рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
18
Травня
2015
18 Травня
18 Травня
08:38
Суспільство
Бойовики обстріляли села Донецької області
У ніч з 17 на 18 травня бойовики обстріляли Піски, Авдіївку й Опитне. Про це повідомляє прес-служба штабу АТО. За інформацією прес-служби, бойовики обстрілювали як позиції українських військових, так і мирні населені пункти. Обстріли велися з мінометів, гранатометів і великокаліберних кулеметів. Крім того, як повідомили в штабі АТО, в районі Новомихайлівки відбулося бойове зіткнення.
18 Травня
08:46
Суспільство
При підриві на фугасі біля Попасної загинули два волонтери й двоє військових
У результаті підриву на фугасі в Луганській області загинули двоє військовослужбовців і два волонтери. Про це заявив спікер Генерального штабу Владислав Селезньов. За його словами, в автомобілі «Хантер» перебував ще один волонтер, якого з великою кількістю опіків було госпіталізовано, лікарі борються за його життя. Селезньов також зазначив, що серед загиблих - заступник командира частини з логістики, полковник. Нагадаємо, вчора в Луганській області автомобіль «Хантер», рухаючись по ґрунтовій дорозі поблизу Попасної, підірвався на фугасі. Раніше повідомлялося про трьох загиблих волонтерів і одного військовослужбовця.
18 Травня
08:59
Суспільство
Геращенко пропонує обміняти двох російських військових на всіх полонених українців
Радник глави МВС, народний депутат Антон Геращенко пропонує обміняти затриманих вчора двох російських військовослужбовців на Надію Савченко і всіх українських полонених. Про це Геращенко написав на своїй сторінці в Facebook. «Після того, як ми проведемо справедливий і відкритий суд над двома військовими злочинцями з Росії, яких ти прислав до нас вбивати наших громадян, пропоную обмін: двоє російських військових злочинців, що стали такими за твоєю волею міняємо на Надію Савченко і всіх наших майже 400 полонених», - написав Геращенко. Нагадаємо, вчора в Луганській області в населеному пункті Щастя було затримано двох російських військовослужбовців.
Блог:
Думки
09:00
Політика
Олександр Охріменко
Основна проблема Порошенка – відсутність команди
Найбільше досягнення Президента Петра Порошенка - це підписання Угоди про асоціацію з ЄС, тоді як головний провал - обвал національної валюти. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. «Діяльність Порошенка можна оцінити 50 на 50. Звичайно, більшу частину своїх обіцянок він не виконав. Але частково йому вдалося стабілізувати ситуацію. Фактично знайшов спільну мову з Верховною Радою, більш-менш мириться з прем'єр-міністром », - сказав він. За словами експерта, найбільшим досягненням Президента є підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а головним прорахунком - обвал національної валюти. «Все ж глава НБУ - це його людина. Однак Порошенко поставив керівника підконтрольного, але не ефективного», - зазначив він. Разом з тим, Охріменко додав, що основна проблема Президента - відсутність команди. «Ми бачимо, як він хаотично шукає людей і розставляє їх на посади за своєю квотою. Це негативно впливає на ефективність його роботи », - резюмував він.
18 Травня
09:04
Події
СБУ: Жодних «народних республік» в Одесі немає і не буде
В Одесі та Одеській області СБУ протидіє дестабілізації ситуації в регіоні і контролює безпеку. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив радник голови Служби Безпеки Маркіян Лубківський. Лубківський зазначив, що СБУ і правоохоронці повністю контролюють ситуацію безпеки в області та обласному центрі. Крім того, співробітники служби працюють на попередження диверсій і провокацій. Співробітники знешкоджують диверсантів. «Ніяких формувань або угруповань, які б були загрозою для української державності або територіальної цілісності, тут не було і не буде створено! Маю на увазі, насамперед, інформацію, яка активно «гуляє» по соцмережах, розкручується московськими ЗМІ, і, на жаль, підхоплюється українськими медіа про так звані Народні Ради Бессарабії, Бессарабську Народну Республіку тощо», - написав радник Наливайченка в соцмережі. Лубківський відзвітував, що в Одесі та області вживаються оперативні заходи, щоб убезпечити жителів регіону і захистити українську державність.
18 Травня
09:39
Політика
Адвокат сумнівається в обміні Савченко на двох полонених російських військових
Адвокат української льотчиці Надії Савченко вважає малоймовірним її обмін на двох російських військових, захоплених у полон в населеному пункті Щастя Луганської області. Про це адвокат Марк Фейгін написав у своєму Twitter. «У зв'язку з взятими в полон російськими військовослужбовцями ГРУ на сході України, мені здається малоймовірною перспектива їх обміну на Савченко», - написав адвокат. Нагадаємо, раніше народний депутат Антон Геращенко пропонував обміняти двох полонених російських військовослужбовців на всіх полонених українців, включаючи Надію Савченко.
18 Травня
09:40
Суспільство
ІС: У «ДНР» активізувалися мародери
Бойовики з «зачищених» формувань збиваються в банди і грабують місцевих жителів на Донбасі. Про це на своїй сторінці в Facebook написав керівник групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. Як повідомляється, між Сніжним і Донецьком (у Торезі, Шахтарську та Зугресі) спостерігається велика кількість бойовиків різних розформованих угруповань. Вони без коштів і керівництва організовують банди і мародерствують. З ними не можуть впоратися так звані місцеві комендатури незаконних збройних формувань. Тимчук зазначив, що в бандформуваннями «зарплата» бойовиків впала до 1500-2000 гривень на місяць. У деяких НВФ не платять по два місяці. Також в ІС повідомляють про втрати в складі бойовиків групи «Привид» після зіткнень з українськими силовиками в районі Кримського, Донецького, Новотошківському і 29-го блокпоста. За кілька діб в лікарні Стаханова і Алчевська надійшло вісім транспортних засобів з пораненими бойовиками.
18 Травня
10:01
Економіка
«Нафтогаз» заплатив ще 32 мільйони передоплати за російський газ
НАК «Нафтогаз України» перерахував чергову суму грошей «Газпрому». Про це повідомила Українська служба ВВС з посиланням на прес-службу компанії. 32 мільйони доларів передоплати за російський газ «Нафтогаз» перевів ще 14 травня, але інформацію про це оприлюднили сьогодні. В цілому, за травень державний холдинг «Нафтогаз» за блакитне паливо перерахував 102 мільйони доларів.
18 Травня
10:59
Події
У Росії не вірять, що в Щасті затримані російські військові
У Державній думі РФ не вірять у те, що в Луганській області було затримано двох російських військовослужбовців. Про це заявив глава думського комітету з оборони Володимир Комоєдов, повідомляє «Ехо Москви». За його словами, інформацію про затримання російських військовослужбовців необхідно перевірити. Нагадаємо, вчора повідомлялося, що в Щасті затримано двох російських військовослужбовців.
18 Травня
11:22
Суспільство
Кернеса евакуювали із зали суду
Мер Харкова Геннадій Кернес був евакуйований із зали суду в Полтаві через загрозу його життю. Як повідомляє Радіо Свобода, охорона Кернеса помітила в одного з протестуючих під будівлею суду зброю. Нагадаємо, суд сьогодні мав продовжити розгляд справи проти Кернеса про викрадення, знущаннями над активістами Євромайдану.
Інтерв'ю
11:28
Політика
Борислав Береза
Интервью
Борислав Береза: Потрібно закінчувати зі скандалами
До Верховної Ради України восьмого скликання потрапило багато нових людей. І поки одні тільки шукають своє місце або мріють піти з політики у звичайне життя, інші, як зокрема і позафракційний народний депутат Борислав Береза, заявляють про себе все гучніше, і не приховують - політичні амбіції зростають. Про те, чого чекати від розслідувань корупції в Кабміні, які місця можуть стати вакантними, чим цікава виконавча влада і прийдешні вибори, а також про свої політичні амбіції Борислав Береза, який є також керівником Робочої групи з розслідування фактів корупції Кабінету Міністрів, розповів в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН). - Звернення Генпрокуратури про зняття депутатської недоторканності з Сергія Клюєва та Сергія Мельничука вже у Верховній Раді. Депутати, зокрема Ви, готові позбавляти мандата колег? - Щоб голосувати за зняття недоторканності з будь-яких депутатів, потрібно, як мінімум, почути про склад звинувачення. Поки ми не почуємо, що їм інкримінують, на чому базуються звинувачення, ми не можемо приймати рішення. І ще один момент, якщо пан Шокін з трибуни Верховної Ради особисто скаже, що ось ці люди вбивали, грабували або робили ще щось протизаконне, і він буде нести відповідальність у разі, якщо ці злочини не будуть доведені, - піде у відставку, то тоді ми будемо голосувати. Слова Генпрокурора чогось та варті. Якщо він на це піде, то це або 100% впевненість в тому, що у нього є такі докази, або це політичне самогубство. - Якщо Клюєв заговорить? - Було б чудово. Але давайте не забувати ще одну річ, Клюєв - більше бізнесмен, ніж політик. І якби його хотіли зловити, давно б уже зловили. У цій ситуації ми бачимо один з трьох варіантів. Або хочуть добитися справедливості, але тоді не з Клюєва необхідно було починати. Або хочуть заробити грошей, вчора вже пішли чутки, що гроші почали пропонувати (Ляшко заявив, що нібито особисто Клюєв пропонував депутатам від Радикальної партії 50 мільйонів доларів за те, щоб не голосували за зняття з нього недоторканності, - авт.). Або почалася велика геополітична гра. - Якщо хочуть грошей, значить, корупцію в парламенті ніхто не скасосував? - Невже ви живете в суспільстві, де переможена корупція? - Розраховували, що в оновленому парламенті хоч щось в цьому плані змінилося. - Парламент - новий, технології - старі. - Працюють ці технології? - Думаю, так. Це дуже видно, коли приймається комерціалізований закон. Наприклад, за «соціалку» насилу знаходиться 226 голосів, хоча в коаліції є більше трьохсот голосів. І якби не голосували позафракційні депутати, то підозрюю, що відсотків 50 законопроектів по «соціалці» не пройшли б взагалі. Сьогодні тільки з сьомої спроби вдалося прийняти рішення про перейменування аеропорту в Сімферополі. А от якби було питання по газових родовищах, по бурштину і т.д., то скажу - голосів 300 вони б набрали легко. Занадто багато зацікавлених осіб. - Непоміченою залишилася заява народного депутата Миколи Томенка про те, що Прем'єр Арсеній Яценюк нібито просив Президента Петра Порошенка не підписувати низку законопроектів з економічних питань. Будете в цьому розбиратися? - На засідання робочої групи ми будемо запрошувати всіх експертів і свідків, які готові викривати корупцію. Зараз з нами захотів розмовляти пан Швайка, який був міністром аграрної політики. - Сам на Вас вийшов? - Так. Сам звернувся до Групи, заявив про готовність свідчити. І ми не проти, завжди - за. Він сказав, що у нього є якісь неспростовані докази проти першої особи - Прем'єра. - Що ще робитиме Робоча група з вивчення інформації про корупцію в уряді Яценюка? - Звіт від 15 травня - проміжний (роботу групи продовжили на два тижні, - авт.). Є певне чітке розуміння, що суспільство має отримати відповіді на нагальні питання. Досить замовчувати. У нас низка скандалів: Фірташ-гейт, Гордієнко-гейт ... Потрібно закінчувати зі скандалами і переходити в правові відносини. - Побутує думка, що Робоча група, яку Ви нещодавно очолили, спочатку створювалася або для політичних розборок, або економічних, а не для реального розслідування корупції? - Коли я очолив цю Робочу групу, ми з політичного русла перейшли в економічне. Раніше ми чітко чули одну політичну силу, тепер - чисто економічний аналіз ситуації. Позиціонуємо себе як Робоча група депутатів різних фракцій, які хочуть дізнатися, неупереджено вивчаючи ситуацію, хто правий - Гордієнко чи Яценюк? - Вас зараховують до політичної групи Бориса Філатова ... - ... Давайте, ви будете Філатова відносити до групи Берези (посміхається, - авт.). - Кажуть про вплив Коломойського. Мовляв, йде політична боротьба і перемагає Коломойський. - Перемагає в боротьбі з ким? Арсеній Яценюк – не «неслухняний». Він просто не на своєму місці - Наприклад, з Порошенком чи з «неслухняним» Яценюком. - Арсеній Яценюк - не «неслухняний». Він просто не на своєму місці. Все гранично ясно. Якщо ми бачимо, що різні бізнес-спільноти, різні політичні структури раптом заворушилися, значить, ми щось «накопали». Мене не цікавить бік Коломойського, бік Порошенка чи Яценюка, мені цікаво отримати відповідь: чи були факти корупції, за які терміни були виявлені факти корупції, і чи був у ці терміни главою уряду Арсеній Яценюк? - А що буде потім? Робоча група вивчить документи, поспілкується з експертами, що далі? - Передамо інформацію до Генпрокуратури. Нехай працюють. - Будете контролювати, щоб справи не «спустили на гальмах»? - У Верховної Ради є наглядові функції. Але у мене інші питання. Те, що ми «накопали», було не зовсім проблематично. Всі ці факти прокуратура могла б знайти сама. Але чому вона цим не займалася? Ось це - загадка. Звіт Робочої групи підірве інформаційний простір. Вперше будуть названі прізвища, учасники, схеми, цифри та персоналії, які не просто підписували документи, а курирували або є бенефіціарами тих фірм, які отримували гроші. - Так гучно анонсуєте сенсаційні викриття. Немає побоювання, що в п'ятницю Ви не потрапите в парламент або Вами хтось зацікавиться, включать до «списку Шокіна»? - Я вже в такій кількості різних списків! Однією людиною більше, яка мене не любить, однією менше - немає різниці. Головне, щоб Україна отримала відповіді на запитання. - Ви вірите в ефективність створеного Антикорупційного бюро? - Можна говорити тільки за фактом роботи. В Артема Ситника (директора Антикорупційного бюро, - Прим. авт.) є два варіанти. Якщо він захоче увійти в історію, то може увійти як один з найбільш яскравих борців з корупцією. Якщо ж він стане фігурою в чиїхось вправних руках, то тоді, швидше за все, стане багатою людиною, але місця в історії не займе. - Все частіше і гучніше говорять про можливе переформатування уряду. Що Вам про це відомо? - Найближчим часом навіть деякі заступники міністрів - іноземці будуть принципово і самостійно виходити з Кабміну (через годину після цього інтерв'ю перший заступник міністра економіки Саша Боровик зробив заяву про звільнення - авт.). - Хто саме? - Ті, кому не дають працювати. І ті, хто не згоден з методами роботи, процвітаючими в Кабміні. Примітно, що багато міністрів слабкіше за своїх заступників, на порядок розумніші, більш кваліфіковані, більш грамотні. То може варто змінити на цих «їздових конячок» тих політичних осіб, яких ставлять у виконавчу владу за квотним принципом політсили. Наш квотний принцип - ганьба Україні. У багатьох країнах теж існують квотні принципи, але там підбір чиновників йде з числа професіоналів, а не політичних діячів. - Є думка, що в разі провалу реформи патрульної служби, правоохоронних органів дуже зручно буде все списати на заступника Авакова Еку Згуладзе. Згодні? - Я спілкувався з представниками Грузії, які знали Еку Згуладзе в ті часи, коли вона працювала в МВС Грузії. Вони кажуть, Ека - не реформатор. Згуладзе завжди була репрезентером - завжди розповідала, що буде робитися, але не проводила самі реформи. Тому «валити» все на неї - неприпустимо. Зона відповідальності за реформи лежить на самому міністрі. Ека може бути консультантом, координатором, керівником якихось спецпроектів, але реформування МВС лежить безпосередньо на міністрі. - Охарактеризуйте діяльність міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. - Я поставив свій підпис під зверненням про відставку Авакова. Вважаю, що пан Аваков не виправдав той кредит довіри, який у нього був. За рік реформа МВС так і не була проведена, довіра до міліції знизилася до нуля, країну продовжують стрясати корупційні скандали в МВС. За рік ми не побачили нових методів роботи. А «кришування», як і раніше, на слуху. І ми побачили цікаву річ. Коли я йшов на вибори, то сказав: на Троєщині «ігорки» не буде. І виконав свою обіцянку - на Троєщині жодного грального салону немає. Більше того, на 60% скоротили кількість «наливайок». Замість них кафетерії, косметичні магазинчики і т.д. Коли ж Аваков оголосив, що бореться з «ігоркою», то результатів не продемонстрував. Проїдьтеся по інших районах Києва, по Україні - побачите, що гральні салони на місці. Це говорить про те, що він, мабуть, не здатний системно керувати своїм відомством. Я розумію, що він стикається з саботажем, але йому спочатку пропонували повністю очистити відомство, і він би тоді досяг результатів. Він цього не зробив. І те, як він сьогодні тримається за Чеботаря, - неприпустимо. Ми будемо наполягати на тому, щоб Чеботаря не відправляти у відставку - його повинні звільнити за невідповідність або порушення посадових повноважень. Піти у відставку можна за незгодою з діями уряду, але не в тому випадку, коли Чеботар і його зять тяжіють над журналістами, намагаються перешкодити їх професійній діяльності. Це - протидія. А ще - брехня, якою пронизані всі звіти Чеботаря: то він каже, що це його дочка, то не його; то у нього є земельні ділянки, то - ні; земельні ділянки донька то продала, то не продала ... - Не так давно на засіданні парламентського Комітету з питань протидії корупції було прийнято рішення - дати два місяці Генпрокурору Віктору Шокіну для остаточного розслідування справ Майдану. Якщо не буде результатів, відставка? Перед депутатами звітують, як просуваються розслідування по Майдану? - Це стосується не тільки Шокіна, але і всього силового блоку, Авакова в тому числі. Єдиний, хто приходить до депутатів, звітує, робить якісь кроки - Наливайченко. До СБУ у нас претензій немає, є навіть певна задоволеність в роботі. Від відомства Наливайченка ми отримуємо всю запитувану інформацію, адвокати Небесної Сотні не скаржаться на дії СБУ. І якщо ви пригадаєте звіт Європейської комісії по Майдану, то там СБУ практично не фігурує - всі претензії до МВС. Тобто можна звинуватити нас у заангажованості, але що і європейці заангажовані? - Скоро рік як відбулися президентські вибори, після яких Порошенко очолив державу... - Вітаю. Я за нього не голосував. - Що думаєте про Мінські угоди? Допоможуть врегулювати ситуацію на сході? - Мінські угоди - це результат тиску Заходу як на нас, так і на Росію. Але ми бачимо, що результатів поки немає. Угоди постійно порушуються сепаратистами. - Що робити? Воювати? - На це питання повинні відповідати військові фахівці. Вважаю, що Головнокомандувач, яким є Президент, повинен був уже давно поміняти, як мінімум, керівництво Генштабу, яке не може виконувати свої функції. У нас є прекрасні генерали, наприклад, людина, яка керує ПДС - Михайло Забродський. Він не просто фахівець, а один із сучасних героїв України: він завжди дбав про солдатів, постійно на передовій. Його підлеглі знали, що його накази обдумані і він - стратег. А чому Віктора Муженка (начальник Генштабу, - авт.) не міняють? Тому що він має персональну довіру і персонально відданий Президенту, і все. А Забродський персонально відданий Україні. І такі офіцери ще є в лавах Збройних сил України. - Що робити з контрабандою зброї та інших товарів через зону АТО? - Припиняти. Мені подобається те, що робить Москаль. І мені б дуже хотілося, щоб Москаль не був винятком. Чому Кіхтенко не чинить так само, не виконує своїх обов'язків? - Представника «Самопомочі» Андрія Мірошника, позбавляючи його депутатського мандата, мало не зробили героєм. Ваше ставлення до цього? - Пішовши, він вчинив гідно. Це ж скажу про Зоряна Шкіряка (екс - в.о. глави ДСНС, - авт.). Його хочуть зараз зробити крайнім. Так, у Шкіряка є «косяки». Але всю цю піар-акцію з евакуацією задумував НЕ Шкіряк - він мав мужність і відвагу подати у відставку, що гідно поваги. І це потрібно враховувати. В європейських країнах, коли на міністра відбувається такий тиск, є небезпека його гідності та честі, він подає у відставку. - Тепер «спустять на гальма» розслідування «непальської евакуації»? - Ні. Нічого не замнеться. Наш Комітет з протидії корупції вже подав офіційне звернення до Кабміну з проханням надати повний звіт: хто ініціював відправлення горезвісного літака в Непал, яку суму було на це виділено, як витрачені ці гроші? Наскільки мені відомо, Зорян наполягав на відправку в зону евакуації літаків МНС. - А якщо відповіддю буде банальна «відписка»? - Не буде. Ми зажадали цифри та імена. - Ви особисто сьогодні готові піти у виконавчу владу? - Я б, можливо, очолив якесь одне з наших правоохоронних відомств. - Може, МВС? Там скоро може звільнитися крісло міністра. - Так. Але не обов'язково зараз очолити. До речі, у нас й досі вільне місце віце-прем'єра з силового блоку. Але це квотне місце. Туди не призначатимуть людей здібних, які мають бажання щось змінювати, а призначать людину, що доводить свою особисту відданість. А у мене немає симпатиків серед перших осіб держави, у мене симпатики серед виборців. - Ви не шкодуєте, що пішли у Верховну Раду? Багато ваших колег-новачків часто нарікають. - Є певна втома від того, що я тут бачу. Так, з'являється іноді певне розчарування. Але я пішов у парламент саме для того, щоб змінити ситуацію і я її міняю. Та відкритість, яку я показую в парламенті, схеми, якими користуються, - змінює ситуацію. І таких, як я, дуже багато: той же Єгор Соболєв, Ігор Луценко ... І ми, об'єднавши зусилля, добиваємося зміни ситуації. Так, нам нелегко. Це той самий випадок, коли по краплі, але змінюється ситуація в парламенті, країні. Хоча іноді мені хочеться махнути на все рукою. Виборець хоче швидких кроків, багато хто не розуміє, що всередині парламенту не все так, як зовні. Будемо працювати й далі на благо. Головне, щоб мене розуміли виборці, які за мене голосували, і голосуватимуть далі. - Так часто вживаєте слово «виборці». Чи означає це, що скоро варто чекати нових парламентських виборів? - Будуть дострокові вибори. Через рік, у жовтні 2016-го. А цієї осені відбудуться місцеві вибори і мерів міст. Троєщину ми вже «очистили», чому б не «очистити» Київ. - Ви плануєте балотуватися в столичні мери? - Я розглядаю такий варіант. Але зараз потрібно акцентувати увагу на іншому. Від нас Європа вимагає конституційних змін, децентралізації. Реформа буксує. І буксує, бо багато хто намагається очолити ці процеси для того, щоб зробити все під себе. Європейські партнери бачать це і зупиняють багато програм співпраці з Україною. Якщо ми не покажемо, що почали конституційну реформу, вносимо зміни до виборчого законодавства, то від нас відвернуться партнери, залишивши нас наодинці з шаленим ведмедем на ім'я «Путінська Росія», і, боюся, ми в такому разі не вистоїмо. І відповідальність за це на вищих державних осабах. Вони повинні розуміти, що їх бездіяльність, їх ігнорування своїх обов'язків можуть призвести до краху суспільства. - Скільки ще є часу на реформування? - А немає часу. Його немає. Нагадаю, в червні в ПАРЄ ми повинні вже розповідати про те, що відбувається насправді. Європа втомилася від хорошої англійської мови наших вищих керівників - Ваші враження від останньої сесії ПАРЄ? Кажуть, що Європа поступово відвертається від України? - Важкі враження. Європа не відвертається, з'являється втома. Вони чекають, коли ми почнемо не тільки говорити, що хочемо жити, як європейці, а й робити щось в цьому напрямку. Європа бажає бачити реальні етапи реалізації реформ в Україні, бачити в нас не тільки прохачів грошей, але й виконувачів обіцянок. Європа втомилася від хорошої англійської мови наших вищих керівників і бажає побачити від них дії. Настав час не тільки обіцяти, а й робити. - Україна звертається до Заходу з проханням розширити та посилити санкції проти Росії. А чому наша країна зволікає з санкціями проти РФ? - Європа вже неодноразово говорила, ви хочете, щоб ми ввели нові санкції - покажіть перелік санкцій, які ввели проти Росії ви. Я сьогодні в Фейсбуці наводив дуже хороший приклад: у вас є дитина, і вашу дитину постійно б'ють хулігани, яким ви оплачуєте секцію з боксу. Так поводиться і Україна щодо Росії. Торік товарообіг з Росією склав 14 мільярдів доларів. Пропоную переорієнтуватися на внутрішні ринки, виходити на інші зовнішні ринки - Європу, Азію, Південну Америку, Африку. Чомусь Китай виробляє постійні торгові експансії на ринки Африки, а ми бачимо тільки один ринок - Росію. Лінь. Закоцюрбленість. Лицемірство. Досить збагачуватися на війні. Потрібно бути патріотами не на словах, а на ділі. - Наскільки правдива інформація про те, що після прийняття закону про декомунізацію, Китай тихенько згорнув всі інвестиційні програми по Україні? - Відповім словами пана Преображенського: «ніколи не читайте перед обідом радянські газети. - А інших же немає. - Ніяких не читайте». ЗМІ часто маніпулюють ситуацією: хтось десь сказав, а журналісти підхоплюють - неправильно це. Скажу ще одну фразу: «Газета пише, папір терпить. А ми читаємо і навіть віримо. Клаптик паперу, що світом вертить, завжди знайдеться, завжди в продажу». Мас-медіа повинні розуміти свою відповідальність перед людьми. Журналісти зобов'язані усвідомлювати, що запущені ними чутки, перетворюються на бувальщину в умах людей, що неприпустимо. Подивіться на фактично уражене інформаційним вірусом населення Росії. Ви хочете таке ж населення? Сподіваюся, що ні. Юлія Артамощенко, Олена Галаджій Фото: Дмитро Ліпавський
Блог:
Думки
11:33
Політика
Євген Магда
Про Угоду про асоціацію з ЄС знають всі, проте її мало хто читав
Інформація про можливість внесення змін до Угоди про асоціацію (УА) України з ЄС не повинна озвучуватися однобічно. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог Євген Магда. «Про існування Угоди про асоціацію практично всі знають. Але її мало хто читав. Це дійсно широкомасштабний документ. Але виходячи з формальних ознак, не виключаю, що можуть бути охочі - навіть не в Україні, а можливо серед країн ЄС - перератифікувати Угоду», - зазначив він. Магда підкреслив, що в умовах гібридної війни з РФ такого роду заяви, як інформація про можливість внесення змін до Угоди про асоціацію (УА) України з ЄС, озвучена заступником глави Адміністрації Президента України Дмитром Шимківим, можуть бути використані проти влади України. «У будь-якому випадку рішення щодо Угоди про асоціацію я б радив озвучувати спільно з нашими європейськими партнерами на спільних заходах. Це збільшить довіру, зменшить простір для інформаційних спекуляцій», - підсумував він.
18 Травня
12:09
Події
У Донецькій області прикордонники вступили в бій з бойовиками
У Донецькій області біля населеного пункту Троїцьке прикордонники виявили диверсійно-розвідувальну групу бойовиків і вступили з ними в бій. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України. Як повідомляється, на допомогу прикордонникам висунулися сили однієї з бойових комендатур. Наразі бій триває.
Публікації
12:20
Економіка
Маленькі ігри і великий піар
Уже навіть не смішно. Практично щороку в Україні «проводять» податкову реформу. А за останній рік таких спроб вже кілька. Як повідав міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромовічус, восени податкове законодавство знову «перекроять». «За моїми даними, до кінця літа буде розроблятися нова система податкової реформи. Пропозиції будуть внесені до парламенту, в жовтні очікується голосування. І вже нова податкова система у нас буде ефективною з 1 січня наступного року», - заявив Абромавічус. Курирує цей реформаторський процес міністр фінансів Наталія Яресько, під чуйним керівництвом якої наприкінці 2014 року через Верховну Раду похапцем були проведені податкові реформи. Вони вступили в силу з 1 січня 2015 року і, вже, очевидно, застаріли. Утискали, як могли Основною ідеєю податкової реформи 2014 року було скорочення кількості податків. Після того, як народні депутати внесли зміни до Податкового кодексу України, в країні замість 22 податків залишилося 9: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, ПДВ, акцизний податок, рентна плата, збори, а два «місцевих» податки: податок на майно та єдиний податок. Але від зменшення кількості податків, фіскальний тиск на громадян і бізнес не зменшився. Наприклад, підвищилася ставка податку для пасивних доходів фізичних осіб (дивіденди, роялті, інвестиційні доходи, - авт.) - з 15% до 20%. З ініціативи Кабміну, до «розкішної» нерухомості зарахували квартири до 60 кв.м. і будинки до 120.кв. м. Якщо українець володіє такою квартирою і будинком, то буде платити «податок на розкіш». Крім того, введено податок на розкішні автомобілі - як дизельні, так і бензинові машини з об'ємом двигуна більше 3 тис. куб. см, віком до 5 років. За кожне таке авто доведеться заплатити 25 тисяч гривень на рік. Податковий зашморг влада накинула і на «шкідливі» звички - встановлена ставка акцизного податку з роздрібних продажів пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива в розмірі 5% від обсягу реалізації. Після скандалів і політичних перепалок, народні депутати все-таки наважилися «залізти» в гаманець нафтовим королям. Верховна Рада на постійній основі встановила ставку рентної плати для нафти і конденсату - 45% з покладів до 5 кілометрів, 21% - з покладів понад 5 км; для природного газу, реалізованого не для потреб населення - 55% з покладів до 5 км, і 28% з покладів понад 5 км. Також парламент затвердив, що на постійній основі повинна стягуватися рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку. Першими заплатять бідні? Але це тільки на перший погляд, здається, що уряд і парламент скоротили кількість податків. Якщо ж копнути глибше, то з'ясується, що замість скасування реформатори пішли шляхом механічного об'єднання податків. «Їх (податки, - авт.) просто механічно об'єднали. В цілому, податковий тиск в країні навіть зріс. У Податковому кодексі й досі не прописаний військовий податок на низку операцій ввели більш високі ставки», - сказав АСН експерт з економічних питань Андрій Блінов. За його словами, якщо уряд хоче вивести податки з тіні, необхідно дійсно зменшити їх кількість, і зробити так, щоб суспільство бачило, що податки йдуть на благоустрій країни. «При непрозорості витрат коштів, одержуваних від податків, рівень довіри громадян до держави буде вкрай низьким. Вони будуть робити все, щоб уникнути сплати податків», - зазначив Блінов. За інформацією опитаних АСН експертів, 45% вітчизняної економіки перебуває в тіні. І є ризик, що в майбутньому, якщо влада не змінить підходи до фіскальної політики, ця цифра буде тільки збільшуватися. «Абсолютно не вірю у проведену реформу. Сьогодні економічні зміни вимагають політичних змін. Вони не впроваджуються саме тому, що це невигідно нинішній владі. Замість влади бандитів прийшла влада шахраїв. Все це косметичні заходи на публіку, - каже екс-заступник міністра економіки, економічний експерт Володимир Рябошлик. - Надзвичайні податки зробили на пенсіонерів, при цьому зачепили інтереси працюючих пенсіонерів, фактично розвалили нашу освіту - і шкільну, і вищу. Фактично підривають майбутнє України тому, що вчителі залишають школи, і викладачі вузів залишають свої робочі місця. Це надзвичайні заходи, які спрямовані проти простих людей. І при цьому у нас унікально низький податок на дивіденди, які отримують багаті». Експерт переконаний, якщо в Україні почнуть стягувати податки з олігархів і з тіньової комунальної економіки, то не буде і дефіциту бюджету. Головне, що необхідно, на думку Рябошлика - це щоб влада перестала захищати інтереси олігархів. За його словами, необхідно вводити європейські податки, невигідні для олігархів, щоб до бюджету надходили додаткові доходи, які б розв'язали проблему дефіциту бюджету. Наприклад, негайно ставити на новий, більш серйозний, рівень боротьбу з офшорами. «Я вважаю, що реформа повинна працювати за принципом - з більш багатих компаній треба брати більше грошей. Потрібно займатися, в першу чергу, тими реформами, які покращать нашу боротьбу з офшорами. Тому що там губляться великі суми», - зазначає економіст Владислав Старинець. Він радить новому главі Державної фіскальної служби Роману Насірову якраз і звернути свій погляд на цю проблему. «Ось малий бізнес з 1-го липня затягне паски у вигляді касових апаратів з третьою групою, а з січня вже і друга група. А такого ж затягування пасків у великого бізнесу немає. У нас були по Кіпру певні поліпшення, але по всіх інших офшорах робота так і не ведеться», - зазначив експерт. Тіньові зарплати хочуть вивести у світ Дуже мало українців можуть похвалитися тим, що отримують «білі зарплати». При чому, співробітники часто входять у змову з роботодавцем: погоджуються брати більшу зарплату, але в конверті, ніж «чисту», але після всіх податкових відрахувань, меншу. «Більшість раді платити «білу» зарплату. Але рівень податкового тягаря дуже високий. Це 55-65% йде навантаження. Кажуть, оптимальний рівень оподаткування - 30%. Повинна бути лінійна шкала. Якщо ми говоримо про легалізацію, то потрібно стимулювати роботодавців, які виплачують високу зарплату», - вказав на проблему і шлях її вирішення член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат України від фракції «Опозиційного блоку» Олександр Долженков. Солідарний з парламентарем і глава Центру економічного розвитку, позаштатний радник Президента з березня 2015 року, відомий економіст Олександр Пасхавер. «Для «відбілювання зарплат» необхідно знижувати податкове навантаження, робити його однаковим для всіх, щоб не було податкових ям», - вважає Пасхавер. Крім того, Олександр Пасхавер звернув увагу ще на одну суттєву деталь. На його думку, податкову реформу слід проводити в унісон з бюджетною реформою. «Неможливо вимагати сьогодні від податкової інспекції наповнювати бюджет України, який дірявий, з якого через корупційні схеми «вимивають» мільярди гривень. У нас в такій ситуації податкова стає каральним органом. Вона намагається зібрати з тих, хто ще хоч щось платить, хоч якісь гроші», - розповів експерт. Він підкреслив, для того, щоб закрити корупційні схеми має запрацювати Антикорупційне бюро. «Реформа податкової системи без реально працюючого Антикорупційного бюро - не запрацює. Система повинна реформуватися як на вході, так і на виході», - вважає Пасхавер. Необхідно піднімати, на думку радника Президента, і питання про скасування податкової міліції, яка позиціонується переважно як каральний орган. До речі, про скасування податкової міліції всерйоз задумався і Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. 15 травня, виступаючи перед народними депутатами, Яценюк заявив, що «податкову міліцію обов'язково необхідно розформувати і зробити її органом цивільного розслідування податкових злочинів». Яценюк також зізнався, що вивчається питання про перепідпорядкування Державної фіскальної служби - вона повинна стати частиною Міністерства фінансів. «Ми зараз опрацьовуємо остаточний варіант реформування. І цей варіант обговорюємо з нашими міжнародними кредиторами», - уточнив Прем'єр, і дав доручення ДФС за три місяці закрити податкові ями і навести порядок на митниці. Що ж, чекаємо на нову податкову реформу від уряду Арсенія Яценюка. Дуже сподіваємося, що міністр фінансів Наталія Яресько прислухається до порад експертів і при розробці нововведень, врахує їх - бюджет на наступний рік наповнюватимуть не за рахунок останніх копійок простих роботяг, а трохи «потрясуть» олігархічні мішки, переглянуть рівень оподаткування фонду зарплат, перекриють офшорні фінансові потоки і нададуть податкову індульгенцію молодим бізнесменам.
18 Травня
12:26
Суспільство
Житель Києва убив двох людей заради машин
Прокуратура міста Києва направила до суду обвинувальний акт стосовно зловмисника, який убив двох людей і планував убити ще одного. Про це повідомляє прес-служба прокуратури м.Києва. За інформацією прес-служби, в 2014 році зловмисник убив двох киян, які погодилися надати йому послуги з перевезення. Вбивця домовлявся зі своїми жертвами про зустріч на околиці Києва і, щоб заволодіти їх транспортними засобами, убивав з вогнепальної зброї. Тіла він спочатку ховав у гаражі, а потім перевозив у лісосмугу під Києвом і закопував. Вбивця був затриманий, коли він планував чергове вбивство. При затриманні у нього було вилучено пістолет з глушником. Затриманому загрожує довічне ув'язнення.
18 Травня
12:34
Суспільство
Мережа супермаркетів Ахметова припиняє роботу в зоні АТО
З 18 травня магазини «Брусничка» припиняють свою діяльність на територіях Луганської та Донецької областей, окупованих бойовиками. Про це повідомляє прес-служба ТОВ «Український Рітейл». За інформацією прес-служби, всього роботу призупинять 54 торгові точки. Як розповів генеральний директор ТОВ «Український Рітейл» Дмитро Кулик, припинення роботи - це вимушений захід, оскільки продовження поставок продуктів з території України стало неможливо, а складські запаси мережі підійшли до критичного мінімуму. Як повідомляється, нині розглядається варіант передачі торгових точок в оренду, в цьому випадку центральний офіс не здійснюватиме ні контролю, ні управління цими магазинами. Мережа магазинів «Брусничка» належить олігархові Рінату Ахметову.
18 Травня
12:40
Політика
Береза: Дострокові вибори до Ради відбудуться восени 2016 року
Народний депутат України Борислав Береза прогнозує, що в жовтні 2016 року в Україні відбудуться дострокові парламентські вибори. Про це він заявив в інтерв'ю «Аналітичній службі новин». Так, відповідаючи на запитання про парламентські вибори, він зазначив, що вони відбудуться у жовтні 2016 року. «А цієї осені відбудуться місцеві вибори і мерів міст», - сказав Береза.
18 Травня
12:57
Суспільство
СБУ передала кримським татарам справи депортованих співвітчизників
Сьогодні, в день 71-ї річниці депортації кримських татарів, Служба безпеки України передала представникам народу 19 архівних справ депортованих жителів півострова, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Глава СБУ Валентин Наливайченко передав Рефату Чубарову 10 томів справ щодо 19 депортованих кримських татарів. «У 1944 році з Криму радянською владою було депортовано і знищено багато кримських татарів, а потім цією ж владою інформація про це ретельно приховувалася. Для СБУ важливо передати ці документи тим, хто зможе знайти родичів цих 19 осіб», - сказав Наливайченко.
18 Травня
13:07
Суспільство
Глава СБУ прокоментував затримання російських військових
Затримані в суботу військовослужбовці Російської Федерації відповідатимуть перед судом відповідно до законодавства. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив глава СБУ Валентин Наливайченко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, 16 травня близько 14:30 в районі Щастя дійсно були затримані військові ГРУ РФ. «Вони скоїли злочин терористичного характеру на території України. Обидва є громадянами Росії і обидва є військовослужбовцями. Вони входили до терористичної організації, що складається з 14 чоловік», - сказав Наливайченко. Глава СБУ також підтвердив, що обидва військових з третьої окремої бригади ГРУ Збройних Сил РФ військової частини №21208, що базується в Тольятті. Наливайченко додав, що затримані були озброєні спеціальною зброєю, а також, що вони причетні до вбивства українського військовослужбовця, який брав участь у проведенні АТО. Наливайченко зазначив, що затриманим інкримінується стаття 258 КК України (скоєння терористичного акту).
Блог:
Думки
13:19
Суспільство
Юрій Береза
Росія завжди забувала про своїх солдатів, цього разу буде так само
Росія не визнає затриманих на Донбасі солдатів ГРУ РФ своїми співвітчизниками і відхрещується від них. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив командир полку «Дніпро-1», народний депутат Юрій Береза. «Росія - це країна, яка завжди забувала про своїх солдатів. У всіх збройних конфліктах, де брав участь СРСР, а потім і повноправний спадкоємець Росія, вони ніколи не переживали за долю своїх співгромадян. Якщо людей брали в полон, то держава завжди говорила: «я не я, і хата не моя». Зараз буде повторення. Насправді - це приклад великого політичного цинізму, який звучить із вуст сьогоднішніх керівників російської держави. Від цих теж відхрестяться, придумають, що це відпускники, що завгодно або що були на лікуванні», - зазначив Береза. Що стосується обміну льотчиці Савченко на російських солдатів, то Береза в це не вірить. «Хотілося б щоб наша льотчиця повернулася в Україну. Вони зараз настільки підняли високо рейтинг свого придуманого правосуддя, вони ж намагаються судити Надію за якісь неіснуючі злочини. Це шоу для громадян Росії, тих 80%, які підтримують Путіна, це шоу для світу, хоча всі розуміють. Але я думаю, що вони не визнають, що це їхні громадяни і, відповідно, навіть не будуть вести переговори з приводу обміну на Надію Савченко», - сказав Береза. Головне в цій ситуації, за словами Берези, це відкритий процес над затриманими солдатами ГРУ РФ. «Тепер наш крок, наші дії - ми повинні максимально витягнути з цієї ситуації. По-перше, звернутися до батьків і близьких затриманих. По-друге, запросити їх в Україну і розпочати судовий процес над затриманими - відкритий, найняти їм адвокатів і засудити за міжнародними законами або взагалі - передати їх до Гааги. Але навіть якщо вони будуть засуджені за українськими законами і ми почнемо процес - це буде одним із доказів для Гааги проти Путіна. Зараз велике питання до юстиції України щоб ми провели цей процес дуже чітко згідно з українськими законами. Тут треба судити за тероризм. Ми повинні діяти чітко крок за кроком», - сказав комбат.
18 Травня
13:33
Події
Бій в районі села Троїцьке завершено
Бій в районі села Троїцьке Донецької області завершено. Про це йдеться в Twitter Держприкордонслужби. Згідно з повідомленням, один прикордонник був поранений, втрат немає. Водночас у повідомленні наголошується, що бойовики «понесли значні втрати» і відступили. Раніше повідомлялося, що прикордонники виявили в Донецькій області розвідувально-диверсійну групу бойовиків і вступили з ними в бій.
18 Травня
13:45
Суспільство
СБУ відновила розслідування депортації кримських татарів
Служба безпеки України відновила діяльність слідчої групи з розслідування депортації кримських татарів. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, СБУ продовжить розслідування геноциду кримськотатарського народу. Він також зазначив, що найближчим часом будуть прийняті слідчі рішення.
18 Травня
13:58
Суспільство
Суд знову переніс засідання у справі Кернеса
Засідання у справі Харківського міського голови Геннадія Кернеса перенесено на 28 травня. Це рішення ухвалив суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов, повідомляє РБК-Україна. Нагадаємо, сьогодні мер Харкова Геннадій Кернес був евакуйований із зали суду, оскільки охорона помітила в руках мітингувальників зброю. Суд сьогодні мав продовжити розгляд справи проти Кернеса про викрадення, знущання над активістами Євромайдану.
Блог:
Думки
14:20
Політика
Олексій Гарань
Президент виявив дипломатичний талант у зовнішній політиці
У зовнішній політиці Президент Петро Порошенко виявив дипломатичний талант, а у військовій сфері вибрав правильну тактику для вирішення конфлікту на Донбасі. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, професор кафедри політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань. «Для оцінки діяльності Президента, потрібно виходити з того, що у нас парламентсько-президентська республіка, тобто повноваження глави держави обмежені. Він відповідає за сферу безпеки і зовнішньої політики, а соціально-економічні питання відносяться більше до уряду. Президент може впливати на нього тільки через свою парламентську фракцію, оскільки Кабмін у нас коаліційний», - сказав він. За його словами, найуспішнішою сферою в Україні нині є зовнішня політика, за яку і відповідає Президент. «Якщо в економічній сфері є великі проблеми, є гальмування реформ, то в зовнішній політиці є досягнення, і саме тут проявився дипломатичний талант Порошенка», - зазначив політолог. Крім того, на думку експерта, Президент обрав правильну тактику і у військовій сфері. «Його звинувачують, що він не виконав свою обіцянку - швидко закінчити війну. Але спочатку він вибрав правильну позицію - поєднання дипломатичних методів з силовими. Вже до кінця серпня 2014 року українська армія була готова звільнити весь Донбас, але почалося вторгнення регулярних російських військ, що змінило ситуацію», - додав Гарань. При цьому, він підкреслив, що Порошенко готовий виконати свою передвиборчу обіцянку і продати бізнес - ПАТ «Кондитерська фабрика Рошен», але в цьому йому заважає Росія. «Порошенко зіткнувся з об'єктивними труднощами з продажу бізнесу. Ми знаємо, що переговори йдуть. Але росіяни роблять усе для того, щоб Липецька фабрика не була продана, зокрема заарештовують активи», - пояснив він.
18 Травня
14:45
Політика
Кабмін пропонує Білоуса на посаду голови ФДМ
Уряд зареєстрував у парламенті проект постанови про призначення Ігоря Білоуса на посаду голови Фонду державного майна. Відповідний проект постанови №2882 опубліковано на сайті парламенту. Варто зауважити, що в березні Ігоря Білоуса було звільнено з посади голови Державної фіскальної служби через підозру в корупції.
Блог:
Думки
14:52
Політика
Юрій Палійчук
Заяви про внесення змін до Угоди про асоціацію є подразником для суспільства
Будь-які заяви про внесення змін до Угоди про асоціацію, звичайно, є подразником для суспільства. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політичний експерт Юрій Палійчук. За його словами, неодноразово Москва вимагала внесення певних змін до цього документа. «Тому представникам виконавчої влади варто бути обережними у своїх висловлюваннях. Якщо мова йде про технічні зміни, пов'язані з назвами регламентів ЄС, то це — робота Міністерства закордонних справ, що не вимагає уваги політичного керівництва, або навіть більше, публічних заяв представників Адміністрації Президента. Тому мені важко зрозуміти, якої саме логіки дотримувався Дмитро Шимків, говорячи про внесення змін до Угоди про асоціацію з ЄС», — сказав Юрій Палійчук.
18 Травня
15:06
Політика
Уряд запропонував кандидатуру на посаду голови АМКУ
Кабінет Міністрів пропонує призначити Юрія Терентьєва на посаду голови Антимонопольного комітету України. Відповідний проект постанови №2881 опубліковано на сайті парламенту. У документі зазначено, що ініціатором призначення Юрія Терентьєва виступає прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
18 Травня
15:21
Суспільство
У Тернопільській області лобом в лоб зіткнулися дві вантажівки, є постраждалі
У Тернопільській області в результаті зіткнення двох вантажних автомобілів одна людина загинула, ще одна — отримала поранення. Про це повідомляє відділ зв'язків із громадськістю обласного управління МВС. За інформацією правоохоронців, ДТП сталася в селі Ігровиця. Вантажний автомобіль МАЗ із невідомих причин виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з вантажівкою ЗІЛ, завантажену каменем. В результаті зіткнення водій МАЗа загинув на місці пригоди, водія ЗІЛа — госпіталізовано. Після ДТП із газових балонів однієї з вантажівок почався витік газу, що ускладнює роботу правоохоронців на місці події.
18 Травня
15:31
Події
В Італії може з'явитися представництво МВС
В Італії може бути відкрито представництво Міністерства внутрішніх справ України. Про це повідомляє прес-служба МВС. За інформацією правоохоронців, сьогодні відбулася зустріч міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з Надзвичайним і Повноважним послом Італії в Україні Фабріціо Романо. Оскільки в Італії проживає багато іноземців, під час зустрічі обговорювалася можливість відкриття представництва МВС України в Італії. Крім того, за підсумками зустрічі було досягнуто домовленості про завершення підготовки до підписання угоди про взаємне визнання та обмін водійських прав. На зустрічі також обговорювалося питання залучення італійських експертів до процесу реформування Міністерства внутрішніх справ.
18 Травня
15:40
Суспільство
За сприяння прокуратури державі відшкодовано три мільйони гривень
Господарський суд Києва зобов'язав ВАТ «Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів» відшкодувати три мільйони гривень за незаконне використання підземних вод. Про це повідомляє прес-служба прокуратури м. Києва. За інформацією прес-служби, вказане ВАТ впродовж двох років, порушуючи вимоги Водного кодексу України, видобувало підземні води без відповідного дозволу. Прокурор Святошинського району звернувся до суду з вимогою про відшкодування завданих збитків. Як повідомляється, суд в повному обсязі задовольнив позов.
18 Травня
16:06
Політика
Чубаров пообіцяв зареєструвати закон про статус корінного народу за місяць-півтора
Законопроект про статус корінного народу буде зареєстровано в парламенті приблизно за півтора місяці. Про це під час брифінгу заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, нині розглядаються напрацювання щодо цього законопроекту робочої групи. «За місяць-півтора ми подамо цей законна реєстрацію», — сказав пан Чубаров.
18 Травня
16:33
Події
Вперше в історії прокуратура відправила військового комісара на гауптвахту
Вперше в історії України військового комісара відправлено на гауптвахту. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури. За інформацією прес-служби, військовий комісар одного з районних військкоматів міста Харкова отримав 16 діб гауптвахти за недбале ставлення до військової служби і за «бездіяльність військової влади» за ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Як повідомляється, військового комісара відправлено на гауптвахту за неналежне виконання заходів щодо проведення мобілізації та непритягнення до адміністративної відповідальності осіб, які ухиляються від мобілізації.
18 Травня
16:43
Суспільство
На Луганщині на залізниці влаштували диверсію, рух припинено
На залізниці в Луганській області стався вибух, який прокуратура області вже кваліфікувала як диверсію. Про це повідомляє прес-служба відомства. Вибух стався вранці 18 травня на 47 кілометрі перегону Сентянівка — Шипілова Попаснянського району. Інцидент у прокуратурі кваліфікували як диверсію згідно зі статтею 113 КК України. В результаті вибуху пошкоджено залізничну колію. Рух на територію, тимчасово непідконтрольну Києву, припинено. Обставини вибуху з'ясовуються. Досудове розслідування веде УСБУ в Луганській області.
18 Травня
16:52
Події
Генштаб: Двоє затриманих російських солдатів перебувають на лікуванні в Києві
Затримані російські військовослужбовці перебувають на лікуванні в Києві. Про це під час прес-конференції заявив начальник Генерального штабу Віктор Муженко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, коли російських військових було затримано, групу українських військовослужбовців спробували знищити. Крім того, він зазначив, що у військових виявлено зброю, яка знаходиться на озброєнні військ Російської Федерації.
18 Травня
17:05
Суспільство
У «ЛНР» прагнуть звільнити російських військових, затриманих у Щасті
«ЛНР» вимагає від Києва звільнити двох російських військовослужбовців, яких у суботу затримали українські силовики в зоні АТО поблизу Щастя. Про це повідомляють ЗМІ, лояльні до бойовиків. У «ЛНР» запевняють, що російські військові, які воювали на Донбасі, — це представники так званої народної міліції «ЛНР». Визволення військових ГРУ РФ Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва представники «ЛНР» вимагають, посилаючись на мінські домовленості. Крім того, в «ЛНР» заявили, що «знущання над товаришами не залишаться без наслідків». За версією так званого керівництва «ЛНР», диверсанти з української армії напали на спостережний пост розвідувального батальйону так званої народної міліції. Після бою до силовиків потрапили двоє росіян. У «ЛНР» мають намір створити групу для переговорів з обміну цих військових.
18 Травня
17:12
Суспільство
Командир російських військових, затриманих в Щасті, навчався в Києві
Командир третьої бригади ГРУ РФ, військовослужбовці якої потрапили до українських силовиків у Луганській області, навчався в Києві. Про це під час брифінгу заявив начальник Генерального штабу Віктор Муженко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За словами Віктора Муженка, полковник Щепін навчався у Київському училищі чотири роки поспіль і випустився в 1986 році.
18 Травня
17:18
Суспільство
Затримані російські солдати матимуть змогу поспілкуватися з рідними
У затриманих в Щасті російських військовослужбовців буде можливість побачитися з рідними. Про це під час прес-конференції заявив радник глави СБУ Маркіян Лубківський, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, ставлення до затриманих військових гуманне і нині відповідальні особи шукають можливість дати затриманим зв'язатися зі своїми рідними.
18 Травня
17:27
Події
Солдата з АТО засудили на 13 років за вбивство військового
Суд виніс вирок про 13 років позбавлення волі для військовослужбовця, який через сварку застрелив свого товариша по службі в зоні АТО. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Південного регіону. Молодший сержант (мобілізований в армію) ввечері перебував у магазині на автозаправці (вона розташована неподалік військової частини, що дислокувалася в Донецькій області). Він мав з собою автомат АК-47 і боєприпаси до нього. Зі своїм товаришем по службі він випивав, а відтак посварився з військовим із сусідньої частини, який зайшов до магазину. «З хуліганських мотивів молодший сержант принижував і ображав солдата. Після цього направив на останнього автомат і вистрелив. Поранення грудної клітки виявилося смертельним», — сказано в повідомленні прокуратури. Володарський райсуд засудив військовослужбовця до 13 років тюремного терміну за ч. 2 п. 7 ст. 115 і ч. 3 ст. 406 КК України. Солдата позбавили військового звання. Крім того, він винен дружині вбитого 208 тисяч гривень матеріального і морального збитку.
18 Травня
17:29
Події
СБУ унеможливила обмін затриманих військових РФ
У Службі безпеки унеможливили обмін затриманих російських військових на полонених українців. Про це під час прес-конференції заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Про обмін не йдеться. Таких пропозицій не надходило», — сказав Лубківський. Нагадаємо, 16 травня в Щасті Луганської області було затримано двох російських військовослужбовців — Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва.
18 Травня
17:42
Суспільство
Російських спецназівців підозрюють у тероризмі
Затриманим у Щасті військовослужбовцям РФ пред'явлено підозру за звинуваченням у тероризмі. Про це під час прес-конференції заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, працівники правоохоронних органів працюють над збором доказової бази. «До цього ставимося серйозно. Докази будуть представлені й українській громадськості, і міжнародній», — сказав Лубківський. Нагадаємо, 16 травня в Щасті Луганської області було затримано двох російських військовослужбовців — Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва.
18 Травня
18:03
Суспільство
У Кривому Розі на хабарі попався голова райради
Сьогодні в Кривому Розі при отриманні хабара було затримано голову Дзержинської райради Сергія Степанюка. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. За його словами, Степанюк був затриманий на місці злочину в службовому кабінеті. Він вимагав 60 тисяч гривень за видачу дозволу на розміщення торгових кіосків. Аваков також зазначив, що охорона чиновника намагалася чинити опір при затриманні. У кабінеті затриманого виявлено арсенал зброї. Затриманому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.
18 Травня
18:16
Події
Генштаб: Під Дебальцевим і в донецькому аеропорту затримали декілька десятків військових РФ
Десятки російських військових було затримано під час боїв під Дебальцевим і боїв за аеропорт Донецька. Про це повідомив на брифінгу начальник Генштабу Віктор Муженко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Муженко розповів, що серед них були не лише росіяни, а й громадяни СНД. Також, за його словами, всі затримані видавали себе за місцевих жителів «ДНР» і «ЛНР». Нині із затриманими бойовиками проводяться слідчі дії. Нагадаємо, що в суботу поблизу Щастя на Луганщині було затримано двох російських військових ГРУ, які мали при з собою зброю і були направлені на Донбас з метою здійснення диверсій. У «ЛНР» прагнуть звільнити російських солдатів, назвавши їх представниками так званої народної міліції «ЛНР». Двох військових РФ вже доставили до Києва і їм загрожує кримінальна відповідальність.
18 Травня
18:35
Економіка
Україна і США підписали кредитну угоду на мільярд доларів
Україна і США офіційно підписали угоду про надання нашій країні кредитних гарантій на один мільярд доларів. Про це повідомлять прес-служба КМУ. Від української сторони угоду підписувала міністр фінансів Наталія Яресько, від американської — посол США Джеффрі Пайєтт і директор місії USAID — Джед Бартон. Яресько пообіцяла, що уряд буде, як і раніше, виконувати всі вимоги, необхідні для цього фінансування. Зокрема, боротися з корупцією, стабілізувати фінансову систему, збільшувати енергонезалежність держави. Як повідомляється, угода підтримає економічні реформи. Наступного року фінансовий пакет підтримки для України від її партнерів заплановано у розмірі 7,5 мільярда доларів кредитних гарантій. Торік у травні Україна вже отримувала кредитні гарантії на мільйон доларів. Завдяки підписаному документу учасники ринку зможуть оцінювати ризик українських єврооблігацій на рівні суверенного ризику США.
18 Травня
18:37
Події
В бою у Донецькій області отримали поранення двоє прикордонників
Сьогодні в результаті бою в Донецькій області двоє прикордонників отримали поранення. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби. Як повідомляється, поблизу населеного пункту Троїцьке Донецької області наряд прикордонників виявив розвідувально-диверсійну групу бойовиків у складі десяти чоловік. Після того як бойовики зрозуміли, що їх викрито, вони відкрили мінометний вогонь по прикордонниках. На допомогу співробітникам Держприкордонслужби прибули резерв підрозділу та військовослужбовці ЗСУ. Під час бою знищено двох бойовиків і виявлено РПГ-7В, п'ять тротилових шашок і детонатор. Група російських найманців змушена була відступити.
18 Травня
19:00
Політика
Береза анонсував сенсації у звіті групи з розслідування корупції у Кабміні
Звіт робочої групи з розслідування корупції у Кабміні підірве інформаційний простір. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» розповів голова робочої групи, народний депутат Борислав Береза. За його словами, у звіті буде названо схеми, суми та прізвища не лише тих, хто підписував документи, а й тих, хто курував або є бенефіціарами тих фірм, які отримували гроші. При цьому він зазначив, що всю інформацію буде передано до Генпрокуратури. «Передамо інформацію Генпрокуратурі. Нехай працюють », — сказав Береза.
18 Травня
19:10
Суспільство
У Криму поліція затримала учасників автопробігу до річниці депортації кримських татарів
У Сімферополі російські спецпідрозділи заблокували учасників автопробігу, присвяченому 71-й річниці депортації кримськотатарського народу з півострова. 60 учасників відвезли до райвідділу. Про це повідомляє видання Крим.Реаліі. Як повідомляється, спочатку учасників автопробігу заблокували автозаками на автостанції «Західна» в Сімферополі. Омонівці в бойовій екіпіровці перешкоджали виїзду колони машин із кримськотатарськими прапорами. 60 учасників пробігу поліція затримала і відвезла до райвідділу, до того ж за даними очевидців, з учасниками грубо поводилися. Як стало попередньо відомо, неповнолітніх відпустили. Рух на ділянці дороги вже розблоковано. Кримські поліцейські ситуацію не коментують. Нагадаємо, раніше Рефат Чубаров повідомляв, що в Криму російська влада заборонила всі масові меморіальні збори. Цього року акції в центрі Сімферополя проводити заборонили.
18 Травня
23:28
Події
Генштаб: Росія терміново виводить спецпризначенців із Луганської області
Російські військові з 3-ї бригади спеціального призначення ГРУ РФ терміново залишають місто Брянка Луганської області. Про це повідомляє прес-служба Генерального штабу. За інформацією прес-служби, особовий склад бригади повертається до місця постійної дислокації. «Літак, який повинен передислокувати російських військовослужбовців, прибув на аеродром у Міллерово (Ростовська область РФ), звідки найближчим часом полетить до Самари», — йдеться в повідомленні. У Генштабі зазначили, що РФ намагається приховати факт перебування своїх військових на території Луганської та Донецької областей, і звернули увагу на те, що передислокація почалася після того, як Україна «продемонструвала всьому світу незаперечний факт перебування російських військовослужбовців на сході України».
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-0,93342018127441-/ /-pc-/
Top