counter
Архів Повернутись назад 19 Листопада 2015
19 Листопада
Події оформление ленты  У Києві скоїли замах на директора науково-дослідного інституту У Києві стріляли з пістолета в директора одного з науково-дослідних інститутів. Про це повідомили в прес-службі ГУ НПУ в Києві. Інцидент стався на Оболоні. Невідомий тричі вистрілив у чоловіка. «За словами очевидців, учора ввечері, 18 листопада, чоловік приїхав на автомобілі додому. Щойно він вийшов з машини, до нього підбіг невідомий і зробив три постріли з невстановленої зброї. Коли потерпілий впав, нападник утік з місця пригоди. Потерпілий - директор одного з науково-дослідних інститутів столиці. Його з тілесними ушкодженнями (вогнепальними пораненнями стегна) привезли до лікарні», - сказано в повідомленні. Поліцейські зазначають, що життю директора нічого не загрожує. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (замах на умисне вбивство) КК України.
Суспільство Порошенко підтримав ідею прибрати російську мову з паспортів українців Президент Петро Порошенко пропонує замінити російську мову у паспортах українців на англійську. Таким чином глава держави відповів на петицію №22/000319-еп «Надавати паспорт громадянина України лише українською мовою (без мови окупанта)», розміщену раніше на сайті Президента. «Підтримую обурення громадян України стосовно дублювання у паспорті громадянина України друкованої інформації мовою держави, яка... здійснює агресію проти України. Враховуючи патріотичну позицію підписантів, а також прагнення українського суспільства до інтеграції в Європейський союз, вважаю за необхідне дублювання друкованої інформації в паспорті громадянина України російською мовою замінити на англійську мову, як мову міжнародного спілкування», - написав Порошенко у відповіді на петицію. Президент відправив звернення до Кабміну із пропозицією забезпечити відповідно до компетенції внесення законодавчих змін для вжиття відповідних заходів.
Економіка Яценюк розповів про бюджет на 2016 рік Національна оборона та безпека будуть основою державного бюджету на 2016 рік. Про це в інтерв'ю виданню «Фокус» заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, пише РБК-Украина. За словами прем'єра, на ці цілі буде виділено 100 мільярдів гривень. При цьому він зазначив, що бюджет потрібно ухвалювати разом з податковою реформою. «Я хочу, щоб ми приймали бюджет разом із податковою реформою. Вважаю, що проект, запропонований Міністерством фінансів, буде гарною базою для реальних податкових перетворень. Для проведення цієї реформи нам знадобиться скоротити витрати держбюджету більш ніж на 60 мільярдів гривень», - сказав Яценюк. Читайте також: Уряд досі не визначився, що урізати в бюджеті, а що ні Він також наголосив, що в бюджеті-2016 буде закладено збільшення соціальних стандартів.
Суспільство оформление ленты  Гіркін: За «ДНР» воюють бомжі та наркомани Нині на боці бойовиків «ДНР» воюють бомжі та напівбомжі, наркомани та алкоголіки. Про це заявив Ігор Гіркін, який навесні 2014 року захопив Слов'янськ і розв'язав бойові дії на Донбасі. «При раптовому наступі української армії ополчення буде розбито дуже швидко. Якщо воно не одержить російської підтримки. Замість маси місцевих добровольців прийшли відверті бомжі та напівбомжі, яких влаштовує навіть те, що пияцтво повальне, наркоманія дика в підрозділах», - сказав Гіркін. Він також наголосив, що командири підрозділу привласнюють кошти, які виділяються на утримання бойовиків. «Половина взводу складається з мертвих душ. Там коханки, дружини, діти командирів. Вони, звісно, ніякої служби не несуть, на фронті ніколи не з’являться, але гроші отримують», - зазначив Гіркін.
Суспільство У Маріуполі чотири особи збували фальшиві гривні У Маріуполі Донецької області засудять чотирьох людей, котрі виготовляли і збували підроблені гривні. Про це повідомили в прес-службі прокуратури області. Фальшивомонетники збували 200-гривневі банкноти. «Встановлено, що четверо маріупольців, троє чоловіків і жінка, організували виробництво підробленої національної валюти України у вигляді банкнот номіналом 200 гривень, яку збували на території Маріуполя. Під час обшуків за місцем проживання правоохоронці знайшли підроблені банкноти і знаряддя для їхнього виготовлення», - сказано в повідомленні. Правоохоронці вилучили близько 16 тисяч фальшивих гривень. Шахраям уже повідомили про підозру за ч. 3 ст. 199 (виготовлення, зберігання з метою збуту, а також збут підробленої національної валюти України у вигляді банкнот, скоєні у складі організованої групи) КК України. Двох з них утримують під вартою, для решти як запобіжний захід обрано домашній арешт та особисте поручництво. Справу вже відправлено до суду для розгляду по суті. Фальшивомонетникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Політика Прокуратура просить суд заарештувати «діамантового» Корнійця Прокурори звернулися до суду з проханням взяти екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця під варту. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе. За його словами, після затримання Корнійця за рішенням суду було випущено під заставу в розмірі понад три мільйони гривень. Зараз прокурори Генеральної інспекції домагаються, аби цю суму було передано в дохід держави, оскільки він не виконує покладені на нього судом обов'язки. Заставу на майже аналогічну суму суд також зобов'язав заплатити Корнійця і в рамках другого провадження. «Однак він досі її не вніс. Тому прокурори звернулися до суду з проханням змінити запобіжний захід і взяти фігуранта під варту», - написав Сакварелідзе. Він також зауважив, що суд мав розглянути обидва клопотання протягом 72 годин з моменту їхнього подання, однак досі цього не зробив. «Причина цього проста і зрозуміла - Корнієць усвідомлює, що закон не на його боці, тим більше досудове розслідування фактично завершено, і саме тому намагається в будь-які способи навмисне затягнути судовий процес», - зазначив заступник генпрокурора.
За кордоном Прем'єр Франції: Терористи можуть пустити в хід хімзброю В атаках, які, можливо, в майбутньому здійснять терористи, вони можуть використовувати хімічну або бактеріологічну зброю. Таку заяву-застереження зробив прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс на засіданні Національних зборів Франції, передає ТАСС. «Ми не можемо виключати жодних варіантів. Я кажу це з усією пересторогою. Але ми усвідомлюємо і тримаємо в думці той факт, що існує ризик здійснення терактів із застосуванням хімічної чи бактеріологічної зброї», - розповів міністр. Вальс закликав депутатів підтримати пропозиції про вжиття заходів підвищеної безпеки. Підвищені заходи - продовження режиму надзвичайного стану в країні на три місяці. Нагадаємо, що 13 листопада в Парижі сталася серія терактів, відповідальність за які взяла на себе «Ісламська держава». Внаслідок терактів загинули 129 осіб, ще 352 дістали поранення.
Суспільство ГПУ: Беркутівцям і внутрішнім військам видавали мисливські патрони для помпових рушниць ВВ та бійцям «Беркута» в лютому, під час подій Майдану, видавали мисливські патрони, які використовувалися в помпових рушницях. Про це під час брифінгу в Києві заявив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк, передає «112 Україна». «Є дані про те, що співробітникам правоохоронних органів цілеспрямовано продавали патрони до мисливської зброї, мисливські патрони, які можна було застосовувати в помпових рушницях, що перебували на озброєнні як внутрішніх військ, так і представників «Беркута», - розповів Горбатюк. Він зазначив, що правоохоронці діяли спільно з тітушками. «Ці спільні злочинні дії призвели до таких наслідків, що загалом, під час розгону цієї ходи (в Маріїнському парку, у Кріпосному провулку, на вулицях Грушевського та Інститутській), загинули 10 людей, 509 осіб, це лише з 10:00 до 14:00, дістали тілесні ушкодження, при цьому 3 людини загинули від вогнепальних поранень, а 34 дістали вогнепальні поранення від мисливських патронів, інші особи дістали різні тілесні ушкодження», - розповів Горбатюк.
Політика У ГПУ не знають, хто підпалив Будинок профспілок Захоплення Будинку профспілок було організовано керівництвом антитерористичного центру з використанням підрозділу «Альфа». Про це під час брифінгу заявив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк. «Захоплення будівлі профспілок здійснювалося через дах цього будинку з використанням спецпідрозділів «Альфа» з різних регіонів і було організовано керівництвом антитерористичного центру», - сказав він. За його словами, під час спроби захоплення Будинку профспілок співробітники «Альфи» були озброєні. «Хоча випадків застосування зброї не встановлено. Але їхні дії фактично призвели до того, що протестувальники змушені були захищатися, відчуваючи явну загрозу для свого життя та здоров'я, внаслідок чого сталася пожежа і було знищено Будинок профспілок, у вогні загинули 2 людини», - зазначив Горбатюк. Він повідомив, що було створено штаб АТО, до складу якого входили представники МВС, СБУ, правоохоронці та чиновники.
Політика Наталія Севостьянова Интервью
Наталія Севостьянова: Ми знайдемо інструменти, щоб змусити РФ виконати рішення міжнародного суду
На одному із засідань уряду прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна починає юридичну війну проти Російської Федерації. За словами глави Кабінету Міністрів, Україна судитиметься з РФ у всіх комерційних та арбітражних судах за ключовими претензіями, серед яких — і газові питання. Про те, скільки вже позовів подала Україна проти Росії, які шанси того, що РФ виконає рішення міжнародних судів, а також про закони про спецконфіскацію і арешт майна «Аналітичній службі новин» (АСН) розповіла перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова. — Чому Європейський суд з прав людини у Страсбурзі анулював один з позовів, поданих Україною проти РФ? — Позов не анульовано. Просто в рамках процедур було вирішено, що його розглянуть швидше, якщо його буде об'єднано з індивідуальним. Індивідуальний позов подали адвокати. І наші, і адвокатські документи об'єднали разом і подали як позов до РФ від фізичної особи. Тому хвилюватися нічого. Всі матеріали в суді. — Скільки зараз позовів України проти РФ перебуває в ЄСПЛ? — Міждержавних три. А від фізичних осіб проти Росії налічується сотні позовів. І вони продовжують постійно надходити. — Яку суму компенсації Україна вимагає від Росії? — Суму буде встановлено вже на пізнішіх стадіях. Спочатку суд має встановити, що, наприклад, Російська Федерація порушила певні статті конвенцій. А вже потім буде відкрито окреме провадження, в якому ми за допомогою міжнародних аудиторів визначатимемо остаточну суму. — Але Росія вже заявила, що не збирається виконувати рішення ЄСПЛ. Що Україна робитиме в такому разі? — На це є свої інструменти впливу. Наприклад, арешт майна. Але спочатку потрібно дочекатися рішень, а потім уже будемо діяти і обов'язково знайдемо інструменти, як змусити Росію виконати рішення міжнародного суду. — Чому Україна не вимагає від Європейського союзу, щоб він арештовував майно РФ? — Арештовувати майно можна лише за допомогою судів. Щоб Європа це зробила, повинні ефективно попрацювати наші правоохоронні органи. Саме вони мають відкривати кримінальні провадження, у рамках яких уже можна вимагати таких арештів. — В український бюджет повернули всього 8 тисяч корупційних гривень. Чому так мало? — Це якраз і вказує на ефективність роботи чинних правоохоронних органів. Саме у зв'язку з цим і було створено і Національне антикорупційне бюро, і Національне агентство з повернення активів. У них будуть усі інструменти для того, щоб повертати корупційні кошти. — Багато хто критикував закони про спецконфіскацію та арешт майна. Як вважаєте, критика була обгрунтованою? — В Європі правила з повернення активів та спецконфіскації майна є набагато жорсткішими. У нас вони вийшли ліберальнішими. Та й у рамках комітету їх було дуже змінено. Хоча ЄС неодноразово наголошував, що урядові проекти враховували мінімальні стандарти того, якими ці закони мали бути врешті-решт. Зараз вони перебувають на розгляді наших європейських партнерів. Якщо європейські юристи скажуть, що зміни, які було внесено депутатами, матимуть негативний вплив, тоді парламенту доведеться врахувати їх зауваження і переголосувати. — Але якщо Мін'юст не зовсім влаштовують ці закони, може, варто вже зараз відправити їх на доопрацювання? — Щоб це зробити, на сьогоднішній день такого інструменту немає. Ми і так намагалися знайти хоча б якийсь мінімальний компроміс, аби їх узагалі ухвалити. Тому поки що чекаємо на оцінку від ЄС. А потім уже, можливо, ініціюватимемо внесення змін. — Що найбільше не влаштовує Мін'юст? Що заважатиме роботі? — Насправді невдоволення більше у Генеральної прокуратури. Адже саме вони відповідають за процедуру арешту. І саме в реалізації арешту майна бачать ризики, тобто у неможливості довести наявність корупційного майна у третьої особи.
оформление ленты  Блог: 
Політика Алвілс Стрікеріс Якість боротьби з корупцією залежить від менталітету людей В усьому світі існують загальновизнані методи боротьби з корупцією, але якщо розглядати зокрема українське та латвійське бюро, то методи, які спрацювали в Латвії, швидше за все, в Україні ефективними не будуть. Це пояснюється тим, що Латвія за площею значно менша від України, і останній краще взяти за приклад модель боротьби з корупцією країни, більшою за площею. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова департаменту планування антикорупційної політики Бюро запобігання та боротьби з корупцією (KNAB) Алвілс Стрікеріс, який займався розробкою нової стратегії боротьби з корупцією, розрахованої на період з 2015-го по 2020 роки, котра вже показала свої результати. Він розповів, наскільки застосовною є практика Латвії для України, що відрізняє наші країни в питанні боротьби з корупцією, і підказав, що могло б допомогти українському антикорупційного бюро почати продуктивно працювати із самого початку його існування. «Є універсальні засоби боротьби з корупцією. Насамперед це контроль прозорості та цілісності руху активів та коштів як у бюджеті, так і у приватних осіб, контроль державних закупівель, фінансів політичних партій, проходження передвиборних кампаній», - пояснив він, зауваживши, що є ще й приватні методи, які варіюються залежно від політичної та економічної ситуації в країні, а також її розміру, суспільних настроїв, капіталу, вкладеного в реформи, підтримки світової громадськості тощо. На запитання, чи буде в Україні процес боротьби з корупцією складнішим, ніж у Латвії, Алвіс Стрікеріс відповів, що одна з причин того, що в Україні все набагато складніше, - це те, що «Україна тільки починає процес вступу до Євросоюзу, починає переймати стандарти Заходу, його культуру, тоді як у Латвії це почалося ще в 90-ті. З цієї точки зору Україна на кілька сходинок нижче за Латвію. От якби ці країни починали євроінтеграцію одночасно, я б не зміг сказати, важче чи простіше боротися з корупцією в Латвії. Але оскільки Латвія почала 20 років тому, а Україна лише зараз, очевидно, що ви дуже відстаєте». Якщо говорити про оцінку рівня корупції в Латвії зараз, уже після проведення реформ, то експерт наголосив, що корупція - дуже потайний вид злочину. «Я не можу сказати, - поділився він, - що в Латвії немає корупції, бо вона є, просто не настільки явна й очевидна. А все тому, що хабарництво буває вигідним для обох сторін: і для тієї, яка дає хабар, і для тієї, яка його приймає. А якщо людям комфортно з таким рівнем корупції, вони не схотять з нею боротися. І ця ситуація повсюдна. Якість боротьби з корупцією дуже залежить від настроїв політиків, простоти та прозорості законів і, головне, від менталітету і настроїв людей. Адже якщо дух патріотизму в людях сильніший за жадобу наживи і влади, боротьба з корупцією відбудеться в країні простіше і швидше». Алвілс Стрікеріс також розповів, чи ділиться Латвія з Україною своїм досвідом у боротьбі з корупцією та наскільки тісною буде співпраця та обмін досвідом між латвійським антикорупційним бюро і аналогічною українською структурою. За його словами, ці бюро вже зараз співпрацюють у сфері розробки ефективних методів боротьби. «Стратегію боротьби з корупцією розміщено на сайті нашого бюро у відкритому доступі під назвою «Запобігання та боротьба з корупцією». Ніщо не заважає українському бюро переглянути нашу стратегію і перейняти деякі методи роботи, адаптувавши їх для вашої країни, тим більше що ми готові в цьому Україні допомогти», - сказав латвійський експерт.
Суспільство ГПУ розслідує побиття Парасюком Пісного Генеральна прокуратура почала розслідувати побиття заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Василя Пісного. Про це написала в Фейсбуці речник СБУ Олена Гітлянська. «Заступник начальника головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Василь Пісний звернувся із заявою до Генеральної прокуратури України про нанесення йому тілесних ушкоджень під час виконання службових обов'язків», - написала вона. Вона також додала, що відкрито кримінальне провадження за частиною другою статті 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Разом з тим, Гітлянська повідомила, що управління внутрішньої безпеки СБУ ретельно перевірить озвучену сьогодні на засіданні парламентського комітету інформацію від Василя Пісного.
Суспільство Генштаб: Дід Мороз не прийде до тих, хто поширює чутки і неперевірену інформацію У Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що поширена деякими ЗМІ інформація про те, що чоловікам до 45 років з 1 січня 2016 року буде заборонено виїзд з України, не відповідає дійсності. Про це йдеться на сторінці відомства у Фейсбуці. Спростування: 1. Інформація про введення з 1 січня 2016 року заборони всім чоловікам до 45 років на виїзд з України не відповідає дійсності.2. Для чоловіків старше 45 років також не вводитиметься обмеження на виїзд з країни.3. Обмеження на виїзд жінок теж не вводитиметься. Незалежно від віку.4.  І дітям теж.5.  2 січня 2016 року теж не будуть вводитися додаткові обмеження.6.  Домашніх тварин можна буде вивозити в межах чинних правил ветеринарного контролю.7.  А матеріальні цінності - в межах чинних митних правил.8. 1 січня 2016 року настане Новий рік. Про це повідомляють наші джерела всюди.9.  Дід Мороз не прийде до тих, хто поширює чутки і неперевірену інформацію.10. І Святий Миколай також.
За кордоном Паризька трагедія крізь сльози українців «Нехай катастрофа буде у Франції. Тато каже, що французи клюють тільки на французьких покійників». Маленький Ерік зі зворушливої французької комедії «Іграшка», граючись у газету, з дитячою безпосередністю транслює позицію свого татуся-мільйонера, звиклого без зайвих сентиментів призначати ціну будь-чому в цьому світі. Катастрофа у Франції сталася днями: понад сотню загиблих у Парижі, який багато хто готовий назвати столицею світу. Те, як українці, всупереч залізному правилу масових комунікацій, «клювали» на французьких покійників, сподобалося не всім. Реакція у соцмережах У соціальних мережах це невдоволення подавалося відразу з кількох позицій. Ось в Україні, кажуть одні, трагедія за трагедією, кількість загиблих уже давно йде на тисячі, а українці не поспішають демонструвати скорботу й висловлювати підтримку з цього приводу. Адже, за логікою, мали б «клювати» саме на це. А тут вони раптом так пройнялися долею 130 вбитих французів. І далі — звинувачення у байдужості до власного люду і запобіганні перед заможним, популярним і таким жаданим Заходом. Але річ тут може бути й в іншому. Хтось просто може вважати, що для українця переживати за українців це нормально, само собою зрозуміле і таке, що не потребує додаткових виражальних засобів. А якщо висловлювати підтримку — то вже справами. Через благодійність, через прагнення бодай щось зробити для того, щоб країна могла з честю здолати свою чергову Руїну. Якщо це є, то прапорці особливо і не потрібні, а якщо нема — прапорці нічим не допоможуть. Бо коли не набивати собі ціну, то що ми можемо запропонувати Франції, крім слів спочуття, і на що вона може розраховувати від нас, крім розфарбованих у її триколор аватарок? «То чому ж тоді навіть такої суто номінальної підтримки не мала від нас, скажімо, Кенія?» — дивуються ще одні активісти соцмереж. 2 квітня цього року бойовики угруповання «Аш-Шабаб» напали на гуртожиток університету в кенійському місті Гарісса. Вони вбили 147 студентів, ще 79 поранили. Не приховуватиму: я про це дізнався буквально днями — у межах фейсбуківського дискурсу. Виходить, що одні «чужі» — варті нашої уваги, а інші — ні? Певен, що це не так. І кенійцю із середнім статком 820 доларів на рік хочеться жити не менше, ніж французу при середньому доході 30 тисяч доларів щорічно. І це мають добре розуміти українці зі своїми 2 тисячами на рік, що значно ближче до Кенії, ніж до Франції. Але є певні реалії нашого світу, який і досі несправедливий та, напевне, буде таким ще довго. Просто є золотий мільярд і ще шість — не дуже. Якщо навіть відкинути такий мотив, як цинічне небажання перейматися проблемами світової голоти, то вже точно доведеться зважити, що провідні країни світу насиченіші інформаційними ресурсами у всіх їхніх варіантах. Тому навіть і суто технологічно тамтешні трагедії спричиняють потужніший резонанс. Експерти називають й інші причини такого вибіркового співчуття. Зауважують, що рідше воно виникає до представників тих країн, де не заведено цінувати життя — ні своє, ні чуже. І ступінь заможності її громадян тут уже не є визначальним. В Ізраїлі, де життям громадян ніхто не нехтує, терористичні атаки вчиняють надто часто, щоб їх сприймали як щось виняткове. Так, це несправедливо, але цей чинник теж занижує градус світового резонансу на кожен окремий такий кривавий злочин у цій близькосхідній країні. Є й інші пояснення особливого реагування на події у країнах — світових лідерах. Якоюсь мірою ці чинники теж пов’язані з їхньою заможністю, але до неї не зводяться. Йдеться про те, що ці країни створили певні культурні, цивілізаційні взірці, що впливали й надалі впливають на все людство, при цьому не втрачаючи своєї національної тотожності. Тому більшість із нас навряд чи має хоча б загальне уявлення про те, як там живуть ті африканці чи індіанці і, напевне, навряд чи взялися б ототожнювати себе саме з представниками цих народів. А ось французький бонвіван чи задерикуватий д’Артаньян — це типажі загалом близькі й знайомі нам ледь не так само, як ті, що живуть в національному фольклорі. Французькі письменники, актори, виконавці існують у нашому житті разом зі створеними ними образами. Так само, як англійські, американські чи італійські. Тому всі ми стаємо трішки французами, англійцями, американцями. І... «клюємо» на їхніх покійників. Вже як на своїх. Чи почувають себе європейці та їхні заокеанські нащадки бодай трішки українцями? Не думаю. І не бачу особливого патріотизму в тому, щоб приписувати своїй країні здобутки і якості, яких у неї ще немає. Ось така однобічність, ймовірно, й зумовлює те, що реакція українців на розстріляних французьких карикатуристів стає помітнішою, ніж французів — на нашу трагедію у Волновасі, хай і означену тим самим, вже вторинним je suis. Прикро, але пояснювано. Хочеться того «фратерніте» й «егаліте» Згодом у більшості з нас є і суто особиста причина перейматися тим, що відбувається у провідних країнах світу. Не секрет, що вони — центр тяжіння для жителів усіх зубожілих країн, до яких належить і наша Україна. Тож, попри всі міграційні обмеження, відколи зникли Радянський Союз і залізна завіса, кількість наших громадян, що відкочовують на Захід (чи то на постійне місце проживання, чи то хоча б у ролі гастарбайтерів), стає дедалі більшою. У мене в Іраку, Мозамбіку чи Кенії також немає знайомих, а у Франції, Німеччині, Сполучених Штатах чи Канаді — є. Хоча й небагато. «Так само, як і в Росії!» — зауважують ще одні невдоволені особливостями національного «кльову на покійників». Може, нині не всім це хочеться визнавати, але більшість наших закордонних родичів та друзів проживають саме у цій країні, часто є її громадянами. «То чому ж ви не фарбувалися в кольори російського прапора, коли впав російський літак?» — цікавляться ще одні шукачі справедливості. 224 — таким був смертельний рахунок у катастрофі російського Airbus A321, що впав над Синайським півостровом у Єгипті. Трагедія забрала більше життів, ніж теракти в Парижі. Серед загиблих 25 дітей. Причини для співчуття більш ніж вагомі. І дехто з українців, навіть усвідомлюючи небезпеку нерозуміння співгромадян, таки несли квіти і до російського посольства. Чому не фарбували аватарки? Крім суто технологічного резону (адже ФБ не запропонував такого сервісу), є й глибший. Відносини між нашими державами нині такі, що, демонструючи емоції, доводиться розводити поняття «люди» і «держава». Щоб висловити співчуття постраждалим мирним росіянам, українці мають за змогою відмежовуватися від усього, що асоціюється з їхньої державою. Демонстрація російського прапора в умовах нинішньої конфронтації — це нелогічно, неоднозначно, навіть небезпечно. А в іншому — так, людей шкода. І дуже хочеться, щоб бодай колись це стало єдиною підставою для наших емоційних реакцій. Просто є люди і є нелюди. Цих останніх справді не варто жаліти, але їх доволі мало, й вони не мають якоїсь визначальної частки в жодному народі. Решта — або обдурені, або налякані, або доведені до відчаю. А так хочеться того «фратерніте» й «егаліте», що їх виголосили французи понад два століття тому. Але й нині ці «рівність» і «братерство» сприймаються як мила утопія. «Це буде нова й всепереможна утопія життя, де ніхто не вирішуватиме за інших, що і як їм робити, де любов буде щирою, а щастя — справжнім, і де людям, засудженим на сто років самотності, буде надано ще один шанс у земному житті». А це вже з нобелевської промови геніального Габрієля Гарсіа Маркеса, чиє земне життя завершилося торік. І згадав я його невипадково. Просто нинішня Україна видається мені значно менш схожою на сучасну Францію, ніж на маркесівську Латинську Америку з її забутими полковниками, з її самотністю та з її «пам’ятай, куме, тебе розстрілюю не я, тебе розстрілює революція». І з постійним прагненням до кращого, завжди якогось ефемерного і невизначеного. І тому так хочеться нам часом, заплющивши очі на всі реалії, на всі невиконані завдання і незвершені досягнення, заявити своє je suis. От лише б не тільки з нагоди подій, позначених смертю, перед лицем якої всі люди справді рівні.
Політика Відносно Парасюка відкрили ще одне кримінальне провадження Народному депутату Володимиру Парасюку за фактом побиття співробітника СБУ Василя Пісного інкримінують погрозу або насильство щодо правоохоронця. Про це заявив прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко, повідомляє 112. За його словами, при цьому можлива перекваліфікація. «Вже розпочато кримінальне провадження, поки ще за ч. 1 ст. 345 КК, тобто загроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу, але це поки що. Ми чекаємо дані медичної експертизи, і я думаю, що статтю перекваліфікують на більш серйозну», - заявив Куценко. Читайте також: ГПУ веде розслідування трьох кримінальних проваджень, де фігурує Парасюк Він також зазначив, що загалом щодо Парасюка в ГПУ є чотири кримінальні провадження. Коли будуть зібрані всі матеріали, генеральний прокурор Віктор Шокін ухвалюватиме рішення про внесення до парламенту подання про позбавлення Парасюка депутатської недоторканності.
Події оформление ленты  У Харкові патрульні виявили сумку з боєприпасами У Харкові сьогодні, 19 листопада, в покинутому військовому містечку патрульні поліцейські знайшли сумку з гранатометом і боєприпасами. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції в Харківській області. «Сьогодні близько 11:00 патрульним поліцейським надійшло повідомлення, що в покинутому військовому містечку в Орджонікідзевському районі Харкова хтось залишив підозрілу камуфляжну сумку. За вказаною адресою негайно виїхав екіпаж поліцейських. Правоохоронці оточили місце події, забезпечили охорону громадського порядку», - йдеться в повідомленні. Зазначається, що на місце події викликали слідчо-оперативну групу Орджонікідзевського відділення поліції і працівників вибухотехнічної служби. Фахівці провели огляд сумки і виявили в ній 4 гранати, гранатомет і ящик з патронами в кількості понад 1 тис. штук. «Факт події внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Співробітники поліції Орджонікідзевського відділення поліції з'ясовують всі обставини події та особу, яка могла залишити боєприпаси», - зазначили у відомстві.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Андрій Новак Коштів на статті розвитку в бюджеті 2016 року не буде Бюджетом на 2016 рік займуться після того, як ухвалять податкову реформу. І в такому разі термін ухвалення бюджету не такий важливий, як його якість і збалансованість. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак. «На сьогодні важко уявити собі параметри бюджету на 2016 рік, тому що перше представлення у вересні, коли Верховна Рада одразу ж відкликала цей проект, вже неактуальне, оскільки в тому проекті закладався курс долара 22,1 гривні. Зараз же реально курс зовсім інший. Міністр фінансів, яка власне відповідає за регулювання бюджету, вже анонсувала, що закладає курс 24,1. Поки що не видно логіки послідовності дій, спочатку мали б ухвалити податкову реформу та узаконені нові параметри, а згодом - на основі цієї податкової реформи - повинені приймати й будувати бюджет», - розповів Новак. Економіст зазначає, що варіант того, що буде спочатку прийнятий бюджет, а після нього - податкова реформа, важко уявити. При цьому він наголосив, що витрати на оборонну галузь зменшувати не будуть. «У структурі бюджету, ясна річ, в будь-якому разі не будуть зменшуватися витрати на оборону. Можливо, навіть буде закладено трохи понад, ніж витрати цього року. Вже анонсовано незначне підвищення соцстандартів двічі на рік, але це невеликі суми - декілька сотень гривень. Чи будуть в бюджеті гроші на статті розвитку, значною мірою залежатиме від того, скільки ресурсів Україна зможе залучити в 2016 році у співпраці з МВФ та іншими кредиторами. Тому що у власному бюджеті коштів на статті розвитку не буде, адже фактично немає зростання і навряд чи воно прогнозується в наступному році. Бюджетне стимулювання можна буде здійснити лише за рахунок зовнішніх ресурсів», - зазначив Новак.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,2653768062592-/ /-pc-/
Top