counter
Архів Повернутись назад 17 Жовтня 2016
17 Жовтня
Суспільство оформление ленты  95-й квартал вульгарно висміяв депутата-простолюдина Гаврилюка У соцмережах зріє чергова хвиля обурення щодо творчості «Квартал-95». Цього разу користувачі обурюються грубою пародією на народного депутата, козака Михайла Гаврилюка, якого в кліпі називають козак Гавриляк. Автори ролика, використовуючи вульгарну лексику, показали Гаврилюка, який п'є горілку, б'ється з котом, собакою і півнем. «Гаврилюк, між іншим, один з небагатьох депутатів, котрі можуть будь-кому прямо дивитись у вічі», - написав відгук про ролик у своєму Facebook відомий український шоумен і музикант Мірко Сабліч.   Богдан Карпенко: "Квартал 95" на радість росіянам знову зняв щось у стилі "сміятися після слова лопата"... І сама сурковщина для тупих - показати українців бухим бидлом". Victoria Maksimenko: "І вибрали ж скоти того, хто їм не відповість - козак навіть беркутівців пробачив". Олег Горовий: "Те ж саме. Почав дивитися і переключив".
Політика "Самопоміч" вимагає звіту Кабміну про використання коштів на армію Фракція "Самопоміч" вимагає від Кабінету міністрів прозвітувати про використання коштів, виділених на армію. У протилежному випадку погрожує оприлюднити власні підрахунки. Про це перед погоджувальною радою 17 жовтня заявив голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк, передає кореспондент АСН. "Сьогодні волонтери продовжують забезпечувати армію усім необхідним... Це дуже важливе питання до Кабінету міністрів, до "Укроборонпрому". Тому ми представимо наш аналіз щодо використання коштів на армію, якщо Кабінет міністрів та Міноборони цього не зробить", - сказав він. Березюк додав, що зараз "міномети продовжують розриватися просто під час навчань на полігонах" через недосконале воєнне виробництво. За його прогнозами, приймати Бюджет на 2017 рік з огляду на необхідність коштів не лише на оборонну сферу, а й на пенсійне забезпечення, освіту та інші соціальні сфери "буде важко".
Політика Цього тижня Рада розгляне Бюджет на 2017 рік Рада цього тижня розгляне у першому читанні Бюджет на 2017 рік.  На порядку денному також питання армії, ЖКГ та бізнес-омбудсмена.  Про це на погоджувальній раді 17 жовтня заявив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, передає кореспондент АСН.  «Цього сесійного тижня парламент вже традиційно буде вести засідання з тематичних питань... Це питання оборонного комплексу. Комітет підготував блок питань... Сподіваюсь, що вони мають великий рівень підготовки... Завтра у на буде блок житлово-комунального господарства. Я також сподіваюсь, що ці питання підготовлені комітетом та мають великий рівень підготовки для їх розгляду у сесійній залі», - заявив він.  Згідно з регламентом, ст. 157, парламент має у цей четвер розглянути проект закону про Державний бюджет на 2017 рік у першому читанні.  «Я мав розмову з прем'єр-міністром. І ми повинні запланувати на четвер день для розгляду бюджету», - звернувся Парубій до голів фракцій та комітетів. Також спікер нагадав, що «боргом перед ЄС є питання призначення  бізнес-омбудсмена... Я знаю, що сьогодні будуть засідати більшість фракцій. Комітет вже підготував це питання. Я прошу фракції розглянути його. Щоб ми були готові поставити у порядок денний цей проект закону».
Політика Ляшко: Опалювальний сезон - це катастрофа Опалювальний сезон - це катастрофа.  «Радикали» вимагають від Гройсмана встановити соціальну норму - 2400 куб газу для населення на опалювальний сезон.  Про це на погоджувальній раді 17 жовтня заявив голова фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко, передає кореспондент АСН.  «Минулого тижня розпочався опалювальний сезон. Не всі українці, підкреслюю, навіть у Києві, підключені до тепла. Для багатьох українців початок опалювального сезону - це катастрофа. Особливо враховуючи високі тарифи та нові платіжки. Тому ми вимагаємо від парламенту прийняття рішень, щоб люди наші не жебракували, враховуючи збільшення цін на газ та тепло», - заявив він.  Ляшко впевнений, що більшість українців не зможе оплатитити газ по 7 тис. грн за 1 тис. куб м. «Ми вимагаємо, щоб Уряд переглянув рішення, коли 27 квітня 2016 року відмінив постанову про соціальну норму про 1200 куб м газу для населення на пільгових умовах... Ми будемо вимагати, щоб така соціальна норма газу на пільгових умовах для населення складала 2400 куб м на опалювальний сезон», - сказав він.   
Події Бойовики з артилерії обстріляли Водяне, знищена ціла вулиця Біля Водяного терористи з артилерії великого калібру знищили цілу вулицю. Про це передає прес-центр  штабу АТО. По населеному пункту Водяне, розташованому біля Маріуполя, незаконні збройні угруповання вели стрілянину з артилерії калібром 122 мм і 152 мм, а також з 120-міліметрових мінометів. Протягом трьох днів, з 12 по 14 жовтня, сюди прилетіло понад 700 снарядів і мін. Ворог вів вогонь з напрямків н.п. Ленінське, Комінтернове і Заїченко. Українські військовослужбовці СЦКК, які прибули в Водяне, зафіксували численні розриви снарядів і мін, руйнування інфраструктури та житлового сектора. В результаті потужних і цинічних обстрілів знищено шість житлових будинків, ще 10 - отримали пошкодження, виведена з ладу лінія електропередач. Бойовики знищили практично всю вулицю в Водяному. Місцева жителька 1938 року народження отримала поранення. Її доставили в лікарню Маріуполя.
Суспільство Власника «Дельта Банку» зобов'язали повернути мільярдний борг «Ощадбанку» Апеляційний суд Києва зобов'язав колишнього власника «Дельта Банку» Миколу Лагуна погасити боргові зобов'язання в розмірі 4,2 ​​млрд гривень перед державним банком «Ощадбанк». Як передає «РБК-Україна», відповідне рішення суд виніс 5 жовтня 2016 року. Згідно з документом, суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Лагуна і залишив без змін рішення Печерського райсуду Києва від 12 березня щодо виконання зобов'язань за договором поруки. Нагадаємо, що Микола Лагун повинен погасити заборгованість перед «Ощадбанком» в сумі 948 млн грн, 111,8 млн доларів і 12,45 млн євро (за офіційним курсом НБУ на 5 жовтня в сукупності - 4,2 млрд грн). Раніше повідомлялося, що Печерський райсуд Києва повторно заарештував все майно екс-першого заступника голови ради директорів АТ «Дельта Банк».
Політика Цього тижня Рада має засідати у закритому режимі - Довгий Рада має засідати у закритому режимі цього тижня. Про це на погоджувальній раді 17 жовтня заявив народний депутат фракції «Воля народу» Олесь Довгий, передає кореспондент АСН.  «Останні соціологічні дослідження показують, що люди не довіряють політикам, вони не вірять політикам... Тому пропоную, щоб на цьому пленарному тижні ми прибрали усі політичні заяви. Та присвятили час для розгляду економічного блоку питань», - заявив він.  Довгий закликав спікера подумати над пропозицією щодо проведення засідань парламенту у закритому режимі:  «Можливо, зробити це у закритому режимі. Я пропоную, щоб ми серйозно поговорили про економіку», - сказав він.  У свою чергу нардеп фракції БПП Олександр Третьяков вважає, що деякі виступи під час погоджувальної ради нагадують «виступи на ток шоу».
Економіка Українське молоко не містить антибіотиків - Мінагрополітики Директор департаменту продовольства Мінагрополітики України Микола Мороз запевнив, що українське молоко не містить антибіотики, передає кореспондент АСН. «Існує досить велика проблема з поширенням інформації. Одна з інформацій щодо наявності антибіотиків у нашому молоці спровокувала хвилю негативу стосовно якості нашого молока, у першу чергу у наших європейських партнерів. Як виявилося пізніше, ця інформація виявилася не підтвердженого. Але нам, нашій службі, необхідно було дуже багато часу та зусиль, щоб переконати наших європейських колег щодо якості нашого молока», - сказав він. Ще один з міфів, за його словами, що молоко скуповується задешево у селян, а потім продається за завищеним цінами споживачам після переробки. «Ринок молока у нас складає 10 млн т, з них лише 4 млн т - йдуть від таких виробників на переробку, а 6 млн т - споживається самими виробниками. Тобто в основному молоко, яке споживається, виробляється на фермерських господарствах... В прогнозований перспективі з 2018 року ми плануємо взагалі відмовитись від молока другого ґатунку. Так, як і наші сусіди, ми до цього повертатися не будемо, відмовимося від молока такого 2 ґатунку», -  сказав він, додавши, що молоко поділяється на екстра клас та молоко другого ґатунку, яке майже не використовується у виробництві через найнижчу якість.  Мороз нагадав, що якісні молочні продукти мають бути «марковані, що вимагає держава». Якщо продукція не має відповідного маркування про те, що продукція є справді молочною, вона може містити рослинні жири. Якщо ж промаркована неякісна продукція, то Антимонопольний комітет та Держспоживстандарт «підключаються у цю справу». 
За кордоном оформление ленты  Звільнення Мосула від бойовиків ІДІЛ: з'явилися перші відео військової операції Курдське видання Kurdistan24 оприлюднило відео початку військової операції сил коаліції, курдських сил і іракської армії зі звільнення іракського міста Мосул від бойовиків терористичної організації «Ісламська держава». В операції беруть участь сили Курдистану Пешмерга та іракські сили безпеки Gweru і Qayyarah. Крім того, військові літаки коаліції США безперервно наносять авіаудари по позиціях бойовиків всередині Мосула. Раніше повідомлялося, що 17 жовтня прем'єр Іраку Хайдер аль-Абаді в ефірі місцевого телеканалу повідомив про початок військової операції зі звільнення іракського м. Мосул на півночі держави від угруповання ІДІЛ. Нагадаємо, друге за величиною іракське місто Мосул було захоплене бойовиками ІДІЛ в 2014 році Д
Політика Парламент повинен мати «своє обличчя» щодо конфлікту на Донбасі - Опоблок Верховна Рада має підготувати законодавчі ініціативи щодо «нормандського форматуя» переговорів.  Про це на погоджувальній раді 17 жовтня заявив голова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко, передає кореспондент АСН.  «Ми підтримуємо зустрічі у «нормадському форматія», парламент повинен забезпечити законодавчо усі ініціативи, щоб цей процес переговорів відбувся», - заявив він.  Бойко закликав спікера, щоб Верховна Рада також прийняла участь у переговорному процесі щодо конфлікту на Донбасі:  «Парламент має мати своє політичне обличчя. Ми не можемо стояти осторонь. Тому ми маємо виступити зі своїми ініціативами щодо забезпечення переговорів у нормандському форматія» для мирного завершення того конфлікту на Донбасі, який, на жаль, не завершився», - закликав він.   
Економіка Омелян запропонував позбутися російської мови в українських аеропортах Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що в аеропортах України перестануть використовувати російську мову, передає телеканал «112 Україна». «Жодної російської мови не повинно бути. Це не тільки питання використання державної мови - це питання самоповаги в першу чергу. Так само і працівники аеропортів при спілкуванні з пасажирами повинні користуватися українською або англійською мовами», - зазначив міністр. За його словами, вся інформація, яка розміщується в аеропортах України на електронних табло, вивісках, покажчиках або озвучується через гучномовці, повинна бути українською та англійською мовами. Крім того, в рамках декомунізації повинна відбутися зміна назв підприємств і установ. «Це більшою мірою стосується «Укрзалізниці», бо ще є низка станцій, які носять радянські назви. Але якщо аеропорт має термінал, склад або хоча б кафе, в назві яких простежується радянський слід, це повинно бути змінено до 1 грудня. Це питання принципове», - сказав Омелян.
Економіка Молоко «у бабусь» - небезпечно для здоров'я - дослідження За підсумками дослідження молока 16 виробників, домашнє молоко, куплене на ринку, мало серйозні проблеми з мікробіологією, на відміну від промислового молока. Про це на круглому столі 17 жовтня повідомив керівник Центру експертизи «ТЕСТ» Валентин Безрукий, передає кореспондент АСН. «Молоко - один з найбільш корисних продуктів для здоров'я людини. Ми провели дослідження молочних продуктів в Україні, спираючись на три основних критерії. Перше - це здоров'я корови. Без цього критерію ми не отримаємо якісний продукт. Другий критерій - використання домішок, які дозволяють трохи довше зберегти продукт, але молоко від цього втрачає своїх властивостей. Таких домішок дуже багато, вони використовуються недобросовісними виробниками... Третій параметр - температурний режим, адже молоко ми отримуємо від корови теплим, всі пам'ятають парне молоко... Але щоб донести його до споживача, його необхідно вчасно охолодити і забезпечити збереження», - зазначив він. З його слів, для дослідження були взяті 16 зразків молока з різних міст України. «З 16 зразків молока всі шість представників базарного домашнього молока, причому куплені «у бабусь» у різних містах (Київ, Одеса, Харків, Дніпро і Львів), мали серйозні проблеми з мікробіологією. Незважаючи на те, що це найдоступніший за ціною вид молока - 10 грн за літр, його в жодному разі не можна вживати в сирому вигляді! І хоча на ринках немає плакатів з відповідними попередженнями, але сире молоко обов'язково треба кип'ятити», - зазначив він. Одне органічне молоко від виробника також показало себе не з кращого боку, отримавши оцінку «погано» через мікробіологію. Більшість же зразків магазинного промислового молока отримали позитивні оцінки - «відмінно» і «добре». Ці високі оцінки говорять про те, що це молоко дійсно було чистим, воно не містило жодних сторонніх домішок, шкідливих мікроорганізмів, було свіжим і смачним.
Політика ЄС виділить 100 млн євро на реформування держслужби в Україні Європейський Союз готує програму підтримки реформування державної служби в Україні обсягом фінансування понад 100 млн євро. Про це повідомив глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі під час презентації оновленої структури підтримки реформ, зокрема створення спеціалізованих команд для підтримки реалізації реформ та Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки, передає кореспондент АСН. «Будьте певні, що ЄС буде підтримувати вас, хоче пришвидшити впровадження реформ. Наш досвід навчив нас, що не може бути успішний перехід без ефективного державного апарату», - сказав він. За його словами, ЄС хоче підтримати Офіс впровадження реформ та планує надати найкращих експертів для команд підтримки реформ. Мінгареллі зазначив, що ЄС допомагатиме ключовим міністерствам впровадити секторальні реформи, а також допоможе міністерствам реформувати їх внутрішню структуру. За його словами, ЄС хоче продовжувати підтримувати стратегічну групу радників. «Також ми зараз готуємо масштабну програму допомоги, щоб здійснити реформу державного управління. Її вартість більш ніж 100 млн євро», - підкреслив Мінгареллі.
Економіка Нацбанк має намір мінімізувати свою присутність на валютному ринку Національний банк України планує мінімізувати присутність на валютному ринку в міру досягнення цільового рівня золотовалютних резервів. Про це заявив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко, повідомляє УНІАН. «У найближчому майбутньому ми все-таки будемо намагатися збільшити ліквідність ринку, прибрати обмеження, зробити ринок більш ефективним і мінімізувати нашу присутність на ринку. Сьогодні ми часто змушені виходити на ринок і організовувати аукціони, але в майбутньому ми бачимо нашу присутність на ринку тільки в певних ситуаціях - при надмірній ліквідності і якихось шоках», - сказав він. За словами Пономаренка, на сьогодні валютний ринок є не дуже ліквідним - з щоденним обсягом близько $250-350 млн, в зв'язку з чим він залишається дуже чутливим до зовнішніх потрясінь і вимагає участі регулятора.
Суспільство Вбивство Мотороли вигідно російським спецслужбам - СБУ У Службі безпеки України заявили, що ліквідація бойовика «ДНР» Арсена Павлова з позивним Моторола вигідна російському керівництву. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» сказав керівник апарату глави СБУ Олександр Ткачук. «Павлов дійсно багато знав і міг багато чого розповісти. Це вигідно передовсім російському керівництву, як політичному, так і спецслужбам, щоб вони не опинилися на лаві підсудних у Європейському кримінальному суді», - заявив представник СБУ. За його словами, Моторола проходить як обвинувачений у багатьох справах про терористичну діяльність і вбивство українських громадян. Він також був живим свідком кривавих подій на Донбасі і міг вказати на конкретні прізвища працівників російських спецслужб, які давали вказівки вбивати українців, заявили в СБУ. «Від нашої служби я хотів би сказати, що наші слідчі, звичайно, хотіли б мати Моторолу в своїх руках як свідка», - заявив Ткачук. Нагадаємо, увечері 16 жовтня в результаті вибуху в ліфтовій кабіні в житловому будинку Донецька загинув терорист «ДНР» Моторола.
Економіка Антимонопольний комітет взявся за рішення Київради щодо заборони продажу алкоголю Антимонопольний комітет вбачає у рішенні Київради щодо обмеження продажу спиртного в стаціонарних закладах торгівлі з 23:00 до 10:00, потурання прав одних учасників ринку за рахунок інших. Про це повідомив голова Всеукраїнської громадської організації «Союз захисту підприємців» Сергій Доротич. «Рішення антимонопольного комітету ми чекаємо якнайшвидше. При попередніх перемовинах з ними, вони підтвердили нашу точку зору … що це абсолютно вірно, тут справді є потурання прав одних учасників ринку за рахунок інших. Чекаємо тепер їхнього рішення», - зазначив Доротич.  На його думку, рішення Київради є дискримінаційним, оскільки не стосується усіх суб’єктів господарювання, адже ресторанам, кафе і барам торгувати алкоголем в нічний час дозволено.
Суспільство Окупанти підтягнули нові сили на передову та перейшли до цілодобових бойових дій - МО Окупанти підтягнули додаткові сили на передову на Луганському напрямку під Попасною та перейшли до бойових дій у цілодобовому режимі.  Про це повідомив сьогодні на брифінгу речник  Міністерства оборони України з питань АТО  полковник  Андрій Лисенко. «Противник підтягнув додаткові артилерійські підрозділи на передову та посилив обстріли наших позицій у Попасняському районі. На цих рубежах бойові дії поступово переходять у цілодобовий режим. Ворог веде вогонь з важкого озброєння з двох напрямків – східного (Первомайськ) та південно-східного (Калинове). Також до обстрілів залучаються артбатареї великого калібру, розгорнуті на другій лінії (м. Ірміно і Стаханов)», - сказав він. За його словами, здебільшого бойовики відкривають вогонь з мінометів та гармат в темну пору доби, решту дня використовуючи легке озброєння. «Вчора по наших позиціях випущено близько 120 боєприпасів з важкого озброєння. Також учора бойові дії велися у Трьохізбенці, Кримському та Оріховому. Зокрема, у Кримському відбулося 2 ворожих мінометних обстріли. За минулу добу на Луганському напрямку відбулося 29 ворожих обстрілів, зокрема 13 – з важкого озброєння», - сказав Лисенко.      
Політика Якщо КСУ забракує новий закон про судоустрій – це буде кінець судової реформи - Ємець Якщо Конституційний суд України стане на бік Верховного суду України і питанні щодо закону "Про судоустрій і статус суддів", це буде кінець судовій реформі. Про це на форумі "Громадянин. Суддя. Як судова реформа вплине на кожного з нас" заявив перший заступник голови комітету Верховної ради України з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець. "Головна проблема судової реформи - це подання Верховного суду до Конституційного суду, де оскаржується закон "Про судоустрій і статус суддів", зокрема,  конкурс до Верховного суду, ліквідації вищих спецсудів. Якщо КСУ підтримає ВСУ, то все, про що ми говоримо, вся суд реформа буде нічого не варта, як і не вартий нічого держапарат, який не здатен забезпечити потреб суспільства. Тоді повернеться тоталітаризм корупціонерів судової системи", - вважає Ємець. Нагадаємо, що нещодавно голова КСУ Юрій Баулін заявив, що не знає, коли КСУ візьметься розглядати вищезгадане подання Верховного суду.
Події У Житомирській області в ДТП загинули двоє п'яних підлітків, ще двоє отримали травми У Житомирській області в результаті аварії 16 жовтня загинули двоє підлітків, ще двоє отримали травми. Як повідомили в поліції області, ДТП сталася пізно вночі на заокругленій ділянці дороги між селами Велика і Мала Глумчі. За даними поліції, неповнолітній водій ВАЗ-21099 не впорався з керуванням і впав з моста. В результаті водій і пасажир загинули на місці, ще двоє пасажирів госпіталізовані з травмами різного ступеня тяжкості. «Автомобіль ВАЗ-21099, за кермом якого перебував 16-річний житель с. Запруди Ємільчинського району, рухаючись в напрямку с. Мала Глумча, впав з моста», - йдеться в повідомленні Згодом було встановлено, що підлітки перебували в стані алкогольного сп'яніння. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України.
Суспільство СБУ попередила українців про можливі теракти Служба безпеки України закликала громадян по всій Україні бути пильними у зв'язку із загостренням ситуації у районі проведення антитерористичної операції. «У зв'язку із загостренням ситуації у районі проведення антитерористичної операції Служба безпеки України закликає громадян у всіх регіонах країни бути пильними та інформувати правоохоронців про виявлені підозрілі предмети та осіб», - говориться у повідомленні прес-центру СБУ. У той же час, за даними СБУ, ситуація з антитерористичною загрозою перебуває під контролем. «CБ України та інші правоохоронні органи системно реалізують комплекс превентивних заходів, що відповідають рівню очікуваних загроз», - говориться у заяві. Нагадуємо, СБУ прийняла рішення щодо встановлення таких рівнів терористичних загроз: «ЧЕРВОНИЙ» – Донецька та Луганська області, АР Крим; «ЖОВТИЙ» – Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області; «СИНІЙ» – Дніпропетровська, Закарпатська, Рівненська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Київська області та м. Київ; «СІРИЙ» – Вінницька, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська та Тернопільська області.
Політика В СБУ підтвердили можливий витік держтаємниці із Запорізької прокуратури Служба безпеки України виявила порушення в діяльності прокуратури Запорізької області, які могли призвести до витоку секретної інформації. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук. «У вересні в Запорізькій прокуратурі була планова перевірка режиму поводження з державною таємницею. Під час перевірки було виявлено велику кількість недоліків як щодо документів, так і більш суттєві недоліки, які могли призвести до витоку державної таємниці», - повідомив він. У зв'язку з цим, за його словами, для працівників Запорізької прокуратури введений обмежений режим доступу до державної таємниці до 10 грудня, проте його можуть зняти і раніше. «Якщо недоліки будуть усунуті, доступ буде раніше. Також відмінено доступ до державної таємниці прокурору. Ми працюємо з ГПУ, ми звернулися до них про призначення службового розслідування», - розповіли в СБУ. Представник СБУ також відмовився коментувати інформацію, що готується звільнення голови Запорізької прокуратури Олександра Шацького.
Політика Більшість суддів не хочуть змін навіть за зарплату у 200 тисяч на місяць Судова влада не прагне до реформ і самоочищення. Про це на форумі "Громадянин. Суддя. Як судова реформа вплине на кожного з нас" заявив перший заступник голови комітету Верховної ради України з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, повідомляє кореспондент АСН. Ємець зауважив, що хоча парламент давно передав право самим суддям обирати керівників своїх судів, у більшості випадків, 79%, на керівні посади переобрали старих керівників. "Судова система не хоче самоочищатися і бути незалежною. Багато суддів вже сформували кредо, що їх зверху має хтось прикривати, а вони на своєму рівні прикриватимуть корупцію", - наголосив він. Також Ємець зазначив що є і позитивні моменти останнім часом: судді мусять нині подавати найдетальніші декларації, а також матимуть високі зарплати. Зокрема для судді ВСУ передбачено поетапне збільшення зарплати в середньому до 200 тис. грн.
Політика Генпрокуратура повідомила про підозру сім'ї Януковичів у справі «Межигір'я» Генеральна прокуратура України повідомила про підозру екс-президенту України Віктору Януковичу і його синові Олександру в причетності до заволодіння державною резиденцією «Межигір'я» вартістю понад 500 млн грн. У повідомленні ГПУ відзначається, що Віктору Януковичу повідомлено про підозру за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах посадовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація майна, отриманого злочинним шляхом) КК України. Олександр Янукович підозрюється в причетності до зазначеного заволодіння держмайном за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205, (організація створення фіктивних підприємств з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяла велику матеріальну шкоду державі), ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (пособництво в заволодінні державним майном в особливо великих розмірах посадовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем), ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 209 (пособництво в легалізації майна, отриманого злочинним шляхом) КК України. У ГПУ наголосили, що Янукович-молодший також оголошений у розшук, отримано дозвіл суду на його затримання для обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Події Вбивство Мотороли: ватажок «Сомалі» Гіві пригрозив знищити всі міста до Києва Ватажок незаконного збройного формування «Сомалі» терористичної організації «ДНР» Михайло Толстих на прізвисько Гіві обіцяє мстити українським громадянам за знищення «друга Арсенія» - бойовика Мотороли, якого підірвали у ліфті 16 жовтня. Про це повідомляє ЛІГА.net  з посиланням на сайти проросійських бойовиків. «Кожне місто, яке ми захопимо до Києва, я буду рівняти із землею. Хто б це не зробив, всі дуже сильно будуть розплачуватися. Вся Україна. Відповідати буде весь український народ. За кожного вбитого потрібно вбити мільйон ворогів, ми це зробимо», - заявив терорист. Крім того, як повідомляє видання, ватажок бойовиків терористичної організації «ЛНР» Ігор Плотницький вважає, що в смерті бойовика Мотороли винна влада України, яка нібито вибрала «шлях війни». При цьому він звернувся до бойовиків бути готовими до того, що Моторола може бути не останнім. «Загроза дійсно існує. Вона є», - сказав він. У свою чергу ватажок бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що знищенням бойовика влада України «оголосила війну» терористам «ДНР». Захарченко пригрозив українським військовим, СБУ та Головному управлінню розвідки Міноборони, що всі представники силових відомств, які перебувають на окупованій території, і їхні сім'ї тепер «поза законом». «Ходіть тепер і бійтеся... Всі офіцери, майори і підполковники, які діють на нашій території, всі ваші агенти, сім'ї, перебувають поза законом. Не тільки тут, але ще і в Житомирі, в Києві, Харкові, Дніпропетровську... Пощади не буде», - заявив бойовик. Нагадаємо, увечері 16 жовтня в результаті вибуху в ліфтовій кабіні в житловому будинку Донецька загинув терорист «ДНР» Моторола.
Політика Завтра новостворена Вища рада правосуддя може ухвалити свій тимчасовий регламент У вівторок, 18 жовтня, новостворена в рамках судової реформи Вища рада правосуддя може ухвалити свій тимчасовий регламент. Про це на форумі «Громадянин. Суддя. Як судова реформа вплине на кожного з нас» заявив голова Вищої ради  юстиції (після реформи - Вищої ради правосуддя) Ігор Бенедисюк, повідомляє кореспондент АСН. Він зазначив, що за відсутності закону про ВРП , потрібно затвердити тимчасовий регламент, щоб дати раді правосуддя можливість працювати. «Ми вже практично розробили і приймемо тимчасовий регламент. І розглянемо його на засіданні ВРП», - проанонсував Бенедисюк. Нагадаємо, згідно зі змінами до Конституції у частині правосуддя, які набрали чинності 30 вересня 2016 року, всі питання щодо призначення і звільнення на посаду/з посади судді вирішуватиме лише Вища рада правосуддя, а Президент країни затверджуватиме ці рішення. Парламент нині не бере участі в цьому процесі. Та казус у тому, що і досі не прийнято закон «Про вищу раду правосуддя», який має регламентувати процес ухвалення рішень цим органом.
Економіка оформление ленты  «Forbes Україна» назвав 100 найбагатших українців Журнал «Forbes Україна» опублікував рейтинг 100 найбагатших українців у 2016 році. Згідно з рейтингом, загальні статки сотні найбагатших за рік скоротилися на чверть - до $20 млрд. Топ-100 найбагатших українців у 2016 році очолив мільярдер Рінат Ахметов зі статком $2,3 млрд. У трійку також увійшли Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов з $1,3 млрд у кожного. Президент України Петро Порошенко, за даними рейтингу, розмістився на шостій позиції зі статком $858 млн. «За минулий рік найбільш істотне падіння вартості активів зафіксовано у Ріната Ахметова - мінус $4,6 млрд. Клуб доларових мільярдерів зберігся в колишньому складі: у «великій п'ятірці» сусідами найбагатшої людини країни залишилися Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Віктор Пінчук та Юрій Косюк», - пише видання.
Суспільство Литовський суд допитає Михайла Горбачова Литовський суд планує допитати колишнього президента Михайла Горбачова, пише BNS. Окружний суд Вільнюса вирішив викликати на допит в якості свідка екс-президента СРСР М. Горбачова. Це підтвердив і син загиблого глави Верховної Ради Литовської РСР Вітаутаса Ландсбергіса. Розслідування у справі про січневі події біля телецентру Вільнюса, які відбулися в 1991 році, почалися в кінці січня того ж року. У справі проходить 65 обвинувачених. У березні 1990 року Верховна рада Литовської РСР на чолі з Вітаутасом Ландсбергісом проголосила незалежність Литви. На початку 1991 року глава палати Національностей союзного парламенту Рафік Нішанов «висловив свою стурбованість» ситуацією, яка склалася в країні, відзначивши, що на адресу ВР СРСР приходять «телеграми жителів Литви із закликом до союзного керівництва навести лад у республіці». На початку січня в Литву перекинули спецпідрозділи Псковської дивізії ВДВ, Альфа та інших підрозділів. 10 січня Михайло Горбачов (президент СРСР на той час) зажадав скасування антиконституційних актів, а також відновлення дії союзної Конституції. Ніхто з тодішніх чиновників не взяв відповідальність за штурм урядових будівель Литви. Тоді загинуло 15 людей, близько 900 отримали поранення.
За кордоном У Данії через загрозу вибуху евакуювали два аеропорти і університетське містечко У Данії в понеділок, 17 жовтня, через повідомлення про загрозу вибуху евакуювали два аеропорти, два торгові центри і університетське містечко, повідомляє Reuters з посиланням на місцеву поліцію. «Було багато загроз вибуху по всій країні», - сказала датська поліція. Учнів і працівників Copenhagen Business School на короткий час евакуювали, проте після перевірки дозволили повернутися в університетське містечко. Відзначається, що повідомлення про загрозу вибуху в аеропорту Рокскілле під Копенгагеном і в аеропорту міста Орхус надійшло близько полудня. Також правоохоронцям стало відомо про загрозу вибуху в торговому центрі міста Слагельсі і в торговому центрі міста Рокскілле. Поки невідомо, чи вдалося поліції знайти щось підозріле в місцях, які були евакуйовані.
Політика Порошенко продовжив антиросійські санкції ще на рік Президент України Петро Порошенко підписав указ про продовження санкцій щодо Росії, введених у зв’язку з російською агресією на сході країни та в Криму. Про це йдеться в указі Президента №467/2016 від 17 жовтня 2016 року. Указом вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» . В своєму рішенні РНБО підтримало пропозиції щодо продовження і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), внесених Кабінетом міністрів, Службою безпеки України та Національним банком України. Згідно з рішенням РНБО, санкції проти фізичних та юридичних осіб РФ продовжуються строком на один рік.
Події На Донбасі бойовики 18 разів порушили режим тиші Протягом понеділка, 17 жовтня, в районі проведення антитерористичної операції з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 18 випадків відкриття вогню по позиціях українських військових. Як повідомили у прес-центрі штабу АТО,  найнапруженіша ситуація зберігається на Маріупольському напрямку, де проросійські бойовики 13 разів порушили режим тиші. На Донецькому напрямку відбулися три збройні провокації, на Луганському – дві. Протягом доби на Маріупольському напрямку по захисниках Талаківки ворог застосовував міномети 120 та 82 калібрів, озброєння БМП. Ствольну артилерію калібру 122мм, міномети обох калібрів було задіяно у Широкіному і Водяному, а у Новотроїцькому окупанти застосували стрілецьку зброю. На Луганському напрямку в Новоолександрівці ворог вів вогонь з гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї. На Донецькому напрямку районі Авдіївки та Луганського противник стріляв по українських позиціях зі стрілецької зброї та гранатометів, а у Верхньоторецькому – з мінометів.
За кордоном Заступником генсека НАТО вперше стала жінка Заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Роуз Геттемюллер призначена заступником генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Як повідомляється на сайті НАТО, Геттемюллер замінила на цій посаді Олександра Вершбоу, який працював в Альянсі з лютого 2012 року. «Геттемюллер є першою жінкою, яка зайняла пост заступника генерального секретаря НАТО», - йдеться в повідомленні. Геттемюллер має багатий досвід в галузі міжнародної політики безпеки. Вона представляла США на переговорах щодо нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь з РФ, який вступив в силу в лютому 2011 року. Вона також займала керівні посади в Департаменті енергетики США, а також провідні посади в Московському центрі Карнегі та Міжнародному інституті стратегічних досліджень у Лондоні.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,7138328552246-/ /-pc-/
Top