counter
Архів Повернутись назад 16 Травня 2016
16 Травня
Суспільство Окупований Крим втрачає популярність серед російських туристів Окупований Крим почав втрачати популярність серед російських туристів. Як пише Коммерсант, продавці авіаквитків вже зафіксували падіння попиту до 25% на перельоти до Сімферополя з боку самостійних мандрівників. Туроператори чекають, що в 2017 році зупиниться зростання і в організованому туризмі. Як пише видання, росіяни віддають перевагу більш розвиненій інфраструктурі Сочі. Про те, що попит на авіаквитки в Сімферополь скоротився більш ніж на 25% (на 15 процентних пунктів), свідчать дані компанії «Зв'язковий-Тревел». За її оцінками, якщо в 2015 році на цей напрям доводилася половина бронювань, то зараз - не більше 35%. Комерційний директор компанії Андрій Осинцев називає зниження очікуваним. «Ми прогнозували цей ефект за підсумками минулорічного літнього сезону: інфраструктура півострова поки не дає такої ж якості сервісу, як звичні для росіян Туреччина і Єгипет, і багато мандрівників, побувавши в Криму, вирішили, що поки не готові вибирати його для регулярного відпочинку», - пояснює він.
Події Бойовики 36 разів порушили перемир'я За минулу добу бойовики 36 разів відкривали вогонь по опорних пунктах українських військових. Про це повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції. Так, бойовики активізувалися в районі Донецька. З його околиць і передмістя вони обстрілювали позиції ЗСУ біля Авдіївки і Красногорівки зі стрілецької зброї, гранатометів, мінометів калібру 82 мм і 120 мм. По укріпленнях сил АТО біля Мар'їнки терористи стріляли з гранатометів різних систем і стрілецької зброї. Крім того, на Горлівсько-Світлодарській дузі ввечері бойовики вели вогонь із автоматичних станкових гранатометів і мінометів калібру 82 мм по ЗСУ, які несуть службу в районі Зайцевого. На Маріупольському напрямі бойовики використовують збройні провокації проти сил АТО, застосовуючи гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю. Вчора зафіксовано не менше трьох обстрілів.
Суспільство Швеція запропонувала Україні допомогти з організацією Євробачення Швеція заявила про готовність допомогти Україні в організації Євробачення-2017. Про це сказано в повідомленні за підсумками зустрічі міністра культури України Євгена Нищука та міністра культури і демократи Швеції Аліс Ба Кунке, передає ВВС Україна. Швеція готова відправити в Україну своїх фахівців. «Міністр Аліс Ба Кунке заявила про свою готовність до співпраці і підкреслила, що Швеція готова направити в Україну своїх фахівців для впровадження в українських реаліях їхніх нововведень, які вже отримали позитивний резонанс», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, що українська співачка Джамала 14 травня виграла пісенний конкурс Євробачення-2016. Кримськотатарська співачка таким чином забезпечила проведення конкурсу в Україні у травні 2017 року. Джамала підкорила серця європейців, бездоганно виконавши власну пісню «1944», яка розповідає історію депортації татар із Криму.
Суспільство Голову райради засудять за «референдум» у Луганській області Голову однієї з районних рад Луганщини судитимуть за організацію «референдуму щодо підтримки незалежності «ЛНР». Про це повідомили в прес-службі прокуратури Луганської області. «Прокуратурою Луганської області до суду направлено обвинувальний висновок стосовно голови однієї з районних рад області, який підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України. Зазначений чиновник брав участь в організації проведення на території району «референдуму щодо підтримки незалежності «ЛНР», - сказано в повідомленні. Щодо чоловіка обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Йому загрожує позбавлення волі строком від п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
Політика Кононенко: Законопроекти про деофшоризацію внесуть у Раду найближчим часом Незабаром до Верховної Ради внесуть проекти законів щодо врегулювання питань офшорних компаній. Про це 16 травня під час засідання Погоджувальної ради заявив заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко, передає РБК-Україна. «Робоча група активно працює, і вже є напрацювання щодо законопроектів, які найближчим часом, я сподіваюся, вже надійдуть у ВРУ, і у нас буде можливість їх обговорити і прийняти рішення», - сказав Кононенко. Він зазначив, що ключовим питанням відповідних законопроектів є визначення термінів, який вже існує в багатьох країнах світу під назвою КІК - контрольованої іноземної компанії, а також врегулювання питання щодо володіння такими компаніями громадянами України. Кононенко розповів, що фракція БПП готова підтримати створення тимчасової слідчої комісії з політичної корупції. «Сьогодні ввечері, пане Голово, ми надамо пропозиції щодо наших представників до цієї комісії, і, якщо наша позиція буде підтримана, ми завтра готові за це питання голосувати», - розповів нардеп.
Суспільство У Харкові станції метро, які підлягають перейменуванню, «замінували» У Харкові 16 травня 2016 року повідомили про замінували шістьох станцій метро, ​​назви яких підлягають перейменуванню відповідно до закону про декомунізацію. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив директор Департаменту інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міської ради Юрій Сидоренко. За його словами, спочатку невідомі повідомили про замінування станції метро Холодногірсько-Заводської гілки «Площа Конституції» (колишня назва - «Радянська»). Станцію закрили на вхід і вихід. Потім Сидоренко повідомив про замінування ще п'яти станцій, які тільки чекають перейменування. «Дзвінок про замінування ще п'ятьох станцій. Чоловік, який дзвонив сказав, що всі станції, які підлягають перейменуванню, буде підірвано. Рух закрито на «Маршала Жукова», «Метробудівників ім. Ващенко», «Пролетарській», «Площі Повстання» і «Радянської Армії». Станції закриті, потяги йдуть транзитом, поліція працює», - написав Сидоренко в соцмережі.
Суспільство Російську поліцію хочуть озброїти кулеметами МВС Росії оголосило конкурс на розробку ручного кулемета. Відповідну інформацію розміщено на сайті держзакупівель. Як пише Газета.ру, зброя отримала кодову назву «Токар-2». Згідно з технічним завданням, кулемет призначений для «знищення живої сили й ураження вогневих засобів противника при проведенні спеціальних операцій в міських умовах і закритих приміщеннях, а також для створення високої щільності вогню за підтримки штурмових груп або дій кулеметника в складі самої групи для надання їй додаткової вогневої міці». Там також згадано, що калібр зброї повинен становити 5,45 мм, вона має комплектуватися двома змінними стволами - довгим і коротким, мати складаний металевий приклад і складні сошки. Як ідеться у вимогах замовника, до зброї повинна пасувати як кулеметна стрічка, так і ріжки від автомата АК-74 і кулемета РПК-74.
Суспільство Бойовики замислилися про розширення підконтрольної їм території У районі проведення антитерористичної операції зростає ймовірність активізації бойових дій на Новоайдарському напрямі. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. За інформацією розвідки, в Луганську відбулася закрита нарада командування 2-го АК (Луганськ) ЗС РФ і представників «ЛНР», під час якої обговорювалися питання розширення підконтрольної території в напрямі н.п. Станиця Луганська і Щастя, а також встановлення контролю над Луганської ТЕС. «Серед місцевого населення і особового складу підрозділів 2-ї окремої мотострілкової бригади (Луганськ) 2-го АК, які перебувають на передових позиціях у районі Весела Гора, поширюється інформація про активізацію бойових дій з 18 травня», - йдеться в повідомленні.
Події МАК завершив розшифровку самописця літака, що розбився в Ростові-на-Дону Міждержавний авіаційний комітет завершив розшифровку переговорів літака авіакомпанії Flydubai, що розбився в Ростові-на-Дону. Про це повідомляє прес-служба МАК. «У період з 28 квітня по 12 травня в штаб-квартирі Міждержавного авіаційного комітету спільно з представниками США і ОАЕ завершені роботи з прослуховування і протоколювання записів бортового самописця (всього 02 години 3 хвилини 49 секунд). За участю пілотів авіакомпанії Flydubai проведено ідентифікацію голосів членів екіпажу. Протокол переговорів передано в Комісію з розслідування», - йдеться в повідомленні. Читайте також: У Ростові-на-Дону розбився літак з 61 пасажиром, на борту було восьмеро громадян України Також голова Комісії з розслідування і уповноважені представники держав поінформували одне одного про проведені поточні роботи і визначили подальші напрями робіт щодо продовження розслідування.
Суспільство Ще один колишній бойовик покинув лави терористів Ще один колишній бойовик скористався програмою Служби безпеки України «На тебе чекають вдома». Як повідомляє прес-служба СБУ, житель Донецької області приєднався до бойовиків у травні 2014 року. «Однак ейфорія швидко змінилася реальністю - інструктори і командири з Росії зневажали і принижували його гідність, в угрупованні процвітало пияцтво. Чоловік швидко усвідомив, що «це не його війна», вирішив скласти зброю і скористатися програмою СБ України з повернення до мирного життя», - йдеться в повідомленні. Весь час, поки тривала його перевірка в межах досудового розслідування, колишній член НЗФ перебував вдома з родиною. Повне визнання провини було враховано Мар'їнським районим судом, який звільнив чоловіка від відбування покарання з випробувальним терміном.
Суспільство У четвер профільний комітет порекомендує ВР звільнити пенсії від оподаткування Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендуватиме прийняти нардепам в цілому законопроект про звільнення від оподаткування пенсій у четвер, 19 травня 2016 року. Про це повідомила голова комітету, нардеп від фракції «Блок Петра Порошенка» Ніна Южаніна, передає прес-служба БПП. «Комітет вже розглядав ці законопроекти: проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій (реєстраційний номер 4542) і чотири альтернативні законопроекти до нього. На базі одного з цих документів до другого читання неможливо прийняти комплексне рішення. Тому ми на засіданні комітету в середу, 18 травня, розглянемо доопрацьований законопроект, який створений на базі цих законопроектів. Будемо рекомендувати прийняти його парламенту в цілому як закон у четвер, 19 травня», - сказала Южаніна.
Політика ЦВК призначила дату виборів на окрузі Єремеєва ЦВК призначила проміжні вибори народного депутата в окрузі №23 Волинської області на 17 липня 2016 року. Про це АСН повідомили в прес-службі Центрвиборчкому. 16 травня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів голова ЦВК Михайло Охендовський. На засіданні ЦВК визначилася з датою проведення виборів на окрузі померлого Ігоря Єремеєва. «У зв'язку з достроковим припиненням з підстав, передбачених Конституцією України, повноважень народного депутата України Єремеєва І.М., обраного в одномандатному виборчому окрузі №23 (Волинська область), комісія призначила проміжні вибори народного депутата України в цьому виборчому окрузі на неділю, 17 липня 2016 року. При цьому взято до уваги, що виборчий процес проміжних виборів народного депутата України в ОВО №23 (Волинська область) починається з дня, що настає після дня опублікування цієї постанови», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, що ЦВК довгий час не могла отримати довідку про смерть нардепа Єремеєва.
Суспільство У МЗС розповіли, скільки українців затримано або засуджено на території РФ Станом на кінець квітня в Росії затримано або засуджено 5216 громадян України. Про це з посиланням на відповідь на запит до Міністерства закордонних справ повідомляє Тиждень. Як відзначили в МЗС, найбільше українців відбувають покарання в Росії за крадіжки (ст. 158 Кримінального кодексу РФ). Значну частину громадян України засуджено за збут наркотиків (ст. 228), розбій (ст. 162), грабіж (ст. 161), умисне заподіяння тяжкої або середньої тяжкості шкоди здоров'ю (ст. 111, 112), контрабанду (ст. 188). «Крім того, українців у Росії затримували і засуджували до позбавлення волі за вбивства (ст. 105 КК РФ), шахрайство (ст. 159), неправомірне заволодіння транспортними засобами (ст. 166), порушення правил дорожнього руху і експлуатації транспортних засобів (ст . 264), насильницькі дії сексуального характеру (ст. 132), хуліганство (ст. 213)», - пише видання.
Суспільство У Вінницькій області голову району кинули у смітник У Вінницькій області голову Тростянецької районної державної адміністрації Леоніда Лобаня кинули у сміттєвий бак і облили зеленкою. Про це на своїй сторінці в Facebook написала депутат Вінницької обласної ради Людмила Головашич. «Щойно у Тростянці кинули в бак і облили зеленкою Леоніда Лобаня, голову Тростянецької адміністрації», - написала вона в соцмережі. У прес-службі Головного управління Національної поліції у Вінницькій області відкрито кримінальне провадження за фактом хуліганських дій стосовно голови РДА. «Тростянецьким відділенням поліції розпочато розслідування за фактом хуліганських дій, скоєних стосовно чиновника райдержадміністрації. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками ч.2 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб). Таке правопорушення карається обмеженням волі строком до п'яти років або позбавленням волі строком до чотирьох років», - сказано в повідомленні.
Політика Порошенко закликав послів країн G7 продовжити санкції проти Росії Під час зустрічі з послами «Великої сімки» (G7), акредитованими в Україні, Петро Порошенко зробив особливий акцент на необхідності продовження санкцій проти Росії у зв'язку з невиконанням державою-агресором Мінських домовленостей. Як повідомляє прес-служба глави держави, Президент відзначив, що останніми днями спостерігається тенденція до загострення ситуації на Донбасі з боку проросійських бойовиків, за що несе повну відповідальність Росія. «Послам G7 були надані вичерпні факти порушень з боку РФ, присутності російських військ на окупованому Донбасі і продовження відправки військ і зброї з боку Росії на окуповані території», - йдеться в повідомленні. При цьому Порошенко зазначив, що санкції є «ефективним інструментом» і «мотивуючим фактором», який змусить Росію виконувати Мінські домовленості. Президент України особливо наголосив на важливості запровадження збройної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі, що є критично необхідним для політичного врегулювання ситуації, і закликав країни G7 підтримати цю ініціативу України.
оформление ленты  Блог: 
Політика Ігор Коліушко Один з недоліків реформи - гіпертрофована роль адвокатів Судова реформа, яка була запропонована Президентом Петром Порошенком, має як недоліки, так і переваги. Але в цілому така редакція все ж краще, ніж та, яка чинна на сьогодні. Головна недосконалість законопроекту про зміни в судовій владі - відсутність рішення проблеми приєднання України до Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. «Зміни, передбачені законопроектом про внесення змін до Конституції України, які були внесені Президентом, вони кращі, ніж чинна сьогодні редакція. Втім, вони далеко неідеальні, в багатьох питаннях вони покращують ситуацію, але в деяких погіршують. Головними недоліками цього законопроекту можна назвати відсутність рішення проблеми приєднання України до Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Ще один недолік - це гіпертрофована роль адвокатів, які стають єдиними можливими представниками у всіх судах, у всіх інстанціях, і це явно перегин палиці. Що стосується організації судової влади, то зміни виписані так, що фактично вони не дають відповіді на запитання, якою буде судова влада, і тому боротьба за судову реформу продовжиться і після ухвалення змін до Конституції. Я також вважаю це недоліком цього законопроекту», - розповів експерт. На думку Коліушка, є і певні переваги нової редакції. Зокрема, це те, що законопроект вводить конкурсний відбір суддів на всі посади і дає можливість (хоча і повністю не гарантує) проведення реформи організації системи судової влади. Крім того, він удосконалює спосіб формування Вищої ради правосуддя.
Суспільство Спецслужби РФ намагалися завербувати громадянина України, який проживав в Іжевську Спецслужби Російської Федерації намагалися схилити до державної зради жителя Тернополя, який поїхав у РФ на заробітки ще підлітком. Як повідомляє прес-служба СБУ, в Москві під час рейду міграційної служби його було затримано за незаконний перетинан кордону. Незабаром він був засуджений до позбавлення волі. До інкримінованого  правопорушення суд «додав» ще й нібито викрадення автомобіля. «Відбувши покарання, хлопець переїхав до Іжевська, влаштувався на роботу. Після подій Революції Гідності його затримали працівники ФСБ і пообіцяли в разі відмови від співпраці під будь-яким зручним приводом засудити до значного терміну ув'язнення як рецидивіста», - йдеться в повідомленні. В СБУ відзначили, що куратори з ФСБ поставили перед українцем низку завдань. Перш за все він повинен був збирати інформацію про дислокацію центрів підготовки українських добровольчих формувань. «Також у його обов'язки входив збір даних командирів, чиї підрозділи беруть участь в АТО. Крім того, росіяни планували використовувати хлопця для організації різного роду провокацій», - йдеться в повідомленні. Після повернення в Україну юнак відразу ж звернувся в Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, де розповів про всі обставини вербування. Постановою суду його звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Економіка оформление ленты  Амбіціями по кредитах: дешевше буде? Стимулювання кредитування в Україні – стара пісня про головне. Щоразу говориться про необхідність скеровувати дешеві гроші в економіку, розвивати бізнес та інші стимули, поглиблення, розширення. Ось і зараз у парламенті зареєстрований законопроект № 4529, у назві якого йдеться про стимулювання кредитування в Україні, з ухваленням якого просить не затягувати Нацбанк. Регуляторні заклики Так, Національний банк (НБУ) закликає Верховну Раду прийняти законопроект про посилення прав кредиторів. «Національний банк продовжує знайомити з законопроектами, ухвалення яких необхідне для подальшої реалізації завдань Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року. Ці законопроекти вже зареєстровані та перебувають на розгляді Верховної Ради України», - сказано у повідомленні регулятора на його сторінці у Facebook 16 травня 2016 року. У Нацбанку відзначають, що законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання кредитування в Україні» № 4529, який нещодавно зареєстрований у парламенті після відхиленого Верховною Радою законопроекту щодо захисту прав кредиторів № 2286-а, спрямований на зменшення ризиків для банківських установ під час кредитування. «Його ухвалення, безумовно, сприятиме відновленню кредитування, зниженню вартості кредитних ресурсів та, відповідно, полегшенню доступу до користування банківськими продуктами. Ухвалення законопроекту дозволить Україні виконати свої зобов’язання за Меморандумом про економічну та фінансову політику з МВФ, до яких як структурний маяк входить питання захисту прав кредиторів», – акцентують в НБУ. Компромісні обіцянки Відзначимо, що законопроект, автором якого є група народних депутатів, перебуває на розгляді у профільному комітеті. Стверджується, що його мета – це зменшення ризиків для банківських установ під час здійснення кредитних операцій, що, у свою чергу, безумовно, сприятиме забезпеченню активного застосування кредитування як фінансового інструмента, зниженню вартості кредитних ресурсів, та, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами. У Пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що його ухвалення сприятиме створенню сприятливого інвестиційного клімату в Україні, що є одним із найважливіших умов залучення інвестицій і подальшого економічного зростання країни: інвестиційну привабливість визначають як взаємозв'язок інвестиційного потенціалу та інвестиційного ризику, а одним із основних чинників, під впливом яких формується інвестиційний клімат держави, є стан фінансово-кредитної системи та результати діяльності банківського сектора. «Станом на 17 березня 2016 року показник гривневої ліквідності банківської системи склав 97,6 млрд грн, обсяг гривневих коштів на кореспондентських рахунках – 37,5 млрд гривень, а на депозитних сертифікатах НБУ – 60,1 млрд грн. Оскільки в середньому близько 42 млрд гривень має лежати на кореспондентських рахунках у банківській системі для виконання норми обов’язкового резервування залучених коштів, то обсяг так званої «вільної» ліквідності станом на 17 березня 2016 року склав близько 56 млрд грн. Ці ресурси доступні для кредитування реального сектора економіки! Керівництво держави неодноразово наголошувало, що одним із першочергових завдань є активізація банківського кредитування, що стане основою для розвитку всіх секторів економіки. Однак без усунення існуючих ризиків неможливе відновлення і забезпечення зростання обсягів кредитування реального сектора економіки та здешевлення кредитних ресурсів», – акцентують ініціатори змін до законодавства та додають, що високі ризики банків при здійсненні кредитування б’ють не тільки по банківських установах, від цього страждають і вкладники та інші кредитори банків, а також добросовісні позичальники, які змушені сплачувати високу вартість кредитних ресурсів. Правки у правила Законопроектом, зокрема, пропонується внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність», зумовлене тим, що у банківських установах знаходиться, крім грошових коштів померлих власників, ще й інше рухоме майно, що перебуває на збереженні у банківських установ за договорами про надання в оренду індивідуального сейфа для зберігання цінностей та/або у заставі за договорами закладу тощо. Законопроектом пропонується виправити неврегульованість, що обмежує права спадкоємців на отримання спадщини у повному обсязі, доповнивши Закон України «Про банки і банківську діяльність» нормою про надання банком державним нотаріальним конторам або приватним нотаріусам, іноземним консульським установам по справах спадщини відповідної інформації. Автори акцентують також на необхідності внесення змін до Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». Стверджують, що багато осіб, які перебувають за кордоном, а також пенсіонери та інші особи, що не мають фізичної можливості з’явитися до банку для отримання картки, не мають змоги користуватися своїми грошовими коштами. Чинні норми ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» не дозволяють довіреним особам, які мають належним чином посвідчені довіреності, отримати платіжні картки. Окрім того, чинні норми ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» порушують норми Цивільного кодексу України в частині представництва за довіреністю, а також в частині вільного розпорядження своїми коштами. Ще запропоновані зміни до Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України,   Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зменшать ризики порушення прав кредиторів при припиненні суб’єкта господарювання. Внесення змін до Закону України «Про заставу» щодо форми договору застави транспортного засобу та опису основного зобов’язання в договорі застави рухомого майна обумовлено наступним. Відповідно до частини 2 статті 13 Закону України «Про заставу» (в чинній редакції), договір застави транспортного засобу підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Така редакція відповідної норми цього Закону була внесена на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.07.2010 р. №2435-VI, який набрав чинності 27 липня 2010 року. Пропонується виключити вимогу щодо обов’язковості нотаріального посвідчення договору застави транспортного засобу. Передбачається навіть внесення змін у Закон «Про дорожній рух» та «Про нотаріат» задля уникнення випадків незаконного відчуження майна (транспортних засобів) переданого в заставу банку як забезпечення за кредитом без згоди самого банку-кредитора. Звернули увагу законотворці також на захист права іпотекодержателів, можливість спадкоємцям уникнути відповідальності за непогашений кредит тощо. Завищені очікування Натомість експерти вважають, що запропоновані зміни не матимуть такого результату, як заявлено. Як пояснив АСН банкір-фінансист Василь Горбаль, у пропозиціях порушено етику питань. Приміром, це спроба урегулювання іпотеки, пов’язаної з самобудовами, питання поручительства, дозвіл отримувати інформацію щодо сімейного стану напряму з Реєстру громадянських актів тощо. «Це зняття певних колізій, список яких не вичерпаний. Але назва законопроекту занадто амбітна. Я б сказав, що це не стимулювання кредитування, а упорядкування відносин між кредиторами і позичальниками у деяких питаннях. Адже під стимулюванням кредитування ми розуміємо дещо інше. Нагадаю, Бальцерович говорив про те, що малий та середній бізнес – це наша золота жилка. Були заяви першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва. Це мають бути вертикально інтегровані програми і бюджетної підтримки попри те, що команда грузинів категорично проти, оскільки нібито це місце для корупції. Я так не вважаю. Знаю, що це є в інших цивілізованих країнах. Навіть у США є програми підтримки малого та середнього бізнесу на муніципальному рівні», – акцентував Горбаль. Без фундаментальності Не мати надмірних очікувань від цього законопроекту закликає також і експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков. Він відзначив, що законопроект № 4529 пропонує внести зміни в нормативні акти, що стосуються питань ліквідації юридичних осіб, та спростити реєстрацію договорів застави, зокрема скасувати нотаріальне посвідчення договорів застави транспортних засобів. «Однак цей законопроект жодним чином не впливає на фундаментальні причини зниження кредитування, а саме, занадто високу вартість позикових коштів. Тому присутність у його назві слів, що вказують на відновлення кредитування, - це перебільшення», - сказав він АСН. Кому вигідно А президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко традиційно різкіший у коментарях. Він теж стверджує, що цей законопроект не допоможе вирішити стимулювання кредитування, нівелювати проблему проблемних кредитів, з якою банки вже два роки борються самостійно. «Але сума, яку потрібно списати за проблемними кредитами, виявилася величезною. Це  близько 200 млрд грн. Це поховає банківську систему. Можна списати 2 млрд або хоча б 5 млрд грн, 200 - нереально. Головна мета цього законопроекту – це бажання НБУ та інших представників влади списати рефінансування, видане проблемним банкам, які були закриті НБУ. Це дуже схоже на корупцію. Не дивно, що Валерія Гонтарева так лобіює цей законопроект і дуже обурюється тим, що депутати направили його на доопрацювання. Просто депутати ВР розуміють, що не можна цього допускати, і хочуть внести суттєві правки, щоб запобігти корупції в майбутньому», – підозрює він. Причина і наслідок Іншої думки економіст Віктор Лисицький, який переконує – інтерес Гонтаревої тут шукати не варто. В коментарі АСН експерт наголосив, що законопроект напрацьовувався з представниками банківського середовища, а покликаний захистити не тільки банки, а всіх, хто має намір кредитувати в економіку України, від низки прогалин в законодавстві, якими активно користуються недобросовісні боржники. Лисицький згоден із Василем Горбалем, але вважає що треба перш за все створити систему регулювання малого бізнесу на зразок вже років 60 працюючої в США Small Business Administration: «Ми говоримо про це ще з часів  Перебудови, майже 30 років. Але влада ігнорує такий ефективний підхід». «Цей закон складний, зрозумілий лише тим, хто мав справу зі складнощами кредитування. Для прикладу візьмемо визначення вартості предмету іпотеки при прийняття на баланс кредитора цього майна в рахунок погашення боргу у випадку оголошення торгів такими, що не відбулися. Там різні фокуси бувають: майно може коштувати 100 тисяч гривень, а прописують лише п’ять тисяч. А буває й навпаки. І такого чимало. Але, якщо ми хочемо, щоб до нас приходив інвестор, з цим треба щось робити. Не варто шукати тут те, чого немає», – наполягає Лисицький. І додає, що зменшення ризиків для банківських установ під час кредитування матиме прямим наслідком пожвавлення кредитування в країні.
Події У Польщі осквернили могили воїнів УПА Невідомі вандали поглумилися над двома могилами воїнів УПА на українському військовому цвинтарі у селі Пікуличі неподалік Перемишля. Про це повідомляє Укрінформ. «Для польської державної та самоврядної адміністрації це буде тестом, чи готові вони засудити цей злочин і розшукати його винуватців, а також підготувати схему протидії таким злочинам», - заявив глава Об'єднання українців у Польщі Петро Тима. Він підкреслив, що органи державної влади повинні відреагувати на цей злочин через його масштаб і значення для українсько-польських відносин. Тима наголосив, що ці поховання легальні, їхнє встановлення профінансовано польською стороною під наглядом Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва Польщі. «Тут немає проблеми нелегальність поховань. Вони розташовані на легальному та діючому кладовищі», - констатував голова ОУП. Генконсул України в Любліні Василь Павлюк повідомив агентству, що інформацію про наругу над українськими місцями пам'яті отримано у неділю. Невідомі вандали прикріпили на надмогильні плити скляні рамки з написами про поховання у цьому місці «бандерівських бандитів, катів, які вбивали невинних польських жінок і дітей».
Події У Києві сталося жорстоке вбивство В Оболонському районі Києва невідомий убив і розчленував дівчину. Про це повідомляє прес-служба столичного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, 30 квітня місцевий житель виявив пакет із головою і ногою потерпілої. Протягом декількох наступних днів правоохоронці знайшли всі фрагменти тіла жінки. За словами начальника слідчого відділу Оболонського РУ в Києві Івана Холондовича, в ході розслідування було встановлено особу потерпілої. Нею виявилася 25-річна львів'янка, яка з вересня минулого року жила у столиці в орендованій кімнаті. У 20-х числах квітня батьки втратили з нею зв'язок і звернулися в поліцію. Тоді пошуки дівчини не дали позитивного результату, а вже потім стало відомо про вбивство. Зараз правоохоронці дотримуються версії, що до скоєння тяжкого злочину може бути причетний знайомий потерпілої - 18-річний росіянин, з яким дівчина останнім часом листувалася через соціальну мережу. Слідство встановило, що з 21 по 25 квітня житель Москви перебував в Україні і зустрічався з дівчиною, яку після цієї зустрічі живою вже ніхто не бачив. Зараз молодик перебуває на території Російської Федерації.
оформление ленты  Блог: 
Політика Віктор Мусіяка Розширення повноважень Конституційного суду неприйнятне Розширення повноважень Конституційного суду неприйнятно в реформуванні судової системи. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив член Конституційної комісії Віктор Мусіяка. «Зміни були схвалені ще в лютому. Треба два рази проголосувати, щоб отримати кінцеві зміни. Зараз не можна міняти жодної коми. У мене є багато зауважень з деяких позицій. Що стосується розширення повноважень Конституційного суду - я взагалі вважаю, що це неприйнятна річ. Це дозволяє повністю ухилитися від контролю, їм надали додаткові повноваження. Порошенко виходить з того, щоб завершити цей процес і підвести конституційні основи під інший. Повинен сказати, що є ще одна організація, яка займається підготовкою змін до різних кодексів і законів, що регулюють діяльність суддів і статус судової системи. Змінюється цілий ряд законів, кардинально вдосконалюється діяльність судів, бо це, так би мовити, процесуальні кодекси. У цьому сенсі буде гармонія конституційно-правова і справа на розвиток піде», - розповів експерт. Мусіяка зазначає, що деякі положення судової реформи зовсім неприйнятні. «Зауваження великі - те, що Конституційному суду надані додаткові повноваження. Наприклад, написано, що рішення КС про неконституційність набирає чинності з дати, зазначеної в рішенні Конституційного суду. Тобто якийсь закон визнається рішенням КСУ неконституційним, але це рішення може набрати чинності через місяць. Це не нормально. Потім КС сам вирішує, чи приймати присягу нового судді. Або написано, що вони надають згоду двома третинами складу КСУ на притягнення до відповідальності судді КС. Уявіть собі, що судді, які там є, проголосують за те, щоб притягти до відповідальності колегу», - зазначив фахівець. Він переконаний, що позитивним моментом є введення конституційної скарги. Таким чином будь-який громадянин, який вважає, що рішення, прийняте на основі закону, який він вважає неконституційним до нього, може поставити питання про неконституційність закону. «Але там така процедура - необхідно пройти все, аж до Верховного суду, апеляцію, касацію, а потім ще там сказані всі інстанції, які є в державі. Це, по суті, можуть бути і не судові інстанції», - підсумував Мусіяка.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,1909210681915-/ /-pc-/
Top