counter
Архів Повернутись назад 19 Вересня 2016
19 Вересня
Суспільство оформление ленты  У Бразилії пройшло закриття Паралімпійських ігор 2016 (фото, відео) На головному стадіоні «Маракана» в Бразилії пройшло урочисте закриття Паралімпіади-2016. Фотографії були опубліковані в Twitter офіційним комітетом Олімпійських та паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. Глава Міжнародного паралімпійського комітету Філіп Крейвен подякував жителям Бразилії за організацію Ігор, а також за теплий прийом. Наприкінці звернення він заспівав пісню і оголосив Паралімпійські ігри 2016 офіційно закритими. Прапор Паралімпіади був переданий представникам наступних Ігор у Токіо. Честь нести український прапор на закритті Паралімпійських ігор довірили футболістові Тарасу Дутко, учаснику п`яти Паралімпіад, багаторазовому чемпіону світу, Європи та Паралімпійських ігор. Нагадаємо, Україна завершила Паралімпіаду на третьому місці з 117 медалями.
Політика Партія Ангели Меркель втратила більшість у берлінському парламенті У Берліні пройшли вибори в регіональний парламент, за результатами чого поточна коаліція соціал-демократів і християнських демократів Ангели Меркель втратила більшість голосів. Про це інформує Spiegel. На виборах перемогла Соціал-демократична партія, яка набрала 21,6% голосів, що на 6,7% менше, ніж на виборах 2011 року. На другому місці Християнсько-демократичний союз - 17,6% (-5,75%). Для партії Ангели Меркель - це історичний антирекорд на виборах парламенту. «Ліві» стали третіми, отримавши 15,6% голосів, поліпшивши минулий результат майже на чотири відсотки. Майже стільки ж набрали «зелені» - 15,2% (-2,45). Правопопулістська «Альтернатива для Німеччини», яка вперше брала участь у виборах, теж потрапляє в парламент, набравши 14,2% голосів. Шостою партією стала Вільна демократична партія - 6,7% (+ 4,9%).
За кордоном оформление ленты  Російський літак протаранив польський в аеропорту Варшави Літак російської авіакомпанії «Аерофлот» на аеродромі варшавського аеропорту імені Шопена зіткнувся з польським лайнером компанії SprintAir. Про це передає TVN24.PL. В результаті інциденту, який стався напередодні, 18 вересня, постраждалих немає. Але рейс до Москви був затриманий до 8 ранку. На борту літака авіакомпанії «Аерофлот» перебувало близько 100 пасажирів. Пілоти Airbus 320 вирулювали на зліт і зачепили крило меншого літака авіакомпанії SprintAir. Інцидент стався не в самому аеропорту. Літак SprintAir був порожній. Пасажири перебували в російському літаку, але постраждалих немає. Пасажири поскаржилися, що «Аерофлот» не надав жодної інформації про наступний рейс і не запропонував готель або гарячу їжу. Лише у другій половині дня пасажирам запропонували талони на гаряче харчування.
Суспільство Назад до Сталіна: Путін вирішив відродити Міністерство держбезпеки До 2018 року в Російській Федерації планують створити Міністерство держбезпеки. Про це пише «Коммерсант». За інформацією видання, йдеться про фактичне повернення ФСБ функцій Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР. До складу цієї структури увійдуть Служба зовнішньої розвідки, а також більшість підрозділів Федеральної служби охорони (ФСО). Передбачається, що співробітники відомства будуть супроводжувати і забезпечувати розслідування кримінальних справ, а також здійснюватимуть процесуальний нагляд за ними. Раніше ці функції виконувало головне управління процесуального контролю Слідчого комітету Росії, воно вже майже ліквідовано. Міністерство займатиметься забезпеченням власної безпеки в силових і правоохоронних структурах РФ.
Суспільство оформление ленты  Чорнобильці під Радою протестують проти ліквідації пенсій і пільг Близько ста осіб зранку 19 вересня зібралися на мітинг під будівлею Верховної Ради України з плакатами: «Ліквідатори вимагають повернення пенсій», «Влада, не знищуй чорнобильців!», «Герої Чорнобиля врятували країну, яка їх добиває!». Серед учасників мітингу переважно люди похилого віку, деякі - з орденами. Про це передає кореспондент АСН. Чорнобильці вимагають скасування постанови Кабміну №1210 від 23.11.2011, а також - прийняття законопроекту про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо пенсійного забезпечення - №4442). Проект закону пропонує «встановити розміри мінімальних пенсійних виплат, додаткових пенсій і компенсацій в залежності від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність», - наголошується в пояснювальній записці до документа.
Економіка Гройсман зауважив, що економіка оживає і закликав рухатися швидше Економіка України оживає, але потрібно прискорювати ці темпи та підвищувати її зростання. Про це прем`єр-міністр Володимир Гройсман сказав під час виступу на Всесвітньому комунікаційному форумі Київ-2016, передає кореспондент АСН. «Сьогодні ми бачимо, що економіка нашої країни починає оживати, але нам треба підвищувати це зростання. Ми маємо рухатися набагато швидше, ніж будь-хто на нашому місці. В такому достатньо спокійному плановому режимі. В нас немає часу… Тому наше завдання - рухатися швидко, але ефективно», - заявив Гройсман. Серед пріорітетних завдань уряду – забезпечити зростання економіки та розвиток країни. «Наш уряд, який було сформовано 5 місяців тому на тлі серйозної політичної, економічної кризи, визначив для себе кілька важливих завдань», - сказав він. Зокрема, за його словами, необхідно зупинити кризу, прийняти всі антикризові заходи, які дозволять зупинити ті непрості процеси, які відбувалися. «Наступна позиція, ми повинні забезпечити зростання, ми повинні забезпечити розвиток нашої країни», - наголосив голова уряду.
Політика Яценюк закликає підтримати заяву про нелегітимність Держдуми РФ «Народний фронт» закликає Верховну Раду підтримати заяву про нелегітимність Держдуми РФ і відповідне звернення до міжнародних партнерів. Про це заявив лідер політичної партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк на брифінгу в понеділок, 19 вересня, передає кореспондент АСН. «Спільна позиція всіх західних партнерів про невизнання легітимності Державної Думи РФ буде ще одним свідченням того, що ніхто її не визнає і не визнає незаконну анексію Криму. Більш того, незаконна окупація півострова потягнула за собою незаконність вищого законодавчого органу Російської Федерації», - сказав він. За словами Яценюка, «Народний фронт» закликає парламент підтримати заяву Верховної Ради України про невизнання легітимності Державної Думи Російської Федерації і засудження проведення так званих виборів в Держдуму РФ, а також «про звернення до Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організацій з тим, щоб світ не просто засудив вибори в Державну Думу, але і приєднався до української позиції про нелегітимність цього органу, який був обраний Кремлем з порушенням всіх норм міжнародного права ». Фракція «Народний фронт», підкреслив він, зареєструвала проект відповідної постанови.
Суспільство оформление ленты  18% опитаних читачів АСН вірять версії Лещенка про походження грошей на його квартиру - результати опитування У понеділок о 12:00 голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник представить пресі результати розслідування законності коштів на придбання елітної квартири народного депутата Сергія Лещенка, проведеного НАБУ. Тим часом інформаційне агентство АСН провело на сайті власне бліц-опитування, щоб зрозуміти - якій з існуючих основних версій джерела походження вищезазначених грошей наші читачі вірять найбільше. Отже, з більш ніж 700 читачів більшість вважає, що гроші народний депутат отримав «від олігарха» - 39% тих, хто проголосував. 18% осіб, які взяли участь у голосуванні на сайті АСН, вірять версії самого Сергія Лещенка про те, що цю суму було позичено у друзів і партнера. Ще 25% - вважають, що народний депутат цілком міг накопичити подібну суму, істотно заощаджуючи. 11% тих, хто проголосував, дотримуються думки, що нардеп Лещенко міг заробити цю суму на грантах. 7% читачів вважають, що на квартиру Лещенко «чесно заробив в «Українській правді». Всього в голосуванні взяв участь 731 читач АСН.  
Політика БПП на вечірньому засіданні розгляне проект Держбюджету-2017 БПП проведе вечірнє засідання, на якому Кабмін представить депутатам проект Бюджету-2017. Про це в інтерв`ю журналістам 19 вересня перед початком погоджувальної ради повідомив голова фракції БПП Ігор Гринів, передає кореспондент АСН. «Сьогодні ми будемо розглядати його на засіданні фракції. Уряд його представлятиме. Ми представимо своє перше враження про нього. Є кілька пріоритетів у проекті, які можна виділити. Перший пріоритет - це освіта. Там передбачено істотне збільшення зарплат вчителям. Другий пріоритет - це сектор безпеки. У бюджеті на наступний рік передбачено суттєве збільшення на армію. Третій - це дорожнє будівництво... Це три речі, які відразу впадають в очі. Природно, це передбачає нові витрати з бюджету», - зазначив він. При цьому голова фракції БПП закликав йти step by step у процесі розгляду бюджету.
Події На кордоні з Росією затримано громадянина Узбекистану з прихованою камерою Громадянин Узбекистану за завданням міграційної служби Росії на приховану камеру знімав відео на кордоні, передає прес-служба Держприкордонслужби України. Громадянин Узбекистану, який займався збором інформації на кордоні за допомогою прихованої камери, був затриманий 19 вересня. За інформацією прикордонників, чоловік 1991 р.н. прямував в Україну через пункт пропуску «Плетенівка». Під час спільного огляду з представниками СБУ та фіскальної служби у нього на сорочці на місці ґудзика була помічена прихована камера, від якої йшов дріт до пристрою накопичення інформації, що був у кишені. В іншій кишені було знайдено пристрій для аудіозапису. За словами затриманого, пристрої для відео- і аудіозапису він отримав від працівників міграційної служби Росії, коли був затриманий за перевищення терміну реєстрації на території зазначеної держави.
Суспільство На Донеччині під суд відправлять працівницю поліції, яка на смерть збила свою подругу У Донецькій області судитимуть жінку-поліцейського, яка, перебуваючи за кермом автомобіля в стані алкогольного сп`яніння, на смерть задавила свою знайому. Про це повідомили в прокуратурі Донецької області. Цей обвинувальний акт прокуратурою Донецької області направлено до суду для розгляду по суті. Дії обвинуваченої кваліфіковані за ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого). Нагадаємо, трагедія сталася 27 липня 2016 року в одному з гаражів автогаражного кооперативу «Юпітер» міста Краматорська. 38-річна жінка - рядовий патрульної служби поліції, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, скоїла наїзд на 35-річну подругу. Від отриманих тяжких тілесних ушкоджень потерпіла загинула на місці.
Суспільство Радикали вимагають оприлюднити новий Меморандум з МВФ В Радикальній партії вимагають оприлюднити новий Меморандум з Міжнародним валютним фондом. Про це на погоджувальній раді керівників парламентських фракцій заявив голова фракціі «РП» Олег Ляшко, передає кореспондент АСН. «Чому й досі не оприлюднено Меморандум, підписаний між МВФ та урядом? Чому ви й досі вважаєте, що можна не інформувати українців щодо зобов'язань в обмін на взяті кредитні ресурси, на 1 млрд $?.. Це продаж земель, це підвищення пенсійного віку та продовження підвищення тарифів... Це абсолютно неприйнятні антисоціальні зобов`язання», - заявив він. Ляшко наголосив, що «українці мають право знати: на яких умовах вони мають повертати ці гроші». Нагадаємо, раніше заступник голови фракції «Батьківщина» Іван Крулько повідомляв, що уряд підписав «таємний» Меморандум з МВФ. 
Політика В ЮНЕСКО розповіли про масові порушення в окупованому Криму В анексованому Росією Криму після окупації спостерігаються масові порушення прав людини і свободи ЗМІ. Про це йдеться в доповіді ЮНЕСКО за результатами моніторингу ситуації в Криму. «Після незаконної окупації Росією ситуація на півострові в сфері компетенції ЮНЕСКО продовжує погіршуватися. В інформації української сторони і партнерів ЮНЕСКО наводяться конкретні факти, які свідчать про масовий і систематичний характер порушень прав людини на Кримському півострові, зокрема репресії, насильство і дискримінація корінного кримськотатарського народу і етнічних українців», - повідомили в організації. За даними ЮНЕСКО, на півострові зафіксовані факти незаконного закриття українських станцій телемовлення, атаки на незалежних журналістів і місцеві теле- і радіостанції, в передачах яких звучали опозиційні точки зору. Організація називає однією з головних причин відсутність дієвого міжнародного контролю за ситуацією в окупованому Криму, примусове застосування вимог законодавства РФ і політики нетерпимості і дискримінації за ознаками етнічного походження і релігії. Раніше повідомлялося, що Президент Петро Порошенко сподівається, що в ході Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку буде прийнята резолюція про порушення прав людини в окупованому Росією Криму.
Економіка Тимошенко почула від львів`ян, що вони «за повернення злочинної влади» Про це на погоджувальній раді 19 вересня заявила голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, передає кореспондент АСН. «Я вимагаю круглого, публічного столу з урядом, Президентом, Верховною Радою! Бюджет на 2017 рік приймати неможливо, це страшний Бюджет», - заявила вона. Тимошенко наголосила, що «вперше почула від людей про те, що якщо демократична влада не може управляти, то нехай повертає назад злочинну владу... Є загальна думка у людей у Львові, що це геноцид людей... Тому необхідно припинити цей обман». Голова «Батькивщини» підкреслила, що «основний обман - це проект Бюджету на 2017 рік... Надуті показники бюджету рівнем інфляції та падінням гривні... Там немає ніякого підвищення соціальних стандартів. Це бюджет обману та подальшої бідності людей», - сказала вона. Тимошенко вимагає від уряду оприлюднити Меморандум з МВФ, який став основою для підготовки Бюджету на 2017 рік, передбачає підвищення пенсійного віку, тарифів та «чорну приватизацію».
Економіка Уряд оприлюднить тексти усіх меморандумів з МВФ Уряд оприлюднить тексти всіх меморандумів з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це на погоджувальній раді 19 вересня заявив перший віце-прем`єр Степан Кубів, передає кореспондент АСН. «Минулого тижня МВФ дав чіткий сигнал, щоб уряд разом із Верховною Радою, Президентом за декілька місяців відновили співпрацю та отримали $1 млрд. Хочу підкреслити, що до підписання угоди разом із меморандумом з МВФ велися непрості перемовини. Хочу сказати принципово. Усі меморандуми з МВФ, які були підписані урядами, обов`язково будуть оприлюднені в інформаційному просторі. Ми тільки зараз закінчимо переклад тексту, який має бути завізований відповідно до процедури підписання... По готовності він буде опублікований», - заявив він. Нагадаємо, що дві фракції «Батьківщина» та «Радикальна партія Олега Ляшка», а також депутатські групи, на засіданні погоджувальної ради заявили про неприпустимі умови нового меморандуму з МВФ щодо підвищення пенсійного віку, тарифів та продажу землі.  
Політика Лещенко отримав кошти на придбання квартири з чотирьох джерел - НАБУ Народний депутат України Сергій Лещенко отримав кошти на придбання квартири з чотирьох джерел. Про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник під час прес-конференції, передає кореспондент АСН. За його словами, перевірка показала, що квартира була придбана на кошти, які надійшли з чотирьох джерел. «Перше і основне – 3 млн 770 тис. – це отримана позика паном Лещенком від Олени Притули (головного редактора «Української правди»). 77 тис. доларів США, що дорівнює 1 млн 998 тис. грн, зняті кошті з депозитів, які оформлені на матір Лещенка – Лещенко Тетяну Яківну, 150 тис. гривень отримано від цивільної дружини Топольської», - сказав він. Ще одна частина коштів – у розмірі приблизно 1 млн 780 тис. грн, як зазначив директор НАБУ, - це особисті заощадження Лещенка. Нагадаємо, що 18% опитаних читачів АСН вірять версії Лещенка про походження грошей на його квартиру.
Економіка Бюджет на 2017 рік може бути прийнятий через 2,5 місяця Про це на погоджувальній раді 19 вересня заявив перший віце-прем`єр Степан Кубів, передає кореспондент АСН. «Консолідація дій уряду, Президента та Верховної Ради дає реальні позитивні зміни в економіці... Уряд виконав свої зобов`язання щодо дотримання строків бюджетного процесу, проект закону про Державний бюджет на 2017 рік було подано 15 вересня до парламенту... Повторюю, що це проект бюджету. Комітети Верховної Ради мають стати основною площадкою для дискусій. Для цього ми маємо 2,5 місяця», - сказав він. Кубів підкреслив, що проект «є чесним... Він базується на реальних доходах та викатках. Ми готові це обгґрунтовувати, приймати пропозиції від наших колег... Але уряд не буде підтримувати пропозиціі, за якими стоять нечіткі розрахунки. Ми готові підтримати нові соціальні ініціативи, якщо будуть показані нові джерела надходжень... Ми не підтримуємо посилення податкового тиску на бізнес. Джерела наджодженнь мають бути реальними, ринковими, підкріплені законопроектами. У нас соціально орієнтований бюджет, а не бюджет проїдання», - сказав він. Уряд, з його слів, розраховує на конструктивний діалог з парламентом щодо Бюджету-2017 з урахуванням усіх строків, передбачених законодавством.
Суспільство Тимошенко: Уряд готує до продажу 1,5 мільйона га землі та ОПЗ Уряд готує до продажу 1,5 мільйона гектарів землі та Одеський припортовий завод. Про це на брифінгу у парламенті заявила голова «Батьківщини» Юлія Тимошенко, передає кореспондент АСН. «Сьгодні уряд на погоджувальній раді заявив, що тяжко-важко перекладає текст Меморандуму з МВФ... Це обман. У нас є текст Меморандуму, але ми не будемо його друкувати сьогодні. Підкреслюю, що лише сьогодні ми не будемо його друкувати. Це я підкреслюю для уряду», - заявила вона. За словами Тимошенко, пункт 38 Меморандуму з МВФ передбачає зобов`язання України щодо скасування мораторію на продаж землі. «Це призведе до того, що п`ять родин олігархів просто куплять українську землю... Я вимагаю від Президента України оприлюднити інформацію: скільки на його родину, на його підприємства оформлено землі в оренду? За нашою інформацію, це більше 1,5 млн га сільськогосподарської землі. Якщо у президента є інша інформація, то ми вимагаємо від нього оприлюднення цієї інформації щодо планів з продажу з молотка української землі, щоб усі зрозуміли, на користь кого відбувається продаж землі». Також у документі є пункт про «збреження 15% оподаткування для працюючих пенсіонерів... Та зобов`язання щодо підвищення пенсійного віку». Тимошенко додала, що Меморандум з МВФ передбачає тотальную приватизацію усіх портів та заводів, енергетичних підприємств. «Я вважаю, що під час війни президент мав би продати свій Roshen... Вже сьогодні поіменно відомо, що ключовий завод, який неможна продавати, це Одеській припортовий завод, ціна якого умисно втричі занижена, буде проданий, по суті, за безцінь», - підкреслила вона. Голова опозиційної фракції повідомила, що Меморандум передбачає також поступову «націоналізацію усіх великих банків... Тому ми вимагаємо оприлюднити інформацію щодо того, хто нестиме за це відповідальність».
Події оформление ленты  У Києві озброєний чоловік викрав сейф із офісу на Солом'янці У Києві в неділю вночі, 18 вересня, зловмисник викрав сейф з офісу в Солом'янському районі столиці. Про це повідомили в ГУ Нацполіції в Києві. За даними поліції, розбійний напад було скоєно близько 20 години. «У приміщення, яке орендував для роботи приватний підприємець, увірвався чоловік, який при собі мав предмет, зовні схожий на пістолет. Нападник помітив в офісі працівника і завдав йому одного удару в голову, від чого потерпілий знепритомнів», - заявили в поліції. Повідомляється, що нападник забрав із собою сейф, в якому були гроші, ноутбук і електровироби. За словами власника, в сейфі було 50 тис. гривень і 750 доларів. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 187 (Розбій) Кримінального кодексу України. Раніше повідомлялося, що минулого тижня в Києві четверо зловмисників увірвалися в офіс на Оболоні і, погрожуючи зброєю, почали вимагати гроші. Однак після того, як зловмисникам не вдалося відкрити двері до сейфу, вони втекли.
Політика Квартира Лещенка: НАБУ виявило низку адміністративних порушень Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) виявило низку адміністративних порушень, допущених народним депутатом Сергієм Лещенком при купівлі елітної квартири у центрі Києва. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник під час прес-конференції, передає кореспондент АСН. «Є ряд порушень, які, ми вважаємо, підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією», - сказав він.   Ситник наголосив, що, згідно зі ст. 23 закону України «Про запобігання корупції», особи, зокрема народні депутати, можуть приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, крім випадків, передбачених ч.1 цієї статті. «Відповідно до статті 1 закону про запобігання корупції, подарунок – це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надаються безоплатно або за ціною нижче мінімальної ринкової», - додав він.   «Договір позики, який укладений між Лещенком і Притулою від 31 серпня 2016 року, є безвідсотковим і укладений на десять років. Враховуючи, що на кредитному ринку України відсутні реальні можливості для отримання безвідсоткових кредитів, а найнижчим орієнтиром для кредитних ставок є облікова ставка НБУ у 15%, існують ознаки можливості отриманням народним депутатом Лещенком вигоди у вигляді безпроцентної позики, що не є загальнодоступною послугою», - пояснив Ситник. Директор НАБУ уточнив, що орієнтовно сума вигоди складає 188 тисяч гривень у 2016 році, якщо рахувати по ставці НБУ, і 565 тисяч гривень в кожному наступному році за умови зберігання облікової ставки в 15%, хоча не виключається, що вона може бути збільшена. На думку Ситника, такі дії підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 172 Кодексу України про адмінправопорушення.   Встановлено також, що Лещенко вказував у декларації про майно як народний депутат у 2014 та 2015 рр. місце проживання за адресою: місто Київ, вулиця Турівська, буд. 18/20, причому будь-яких членів сім’ї за цією адресою у декларації не включено.   Також за словами Ситника, члена сім`ї (матір) потрібно було також включати в свою декларацію і декларувати ті депозити, які були зараховані на її ім`я. «Тим більше сам пан Лещенко пояснює, що фактично це були його кошти, а мати лише управляла цими рахунками», - додав Ситник.   Раніше повідомлялось, що, за даними НАБУ, Лещенко отримав кошти на придбання квартири з чотирьох джерел.
Політика Вибори в Держдуму Росії не легітимізують окупантів на українській території - Freedom House Правозахисна організація Freedom House заявляє, що вибори депутатів Державної думи РФ в окупованому Криму не легітимізують російську владу на українській території. Про це Freedom House заявила на своїй сторінці в Facebook. На думку правозахисників, вибори, організовані Росією, - це фарс ціною прав людини і демократії в Криму. «Це «голосування» було яким завгодно, але тільки не вільним і справедливим. Жителі Криму не могли вирішувати, ні хто виграє вибори, ні хто стане нібито їхніми представниками», - заявив Роберт Герман, віце-президент з програм надання допомоги в надзвичайних ситуаціях і багатосторонніх ініціатив. Раніше повідомлялося, що 18 вересня в Росії відбулися парламентські вибори. За даними екзит-полів, з великим відривом на виборах в Держдуму перемогла провладна партія «Единая Россия».
Суспільство Fitch знизило рейтинг Києва з негативним прогнозом Агентство знизило рейтинг столиці через рішення відстрочити виплати за муніципальними борговими паперами, заплановані на грудень поточного року. Міжнародне агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг української столиці до рівня «СС» з «ССС», а також національний рейтинг - до рівня «BB + (ukr)» з «BBB (ukr)» з негативним прогнозом через рішення відстрочити виплати за муніципальними борговими паперами, які заплановані на грудень 2016 року. Про це сказано в заяві рейтингового агентства. «Київська адміністрація вирішила відкласти на рік виплати бондів на суму 1,915 млрд грн», - сказано в повідомленні. Fitch розцінює це рішення як дефолт, хоча рішення адміністрації Києва не передбачає списання частини основного платежу або зниження ставки купона.
Політика Інтерпол зняв з розшуку екс-главу МОЗ Богатирьову Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екс-міністра охорони здоров`я часів президента Віктора Януковича Раїсу Богатирьову. Про це повідомляє Еспресо.TV  з посиланням на директора департаменту комунікацій МВС України Артема Шевченка. У повідомленні наголошується, що станом на 2 вересня екс-глава МОЗ в міжнародному розшуку Інтерполу не значилась. Крім того, за даними видання, українське бюро Інтерполу не може надати інформацію щодо міждержавного розшуку Богатирьової через відсутність у Нацполіції України доступу до відповідного банку даних. Раніше повідомлялося, що судом внесено подання про заочне засудження Богатирьової і її співучасника Олександра Стащенка за фактом заволодіння бюджетними коштами на суму 6,5 млн гривень в процесі закупівель медичних препаратів та обладнання.
Політика МЗС України закликало розширити список санкцій через «виборів» в окупованому Криму Україна рішуче засудила і закликала не визнавати результати виборів в Державну Думу РФ в частині голосування на території окупованого Криму. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ (МЗС) України. «Результати голосування та повноваження чотирьох депутатів Державної думи, обраних в окупованому Криму за мажоритарною системою, і 225 парламентаріїв, обраних за пропорційною системою, є нікчемними і нелегітимними, що ставить під сумнів легітимність усієї Державної думи», - заявили в МЗС. У МЗС підкреслили, що Україна передасть всім міжнародним партнерам перелік осіб, безпосередньо причетних до організації виборчого процесу в Криму, і тих, хто брав участь у незаконних виборах, для внесення їх у санкційні списки. Раніше повідомлялося, що 18 вересня в Росії відбулися парламентські вибори. За даними екзит-полів, з великим відривом на виборах в Держдуму перемогла провладна партія «Единая Россия».
Економіка оформление ленты  Скільки заробили і скільки видобули газу найбільші компанії України - рейтинг 20 найприбутковіших газодобувних компаній України в 2015 році заробили в загальній сумі 4,5 млрд гривень. Про це свідчать дані аналітичного огляду ринку природного газу в Україні, який підготувала компанія Alliance Capital Management. Україна щорічно видобуває 2% своїх розвіданих запасів, але проблема в тому, що наші родовища газу маленькі і належать до категорії важковидобувних, тобто залягають на великих глибинах. Підвищення ж глибини буріння як на існуючих, так і на нових родовищах створює технологічні труднощі і вимагає значних додаткових капіталовкладень. Загалом же розвіданих запасів газу - 924 млрд куб. м, а сумарних потенційних ресурсів - 5,6 трлн куб. м. Загальні цифри Минулого року Україна скоротила видобуток газу на 1,4% (на 0,274 млрд куб. м) у порівнянні з 2014 роком - до 19,896 млрд куб. м. Гірше цих показників були лише цифри в 2009 році, коли видобуток газу впав на 5,3%. Основна частка падіння припадає на підприємства, що входять до НАК «Нафтогаз України», які скоротили видобуток на 4,9% (на 0,823 млрд куб. м) - до 16,032 млрд куб. м. Експерти вважають, що одна головних причин цього - корпоративний конфлікт між акціонерами компанії «Укрнафта» і НАК «Нафтогаз України». Резонансний публічний конфлікт спричинив за собою істотне зменшення інвестицій у видобуток газу, і як результат - минулого року обсяги виробництва у компанії знизилися на 13,6%, або 237 млн ​​кубометрів. Але святе місце порожнім не буває, так що приватні газовидобувні компанії, навпаки - збільшили обсяги виробництва на 16,4% (на 0,549 млрд куб. м), до 3,864 млрд куб. м. Вперше в історії частка приватних компаній перевищила 19% в загальному обсязі виробництва в країні. Топ-5 найуспішніших газовиків Отже - найприбутковіші  підприємства газодобувної галузі України в 2015 році. В цілому в рейтинг увійшло 31 підприємство газової промисловості. Найприбутковішою компанією галузі стала компанія «Нафтогазвидобування», що входить до групи «ДТЕК Нафтогаз». Прибуток компанії в 2015 році склав 5 043 500 тис. грн, а чистий прибуток 1 923 562 тис. грн. «Нафтогазвидобування» розробляє Семиренківське і Мачуське родовища, розташовані в Полтавській області. У 2015 році компанія видобула 1 304,645 млн куб. м газу і 45,319 тис. тонн газового конденсату. А в першому півріччі 2016 року підприємство збільшило видобуток газу на + 40%. Подібний підйом виробничих показників став можливим завдяки значним інвестиціям безпосередньо у видобуток газу, зокрема і в буріння надглибоких свердловин. Друге місце належить найбільшій газодобувній компанії України - «Укргазвидобування». Дохід компанії склав 21 952 760 тис. грн, а чистий прибуток - 660 998 тис. грн. Проте обсяг виробництва газу державною компанією «Укргазвидобування» минулого рокускоротився на 4%. Керівництво держкомпанії пояснило зниження низькими цінами, за якими компанії доводиться продавати газ для потреб населення, а також тим, що основні родовища компанії сильно виснажені. На третьому місці за розміром чистого прибутку перебуває компанія «Природні ресурси», що входить до групи Geo Alliance. В цілому група працює на 16 ліцензійних ділянках в семи областях, переважно в Дніпровсько-Дністровському басейні. Дохід компанії в минулому році склав 1 817 720 тис. грн, а чистий прибуток - 633 396 тис. грн. На четвертому місці - «Укрнафтобуріння» (входить до групи Приват). Розробляє Сахалінське газоконденсатне родовище в Харківській області. Її дохід у 2015 році склав 2 105 958 тис. грн, а чистий прибуток 485 000 тис. грн. Замикає п`ятірку лідерів - «Полтавська газонафтова компанія», якою володіє британська компанія JKX Oil & Gas. Дохід компанії склав 1 582 561 тис. грн, а чистий прибуток 278 342 тис. грн. Через брак інвестицій і виснаженість родовищ «Полтавська газонафтова компанія» в останні роки стабільно знижує виробничі показники. Компанія з кінця квітня поточного року почала імпортувати природний газ з Європи. Невеликі обсяги газу компанія продовжила імпортувати в травні і червні. В цілому, станом на кінець червня, «Полтавська газонафтова компанія» імпортувала в Україну 2 млн куб м газу.  
Події Прикордонники виявили мережу з переправлення крадених іномарок у Грузію Працівники Державної прикордонної служби України (ДПСУ) викрили кримінальну групу, яка займалася викраденням та вивезенням з України крадених дорогих іномарок, повідомили у відомстві. Відзначається, що в неділю, 18 вересня, в міжнародному пункті пропуску «Гоптівка» затримали крадений автомобіль Toyota Highlander. Прикордонники встановили, що незаконну «транспортну» угоду 28-річний українець мав здійснити у змові з іншим злочинцем, який слідував як пасажир. Викрадений позашляховик з використанням підроблених документів на право власності і управління чоловіки намагалися переправити до Грузії через територію РФ. Крім того, в ході оперативного відпрацювання було встановлено, що злочинець планував також вивезти в Росію з метою перепродажу Land Rover, який перебував в одному з українських міст. За даними ДПСУ, протягом останніх кількох місяців прикордонниками виявлено та припинено п'`ять спроб переправлення до Грузії крадених автомобілів.
Суспільство Дніпро відмовився приймати відходи зі Львова Дніпропетровська міська рада розірвала угоду зі Львовом на утилізацію твердих побутових відходів. Про це «Радіо Свобода» повідомили в міськраді. «Договори на надання послуг у сфері поводження з відходами, які були укладені попереднім керівництвом комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпропетровської міської ради з львівськими підприємствами, з 12 вересня 2016 року розірвані», - заявили в міськраді. Водночас у відомстві уточнили, що прийом твердих побутових відходів на полігон «Правобережний» під Дніпром «відбувається виключно на договірних засадах», а в роботі полігону «дотримується санітарно-захисна зона в 500 метрів від житлової забудови до зони складування твердих побутових відходів». Раніше повідомлялося, що жителі міста Синельникове перекрили дорогу в Дніпропетровській області через львівське сміття. За оцінками активістів та екологів, на полігон у Синельникове було завезено понад 600 тонн відходів. Синельниківський відділ поліції почав кримінальне провадження через ввезення на територію міського полігону сміття зі Львова.
Політика В ОБСЄ закликали терміново досягти режиму тиші на Донбасі Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ констатує зменшення кількості порушень режиму припинення вогню на Донбасі. Про це заявив перший заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг на прес-брифінгу в окупованому бойовиками «ДНР» Донецьку. «Після нового зобов`язання сторін припинити вогонь 1 вересня СММ зафіксувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню. Треба терміново досягти стійкого режиму припинення вогню», - заявив він. За словами представника СММ, на Донбасі ще присутні фактори ризику. Він також підкреслив, що сторони треба розвести сили і відвести озброєння від лінії зіткнення, завершити розмінування територій та забезпечити безперешкодний доступ спостерігачам СММ. «Сьогодні, в другу річницю підписання Мінського меморандуму, я закликаю сторони виконати те, про що вони домовилися і підписали. Якщо Мінські угоди будуть виконані - люди зможуть повернутися до нормального життя, і ті, хто підписав документи, - несуть відповідальність за їх реалізацію», - підкреслив Хуг.
Економіка У «Київенерго» прогнозують кризу неплатежів: не вистачатиме навіть на зарплатню працівникам Розрахунки споживачів через завищені тарифи «впадуть». Про це на засіданні круглого столу 19 вересня заявила фінансовий директор ПАТ «Київенерго» Тетяна Грязнова, передає кореспондент АСН. «Кожен рік, фактично до останнього дня перед початком опалювального сезону у підприємств теплокомуненерго немає номінацій на газ. Так само кожен рік НАК «Нафтогаз» зменшує тиск газу за борги, переводячи весь процес у ручний режим», - сказала вона. Грязнова прогнозує, що «цього року, коли має розпочатися опалювальний сезон, буде така сама ситуація. Тому ми увійдемо в опалювальний сезон саме так». При цьому не слід забувати, що новий опалювальний сезон розпочнеться з як мінімум удвічі вищими тарифами. «Тому слід очікувати, що розрахунки споживачів впадуть, бо тарифи насправді високі. Якщо будуть зростати борги за газ, то я думаю, що після опалювального сезону у підприємств теплокомуненерго навіть не буде коштів щоб розрахуватися зі своїми офісами. Це вже буде момент істини», - сказала вона.
Економіка Система субсидування не мотивує до енергозбереження - експерт Система субсидування уряду не мотивує до енергозбереження, а уряд підвищив ціну на газ навіть з випередженням графіка зобов`язань перед МВФ. Про це на засіданні круглого столу 19 вересня заявила координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко, передає кореспондент АСН. «Споживачі входять в опалювальний сезон із підвищеними тарифами. Ми підвищили ціну газу навіть з випередженням графіка зобов`язань перед МВФ... При цьому держава приділяє велику увагу системі субсидування. Ми вважаємо цю систему субсидування далеко не досконалою, бо вона не мотивує наших людей до енергозбереження», - сказала вона. За словами експерта, для безпроблемного проходження опалювальних сезонів «давно треба було створити фонд енергоефективності, чого очікували вже восени. Але поки підготовлена ​​тільки концепція створення цього фонду», - додала вона. За оцінками Бойко, основною проблемою є той факт, що політика держави щодо енергозбереження залишається неефективною. «Самі споживачі не мотивовані. Легше оформити субсидію, ніж думати, де і як отримати кредит на енергозберігаючі технології...».
Економіка На споживачів у жовтні чекає «комунальний шок» - нардеп Люди отримають шок через тарифи вже у жовтні. Про це на засіданні круглого столу 19 вересня заявила народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак, передає кореспондент АСН. «Якщо Уряд не втрутиться та не змінить формат примірника договору з НАК «Нафтогаз» на поставку газу, то «Нафтогаз» викрутить руки теплопостачальним підприємствам, і вони підпишуть договір на постачання тепла населенню з умовою про штрафні санкції з подвійною ставкою НБУ. Далі розпочнеться опалювальний сезон. І потім люди отримають шок по закінченню жовтня», - заявила вона. Бабак вважає, що не всі ще усвідомили, «що їхні рахунки за тепло будуть вдвічі збільшені у порівнянні з тим, що вони платили минулого року. З цього і розпочнеться опалювальний сезон... Зрозуміло, що опалення буде. Ніхто не дозволить, щоб дитячі садочки, лікарні та школи не опалювалися», - прогнозує вона. За її оцінками, не врятують ситуацію субсидії, обіцяні урядом, оскільки вони не монетизовані.   «Всі мають зрозуміти: субсидії - віртуальні. Чому їх не можуть запустити грошима? Бо грошей - 40 млрд грн (на 2016 рік, а на 2017 рік - планують виділити 52 млрд грн) на субсидії в бюджеті немає. Кого ми дуримо? Самі себе. Субсидії мають надаватися на особистий рахунок людини, щоб вона бачила, скільки вона має для розрахунку на комунальні послуги. Тоді вона буде розуміти: що вона може економити, а що ні», - підкреслила депутат.
Політика Франція не визнала вибори в Держдуму РФ на території окупованого Криму Франція не визнає легітимність виборів у Державну думу РФ на території тимчасово окупованого Криму. Про це повідомили в посольстві Франції в Україні. «Франція не визнає ні легітимність організації, ні результатів голосування, яке відбулося в Криму 18 вересня цього року. Наша позиція чітка і незмінна: як Європейський Союз і все міжнародне співтовариство, Франція не визнає незаконну анексію Криму», - заявили в посольстві. Раніше повідомлялося, що МЗС України закликав не визнавати результати виборів у Державну думу РФ в частині голосування на території окупованого Криму. Крім того, Україна передасть всім міжнародним партнерам перелік осіб, безпосередньо причетних до організації виборчого процесу в Криму, і тих, хто брав участь у незаконних виборах, для внесення їх у санкційні списки. Нагадаємо, що 18 вересня в Росії відбулися парламентські вибори. За даними екзит-полів, з великим відривом на виборах у Держдуму перемогла провладна партія «Единая Россия».
Економіка «Нафтогаз» розсилає договори з умовою штрафних санкцій в 21% - тепловики НАК «Нафтогаз України» досі не підписала договори з підприємствами теплокомуненерго на постачання газу. Про це повідомив президент міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Арсентій Блащук, передає кореспондент АСН.   «Строки дії старих договорів спливають 30 вересня. Треба підписувати нові договори. НАК «Нафтогаз» говорить, що буде підписувати договори лише на постачання газу для населення. Тобто бюджетна сфера на сьогодні залишається невизначеною. Ринку газу практично немає. Але щоб купити газ у іншого постачальника, треба все одно погасити борги перед «Нафтогазом», заявив Блащук. При цьому він прогнозує, що «початок опалювального сезону може розпочатися зі збитками, а без договорів - він взагалі може не розпочатися для деяких підприємств». «Зараз «Нафтогаз» розсилає договори з умовою штрафних санкцій в 21%» - повідомив він.  
Економіка Насалик обіцяє «приємно здивувати» українців вартістю електроенергії Міністерство енергетики та вугільної промисловості вже до 5 жовтня планує розробити Енергетичний баланс країни на 2017 рік. Про це під час запуску повітряної лінії електропередач повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик. «Ми приємно здивуємо українських громадян в цьому плані. Зазвичай цей баланс був у січні, лютому. А потім його постійно міняли, ми уже в жовтні його надамо. А от енергетичний баланс держави – це вже підстави для НКРЕ для формування загальних тарифів», - натякнув Насалик. Міністр повідомив, що запуск нової лінії електропередач дає можливість збільшувати частку атомної енергетики. «А збільшення частки атомної енергетики, безперечно, має відбитися на ціновій політиці одного кіловата. Від того, як буде створений  баланс на 2017 рік, і будуть підстави для НКРЕКП для розрахунку вартості кіловат/години як для промисловості так і для населення» - зазначив міністр. Водночас тимчасово в.о. директора ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» Всеволод Ковальчук уточнив, що більша частка атомної енергетики мала б здешевити вартість електроенергії для споживачів. «Загальний економічний ефект очевидний – чим більше атомної енергетики в балансі, тим дешевша кожна кіловат/година» - повідомив Ковальчук. Нагадаємо, 1 вересня 2016 року вкотре зросли тарифи на електроенергію для населення. Ті, хто споживає менше ніж 100 кВт, мусять платити 71,4 коп. за кВт-год. Тариф для тих, хто споживає від 100 до 600 кВт - 1,29 грн., понад - 600 кВт/год – 1,63 грн.
Економіка «Нафтогаз» поки не повідомив Міненергетики, яку кількість і за якою ціною закуповуватиме газ у 2017 році – Насалик Міністерство економічного розвитку заклало у бюджет на наступний рік середню закупівельну ціну на газ на рівні 6 686 грн за тисячу кубометрів. Про це у понеділок заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє кореспондент АСН. Водночас міністр поскаржився, що НАК «Нафтогаз», яка відповідає за закупівлю блакитного палива, досі не надала Міненергетики необхідної інформації для розрахунків. «Протягом трьох тижнів я подав в НАК «Нафтогаз» звернення, щоб мені сформулювали кількість об`єму, який закуповується, і ціну, за якою газ закуповується. Двічі дублював, ще раз озвучував це на Кабінеті Міністрів. За три тижні я відповіді не отримав. Я вже піднімав (питання. – Ред.) на Кабінеті Міністрів - чи це приватна конторка, чи це все-таки державна компанія?!» - заявив Насалик. Міністр енергетики додав, що у зв`язку з відсутністю інформації від НАК він не може точно сказати, якою буде ціна імпортного газу наступного року.
Суспільство оформление ленты  Луценко анонсував звільнення прокурора, який їздить на позашляховику за 1 млн грн Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що працівник  прокуратури Олександр Амплеєв, який підозрюється в корупційних діяннях, буде звільнений. Про це він повідомив в ході засідання комітету ПАРЄ з питань науки, освіти, культури та ЗМІ, передає «Українська правда». «Я думаю, що до кінця цього тижня він буде звільнений з прокуратури. Зараз відбуваються всі передбачені законом процедури. І його не стане», - зазначив генпрокурор. За даними його декларації, в 2015 році Амплеєв заробив 253,8 тисячі гривень, у нього немає ні квартири, ні будинку, ні власного авто. Однак попри це чиновник роз`їжджає на автомобілі престижної марки Toyota, вартість якого становить мільйон гривень. Нагадаємо, що журналісти програми «Схеми» провели розслідування щодо прокурора відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування і підтримки держобвинувачення управління нагляду за дотриманням законів органами фіскальної служби Департаменту нагляду в кримінальному провадженні ГПУ Олександра Амплеєва.  
Події Бійцю АТО, який застрелив товариша по службі, загрожує довічне ув`язнення У військовій частині Сухопутних військ, розташованій в с. Проходи в Дергачівському районі Харківської області, 28-річний військовий з автомата Калашникова застрелив товариша по службі, ще одного поранив. Йому загрожує довічне позбавлення волі в колонії суворого режиму. Про це пише 057. Інцидент стався о 21:30 у неділю. Військовослужбовці у вільний від служби час сиділи біля багаття. Між трьома товаришами по службі виник конфлікт, під час якого 28-річний підозрюваний схопив автомат і почав стріляти. Всі троє були призвані під час шостої хвилі мобілізації. Майже рік були в зоні проведення АТО. На початку жовтня вони мали бути звільнені в запас. Підозрюваний був затриманий у районі П'ятихаток. Він також був поранений. Зараз порушено кримінальну справу. Йому загрожує довічне ув`язнення. Чоловіком займається військова прокуратура Харківського гарнізону.
Суспільство Брати Клюєви не змогли повернути арештоване майно Апеляційний суд Києва відмовився знімати арешт з майна колишнього глави Адміністрації Президента Андрія Клюєва і його брата Сергія, яке було вилучено під час обшуків у липні 2016 року в їхньому будинку. Таке рішення було прийнято 19 вересня на судовому засіданні, передає ЛІГА.net.. Захист Клюєвих вимагав скасувати арешт майна в зв`язку з тим, що більша його частина належить не братам Клюєвим, а їхньому батьку Петру Клюєву. Однак суд відхилив скаргу тому, що не було надано ніяких квитанцій, які свідчили б про придбання цього майна Петром Клюєвим. Представник прокуратури Володимир Приходько, заявив, що майно, арештоване в будинку Клюєвих для забезпечення матеріальних претензій до екс-глави АП, оцінено в 10 млн грн. Раніше повідомлялося, що 7 липня в результаті обшуків за місцями, де зберігалися документи та майно колишнього глави АП Андрія Клюєва, вилучено значну кількість цінних і антикварних речей: картини, ікони, статуї з дорогоцінних металів тошо, що мають історичну та культурну цінність , а також документи.
Суспільство оформление ленты  За щитом у Михаїла 20 вересня у дворі Видубицького монастиря у Києві Патріарх Філарет освятив скульптуру архістратига Михаїла. Вона присвячена Небесній сотні, воїнам АТО і всім загиблим за Незалежність України. Вранці - служба і хресна хода навколо храму, потім - освячення скульптури. Її автор - краматорський художник В`ячеслав Гутиря. «Таке враження, що тут він завжди і стояв», - зауважує той. Отцю Роману білосніжна статуя Михаїла дуже подобається. Сам він був на Сході капеланом. «Важливо, щоб пам`ятали про тих, хто залишив свої життя на війні... Коли обстрілюють, летять 82-гі або 120-ті, хлопці завжди говорять: «Капелане, молися за нас». І навіть ті, які ще зовсім недавно говорили, що вони в Бога не вірять. Людина на війні змінюється», - говорить отець Роман. На освяченні пам`ятника були і воїни АТО. Серед них грузин «Серго». Він потрапив на війну в складі добровольчого батальйону. «Українці-козаки - воїни справжні, як і грузини, борються з москалями постійно, - каже він. - Це нас дуже зближує, ми схожі в цьому. І дуже приємно, що українська церква зараз допомагає воїнам. Коли я був у частині, у нас був капелан, була побудована капличка. Така енергетика, такий підйом після молитви!».
За кордоном Міноборони Польщі опублікувало нові дані про перші дні після Смоленської катастрофи Міністерство оборони Польщі оприлюднило фрагменти записок одного з членів комісії полковника Мирослава Гроховського, який раніше займався розслідуванням катастрофи президентського літака під Смоленськом, РФ, повідомляє «Радіо Польща». У повідомленні наголошується, що записки Гроховського датовані 12, 13, 14, і 15 квітня 2010 року. У своїй записці від 12 квітня Гроховский пише: «Едмунд Кліх запитав про пропуски для представників Комісії, щоб постійно мати доступ до місця подій. Російська сторона відповіла, що представників нашої комісії будуть супроводжувати члени їхньої комісії, а окремих пропусків не буде». Згідно з записами Гроховського, він просив про доступ до оригінальних даних реєстраторів, на що генерал Байнетов відповів, що з цього питання треба звертатися в прокуратуру. У записці від 13 квітня Гроховский зазначає: «Попри те, що про це було домовлено днем ​​раніше, польській стороні не дозволили взяти участь у процедурах МАК, які почалися о 9:30 [...] Ген. Байнетов заявив, що з уламків літака дістали пристрій. Це був реєстратор типу ATM QAR, який вилучили з місця подій без присутності польської сторони». «На даний момент, беручи до уваги відсутність доступу до повної інформації про роботу комісії, робота польських представників обмежена до збору матеріалів, що надаються російською стороною», - писав Гроховский 13 квітня. Згідно з його записами, 14 і 15 квітня польська сторона також не мала доступу до місця події, до уламків літака, було заборонено робити фотографії та аудіозаписи. Нагадаємо, Варшава відновила розслідування причини катастрофи літака президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом. 10 квітня 2010 року авіалайнер Ту-154М Повітряних сил Польщі, на борту якого перебував президент Польщі Лех Качинський, його дружина Марія Качинська, а також відомі польські політики, майже все вище військове командування, розбився під Смоленськом, РФ. В результаті аварії загинули всі 96 осіб, які перебували на борту. Президентський літак при посадці на аеродром Смоленськ-Північний в умовах сильного туману зіткнувся з деревами, перекинувся, впав на землю і повністю зруйнувався. Розслідуванням Міждержавного авіаційного комітету було встановлено, що причинами катастрофи були неправильні дії екіпажу літака і психологічний тиск на нього.Польща стверджує, що Смоленська авіакатастрофа була спланована Кремлем. Глава Міноборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що незабаром будуть представлені докази того, що «метою дій російських диспетчерів і кремлівської влади був крах президентського лайнера з усією делегацією на борту».
Політика Лещенко вважає, що розслідування по його квартирі – це «помста корупціонерів» Народний депутат України Сергій Лещенко вважає, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) довело відсутність криміналу у придбанні ним квартири у Києві, а щодо суперечливих моментів цього придбання «крапку поставить НАЗК та суд». Про це нардеп заявив під час прес-конференції у Києві, передає кореспондент АСН. Разом з тим Лещенко вважає, що резонанс навколо придбання ним квартири пов'язаний з атакою на нього з боку корупціонерів. «За нами, антикорупціонерами, ведеться незаконне стеження, прослуховування наших телефонів та збір конфіденційних даних. Викид в Інтернет був зроблений через декілька годин після угоди. Конфіденційна інформація була незаконно отримана та зманіпульована корупціонерами, з якими я веду боротьбу. Люди Кононенка, Грановського, Мартиненка готують ґрунт для подальших атак, бо на кону мільйони і мільярди, які крадуться з бюджету», - заявив він. Також Лещенко вважає, що до його переслідування причетний і глава держави. «Все, що відбувається з нами, це результат тієї політики, яку сповідує Президент: натравлювати правоохоронців, СБУ, прокуратуру на борців з корупцією, з тими, хто їх викриває», - повідомив Лещенко. Разом з тим нардеп не прокоментував заяву голови НАБУ Артема Ситника стосовно ознак адміністративного правопорушення в його діях щодо отримання ним безвідсоткової позики на придбання житла. «Це питання буде вивчено спочатку НАЗК, а потім судом. НАБУ, коли робило свій висновок, переплутало різні правовідносини, такі як позика, кредит, подарунок. Я готую на цю тему детальне пояснення для НАЗК», - зазначив нардеп.
Політика У Лещенка є ще одна квартира Народний депутат Сергій Лещенко визнав, що має ще одну квартиру, проте відмовився розповісти, за яких обставин отримав її. Про це стало відомо під час короткого брифінгу, який народний депутат провів сьогодні у Києві, передає кореспондент АСН. Так журналісти поцікавилися у нардепа, за яких обставин він набув право власності на квартиру в Києві по вулиці Гетьмана у 2010 році. «Жодної квартири у подарунок я не отримував. А що стосується пояснення джерел моїх доходів, то НАБУ провело детальну перевірку, всю історію моїх доходів, документи ще радянських часів про походження цієї нерухомості, яка значиться у декларації на моє ім'я», - заявив у відповідь Лещенко. На повторне запитання журналістів нардеп відповів: «Ця квартира, про яку ви згадуєте, не була мною отримана в подарунок, і вона з'явилася в 2006 році». На уточнююче запитання, чи купив її Лещенко, він не відповів.
Суспільство «Укренерго» судитиметься з РФ щодо майна, яке залишилось в Криму До кінця року «Укренерго» планує визначитись з юридичною компанією, яка супроводжуватиме процес, і вже на початку 2017 року почнеться підготовка документів щодо позову. Про це повідомив АСН т.в.о. директора «ДП Національна енергетична компанія «Укренерго» Всеволод Ковальчук. «У нас, на жаль, є дуже серйозна проблема. Справа в тому, що всі оригінали документів, які тим чи іншим шляхом підтверджують наше право на це майно, вони залишилися в місті Сімферополі. Тому головною проблемою і головною затримкою в цьому процесі, вже коли буде визначена юридична компанія – це буде саме відновлення нашого права власності і його підтвердження», - зазначив Всеволод Ковальчук. Загалом на півострові розташовано близько 15 електропідстанцій та кілька тисяч кілометрів ліній електропередач класом напруги 220 кВт, 350 кВт, повідомив Ковальчук. «Якщо рахувати по залишковій вартості, як воно було відображено на балансі «Укренерго», то ця сума відносно невелика – це 1,1 млрд грн. Те майно, яке залишилося в анексованому Криму. Якщо говорити про відновлювальну вартість цих активів, їх реальну оціночну вартість мінус реальний знос, то мова йде про суму близько 800-900 млн доларів США», - зазначив він.
Політика У ПАРЄ заявили, що не визнають російські вибори в окупованому Криму Глава моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Штефан Шеннах заявив, що ПАРЄ не визнає вибори до Державної думи РФ в окупованому Криму, повідомляє DW. «Якщо ми не можемо в`їхати на територію Криму, підготувати свій звіт, то, вибачте, але ніхто не може визнати те, що там сталося», - сказав він, пояснивши, що російська влада не запросила моніторингову місію ПАРЄ спостерігати за парламентськими виборами. За його словами, новий склад російської Держдуми не може забезпечити країні «хороше майбутнє». Те, що «тільки один справжній політик-опозиціонер виграв вибори до Держдуми,  - ненормально», додав представник ПАРЄ. Раніше повідомлялося, що МЗС України закликав не визнавати результати виборів у Державну думу РФ в частині голосування на території окупованого Криму. Крім того, Україна передасть всім міжнародним партнерам перелік осіб, безпосередньо причетних до організації виборчого процесу в Криму, і тих, хто брав участь у незаконних виборах, для внесення їх у санкційні списки. Нагадаємо, що 18 вересня в Росії відбулися парламентські вибори. За даними екзит-полів, з великим відривом на виборах у Держдуму перемогла провладна партія «Единая Россия».
Економіка оформление ленты  Від Хмельницької АЕС до підстанції «Київська» запустили нову лінію електропередач напругою 750 кВ Нову лінію електропередач напругою 750 кВ урочисто запустили 19 вересня від Хмельницької АЕС до підстанції «Київська». В церемонії взяли участь віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. Останній пообіцяв, що завдяки збільшенню частки атомної енергії у загальному обсязі виробленої, то можна буде розраховувати на зниження тарифів.   «Три речі, які ми отримаємо. По-перше ми не забираємо потужностей атомних електростанцій Хмельницької і Рівненської. Ми вже так порахували, що енергетична система в зимовий період вона вийде на максимум і ми будемо генерувати 11 тисяч Мегават в годину. Якщо ми не забираєм потужності то очевидно, що росте доля атомної енергетики. Якщо росте доля атомної енергетики, а це найдешевша енергетика, значить можна переглядати ціни» - зазначив Насалик Чиновники додали що найголовніше у запуску лінії  - це надійне енергопостачання Києва та Київської області і гарантія того, що у столиці та області не буде віялових відключень. «В першу чергу для Києва крім надійності, це дає додаткові потужності більше 1000 мВт, це еквівалент півмільйона домогосподарств. Зараз Київ споживає всього близько півтори тисячі  мВт, тобто це практично на 60-70% дозволяє збільшити можливість розвитку міста Києва і районів Київської області, які знаходяться навколо міста» - зазначив т.в.о. директора ДП Національна енергетична компанія «Укренерго» Всеволод Ковальчук. На будівництво лінії витратили 1,7 млрд грн. Окрім державних коштів у проект інвестували також Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк. Нагадаємо, у грудні 2015 року до підстанції «Київська» уже запустили лінію електропередач напругою 750 кВ від Рівненської АЕС. Тоді на проект витратили 2.2 млрд грн. Мета проекту: виведення з експлуатації відкритого розподільчого пристрою Чорнобильської АЕС.
Політика Чехія визнала «кримських» депутатів Держдуми РФ нелегітимними Чехія не визнає вибори до Державної думи РФ на території окупованого Криму. Про це повідомили в посольстві Чеської Республіки у Києві. «Міністерство закордонних справ Чеської Республіки вважає зініційовані Росією «парламентські вибори» у Криму незаконними і відповідно не визнає їхніх результатів. Члени російської Держдуми, "обрані" в Криму, не вважатимуться депутатами російського парламенту», - заявили у посольстві. У повідомленні наголошується, що Чехія, відповідно до політики Європейською Союзу, не визнала і не визнає незаконне приєднання українського Криму і міста Севастополь до Росії. Раніше повідомлялося, що МЗС України закликав не визнавати результати виборів у Державну думу РФ в частині голосування на території окупованого Криму. Крім того, Україна передасть всім міжнародним партнерам перелік осіб, безпосередньо причетних до організації виборчого процесу в Криму, і тих, хто брав участь у незаконних виборах, для внесення їх у санкційні списки. Нагадаємо, що 18 вересня в Росії відбулися парламентські вибори. За даними екзит-полів, з великим відривом на виборах у Держдуму перемогла провладна партія «Единая Россия».
Суспільство Судмедексперти встановили причини загибелі Таранова Згідно з даними судово-медичного дослідження, заступник голови Адміністрації Президента України Андрій Таранов помер внаслідок  численних черепно-мозкових травм та пошкоджень внутрішніх органів. Про це повідомив начальник ГУ Національної поліції у місті Києві Андрій Крищенко. «18 вересня близько 14-ї години столичні правоохоронці отримали повідомлення про те, що на річці Дніпро неподалік від Подільсько-Воскресенського мосту сталося зіткнення гідроцикла із баржею, яка рухалася в зустрічному напрямку. Внаслідок транспортної пригоди водій скутера від численних черепно-мозкових травм та пошкоджень внутрішніх органів загинув на місці», - заявив він. Крищенко додав, що на даний час проводяться всі необхідні експертизи, зокрема технічного стану транспортного засобу, яким керував загиблий, трасологічна та судово-медична. Слідство у справі триває, допитуються свідки подій. За його словами, остаточні висновки будуть зроблені після проведення всіх експертиз . Раніше повідомлялось, що 18 вересня на Дніпрі недалеко від Гаванського моста в Києві трагічно загинув заступник голови Адміністрації Президента 49-річний Андрій Таранов. Слідчим управлінням ГУ НП у м. Києві за цим фактом розпочато кримінальне провадження, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 291 (Порушення чинних на транспорті правил) Кримінального кодексу України.
Події СБУ затримала рекетирів, які «вибивали» неіснуючі борги у заробітчан У Вінницькій області співробітники Служби безпеки України ліквідували організоване злочинне угруповання, члени якого вимагали з людей неіснуючі борги, повідомили у прес-центрі СБУ. У рамках спецоперації, проведеної одночасно за кількома адресами у Вінниці та області, спецслужба затримала декількох зловмисників під час одержання трьох тисяч доларів з чергової жертви. Під час обшуку правоохоронці вилучили травматичні пістолети, холодну зброю, гранати, боргові розписки та технічні паспорти на автотранспорт потерпілих. За даними СБУ, бандити в основному шукали жертв серед заробітчан. Спочатку вони налагоджували з ними довірчі стосунки, а потім штучно створювали конфліктні ситуації, через які фактично «видурювали» всі зароблені гроші. Жертв залякували побиттям, катуваннями і погрозами розправи над родинами. Двом затриманим повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч. 2 ст. 189 (вимагання шляхом погроз вбивством та насиллям) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю). Вони утримуються під вартою. Очікується повідомлення про підозру іншим членам групи.
Політика Кремль не дає наказ припинити вогонь на Донбасі - МЗС України Директор департаменту політики та комунікації Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олексій Макеєв заявив, що Росія не дає наказ бойовикам припинити обстріли на Донбасі. Про це він заявив в ефірі «5 каналу». «Ми за останні дні побачили, що хоча і інтенсивність обстрілів суттєво знизилася, про припинення вогню не йдеться… Ми бачимо, що Кремль не дає відповідного указу своїм окупаційним силам та контрольованим Кремлем бойовикам», - зазначив він. Окрім того, Макеєв заявив, що конкретної дати наступної зустрічі у «нормандському форматі» немає. «Їх поки не має... Ні, зараз ніяких конкретних дат немає. Найголовніше зараз - вийти на спільне бачення того, що може складати домовленості, які лідери в «нормандському форматі» можуть досягти», - сказав він. Зі слів Макеєва, щодня українські дипломати доносять до міжнародних партнерів те, що необхідно і далі посилювати тиск на РФ.
Економіка «Укртрансгаз» повернули під контроль «Нафтогазу» Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України скасувало наказ, який вносив зміни до статуту НАК «Нафтогаз України» щодо передачі функцій з управління ПАТ «Укртрансгаз» міністерству. Про це повідомили в прес-службі Кабінету міністрів України. Окрім того, уряд спільно з міжнародними фінансовими інституціями створили робочу групу для прискорення реформування НАК «Нафтогаз України». До складу робочої групи увійшли представники низки міністерств, «Нафтогазу», «Укртрансгазу», а також міжнародних організацій. Також було узгоджено, що буде проведено аналіз та оцінку ключових рішень ПАТ «Укртрансгаз», прийнятих останнім часом. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив на тому, що реформа НАК «Нафтогаз України» буде проведена належним чином і в найкоротші терміни. «Ми повинні забезпечити умови для створення ринку газу, а це передумова реальної конкуренції в кінцевому рахунку – зниження ціни на газ», - підкреслив він. Нагадаємо, що МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК «Нафтогаз України» своїм наказом від 7 вересня оновило статут «Нафтогазу», перебравши на себе функції з управління «Укртрансгазом», тоді як раніше це входило в компетенцію правління «Нафтогазу».
Економіка Споживачів готують до стрибка тарифів. До кризи неплатежів не готовий ніхто Оплата житлово-комунальних послуг з`їдає значну частину бюджету кожного українця. Постійні перегляди тарифів у бік їх підвищення вже є гіркою тенденцією уряду два роки поспіль. І це не кінець. Відповідно до закону про регулювання у сфері надання комунальних послуг, ухваленого 2015 року, "поетапне зростання тарифів" продовжиться аж до 2017 року. Так, з 1 травня 2015 року тарифи на опалення зросли на 71,5%, а на гарячу воду - на 57%. Газ для населення подорожчав майже втричі, а електроенергія - на 70%. А з початком нового опалювального сезону в жовтні політики обіцяють українцям справжній шок. "Не всі люди ще усвідомили те, що їхні рахунки лише за тепло будуть вдвічі більші у порівнянні з тим, що вони платили минулого року", - попереджає заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак. Бюджетним установам опалення вимикати ніхто не збирається. Дитячі садочки, лікарні та школи – будуть з теплом. Але чи будуть пересічні українці з гарячими батареями та водою взимку - це під питанням.   Вересневе здорожчання – не останнє НКРЕКП ще в лютому 2015 року прийняла рішення щодо підвищення тарифів на електроенергію для населення в п`ять етапів протягом двох років. 1 березня 2016 року відбулося перше підвищення тарифів на електроенергію (в середньому на 25%). З 1 вересня подорожчання (в середньому на 25%) відбулося в рамках четвертого етапу вирівнювання цін на електроенергію для населення. Як відомо, наразі діє тарифна сітка в залежності від обсягу споживання. Для домівок, які не мають електроплит для приготування їжі, "пороги" складають 150 та 800 кВт на місяць. З електроплитами – 250 та 800. Тепер же тарифна "сітка" буде для всіх однакова. Мінімальний тариф зможуть платити лише ті, хто споживає не більше 100 кВт. Наступний поріг буде до 600 кВт. Для деяких споживачів тут криється найбільша небезпека - тих, хто зараз споживає більше 600, але намагається вкластись у норму до 800 кВт на місяць (наприклад, використовують для підігріву води бойлер або електроприлади для додаткового опалення взимку). Після 600 кВт тариф зросте для них найбільше – одразу в 4,5 разу. Якщо зараз ви сплачуєте "з газовою плитою", наприклад, 200 гривень на місяць за світло, то вже наприкінці року ця сума зросте до 373 гривень. У випадку з "електроплитою" видатки виростуть до 576 гривень на місяць! Але це ще не фініш. Чергове зростання тарифів на електроенергію заплановане з 1 березня 2017 року. Тарифікація вже у новому році передбачає наступні ціни: - при витраті до 100 кіловат/год. – 90 копійок за одиницю; - при нормі споживання в 100-600 кіловат/год. – 1,68 гривні за кіловат; - при перевищенні норми в 600 кіловат/год. – 1,68 гриві. З березня нового року сільські жителі уже не матимуть якихось вагомих преференцій і стануть оплачувати електроенергію за тими ж тарифами, що і городяни. Хіба що для них передбачена додаткова норма обсягу споживання (+ 50 кіловат/год. в кожному з блоків).   В уряді вважають, що ситуацію рятуватимуть двофазні лічильники. Правда, коштують вони разів в п’ять-десять дорожче за звичайні та й встановити їх можна лише у новобудовах ("сталінки", "хрущовки" - "поза грою"). Якщо вам пощастить – то з двофазними лічильниками зможете тарифікувати спожиту у нічний час електроенергію зі знижкою 70%. Газова атака   Тарифи на газ, які зросли ще у 2014 році, стануть вищими в декілька разів. Як і у випадку з електроенергією, змінюється сама тарифна сітка та принципи тарифікації. Тепер буде діяти одна ціна, незалежно від обсягу споживання – 7,2 грн за куб. Але в період опалення - перші 200 кубів будуть тарифікуватись по 3,6 грн за одиницю. В 2017 році українцям доведеться ще й за власний рахунок здійснити заміну газових лічильників. Отже, якщо у вас приватний будинок і ви зазвичай узимку використовуєте приблизно 700 куб. м газу щомісяця, що коштує 762 гривні, то до кінця року ваші розрахунки за газ виростутьна 3 тисячі 551 гривню і будуть становити - 4314 гривень. Окрім приватних споживачів, зросте тариф і для теплокомуненерго - в 2,2 разу до 2934 грн за тис. куб. м. Підвищено тариф на опалення і в багатоквартирних будинках. Причому він встановлюється для кожного підприємства в регіонах окремо – і іноді значно різниться. Але середньозважений тариф на тепло для населення зросте на 71,8% або на 224,5 грн/Гкал до 537,2 грн/Гкал (без ПДВ). Наприклад, якщо у вас є лічильник і зараз ви сплачуєте щомісячно за опалення 200 гривень, то до кінця року рахунок буде уже 343 гривні. Відповідно, якщо взимку за опалення квартири ви сплачували - 500, то до кінця року це буде вже 859 гривень.   Водні процедури – не для бідних   Як відомо, в структурі собівартості підігріву води на прикладі "Київенерго" частка газу складає майже 44%. Оскільки тариф для теплокомуненерго зріс в 2,2 разу, то гаряча вода - на 60%. Для прикладу, якщо ще у перші місяці 2016 року за гарячу воду ви сплачували 200 гривень на місяць, то до кінця року цей рахунок складе - 320 гривень.   Субсидії - віртуальний порятунок?   Для полегшення тягаря оплати за одержувану енергію і комунальні послуги уряд запровадив для українців систему субсидій. Їх отримують зараз понад 5,5 млн малозабезпечених домогосподарств, однак у зв'язку з підвищенням тарифів на електроенергію ця кількість, за прогнозами експертів, збільшиться мінімум ще на мільйон. Таку цифру в уряді вважають критичною. За даними Державної служби статистики, борги українців за електроенергію на тлі підвищення тарифів зростають. Так, наприклад, лише у Києві в 2015 році заборгованість городян за комунальні послуги склала 1,9 млрд грн. А в цілому по країні - не менше 12 млрд грн. Хоча уряд озвучує постійно різні цифри. Бюджетні витрати на субсидії обіцяють збільшити. Якщо у поточному році обсяг допомоги обчислюється 35 млрд грн, то наступного цю цифру планують збільшити до 52 млрд! "Але з такими темпами на субсидії при оплаті ЖКП будуть претендувати не менше 70% українців", - прогнозує президент міжгалузевої асоціації "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук. "До чого це призведе? До колапсу теплокомуненерго. Я не маю сумніву, що опалювальний сезон розпочнеться з початком холодів. А люди будуть з теплом і гарячою водою. Але як пройде сам сезон, тут я думаю, що прогнози невтішні", - додав він. Не виключено, що урядові установи в умовах, коли люди масово почнуть звертатися за субсидіями, просто почнуть зловживати відмовами. І як результат - заборгованість перед теплокомуненерго зростатиме. Так, фінансовий директор ПАТ "Київенерго" Тетяна Грязнова вважає, що тарифи таки дійсно зависокі. "Якщо будуть зростати борги за газ, то я думаю, що після опалювального сезону у підприємств теплокомуненерго навіть не буде коштів, щоб розрахуватися зі своїми офісами. Це вже буде момент істини", - сказала вона. Нардеп Альона Бабак впевнена, що і субсидії тут не врятують ні людей, ні теплокомуненерго. "Всі мають зрозуміти: субсидії - віртуальні. Чому їх не можуть запустити грошима? Бо грошей - 40 млрд грн на субсидії в бюджеті немає. Кого ми дуримо? Самі себе. Субсидії мають надаватися на особистий рахунок людини, щоб вона бачила, скільки вона має для розрахунку за комунальні послуги. Тоді вона розумітиме: що вона може економити, а що ні. А те, що зараз відбувається, коли вже вересень, розпочинається новий опалювальний сезон, проте не здійснена "звірка" та розрахунки за минулий опалювальний період, то про яку економію можна говорити?.. Для мене цей механізм економічно неспроможний", - підкреслила депутат.   За борги - на вулицю?   Що буде з тими, кому не дадуть субсидію, але і оплачувати комуналку буде нічим? Профільний віце-прем`єр Геннадій Зубко неодноразово заспокоював, що ніхто не буде конфіскувати чи виселяти з житла за комунальні борги. Проте "масла у вогонь" традиційно підриває голова опозиційної "Батьківщини" Юлія Тимошенко. Вона наполягає - діють норми "Про виконавче провадження", які дають право державі конфіскувати квартири за борги з житлово-комунальних послуг. «В уряді кажуть неправду, коли обіцяють не забирати житло за борги. Мовляв, ви накопичуєте борги і живіть спокійно. Це брехня! Адже в законі прямо прописані норми, якими передбачено право забирати майно", - розповіла нардеп. Доки політикум «поспішає стати на захист» споживачів комунальних послуг, виголошуючи полум’яні промови, останні мовчки спостерігають за цим броунівським рухом. Як завжди, свою думку люди складуть, проживши місяць після росту тарифів. Тож до жовтня в уряду є час придумати, що робити з масовими неплатежами за комунальні послуги. Що вони будуть, уже не сумнівається практично ніхто.  
Події У ресторані під Москвою розстріляли лідера терористичного формування «Оплот» Жиліна У понеділок ввечері, 19 вересня, в елітному спецселищі «Горки-2» в Одинцовському районі Підмосков`я кілери розстріляли ватажка терористичного формування «Оплот» Євгена Жиліна, повідомляє Рен-ТВ. Як повідомляє видання, від отриманих травм Жилін помер на місці. Ще один потерпілий - Андрій Козирєв - отримав поранення, він госпіталізований. За даними видання, кілер чекав на своїх жертв у ресторані. Деякий час він їв за столиком. Коли двоє чоловіків увійшли в ресторан, кілер вихопив зброю і зробив постріли. Після цього злочинець зник. Раніше повідомлялося, що Харківська обласна прокуратура оголосила про підозру лідеру угрупування «Оплот» Євгену Жиліну. За даними прокуратури, Жилін є організатором злочинної групи, яка протягом 2012-2014 років здійснювала реєстрацію фірм на підставних осіб, через які було конвертовано понад 50 млн грн.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,9495239257812-/ /-pc-/
Top