counter
Архів Повернутись назад 19 Жовтня 2015
19 Жовтня
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Світлана Коломієць Поки чиновники отримують копійки і сидять у похмурих будівлях, я б не чекала кадрового прориву у держсекторі В Україні є досить багато грамотних, професійних людей, питання лиш у тім, що може запропонувати таким людям та чи інша організація і чи це мотивуватиме їх до роботи. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила заступник глави Міністерства екології та природних ресурсів Світлана Коломієць. За її словами, комерційним структурам простіше вести війну за таланти, бо у них більше ресурсів і можливостей, ніж на державній службі. «Ми не можемо собі дозволити найняти тих людей, яких хотілося б бачити в команді, які можуть ефективно і швидко рухати реформи, дати свіжий погляд на проблеми, бути орієнтованими на результат, як у бізнесі, а не на процес», - сказала Коломієць. Вона розповіла, що днями проводилася презентація гучного проекту закону про держслужбу. «Дуже похвальна ініціатива - багато новацій, запропоновано механізми відділення державної служби від політики, передбачені нові принципи відбору на держслужбу і багато іншого. Але не вирішено головне - йдучи на держслужбу людина прирікає себе на проходження конкурсів, багато обмежень, пов'язаних з вимогами держслужби, а що вона отримує натомість? Ставку на рівні двох мінімальних зарплат, фанерний стіл і стілець зі зламаною спинкою і купу претензій та завдань? Що кладеться на другу шальку терезів? Як нам, керівникам відомств, залучити професіоналів, випускників західних вузів до роботи у відомстві?»- зазначає заступник міністра. На її думку, на ентузіазмі люди довго не протримаються. «Поки підхід до держслужби залишається колишнім, чиновники отримують копійки і сидять у похмурих будовах за фанерними столами замість сучасних прозорих технологічних офісів, кадрового прориву в держсекторі я б не чекала, - резюмувала Коломієць.
Суспільство На вихідних бойовики взялися за провокації На вихідних бойовики неодноразово намагалися спровокувати сили АТО на відкриття вогню. Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. За його словами, в районі населеного пункту Піски зафіксовано відкриття вогню бойовиками з автоматичної стрілецької зброї, також терористами було застосовано автоматичний гранатомет АГС-17. Крім того, провокації з боку бойовиків зафіксовано в районі селищ Шуми, Широкине і Зайцеве. «Провокації здійснювалися за однією схемою: проникнення в «зеленку» на нейтральній смузі піхотних груп бойовиків і відкриття неприцільного вогню або в бік позицій сил АТО, або вздовж лінії фронту. В усіх епізодах, на випадок відкриття вогню у відповідь українськими військами, в зоні провокацій були присутні представники ЗМІ Російської Федерації та/або місцеві «журналісти», - написав Тимчук. Раніше повідомлялося, що у бойовиків «ДНР» спостерігаються перебої з поставками військової техніки та зброї.
оформление ленты  Блог: 
За кордоном Руслан Сольвар Україна зможе ініціювати внесення змін до статуту Радбезу ООН Своїм членством у Раді безпеки ООН Україна може не лише привернути увагу світової спільноти до конфлікту на сході України та анексії Криму, а й глобально - ініціювати внесення змін до статуту Радбезу. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат від фракції БПП Руслан Сольвар. «Членство України в Раді безпеки ООН може стати для нас додатковою можливістю об'єктивно інформувати світ про те, що відбувається в державі, зокрема на Донбасі», - сказав Сольвар. Він нагадав, що, згідно зі статутом ООН, Рада безпеки несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки, а в ситуації з воєнною агресією Росії проти України наше членство в цій організації важко навіть переоцінити. «Офіційний Київ зможе вносити до порядку денного необхідні питання і мати право голосу. Тим самим він не лише зможе доносити свою позицію, а й в кінцевому підсумку зайвий раз привертати до себе увагу. Особливо під час головування. Ще одна надважлива місія - це домогтися скасування права вето в Раді безпеки для Росії», - сказав Сольвар. Таку необхідність він пояснює поведінкою РФ під час голосування за ініціативу створення міжнародного трибуналу для розслідування причин катастрофи «Боїнга» МН17 на Донбасі, тоді Кремль це рішення ветував. «Тим самим Росія поставила під загрозу ефективність і авторитет Генасамблеї», - зауважив нардеп.
Суспільство У Донецькій області вилучено партію контрабандних цигарок У Донецькій області, в районі населеного пункту Новолуганське, правоохоронці вилучили з вантажного автомобіля контрабандні цигарки вартістю близько двох мільйонів гривень. Про це повідомляється на сайті Держприкордонслужби. «Під час перевірки транспортного засобу було знайдено 300 ящиків із цигарками марки Viceroy і Monte Carlo без належних документів. Як з'ясувалося, 39-річний громадянин України намагався незаконним шляхом перемістити з неконтрольованої території цигарки в об'їзд контрольного пункту «Зайцеве», - сказано в повідомленні. Наразі автомобіль із вантажем передано компетентним органам. Попередня вартість затриманого товару становить близько двох мільйонів гривень. Нагадаємо, що 16 жовтня 2015 року у Харківській області Служба безпеки України перекрила канали контрабанди продуктів та будматеріалів на окуповані бойовиками території.
Суспільство У Луганській області завтра почнеться другий етап відведення озброєнь ЗСУ Завтра, 20 жовтня, заплановано початок реалізації другого етапу відведення озброєння в Луганській області. Про це повідомляється на сайті представника АТО в Луганській області Руслана Ткачука. За його словами, з 7:00 18 жовтня до 7:00 19 жовтня 2015 року на луганському і артемівському (Попаснянський район) напрямках зберігалося перемир'я, не було зафіксовано жодного факту порушення режиму припинення вогню. «У рамках доповнень Мінських угод спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує верифікацію відведеного озброєння: перевіряють серійні номери і райони зосередження техніки та озброєння, які, відповідно до Мінських угод, розміщені не менше ніж за 15 км від лінії розмежування. На артемівському напрямку (Попаснянський район) наші військовослужбовці завершують підготовку озброєння, підготованого до відведення від лінії зіткнення, підрозділи ЗС України розпочнуть реалізацію другого етапу з відведення озброєння завтра», - зазначив Ткачук. Крім того, він повідомив, що в Луганській області тривають роботи з розмінування. «Зокрема, сьогодні військові сапери працюють під Станицею Луганською», - додав представник АТО в Луганській області.
Події оформление ленты  У гаражі у загиблого жителя Кривого Рогу знайшли арсенал зброї У Кривому Розі Служба безпеки України спільно з міліцією знайшла схованку зі зброєю та боєприпасами. Як повідомляє прес-служба СБУ, в рамках кримінального провадження за фактом загибелі внаслідок вибуху місцевого жителя було проведено обшук у гаражі, який орендував загиблий. У ньому правоохоронці знайшли два кулемети зі змінними стволами до них, п'ять автоматів, 14 гранат Ф-1, дві гранати РГД-42, гвинтівку Мосіна з оптичним прицілом, два штик-ножі, 20 кг тротилу, 20 метрів детонаційного шнура, 7 капсулів-детонаторів, 2,6 тисячі патронів різного калібру. Крім того, на блокпосту «Андронівка» біля селища Межова під час огляду вантажівки було знайдено 12 гранат Ф-1 і РГД-5 із запалами, п'ять пакетів з порохом і більше тисячі набоїв різного калібру. Наразі триває слідство.
Суспільство У Кремлі вважають, що українці та росіяни залишаються єдиним слов'янським народом Офіційні відносини Росії та України дуже погіршилися. Про це в інтерв'ю ТАСС заявив керівник адміністрації президента РФ Сергій Іванов. «Ясно, що вони, відносини з офіційним Києвом, впали, кажучи простою мовою, нижче плінтуса. Але потрібно врахувати дві обставини. По-перше, все сталося не з вини Росії. По-друге, Україна ─ особливий випадок, там, як і раніше, проживають мільйони наших людей. І не в якомусь віртуальному сенсі, а цілком у конкретному: це чиїсь батьки, брати, сестри, бабусі, дідусі... Тому слова Володимира Володимировича абсолютно справедливі і правомірні, по суті ми - один народ. Ментально, релігійно, культурно між нами нескінченно багато спільного. Включаючи мову. Єдиний слов'янський народ, тут і сперечатися нічого», - заявив Іванов.
Суспільство У 2016 році в Україні з'являться електронні медичні картки Наступного року в Україні за фінансової підтримки Світового банку почнеться впровадження проекту електронних медичних карт та реєстрів пацієнтів. Про це заявив журналістам міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі. За його словами, в 2016 році починається створення єдиної електронної системи обліку пацієнтів та електронних медичних карт, до яких вноситиметься вся інформація про діагноз та лікування пацієнта на первинному і вторинному рівнях. «І найголовніше - до електронної карти вже включено всі розцінки, всю видаткову частину, і пацієнт бачить не лише роботу лікаря, а й до останньої ампули скільки було витрачено на процедуру», - наголосив Квіташвілі. Він зазначив, що гроші на створення електронних медичних карт Україна вже отримала від Світового банку.
оформление ленты  Блог: 
Політика Олександр Палій Професіоналізм залишається другорядним фактором при більшості призначень В Україні безліч хороших кадрів, але проблема полягає в тому, що з часів СРСР було зведено «піраміди некомпетентності», коли нагору призначали обмежену людину, а вона, з огляду на свої інстинкти, відмовлявся від якісних кадрів. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Олександр Палій. «І виходило так: нагорі некомпетентна людина, а внизу - жах. І це за наявності величезної кількості талановитих людей, які, зокрема, реалізовувалися за кордоном», - сказав він. При цьому експерт зазначив, що ця сама система працює досі. На посади призначають за принципом лояльності, а не компетентності. «Компетенція залишається другорядним фактором при більшості призначень, у тому числі через коаліційну природу уряду і цілої низки органів влади. У країні насправді є безліч кваліфікованих кадрів для тих, хто дійсно хоче їх знайти. Понад те, є достатня кількість антикорупційно налаштованих кадрів, просто для того, щоб їх знайти, потрібно самому відповідати цьому настрою», - вважає Палій. Він також зауважив, що такі піраміди раніше створювалися спеціально, щоб виснажити країну корупцією та непрофесіоналізмом.
Суспільство оформление ленты  За липень - вересень 181 депутат отримав компенсацію за оренду житла У третьому кварталі 2015 року компенсацію за оренду житла отримав 181 депутат Верховної Ради України. Про це повідомляє «Голос України». Серед тих, хто звернувся по компенсацію, - заступник голови Ради Андрій Парубій (фракція «Народний фронт») і представник Президента в парламенті, колишній голова Нацбанку Степан Кубів (фракція БПП). Серед інших компенсацію за оренду житла в липні - вересні отримали голови Тернопільської та Чернігівської обласних держадміністрацій Степан Барна і Валерій Кулич, хоча їхні депутатські повноваження Верховна Рада достроково припинила ще у травні. Також Дмитро Шлемко («Батьківщина») отримав компенсацію, хоча його депутатські повноваження достроково припинили на початку червня. Загалом компенсацію з держбюджету отримали у фракції «Блок Петра Порошенка» - 68 депутатів, у фракції «Народний фронт» - 44 депутати, у фракції «Самопоміч» - 15 депутатів, у фракції «Опозиційний блок» - 14 депутатів, 6 представників «Радикальної партії Олега Ляшка», 4 депутати фракці «Батьківщина», 14 позафракційних парламентаріїв, 9 депутатів з групи «Партія «Відродження» та 6 депутатів групи «Воля народу».
Політика Колобова намагалися звільнити з в'язниці за допомогою підробленого листа Генеральна прокуратура не допустила незаконного звільнення з-під варти в Іспанії екс-міністра фінансів Юрія Колобова. Як повідомляє прес-служба ГПУ, до відомства прийшов лист від Інтерполу із запитом про надання додаткової інформації щодо Колобова. До запиту було додано копію листа за нібито підписом заступника генерального прокурора України Юрія Столярчука, в якому йдеться про те, що Ю. Колобов у кримінальному провадженні, яке здійснюється щодо нього, має процесуальний статус свідка, а не підозрюваного. Іспанська сторона зазначила, що даного листа було надано адвокатами Колобова. «Разом з тим цей лист посадовими особами Генеральної прокуратури України не видавався та не підписувався, інформація, що міститься у ньому про статус Ю. Колобова, не відповідає дійсності, і лист є підробленим», - йдеться в повідомленні прес-служби. У ГПУ також зазначили, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про скоєння злочину за ч. 1, ч. 4 ст. 358 (підробка документа, використання явно підробленого документа). Нагадаємо, що екс-міністра фінансів України Юрія Колобова підозрюють у привласненні і розтраті майна. 4 березня його було затримано правоохоронними органами Іспанії у Валенсії.
Суспільство оформление ленты  У Луганській області призначено нового головного міліціонера Сьогодні особовому складу луганської міліції було представлено нового начальника УМВС України в Луганській області - полковника міліції Юрія Миколайовича Покиньбороду. За інформацією обласного управління міліції, голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука зазначив, що призначення нового глави луганської міліції напередодні місцевих виборів - дуже відповідальне призначення, і висловив упевненість, що на території області буде наведено лад. Крім того, Тука повідомив, що з нового року розпочнеться реалізація програми із забезпечення службовим житлом співробітників міліції. Водночас Юрій Покиньборода, звертаючись до присутніх, запевнив, що міліція Луганщини виконуватиме свої обов'язки професійно та якісно.
Суспільство У лікарні залишаються двоє потерпілих під час катастрофи «Іволги» У центральній районній лікарні міста Білгород-Дністровського Одеської області залишаються двоє потерпілих унаслідок катастрофи катера «Іволга». Про це під час брифінгу заявив віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «У центральній районній лікарні Білгород-Дністровського залишається лише дві людини. Одна із пневмонією, друга з осколковим переломом кінцівки. Решта вже залишили лікарню. Дослідження про наявність алкогольного сп'яніння серед пасажирів поки що в матеріалах комісії немає. Інформація збирається. Остаточно її буде надано в кримінальному розслідуванні», - сказав він. Нагадаємо, що зараз триває операція з підняття затонулого судна. Внаслідок катастрофи загинули 14 осіб.
Суспільство Кабмін може виділити матеріальну допомогу у зв'язку з трагедією в Чорному морі Уряд може виділити матеріальну допомогу сім'ям загиблих та потерпілим на катері «Іволга» в Одеській області. Про це під час брифінгу заявив віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За його словами, сьогодні було дано додаткове доручення комісії соціального, медичного забезпечення, з надання матеріальної допомоги сім'ям потерпілих, сім'ям загиблих. «Вони мають сформувати бюджетний запит, відправити його до Кабміну, який у своєму розпорядженні 3 пунктом записав про те, що Мінекономіки та Мінфін повинні передбачити з резервного фонду, якщо потрібно, додаткові кошти сім'ям потерпілих», - сказав Зубко. Нагадаємо, що наразі триває операція з підняття затонулого судна. Внаслідок катастрофи загинули 14 осіб.
Суспільство Саакашвілі розповів про перебіг пошукових робіт у Затоці Протягом останніх двох днів водолази намагаються знайти тіла всіх загиблих внаслідок катастрофи катера «Іволга» в Затоці. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі. За його словами, після перших офіційних зведень почали надходити повідомлення, що на «Іволзі» могло бути більше загиблих. «Вчора водолази цілий день намагалися працювати, але через сильну течію занурення були вкрай ускладнені. Сьогодні на місці пригоди  працював плавучий кран, який зовсім скоро підніме затонуле судно», - написав Саакашвілі. При цьому він зазначив, що досі немає остаточної цифри загиблих, оскільки капітан та врятовані пасажири давали протилежні свідчення. «До міліції звернулися родичі з приводу зникнення кількох громадян, триває перевірка цієї інформації», - зауважив голова ОДА. Наразі, за його словами, посилено контроль за виходом суден у море. Нагадаємо, що зараз триває операція з підняття затонулого судна. Внаслідок катастрофи загинули 14 осіб.
Суспільство Міноборони опублікувало аналіз подій під Іловайськом Міністерство оборони опублікувало аналіз бойових дій у районі Іловайська після вторгнення російських військ 24-29 серпня 2014 року. У документі міститься інформація про місце розташування українських військ та бойовиків станом на 24 серпня і хронологія подій з 24-го по 30 серпня 2014 року. Крім того, у ньому наведені свідчення безпосередніх учасників бойових дій - командира батальйону «Донбас» В'ячеслава Власенка, начальника Центру бронетанкового управління ЗСУ, полковника Юрія Мельника, першого заступника командира ракетних військ і артилерії ЗСУ, полковника Юрія Ярусевича, заступника начальника штабу оперативного командування «Схід», полковника Ігоря Палагнюка, капітана ВПС ЗСУ, військового льотчика Владислава Волошина, командира загону 73-го морського центру спецпризначення Військово-морських сил ЗСУ, капітана 1-го рангу Едуарда Шевченка. Зі звітом можна ознайомитися на сайті Міноборони. Нагадаємо, внаслідок Іловайської трагедії підтверджено загибель 366 військових, ще 419 бійців АТО дістали поранення. Коли оточені українські військовики виходили через коридор, бойовики відкрили вогонь.
Суспільство оформление ленты  У Щасті знайдено велику схованку зі зброєю У Щасті на території дачного кооперативу правоохоронці знайшли схрон боєприпасів. Про це повідомляє прес-служба Луганського обласного управління міліції. Схованку було знайдено в нежилому будинку на території дачного кооперативу «Зелена поляна», поблизу водосховища Луганської ТЕС. Зі схованки було вилучено сім ручних кумулятивних гранат РКГ-ЗЕМ, п'ять протипіхотних мін ОЗМ-72 у комплекті з капсулями-детонаторами КД-8 і детонаторами МУВ-4, 32 гранати ВОГ-17 до автоматичного гранатомета АГС-17, сім пострілів ПГ-7Л до ручного протитанкового гранатомету, 17 маршових двигунів до ручного протитанкового гранатомету РПГ-7В і близько 33 тисяч набоїв різного калібру. Вилучену зброю відправлено на дослідження. Як повідомляється, подію кваліфіковано за ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Вживаються заходи із встановлення власників вилученого.
Суспільство Заарештовано капітана затонулого в Чорному морі катера Суд обрав запобіжний захід капітану катера «Іволга» у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави. Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури. Кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 276 КК України (порушення правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що призвело до загибелі людей). Санкція зазначеної статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років. Вчора капітану «Іволги» було повідомлено про підозру у скоєнні вказаного злочину. Нагадаємо, 17 жовтня в акваторії Чорного моря біля смт Затока перекинувся катер «Іволга», внаслідок чого 14 громадян загинули. Зараз особи загиблих встановлено. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Також повідомлялося, що «Іволгу» дістали з води і переправляють на берег.
Суспільство В одному з округів Одеської області місцеві вибори під загрозою зриву В Одеській області в одному з округів селища міського типу Затока місцеві вибори не відбудуться через відсутність виборців. Про це під час брифінгу заявив голова комісії Михайло Охендовський. За його словами, 254 людини змінили виборчу адресу - з міста Одеси на селище міського типу Затока. «Комісія повідомила про цей випадок до правоохоронних органів, які оперативно відреагували», - зазначив він. У зв'язку з цим 254 особам скасовано реєстрацію, у зв'язку з чим кількість виборців у цьому окрузі дорівнює нулю. «Спроба використання виборчого туризму призвела до кумедного, але несмішного випадку», - сказав Охендовський. Він акцентував, що в такій ситуації у цьому окрузі тепер місцеві вибори не відбудуться. При цьому він повідомив, що в цьому окрузі зареєстровано п’ятьох кандидатів у депутати селищної ради.
Політика оформление ленты  Кого насправді засудив Путін Говорячи про політичних заручників режиму Путіна, ми насамперед думаємо про Надію Савченко та Олега Сенцова. Що стосується Савченко, то в суді російського Донецька на процесі у справі нашої льотчиці сторона обвинувачення збирається продовжити надавати свої докази. І - вимагати величезного строку тюремного ув'язнення, який фактично перекреслить життя молодої жінки. І нехай увесь світ при цьому розуміє, що, по суті, ці звинувачення фейкові, і доля молодої українки, і її здоров'я стараннями російського правосуддя вже покручені. 34-річна штурман бойового вертольота Надя Савченко, модельєр-дизайнер за першою освітою, потрапила в полон до бойовиків «ДНР» у червні 2014-го, а потім її нахабно вивезли до Росії і почали тривалий судовий фарс, який має на меті насамперед зламати волю льотчиці, а разом з нею - і всіх жінок-українок, яким дорогі їхні чоловіки, батьки, сини та брати, котрі відстоюють незалежність і єдність нашої країни. Звинувачують Савченко в пособництві у вбивстві, нібито скоєному з мотивів політичної ненависті. Не лише Савченко та Сенцов 39-річний кінорежисер Олег Сенцов, уродженець Сімферополя, економіст за освітою, який був активістом Автомайдану і розвозив продукти українським військовим, заблокованим на півострові «зеленими чоловічками». Його - разом з 25-річним студентом-географом, відомим у Криму активістом Олександром Кольченком - звинуватили в тероризмі і незаконному придбанні та зберіганні вибухівки. Незважаючи на широку міжнародну кампанію на захист Сенцова і Кольченка за участю всесвітньо відомих діячів мистецтва, незважаючи на протести міжнародних правозахисних організацій та вимоги ПАРЄ звільнити цих двох, російський маріонетковий суд, фактично керований диктаторським режимом Путіна, у серпні цього року засудив хлопців до тривалих термінів тюремного ув'язнення. Але насправді офіційних українських бранців, яких Кремль утримує у своїх катівнях, дев'ятеро. Практично всіх цих людей, здебільшого молодь, було затримано навесні 2014-го нібито за підозрою у терактах і вбивствах. Їхні адвокати та українські дипломати одностайні в тому, що звинувачення безпідставні, а в основі всіх справ - політичні мотиви. Серед них - представник центрального штабу «Правого сектора» 51-річний Микола Карпюк, соратник убитого в березні 2014 року Сашка Білого (Музичка). Його в березні 2014-го викрали ФСБшники і вивезли до Росії. Потім звинуватили у бандитизмі. Серед ув'язнених - і 25-річний львівський студент-юрист Юрій Яценко. Його - нібито за контрабанду та незаконне зберігання вибухівки - затримали у травні в російському місті Обоянь Курської області. 34-річного викладача-історика Олексія Чирнія звинуватили в тому, що він автоматично отримав громадянство Росії, оскільки офіційно не відмовився від нього після анексії Криму. Але головне обвинувачення - все той же тероризм і незаконне зберігання вибухівки. Не пощастило і 24-річному весільному фотографу, уродженцю Сімферополя Геннадію Афанасьєву, юристу за освітою, який брав участь у проукраїнських мітингах у Криму: він теж, виявляється, на думку російської сторони, терорист, якого треба запроторити до в’язниці як мінімум на 7 років. У цій же «компанії» - і 41-річний журналіст Станіслав Клих, історик за освітою, активний учасник Майдану. Інформації про те, за що його заарештували, немає. А ось 32-річного жителя одного з сіл на Луганщині Сергія Литвинова, якого заарештували в Ростовській області, куди він потрапив у пошуках зубного лікаря, росіяни звинувачують у застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни. Мовляв, партизанив, клятий хохол... Разом з тим російські правозахисники, зокрема Олена Васильєва, стверджують, що наших людей у катівнях російських в'язниць набагато більше: кількість кинутих до російських буцегарень українців обчислюється навіть не десятками - сотнями. І за кожним українським полоненим режиму Путіна - понівечена доля не лише цих людей, а й життя в режимі очікування їхніх рідних, близьких та друзів. Чи вдасться їм, враховуючи те, як поводиться РФ по відношенню до України та українців, домогтися звільнення ні в чому не винних родичів, які опинилися у поганий час у не менш поганому місці? Чи вийде довести очевидні речі, якщо рашистська судова машина ні про що навіть чути не хоче, виконуючи поставлені перед нею завдання? І які цілі насправді переслідує Володимир Путін, домагаючись - через свої ручні суди - вироків для українських політв'язнів? Що він хоче цим показати світові (про Україну у цій ситуації мова вже не йде - її громадянами просто вирішили скористатися у своїй геополітичній грі, чого не заперечує світова громадськість)? Саме в цьому і спробувала розібратися «Аналітична служба новин». Знову про Мінські домовленості Звільнення українських громадян та їхнє повернення з Росії має і буде регулюватися Мінськими домовленостями. Угоди повинні поширюватися не лише на політичних полонених РФ, а й на людей, які перебувають у полоні у бойовиків, упевнений директор агентства моделювання ситуацій Віталій Бала. «Є період часу, у який так чи інакше треба спробувати дотриматися їх виконання, - роз'яснює АСН політолог. - Я сподіваюся, що буде вирішуватися питання українських громадян, які перебувають у Російській Федерації, в контексті їхнього звільнення та повернення на українську територію». Експерт зазначив, що складно оцінювати, наскільки правильними чи неправильними є дії української сторони в процесі переговорів, оскільки ми бачимо лише публічний їх аспект, наголосивши при цьому, що Мінські домовленості поширюються і на тих полонених, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Що Росія, утримуючи у своїх катівнях заручників, грубо зневажає права людини, акцентував голова постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі, член парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Артур Герасимов. «Тема звільнення заручників не вщухає ні на хвилину, - пояснив він «Аналітичній службі новин». - Окрім як публічно, дуже серйозна робота ведеться зі звільнення заручників, захоплених на території України, і тих, які утримуються терористичними угрупованнями чи вивезені на територію РФ непублічно». При цьому нардеп зауважив, що ситуація із заручниками, особливо з тими, які утримуються в РФ, не має нічого спільного з такими речами, як правосуддя чи справедливість. Це, за словами Артура Герасимова, «чіткі політичні речі, які впроваджуються всупереч законодавству і здоровому глузду. Ми бачили висновки суду щодо Сенцова і Кольченка. У той час я був на одній з міжнародних сесій Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі - і там обурені були абсолютно всі. Адже права людини - ключове питання для будь-якої цивілізованої країни. А РФ тими вироками показала, що до цивілізації їй далеко, і кожен день усе далі й далі. Крім того, у справі Надії Савченко будь-які спроби показати правду одразу ж натикаються на неймовірний опір суддів, які ведуть справу. І подивіться процесуально - нічого не робиться без затвердження ззовні». Але, впевнений голова постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співпраці в Європі, «людей буде звільнено, оскільки це - один з ключових пунктів Мінських угод. А зустріч у Парижі мала дуже важливий результат: Путіна дуже жорстко повернули до виконання Мінських угод». Політичні «ігрища» з позиції сили При всьому при цьому не можна забувати, що політичні бранці Росії - далеко не всі українські громадяни, які перебувають сьогодні в полоні, зазнають знущань і навіть тортур. Вирішувати свої питання за допомогою захоплення заручників намагаються і бойовики. Причому уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко звертає увагу на те, що бойовики часто висувають Україні неприйнятні умови, тоді як на питаннях звільнення заручників спекулювати можна. «Процес цих переговорів украй складний, - говорить народний депутат АСН. - Нині, за даними СБУ, в полоні залишаються понад 150 українців. З них 62 людини - цивільні, решта - військові. Як мінімум 10 українців утримують у російських в'язницях. Попереду велика робота, в тому числі й дипломатів, щоб усіх звільнити». Геращенко наголосила, що за час роботи гуманітарної підгрупи мінської Тристоронньої контактної групи було звільнено 60 осіб. «Бойовики часто шантажують Україну питанням заручників, - роз'яснює Ірина Геращенко. - Є спроби прив'язати їхнє звільнення до набуття чинності закону про амністію, що не відповідає Мінським угодами. А я хочу зауважити, що українські військовослужбовці незаконно утримуються бойовиками в катівнях: вони не скоювали злочинів». Ні в кого давно не викликає сумнівів той факт, що Росія використовує українських заручників насамперед для своїх політичних ігор. «Звільнення українських політв'язнів у РФ - це питання політичної волі. Держава має у своєму розпорядженні не лише юридичні норми. Вона може використовувати і фактор зовнішнього тиску за кордоном. Однак поки що якоїсь особливої ​​активності в лобіюванні цього питання від України немає», - акцентує на цьому моменті у розмові з кореспондентом АСН політичний експерт Андрій Золотарьов. За його словами, для звільнення своїх громадян з російських в’язниць Україна повинна використати юридичні механізми, специфічні інструменти спецслужб, а також тиск за допомогою громадської думки, оскільки «у країнах Заходу це вважається істотним фактором впливу. Наприклад, українська діаспора може пікетувати посольства Росії в різних країнах». Що Росія розуміє лише мову силового тиску, у даному випадку - економічного, запевняє і народний депутат Руслан Сольвар. Ставлення до полонених є своєрідним тестом на цивілізованість для будь-якого суспільства. Саме тому в Україні захопленим бойовикам надають медичну допомогу, а в «ЛНР» і «ДНР» над полоненим знущаються, зазначає він. «Що стосується політичних в'язнів, - говорить політик, - то там поводяться з ними не менш цинічно. Кремль тим самим демонструє всьому світові, що для нього не існує жодних правил і законів дипломатії. Чого лише вартий суд над моєю колегою, депутатом Надією Савченко. Переконаний, такий рівень цинізму Москва використовує як додатковий засіб тиску під час переговорів щодо Донбасу». А тому, вважає Руслан Сольвар, «питання заручників можна вирішити за допомогою санкційного тиску з боку наших європейських та американських партнерів». Економічні важелі тиску Як розвиватимуться події далі, експерти однозначно стверджувати не беруться. Швидше за все, президент РФ Володимир Путін найближчим часом спробує «виставити політичних заручників на торги», вважає політолог Володимир Цибулько. «Судячи з усього, резерви у Російської Федерації закінчуються. Про це свідчить той істеричний намір прорватися до Вашингтона. Можна вважати, що Путін спробує зараз виставляти на торги й політичних заручників також. Юридичними інструментами ми їх не звільнимо, тут або спецоперації проводити, або робити ще жорсткіше - за допомогою західних партнерів тотально заарештовувати російське майно. Це і стане підставою для видачі політичних в'язнів. Зараз треба говорити іншою мовою», - сказав Цибулько АСН. При цьому політолог зазначив, що затриманих в Україні спецназівців Єрофєєва і Александрова Росія не мінятиме - вони для неї вже не існують. А Україна, наголосив він, «цінує життя кожного свого громадянина, кожного свого солдата, і поки вона буде вірною цим принципам, доти у нас буде шанс. Але при цьому українська сторона діє вкрай пасивно. В принципі, думаю, в України було достатньо ходів - і політичних, і мілітарних, - аби змусити Путіна поводитися так чи інакше. Логіка ж поведінки України зводиться до того, щоб по максимуму витримувати паузу доти, доки Путіна не поставить на коліна економіка». Водночас експерти майже одностайні в думці, що українські заручники Кремля - ​​лише пішаки у великій геополітичній грі і як такі Росії насправді не потрібні, але відпустити їх означатиме для РФ визнання власної поразки. «Росія йде на антигуманні, антилюдські та антиправові міри і зазнає критики міжнародного співтовариства, але, тим не менш, наполягає на своєму і намагається довести цю свою правоту, - роз'яснює АСН політичний експерт Юрій Кочевенко. - У першу чергу перед власними громадянами. Дії спрямовані на те, щоб довести російської громадськості, що їхнє діло - праве. Звільнення Сенцова або Савченко рівнозначне тому, що вони зізнаються у своїй неправоті, а це викличе сумнів у масах і підірве і без того хиткий авторитет уряду». При цьому, враховуючи сьогоднішню обстановку, значно меншою мірою заручники є важелем тиску на Україну, запевняє політолог. Біда в тому, що конфлікт з Росією, незважаючи на якусь видимість миру, коли не працює велика артилерія, не вичерпано - і те, що зараз немає активних бойових дій, на жаль, не говорить про кінець війни. Навпаки, у зв'язку з тим, що гаряча фаза воєнного зіткнення відійшла на другий план, інформаційна та ідеологічна боротьба зараз виходить на перший. А оскільки населення Росії частково втрачає інтерес до цього конфлікту, кремлівська верхівка, заваривши цю кашу, намагається утримати цей інтерес у будь-який спосіб. «Вони в нашій особі борються з якимось злом, - зазначає Юрій Кочевенко. - Їхній уряд суспільству на протверезіння не хоче дати й найменшого шансу. А заручники – всього-на-всього пішаки у великій геополітичній грі. Доки існуватиме цей режим, Росія гратиме в цю гру до кінця». Але, незважаючи на це, завдання нашої дипломатії, за словами експерта, - не дати фокусу зміститися повністю і все-таки залучати світову громадськість до контролю за подіями. Україні зараз розраховувати нема на кого, тому рятувати наших громадян зобов'язаний наш уряд. Міжнародна думка тут важлива, але питання - у ступені та інтенсивності цього впливу. Річ у тім, акцентує він, що «РФ не закритий острів, який може прожити сам по собі. Санкції відчутно вдарили по її економіці. Але глибші санкції і велика міжнародна ізоляція могла б і спрацювати. І це був би шанс протверезити суспільство, адже в цілому і еліті Росії не сподобається картина, але світове суспільство активних дій поки що робити не хоче, а увага стрімко переходить з України на Сирію». Заручники власної маячні Насправді з кожним днем ​​стає дедалі очевидніше ще й те, що Росії давним-давно невигідна сама наявність політичних заручників, але діє вона за інерцією, не допускаючи навіть думки про те, щоб зробити хоча б спробу визнати помилковість власних дій. А що при цьому страждають ні в чому не винні люди, нікого в цій країні просто не цікавить, - Кремль визнає лише право сили, і нічого більше. Тим не менш, зазначає голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран, справи українських заручників у РФ - це та публічність, яка не потрібна Росії, але незабаром їй усе ж таки доведеться розв’язати цю проблему. «Тих людей, які стали заручниками на окупованих територіях і зараз перебувають у полоні терористів, з полону треба визволяти, але зараз це не викликає формально жодного міждержавного резонансу, оскільки Росія від цього процесу публічно відгороджується, - розставляє крапки над «і» політолог. - Що стосується тих, хто перебуває в РФ, то там усе складніше, оскільки справи мають бути публічними. Таке звільнення має бути публічно висвітлене. Сам дискурс щодо наявності українських заручників не вигідний Росії, і рано чи пізно цю проблему буде вирішено. Але для РФ треба зробити це так, щоб це не виглядало як помилка, тому можливий варіант розміну заручників на тих, хто потрапив у полон до української армії». У свою чергу політичний експерт Центру суспільних відносин Євген Магда, який запевняє, що Росія стала заручницею тієї маячні, яку сама ж і транслює, не такий оптимістичний, вважаючи, що Російська Федерація не скоро відпустить заручників. «Не думаю, що це буде масовим процесом, оскільки сьогодні у фокусі люди, які мають певний політичний потенціал, і Росія, безумовно, не зацікавлена ​​у їх поверненні, бо таке повернення буде показником її слабкості. Тому тягнутимуть і ухилятимуться до останнього», - переконаний Євген Магда, водночас розглядаючи утримання Кремлем українських політичних в'язнів як важіль впливу на наш уряд, що, по суті, є одним з елементів нав'язаної нам Росією гібридної війни, фактично інструментом політичної дестабілізації в Україні. На його думку, прохань Росія не слухатиме і самостійно заручників не поверне: «лише у результаті жорстких вимог від конкретних міжнародних організацій або шляхом обміну на захоплених російських військових, іншого способу практично немає, і нам потрібно відповідати силою на силу». Специфічні інструменти спецслужб, як зазначають окремі експерти, справді можуть вплинути на ситуацію, і Путін як ніхто інший розуміє це, але питання лише в тому, щоб внаслідок таких дій уберегти наших хлопців та дівчат живими і неушкодженими.
оформление ленты  Блог: 
Політика Євген Магда Партія влади повинна контролювати своїх публічних осіб Що стосується ситуації з В'ячеславом Соболєвим - депутатом від БПП, з приводу минулого якого в соцмережах піднявся галас, то її можна розглядати з кількох боків. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Євген Магда. «Моя позапартійна позиція - партія влади повинна контролювати своїх публічних осіб, у даному випадку - кандидатів у депутати столичної обласної ради. Друга позиція: приємно, що партія відреагувала на критику виборців у соцмережах. Третє: зрозуміло, що на місцевих виборах жодна політична сила, якщо вона висуває більше десяти кандидатів у масштабах країни, не буде стерильною і не зможе бути бездоганною», - розповів Магда. За словами експерта, в такому разі необхідно порушувати питання про те, наскільки політичні сили взагалі відповідальні. «Виборчий закон на сьогоднішній момент усе створив для того, щоб депутати місцевих рад могли б обиратися виключно від політичних сил (за винятком сіл та селищ). Тому, якщо депутат БПП, від якого він балотується, то потрібно передбачати перспективу подібного розвитку подій», - зазначив політолог. За словами Магди, норми закону вже не передбачають зняття з виборів Соболєва, оскільки бюлетені вже мають бути віддрукованими. «Але закон передбачає можливість відкликати депутата рішенням політичної партії. Якщо владою вирішено повністю обкатати всі норми закону, так би мовити, і подивитися, як вони працюють, то це її право», - резюмував Магда.
Політика Порошенко закликає прискорити дії, спрямовані на отримання безвізового режиму з ЄС Президент Петро Порошенко наполягає на необхідності прискорити завершення виконання Плану дій з лібералізації візового режиму з Європейським союзом. Про це він заявив під час засідання Національної ради реформ, повідомляє прес-служба глави держави. Він нагадав, що до 9 листопада МЗС України має надати європейцям всю інформацію про виконання цього плану, і закликав уряд та парламент скоординувати дії для забезпечення реалізації взятих Україною на себе зобов'язань. Порошенко зазначив, що парламент повинен завершити роботи за напрямками, де ще є відставання у виконанні рекомендацій Європейської комісії, - з боротьби з корупцією та організованою злочинністю, питань дискримінації та внесення необхідних змін до Трудового кодексу. «Йдеться про долю України, про те, щоб дати всім українцям, хай би за які партії вони голосували, право без віз подорожувати по країнах Європейського союзу», - заявив Президент.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,3159511089325-/ /-pc-/
Top