонь противника вівся з населених пунктів Калинівка, Вуглегірськ, Дебальцеве, що не давало українським військовим адекватно реагувати у відповідь з метою недопущення втрат серед мирного населення. Нагадаємо, що 18 грудня сили АТО відбили атаку бойовиків на Світлодарській дузі. В результаті бою п'ятеро бійців ЗСУ загинули, ще шестеро отримали поранення. За даними розвідки, втрати противника склали понад 25 осіб убитими і до 30 пораненими. Бойовики при відступі кинули військове майно і спорядження російського виробництва.
Події В Міноборони розповіли про втрати на Світлодарській дузі У результаті бойових дій  на Світлодарській дузі 18 грудня, за попередніми даними, втрати противника складають 20 вбитих та більше 30 поранених, зараз ситуація перебуває під контролем українських військових. Про це повідомив начальник Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Сирський  під час брифінгу щодо поточної ситуації в районі проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, передає кореспондент АСН. За уточненими даними штабу АТО, загинуло п’ятеро українських військовослужбовців, шестеро поранено, десятеро контужено і травмовано. Сирський уточнив, що наразі ситуація більш-менше спокійна, проте може динамічно змінюватися. Разом з тим Сирський запевнив, що ситуація перебуває під контролем українських військових. Що стосується російсько-окупаційних військ, за його словами, до нападу були задіяні підрозділи 7-ї бригади і деякі підрозділи спеціального призначення. «Ці позиції мають стратегічне значення для противника. Я хочу нагадати, що два року тому там відбувалися ті події, які нам усім відомі, тому противник намагається таким чином відновити своє положення, намагаючись просунутись уперед, зайняти більш вигідне положення, тому що деякі об'єкти носять для нього важливе стратегічне значення», - пояснив   начальник Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України. Нагадаємо, у неділю, 18 грудня, в районі Світлодарської дуги близько 6-ї ранку російсько-окупаційні війська розпочали артилерійські обстріли із застосуванням мінометів і ствольної артилерії.  
Економіка Член фінкомітету по "Привату": Головне - уникнути паніки У ситуації з «ПриватБанком» потрібна правильна інформаційна кампанія, щоб уникнути психозу. Про це в коментарі АСН 19 грудня заявив член комітету ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності Павло Різаненко. "Економічних причин для зростання курсу долара після націоналізації "Привату" немає. Тут можуть бути тільки психологічні чинники. Що сталося? По суті, прийнято рішення, що держава - більш надійний власник банку, ніж пан Коломойський, з цієї точки зору вкладникам нічого переживати. Але так можна говорити, якщо судити холодною головою", - заявив він. Однак, зрозуміло, що є масова поведінка, масовий психоз, що може спровокувати коливання курсу. Тому зараз головне - цього уникнути, щоб люди не стали масово знімати гроші і купувати долари. Що для цього необхідно? На думку члена фінансового Комітету, зараз важлива правильна інформаційна кампанія.
За кордоном Кількість жертв отруєння настоянкою глоду в РФ зросла до 33 осіб Кількість жертв отруєння настоянкою глоду в Іркутській області РФ зросла до 33 осіб. Про це інформують «РИА Новости», посилаючись на СКР регіону. За інформацією видання, більшість постраждалих надходить до лікарні в стані коми. За словами лікарів, з моменту вживання до появи симптомів отруєння проходить від години до 24 годин, в залежності від кількості випитого настоянки та індивідуальних особливостей організму людини. За останніми даними, в лікарні було доставлено понад 40 осіб. Зразки рідини, якою отруїлися люди, вилучені поліцією та спрямовані на дослідження. Лікарі разом з працівниками судмедекспертизи провели дослідження настоянки. У рідини було виявлено метанол. Нагадаємо, в РФ сталося масове отруєння «Бояришніком» в Іркутську: число загиблих досягло 26 осіб.
Бажаючих «погріти руки» на ситуації з «Приватом» буде багато - Ляшко Голова фракції «Радикальна партія» Олег Ляшко вимагає відставки голови Національного банку України Валерії Гонтаревої як відповідальної за крах «ПриватБанку». Про це він заявив в інтерв'ю журналістам перед засіданням погоджувальної ради 19 грудня, передає кореспондент АСН. «Головне завдання - не дати дестабілізувати ситуацію в Україні, зокрема з курсом гривні, враховуючи ситуацію з «Приватом». Бо я впевнений, є багато тих, хто захоче погріти руки на цьому. Ми не маємо допустити пограбування українців», -  заявив він. Також Ляшко закликав людей не панікувати: «Бо паніка - це найгірший порадник. Я звертаюся до усіх українців, а не лише до вкладників «Привату», що паніка - це найгірше, що може бути в такій ситуації». Окрім того, Ляшко вважає недопустимою ситуацію, коли з держбюджету треба буде закривати дірку «Привату» у 150 млрд грн. «Тому головне питання - де був Нацбанк? Як вони допустили таку ситуацію, бо вони щодня мають можливість моніторити ситуацію. Я вважаю, що тут є пряма відповідальність правління і голови Нацбанку Гонтаревої. У будь-якій країні після такої ситуації голова Нацбанку та правління відразу б подали у відставку. Але не в Україні. Ми вимагаємо відповідальності голови Нацбанку пані Гонтаревої... За ці прорахунки українці платять з власної кишені», - сказав він.
Економіка Якщо українці масово почнуть знімати гроші з "Привату" і витрачати їх - інфляції не уникнути Якщо значна частина клієнтів банку «Приват» після інформування про його націоналізацію захоче зняти кошти і витратити їх, це може вплинути на рівень інфляції в країні. Про це в коментарі АСН повідомив старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський. «Для частини людей це рішення несподіване, і вони можуть реагувати по-різному. Хтось захоче забрати свої кошти з банку. Якщо говорити про депозити, то там більшість довготермінові і ви не можете достроково їх розірвати, але з поточних рахунків можуть люди забирати гроші, з карткових рахунків можуть», - зазначив економіст. Якщо вкладники забрані з "ПриватБанку" кошти переведуть в інший банк, ні на банківській системі, ні на інфляційних показниках це особливо не відіб'ється, вважає Яблоновський. Однак, на його думку, якщо українці вирішать витратити ці кошти, тоді це може викликати інфляційні ризики. «Дійсно, ризик такого інфляційного тиску є, але я б його зараз не переоцінював. Все ще дуже залежить від того, як цей процес буде відбуватись з точки зору комунікації, з точки зору можливих обмежень. Можливо, новий власник вирішить, що потрібно якісь обмеження тимчасові ввести, але тут треба бути дуже обережним, щоб не налякати людей», - додав економіст.
За кордоном В окупованому Криму працівники ФСБ затримали двох українців У кримському прикордонному пункті управлінні ФСБ РФ повідомили про затримання на адміністративному кордоні з анексованим Кримом двох громадян України, які розшукуються нібито за подвійне вбивство і крадіжку машини. Про це передає «РИА Новости». Згідно з повідомленням джерела, першого розшукуваного за подвійне вбивство 30-річного українця затримали на пропускному пункті «Джанкой». Якщо його провину буде доведено, то чоловікові загрожує тюремне ув'язнення від 8 до 20 років, або довічне позбавлення волі. Другий 29-річний громадянин України був засуджений на умовний термін за крадіжку і викрадення автомобіля. Але він вирішив втекти. Затримали підозрюваного на пункті пропуску «Армянськ». Зараз чоловікові загрожує реальне тюремне ув'язнення.
Політика Тимошенко: Доведення «Привату» до банкрутства - це крок у програмі Порошенка Партія «Батьківщина» вже передала до антикорупційних органів документи про знищення банківської системи.  Про це на погоджувальній раді 19 грудня заявила голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, передає кореспондент АСН.  «Без відома Президента не може відбуватися ця програма зі знищення банківської системи. «ПриватБанк», який доведений до банкрутства, - це ще один крок в цій програмі», - заявила вона.  За словами Тимошенко, в результаті падіння банків 450 млрд грн були передані до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, були перераховані 90 млрд грн. Фактично 350 млрд грн «вони хочуть покласти собі в кишені».  Вона нагадала, що «Батьківщина» вже передала до НАБУ, СБУ відповідні документи «про цей злочин»:  «Ми ще подивимося, чим закінчиться вся ця ситуація з «ПриватБанком»... По суті, це стратегія нищення України».  Раніше Юлія Тимошенко повідомила, що голова Нацбанку Валерія Гонтарева очолює програму зачистки банківської системи в країні.
Економіка «ПриватБанк» погубила інфляція, яку допустив НБУ Якщо націоналізація «ПриватБанку» пройде швидко, без блокування карток і депозитів, то в принципі для українців нічого страшного не станеться. Оскільки вони ніколи не звертають увагу на власника, тим більше - керівника банку. Так вважає експерт з економічних питань Олександр Охріменко. З боку Президента, за його словами, це був правильний крок, а ось з боку держави - так однозначно сказати не можна. «Це вже частково політичний крок. А Порошенко, націоналізувавши «ПриватБанк», фактично бере під контроль більшу частину банківського ринку України і таким чином посилює свою економічну міць і можливість впливати на економіку України. Істотно на курсі гривні ця ситуація не позначиться, якщо націоналізація пройде без проблем, без блокування рахунків і обмежень на зняття вкладів. Курс, звичайно, пострибає, але потім повернеться в нормальне русло», - вважає економіст. Головне, за його словами, щоб цей перехідний період не затягнувся і ситуація не вийшла така ж, як з «Дельта Банком». Що стосується вливань у «ПриватБанк» облігацій ОВДП, то економіст вважає їх малозначимою операцією. «Це фіктивні гроші. Випускаються ОВДП, потім за їхній рахунок гаситься рефінансування НБУ. Інакше кажучи, потім ці облігації будуть у власності НБУ. З формальної точки зору - відбулися зміни в балансі банку. Вкладники цього не помітять, їх це не цікавить», - говорить Охріменко. Яким може стати «Приват» з власником у вигляді держави? Тут Охріменко не прогнозує нічого особливо оптимістичного. «Відсотки за депозитами будуть дуже низькі. Це однозначно. Можливо, навіть з часом вони опустяться до 5%. Причому це за гривневими вкладами. Крім того, там цілком може змінитися якість роботи менеджменту. Ну і такого кредитування, як «ПриватБанк» активно проводив, вже не буде. Це вийде щось на кшталт «Ощадбанку». Ви самі знаєте - він то великий, але консервативно-неповороткий», - вважає економіст. Також Олександр Охріменко зазначає, що внаслідок спроб підтримати «Приват» істотно зросте державний борг. «Для Гройсмана - це погана новина, бо він відповідає за показник державного боргу. А він істотно виросте, і це буде проблема з проблем», - вважає Охріменко. Рятувати «Приват» поставили тих самих людей, які його і погубили Що ж стало причиною краху найбільшого і найпопулярнішого банку в країні? Тут усе просто, говорить економіст - «Приват» поховала девальвація гривні, яку допустив Національний банк. «Девальвація гривні, яку організувала Гонтарева з НБУ. Коли почалася ця девальвація, а з нею - і всі ці розмови, мовляв, девальвація - це добре. Я говорив - девальвація вб'є банківську систему. Ну і ось воно. Якби не девальвація, то «ПриватБанк» спокійно б працював і жодних проблем не було б. Але девальвація його вбила», - заявив Охріменко. Також, за його словами, негативно вплинуло на ситуацію і закриття інших великих банків, таких як «Форум» і «Брокбізнесбанк». Більше того, за словами Олександра Охріменка, така ж величезна фінансова діра, як у «ПриватБанку», зараз присутня і в державних «Ощадбанку» і в «Укрексімбанку», а також абсолютно у всіх банках, «у яких власники європейці». Там неймовірні діри. Вони їх трохи підлатали і зараз чекають дива.
Економіка Федеріка Могеріні назвала націоналізацію «ПриватБанку» сміливим кроком Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що українська влада відновила впевненість у фінансовому секторі України шляхом «сміливого рішення націоналізувати «ПриватБанк». Про це вона сказала на спільній з першим віце-прем'єр-міністром України - міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим прес-конференції в Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна. «Цей крок повинен допомогти гарантувати, що всі банки в Україні відповідають однаковим регуляторним стандартам, і зробить банківський сектор більш стійким», - заявила Федеріка Могеріні. За її словами, передача системного банку у власність держави є важливим елементом більшої програми реформ, яку Євросоюз підтримує. Відзначимо, що рішення уряду про націоналізацію «ПриватБанку» підтримав і Європейський банк реконструкції та розвитку. «Кроки, зроблені сьогодні урядом і Національним банком у співпраці акціонерів - це найреальніший спосіб забезпечити майбутнє банку і, в кінцевому підсумку, зміцнити всю банківську систему», - заявили в ЄБРР.
Політика У Раді хочуть розібратися з корупцією в автопарку депутатів В Раді розберуться з корупцією автопарку нардепів.  Про це на погоджувальній раді 19 грудня заявив спікер Андрій Парубій, передає кореспондент АСН.  «Оскільки до мене було звернення комітету (з питань боротьби з корупцією. - АСН), ми в найближчий тиждень можемо поставити блок, який пропонуєте щодо автобази. Як тільки пішли тривожні сигнали, я тут же дав доручення, і вже розпочато аудит автопарку. За результатами аудиту ми будемо виконувати рішення, я думаю, ми спільно зможемо прийняти рішення, але, без сумніву, ми спочатку повинні проаналізувати всі держпідприємства, є повний аналіз того стану, який там сьогодні», - сказав спікер.  У свою чергу голова Комітету з питань боротьби з корупцією Єгор Соболєв попросив спікера розпочати такий аудит.  «Пане голово, до вас є звернення щодо автопарку ВР. Вже як мінімум два нардепи зафіксували факти приписки використання автомобілів, які закріплені за ними. Ви знаєте, що є добре, хороше рішення ліквідувати цей радянський атавізм, сплачувати таксі тим нардепам, які вимагають пересування, керівництво ВР закріпити за Державним управлінням справами, яке для цього, власне кажучи, створювалося в свій час», – наголосив він. 
За кордоном Норвегія після шестирічної перерви відновила дипломатичні відносини з Китаєм Норвегія відновила політичні і дипломатичні відносини з Китаєм, перервані в 2010 році після присудження Нобелівським комітетом премії миру китайському правозахиснику Лю Сяобо, передає DW. «З 2010 року ситуація була складною. Нормалізація відносин є результатом довгих і кропітких дипломатичних зусиль на багатьох рівнях з метою відновлення довіри між нашими країнами», - заявив міністр закордонних справ Норвегії Бергу Бренді. Відзначається, що під час поїздки глави МЗС Норвегії в Пекін вдалося торкнутися проблеми можливого відновлення переговорів про створення зони вільної торгівлі, повноцінного відновлення обсягів норвезького експорту в Китай і співпраці з широкого кола питань, включно з домовленостями щодо клімату і взаємодії в Арктиці.
Економіка Гонтарева зневажливо назвала систему платежів "Приват24" не найкращою в світі У Національному банку ще не знають, чи належить державі після націоналізації «Приватбанку» інтернет-банкінг Приват24. Про це 19 грудня під час брифінгу повідомила голова Національного банку Валерія Гонтарева, повідомляє LB.ua. "Зараз команда Національного банку і команда Фонду гарантування перебуває в" ПриватБанку "в Дніпрі. І ми будемо визначати, де знаходиться власність на всі програми, на все програмне забезпечення, на всі основні фонди цього банку", - сказала Гонтарева. Чи належить "Приват24" "ПриватБанку", оскільки в ЗМІ з'явилася інформація, що система була виділена в окрему компанію, глава НБУ не відповіла. Але поспішила запевнити, що таких інтернет-банкінгів в Україні достатньо. "Якщо ви подивитеся на Ощад24, або на Райффайзен24, або на Альфа24, може, ви і знайдете (в Приват24. - Ред.) більше додаткових сервісів, але вони не дуже відрізняються. Це маркетинговий хід, що це найкраща програма в світі", - зазначила Гонтарева.
Події У «РИА Новости» заявили про «активістів Майдану», які увірвалися в київський офіс, поліція спростовує У понеділок, 19 грудня, в київський офіс російського інформаційного агентства «РИА Новости» увірвалися близько 20 невідомих, повідомляє агентство. За даними видання, агресивно налаштовані молоді люди вимагали припинити роботу відеомосту з містами України, який проходив у рамках З'їзду українських земляцтв Росії. Відзначається, що після прибуття поліції протестувальники покинули прес-центр інформаційного агентства. Зараз офіс працює в нормальному режимі. Керівник прес-служби «РИА Новости Украина» Андрій Бородін розповів «Українській правді», що 15-20 осіб, які нібито називали себе «активістами Майдану», зайшли в офіс і заявили, що вони «не дозволять проводити москалям прес-конференції». Водночас спікер управління київської поліції Оксана Блищик повідомила, що по лінії "102" повідомлень про цей інцидент не надходило. Однак, за її словами, начальник Печерського райуправління поліції вирішив направити слідчо-оперативну групу, щоб розібратися в ситуації.
Події Фури з львівським сміттям затримані на Житомирщині В Малинському районі Житомирської області активісти затримали кілька фур з львівським сміттям. Про це передає УНН, посилаючись на відділ комунікації ГУ НП в Житомирській області. У неділю, 18 грудня, місцеві жителі й активісти звернулися в поліцію і повідомили, що помітили три вантажівки біля села Недашки. «Під час перевірки інформації на узбіччі траси Кочерів - Малин - Овруч поліцейські помітили вантажівки MAN і Renault зі сміттям. Автомобілі під керуванням жителів Львівської області -1967, 1982, 1991 р.н. Чоловіки працюють у приватного підприємця міста Львова. За словами водіїв, вони везли сміття в Київ, але там їх не прийняли і розвернули. Тому дорогою назад вони зупинилися на узбіччі, щоб відпочити. Сміттєвози та водії були затримані до з'ясування обставин. Подія була зареєстрована відповідним чином. Зараз розпочато перевірки», - сказали в поліції.
Політика Уряд не очікує ускладнень від націоналізації «ПриватБанку» - Кириленко Уряд не очікує ускладнень від націоналізації найбільшого банку в Україні «ПриватБанку».  Про це на погоджувальній раді 19 грудня заявив віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко, передає кореспондент АСН.  «Експерти та вкладники мають розуміти: зараз відбувається зворотній процес від приватизації, яка в порядку денному уряду. Відбувається націоналізація. Якщо РНБО та уряд прийняли таке рішення, то це необхідна реакція на ті умови, в яких перебуває банк («ПриватБанк»). Ми захищаємо близько 20 млн вкладників. Саме з цих міркувань і Нацбанк, і РНБО, і уряд прийняли таке рішення», - заявив він.  Він запевнив, що Мінфін при необхідності буде коментувати ситуацію, давати роз'яснення, щоб «зняти напругу»:  «Більше того, ми не очікуємо жодних ускладнень. Щоправда, очікуємо додаткових політичних спекуляцій на цю тему. Але, розуміючи, що є такий ризик, ситуація буде під невпинним контролем Нацбанку та Мінфіну». 
Політика У БПП просять не панікувати у зв'язку з націоналізацією «Привату»: ситуація буде стабільною Ситуація після націоналізації «Привату» буде стабільною. Головне - не панікувати! Про це на погоджувальній раді 19 грудня заявила заступник голови фракціі БПП Ірина Луценко, передає кореспондент АСН.  «Ми починаємо останній пленарний тиждень за непростих обставин. Вперше після періоду для оздоровлення банківської системи держава прийняла рішення про націоналізацію найбільшого системного банку, звертаю увагу, приватного банку. На наших очах розвертається безпрецедентна операція НБУ та Уряду по захисту вкладників «ПриватБанку», а це більше 20 млн, з них - понад 3 мл. - пенсіонерів, 500 тис. - студентів», - заявила вона.  Держава своїм рішенням гарантують, що вкладники не втратять кошти.  «Завдяки порятунку «ПриватБанку» повинні і далі без втрат працювати 500 тис. фізичних осіб підприємців, крім того, більше 600 тис. підприємств від малих до великих, які не повинні втратити свої кошти. Лише після того, як "Приват" стане державним, заради його вкладників, він отримає всю необхідну фінансову допомогу в потрібному обсязі», - сказала вона.  Луценко наголосила, що МВФ, ЄБРР та інші міжнародні фінансові установи позитивно оцінили націоналізацію "Приват". Бо проблема «Приват» - це спільна проблема, яка утворилася ще з 2014 року.  «Зараз найголовніше - не допустити паніки, якщо не буде паніки, жоден приватний рахунок не постраждає. Порятунок коштів 20 млн українців не може стати темою для політичної боротьби», - заявила Луценко.  
Економіка Рада має невідкладно прийняти закон про гарантування вкладів фізосіб Верховна Рада України має невідкладно ухвалити законопроект «Про внесення змін до закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб». Про це на погоджувальній раді 19 грудня заявив представник Президента у парламенті Артур Герасимов, передає кореспондент АСН. «Законопроект «Про внесення зміни в закон України «Про банки і банківську діяльність» щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб», ініціатором якого є Президент України Петро Порошенко, необхідно розглянути як невідкладний», - заявив він. Як говориться в пояснювальній записці до документа №5553, законопроект розроблено для подолання кризових явищ у банківській системі України та закріплення проявлення волі держави як власника державних банків у забезпеченні захисту інтересів вкладників - фізичних осіб. Законопроектом передбачається внести зміни, згідно з якими, держава бере на себе обов'язок щодо забезпечення відшкодування фізичним особам - вкладникам державних банків тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, встановлений у відповідності з законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». При цьому для цих фізичних осіб також зберігаються передбачені законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» гарантії за вкладами у сумі, що не перевищує граничного розміру відшкодування коштів за вкладами. Нагадаємо, згідно із законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. 
Політика Бойовики «Д/ЛНР» відповідальні за трагедію на Світлодарській дузі - Кучма Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив, що бойовики «Д/ЛНР» несуть повну відповідальність за напад на Світлодарській дузі і за ескалацію конфлікту на Донбасі в цілому. Про це йдеться в коментарі Кучми, оприлюдненому його прес-секретарем Даркою Оліфер на сторінці в Facebook. «Представники окремих районів Донецької та Луганської областей несуть повну відповідальність за те, що трапилося на Світлодарській дузі, за всіх загиблих і поранених, за ескалацію ситуації», - заявив він. Кучма також підкреслив, що українська сторона обурена грубим порушенням Мінських домовленостей з боку проросійських бойовиків. Нагадаємо, в неділю, 18 грудня, в районі Світлодарської дуги близько 6 ранку російсько-окупаційні війська почали артилерійський обстріл із застосуванням мінометів і ствольної артилерії. В результаті бойових дій загинули п'ятеро українських військовослужбовців, 16 отримали поранення, контузії і травми.
За кордоном Ізраїльський мільярдер Штайнмец затриманий за підозрою в корупції Ізраїльський мільярдер Бені Штайнмец, власник гірничодобувної компанії Beny Steinmetz Group Resources (BSGR), був затриманий за звинуваченням у підкупі чиновників Гвінеї. Про це пише видання The Australian Financial Review, передає Інтерфакс-Україна. Мільярдер підозрюється у дачі хабарів у розмірі мільйонів доларів для отримання прав на розробку найбільшого родовища залізної руди Сіманду в 2008 році. Права були куплені за $165 мільйонів, а в 2010 році компанія продала частку проекту (51%) бразильській Vale SA за $2,5 млрд. BSGR отримала $500 млн, після чого її права на родовища були відкликані через підозри в нечесному отриманні ліцензії. Згідно з повідомленням компанії BSGR, «звинувачення у хабарництві з боку влади Гвінеї не тільки не мають підстав, але і є спробою покрити системну корупцію, яка процвітає в цій країні тривалий час».
За кордоном У Мінкультури Росії відхрестилися від «скіфського золота» Міністр культури Російської Федерації Володимир Мединський заявив, що уряд Росії не братиме участі в судовому процесі щодо «скіфського золота», передає Інтерфакс. «Ми не беремо участі в процесі. Це процес кримських музеїв. Це суперечка між кримськими музеями, де це золото було - де ці артефакти були знайдені, вивчені, обстежені, відреставровані і довгі роки зберігалися - і голландським музеєм», - сказав він. Мединський назвав рішення окружного суду Амстердама безпрецедентним, бо йдеться «про позбавлення музеїв фактично їхньої власності». Нагадаємо, що 14 грудня окружний суд Амстердама визнав, що вивезене в 2014 році на виставку в Нідерланди з кримських музеїв «скіфське золото» належить Україні. Експонати кримських музеїв з колекції «Крим - золотий острів у Чорному морі» вивезли на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі в лютому 2014 року.
Політика Голова податкового комітету: Націоналізація «Привату» запобігла катастрофі Націоналізація «Привату» запобігла катастрофі.  Про це в інтерв'ю журналістам під час погоджувальної ради 19 грудня заявила голова Комітету з питань податкової та митної політики України Ніна Южаніна, передає кореспондент АСН.  «Якби не було прийнято рішення про націоналізацію «Приватбанку», то наслідки могли б бути катастрофічними. Але зараз ми маємо можливість втрутитися в ситуацію, зробити це вчасно, щоб не було таких наслідків», - заявила вона.  Южаніна закликала не панікувати, щоб не спровокувати негативні наслідки на ринку: «Головне - не панікувати. Гарантії держави, відповідальність прем'єра, заяви президента - все це має гарантувати спокій та стабільність. Якщо ми почнемо панікувати, це відразу може спровокувати негативні наслідки». 
Політика «Самопоміч»: Націоналізація «ПриватБанку» - найбільша афера, за яку заплатять із бюджету Націоналізація найбільшого банку в Україні «ПриватБанку» - це найбільша афера, за яку заплатять українці з державного бюджету.  Про це на погоджувальній раді 19 грудня заявив голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк, передає кореспондент АСН.  «Безумовно, «ПриватБанк» є найбільшим інститутом фінансів країни, беззастережно, це організація, яка відповідає за електронний оборот грошей у країні. І беззастережно націоналізація є правильним рішенням про націоналізацію цього банку, тому що країні потрібна фінансова стабільність і це її безпека. І це добре, що вклади громадян нашої країни будуть захищені. Але є інша сторона медалі», - заявив він.  Березюк вважає, що рішення націоналізувати «ПриватБанк» - це найбільше пограбування тисячоліття державного бюджету України. «Хто заплатить за це? Хто заплатить 150 млрд грн? Беззастережно, люди через бюджет країни. Тепер зрозуміло, чому уряд країни так наполегливо вишкрібає всі залишки, які зараз лежать на рахунках місцевих бюджетів. Тому зрозуміло, чому уряд централізує все, що лише можливо», - додав Березюк.
Політика «Укроборонпром» закликав Саакашвілі спростувати звинувачення в корупційних закупівлях озброєнь У ДК «Укроборонпром» розцінюють звинувачення колишнього губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі в корупційних закупівлях озброєнь для ЗСУ як "політичний популізм". Зокрема, йдеться про покупку двигунів для БТР-80 через зарубіжних посередників. У відомстві закликали політика спростувати ці заяви. Про це передає Інтерфакс-Україна. «Ми закликаємо Саакашвілі спростувати свої заяви про можливу причетність підприємства «Укроборонпром» до корупції. Також закликаємо не займатися політичним популізмом, оперуючи секретними документами », - сказано в розміщеній на сайті державного концерну заяві прес-служби відомства. В «Укроборонпромі» додали, що закупівля двигунів для БТР-80 в третіх країнах була зумовлена ​​завданням з підтримки боєздатності Збройних Сил України.
Події На Донбасі 11 п'яних бойовиків виїхали на БМП на мінне поле - ГУР Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про масові випадки алкоголізму серед бойовиків російсько-окупаційних військ на Донбасі, які в окремих випадках закінчилися летальним результатом. За даними розвідки, в так званій «7-й бригаді» 11 п'яних бойовиків на бойовій броньованій машині виїхали на мінне поле, в результаті чого троє бойовиків загинули, ще п'ятеро отримали важкі поранення. У ГУР підкреслили, що командування «бригади» намагається списати втрати на міфічні обстріли з боку українських військ. Крім того, згідно з даними ГУР, три дні тому загін зі складу так званого «9-го полку» відкрив вогонь по «колегам», які приїхали їм на зміну. За даними розвідки, «колеги» повинні були замінити їх на передовій через масове пияцтво в «9-му полку». У підсумку троє бойовиків поранені. «Також триває дезертирство в лавах НЗФ. Вчора семеро окупантів з так званої «7-ї бригади» і восьмеро з так званого «9-го полку» самовільно покинули позиції», - продовжили в ГУР.
Політика Бюджет на 2017 рік буде прийнятий у ніч на п'ятницю Бюджет на 2017 рік буде прийнятий в ніч на п'ятницю. Про це в інтерв'ю журналістам під час засідання погоджувальної ради 19 грудня заявила заступник голови фракції БПП Ірина Луценко, передає кореспондент АСН.  «Комітети парламенту мають працювати, щоб підготувати проект бюджету для розгляду у другому читанні та в цілому цього тижня... Підтримка бюджету, я думаю, буде «Народним фронтом», «Самопоміччю», групами депутатів... Я думаю, що ми завершимо розгляд бюджету в ніч з четверга на п'ятницю... Чому в ніч? Бо озвучено багато пропозицій від груп депутатів... Все це дає мені сміливість говорити про ніч четверга», - заявила вона.  У свою чергу, голова «Народного фронту» Максим Бурбак в інтерв'ю журналістам додав, що є загроза для прийняття бюджету на 2017 рік.  «Головне завдання усіх депутатів на цей тиждень - проголосувати за бюджет на 2017 рік, щоб у новий рік ми зайшли з бюджетом! Вчора ми обговорювали бюджет, є застереження щодо наповнення бюджету через неприйняття закону про спецконфіскацію. Це є ганьбою, коли й досі парламент не проголосував за спецконфіскацію. За нашою інформацією, вже намагаються придбати офшорні рахунки, щоб не повернути кошти, вкрадені Януковичем», - сказав він.  Тому «Народний фронт» пропонує для збалансованості бюджету у зв'язку з провалом спецконфіскації істотно скоротити витрати на утримання чиновницького апарату. Тільки на перельотах у 2015 році урядом Яценюка було зекономлено півмільйона доларів.
Економіка Стало відомо, коли «Приват» можуть виставити на продаж Оскільки держава не є ефективним власником, головне стратегічне завдання - оздоровити «ПриватБанк» і негайно виставити його на приватизацію. Про це на своїй сторінці Facebook написав економіст Олег Устенко, передає кореспондент АСН. "У більш тривалій перспективі проблеми будуть. Держава - неефективний власник. Якість роботи може бути погіршено», - вважає експерт. Також, за його словами, чим швидше «ПриватБанк» отримає нового господаря, тим краще. "Але навряд чи ми тут говоримо про місяці. Йдеться про роки. Можна орієнтуватися на 1-3 роки. Новий власник - в особі держави - повинен негайно зайнятися питанням інвентаризації заставних активів, які є у банку. Наскільки це можливо, треба спробувати «видавити» платежі назад. Якщо не вийде, то важливо не «потонути» в судових розглядах і по максимуму розпродати все на відкритих і прозорих аукціонах. Завдання мінімізувати збитки, а значить - зберегти гроші українських платників податків, яким «покупка» була просто нав'язана", - заявив Устенко.
Події Госпіталі окупованих міст у районі Світлодарської дуги переповнені бойовиками - штаб АТО У результаті бойових дій в районі Світлодарської дуги на Донбасі бойовики зазнали значних втрат, госпіталі в прифронтових містах переповнені. Про це 19 грудня повідомив спікер Міністерства оборони з питань АТО полковник Андрій Лисенко. «За даними розвідки, втрати противника набагато вищі: близько 50 поранених і загиблих окупантів. Госпіталі прифронтових міст - Горлівки, Єнакієвого, Вуглегірська, Дебальцевого - переповнені бойовиками», - сказав Лисенко. Нагадаємо, в неділю, 18 грудня, в районі Світлодарської дуги близько 6-ї ранку російсько-окупаційні війська почали артилерійський обстріл із застосуванням мінометів і ствольної артилерії. В результаті бойових дій загинули п'ятеро українських військовослужбовців, 16 отримали поранення, контузії і травми. За уточненими даними штабу АТО, вбито 20 окупантів, близько 30 поранених.
Політика оформление ленты  Дубілет пояснив, чому з кредитами "Привату" виникла проблема Інформація Національного банку України (НБУ) про 97-відсоткову частку інсайдерських кредитів у портфелі "ПриватБанку" є перебільшеною. Про це в ході прес-конференції в Дніпрі сказав чинний голова правління банку Олександр Дубілет. «97% - це перебільшення в будь-якому випадку. Коли називаються такі цифри, це не зовсім точно», - сказав він. «Що сталося з портфелем банку за ці два роки? Фактично в доларовому обчисленні портфель банку зменшився в два рази. Було повернуто дуже багато кредитів. Якщо подивитися на те, які у нас були депозитні відтоки, у нас відтоки були близько 70 млрд гривень, навіть більше. Для того, щоб триматися в умовах відтоку депозитів, ми скорочували наш кредитний портфель. І, звичайно ж, гасили найкращі кредити, а не найгірші. В цілому ряді випадків банк став власником закладеного майна. І через цю процедуру став пов'язаною особою з позичальником», - повідомив він. «Я розумію бажання регулятора сказати, що всі проблеми - це проблеми акціонерів. Звичайно ж, це не зовсім так. І оголосити можна, що це все пов'язані особи, але ця позиція не витримує не те що судового розгляду, вона навіть логічного розгляду не витримує», - додав Дубілет. За його словами, зараз основне завдання - зробити так, щоб банк перейшов до нового власника з якомога меншою кількістю проблем. Крім того, він пояснив, що Національний банк змінив порядок обліку кредитних ризиків.«Ця інструкція увійде в дію з 1 січня, але Нацбанк змінив порядок обліку кредитних ризиків. Відповідно до цього порядку кредитних ризиків, не всі типи застав, які приймалися раніше як застави, враховуються сьогодні в цій новій інструкції. У цьому основна проблема розбіжності між тим, як оцінюють міжнародні аудитори положення банку станом, скажімо, на 1 січня 2016 року, і як це положення оцінює НБУ за інструкцією, яка буде діяти з 1 січня 2017 року», - зазначив він.За словами Дубілета, це право регулятора зробити жорстку інструкцію з обліку ризиків. «Чи потрібно це Україні сьогодні? Це питання до макроекономістів... Але, крім того, є ще й обсяг кредитів. Сьогодні співвідношення кредитів і ВВП, при тому, що ВВП впав у доларовому обчисленні в два рази за два роки, зараз наближається до 25%. А стане ще менше. Це питання макроекономічне. Правильно це зроблено чи ні, це питання до наглядової ради НБУ, міністра економіки, певних органів, які можуть давати якісь рекомендації. Що стосується банку, ми сьогодні переорієнтували наші програми перш за все на кредитування середнього та малого бізнесу», - сказав він.Водночас перший заступник голови НБУ Яків Смолій повторив слова голови НБУ Валерії Гонтаревої, що частка кредитів пов'язаним особам в "ПриватБанку" перевищує 90%.
Політика «Народний фронт»: Після «перевороту» в уряді розпочата кампанія за відставку Парубія та Авакова Система дискредитації уряду Арсенія Яценюка зазнала фіаско, тепер почалися кампанії проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та спікера Верховної Ради Андрія Парубія. Про це в інтерв'ю журналістам під час засідання погоджувальної ради 19 грудня заявив голова «Народного фронту» Максим Бурбак, передає кореспондент АСН. «Фракція «Народного фронту» продовжує вимагати від правоохоронних органів з'ясувати всі обставини підкупу ЗМІ та організації акцій протесту на платній основі проти уряду Арсенія Яценюка, про що нещодавно зробив заяву втікач Онищенко», - заявив він. Фракція «Народного фронту», за його словами, не погодиться з «простими поясненнями про неможливість провести результативне розслідування». «Порівнюючи хвилі брудної брехні, спровокованої в ЗМІ проти Кабінету міністрів Яценюка інформацією від Онищенка, слід зрозуміти, що в Україні відбувався переворот у системі виконавчої влади», - заявив він. Бурбак наголосив, що «система дискредитації уряду Яценюка зазнала фіаско, як мильна бульбашка... Тепер ми бачимо початок нової брудної кампанії проти Арсена Авакова, збір підписів за відставку Андрія Парубія. Хочу всім відповідально заявити, що вас чекає чергове фіаско».
Події У Харківський госпіталь доставлено шестеро бійців зі Світлодарської дуги У Харківський госпіталь за вихідні на лікування було доставлено 27 військових із зони бойових дій, зокрема шість із Світлодарської дуги, заявив начальник військово-медичного клінічного центру Північного регіону Юрій Подолян, передає Інтерфакс-Україна. «Напередодні автомобільним транспортом було доставлено шістьох військовослужбовців (зі Світлодарської дуги. - Ред.), з них 4 поранених і 2 травмованих. Стан постраждалих із вогнепальними пораненнями: у одного середнього ступеня тяжкості, у трьох - легкі. Стан травмованих - один важкий, один легкий", - заявив Подолян. Він уточнив, що військовий, який перебуває у важкому стані, був поранений в результаті аварії (він потрапив під важку техніку). За словами Подоляна, всі шестеро бійців, які були доставлені зі Світлодарської дуги, потрапили у військовий мобільний госпіталь Харківського регіону, де їм було надано першу медичну допомогу, а звідти їх спрямували до Харкова.
Події Під Києвом затримано 5 осіб, які фінансували сепаратистів У Київській області затримали п'ятьох осіб, які займалися фінансуванням сепаратистів. Про це інформує прес-служба прокуратури регіону. «Була викрита група осіб, яка організувала незаконний канал поставки продуктів харчування на захоплені території Донецької та Луганської областей», - сказано в повідомленні. Дані особи із застосуванням механізму перерваного транзиту по території РФ привласнили кошти держбюджету в особливо великих розмірах. Протягом останніх двох років злочинці провели незаконний експорт продуктів харчування в захоплені території Донецької та Луганської областей на суму понад 1,5 млрд грн, хоча пунктом призначення товарів були Іран, Грузія і Азербайджан. «Одночасно, ця схема дала підстави злочинцям сформувати негативне значення податкового кредиту по ПДВ, в результаті чого вони отримали понад 260 млн гривень бюджетного відшкодування», - йдеться в повідомленні. Зловмисники були затримані за результатами проведення 30 обшуків.
Суспільство У Запоріжжі викрили злочинну групу, яка вивезла в «ДНР» майже 12 млн грн соцвиплат - СБУ У Запоріжжі працівники Служби безпеки України викрили злочинну групу, яка вивезла в так звану «ДНР» майже 12 млн грн соціальні виплат переселенців, повідомили Інтерфакс-Україна в прес-службі УСБУ Запорізької області в понеділок. За даними спецслужби, в угруповання входили посадові особи місцевого банку, соціальних служб, а також кур'єри - жителі тимчасово окупованих територій Донбасу. В ході затримання двох кур'єрів у зловмисників вилучили понад 100 тис. грн, велику кількість банківських карток і підроблених документів для встановлення на облік псевдопереселенців. «Зловмисники оформляли пакет документів для проведення соціальних виплат особам, які не мали права на їх отримання. За домовленістю з керівництвом одного з банків оформлялися банківські картки, куди безпідставно нараховувалися бюджетні, соціальні, пенсійні виплати. Надалі вони переводилися в готівку кошти і вивозилися на окуповані території», - повідомили в СБУ. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 255 (створення злочинної організації) а також ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Суспільство Порошенко особисто подякував звільненому кіборгу Колодію за мужність і патріотизм Президент України Петро Порошенко у понеділок, 19 грудня, особисто зустрівся зі звільненим з полону бойовиків захисником Донецького аеропорту Тарасом Колодієм та його мамою Галиною Мирославівною, повідомили в прес-службі Президента. Відзначається, що глава держави подякував українському військовому, змученому за два роки полону, за стійкий характер, за те, що він поводився як справжній герой, не зрадив Україну. «Ми тобі вдячні за мужність, твердість, українськість і патріотизм. Тарасе, ласкаво просимо додому», - сказав Петро Порошенко. Крім того, глава Української держави запропонував бійцю продовжити службу в українській армії. «Цікавить твоя думка, що ти збираєшся робити в майбутньому. Говорив з міністром оборони і начальником Генерального штабу - тебе дуже чекають, ти дійсно людина, яка стала легендою», - додав Петро Порошенко. У свою чергу десантник 80-ї аеромобільної бригади Тарас Колодій подякував за звільнення і розповів про перебування в полоні. Президент також подякував матері звільненого героя за такого сина - справжнього воїна, який захищає Україну від ворогів. Порошенко також доручив забезпечити необхідне медичне обстеження звільненому киборгу в лікарні Державного управління справами.
Економіка Президент призначив Турчинова відповідальним за виконання рішення РНБО щодо «ПриватБанку» Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони про рекомендації Кабінету міністрів України націоналізувати комерційний банк «ПриватБанк» покладається на Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Про це йдеться в указі Президента України №560/2016  від 18 грудня 2016 року. «Згідно зі статтею 107 Конституції України, постановляю: 1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 грудня 2016 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки України в економічній сфері і захисту інтересів вкладників». 2. Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України», - йдеться в указі. Указ набирає чинності з дня його опублікування. Нагадаємо, що увечері 18 грудня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні підтримав пропозицію Національного банку України про перехід комерційного банку «ПриватБанк» в стовідсоткову власність держави.
Події оформление ленты  На кордоні з Угорщиною прикордонники зі стріляниною зупиняли контрабандистів сигарет У ніч на понеділок, 19 грудня, українські прикордонники на кордоні з Угорщиною вимушено відкрили попереджувальний вогонь, щоб зупинити контрабандистів сигарет. Про це повідомили в Державній прикордонній службі України. «Під час патрулювання прикордонний наряд виявив поблизу річки Тиса групу невідомих, які намагалися перетнути державний кордон. Помітивши правоохоронців, невідомі кинулися тікати, залишивши на березі річки понад 20 пакетів із сигаретами і гумовий човен. Щоб зупинити зловмисників, правоохоронцям довелося здійснити декілька попереджувальних пострілів вгору з пристрою для відстрілу гумових куль», - заявили в ДПСУ. За даними прикордонників, в пакетах містилося більше 10 тисяч пачок сигарет різних марок. Пошуки зловмисників тривають.  
Політика ВРЮ закликала Раду терміново прийняти закон про Вищу раду правосуддя Вища рада юстиції закликає народних депутатів невідкладно ухвалити законопроект «Про Вищу раду правосуддя», у протилежному випадку судді, що переслідували майданівців, можуть уникнути покарання. Про це АСН заявили у прес-службі Вищої ради юстиції. У прес-службі заявляють, що тримісячне зволікання з прийняттям Верховною Радою проекту закону «Про Вищу раду правосуддя» перешкоджає виконанню конституційних функцій цього органу, передбачених змінами до Конституції України, які набрали чинності 30 вересня 2016 року. Відповідно до перехідних положень до Конституції України, до набрання чинності законом «Про Вищу раду правосуддя», виконання функцій Вищої ради правосуддя покладено на Вищу раду юстиції. «Проте ВРЮ не може в повній мірі реалізовувати свої повноваження. Так, починаючи від жовтня 2016 року зупинений розгляд дисциплінарних справ щодо суддів. Подальше затягування із прийняттям закону, який був внесений на розгляд Верховної Ради ще у вересні 2016 року, обернеться безкарністю суддів, які приймали рішення в період Революції Гідності з листопада 2013 року по лютий 2014 року та своїми діями дискредитували судову систему, адже законодавством передбачений трирічний строк для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, який спливає у грудні 2016 року – лютому 2017 року», - наголосили у прес-службі. «У разі подальшого зволікання із прийняттям Закону «Про Вищу раду правосуддя» існує великий ризик того, що кричущі порушення, допущені окремими суддями, у тому числі під час Революції Гідності, залишаться без належної правової оцінки, а винні не понесуть за свої дії справедливого покарання. Вища рада юстиції закликає Верховну Раду невідкладно розглянути та ухвалити проект Закону «Про Вищу раду правосуддя» у другому читанні», - зазначає голова ВРЮ Ігор Бенедисюк.
Політика Президент має запропонувати інших кандидатів у члени ЦВК - КВУ Новий склад ЦВК, запропонований Президентом, вкрай неякісний, тому Комітет виборців України закликає народних депутатів, звернутись до глави держави з проханням відкликати свій проект постанови. Про це під час прес-конференції у Києві заявив гендиректор КВУ Олексій Кошель, повідомляє кореспондент АСН. "Ми побачили останніми днями на тлі подій з Михайлом Охендовським низку заяв про негайну зміну складу ЦВК парламентом. Але в нас інша думка. Склад ЦВК, проект постанови, поданий Президентом на основі пропозицій парламенту, є вкрай неякісним. Більше половини кандидатів - це люди, які не мають досвіду щодо організації виборчого процесу, досвіду в питаннях виборчого права. В цьому переліку відсутні представники трьох фракцій парламенту. Тому ми закликаємо фракції Верховної Ради звернутися до Президента, щоб він відкликав свій проект постанови, а парламентські фракції мають подати нові пропозиції по кандидатах. Президент тоді вносить 12 проектів постанов щодо нових членів ЦВК", - сказав він. Кошель додав, що якщо парламент зробить це найближчим часом, то до кінця року є всі шанси оновити склад Центрвиборчкому. Нагадаємо, що президент вніс до Верховної Ради кандидатури членів ЦВК ще 7 червня.
Політика Парламент за два роки написав рекордно багато законів і рекордно мало їх ухвалив Впродовж року Рада продукувала рекордну кількість законопроектів, і таку ж рекордно малу кількість законів було прийнято, заявив на прес-конференції за підсумками  роботи ВРУ Гендиректор ВГО "Комітет виборців України" Олексій Кошель. "4600 законопроектів впродовж двох років - це нереальна  цифра. Парламент мав би розглядати 37 законопроектів кожного пленарного дня, тобто було б по 12 хвилин на один законопроект. До прикладу, за 4 роки роботи ВР 3-го скликання було зареєстровано 3600 законопроектів, у 7-му скликанні за рік і 10 місяців було зареєстровано 3900 законопроектів. Ми побили сумний рекорд по кількості законопроектів», - заявив він. На думку фахівця, спинити цей законодавчий спам могла б процедура ускладнення подання законопроекту, наприклад, щоб подавати його міг не один депутат, а група депутатів. Також Кошель зауважив, що за 2 роки Мінфін розглянув 4583 законопроекти і з них 1579 були визнані неможливими до виконання. Лідером законодавчого популізму є Опоблок: 53 законопроекти від них не можливо виконати за висновками Мінфіну. Друге місце - за "Волею народу" та "Відродженням". Вони зареєстрували  47 і 45 популістьких закононпроектів відповідно. Третє місце - "Батьківщина". У них більше ніж кожен третій законопроект - 35% - неможливий до виконання. Окрім того, Кошель зазначив, що результативних законопроектів, тобто які стали законами, цього року було прийнято 160. З них 85 - ініційовані нардепами, 23 - Президентом, 53 - урядом. Щодо активності фракцій під час голосування за законопроекти, то найчастіше голосували фракції старої коаліції. Опоблок та "Відродження" працюють у режимі бойкоту: результативні голосування підтримали лише 26% депутатів Опоблоку. Також аналітики звернули увагу на той факт, що лише половина фракції "Батьківщина" голосувала за соцзахист військовослужбовців. Нижчий показник лише у Опоблоку - 6%.
За кордоном Столтенберг: Між НАТО і РФ є глибокі розбіжності щодо України Союзники по НАТО і РФ мають серйозні розбіжності щодо ситуації в Україні. Про це повідомив генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, передає Інтерфакс-Україна. У понеділок після засідання в Брюсселі Ради РФ - НАТО він заявив, що ситуація в Україні була першою темою дискусії. «Сьогодні союзники знову повідомили про свою рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Союзники не визнають і не визнаватимуть в майбутньому незаконну і нелегітимну анексію Криму Російською Федерацією», - сказано в заяві Столтенберга, яка була поширена прес-службою НАТО. «Ситуація на Донбасі, як і раніше, викликає глибоку заклопотаність, а порушення режиму припинення вогню досягли рекордного рівня за останні кілька місяців. Важку зброю не було відведено і спостерігачі ОБСЄ часто були мішенями обстрілу», - додав голова Альянсу. За його словами, Мінські угоди, які забезпечують план врегулювання конфлікту на сході України, повинні виконуватися повною мірою сторонам, що їх підписали.
Події Топ-менеджера «Київміськбуду» часів Черновецького викрили в корупції Прокуратура Києва повідомила про підозру екс-топ-менеджеру Акціонерного товариства холдингової компанії «Київміськбуд» часів Леоніда Черновецького, з вини якого з комунальної власності вибули контрольні пакети акцій 32 акціонерних товариств на користь шести підприємств, зареєстрованих на Кіпрі. Про це передає прес-служба київської прокуратури. «Було встановлено, що чиновник, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб організував розтрату чужого майна, вчиненого у великих розмірах, в результаті дій якого у вересні 2010 року з комунальної власності вибули контрольні пакети акцій 32 акціонерних товариств на суму понад 77 мільйонів гривень», - додали у відомстві. Крім того, топ-менеджеру інкримінується підбурювання в службовій підробці, яку було здійснено за попередньою змовою групою осіб, та зберігання вогнепальної зброї.
Економіка Країни G7 схвалили націоналізацію «ПриватБанку» Посли країн Великої сімки (G7) вітають рішення націоналізувати найбільший банк в Україні «ПриватБанк» і розраховують на зміцнення банківського сектора і стабілізацію економіки України. Про це йдеться в спільній заяві послів країн G7, оприлюдненій на сайті посольства Німеччини в Україні. «Рішення уряду націоналізувати «ПриватБанк» - важливий і необхідний крок в цьому процесі, який допоможе забезпечити дотримання єдиних регуляторних економічних нормативів всіма банками України. Це зробить банківський сектор сильнішим і стабільнішим», - йдеться в повідомленні. У заяві також зазначено, що «націоналізація - це також механізм, за допомогою якого уряд України може гарантувати захист вкладів домогосподарств і законного бізнесу і забезпечити безперешкодний доступ клієнтів «ПриватБанку» до банківських послуг». Посли країн G7 також пообіцяли і надалі підтримувати Україну і вести спільну роботу для забезпечення макроекономічної стабільності, поліпшення інвестиційного клімату та допомоги народу України в його розвитку на шляху до економічного процвітання.
Події У Києві затримано росіянина і двох українців, які шахрайським шляхом заволоділи нерухомістю на 30 млн грн Працівники оперативного управління захисту економіки в Києві, співробітники місцевої прокуратури та спецназівці КОРДу затримали в столиці шахраїв, які, використовуючи підроблені документи, заволоділи нерухомістю для подальшого перепродажу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на Департамент захисту економіки Національної поліції України. «До складу групи шахраїв входили три людини: 30-річний росіянин, а також 42-річний і 61-річний українці.Зараз відомо, що аферисти заволоділи двома сотнями об'єктів нерухомості, зокрема квартирами громадян і нежитловими приміщеннями. Попередньо, вартість незаконно переоформленого майна становить понад 30 мільйонів гривень», - передає джерело. Аферисти надавали послуги з реєстрації та ліквідації фіктивних підприємств, які використовувалися для забезпечення функціонування конвертаційного центру.
Суспільство В Україні запустили святкові поїзди Святого Миколая У Києві, Львові і Харкові в період новорічних і різдвяних свят курсуватимуть туристичні поїзди Святого Миколая. Про це повідомили в «Укрзалізниці». «Святкові поїзди, сформовані зі справжнього паровоза і вагонів з місцями для сидіння, курсуватимуть з 19 грудня 2016 року по 14 січня 2017 року Києві, Львові та Харкові», - заявили в компанії. За даними оператора залізниць, святковий поїзд курсуватиме 19, 29, 30 грудня та 2 січня за маршрутом Київ-Пасажирський - Дарниця - Київ-Пасажирський без зупинок. Вартість квитка для дорослих становить 61 грн, для дітей - 37,16 грн, діти до 6 років можуть подорожувати безкоштовно. У Львові поїзд Святого Миколая курсуватиме за маршрутом Львів - Брюховичі - Львів 19, 24, 25, 30, 31 грудня та 1, 2, 7, 8, 9, 14 січня. Вартість проїзду для дорослих - 6 грн, для дітей - 4,5 грн. У Харкові - тільки 19 грудня.
Суспільство оформление ленты  На Софіївській площі в центрі Києва засвітилася головна ялинка країни і почалися передноворічні гуляння У Києві на Софіївській площі в присутності президентської сім'ї і мера столиці Віталія Кличка засвітилися гірлянди головної ялинки країни. Цього року дерево вперше встановлено в центрі площі, щоб його можна було розглянути з усіх боків. Основа прикрас білої ялиці - яворівська іграшка. Дерев'яних ангелів і пташок спеціально для неї виготовили львівські майстри Оксана Когут та Остап Сойка. Це їхні авторські іграшки, зроблені в дусі традиційних. Однією з перших коло пошани навколо ялинки зробила Марина Порошенко в супроводі охорони. А потім вона разом із дітьми піднялась на сцену. До останнього було невідомо, чи приїде на церемонію сам Президент. Слід сказати, що в зв'язку з присутністю на площі дружини Президента Марини Порошенко було вжито безпрецедентних заходів безпеки - кілька прилеглих вулиць перекриті для проїзду автотранспорту, а допуск на площу здійснювався через рамки металошукачів. Але й вони не завадили прийти подивитися на ялинку кільком тисячам киян і гостей міста, хоча їм довелося відстояти довгі черги.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,8864650726318-/ /-pc-/
Top