рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
16
Липня
2015
16 Липня
Блог:
Думки
08:57
Політика
Володимир Ар'єв
Мінімум два роки в державі проходитимуть хворобливі процеси
Чим більше проводитиметься реформ, тим більше почуємо популістських заяв. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Володимир Ар'єв. «Реформа передбачає проведення досить болючою терапії, а популісти хочуть на цьому отримати додаткові політичні бали, намагаються сподобатися окремим громадянам». Депутат підкреслив, що гра в популізм на тлі реформ - небезпечне явище. «Це може змити всі реформи, і держава може опинитися в такій ситуації, що самі ж популісти висітимуть на стовпах. Необхідно це усвідомити і зрозуміти, що мінімум два роки в державі проходитимуть хворобливі процеси, і спроби набрати на цьому політичні бали - це не просто зрада, а злочин проти держави», - попередив він. Ар'єв вважає, що соціальні популістські заяви можуть у майбутньому привести до соціальних заворушень.
16 Липня
09:06
Суспільство
Бойовики обстріляли мирне село в Донецькій області, є загиблі
Унаслідок обстрілу села Кодема Донецької області загинули мирні жителі. Про це повідомляє прес-центр АТО. Як повідомляється, 15 липня близько 20:50 бойовики показово обстріляли мирний населений пункт з 152-мм артилерії. «У результаті обстрілу є загиблі мирні жителі», - йдеться в повідомленні. Кількість загиблих поки не називається.
16 Липня
09:26
Політика
Черговий «гумконвой» в'їхав в Україну
Український кордон перетнула автоколона МНС Росії з так званою гуманітарною допомогою для Донбасу. Про це повідомляє прес-служба МНС Росії. Відзначається, що колона складається з понад 100 автомобілів. «На прикордонних пунктах пропуску «Матвєєв Курган» і «Донецьк» завершено всі необхідні процедури оформлення вантажів. Автомобілі гуманітарної колони в установленому порядку пройшли митний і прикордонний огляди, всі машини перетнули кордон», - повідомили в МНС РФ. За даними російського МНС, вантажівки доставлять на Донбас понад 1000 тонн гуманітарних вантажів, cреди яких продовольство, книги, канцтовари, а також більше 55 тонн медикаментів.
16 Липня
09:41
Суспільство
У Одеській області у житловому будинку знайшли гранату
У під'їзді житлового будинку в Одеській області виявили гранату, жителі евакуйовані. Про це повідомляє прес-служба ГУМВС України в Одеській області. «Сьогодні, 16 липня, о 07.10 в Котовський міський відділ міліції Одеської області надійшло повідомлення від 51-річного жителя Котовська. Він повідомив, що в парадній свого будинку між двома квартирами він виявив склянку з вибуховим предметом. У ній, за словами заявника, граната «Ф-1» без чеки, спусковий механізм від якої був біля склянки», - йдеться в повідомленні. Співробітниками міліції та служби з надзвичайних ситуацій проведена евакуація чотирьох мешканців будинку. Місце події огороджено та перебуває під охороною. Вживаються заходи щодо вилучення та знешкодження вибухонебезпечного предмету.
16 Липня
09:51
Суспільство
Бойовик «ЛНР» отримав три роки в'язниці
У Луганській області учасник незаконного збройного формування відбув за грати на 3 роки. Про це повідомляють у прес-службі прокуратури Луганської області. «Постановою апеляційного суду Луганської області залишено без змін вирок Старобільського районного суду Луганської області, згідно з яким визнано винним за ч.2 ст.260, ч.1 ст.263 КК України та засуджено до реальної міри покарання терміном більш ніж на 3 роки учасника незаконного збройного формування, що діє на території міста Луганська та Луганської області», - йдеться в повідомленні.
16 Липня
09:51
Суспільство
«Правий сектор» заявив про одного загиблого бійця в Мукачевому
У добровольчому корпусі ПС уточнили інформацію про своїх загиблих бійців під час стрілянини в Мукачевому. Про це заявив керівник організації на Закарпатті Олександр Сачко, повідомляє прес-служба організації. У «Правому секторі» заявили, що в Мукачевому Закарпатської області в перестрілці між бійцями організації та правоохоронцями загинув один боєць, а не два. «Після перестрілки на виїзді з Мукачевого між представниками ПС і міліцією 11 липня загинув один їх (ПС) боєць, а не два, як про це повідомлялося раніше. Зараз це остаточно підтверджено», - сказано в повідомленні. Загалом під час стрілянини постраждали 14 осіб. Сачко підтвердив інформацію про те, що два бійці, які брали участь у конфлікті, зникли після перестрілки.
16 Липня
10:18
Політика
Американські митники поділяться досвідом із українськими колегами
Упродовж наступних двох місяців за домовленістю з представниками американської митниці та прикордонної служби в Україну приїдуть американські митники, які поділяться своїм досвідом із українськими колегами. Про це повідомив голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. «Учора я зустрічався з керівництвом американської митниці та прикордонної служби, які вже надають нам технічну допомогу. Ми домовилися, що протягом наступних двох місяців з американської сторони приїдуть митники, які працюватимуть у Київській та Одеській митницях з обміну досвідом. Думаю, що це буде дуже важливим і корисним для нас», - сказав він.
16 Липня
10:36
Суспільство
Заарештовано ще одного інформатора бойовиків «ЛНР»
У Луганській області заарештували і повідомили про підозру інформатору терористичної організації «ЛНР». Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області. «Встановлено, що протягом квітня 2015 року мешканець Кремінського району Луганської області повідомляв представнику терористичної організації «ЛНР» інформацію про дислокацію і переміщення територією Луганської та Донецької областей військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України, добровольчих батальйонів, задіяних у проведенні антитерористичної операції, кількість та види наявного у них озброєння і транспортних засобів», - йдеться в повідомленні. Інформатору ЛНР повідомлено про підозру і слідчим суддею обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. За даними прес-служби, наразі виконуються слідчі дії, спрямовані на встановлення спільників зазначеної особи та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
16 Липня
10:45
Суспільство
У Луганській області двоє чиновників упіймалися на хабарі
У Сєвєродонецьку Луганської області під час отримання хабара були затримані начальник міського управління юстиції та начальник відділу державної виконавчої служби цього ж управління. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. За інформацією прес-служби, затримані вимагали та отримали від громадянина 250 тисяч гривень за зняття арешту з його приватного будинку. «Правопорушники затримані. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», - йдеться в повідомленні.
16 Липня
10:50
Політика
Україна може поділитися з Грецією досвідом проведення реформ
Україна готова поділитися з Грецією своїм досвідом у проведенні реформ. Про це прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив в інтерв'ю британській телекомпанії «Sky News». «Мій уряд ухвалив 3 пакети економії, так само вчинив і ваш уряд кілька років тому. Ми, насправді, могли б поділитися досвідом з нашими грецькими друзями, як проводити реформи і як зробити економіку країни більш динамічною і стійкою», - сказав він.
16 Липня
11:05
Суспільство
Національний музей історії Великої вітчизняної війни перейменовано
Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни» перейменовано у «Музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс». Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України. Рішення про перейменування музею прийнято на підставі законів про декомунізацію. Крім того, в цьому рішенні також враховані результати громадського обговорення та круглого столу щодо зміни назви Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни», який відбувся 12 червня, а також подання від музею.
16 Липня
11:21
Суспільство
У центрі Києва поліція оштрафувала депутата
У центрі Києва на Хрещатику патрульна поліція оштрафувала позафракційного народного депутата Володимира Парасюка за порушення ПДР. Про це йдеться в повідомленні відомства в Instagram. Парламентарій на автомобілі Skoda Superb проїхав на червоне світло на Хрещатику. Поліція з «мигалками» наздогнала його і змусила зупинитися. Депутата оштрафували на 435 гривень.
16 Липня
11:26
Суспільство
Сакварелідзе: З 20 липня почнеться прийом заявок на посади в місцевих прокуратурах
Процес реформування органів місцевих прокуратор уже почався. Про це заявив заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе на брифінгу в Києві, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, всі бажаючі зможуть подавати заявки на участь у конкурсі для заміщення посад голів і заступників голів місцевих прокуратур з 20 липня. «По всій Україні це близько 700 посад. Зовнішні кандидати повинні будуть мати вищу юридичну освіту і досвід роботи 5 років за фахом. Внутрішні кандидати повинні мати досвід роботи від 3 років», - сказав Сакварелідзе. Водночас Сакварелідзе зазначив, що замість 639 районних, міських та міжрайонних прокуратур буде утворено 178 місцевих прокуратур. Він також зазначив, що перехідний період реформування триватиме з 15 липня цього року по 15 квітня 2016 року.
16 Липня
11:40
Суспільство
Стало відомо, скільки отримуватимуть місцеві прокурори
Після реформування прокуратури місцеві прокурори отримуватимуть зарплату в розмірі 15 тисяч гривень і більше. Про це в ході брифінгу заявив заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Ми повинні правильно провести оптимізацію штату. Скорочення будуть на регіональному рівні та в ГПУ. Звільнений ресурс розподілятиметься на зарплати прокурорам, співробітникам, які залишатимуться в системі. За нашими підрахунками, зарплата становитиме понад 15 тисяч гривень в залежності від посади», - розповів Сакварелідзе.
16 Липня
11:47
Суспільство
В «Укрзалізниці» проходить обшук
Спільна група Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та підрозділи МВС м. Києва та області 16 липня 2015 року проводить обшук у ряді департаментів «Укрзалізниці». Про це повідомляє прес-служба компанії. За інформацією прес-служби, обшук пов'язаний з розслідуванням факту зловживання у постачанні електроенергії. Він проводиться в службовому кабінеті одного з радників гендиректора і керівництва Департаменту електрифікації та електропостачання, відповідно до постанови Печерського районного суду. «Слідчі дії правоохоронців жодним чином не пов'язані з діяльністю нового голови залізничної галузі, який був призначений 7 липня поточного року», - йдеться в повідомленні.
Блог:
Думки
11:56
Політика
Михайло Головко
Якщо дамо особливий статус Донбасу, то платитимемо данину окупантам
Не може бути ніякого окремого статусу для Донбасу. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Михайло Головко. «Жодного статусу бути не може, адже це передбачатиме явну і фактичну окупацію Донбасу, але ми, Україна, при цьому платитимемо данину окупантам, утримуючи Донбас», - зазначив Головко. За його словами, при цьому терористи і Росія управлятимуть окупованою територією. «Таким чином можна сказати, що ми оголосимо капітуляцію! Це неприпустимо. Якщо парламент прийме таке рішення, він зрадить інтереси України, народу. Парламентарії зізнаються, що обдурили людей, даючи обіцянки на Майдані», - сказав депутат.
16 Липня
12:03
Суспільство
Співбесіди з кандидатами на посади в місцевих прокуратурах транслюватимуться онлайн
Усі бажаючі зможуть спостерігати за співбесідами нових прокурорів онлайн. Про це в ході брифінгу заявив заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, конкурсний відбір проходитиме в кілька етапів: подача документів, потім кандидати повинні будуть скласти тест на професійні знання, потім тест на загальні здібності, психометричний тест (MMPI). «Останній найважливіший етап - співбесіда транслюватиметься в онлайн-режимі», - сказав Сакварелідзе.
16 Липня
12:14
Суспільство
Протестувальники знову перекрили Хрещатик
У Києві власники МАФів і кавових машин перекрили рух Хрещатиком. Про це на своїй сторінці в Facebook написав директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Дмитро Білоцерківець. Крім того, за його словами, у мітингу беруть участь власники шаурма-автомобілів.
16 Липня
12:16
Політика
Перерву в роботі Ради продовжено до 12:30
Віце-спікер парламенту Андрій Парубій продовжив перерву в роботі Ради до 12.30, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Йдуть напружені консультації лідерів фракцій. Потрібно ще хвилин 15, щоб все остаточно узгодити. О 12:30 починаємо роботу з питання про включення до порядку денного сесії закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації», - сказав Парубій.
16 Липня
12:51
Політика
Рада продовжила засідання
Верховна Рада продовжила роботу в пленарному режимі. На засіданні присутні Президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк, міністри, посол США В Україні Джеффрі Пайєтт, помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд, члени Венеціанської комісії та Ради Європи. Як заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман, саме сьогодні парламент повинен прийняти рішення, «яке відмежує нас від радянського централізованого минулого, поставить перед нами дуже чіткий шлях побудови сучасної європейської держави. Саме сьогодні ми маємо цей шанс». Він також підкреслив, що сьогодні в Раді напружений порядок денний.
Блог:
Думки
12:53
Політика
Леонід Ємець
Консенсус з питань особливого статусу завжди може бути знайдений
Сьогоднішній день може стати історичним для України у зв'язку з розглядом питання про зміни до Конституції щодо децентралізації. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Леонід Ємець. При цьому він зазначив, що відповідь на питання, в який бік ця історія розвиватиметься, буде відома пізніше. Коментуючи чутки про те, що представники європейських країн прибули в парламент, щоб переконати депутатів проголосувати за надання особливого статусу Донбасу, він зазначив: «У них є свої аргументи, у нас є свої. На те вона і дипломатія, щоб знайти консенсус», - сказав Ємець.
16 Липня
12:57
Політика
Парламент почав розгляд питання про зміни до Конституції
Верховна Рада розпочала розгляд питання про внесення змін до Конституції щодо децентралізації. Як передає кореспондент «Аналітичній службі новин», зараз про зміни доповідає Президент Петро Порошенко.
Інтерв'ю
13:16
Політика
Леонід Кравчук
Интервью
Леонід Кравчук: Якби окремі західні політики не підтримували політику Росії, її позиція була б інакшою
Рівно чверть віку тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада тоді ще УРСР ухвалила документ великої історичної ваги – Декларацію про державний суверенітет України, що стала правовим фундаментом для Конституції й решти законів нашої країни, а також визначення її позиції при укладанні міжнародних угод. Завдяки цьому за рік, 24 серпня 1991-го, став можливим «Акт проголошення незалежності України». Його – на всеукраїнському референдумі, що відбувся 1 грудня того ж таки 1991 року – гаряче підтримали українці: у референдумі взяли участь понад 84% виборців і понад 90% з них віддали свої голоси за незалежну Україну. Про визначні події 25-річної давнини, що стали першим кроком на шляху до нашої реальної незалежності, за яку ми боремося й досі, їхню проекцію на сьогодення, а також про власне бачення нинішньої ситуації «Аналітичній службі новин» (АСН) розповідає перший Президент незалежної України Леонід Кравчук, який входив до робочої групи, що у дуже непростих умовах працювала над текстом майбутньої декларації. – Леоніде Макаровичу, дозвольте привітати вас зі святом… – Я теж хочу привітати вас, колектив редакції, а також усіх українців із Днем проголошення суверенітету України… – Необхідність утвердження суверенності нашої держави – це була на той час ідея, яка в ті дні фактично об’єднала націю: «за» проголосували не тільки рухівці, а й комуністи. Ваші враження від цієї події крізь призму років… – Існуючий на той час режим дуже впливав на свідомість людей, на їхні політичні погляди, на духовні переконання тощо. Тож на цю подію, на мою думку, треба поглянути дещо ширше, тому що підготовка до прийняття декларації, дискусії у Верховній Раді зокрема і в суспільстві загалом із комуністами і рухівцями, – все це призвело до того, що Україна почала пробуджуватись зі сну, почала бурлити. Це – перше, що можна відзначити. Друге: нам, готуючи текст декларації, вдалося вивчити розстановку політичних сил, передусім в парламенті. Нам вдалося фактично скористатися впливом комуністичної партії. Як би я оцінив декларацію про суверенітет України сьогодні? Передусім підготовка до її створення – це були перші проби на шляху до незалежності. Тому що власне декларація ще не визначала незалежності України, вона тільки підготувала ґрунт для проголошення уже через рік Акту про державну незалежність України, що відбулося одразу після ГКЧП (Державний комітет із надзвичайних ситуацій, що здійснив спробу перевороту, – авт.). А події, що передували цьому, я розцінюю як пробу сил. Далі: тоді було багато романтики. Наприклад, саме з декларації йшла ідея, яка весь час розвивалася, – це позаблоковий стан України, її без’ядерний статус. Тільки нещодавно Україна позбулася цієї теорії позаблоковості – торік у грудні Верховна Рада скасувала позаблоковий статус України, знявши це питання загалом із порядку денного. Романтизм був ще й у тому, що ми думали: як тільки приймемо декларацію, народ одразу потужно підтримає ті політичні сили, які стоять за нею, що дасть змогу змінювати ситуацію в країні. Але так швидко, як хотілося, не вийшло – ми не врахували суспільної інерції, що є наслідком всієї нашої історії. – Ініціатором проголошення Декларації про суверенітет, співавтором якої були й ви, та Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року суспільство вважає В’ячеслава Чорновола. Його роль у завоюванні нашої незалежності справді важко переоцінити, але як воно все було насправді? – Якщо йдеться про декларацію, то Чорновіл до неї мав таке відношення, як я – до сонячного затемнення. Декларацію готувала група людей, до якої входило чимало комуністів. Ця група вивчала питання з усіх боків, аналізувала ситуацію. І, хай як це комусь не подобається сьогодні, Україна ніколи б не зважилася на такий крок, хоч хвиля прийняття декларацій про незалежність уже прокотилася територією колишнього Радянського Союзу, якби до цього декларацію про свій суверенітет не прийняла Росія. РРФСР це зробила, а для комуністів України на той час дуже багато значило, як поводиться Росія. І коли 12 червня у Москві схвалили декларацію про державний суверенітет Росії, Україна одразу почала готувати цей документ. Той період Михайло Горбачов назвав «парадом суверенітетів», бо ці декларації ухвалювали практично всі республіки колишнього СРСР. Текст української, я ще раз повторюю, готувала група людей, до якої Чорновіл не входив. Велику роль у створенні тексту декларації відіграли Дмитро Павличко і Левко Лук’яненко. Вагомий внесок зробила львів’янка Ірина Калинець. Фактично над декларацією працювали керівники усіх депутатських груп з усіх областей. А найбільший стосунок до декларації мав Іван Плющ. – Зводив усі пропозиції в один документ? – Він не тільки це робив – Іван Степанович загалом управляв ситуацією. Я теж входив до складу групи з підготовки декларації. А нині в Україні чомусь існує багато ілюзій, які хтось нав’язує суспільству. Я досі не можу зрозуміти, що насправді відбувається: чи наші історики справді мають якесь упередження щодо цього питання, чи вони ангажовані в силу непрофесійності чи в силу переваги політичної доцільності над історичними фактами. Мені часто потрапляють на стіл підготовлені документи щодо бачення тих подій, я їх читаю й бачу: вони не відповідають дійсності. – Назвіть бодай одну таку невідповідність історичній правді… – Уже прозвучало ім’я Чорновола. У нас чомусь вважається, що він відігравав тоді ключову роль у цьому процесі зокрема й у Верховній Раді загалом. Я не можу зрозуміти, чому так вважається. Які саме ідеї й позиції, закладені у декларацію, належать мені, сьогодні вже сказати важко – стільки часу спливло. Я тоді більше працював над декларацією в цілому й вказати, що це ось – моє, а це – чуже, я не можу. Правильно буде сказати, що її колективним автором була робоча група, яка й підготувала повний текст декларації. – А скільки чоловік входило до цієї групи? – Нас було шестеро: я, Плющ, Павличко, ще кілька комуністів. Лук’яненко до групи не входив, але над декларацією працював дуже активно. Не менш активно цією темою цікавився й на той час другий секретар ЦК КПУ Станіслав Гуренко. Тобто декларація готувалася спільними зусиллями, разом із комуністами. – Історія України – це перманентна боротьба за її незалежність, з ухваленням відповідних документів: 1649 рік – заснування Гетьманщини, 22 січня 1918 року – проголошення незалежності УНР, яку потім окупувала більшовицька Росія; 19 жовтня 1918 року – проголошення незалежності Західноукраїнської Народної Республіки, яку потім окупувала Польща; 15 березня 1939 року – проголошення незалежності Карпатської України, яка була ліквідована королівством Угорщина; 30 червня 1941 року – проголошення відновлення незалежності Української держави, ліквідованої німецьким Третім рейхом… Нині нашу незалежність з усіх сил прагне ліквідувати Російська Федерація. Як ви оцінюєте сьогоднішню ситуацію? – А як її оцінювати? Треба називати речі своїми іменами. Нині ми маємо агресію Росії проти України, яка проявляється війною. Нинішня філософія Росії полягає в тому, щоб Україна як держава не існувала. Це – кредо Російської імперії не сьогоднішнього чи вчорашнього дня, а Російської держави загалом. Уже після Біловезьких угод, якими створено СНД і регламентовано здійснення єдиного контролю над наявною в державах ядерною зброєю, коли Росія вже була незалежною, за якийсь час її тодішній президент Борис Єльцин видав указ: про засади зовнішньої політики Росії. І в цьому указі було чорним по білому написано, що Україна була і повинна залишатись у системі стратегічних інтересів Росії. Так виглядала нова позиція нового російського президента, фактично вже нової держави. Так було раніше. І так є нині: Путін усім заявляє, що Україна якщо й повинна мати суверенітет, то обмежений, куций. Мовляв, вона самостійно не повинна вирішувати питання, бути їй членом НАТО чи не бути, бути в ЄС чи не бути, сповідувати політику зони вільної торгівлі чи не сповідувати тощо. Тобто, на його думку, всі наші дії повинні узгоджуватися з інтересами Росії. До речі, цю політику Росії, на жаль, підтримують і окремі західні політики. Якби вони її не підтримували, то, можливо, позиція Росії була б не такою, якою вона є зараз. Росія має зрозуміти, що Захід і Україна сьогодні захищають цивілізаційну ситуацію в світі. А Росія – це агресор, який становить реальну небезпеку не тільки для України, а й для решти держав. Тому сьогодні суверенітет України, або радше захист її незалежності від російської агресії – це питання не тільки українське, воно глобальне. Йдеться про те, бути чи не бути миру, бути чи не бути цивілізації, бути чи не бути демократичним європейським цивілізаційним цінностям чи бути російській агресії. – Леоніде Макаровичу, на ваш погляд, дії сучасної української влади – правильні у плані захисту незалежності? Чи, можливо, щось Порошенко неправильно робить, щось неправильно робить Яценюк?.. – Бачте, я б не казав так прямолінійно – правильно чи неправильно. Я сказав би так, що дії нинішньої влади не є надуманими, вони коригуються реальною ситуацією, хоч враховується й не все. Я й сам думаю, що треба було б, як каже сьогодні дехто з наших радикалів, вигнати Росію з території України, звільнити Донбас і відновити кордони. Це ідея правильна, я теж хочу цього. Але тут виникає логічне запитання: чи може сьогодні Україна зробити це своїми силами? Ні, не може. Тому Порошенко мусить – з урахуванням ситуації – погоджуватися з тим, що є Мінські угоди, які фактично не працюють. Він мусить погоджуватися з тим, що Захід наполягає, щоб лінія поведінки України не викликала певного збурення й розширення агресії Росії. Він мусить і з цим рахуватися. Проте є речі, які влада не повинна проголошувати доти, доки не буде переконання, що вони можуть бути вирішені. Ще древні філософи говорили, що людина приймає рішення тоді, коли матеріальні передумови для їх розв’язання назріли. Якщо ти бачиш, що немає передумов, не треба обнадіювати людей, що ми завтра щось зробимо. От не треба! Слід реально дивитись на речі. Я знаю, що ми ніколи не погодимось із визнанням анексії Криму. Ніколи! Я особисто ніколи не прийму цього. І, думаю, це – не тільки моя позиція. Але говорити сьогодні, що ми можемо скоро повернути його Україні де-факто, думаю, вже ілюзія. Росія заявила, що вона Крим не віддасть. Значить, що, війною забрати Крим? Силою? А ми це можемо? Всім очевидно, що ні. Цього не бачать тільки ті популісти, які хочуть на цьому, можливо, щось заробити. Приміром, якщо ми знаємо сьогодні, що вибори на підконтрольних терористам територіях за українськими законами не пройдуть, для чого про це говорити? Для чого людей обдурювати? Ну не пройдуть – і квит! Керівники цих так званих республік про це заявили, й Росія заявила. Тоді виникає наступне запитання: а навіщо в Мінських угодах, за ініціативою нашої влади, записали цей пункт? Тобто з одного боку, загальну лінію дій влади можна пояснити саме врахуванням ситуації, але з іншого – я не можу пояснити конкретних кроків, які суперечать цій загальній ситуації або ставлять Україну, якій і так зараз непросто, у ще складніше становище. Оцього я не сприймаю. – Нещодавно мені один наш український письменник сказав: якби не було анексованого Криму і війни на сході, ми б сьогодні мали Митний союз, а це, мовляв, надовго, якщо не назавжди. Чи можна було так пройти лезом бритви, щоб і Україна залишилася у своїх межах, і європейському вибору не зрадити? Анексію Криму вони готували давно, про що у фільмі сказав сам Путін – Чи можна було не допустити заходу росіян на нашу територію й анексії Криму?! Я так не думаю. Річ у тім, що анексію Криму вони готували давно, про що у фільмі сказав сам Путін. Він зізнався, що Росія мала план анексії Криму, й вони тільки чекали слушного моменту. Цей слушний момент настав: після Революції гідності влада зайнялася формуванням нових структур – Кабінету міністрів тощо – і не визначилася точно, як нам діяти в Криму. А біблейська ідея про те, що коли тебе б’ють по правій щоці, треба підставляти ліву, яка пропагувалася українською владою, коли ми фактично одразу не дали відсічі ні зеленим чоловічкам, ні бойовикам, була хибною від самого початку. І саме це призвело до того, що почався Донбас. Аби ми почали воювати за Крим – я не кажу, що ми виграли б цю війну (я називаю речі своїми іменами), – але воювати за Крим, то Росія б зрозуміла, що так легко забрати Донбас у неї не вийде. А позаяк вони взяли Крим без жодного пострілу – без жодного, повторюю! – з гнилою філософією, що не можна захищатися, не можна стріляти, то вони думали, що так легко можна взяти й Донбас. Та вже на Донбасі Україна показала, на що реально здатна. І вони побачили, що возитимуть додому труни своїх людей, які гинуть на Донбасі. Наші теж гинуть, але й загарбникам не з медом. Тому ситуація змінилася. Та з Кримом уже нічого зробити не можна було, тільки сьогодні ми повинні твердо стояти на своїх позиціях. І шукати правильне рішення. А правильне рішення, крім того, що повинна бути єдиною позиція Заходу і США в наданні допомоги Україні, полягає в тому, що Захід має зрозуміти: Росія сьогодні не стане на шлях демократичних перетворень за принципом Європейського Союзу. Вони, звичайно, щось змінюватимуть, проводитимуть реформи, але ці реформи не ґрунтуватимуться на європейських і світових цінностях. Росія ніколи не увійде до системи європейських цінностей і Євросоюзу: у неї свої плани. Вона вважає себе носієм нових ідей, нової моралі: християнської, філософської і військово-політичної. Тому треба зрозуміти, що ідея, яку сповідував раніше Захід (а нею заколихував світову спільноту спочатку Горбачов, потім Путін), що Росія зробить перетворення і замалим органічно не вплететься у європейські цінності, нездійсненна. Агресія до України, і не тільки до України – до Грузії і до решти країн, показала, що Росія залишиться на своїх позиціях, діаметрально протилежних тим, які сповідуються на Заході. І кордон між Сходом і Заходом треба зміцнювати. Розуміючи, що цим кордоном фактично є Україна. Тому їй треба допомогти: і зброєю, і фінансами, і силою. Передусім прийняти Україну в НАТО, тоді вона стане реальною силою, яка зможе зупиняти агресивні наміри Росії. Це перше. По-друге, Україна має побудувати нове військо, абсолютно нові Збройні Сили, оснащені найновітнішою технікою, і всіма способами захищати свою землю, свій суверенітет, свою незалежність. Оці дві задачі треба об’єднати й вирішувати питання, виходячи саме з такого розуміння ситуації. Причому готуватися до цього треба вже зараз: готуватись розумно – і владі, й народові... І принаймні не бунтувати всередині країни, щоб у нас не було різних мукачевих, стрілянини і диверсій. Для цього треба навести лад на кордонах. Що, ми не знали, що в нас на закарпатському кордоні контрабанда? Знали. Чи не знали, що Угорщина й Словаччина беруть участь у цих контрабандних схемах? Що, ми могли сигарети туди вивозити без їхньої участі? Навряд. Ми не знали, що Закарпаття поділене на клани і на групи?! І навіть прізвища людей, які очолюють ці клани, ні для кого таємницею не були! Ви спитайте любого закарпатця, він назве вам прізвища. Але всі чогось думали, що обійдеться. Точнісінько так само, як думали, що обійдеться на сході, коли там розвивались антиукраїнські настрої. Як думали, що обійдеться в Криму, коли на півострові антиукраїнські настрої вже зашкалювали. І – не діяли, нічого не робили. Знали і про проблему в Закарпатті. Але, знову ж таки, нічого не робили, аж поки через стрілянину не загинули люди. Отак наша влада й діє – їй бракує рішучості. Тож у мене виникає запитання: коли в країні йде війна, скільки можна проводити конкурси – для того, щоб створити Національне бюро боротьби з корупцією? Рік? Два? Може, воно почне діяти, коли вже не треба буде? Слухайте, ще Цезар говорив, що коли приймаються історичні рішення, не треба довго вагатись, тому що тривалі вагання можуть призвести до сумнівів, і тоді результат буде нульовим. Тому я переконаний: коли відбуваються революційні події чи йде війна, потрібні швидкі оперативні рішення. Так, я за те, щоб шукати кращих людей, але вже який за ліком прокурор, а кращих щось не знаходимо. Що це означає? Тільки те, що немає кадрової системи. Хто потрібен – люди, близькі до тіла, чи ті, хто відданий Україні? Я говорив це Кучмі, говорив Ющенку, Януковичу… Підбирають людей, відданих Україні, а не президентові. Президент – це не Україна. Та ми знову наступаємо на старі граблі, бо вони – рідніші. А люди, які воюють, які довели свою відданість своєю кров’ю, чогось опиняються за бортом. Тобто питання кадрової роботи – це основне питання, та воно досі не вирішене владою на жодному з рівнів. – Щодо того, що сьогодні відбувається в Карпатському регіоні: одна з найімовірніших версій розвитку подій – те, що ці події зрежисовані з Кремля. Як ви гадаєте? Бо ж насправді, якщо у нас стається якась біда, Москві це однозначно на руку… – Звісно, Кремль і буде підштовхувати. Бо яка його політика? Вони офіційно заявляють, що Україна сьогодні розвалюється зсередини. І, мовляв, варто її трішки підштовхнути – й вона впаде. Ми – замість того, щоб протистояти цьому, – справді створюємо підґрунтя для розквіту таких ідей. Ситуація всередині країни украй важка: тільки одна позиція – рівень життя людей упродовж одного року в середньому погіршився на 30%. Я розумію ситуацію й не говоритиму про те, що під час війни треба підвищувати життєвий рівень, це нереально. Але довести країну до того, що люди вже не можуть платити за житло і нормально харчуватись! Зрозуміло, що країна кипітиме зсередини! У людей життєвий рівень падає, а що, рівень корупції при цьому зменшується? Аж ніяк! У кого не спитай, кажуть: ні. Чи, може, в країні стало більше порядку? Як би не так! Навпаки: люди вільно ходять зі зброєю в руках там, де їм заманеться. Зрозумійте, я – за те, щоб добровольчі батальйони розвивались. Але треба привести їх у систему, назвати Добровольчою армією чи Добровольчими збройними силами, ухвалити закон, який створить для їхнього існування правове поле. Чи підпорядкувати ЗСУ, чи вивести в окрему структуру, але однозначно потрібен закон. – Щоб, так би мовити, були чітко окресленими «правила гри»… Але борони, Боже, паплюжити добровольчі батальйони – Передусім законними! Не може людина ходити зі зброєю в руках вулицею, якщо вона не діє у рамках закону. Тому що ця людина апріорі може бути небезпечною: застосує зброю – і не відповідатиме. Тому потрібен закон. Але борони, Боже, паплюжити добровольчі батальйони. Аби не ці добровольчі батальйони, я не знаю, чи зупинили б ми на сході агресію Росії. Коли армії фактично ще не було, вони пішли і вмирали там за нашу незалежність. І зараз гинуть. А нині якщо під виглядом добровольчих батальйонів, «Правого сектора», лісами і луками ходитимуть озброєні люди і стрілятимуть, хочеться запитати: це справді «Правий сектор» чи, може, хтось працює під нього? Може, Кремль працює під «Правий сектор», хто це знає і може заперечити?! Скажімо, до мене на подвір’я прийде представник «Правого сектора», що мене повинно переконати, що він саме той, за кого себе видає? Це дуже серйозне питання. І якщо ми хочемо будувати правову державу (а ми заявили, що хочемо), треба, щоб усі жили в законі й у праві. – Якщо таки припустити, що автор мукачівських подій сидить у Кремлі… – …Може, я не знаю… – …А їхня політика зараз – розхитування ситуації зсередини в Україні, то де, на вашу думку, слід чекати їхнього наступного удару, щоб можна було попередити? Тобто вони може й у Києві чи ще десь планують якісь провокації? Як ви думаєте, що може стати їхньою ціллю, яка проблема? – Вони постійно тримають під своїм прицілом передусім Харків і Одесу, тож можна чекати провокацій саме там. Але й у будь-якому іншому місті, й у Києві також можна чекати. Я не можу зараз на 100% спрогнозувати, який населений пункт стане наступним, але вони не заспокояться, тому що головне завдання, яке вони виконують, – розхитати Україну, щоб вона впала. Вони не хочуть зараз іти проти України широкомасштабною війною: організували гібридну війну, терористичну, війну, скажімо, лютих друзів українських, які є скрізь і працюють проти України. Тому я ще раз наголошую: ми маємо виступати єдиним фронтом. Всі. Але це означає, що на чолі цього фронту має бути влада. І щоб вона очолила фронт, щоб владі повірили і слухали її, вона не має права помилятись. А щоб не помилятись, треба радитись з народом. – А чи зможемо ми колись порозумітися з російським народом? Бо зараз є образа, є нерозуміння, є агресія… Ну як ви порозумієтесь із російським народом, якщо 80% росіян підтримують Путіна? – Ну як ви порозумієтесь із російським народом, якщо 80% росіян підтримують Путіна?! Якщо 95% російської творчої інтелігенції теж підтримують Путіна! Як ви порозумієтесь? І кому треба таке порозуміння? Я – за те, щоб не було ворожнечі між нами. Я не хочу, щоб два сусідні народи ворогували. Але вже всі бачать, що Путін зробив найстрашніше – він зробив свою чорну справу: Україна і Росія стали ворогами. Діти грають у війну проти Росії. Стіни, навіть туалетний папір відповідно розмальовується. Арка дружби народів, що в нас на Хрещатику, яка, за задумом, символізувала єднання двох братських народів, викликає посмішку: які братські народи? Хіба братські народи вбивають? Тому я не хочу зараз навіть говорити, що можна порозумітися, – не треба. Це сьогодні завдання не для України. Україна насамперед повинна припинити війну і провести всередині країни такі зміни й реформи, які відповідали б стратегічним інтересам українського народу. Водночас, беручи на озброєння європейські цінності, ми, приєднавшись до НАТО, повинні бути захищені від ворогів загалом і від конкретного ворога зокрема. – Те, що нині відбувається з Україною, окремі аналітики характеризують як процеси глобалізації, які так чи інакше охопили практично всі країни світу. При цьому вони зазначають, що «проект Незалежна Україна» просто вичерпав себе… – Це повна дурниця, я не хочу її навіть коментувати. – Одразу після анексії Криму почали говорити про те, що нам не можна було відмовлятися від ядерної зброї. Якби ви бодай на мить уявили, що Росія не дотримається своїх обіцянок, закріплених у міжнародних документах, як би ви діяли в той час? – Якби ми тоді не відмовилися від ядерної зброї, то ви вже зараз би до мене не прийшли! І я вам скажу, чому. Тому що наявна тоді в Україні ядерна зброя була вироблена за її межами, а термін придатності боєголовок закінчувався у 1998 році. Аби ми не вивезли їх, то кожна боєголовка (а їх було тисячі!) могла б складати небезпеку для нашого життя. І Чорнобиль нам видався б квіточками у порівнянні з тим, що могло статися. Тому на той час це був єдино-можливий шлях – вивезти небезпечну для українського народу зброю, якою ми не могли б управляти і не могли замінити, тому що в нас не було власного виробництва. І ми ним скористалися. А прихильникам ідеї наявності ядерної зброї скажу. Знаєте, ми з цією ядерною зброєю схожі на мавпу з гранатою в руках: поки тримає міцно – вона безпечна, а як тільки з якоїсь причини розтулить пальці – воно так бабахне, що мало нікому не видасться. Отак і ми були, але цього не хотіли визнати. І зараз є люди-мавпи, які цього не можуть зрозуміти. – І останнє запитання: свого часу ви закликали берегти нашу Конституцію від зазіхань. Зараз ідеться про те, що настав час переписати Основний Закон, а ледь не панацеєю від усіх бід чимало політиків вважають децентралізацію. Що, на ваш погляд, насправді треба зробити з текстом Конституції: підкоригувати його, відкласти вбік і написати новий чи не чіпати взагалі? – Треба змінювати. Всю Конституцію, але не відкласти старий текст і написати новий, а внести зміни, які відповідають сьогоднішній ситуації. Почали з місцевого самоврядування. Наступний крок – реформа судової гілки влади, це одне з найважливіших питань, якщо ми хочемо збалансувати ситуацію в країні. І третє питання, яке потрібно правильно врегулювати: трикутник «президент – прем’єр – Верховна Рада».
16 Липня
13:16
Суспільство
Савченко написала звернення до Генсека ООН із проханням про допомогу
Українська льотчиця Надія Савченко попросила допомоги у Генерального секретаря ООН. Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Наді Марк Фейгін. Українка, яка перебуває в російському СІЗО, написала листа Пан Гі Муну. Льотчиця розповіла, що Донецьк Ростовської області (РФ), де розглядатиметься справа Савченко, - це «головний центр і перевалочний пункт для переправки російської зброї і проросійських сепаратистів так званих «ЛНР» і «ДНРн а територію України». «Там постійно перебувають тисячі озброєних людей, які їдуть воювати в Україну проти законної української влади», - написала Савченко Пан Гі Муну. За словами льотчиці, її адвокати постійно отримують погрози від прихильників «ДНР» і «ЛНР». Також українка висловила сумнів, що її мати і сестра Віра зможуть потрапити на процес у Росію, і побоювання, що вони напевне перебуватимуть у небезпеці через бажання бути присутнім в суді. У листі-зверненні до Генсека ООН Надія підкреслила, що Росія, як і раніше, ігнорує її імунітет як члена ПАРЄ. «Прошу Вас звернутися до керівництва Росії з настійним проханням про забезпечення нормальних умов судового розгляду, зокрема, про перенесення розгляду до суду в місті Москва», - написала Савченко. Нагадаємо, що льотчицю тримають в московському СІЗО і звинувачують у причетності до вбивства двох російських журналістів на Донбасі.
16 Липня
13:19
Політика
Порошенко: Особливого статусу Донбасу в змінах до Конституції немає
У змінах до Конституції немає жодного натяку на федералізацію. Про це під час виступу в парламенті заявив Президент Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Україна залишається унітарною державою. Що стосується особливого статусу Донбасу, то його там немає», - сказав Порошенко. При цьому він зазначив, що у змінах йдеться тільки про специфічну систему самоврядування в Луганській та Донецькій областях. «Ми жодним чином не вийшли за рамки Мінських угод», - сказав Порошенко.
16 Липня
13:26
Політика
Нардеп: Профільний комітет рекомендував Раді направити закон про зміни до Конституції до КСУ
Комітет з питань правової політики і правосуддя рекомендував Верховній Раді направити законопроект 2217-а про внесення змін до Основного Закону щодо децентралізації до Конституційного суду. Про це заявив глава комітету, народний депутат Руслан Князевич, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, комітет на своєму засіданні більшістю голосів рекомендував включити до порядку денного цей законопроект і направити його на розгляд до КСУ.
16 Липня
13:30
Події
За добу 11 військовослужбовців АТО отримали поранення
За минулу добу у військових діях на Донбасі не загинув жоден військовий, але є більше десятка поранених. Про це під час брифінгу в Києві повідомив речник Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник. «За минулу добу в зоні АТО загиблих серед українських бійців не було. 11 військових отримали поранення», - розповів Мотузяник. Нагадаємо, що за добу бойовики обстріляли позиції силовиків 90 разів.
16 Липня
13:32
Політика
МЗС: Жодного тиску з боку інших країн на Україну щодо змін до Конституції немає
Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє, що на Україну не здійснюється тиск з боку інших країн у питанні внесення змін до Конституції, які закріплюють особливий статус Донбасу. Про це він заявив на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Ірландії Чарльзом Фланаганов, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Клімкін зазначив, що Конституція, як і будь-який закон України, є виключно прерогативою українського народу. «Тому розмова йде не про тиск, а про розуміння, що наданий особливий статус буде не тим, хто зараз поставлений Росією військовим шляхом незаконно керувати Донбасом, а тим, кого сам Донбас обере на мирних, вільних і чесних виборах, проведених за критеріями ОБСЄ. Саме про такий статус йдеться», - сказав він. За його словами, остаточне рішення залишається за Верховною Радою. При цьому він акцентував, що саме така ідея закладена в уже прийнятому ВР законі про особливості місцевого самоврядування на територіях, які тимчасово контролюються проросійськими бойовиками і терористами. «Ще раз підкреслюю, будь-яка розмова про особливий статус стосується українського Донбасу, де діє українське правове поле і яким керуватимуть ті, кого оберуть українці на мирних і чесних виборах», - додав міністр.
16 Липня
13:36
Політика
Бойко: «Опозиційний блок» проголосує за зміни до Конституції
«Опозиційний блок» підтримає зміни до Конституції щодо децентралізації. Про це з трибуни парламенту заявив народний депутат Юрій Бойко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Єдиний шлях до примирення в країні, як це не парадоксально звучить, проходить через децентралізацію», - сказав Бойко.
16 Липня
13:39
Політика
Порошенко: У префектів буде менше повноважень, ніж у голів областей
Префекти отримають набагато менше повноважень, ніж зараз мають голови обласних державних адміністрацій. Про це під час свого виступу в парламенті заявив Президент Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За словами Президента, префекти не матимуть ніякого відношення до розпорядження бюджетними потоками. «Вони не будуть керувати, а лише здійснювати наглядові функції. Важлива деталь - призначати і звільняти префектів будуть таким же чином, як голів держадміністрацій - указом президента за поданням уряду. Хто хоче знайти в цьому пункті збільшення повноважень президента, не знайде», - сказав Порошенко.
16 Липня
13:47
Політика
«Самопоміч» не голосуватиме за зміни до Конституції
Фракція «Самопоміч» не підтримає зміни до Конституції щодо децентралізації. Про це з трибуни парламенту заявив голова фракції Олег Березюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За словами Березюка, у запропонованих змінах мова про децентралізацію не йде.
16 Липня
13:51
Політика
Порошенко пообіцяв, що у партій не буде збройних формувань
Президент Петро Порошенко заявив, що в жодної партії не буде збройних формувань. Таку заяву він зробив під час свого виступу у Верховній Раді, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «У жодній партії не буде збройних формувань. Право на застосування сили і зброї завжди буде тільки за державою. Нікому не дозволено віддавати патріотичні шеврони бандитам», - заявив Порошенко. Нагадаємо, що в четвер, 16 липня, Президент у Раді представляє зміни до Конституції.
16 Липня
13:52
За кордоном
Глава МЗС Ірландії: Ми готові лібералізувати візовий режим з Україною
Ірландія готова лібералізувати візовий режим з Україною, однак після того, як це зроблять країни шенгенської зони. Про це заявив міністр закордонних справ і торгівлі Ірландії Чарльз Фланаган під час спільної прес-конференції з главою українського МЗС Павлом Клімкіним. «Ірландія не належить до країн шенгенської зони. Але ми уважно стежимо за ходом процесу (про лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС, - ред.). Якщо буде досягнутий новий рівень домовленостей в рамках цього процесу, то Ірландія піде тим же шляхом», - сказав він.
16 Липня
13:54
Політика
Луценко: Змінами до Конституції пропонується мирний план вирішення проблеми на Донбасі
Ніякого особливого статусу для Донбасу в запропонованих змінах до Конституції немає. Про це заявив глава фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Він нагадав, що статус тимчасово окупованої території давно визначений спеціальним законом, і закликав тих, хто побачив у законі особливий статус, «навчитися читати». «Усі, хто так браво агітує проти голосування, надягайте камуфляж і беріть автомат... Досить торгувати чужою кров'ю», - сказав Луценко. За його словами, змінами до Конституції пропонується мирний план врегулювання ситуації на Донбасі.
16 Липня
13:59
Політика
Яценюк «благає» депутатів проголосувати за внесення змін до Конституції
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав депутатів проголосувати за внесення змін до Конституції щодо децентралізації. Про це він заявив під час виступу в парламенті, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Об'єднаєтеся, брати мої, молю вас, проголосуйте за зміни до Конституції», - сказав Яценюк.
16 Липня
14:03
Політика
Депутати відправили зміни до Основного закону до Конституційного суду
Народні депутати відправили до Конституційного суду зміни до Основного Закону. За відповідне рішення проголосували 288 депутатів, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Тепер законопроект буде відправлений до Конституційного суду.
16 Липня
14:13
Політика
У парламенті сталася сутичка
У Верховній Раді стався конфлікт між депутатами. Як передає кореспондент «Аналітичної служби новин», народний депутат Володимир Парасюк підійшов до групи народних депутатів від Блоку Петра Порошенка. Після цього почалася штовханина. Головуючий на засіданні віце-спікер парламенту Андрій Парубій попросив депутатів, які брали участь в конфлікті, залишити залу. Інцидент був вичерпаний після того, як інші парламентарії втрутилися в суперечку і відвели Парасюка вбік.
16 Липня
14:18
Політика
МЗС: Загострення ситуації на Донбасі загрожує Мінським домовленостям
Міністр закордонних справ і торгівлі Ірландії Чарльз Фланаган стурбований ситуацією на сході України. Про це він заявив під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Ситуація на сході України викликає глибоке занепокоєння. Мінські домовленості дають шанс на мирне врегулювання конфлікту і досягнення стабільності на території Донбасу», - сказав він. У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що під час перемовин обговорювалося питання підтримки Ірландією територіальної цілісності і суверенітету України. «Ми говорили про те, яким чином досягти деескалації. Вчора був дуже складний день вчора, коли загинуло 8 українських військових і поранено 16. Ця ескалація загрожує виконанню Мінських домовленостей», - зазначив міністр.
16 Липня
14:33
Суспільство
На Луганщині виявили склад артснарядів і гранат
У Луганській області вилучили арсенал боєприпасів. Про це повідомили в прес-службі ГУМВС України в Луганській області. Правоохоронці та військові виявили за добу кілька місць з боєприпасами - зокрема схованки з 30 одиниць артилерійських снарядів калібру 120 мм, 10 гранат «Ф-1» з 7 запалами до них, гранати «РГД-5» і боєприпаси до гранатомета РПГ-9С. Арсенал артснарядів зберігався в районі села Троїцьке Попаснянського району. 27-річний місцевий житель повідомив про те, що в громадському туалеті автовокзалу в Сватове (під час ремонту змивного бачка) він виявив нібито гранату. Згодом підтвердилося, що це була граната «РГД-5». Решта гранат були виявлені в підвальному приміщенні будівлі водоканалу. Боєприпаси направили на знешкодження до ДСНС. А ось боєприпас до гранатомета РПГ-9С «Постріл» знайшли у 45-річного чоловіка вдома в селі Новоселівка Старобільського району. Ведеться слідство.
16 Липня
14:51
Суспільство
У Києві затримано 35 нелегалів
Учора у Деснянському районі Києва було затримано 35 іноземців, які перебувають в Україні з порушенням чинного міграційного законодавства. Як повідомляє прес-служба Держприкордонслужби, серед затриманих громадяни Узбекистану, Бангладеш, В'єтнаму, Пакистану, Киргизстану та Молдови. За використання завідомо підроблених документів щодо двох осіб приймається рішення про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.358 КК України. Також відносно семи нелегальних мігрантів вирішується питання про їх у тримання в пункті тимчасового перебування іноземців, а щодо інших складені відповідні адміністративні протоколи за порушення міграційного законодавства України.
16 Липня
14:51
За кордоном
Путін вважає, що трибунал щодо збитого під Донецьком Боїнга передчасний
Президент РФ Володимир Путін заявив, що створення міжнародного трибуналу для покарання винних у падінні Боїнга 777 на Донбасі 17 липня передчасно і контрпродуктивно. Таку думку Путін висловив у телефонній розмові з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, повідомляє прес-служба Кремля. «Акцентовано, що для ухвалення рішення про судові механізми і притягнення до покарання винних у цьому злочині необхідна активна робота по завершенню міжнародного розслідування, яке має бути ретельним і об'єктивним, носити незалежний і всебічний характер - у повній відповідності з положеннями резолюції 2166 Ради Безпеки ООН, ухваленої 21 липня 2014 за ініціативою Росії. При цьому звернуто увагу на неприпустимість «вкидань» у ЗМІ різного роду версій, що носять відверто політизований характер», - йдеться в повідомленні президента РФ. Нагадаємо, ряд країн, у тому числі і Нідерланди, виступили з ініціативою створити трибунал, щоб причетні до катастрофи малазійського авіалайнера MH17 в небі над Донецькою областю були притягнуті до кримінальної відповідальності. Треба відзначити, що Нідерланди довели причетність бойовиків до краху Боїнга 777, повідомляв CNN.
16 Липня
14:56
Суспільство
Призначено нового прокурора Київської області
Євген Бондаренко призначений прокурором Київської області. Відповідна інформація міститься в розділі «призначення» на сайті Генеральної прокуратури. Згідно зазначеної інформації, Бондаренко був призначений на посаду 14 липня.
Блог:
Думки
15:05
Політика
Ігор Попов
Генпрокурор мусив звільнити прокурорів-хабарників
Генеральний прокурор Віктор Шокін міг би ініціювати внутрішнє розслідування щодо тиску його заступників Володимира Гузиря та Юрія Столярчука на слідчих Давида Сакварелідзе. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Ігор Попов. За його словами, у нього є три індикатори того, чи бажає Шокін підтримувати Сакварелідзе і боротися з корупцією. «Перший - Шокін повинен був прийти в парламент і, дивлячись в очі депутатам, відповісти на всі питання щодо ситуації, що склалася. Не прийшов. Другий - Шокін міг би ініціювати внутрішнє розслідування щодо тиску Гузиря і Столярчука на слідчих Сакварелідзе. Але таке розслідування не проводиться. Третій - генпрокурор повинен був звільнити прокурорів-корупціонерів, а не просто відсторонити їх», - сказав Попов.
16 Липня
15:17
Суспільство
Корнієць та Шапакін звільнені з органів прокуратури
Генеральний прокурор України Віктор Шокін звільнив із органів прокуратури першого заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олексія Корнійця. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури. 5 липня Корнієць та Шапакіна були затримані за підозрою в корупції. Під час обшуку у Шапакіна було знайдено: $130 тис. в кабінеті; $30 тис. і €22 тис. у будинку; $170 тис. і 500 тис. грн в квартирі; документи на депозитні вкладення на суму 800 тис. грн, а також незареєстровану вогнепальну зброю і боєприпаси.
16 Липня
15:38
Політика
Гройсман чекає висновків Конституційного суду до кінця серпня
Голова Верховної Ради Володимир Гройсман очікує, що Конституційний суд прийме рішення про зміни до Конституції щодо децентралізації до кінця серпня. Про це він заявив в ході брифінгу. За його словами, висновки Конституційного суду щодо змін до Основного Закону можуть бути отримані до кінця серпня. Після цього, як зазначив Гройсман, депутати зможуть вести консультації щодо розгляду змін у Раді.
16 Липня
15:39
Події
ДФС викрила конвертцентр з обігом у 500 мільйонів гривень
Державна фіскальна служба, зокрема співробітники Київської та Миколаївської податкових, ліквідувала діяльність великого конвертаційного центру, обіг якого становив 500 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба ДФС. Конвертцентр пропонував «послуги з незаконного формування валових витрат ряду підприємств, а також сприяв ухиленню від сплати податку на прибуток в особливо великих розмірах». Так в Києві, Одесі та Миколаєві було зареєстровано 13 фіктивних підприємств. Вони не платили ПДВ і перераховували безготівкові кошти низці компаній за неіснуючі поставки партій зернових культур. Потім гроші йшли на рахунки фіктивних підприємств, а після знімалися готівкою. За 2014-2015 роки було таким чином проведено 500 мільйонів гривень. «Втрати бюджету з податку на прибуток підприємств складають більше 70 мільйонів гривень. Співробітниками ДФС накладено арешт на 12 рахунків фіктивних фірм, а також встановлені організатори та бухгалтер конвертаційного центру. Крім того, було проведено два обшуки в Києві та три - в Миколаєві, в результаті яких виявили та вилучили 55 печаток транзитних та фіктивних фірм, 650 тисяч гривень, 86 чекових книжок, майже 50 банківських карт, первинну бухгалтерську документацію транзитних і фіктивних фірм та комп'ютерну техніку», - сказано в повідомленні ДФС.
Блог:
Думки
15:42
Політика
Андрій Артеменко
Молоді депутати не довго слухатимуть популістські заяви
Країна підходить до місцевих виборів і у Верховній Раді та інших високих кабінетах стане більше популізму. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат від фракції Радикальної партії Андрій Артеменко. «Політики намагатимуться сподобатися електорату, набрати політичні бали, відповідно звучатимуть популістські заяви. Але стратегія розводити популізм - небезпечна і хибна, - говорить Артеменко і уточнює. - Політики загралися з «красивими промовами». «Старожили» не розуміють, що молоді депутати, які вперше зайшли до парламенту, не будуть довго слухати популістські заяви і не мають наміру закривати очі на заговорювання важливих проблем у суспільстві за відсутності політичної відповідальності за сказане і зроблене. Ті революційні події, які ми спостерігаємо на вулицях, можуть перекинутися і в стіни парламенту, якщо не зав'язати з популізмом». Парламентарій зазначає, що хоч політика і командна гра, але в боротьбі з популізмом кожен повинен розуміти, що може зіграти ключову роль. «Я не завжди голосую в унісон з фракцією, оскільки незгодний з окремими заявами, які лунають в залі. Вважаю, що не можна ставити в порядок денний законопроекти, які напевне не будуть реалізовані, і голосувати за них лише для того, щоб сподобатися виборцю», - підкреслює Артеменко.
16 Липня
16:00
Події
СБУ розшукує шістьох осіб через стрілянину в Мукачевому
Служба безпеки України розшукує ще шістьох осіб, причетних до збройного конфлікту в Мукачевому Закарпатської області. Про це під час брифінгу заявив керівник слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «На сьогодні в розшуку ще шість осіб, які перебувають десь на території Мукачівського району. Тому операція з пошуку триває. Розшук злочинців це не тільки фізичне переслідування, але і ряд заходів, до яких залучаються і Національна гвардія, і інші підрозділи для нейтралізації і відповідної реакції на незаконні дії», - сказав він. Також він повідомив, що вдалося встановити особи двох чоловік, які були поранені під час перестрілки. «Зараз вони перебувають у лікарні в Ужгороді. Їм були зроблено оперативне втручання, позаяк вони перебували в жалюгідному стані - вони втратили багато крові і був больовий шок. Ці люди були в камуфляжній формі з нашивками відомої політико-військової організації», - зазначив він. Крім того, він нагадав, що ще дві людини були затримані 13 липня і доставлені в Мукачівське управління СБУ.
16 Липня
16:06
Події
В СБУ розповіли про можливі причини стрілянини на Закарпатті
Основними версіями конфлікту в Мукачевому є контрабанда і причетність місцевих правоохоронців до цих подій. Про це під час брифінгу заявив керівник слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «На мій погляд, я не керівник слідчої групи, потрібно розглядати кілька версій цього конфлікту. Перша - що конфлікт пов'язаний із незаконним переміщенням товару через митну територію України на західний кордон. Я вбачаю в цьому певний конфлікт, тому що люди, з одного боку, кришували цей процес, з іншого боку, у людей, можливо, були інші бажання і вони вірили, що це можна виправити іншим шляхом, але шлях вони обрали не зовсім законний» , - сказав він. Крім того, за його словами, як друга версія причин конфлікту може розглядатися причетність правоохоронців до цих подій. «Що стосується версії терористичного акту, то вважаю, що на момент порушення та внесення до реєстру ознаки цього злочину були. Але на сьогодні мотиви цього відсутні, тому говорити про терористичний акт недоцільно», - додав він.
16 Липня
16:07
Суспільство
У Чернігові чиновниця розкрадала бюджет
Служба безпеки в Чернігові затримала чиновницю, яка «провернула» корупційну схему з бюджетними грошима. Про це повідомили в прес-службі СБУ. Чиновниця Чернігівської обласної державної адміністрації займалася розкраданням бюджетних коштів. Зокрема заступник директора одного з департаментів виділила 46 тисяч гривень підприємцю. Той мав організувати молодіжний захід. Однак місцевий бізнесмен повинен був повернути 36 тисяч «відкату». Хабарницю затримали на гарячому після отримання грошей. Зараз перевіряється причетність чиновниці до інших фактів корупції.
16 Липня
16:20
Суспільство
Докази для притягнення винних у катастрофі Боїнга до відповідальності вже зібрані
До кінця поточного року може бути прийнято узгоджене міжнародне спільне рішення слідчих щодо вини та кваліфікації дій усіх причетних осіб до катастрофи малазійського «Боїнга». Про це під час брифінгу повідомив заступник керівника слідчого управління СБУ Віталій Маліков, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». Він повідомив, що докази, які дають можливість притягнути до кримінальної відповідальності конкретних осіб, міжнародною групою слідчих вже зібрані, тому наступним етапом буде повідомлення про підозру або обвинувачення. «Оскільки виробництво розслідується спільно слідчою групою, то питання притягнення осіб до кримінальної відповідальності вирішується за результатами оцінки зібраних доказів представниками чотирьох держав. Зараз ця робота триває. Думаю, що до кінця року буде узгоджене рішення щодо осіб, причетних до скоєння злочину, а також кваліфікація їх дій», - сказав він. За його словами, рішення про кваліфікацію буде прийнято на спільній нараді слідчих держав, які беруть участь у розслідуванні, зокрема України, Бельгії, Голландії та Малайзії. Водночас він акцентував, що Росія не має ніякого відношення до розслідування катастрофи малазійського «Боїнга». «Їх доповідь, звичайно, буде розглянута, і певна оцінка їй дана, але Росія до розслідування доказів у цьому провадженні ніякого відношення не має», - додав він.
16 Липня
16:28
Суспільство
Адвокат: Савченко етапують у найближчі кілька днів
Протягом найближчих декількох днів українську льотчицю Надію Савченко етапують в Ростовську область. Про це повідомив у Твіттері її адвокат Микола Полозов. «Були у Надії. У СІЗО їй повідомили, що в найближчі дні етапують. Вона вже зібрала речі. Рішуча і безстрашна», - написав Полозов у соцмережі. Нагадаємо, що українку утримують в московському СІЗО. Однак її етапують до Донецька Ростовської області (РФ), куди був перенесений суд. Савченко звинувачують у причетності до вбивства двох російських журналістів на Донбасі та в незаконному перетині кордону. Льотчиця написала лист-звернення до Генсека ООН Пан Гі Муна з проханням про допомогу.
16 Липня
16:45
Суспільство
У Києві скасували концерт за участю Кустуріци
У Києві не буде благодійного концерту, в якому повинен був брати участь югославський і сербський режисер і музикант Емір Кустуріца, повідомляється на сайті «Палацу спорту». «Повідомляємо вам, що благодійний концерт «Любов рятує світ», який повинен був відбутися 28 липня 2015 року, скасований», - сказано в повідомленні адміністрації «Палацу спорту», де мав проходити захід. Концерт із вшанування 1000-ї річниці упокоєння князя Київського Володимира Великого скасували тому, що в середу, 15 липня, Міністерство культури звернулося до СБУ та МВС, щоб структури розглянули доцільність участі Еміра Кустуріци в столичному концерті. Нагадаємо, Кустуріца публічно підтримав окупаційну політику Росії щодо України і анексії Криму.
16 Липня
17:05
Політика
Депутати продовжили другу сесію парламенту до 1 вересня
Народні депутати продовжили другу сесію парламенту після 17 липня. За рішення підтримати відповідний проект постанови проголосували 229 народних депутатів. Як повідомляється, друга сесія парламенту буде продовжена до 1 вересня.
16 Липня
17:38
Суспільство
Учасників АТО нагородять спеціальним нагрудним знаком
Українських військовослужбовців, які брали безпосередню участь у бойових зіткненнях у зоні проведення АТО на сході України, нагородять нагрудним знаком «Учасник АТО». Про це повідомив в Facebook начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. «Військові, які захищали українську землю від російсько-терористичних військ, будуть нагороджені спеціальним нагрудним знаком «Учасник АТО»», - зазначив Муженко. За його словами, відзнаку отримають бійці, які зі зброєю в руках відстоювали незалежність України і її свободу. Також Муженко висловив особисту подяку героям. «Своїх захисників поважає і суспільство, тому солдати і офіцери зможуть з гордістю носити нагрудний знак «Учасник АТО»», - додав він.
Фото
17:50
Суспільство
Протест на колесах: Хрещатик перекрили власники автокав'ярень
Вулицю Хрещатик у центрі столиці заблокували підприємці на колесах. Таким чином вони протестують проти демонтажу кава-машин і машин із шаурмою і вимагають скасувати відповідне рішення Київради. «Наші машини прирівнюють до МАФів, які демонтують по всьому місту, - пояснює активістка Тетяна. - Автомобілі забирають на штрафмайданчик. Офіційна причина - порушення правил благоустрою. І вже на штрафмайданчику у машин проколюються колеса, з них вилучається весь вміст, обладнання вартістю від двох до чотирьох тисяч євро. Потім нам кажуть, що всередині машин нічого не було».Дівчина розповідає, що в п'ятницю активісти приїхали на штрафмайданчик на вулиці Краснова з вимогами повернути їх машини. «Коли акція закінчувалася, і люди стали розходитися, міліція затримала чотирнадцять осіб і побила їх», - продовжує Тетяна. У зв'язку з цим сьогодні активісти вимагають покарати винних у побитті людей. У представників же столичної влади своя версія подій. Директор департаменту благоустрою Дмитро Білоцерківець стверджує, що це активісти побили комунальників, після чого перших затримали правоохоронці: «Тітушкі і власники демонтованих незаконних шаурма-автомобілів та кава-машин незаконно туди проникли, зламавши ворота, і, погрожуючи комунальникам, намагалися силою їх вилучити. Але міліція себе проявила! Затримали закоперників і дали криміналу відсіч». «Раніше ми не спали ночами, бо дивилися бокс за участю Кличка, тепер ми не спимо, позаяк забирають наші автомобілі. Але наші машини - це приватна власність. І якщо столична влада вирішила прирівняти їх до МАФів і вилучати їх, то в майбутньому вони можуть таким же чином забирати будь-яке інше авто, сказавши, що з нього нібито продавали сигарети», - говорить представник асоціації автокав'ярень Олексій Бусаєв. Після декількох годин протесту до мітингувальників вийшов мер Києва Віталій Кличко. Він зажадав розблокувати дорогу для проїзду автотранспорту. І тільки після погодився вести переговори. Власники МАФів на колесах і мер вирушили домовлятися в будівлю КМДА.
16 Липня
18:00
Події
Скорочено понад три тисяч співробітників органів прокуратури
Штатна чисельність працівників органів Генеральної та місцевих прокуратур скорочена більш ніж на три тисячі осіб. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. За інформацією прес-служби, у зв'язку з набуттям чинності закону «Про прокуратуру» Генеральний прокурор Віктор Шокін підписав накази, якими затверджено нові структури як Генеральної прокуратури України, так і регіональних прокуратур. Крім того, скорочено чисельність працівників органів прокуратури на три тисячі осіб. Зараз загальна штатна чисельність працівників органів прокуратури не перевищує 15 тисяч осіб. Також зменшено кількість структурних підрозділів, у тому числі самостійних, і, відповідно, чисельність керівного складу. У прес-службі також зазначили, що ліквідовані посади перших заступників керівників підрозділів, старших прокурорів відділів, старших помічників із особливих доручень, старших помічників і помічників як Генерального прокурора України, так і його заступників.
16 Липня
18:17
Суспільство
У СБУ заявили, що їм все відомо про «Бук», який збив малайзійський Боїнг
СБУ відомі подробиці того, як малайзійський Боїнг був збитий над Донецькою областю із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Про це сьогодні в ході брифінгу заявив заступник начальника головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, на цей момент відомо, звідки був доставлений ЗРК і яким маршрутом він рухався територією України, а також коли і звідки був здійснений постріл, в результаті якого зазнав катастрофи пасажирський літак. При цьому він відмовився оприлюднити подробиці, посилаючись на таємницю слідства.
Блог:
Думки
18:25
Політика
Андрій Єрмолаєв
Суперечки депутатів про зміни до Конституції можуть стати детонатором кризи влади
Шанси на те, що депутати підтримають законопроект про внесення змін до Конституції після повернення його з Конституційного суду, невеликі. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політолог Андрій Єрмолаєв. «Слід звернути увагу, що до законопроекту багато зауважень із двох позицій. Перша позиція - збереження сильного впливу президента на вертикаль влади - від нього, як і раніше, залежать призначення місцевих голів адміністрацій. І друга позиція - у регіонах, які можуть мати особливий статус. Треба нагадати, що з цим законопроектом пов'язували надії не тільки в плані розвитку самоврядування, але і в плані вирішення проблем регіонів, у яких зараз йдуть конфлікти. Обидві ці позиції так і не були відкориговані або змінені. Для цього конкретного президентського законопроекту немає конституційної більшості. 288 депутатів, які проголосували сьогодні - цього достатньо для першого читання, але мало для гарантованого голосування вдруге», - розповів Єрмолаєв. Політолог зазначив, що 16 липня проти законопроекту проголосували дві фракції коаліції, а це свідчить, що у влади немає політичної єдності. За його словами, депутати висловили досить жорстку позицію, що говорить про те, що нас чекають попереду досить жорсткі дебати навколо цього рішення. «Конституційний Суд, найімовірніше, дасть позитивну оцінку. Але водночас під великим питанням, чи буде цей законопроект схвалений остаточно. Шанси на ухвалення невеликі. Не виключаю, що наступні суперечки депутатів над проектом можуть стати детонатором кризи влади, особливо в частині розпорядження новими повноваженнями. Це дуже небезпечно, оскільки, по суті, вже у вересні почнеться повноцінна передвиборча кампанія», - підкреслив політолог. Експерт впевнений, що ті, хто працював у конституційній комісії, недооцінили масштаб питання, над яким вони працювали. «Такі питання не приймаються після хороших виступів і політичних тусовок. Ці рішення мають стати основою політичної кампанії, на жаль. Після прийняття законопроекту навіть у першому читанні, найімовірніше, піде політична реакція з боку сепаратистів «ДНР» і «ЛНР». Відома їхня позиція, що їхню думку не враховували, що вони не брали участі у процесі. З формального боку вони повинні були бути учасниками процесу, до цього зобов'язує протокол Мінських домовленостей. Ось такий от розрив», - розповів Єрмолаєв. Політолог акцентував увагу на тому, що він не очікує якихось військових наслідків, але, на його думку, швидше за все, буде форсовано внутрішнє політичне життя «ЛНР» і «ДНР».
16 Липня
18:38
За кордоном
Рада просить ООН створити трибунал щодо катастрофи Боїнга в Донецькій області
Верховна Рада України прийняла постанову про звернення парламенту до ООН зі створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за катастрофу літака авіакомпанії Malaysian Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року. Голові Верховної Ради України доручено невідкладно направити текст Звернення до Організації Об'єднаних Націй, а також в національні парламенти держав світу. Раніше повідомлялося, що СБУ відомі подробиці того, як малайзійський Боїнг був збитий над Донецькою областю із зенітно-ракетного комплексу «Бук».
Публікації
19:24
Політика
Співали, вірші читали, Конституцію до суду відправляли
Народні депутати зробили ще один крок до обіцяної децентралізації - 16 липня 2015 року відправили на розгляд Конституційного суду України законопроект №2217-а про зміни до Основного Закону. Для цього обранцям довелося не тільки витримати нескінченні очікування і перерви в роботі «для проведення консультацій лідерів фракцій», але також читати вірші, співати і аплодувати. Притому все це дійство проходило під пильним поглядом представників Заходу. Ранкова паніка Із самого ранку навіть біля парламенту був ажіотаж: кількість дипломатичних кортежів зашкалювала. За годину до початку роботи Ради, приблизно о 9:00, під купол прийшли помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд, посли США Джеффрі Пайєтт і Євросоюзу Ян Томбінський. Заявлялося, що вони тільки гості. Але з'ясувалося, ці високопоставлені іноземці стали безпосередніми учасниками вирішальних дискусій в закритому форматі в переддень голосування. Сперечатися було про що. Адже в ніч на 16 липня Президент вніс чергові правки до законопроекту №2217-а, які кожен трактував на свій розсуд. Зокрема, багато хто стверджував, що представники Європи і Штатів продавлюють надання окупованим територіям Донбасу спеціального статусу, грають на руку Москві. «Те, що в Україну зі США приїхала Вікторія Нуланд, напевно, говорить багато про що. Є певний тиск з боку західних партнерів. Тривають спроби переконати Київ у тому, що Україні потрібно в повному обсязі дотримуватися вимог Мінських угод. Причому всі забувають, що ніхто не звільнив окуповані території, навіть не відбулося відведення військ. Зараз нас ставлять біля стінки, кажучи, що ми зобов'язані це зробити. Україну сприймають не як суб'єкт процесу, а як об'єкт», - заявляла, наприклад, народний депутат від «Самопомочі» Вікторія Войціцька. Як доказ тиску наводили факт зустрічі Нуланд з керівництвом не тільки держави і парламенту, а й лідерами фракцій та окремими парламентаріями. «Про що говорили? Просила підтримати зміни щодо децентралізації», - розповів АСН учасник зустрічі. Сама Нуланд, зберігала обітницю мовчання: парламентським журналістам лише ввічливо посміхалася, від коментарів відмовлялася. Таку ж тактику обрав і Пайєтт. А ось Томбінський вчинив хитріше - в кулуари не виходив і з пресою не перетинався. Як і більшість лідерів парламентських фракцій, які намагалися швидко пробігти крізь натовп журналістів, спраглих дізнатися, через що Рада не працює (перерва «на 30 хвилин» розпочалася о 10:00 і тривала майже три години). «Йдуть дуже важливі консультації за участі лідерів фракцій і Президента», - повідомив втомленим від очікування перший віце-спікер Андрій Парубій. АСН стало відомо, що в кабінеті у Гройсмана були також і Нуланд з Пайєттом. Обідні вірші та хорові співи О 12:40 почати працювати в пленарному режимі все-таки вдалося. Гройсман дав старт розгляду «конституційного» законопроекту. Першим про його переваги розповів Президент Порошенко. Він в черговий раз підкреслив, що це історичний крок, реальна передача повноважень і фінансів на місця. І запевнив - себе, як президента, цією реформою він не підсилює. Розмови про плани надати Донбасу особливий статус назвав спекуляціями. Позицію Президента підтримали не тільки рідна фракція Блок Петра Порошенка, але й «Народний фронт», «Батьківщина». Навіть «Опозиційний блок» з групами «Воля народу» і «Відродження» висловилися «за». На диби стала частина «більшовиків». «Самопоміч» та Радикальна партія розіграли цілу виставу. Не тільки критикували, але й креативили. Що сказав з парламентської трибуни Олег Березюк, переказати неможливо: це був потік гарних слів, не надто гармонізованих в одному тексті. Напевно, така тактика була умисною, адже жартома Березюка часто називають «психіатром Садового». Таким хитросплетінням слів були шоковані депутати. Вони «попросили» припинити тортури - перестати говорити. Але легше вухам не стало. Слово взяв Олег Ляшко. «Нас переконують, що якщо ми не проголосуємо за поправки до Конституції, від нас відвернеться Європа, від нас відвернуться наші союзники США, від нас відвернеться весь світ», - заявив лідер Радикальної партії. А далі були ...вірші. «Коли Україна в нерівній борьбі вся сходила кров’ю і слізьми стікала, і дружної помочі ждала собі, Європа мовчала», - грізно декламував Ляшко рядки Олександра Олеся. І заспівав. Гімн. Усім довелося підтримати. Ляшко ж не тільки співав, але і диригував. На це відреагував Президент. Порошенко, звернувшись до депутатів, сказав: «Дорогі мої, я знаю багато патріотичних віршів і пісень. Моя дружина каже, що я добре вмію співати. Але країна чекає не віршів і пісень, а виконання рішень». Він закликав депутатів працювати. І ... теж заспівав. Депутатам, журналістам і гостям знову довелося співати гімн. Швидка розв'язка Обговорення виявилося настільки яскравим, що депутати якось дуже спокійно поставилися до того, заради чого всі зібралися - до голосування. За те, щоб ініціативи щодо змін до Основного Закону в частині децентралізації розглянув Конституційний суд, проголосувало 288 народних обранців. Результат хороший. Але очікування Адміністрації Президента не виправдалися. На Банковій хотіли, щоб на табло висвітилося не менше 300 (саме стільки голосів потрібно для ухвалення конституційних змін в цілому). Притому силами членів коаліції. На жаль. Проста арифметика показала, що «більшовики» не забезпечили навіть 226 голосів. Так БПП дав 121; Народний фронт - 71, Батьківщина - 11, бонус від «Самопомочі» в особі Ганни Гопко, яка, кажуть, працювала на гранти Заходу, - 1. Разом 204 голоси. Якби не «Опозиційний блок» і депутатські групи, Рада не змогла б прийняти це рішення. З урахуванням цього факту складно прогнозувати, коли Україна отримає децентралізацію. Якщо Конституційний суд не матиме претензій до законопроекту №2217-а, документ знову потрапить до зали. Йому доведеться подолати Рубікон у 300 голосів. Чи зможе Порошенко акумулювати депутатський ресурс в такому обсязі? Поки це, м'яко кажучи, сумнівно. Фото Дмитра Липавського
16 Липня
19:35
Суспільство
У Харкові затримана жінка, яка сім разів «мінувала» держустанови
У Харкові Служба безпеки України спільно з працівниками міліції затримала місцеву мешканку, яка сім разів посилала анонімні повідомлення про мінування державних установ. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією прес-служби, правоохоронці встановили і затримали зловмисницю «на гарячому» в одному з харківських інтернет-кафе одразу після відправки нею чергового анонімного повідомлення. Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України.
Блог:
Думки
19:38
Політика
Павло Жовніренко
Влада фактично здає інтереси українців на Донбасі
Проведення виборів на окупованій території суперечить міжнародному праву, а Конституційний суд, в який направили законопроект про внесення змін до Конституції, навряд чи можна назвати чесним. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політолог, голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко. «Якби це був чесний суд. Ми знаємо, що таке Конституційний суд. Не може бути обмеження прав українців, не може бути відторгнення території України, не можуть окремим районам бути надані преференції. Не можна легалізувати терористичні об'єднання», - розповів Жовніренко. Політолог підкреслив, що в нинішній ситуації, яка склалася в країні, ніхто не прагне відстоювати українські інтереси. «Згідно Мінським угодам - дуже розмитим і таким, що не виконуються, проводяться вибори на окупованій території, потім перекривається кордон. Виникає просте питання, як можуть проводитися вибори на території України за українськими законами, але на території, яка не контролюється Україною? Це практично неможливо і суперечить міжнародному праву. Єдиний шлях - вся територія оголошується частково окупованою. Росія хоче утримувати території, але щоб фінансувала їх Україна. Це нонсенс. А влада в Україні просто грається в ігри і фактично здає інтереси українців на Донбасі», - підсумував Жовніренко.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,0859777927399-/ /-pc-/
Top