counter
Архів Повернутись назад 18 Вересня 2015
18 Вересня
Суспільство оформление ленты  З Росії в Україну поставляли неякісне військове устаткування У Києві співробітники СБУ блокували канал контрабандних поставок низькоякісних комплектуючих російського виробництва для військової техніки.Як повідомляє прес-служба відомства, столичне приватне підприємство отримало з Росії блоки, мікросхеми, діоди, транзистори, електровакуумні прилади, контактори та електротехнічне обладнання військового призначення.«Зловмисники виготовляли на продукцію підроблені технічні паспорти і планували постачати неякісні комплектуючі державним підприємствам оборонно-промислового комплексу України», - йдеться в повідомленні.За інформацією прес-служби, під час обшуку в офісі фірми правоохоронці вилучили чорну бухгалтерію підприємства, бланки технічних паспортів на продукцію військового призначення, підроблені печатки та штампи, документи, що підтверджують факт виготовлення і надходження виробів з Росії.Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії.
Суспільство Бойовики «ДНР» готують власних нотаріусів Так званий «уряд» терористичної організації «ДНР» робить спроби «узаконення» власності, розташованої на окупованих територіях. Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.За його словами, 12 вересня відкрито «нотаріальну» палату, проводиться комплектування нотаріального корпусу в основному за рахунок стажування нових кадрів.«Повноцінна робота нотаріальних реєстрів почнеться імовірно в листопаді-грудні 2015 року. Для забезпечення функціонування органів нотаріату та відділів реєстрації актів цивільного стану т. зв. «Мін'юсту ДНР», з жовтня по грудень 2015 року глава «ДНР» Захарченко підписав розпорядження № 166 від 08.09.15 про виготовлення бланків єдиного зразка», — написав Тимчук.Він також зазначив, що проект закону «ДНР» «Про нотаріат» знаходиться на розгляді так званої «Народної ради». Планується, що для вчинення нотаріальних дій буде виготовлено 139 800 бланків і 19 700 бланків реєстрації актів цивільного стану.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Петро Олещук В Україні поки що немає політичної культури петицій В Україні, на відміну від США, поки що немає політичної культури петицій. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Петро Олещук.«Петиції — елемент демократизації, прямий механізм комунікації між владою і суспільством. В цілому, ініціатива не погана, але на сьогодні складно говорити, на скільки вона вдала. Адже ще немає свідчень того, що влада на основі петицій ухвалює якісь рішення», — сказав він.Разом з тим, політолог зазначив, що такий інструментарій, як петиції, може просто перетворитися на мережеві ігри.«Багато фейкових петицій, наприклад, щодо призначення одного з політиків послом у Гондурас (Юлії Тимошенко, — ред.). Таким чином йде заговорення тем», — вважає він.Крім того, Олещук не унеможливлює того, що за допомогою петицій влада може вкидати потрібні їй теми. Та водночас, за його словами, репрезентативність петицій в Україні поки що не досить висока, що пов'язано з технічними питаннями.«Доступ до Інтернету — це атрибут міст. Села й маленькі населені пункти ще слабо охоплені всесвітньою павутиною», — пояснив він.Також експерт акцентував, що в українському суспільстві немає політичної культури петицій.«У США петиції є логічним продовження загального тренду американської політичної культури. Складання петицій взагалі характерні для англо-саксонської політичної традиції. Вони існували навіть у колоніальний період. Тому для них це звично а для нас поки що складно», — резюмував Олещук.
Суспільство Затриманих спецслужбами РФ рибалок повернули в Україну Затриманих спецслужбами РФ 15 вересня на адміністративному кордоні з Кримом українських рибалок повернули на батьківщину. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державного агентства рибного господарства.«16 вересня трьох українських рибалок, затриманих прикордонниками Російської Федерації, повернули в Україну. Представники ФСБ Російської Федерації вибачилися перед українськими рибалками і передали їх українським прикордонникам безпосередньо в тому місці, де раніше відбулося затримання», - повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.Водночас рибалки розповіли, що російські прикордонники назвали причиною їх затримання «порушення паспортного режиму кордону» і доставили їх на територію тимчасово окупованого Криму.Однак 16 вересня до них прибули представники ФСБ і, посилаючись на показники навігаційних приладів, з'ясували, що рибалки паспортний контроль не порушували - промисел здійснювався на відстані 130 км від адмінкордону з Кримом, на території Херсонської області.
Економіка Москва пригрозила Києву штрафними відсотками за прострочення платежів по боргу В уряді Росії заявили, що Україні вигідніше розплатитися з боргами нині, оскільки дефолт за зобов'язаннями коштуватиме дорожче. Про це йдеться в повідомленні уряду у зв'язку з вимогами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про реструктуризацію боргу.«Позиція Росії залишається без змін: Україна повинна повністю і в строк розплатитися за зобов'язаннями, придбаним в грудні 2013 року за рахунок коштів Фонду національного добробуту. Так звана боргова операція, в якій Росія не бере участі, не спроможна полегшити борговий тягар України», - йдеться в повідомленні уряду РФ. «Дебіторам вигідніше заплатити Російській Федерації прямо зараз», - наголошується в документі.Дефолт за цими зобов'язаннями коштуватиме дорожче, попереджає уряд РФ.У цьому випадку Київ чекають судові витрати і штрафні відсотки за прострочення платежів.
Економіка Cуд зобов'язав уряд підвищити прожитковий мінімум українців Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Кабінет Міністрів України переглянути рівень прожиткового мінімуму в Україні. Про це повідомляє прес-служба суду.«Окружний адміністративний суд міста Києва зобов'язав уряд переглянути рівень прожиткового мінімуму в Україні», - йдеться в повідомленні.Згідно з рішенням, суд зобов'язав Кабмін вжити передбачені законодавством заходи і реалізувати наявну компетенцію, а саме - провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні.Суд також зобов'язав уряд встановити розмір прожиткового мінімуму в Україні на 2015 рік у порядку і на підставі положень Закону України «Про прожитковий мінімум».
оформление ленты  Блог: 
Політика Павло Пинзеник У питанні Мосійчука є правова і політична складові Під час розгляду питання про зняття недоторканності і взяття під варту народного депутата Ігоря Мосійчука  допущено певні порушення Регламенту. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив в.о. глави Регламентного комітету Павло Пинзеник.«Мало місце порушення вимог Регламенту. Це питання відповідно до Регламенту потрібно було розглянути у профільному комітеті, є певна процедура, яка передбачає надання пояснень фігурантам. Вона була порушена », - пояснив він.Водночас, за словами Пинзеника, в цьому питанні є дві складові: правова і політична.«З правової точки зору порушення були, але з політичної точки зору - Верховна Рада ухвалила рішення більшістю голосів, воно набуло чинності, його підписано».Пинзеник пояснив, що Мосійчук має право оскаржити рішення ВР у судах. «Але що стосується Верховної Ради, то питання вже вирішено, постанову підписано й реалізовано. Народного депутата затримано».
Суспільство оформление ленты  Перекрито канал нелегального ввезення в Україну мініатюрних відеокамер У Дніпропетровській області співробітники СБУ ліквідували канал контрабанди спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, заборонених для продажу і використання в Україні.Як повідомляє прес-служба СБУ, в одному з поштових відділень Дніпродзержинська при отриманні міжнародної кореспонденції затримано місцевого жителя. При огляді посилки виявлено мініатюрні відеокамери, вбудовані в автомобільні брелоки та авторучки.«Під час обшуку у зловмисника вилучено комп'ютерну техніку, банківські картки та платіжні документи, що доводять контрабандне ввезення в Україну спеціальних технічних засобів», - йдеться в повідомленні.Наразі слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 201. Триває досудове розслідування.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Олексій Гарань Петиції були б значно ефективнішими, якби їх адресували парламенту Електронні петиції були б значно ефективнішими, якби адресувалися депутатам Верховної Ради, а не Президенту. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.«Петиції не є чимось обов'язковим. Вони значать, що певну кількість людей цікавить те чи те питання. На базі цього вже можуть ухвалювати чи навпаки певні рішення. Словом, петиція - це своєрідна форма громадської активності, тиску на виконавчі структури», - сказав він.Експерт акцентував, що схвалення петиції Президентом не обов'язкове.«Це консультативний механізм, який свідчить про зацікавленість суспільства в ухваленні тих чи тих рішень. Петиції можуть розглядатися як додатковий інструмент тиску, але не обов'язково вирішальний. Президент будь-якої країни, зокрема і США, буде керуватися в ухваленні рішень тим, як він бачить ситуацію», - зазначив він.За його словами, петиції були б значно ефективнішими, якби направлялися депутатам ВР.«Парламентарій більш змушений враховувати точку зору своїх виборців із конкретного округу, ніж Президент», - вважає експерт.
Суспільство СБУ також розшукуватиме екс-голову Нацбанку Співробітники Служби безпеки України розшукують колишнього голову Національного банку України Ігоря Соркіна і голову правління ПАТ «Реал Банк» Володимира Агафонова.Як повідомляє прес-служба СБУ, кримінальне провадження, яке розслідує Генпрокуратура спільно з СБУ, відкрито за фактом заволодіння Соркіним і Агафоновим коштами Нацбанку України і ПАТ «Аграрний фонд» у розмірі 2,8 мільярда гривень.«Розкрадання грошей відбувалося за попередньою змовою учасників злочинної організації, створеної власником ПАТ «Реал Банк» та ПАТ «Брокбізнесбанк» Сергієм Курченком», - йдеться в повідомленні.Як повідомляється, Ігор Соркін підозрюється у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 і ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України.Володимиру Агафонову інкримінуються кримінальні правопорушення за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура направила до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою колишньому голові Нацбанку України і колишньому голові правління ВАТ «Реал банк».
оформление ленты  Блог: 
Політика Володимир Ар'єв Варто очікувати нові подання на зняття депутатської недоторканності Генеральна прокуратура України готує сюрпризи для парламентаріїв від різних політичних сил. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат України, голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв, коментуючи подання ГПУ на нардепа Ігоря Мосійчука.«У четвер ми побачили найбільш професійний і дієвий звіт генпрокурора. Гепрокуратура показала, як можна обійти депутатську і суддівську недоторканності», - зазначив він.Парламентарій зауважив, що в майбутньому варто очікувати нові понання на зняття недоторканності і притягнення до відповідальності народних депутатів.«Це не останнє. Знаю, сюрпризи будуть ще щодо різних политичних сил», - запевнив він.Крім того, Ар'єв зазначив, що парламенту все таки доведеться законодавчо вирішити питання депутатської недоторканності, прибравши її.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство У Маріуполі сталося масове отруєння дітей Прокуратура Іллічівського району міста Маріуполя розслідує масове отруєння учнів школи-колегіуму № 28. Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Донецької області.«Встановлено, що в ніч на 18 вересня поточного року зі скаргами на різкі болі в животі і підвищення температури тіла до лікарні звернувся учень 5 класу навчально-виховного комплексу школи-колегіуму № 28 міста Маріуполя Донецької області. Крім того, зі схожими симптомами залишилися лікуватися за місцем проживання ще 57 учнів зазначеного навчального закладу», - йдеться в повідомленні.Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.137 (невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов'язків щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров'ю постраждалого) КК України.Правоохоронці та представники санстанції встановлюють причини масового отруєння - вони взяли проби води та їжі у шкільній їдальні і відправили на експертизу. Винуватим загрожує до трьох років позбавлення волі.
Суспільство У Гранітному СБУ затримала коректувальника вогню бойовиків Співробітники Служби безпеки України затримали в селі Гранітне Тельманівського району Донецької області коректувальника вогню бойовиків «ДНР». Про це повідомляє прес-служба відомства.Спільник бойовиків збирав і передавав представникам «ДНР» дані про переміщення особового складу і техніки, місця дислокації і озброєння ЗСУ, а також про їхні бойові позиції і фортифікаційні споруди в районі Гранітного.«Наприкінці серпня чоловік в режимі реального часу по телефону здійснював коригування артилерійського вогню бойовиків по позиціях українських військових. Він також передавав бойовикам інформацію про суспільно-політичної ситуації в Гранітному і проукраїнськи налаштованих жителів села», - повідомили в СБУ.Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України.
Суспільство У Києві водії іномарок влаштували «перегони», що закінчилися стріляниною У Києві двоє водіїв іномарок влаштували перегони по проспекту Правди, а потім стали з'ясовувати стосунки за допомогою стрілянини. Про це повідомляє прес-служба столичної міліції. Як встановили правоохоронці, чоловіки на іномарках влаштували так звані перегони.«Ніхто з них не хотів поступитися дорогою. Потім чоловіки зупинилися, щоб з'ясувати стосунки. В руках одного з водіїв була зброя (попередньо - пістолет ПМТ), інший тримав битку. Внаслідок результаті зіткнення пролунав постріл, і один із любителів перегонів отримав тілесні ушкодження. Постраждалого негайно доставили в лікарню з пораненням грудної клітки та гематомами», - йдеться в повідомленні.Правоохоронці на місці скоєння злочину затримали правопорушника - 34-річного уродженця Київської області.«Підозрюваного затримано в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Вирішується питання про внесення відомостей про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання - до семи років позбавлення волі», - пояснили в міліції.
Політика Західний слід у радикальній зачистці Отже, депутатський імунітет не всесильний. А будівля Верховної Ради України, виявляється, не здатна вберегти від силовиків. Більш ніж переконливі докази ми всі отримали у четвер, 17 вересня 2015 року, коли вперше в історії вітчизняного парламенту у стінах ВР було заарештовано народного депутата. Хоч  як голосно кричав «радикальний» лідер Олег Ляшко, що затримання під куполом відбудеться тільки через його труп, Ігор Мосійчук таки опинився в руках правоохоронців. Від того, що фортеця безпеки впала, суттєво погіршився настрій представників різних фракцій. Багато хто потім прокручував подумки власну діяльність, намагаючись згадати, а чи не може бути подібного відео й на нього. І думав, а чи не він той хтось, арешт кого анонсують, не називаючи прізвищ. Ранок за вечір страшніший Уранці депутати відходили від шоку. Зізнавалися, що візит Генерального прокурора у ВР багатьох змусив понервувати. Його тримали у таємниці, а що Віктор Шокін прийде у Раду на вечірнє засідання, дізналися випадково. Про мету ж загалом могли лише здогадуватися. Хоч розуміли: це не просто відвідини, найімовірніше, буде подання на зняття імунітету з когось із народних депутатів. «У залі багато хто сидів і думав: «А чи не за мною він прийшов?» До того ж, ми сьогодні обговорюємо усе, що сталося, і виявляється, що багато хто проголосував «за» на емоціях. Якби мали трохи часу подумати, такої одностайної підтримки не було б. Бо де гарантії, що завтра так не вчинять з тобою?» – каже один із тих, хто проголосував «за». Чимало страху натерпілися й ті, чиї прізвища вже називалася під час обговорення так званого списку Шокіна (нагадаємо, у квітні 2015 року голова фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко, заявивши напередодні, що Генпрокурор Віктор Шокін прийде до парламенту не з порожніми руками — є подання на сімох парламентаріїв про зняття з них депутатської недоторканності). Один із них на умовах анонімності розповів, що «реально кров у венах застигала». Співрозмовник зауважив, що з України він їхати не планує, необережно вживши слово «поки»… «Були переконані на всі 100%, що Ігорю дадуть вийти з Ради, що затримання відбудеться на вулиці, у дворі, але точно не у приміщенні. Тут була завжди зона безпеки. Тепер нема гарантій, що тебе у кайданках не виведуть під камери», — бідкався він. Окрім того, деякі парламентарії вважають, що арешт у стінах ВР – це демонстрація сили Президента Петра Порошенка. «Це все має такий вигляд: бажаєте мати парламентсько-президентську республіку? Бажайте. Але як на Банковій вирішать, так і буде. Про те, хто такий Мосійчук, знали усі. І голоси були б і без цього дійства. Та важливо було «нагнути», — поділився думками ще один депутат. І звернув увагу на залу, мовляв, подивіться, як чемно тут тепер поводяться і тихенько обговорюють, коли ще з’явиться Шокін з новими поданнями. Урядовий слід І справді, у залі було незвично тихо. Без зайвих емоцій і надгучних заяв. Надовго? Поки здається, що так. Але це не від страху бути заарештованими. Аргументи дещо інші. Як вдалося дізнатися, арешт у прямому ефірі був розрахований більше на зовнішнього спостерігача. Це був сигнал: влада України працює. Побачити картину загалом можна, проаналізувавши увесь парламентський четвер, а не лише його вечірній радикальний фінал, який затьмарив першу серію інформації про дієвість, конструктивність, єдність і життєздатність уряду й Верховної Ради. Те, як спершу, на ранковому засіданні, в Раді був Прем’єр Арсеній Яценюк – і Верховна Рада конституційною більшістю голосів підтримала урядовий пакет законів про реструктуризацію українського зовнішнього боргу розміром 18 мільярдів доларів перед приватними кредиторами, оформленого у єврооблігаціях. За цим голосуванням уважно стежили. І не тільки в Україні. Захід зокрема цікавився, як голосуватиме ВО «Батьківщина», найменша фракція з амбітним лідером Юлією Тимошенко, яка часто блокує роботу коаліції, вимагаючи надати їй законне право вето і повну владу над «більшовиками». АСН стало відомо, що західні партнери наполегливо порадили Юлії Володимирівні не розгойдувати ситуацію. Та й не тільки їй. «Захід цінує роботу Яценюка як Прем’єра. До того ж, зрозуміло, що посилювати Президента (без прив’язок до прізвищ), віддавати йому повний контроль, тобто і уряд, – небезпечно. А що ж до Юлії Володимирівни, то ніхто не хоче бути в ізоляції. Вона теж. І не тільки вона. Ще й Сергій Льовочкін, наприклад. В Україні влада має працювати, а не сваритися, перетягуючи на себе повноваження», — пояснила АСН людина, яка часто буває у Брюсселі і знає картину з середини, а не з новин у ЗМІ чи чуток та здогадок. Таємниці Банкової Цікаву інформацію вдалося почерпнути також і у представників пропрезидентської фракції. Зокрема, що затримання Ігоря Мосійчука справді було лиш питанням часу. Та вбачати у його виконанні шантаж самого затриманого чи «ляшківців» загалом, або ж цілого депутатського корпусу не варто. Це був сигнал для української і світової громадськості – реформи йдуть, порядок наводять. Що ж стосується парламентського градусу, то його більше погасить не арешт чи перспектива нових подань від ГПУ, а дещо інше. Так, поки не відбудуться місцеві вибори, Юлія Тимошенко й далі гратиме на нервах виборців, наполягаючи на піднятті соціальних стандартів і зниженні цін на енергоносії, а також на перегляді тарифів на ЖКГ, але роботу коаліції не блокуватиме. Що отримала за це? Звернули увагу, що днями Комітет з питань податкової та митної політики пропонуватиме Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення, внесений лідером фракції «Батьківщина» Юлією Тимошенко. Але додали, що, окрім нього, у зал буде винесено ще один документ (від пропрезидентських депутатів), який теж стосується ренти… І від «Самопомочі», яка теж позиціонує себе як опозиція в коаліції, конфліктів і радикальних кроків, кажуть, чекати не варто. Щоправда, чому – поки що не уточнюють. Лише натякають, що у парламенті досить кількості голосів для введення лобістів у правове поле й руйнування впливу великого бізнесу – олігархату — на політику і законотворчість. Голоси, до речі, з’явилися у результаті проведених обшуків у справі Мосійчука. «Матеріалу виявилося більше, ніж хтось навіть міг подумати. Вони не сподобаються не те що Олегу Валерійовичу (Ляшку), а й Ігорю Валерійовичу (Коломойському)», — повідомив співрозмовник, додавши, що паралельно також вдасться нейтралізувати ділків, які вже заробляють на місцевих виборах, будують сітки і бізнес-проекти замість партій. І що скоро варто очікувати низку гучних кримінальних справ, прізвища фігурантів яких будуть дуже різними.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,2744588851929-/ /-pc-/
Top