рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
15
Червня
2016
15 Червня
15 Червня
09:05
Події
У районі АТО різко збільшилася кількість обстрілів
За минулу добу кількість обстрілів збільшилася до 58. Про це повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції. Порушуючи Мінські угоди, бойовики 18 разів застосовували міномети, три рази артилерію, а також один раз танк. На Маріупольському напрямі найгарячіша точка була біля Павлополя. Тут ворог бив із мінометів, 122-мм самохідних артустановок, здійснював штурми. В районі Красногорівки близько 22:00 по українських позиціях намагалися влучити з танка. Під мінометним вогнем виявилися українські позиції біля Мар'їнки, Тарамчука і Новотроїцького. Під вогнем гранатометів і великокаліберних кулеметів - позиції біля Гнутового, Талаківкм, Чермалика та Широкиного. З самохідних артустановок бойовики випустили по населеному пункту Чермалик чотири снаряди. На Донецькому напрямі по опорних пунктах біля Невельського, Пісків, Авдіївки, Верхньоторецького і Луганського бойовики били з мінометів, а шахту Путилівську (Бутівка) обстріляли з важких мінометів і гармат калібру 152-мм. У районі Світлодарської дуги бойовики застосовували кулемет великого калібру і автоматичні гранатомети.
15 Червня
09:20
Події
Біля Павлополя відбувся бій, сили АТО зазнали втрат
Під час бою з ДРГ бойовиків у районі Павлополя сили АТО зазнали втрат. Про це повідомив спікер штабу АТО Сергій Жмурко, пише 112. За його словами, під прикриттям обстрілів на українські позиції наступала група з 12 бойовиків. «Українські військовослужбовці вступили у важкий бій, в якому, на жаль, зазнали втрат. Бій тривав близько півтора годин, бойовиків від позицій ЗСУ було відкинуто», - розповів Жмурко.
15 Червня
09:41
Події
У Києві підірвали і спробували спалити пункт обміну валют
В результаті вибуху і пожежі в центрі, на вулиці Саксаганського у Києві, був пошкоджений пункт обміну валют. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. За інформацією рятувальників, пожежа виникла на першому поверсі триповерхового офісного будинку. Через сильне задимлення з верхніх поверхів рятувальники вивели на безпечну відстань сімох людей, трьох із яких евакуювали за допомогою автодрабини. Вогнем пошкоджено внутрішнє оздоблення пункту обміну валют, меблі і комп'ютер. Передбачуваною причиною називають підпал. Ведеться слідство.
15 Червня
09:59
Політика
Геращенко: При обміні Росія більше цікавиться «своїми людьми»
Росія під час переговорів щодо звільнення ув'язнених більше цікавиться «своїми людьми», ніж громадянами Росії. Про це на своїй сторінці в Facebook написала заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. «Москва цікавиться не стільки своїми громадянами, як «своїми людьми». СБУ вже давно викрила причетність певних осіб до спроб створити так звану Бессарабську народну республіку, і можна тільки подякувати Службі безпеки, яка зупинила цей осередок інспірованого ззовні сепаратизму на Півдні. Москва цікавиться причетними до «БНР» - і це красномовно і показово, і все зрозуміло, так?» - написала вона. При цьому вона зазначила, що депутати від Опозиційного блоку «палятся в прямому ефірі, переживаючи за далеко не безневинних панянок». «Два тижні тому, під час обговорення звільнення Надії Савченко, один колишній «регіонал», а нині «опоблоковець» в ефірі одного з телеканалів звернувся до мене з таким запитанням: «Ось ви говорите про гуманізм, а тим часом в одеській в'язниці утримується жінка, яка народила дитину, і її не випускають». «Ви дуже обізнані», - гаркнула я. «Ви дуже «ввічлива», - промимрив він... Не можна так палится», - зазначила Геращенко.
15 Червня
10:09
За кордоном
Португалія виділить Міноборони України 200 тисяч євро
Уряд Португалії позитивно розглянув питання про надання допомоги Міністерству оборони на суму 200 тисяч євро. Про це повідомляє прес-служба Міноборони. Зокрема, йдеться про підтримку у військово-технічній сфері, лікуванні поранених в ході АТО військовослужбовців і допомогу в підготовці військ. Міністр оборони України висловив подяку за підтримку і надію, що в майбутньому співпрацю між Португалією та Україною буде розширено. «Ми, зокрема, будемо розвивати співпрацю у військово-промисловому комплексі», - зазначив Степан Полторак.
15 Червня
10:26
Суспільство
У Дніпрі знайшли великий склад зброї і боєприпасів
Затримано групу жителів Дніпра, причетну до незаконного зберігання та збуту зброї та боєприпасів, вивезених з району проведення антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, в приватному гаражі на території одного з гаражних кооперативів Дніпра правоохоронці вилучили два вогнемети «Шмель»; 12 гранатометів РПГ-26; пістолет-кулемет Судаєва; снайперську гвинтівку Драгунова; пістолет ТТ; два підствольні гранатомети; чотири ящики гранат (РГД, Ф-1) - 70 штук; патрони калібру 7,62 мм - сім ящиків по 1720 штук; патрони калібру 5,45 мм - три ящики по 2100 штук; дві протитанкові міни; гранати до підствольних гранатометів - шість цинків по 20 штук; 17 пострілів «ВОГ»; патрони до станкового кулемета - два цинки; споряджені магазини до автомата «Калашникова» - 25 штук; чотири постріли до гармати калібру 40 мм; танковий снаряд калібру 120 мм; чотири бронежилети. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 і ч. 2 ст. 410 Кримінального кодексу України.
15 Червня
10:35
Події
При обстрілі Красногорівки бойовики вцілили в багатоповерховий житловий будинок
У Красногорівці Донецької області в результаті обстрілу з боку бойовиків постраждала жінка. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, влучення снаряда в п'ятиповерховий будинок на вул. Сонячній сталося близько 5:00. В результаті були зруйновані п'ять квартир, поранено 55-річну жінку. На місці події працює слідчо-оперативна група поліції. Інформація про потерпілих і руйнування уточнюється. Відомості за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 258 «Терористичний акт» Кримінального кодексу України.
15 Червня
10:47
Суспільство
Колишня спільниця бойовиків: На підконтрольній Україні території краще, ніж в «ЛНР»
Мешканка Луганської області, яка скористалася програмою СБУ «На тебе чекають вдома», вважає, що на підконтрольній Україні території краще, ніж у «ЛНР». Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, у січні минулого року дівчина через соцмережі познайомилася з росіянином, який запропонував їй приєднатися до НЗФ «ЛНР». Фінансові проблеми в сім'ї і відсутність постійної роботи змусили її погодитися на пропозицію. «Усвідомивши злочинність дій і аморальний спосіб життя бойовиків, основна частина з яких вже має судимості, вона добровільно відмовилася від протиправної діяльності», - йдеться в повідомленні. Написавши заяву про добровільний вихід зі складу т.зв. «ЛНР», вона сподівається на передбачене законодавством України звільнення від кримінальної відповідальності.
15 Червня
11:05
Суспільство
Біля Донецька жителі протестували проти примусової мобілізації студентів
13-14 червня в прилеглих до Донецька населених пунктах пройшли акції протесту з тимчасовим блокуванням руху автомобільного транспорту на дорогах місцевого значення. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідка Міністерства оборони. Учасники акцій протестували проти примусової мобілізації і зарахування до складу з'єднань і частин російського окупаційного корпусу студентів вищих навчальних закладів очної форми навчання.
15 Червня
11:18
За кордоном
НАТО продовжить надавати Україні допомогу
НАТО продовжуватиме надавати допомогу Україні в захисті її суверенітету і територіальної цілісності. Про це заявив Генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг в ході засідання комісії Україна - НАТО, повідомляє прес-служба Міністерства оборони. «Ми будемо продовжувати допомагати Україні покращувати її здатність захистити саму себе», - сказав він. За його словами, реформа української армії в умовах конфлікту на сході України є надважким завданням. «Але ми бачимо прогрес у розвитку необхідної бази для проведення реформ в секторі безпеки і оборони. Дуже важливо продовжувати реформи. Заради стабільності в Україні. І заради безпеки в Європі», - підкреслив Генеральний секретар НАТО.
15 Червня
11:26
Політика
Журналіст: НАБУ готує арешт нардепа Онищенка
Національне антикорупційне бюро підготувало подання на зняття недоторканності та арешт народного депутата Олександра Онищенка. Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Дмитро Гнап. «Є інсайдерська інформація, що НАБУ підготувало подання на зняття недоторканності та арешт народного депутата Олександра Онищенка. Відомого також як Кадиров. Подання вже підписано антикорупційним прокурором Холодницьким і лежить на столі у генпрокурора Луценка. Сподіваюся, Юрій Віталійович виконає свою обіцянку ловити «дійсно велику рибу», - йдеться в повідомленні.
15 Червня
11:39
Суспільство
У Києві оголошено штормове попередження
У Києві оголошено штормове попередження. Про це повідомляє столична служба порятунку. Так, за інформацією від Українського гідрометеорологічного центру, вдень 15 червня в Києві очікується сильний дощ, град, шквали 15-20 м/с.
15 Червня
11:52
Події
За три дні в районі АТО знищено 38 бойовиків
Протягом 10-13 червня в зоні АТО було ліквідовано 38 бойовиків. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. Так, втрати бойовиків у районі Авдіївки складають: 21 загиблий, 15 поранених; два танки Т-64; дві самохідно-артилерійські установки; БМП; три міномети; п'ять вантажних автомобілів «Урал»; апаратна зв'язку на базі автомобіля «Урал» зі складу 11-го окремого механізованого полку (Макіївка) і 100-ї окремої мотострілкової бригади (Донецьк). В районі Мар'їнки: 11 загиблих, 21 - поранений; три танки Т-72; дві самохідно-артилерійські установки; три 122-мм гаубиці Д-30; п'ять 120-мм мінометів; два БТР; вантажний автомобіль «Урал» зі складу 5-ї окремої мотострілкової бригади (Макіївка) і 100-ї окремої мотострілкової бригади (Донецьк). В районі Новотроїцького: шестеро загиблих, дев'ять поранених; самохідно-артилерійська установка; два 120-мм міномети; БТР зі складу 5-ї окремої мотострілкової бригади (Макіївка).
15 Червня
12:05
Суспільство
У Луганській області бойовика ув'язнили на дев'ять років
Троїцький районний суд Луганської області засудив члена «козачого» терористичного угрупування, затриманого співробітниками СБУ восени 2015 року в селищі Мілове. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, досудовим розслідуванням встановлено, що бойовик з автоматичної зброї обстрілював українських військовослужбовців на блокпосту між Луганськом і станицею Луганською і на позиціях в районі с. Веселеньке поблизу Луганська. Своє рішення піти воювати проти України він пояснив виключно корисливими мотивами. «Під час обшуку правоохоронці вилучили у нього дві гранати Ф-1 та речові докази злочинної діяльності», - йдеться в повідомленні. Слідством доведено участь зловмисника в російсько-сепаратистських НЗФ. Згідно зі статтею 258-3 Кримінального кодексу України, 13 червня 2016 року суд оголосив бойовику вирок: дев'ять років позбавлення волі з утриманням у кримінально-виконавчій установі закритого типу.
15 Червня
12:21
Суспільство
У п'ятницю поліція охоронятиме урядовий квартал у посиленому режимі
У Києві в урядовому кварталі 17 червня в посиленому режимі працюватимуть 1300 працівників органів внутрішніх справ. Про це повідомляє прес-служба столичної поліції. За інформацією правоохоронців, такі заходи вжито у зв'язку з проведенням заходів із масовою участю громадян. «Поліція закликає громадян дотримуватися встановлених правил поведінки в громадських місцях і не порушувати громадський порядок і сприяти правоохоронцям у виконанні ними своїх функцій з охорони правопорядку», - йдеться в повідомленні.
Інтерв'ю
12:27
Політика
Сергій Власенко
Интервью
Сергій Власенко: Правоохоронні органи працюють за принципом політичної доцільності
Центральна виборча комісія фігурує як мінімум у трьох важливих для країни темах. І це не тільки вибори у семи одномандатних округах, а й допити у справі так званих амбарних книг Партії регіонів та можливе голосування запропонованих Президентом Петром Порошенком висуванців у нові члени Комісії без урахування позицій одних фракцій і з заміною прізвищ кандидатів від інших. Про те, чи пов’язані допити членів ЦВК в НАБУ з кадровими ротаціями, яка перспектива цього розслідування, чому Порошенко не вніс у списки кандидатів у ЦВК «бувалих», в інтерв’ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко. — Пане Сергію, 13 червня 2016 року пройшли перші допити керівного складу Центрвиборчкому у Спеціальній антикорупційній прокуратурі. На ваш погляд, що відбувається навколо цих так званих амбарних книг Партії регіонів. Чому свідками проходять, зокрема, заступники голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна та Андрій Магера? Чи є тут політика? — Я не бачив документи в оригіналі. Можу робити висновки лише з заяв тих людей, які висловлювалися з цього приводу. І довіряти або не довіряти цим словам. Висловлювати свою думку щодо них. По-перше, пан Трепак, який оприлюднив факт цих документів, у своєму інтерв’ю зазначив декілька надважливих моментів. Про деякі з них партія «Батьківщина» говорила від самого початку. Зокрема про те, що Віктор Янукович ніколи не був легітимним Президентом України, а результати президентських виборів 2010 року були сфальшовані за допомогою грошей. А також про те, що у цьому брав участь і за гроші працював на Віктора Януковича Віктор Ющенко зі своєю командою. Використовувалися різні технології. Згадайте «противсіхів», тих хто казав, що не піде на вибори. Ось тепер, згідно з висловлюваннями пана Трепака, базуючись на тих документах, очевидно, що ці події мали місце. Другий блок. Коли ми говорили про те, що Партія регіонів здійснює масову корупцію, ваші колеги журналісти нам казали: «Дайте докази. Це політична заява». І ось тепер нарешті вперше з’явилися документи, які за певної юридичної обробки можуть стати доказами. — Стануть? — Як на мене, ці документи (принаймні так, як про них говорять) мають високу перспективу стати доказами. Але для цього потрібно вчинити цілу низку слідчих дій. — Яких? — Зокрема допитати людей, які зазначені у цих документах. Встановити: ці «книги» є оригіналами чи копіями. Як вони виникли. Яким чином опинилися у пана Трепака. Якщо папери прив’язані до якогось приміщення чи місцевості, припустімо, до штабу Партії регіонів, то можна проконтролювати, чи приходили туди у вказані дні ті люди, які там зазначені. Також потрібно проводити так звані очні ставки або допити віч-на-віч. Опитувати не лише тих, чиї прізвища є в «амбарних книгах», а й людей, які з тих чи інших причин можуть мати інформацію. Саме тому можу припустити, що Андрія Магеру і Жанну Усенко-Чорну допитують щодо тих осіб із ЦВК, імена яких зазначені в «амбарних книгах». (І я не допускаю, що Андрій Йосипович чи Жанна Іванівна там можуть фігурувати.) Але, згадайте, була інформація, що у цих «книгах» фігурує підпис Михайла Охендовського. Треба з’ясувати, чи є «автограф» оригіналом. Для цього потрібно відібрати у нього зразки підписів, що, як розумію, вже було зроблено. Треба провести необхідні експертизи. Також опитати людей, які були навколо пана Охендовського. З’ясувати, де він був того дня, що зазначений у «книзі». Їздив у те відрядження чи ні. Чи відвідував штаб Партії регіонів. Думаю, для цього абсолютно правильно і доцільно опитати або допитати всіх, хто працював у ЦВК. Це нормальні слідчі дії. — Чому провадження з’явилося саме зараз? Бачите якісь зв’язки з кадровими ротаціями у ЦВК? — Ми можемо з вами будувати будь-які теорії змов. Але для мене важливо, аби суспільство отримало відповіді на свої запитання, зокрема про справжність «книги» та підписів. Я особисто попри те, що зараз почнуть говорити про таємницю слідства, вважаю, що 841 сторінка матеріалів має стати публічною. Цим знімуться всі спекуляції: хто там є, кого нема тощо. Віктор Янукович ніколи не був легітимним Президентом України Тобто я за те, щоб суспільство отримало максимально широку інформацію. Та маю серйозні сумніви, що так відбудеться. — Чому сумніваєтесь? — Бо, на жаль, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), на яке стільки сподівань покладали ваші колеги і молоді обличчя в парламенті, не виправдало їх. Нагадаю, ми, старі члени парламенту, говорили, що нічого доброго не буде до тих пір, поки вище керівництво держави продовжуватиме розповідати, що керувати країною і мати величезний бізнес — це нормально. Як і розповідати, що офшорні скандали — це нормально і там не ходили великі гроші. Байдуже які. Не секрет, що усі офшорні схеми будуються лише з однією метою — ухилення від сплати податків. Ніхто не заважав створити корпоративну систему управління в Україні. І все це не стосується жодного «сліпого», «напівсліпого» чи «глухого» трасту. А лише сліпих і глухих політтехнологів, які радять такі нісенітниці оголошувати. Усі офшорні схеми будуються лише з однією метою — ухилення від сплати податків. Все це не стосується жодного «сліпого», «напівсліпого» чи «глухого» трасту. А лише сліпих і глухих політтехнологів, які радять такі нісенітниці оголошувати — Скажіть, є перспективи, що справу «амбарних книг», принаймні в частині ЦВК, буде доведено до суду? — На жаль, маємо незмінну тенденцію: правоохоронні органи в Україні — новостворені чи давно існуючі — усі працюють не за професійним принципом, а за принципом політичної доцільності. Яскравим прикладом цього є призначення Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора. І питання не лише в тому, що у нього немає юридичної освіти. Хоча це дуже важливо, бо суперечить документам Організації Об’єднаних Націй і Ради Європи. І я не уявляю жодної країни світу, де генеральний прокурор, який є процесуальною фігурою, на відміну від міністра внутрішніх справ, не мав би юридичної освіти. Нині діяльність прокуратури повністю політизується. Якщо раніше прокуратура була майданчиком для обливання брудом опонентів Віктора Януковича, то тепер це піар-майданчик з висвітлення видатної ролі того чи іншого генерального прокурора у боротьбі з корупцією і злочинністю за відсутності будь-яких практичних результатів. Діяльність прокуратури повністю політизується — Обґрунтуйте? — Наведу приклад. Арештували кілька днів тому заступника міністра економіки часів Януковича (Олександра Сухомлина. — Авт). Уже Генеральний прокурор виступив із заявою, мовляв, ця людина була у складі банди Януковича, грабувала український бюджет. Ми можемо з вами будувати будь-які теорії змов. Але для мене важливо, аби суспільство отримало відповіді на свої запитання Так ось, нехай Юрій Віталійович відкриє справу Європейського суду з прав людини «Фатулаєв проти Азербайджану». Там є спеціальний розділ про те, як діяла прокуратура Азербайджану у справі Фатулаєва. Вони також дозволяли собі аналогічні висловлювання до вироку суду. Говорили: людина винна і вела терористичну діяльність тощо. І Європейський суд це кваліфікував як порушення пункту 2 статті шостої Європейської конвенції з прав людини. Отже, можемо зробити висновок, що своїми непрофесійними, популістськими політичними діями Генеральний прокурор Юрій Луценко «подарував» і цій людині рішення Європейського суду, незалежно від того, винна вона чи ні. На жаль, це все продовжується. Сьогодні прокурор Луценко діє так само, як діяв прокурор Махніцький, який виходив та оголошував політичні заяви до вироків суду, без будь-якої доказової бази. А потім такі одіозні фігури, як Андрій Портнов (заступник голови Адміністрації Президента Януковича. — Авт.), які, на мою думку, публічно порушували законодавство України, отримали можливість «схопити його за язик». Прокурор Луценко діє так само, як діяв прокурор Махніцький — Як саме «схопити за язик»? — Мовляв, казав, що я причетний до розстрілів на Майдані, а піди й доведи! А доказів нема. По-перше, не зібрали, бо не змогли. По-друге, частину доказів корупційним шляхом десь продали. По-третє, можливо, є якісь домовленості, де сказали: «Цю справу прикрийте». І це дає змогу таким одіозним людям, як Портнов, почуватися переможцями у боротьбі з «імпотентами» і корупціонерами. — Махніцький, можливо, має якусь «подушку безпеки»?.. — Я лише скажу, що, на жаль, алгоритм поведінки Олега Махніцького зараз повністю використовує Юрій Луценко. І це призведе, повірте, до важких наслідків. Я думаю, що ситуація, яку ми сьогодні маємо з Портновим, Клюєвим, Лукаш, Єфремовим і Лавриновичем, — плювок в обличчя всьому українському народові. І цей плювок зроблений при повному сприянні усіх генеральних прокурорів, включно з Юрієм Луценком, який успішно продовжує справу Махніцького. А ви запитуєте, чи буде політична воля щось розслідувати. — Повернімося до ЦВК. Фракція «Батьківщина» подавала кандидатуру Усенко-Чорної. Та її не внесено у подання Президента, як і кандидатуру Андрія Магери (від «Народного фронту»). На вашу думку, чому вибивають цих двох «бувалих» із ЦВК? — Думаю, тут треба говорити більше про філософсько-ментальні речі. — Тобто? — Ви знаєте, що людина, яка для себе прийняла рішення свого часу піти працювати в уряд Януковича, щоб захистити свій бізнес, напевно, не розуміє логіки тих, хто протистояв режиму Януковича. Людина з логікою колабораціоніста не розуміє мотивів бійців, які готові боротися з режимом Я знаю, який тиск тоді був на Жанну Іванівну. І переконаний, що на Андрія Йосиповича був не менший пресинг. Але вони не зламалися. А публічно заявляли свою позицію щодо дотримання законності, захисту прав виборців та кандидатів. Вони захищали тоді права, які зневажалися щодня. Так ось! Людина з логікою колабораціоніста не розуміє мотивів бійців, які готові боротися з режимом. Окрім того, бачу бажання в ручному режимі керувати прокуратурою, судовою системою, парламентом, Кабінетом міністрів України і мати особистий, тотальний контроль над Центральною виборчою комісією. Нікому там незалежні люди не потрібні. А лише залежні, політично орієнтовані, які прихильно ставляться до чинної влади. Їм потрібна ЦВК в режимі: «Чего изволите?» Їм потрібна ЦВК в режимі: «Чего изволите?». Андрій Магера, який, нагадаю, 2004 року був єдиною людиною, яка спромоглася не просто утриматися, а підняти руку проти визнання переможцем Януковича в другому турі президентських виборів, — не потрапляє у цю концепцію. Ось і все. Він точно не та людина, яка переходитиме «червоні лінії». Роки знайомства з ним дають мені підстави так стверджувати. Я б не хотів розчаруватись, і поки в мене таких підстав немає. — Фракція «Батьківщина» вже заявляла, що не підтримає голосування щодо ЦВК у запропонованому Президентом вигляді. Ви вже вибудовували стратегію дій, якщо парламент все ж проголосує? — Наша позиція чітка. Якщо це станеться — наслідки доведеться розгрібати тій частині парламенту, яка проголосує.
15 Червня
12:31
Політика
У Мінську проходить зустріч зовнішньополітичних радників глав держав Нормандської четвірки
За підсумками останньої телефонної розмови, яка відбулася 24 травня, сьогодні в Мінську проходить зустріч зовнішньополітичних радників глав держав «нормандського формату». Про це повідомляє прес-служба глави держави. Як повідомляється, учасники зустрічі обговорюють питання безпеки на Донбасі, зокрема розгортання поліцейської місії ОБСЄ. Також на порядку денному - політичне врегулювання конфлікту і підготовка до наступного телефонної розмови в «нормандському форматі».
15 Червня
12:41
Події
На Луганщині бойовики відкрили провокаційний вогонь
У Луганській області терористи відкривали провокаційний вогонь по позиціях українських військовослужбовців. Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної державної адміністрації. Так, вранці з гранатомета вони здійснили 20 пострілів по околицях села Трьохізбенка (Новоайдарський район). «Увечері з гранатомета і стрілецької зброї було обстріляно село Нижньотепле (Станично-Луганський район). На щастя, жертв і руйнувань немає», - йдеться в повідомленні.
15 Червня
12:45
Економіка
Порошенко обіцяє вирішити питання високих портових зборів
Президент Петро Порошенко обіцяє вирішити питання високих портових зборів. Про це він заявив в ході робочого візиту до Миколаєва. «Найближчим часом разом з урядом ми вирішимо питання високих портових зборів, що зробить їх конкурентними», - сказав Порошенко.
15 Червня
12:52
Політика
У ГПУ відреагували на заяву журналіста про підготовку арешту Онищенка
У Генеральній прокуратурі відреагували на заяву журналіста Дмитра Гнапа про те, що Національне антикорупційне бюро готує арешт народного депутата Олександра Онищенка. Зокрема, прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook написала, що своєю заявою Гнап попередив депутата, що тому час втікати з країни. «Відомий журналіст Дмитро Гнап попередив нардепа Олександра Онищенка, що час втікати з країни. Причому попередив публічно, через ФБ. З багатьма перепостами у ЗМІ. Якщо Онищенко поїде за кордон, дякувати будемо Дмитру Гнапу», - написала Сарган.
15 Червня
12:59
Події
Вчора в районі АТО загинули двоє українських військових
За минулу добу в районі проведення антитерористичної операції загинуло двоє українських військових. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. За його словами, в результаті бою біля Павлополя загинуло двоє бійців АТО. Крім того, біля Зайцевого, Мар'їнки і Павлополя поранення отримали семеро військових.
15 Червня
13:03
Політика
Голова Миколаївської ОДА написав заяву про відставку
Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Вадим Меріков написав заяву про відставку. Про це в ході робочої поїздки в область заявив Президент Петро Порошенко. Коментуючи останні корупційні скандали в області Порошенко зазначив, що за них, крім кримінальної, є ще й політична відповідальність. «Після розмови зі мною голова Миколаївської ОДА написав заяву», - сказав Порошенко.
15 Червня
13:09
Політика
Тристороння група почала чергове засідання в Мінську
У Мінську почалося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар представника України в групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер. «У Мінську почалося засідання учасників Тристоронньої контактної групи», - написала вона. Раніше повідомлялося, що в Мінську проходить зустріч зовнішньополітичних радників глав держав Нормандської четвірки.
15 Червня
13:17
Суспільство
Терористи планували розстріляти поїзд із гранатометів
У Донецькій області запобігли можливому теракту на об'єктах інфраструктури. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, поблизу залізничної колії між станціями Асланове і Приовражне в Микільському районі оперативники спецслужби виявили замаскований пакет з двома протитанковими гранатометами і сигнальними ракетами. «За попередньою інформацією, зброя мала бути використана для обстрілу одного з вантажних поїздів», - йдеться в повідомленні. Зараз тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.
15 Червня
13:29
Політика
У приймальні Онищенка триває обшук
Національне антикорупційне бюро України проводить обшук у приймальні народного депутата Олександра Онищенка. Як пише 112, обшук триває вже близько двох годин. «Втім, детективи НАБУ повідомили, що, за їхньою інформацією, це приміщення не є приймальнею народного депутата. Прес-секретар Олександра Онищенка, яка зараз перебуває в приміщенні офісу і була присутня при обшуках, повідомила, що це приміщення все-таки є приймальні народного депутата», - розповіла кореспондент. Раніше повідомлялося, що НАБУ готує арешт Онищенка.
15 Червня
13:39
Економіка
Україна і Польща побудують новий газопровід (інфографіка)
Україна і Польща затвердили маршрут нового газового інтерконектора. Про це на своїй сторінці в Facebook написав прес-секретар ПАТ «Урктрансгаз» Максим Білявський. За його словами, сторони готові розпочати проектні роботи. «Новому газопроводу між Україною і Польщею бути: комерційна експлуатація запланована з 2020 року! На сьогодні фахівці газотранспортних операторів обох країн готові почати проектні роботи, яким передувало ТЕО», - написав Білявський.
15 Червня
13:46
Суспільство
У НАБУ розповіли, що було знайдено під час обшуку в офісі МАУ
В результаті обшуку в офісних приміщеннях авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» були вилучені документи та інші носії інформації, що містять відомості про предмет розслідування в кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Державної авіаційної служби (ч.2 ст. 364 КК України). Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро. У НАБУ відзначили, що причиною обшуку стала відмова авіакомпанії добровільно надати необхідні матеріали за запитом НАБУ, який був направлений наприкінці квітня. Обшук почався в першій половині дня 14 червня і тривав до 4:00 15 червня. Крім того, в прес-службі підкреслили, що метою слідчих дій в офісі МАУ було вилучення документів, що підтверджують факти заборгованості авіакомпанії перед державою в розмірі близько 150 млн грн за період з січня 2014 по грудень 2015 року. «Ці кошти авіакомпанія повинна сплатити за перевезення пасажирів і вантажів до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (відповідно до пунктів 3 і 4 ч.5 ст. 12 Повітряного кодексу України)», - йдеться в повідомленні.
15 Червня
13:51
Політика
Порошенко вимагає звільнити прокурора і голову поліції Миколаївської області
Президент Петро Порошенко звернувся до Генерального прокурора з вимогою звільнити прокурора Миколаївської області за бездіяльність в частині боротьби з корупцією та до міністра внутрішніх справ і керівника Національної поліції - звільнити голову обласної поліції. Про це повідомляє прес-служба глави держави. «Корупціонери будуть сидіти у в'язниці. І не тільки корупціонери, але й ті, хто або дозволяють, або не реагують на факти корупції. Має бути не тільки кримінальна, але і політична відповідальність», - підкреслив Президент. Він також зазначив, що в Миколаєві немає ніякого корупційного скандалу, а ефективні дії нового Генерального прокурора, які рішуче розкривають факти корупції, і Служби безпеки України, на основі оперативних матеріалів якої було затримано чиновників-корупціонерів. Водночас, як зазначив Петро Порошенко, відкриття американськими партнерами нового інвестиційного комплексу в Миколаєві свідчить про віру іноземних інвесторів у рішучість і ефективність дій української влади в подоланні корупції.
15 Червня
14:00
За кордоном
Турчинов: Росія створює «потужний бойовий кулак», який може вдарити і по Європі
Росія створює «потужний бойовий кулак», який може наносити удар як у напрямі України, так і в напрямі країн Євросоюзу. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО. За його словами, на окупованій території Донбасу діють так звані перший та другий армійські корпуси бойовиків чисельністю близько 35 тисяч осіб і бойові російські частини чисельністю дев'ять тисяч осіб. Він зазначив, що весь командний склад цих корпусів складається з кадрових російських офіцерів, а більше половини особового складу - російські найманці. «Добре озброєні підрозділи, сформовані за моделлю російських збройних сил, що діють за російським військовим статутом, є невід'ємною складовою частиною ЗС РФ», - підкреслив Турчинов. При цьому, за його словами, створено третій корпус, укомплектований російськими кадровими військовими частинами, розташованими вздовж неконтрольованої частини російсько-українського кордону, що виконує функції оперативного резерву.
15 Червня
14:10
Суспільство
Обстріли українських військових не припиняються вже три тижні
Обстріли українських позицій в районі проведення антитерористичної операції не припиняються вже три тижні. Про це під час робочого візиту в район АТО заявив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк, повідомляє прес-служба МВС. За інформацією правоохоронців, Шкіряк відвідав передові позиції військових і місця дислокації підрозділів МВС. «Обстріли не припиняються три тижні, а останніми днями інтенсивність атак російських терористів значно зросла. Окупанти стріляють постійно з усього, що заборонено: 152-мм, 122-мм, 120 і 82-мм мінометів, РСЗВ «Град», - зазначив Шкіряк.
15 Червня
14:23
Політика
У ГПУ надійшло подання про зняття недоторканності з Онищенка
Подання про зняття недоторканності з народного депутата Олександра Онищенка надійшло до Генеральної прокуратури. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар Генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган. «Подання щойно надійшло», - написала вона. При цьому Сарган нагадала, що голова ГПУ Юрій Луценко зараз перебуває у Брюсселі.
15 Червня
14:32
Політика
Між Україною і Росією тривають переговори щодо обміну ув'язненими
У Кремлі не виключають, що обміни засудженими між Росією і Україною продовжаться, але з російського боку все залежатиме від рішення президента РФ. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. «Контакти, безумовно, здійснюються (між представниками сторін), вельми активно працюють представники України з гуманітарних питань, (Віктор) Медведчук (спецпредставник Президента України з гуманітарних питань у тристоронній контактній групі), тому переговори йдуть щодо різних кандидатур», - заявив Пєсков. Таким чином він відповів на запитання, чи можливий обмін українського режисера Олега Сенцова, який у серпні 2015 року був засуджений у Росії до 20 років колонії. «Все залежатиме від остаточного рішення глави держави», - підкреслив представник Кремля.
15 Червня
14:50
Економіка
Порошенко заявив про макрофінансову стабілізацію в країні
Президент Петро Порошенко заявив про макрофінансову стабілізацію в Україні. Про це він сказав під час робочої поїздки в Миколаївську область, повідомляє прес-служба глави держави. «Ми вперше продемонстрували економічне зростання, що є базовим для зростання соціальної політики уряду», - сказав Порошенко під час урочистого відкриття виробничо-перевантажувального комплексу американської компанії «Бунге» в Миколаївському морському порту. Глава держави також звернув увагу на те, що після того, як Росія у результаті «гібридної війни» закрила свої ринки для українських виробників, частка українського експорту в РФ впала з 32% до 8,5%. «Ми почали освоювати ринок Європейського Союзу після підписання Угоди про асоціацію і поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС», - зазначив Президент. Так, за його словами, за останній рік частка ЄС у загальному обсязі товарів і послуг зросла з 34% до 41,5%. І при загальному падінні експорту українських товарів обсяги фізичного експорту з України до Євросоюзу збільшуються.
15 Червня
14:58
Суспільство
Російські спортсмени просяться на Олімпійські ігри
Комісія спортсменів при Олімпійському комітеті Росії звернулася з відкритим листом до президента Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томаса Баха від імені спортсменів, які не замішані у вживанні допінгу. Як пише Медуза, автори листа просять очільника МОК дозволити спортсменам, які не вживали допінг, брати участь в Олімпіаді в Ріо-де-Жайнеро. «Право будь-якого атлета, який ніколи не порушував жодних існуючих правил, виступати на Олімпійських іграх, - непорушне. І ми від усього серця просимо Вашої підтримки в дотриманні цього права», - йдеться у зверненні. Члени російської олімпійської збірної з легкої атлетики, підкреслюється в листі, непричетні до допінгових скандалів. «Російські легкоатлети, які претендують на участь в Іграх в Ріо, проходять як мінімум три додаткових незалежних антидопінгових тести, команда перебуває під постійним контролем з боку міжнародних антидопінгових інстанцій, до олімпійського відбору не допущені всі, хто коли-небудь мав допінгову історію», - йдеться у зверненні.
15 Червня
15:07
Суспільство
Полторак озвучив бойові втрати сил АТО від початку року
Від початку поточного року в районі проведення антитерористичної операції в результаті військових дій загинуло 623 українських військових. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак, повідомляє прес-служба Міноборони. «Війна продовжує забирати життя кращих синів українського народу. Цього року наші бойові втрати склали 623 українських військовослужбовців. Таке справжнє обличчя російської політики щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі», - зазначив Полторак. Крім того, він сказав, що ворог майже сім тисяч разів порушував режим тиші, застосовував заборонене озброєння.
15 Червня
15:16
Політика
Стало відомо, у чому підозрюється депутат Онищенко
Народний депутат Олександр Онищенко підозрюється в організації схеми привласнення грошових коштів від співпраці з ПАТ «Укргазвидобування». Про це заявив голова спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. За його словами, у схемі були задіяні фіктивні біржі, де встановлювалася занижена ціна на газ, який збували на підконтрольні ОЗГ підприємства. «Різниця між заниженою і ринковою вартостями на газ «падала» на рахунки ОЗГ. Збитки державі - майже 3 млрд гривень», - сказав Холодницький. При цьому він зазначив, що в ГПУ направлено подання на затримання і арешт народного депутата Олександра Онищенка.
15 Червня
15:25
Суспільство
У Ліллі затримано чотирьох російських уболівальників
Чотирьох російських уболівальників затримано поліцією в Ліллі. Про це ТАСС повідомив прес-аташе посольства Росії в Парижі Сергій Парінов. «В Ліллі, за підтвердженими даними, затримано четверо російських громадян. Поки вони перебувають на положенні затриманих і жодного рішення французькою стороною щодо них не ухвалено», - сказав дипломат.Він зазначив, що немає ніяких відомостей про те, що ці особи затримані за хуліганство. «Однак відомо, що двох затримано після бійки. А одну жінку за те, що у її друга, громадянина іншої країни, в багажнику машини було знайдено бейсбольну біту, і влада в умовах посилених заходів безпеки вирішила затримати цих людей», - сказав Парінов. «Ще одного росіянина було затримано поліцією в момент, коли він перебував поруч із розбитою вітриною у стані алкогольного сп'яніння», - сказав він.
15 Червня
15:25
Політика
Онищенку загрожує до 12 років в'язниці
Статті, які інкримінуються народному депутату Олександру Онищенку, передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком від семи до 12 років. Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник. При цьому він зазначив, що обшуки за провадженням проводяться в трьох містах України, визначено близько 20 осіб, які брали участь у схемі незаконного привласнення бюджетних грошей. Раніше повідомлялося, що стало відомо, в чому підозрюється народний депутат Олександр Онищенко.
15 Червня
15:42
Суспільство
СБУ не допустила вихід на ринок фальсифікованих ліків
Служба безпеки України припинила протиправну діяльність групи зловмисників, які контрабандно ввозили сильнодіючі речовини і організували незаконне виробництво фальсифікованих ліків відомих світових виробників. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, нелегальне виробництво очолював громадянин однієї з країн Південної Азії. «Сильнодіючі медичні препарати зловмисники ввозили з Російської Федерації, підробляли серії і номери партій ліків, реалізуючи їх через власну мережу аптек у Київському і Одеському регіонах», - йдеться в повідомленні. В результаті обшуків складських приміщень і аптечних пунктів у Києві та Одесі правоохоронці вилучили майже дві тисячі упаковок фальсифікованих ліків широкого спектру дії і найменувань, комп'ютерну техніку та документи, що підтверджують злочинну діяльність. Триває слідство за ч. 2 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України.
15 Червня
15:53
За кордоном
Генсек НАТО: РФ повинна вивести війська з Донбасу
Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав російську владу припинити дестабілізацію ситуації на сході України, передає ВВС. Також він закликав РФ вивести війська і озброєння з Донбасу і дотримуватися Мінських угод. «Ситуація на сході України, викликана діями Росії, залишається серйозною. Порушення режиму припинення вогню тривають щодня, і утруднюється важлива робота спостерігачів ОБСЄ. Москва продовжує підтримувати бойовиків, поставляючи озброєння і техніку, а вздовж українсько-російського кордону зосереджена велика кількість російських військовослужбовців. Ми продовжуємо закликати Росію поважати територіальну цілісність і суверенітет України. Це також стосується Криму. Розгортання військ у Криму також є порушенням суверенітету України», - сказав Столтенберг. Крім цього, він зазначив, що раптові перевірки боєготовності збройних сил Росії порушують механізми військової транспарентності в Європі.
15 Червня
16:04
Суспільство
На звалищі біля Львова продовжуються пошуки комунальника
Рятувальники ДСНС продовжують пошуки комунальника на Грибовицькому сміттєзвалищі. Про це повідомили в прес-службі ДСНС у Львівській області. «Выд початку робіт обстежено площу близько 13 490 м кв. і пересипано сміття в секторах орієнтовно 60 117 м куб.», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, що 30 травня на звалищі через пожежу стався обвал сміття. Троє рятувальників загинули. 7 червня звалище знову почало диміти. Остаточно загоряння вдалося ліквідувати лише 10 червня.
15 Червня
16:16
Суспільство
Порошенко заїхав до солдатів 79-ї бригади
Президент Петро Порошенко побував у бійців 79-ї бригади. Про свій візит він розповів на своїй сторінці в Facebook. «Упевнений у надійності наших Збройних Сил! Перебуваючи в Миколаєві, заїхав до хлопців із 79-ки. Вислухав бійців і перевірив їхій солдатський побут», - написав Порошенко в соцмережі.
15 Червня
16:32
Суспільство
У зону АТО намагалися ввезти тонну контрафактного алкоголю
Служба безпеки в Дніпропетровській області запобігла ввезенню контрафактної горілчаної продукції та наркотиків у зону АТО. Про це СБУ повідомила на своїй сторінці в Facebook. «На блокпосту біля села Андронівка Межівського району під час огляду вантажівки, що рухалась у напрямі Донбасу, правоохоронці вилучили майже сто паперових ящиків з маркуванням «Пшенична», всередині яких містились десятилітрові поліетиленові пакети з горілкою. Відповідних супровідних документів, відомостей про виробника та акцизних марок не було. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України», - сказано в повідомленні. Крім того, на цьому ж блокпосту під час огляду рейсового автобуса оперативники спецслужби виявили поліетиленовий пакет із канабісом. Злочинця затримали працівники СБУ і поліція при отриманні пакета в м. Білецьке Донецької області. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України.
15 Червня
16:47
Суспільство
Турчинов: Виробляти українські боєприпаси будуть 800 підприємств
У виробництві українських боєприпасів буде задіяно 800 підприємств. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає прес-слжуба відомства. Державна програма виробництва українських боєприпасів повинна реалізовуватися дуже швидкими темпами. «До процесу виробництва можуть бути залучені близько 800 українських підприємств різного профілю - це і хімічне виробництво, і машинобудування, і багато інших суміжних підприємств і структур. Відповідно, будуть відновлені або створені нові виробничі потужності, нові робочі місця, втілені нові технології. До реалізації державних програм необхідно залучати і приватний бізнес, збільшуючи ВВП і зміцнюючи національну економіку», - сказано в повідомленні. Турчинов зазначив, що оскільки це дуже важливе завдання, то необхідно його швидко реалізувати. Він підкреслив, що від цього залежить захищеність нашої країни.
15 Червня
17:04
Суспільство
Геращенко: Україна готова передати 50 осіб
Україна готова передати 50 осіб, щоб розблокувати питання заручників. Про це за підсумками зустрічі написала в Facebook представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко. Вона зазначила, що напередодні українська сторона ще раз надала пропозицію про звільнення 25 важкохворих українців, які утримуються в ОРДЛО, і висловила готовність передати 50 громадян. «У відповідь почули, що представник ООН Ю.Супрун засуджений за військові злочини (питання, яким псевдосудом, залишається риторичним), а історик І.Козловський - шпигун і виготовляв боєприпаси... Абсурдність цих заяв очевидна і тільки підкреслює, з ким вимушено повинні спілкуватися заради звільнення українців», - написала Геращенко.
15 Червня
17:17
Політика
Законопроект про заборону виборів на Донбасі схвалили в Антикорупційному комітеті
Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції схвалив проект закону про заборону виборів на Донбасі. Відповідне рішення було прийнято під час засідання комітету 15 червня, передає РБК-Україна. Проект закону був під № 4719 про заборону проведення виборів народних депутатів України та місцевих виборів на тимчасово окупованій території. «Вибори неможливі на окупованій території Донбасу, по-перше, поки всіх військовослужбовців, військовополонених і заручників не видадуть, поки у нас не буде повного контролю над кордонами, над територією», - сказав ініціатор законопроекту нардеп Юрій Дерев'янко. Комітет додав зауваження, що вибори на окупованих територіях можуть відбутися тільки після відшкодування Україні збитків від агресії Росії.
15 Червня
17:31
Політика
Цеголко: Питання про звільнення Сенцова, Карпюка і Клиха піднімуть на переговорах у Мінську
Питання про звільнення українців, засуджених у РФ, Олега Сенцова, Миколи Карпюка та Станіслава Клиха піднімуть на переговорах у Мінську. Про це повідомив прес-секретар Президента Святослав Цеголко на сторінці мікроблогу в Twitter. «За дорученням Президента питання звільнення О.Сенцова, М.Карпюка і С.Клиха піднімуть на переговорах у Мінську», - написав Цеголко.
Інтерв'ю
17:32
Політика
Довідас Віткаускас
Интервью
Довідас Віткаускас: Судові тяжби в Європі сприймаються швидше як «соціальне зло» або крайній захід
Про недоступність правосуддя говорять усі. Роками. І громадяни, які, не домігшись правди в українських судах, подають позови до Європейського, і можновладці, які публічно заявляють, що система корумпована і треба терміново щось міняти. Парламент зробив перший крок на шляху до реформи, підтримавши запропоновані главою держави зміни до Конституції. Але чи достатнього цього, щоб громадяни дійсно отримали задеклароване право на справедливий суд? Чи вдасться очистити суддівський корпус від охочих торгувати рішеннями? І як захистити самих служителів Феміди, які тепер стануть більш вразливими? На ці та інші запитання в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) відповів Коордиантор Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Довідас Віткаускас. — Довідасе, ухвалені зміни критикують і політики, і юристи, стверджуючи, що закон далекий від європейських цінностей і практик. Чи згодні ви з такою думкою? — Загальна спрямованість конституційних змін і нового законодавства на підвищення незалежності судової системи як окремої гілки влади заслуговує на похвалу. Водночас виникає низка запитань щодо того, чи є ця реформа повноцінно «європейською», чи швидше «унікально українською». Давайте, наприклад, подивимося на апеляційну систему. Відповідно до європейських стандартів і статті 2 Протоколу №7 Європейської конвенції з прав людини, повинні існувати принаймні дві судові інстанції для розгляду кримінальних справ, за винятком незначних правопорушень. До того ж для цивільних і адміністративних справ право на оскарження як таке відсутнє. Попри існування таких мінімальних стандартів у деяких європейських країнах було створено трирівневу судову систему. Проте це не означає, що будь-яка справа може бути розглянута на всіх трьох рівнях. Для того, щоб уникнути апеляцій з незначних справ, у Європі було впроваджено низку заходів, зокрема різні процедурні обмеження (апеляційні та касаційні фільтри), судові збори, вимоги найняти адвоката і загальні інформаційні зусилля, спрямовані на те, щоб знизити кількість оскаржень та тривалих судових тяжб. І навіть у випадках, коли оскарження в другій і третій інстанціях все ж дозволяється, статистика показує, що лише незначна кількість позивачів домагається перегляду справ судом вищої інстанції. Таким чином, у кримінальному провадженні в середньому лише 9% рішень першої інстанції переглядається апеляційною інстанцією в Австрії, в Англії і Уельсі, 8% - у Франції, 7% - в Норвегії. У цивільному провадженні лише близько 15% рішень переглядається апеляційними судами Німеччини та Італії, 9% - у Нідерландах, 8% - у Литві. Переглядаються судом третьої інстанції (Верховним судом) менше 1% справ у всіх країнах Європи. В Україні ці показники значно вищі. Логіка переважаючого в Європі підходу дуже проста: правосуддя має здебільшого відправлятися в судах першої інстанції. Роль апеляційної інстанції полягає не в тому, щоб дати стороні можливість виграти раніше програну справу, а в пошуку можливих фактичних чи правових помилок. Що ще більш важливо: суди вищої інстанції передовсім відповідальні за єдність правозастосування та судової практики. Ще один важливий аргумент, який враховується при обмеженні доступу до перегляду справ: який сигнал судова влада дає суспільству щодо ясності, прогнозованості і стабільності правової системи, якщо сторони можуть отримати три або чотири різних рішення від різних судів з однієї і тієї ж справи? Аналізуючи питання «відповідності європейським підходам і практикам», треба також враховувати новий Верховний Суд України (ВСУ), у складі якого буде 200 суддів. Водночас у Верховному суді Великої Британії їх усього 12. Якщо основною роллю ВСУ є забезпечення єдності правозастосування та судової практики по всій країні, то цього важко буде досягти при потенційно двохстах різних думках і кількох касаційних судах у складі ВСУ. Питання доступу до перегляду справ особливо актуальне при розгляді ролі Верховного Суду. Вищі судові інстанції не в змозі належним чином виконувати свою функцію розвитку усталеної судової практики, якщо їх перезавантажувати рутинними завданнями. Для того, щоб справу було переглянуто вищою судовою інстанцією, вона має становити високий рівень правової складності, значення для судової практики або ж стосуватися питань суспільної важливості. Від сторін також можна вимагати звернення за юридичною допомогою перед клопотанням про перегляд справи третьою інстанцією; наявність адвоката може стати обов'язковою умовою на всіх етапах процедури. Відповідальне суспільство, яке віддає звіт у своїх діях, не повинно намагатися зловживати судами і необґрунтовано звертатися до їхніх послуг — Прийнято вважати, що в європейських країнах громадяни звертаються в суди з будь-якого приводу, вважаючи за краще таким чином вирішувати більшість проблем. В Україні їх намагаються обходити поки стороною... — В цілому судові тяжби в Європі сприймаються швидше як «соціальне зло» або крайній захід, а не як звичайний спосіб вирішення повсякденних соціально-економічних питань. Відповідальне суспільство, яке віддає звіт у своїх діях, не повинно намагатися зловживати судами і необґрунтовано звертатися до їхніх послуг. Суспільство має розуміти, скільки зусиль, часу і ресурсів потрібно для підготовки юристів, створення добре функціонуючої судової і правової системи. До того ж ті, хто хоче отримати якісні послуги (включно з судовими), повинні за це заплатити. Спираючись на ці принципи, більшість європейських країн шукає способи звільнення судів від надмірної завантаженості, закликаючи потенційні сторони використовувати інструменти альтернативного врегулювання спорів, наприклад медіацію і арбітраж. У кримінальних справах заохочується укладення угод з правосуддям. Майбутнє покаже, наскільки ухвалені конституційні зміни і нове законодавство сприяють розвитку судової системи відповідно до зазначених вище принципів. Ще один важливий аспект і напрям реформ, який зараз декларується як у ЄС, так і в Україні, - це так звана «дерегуляція». Але цей термін означає не тільки те, що держава повинна знизити регулювання: чинне регулювання також має бути покращено. Конституція і закони, судова практика, урядові рішення, регламенти і етичні норми для державних службовців повинні функціонувати як система правил, які доповнюють один одного з урахуванням різної деталізації і глибини регулювання на кожному з рівнів і для кожної гілки влади. Небажано перетворювати Конституцію або закон на набір детальних інструкцій. Законодавство повинно встановлювати базові принципи щодо того, що повинно бути досягнуто суб'єктами, залишаючи відповідь на запитання, як цього досягти, за підзаконними актами і судовою практикою. Надмірне регулювання не тільки не залишає місця для більш гнучкого підходу до правозастосування, воно також створює ґрунт для конфлікту юрисдикцій і відмінностей підходів до трактування одних і тих самих норм права. Це негативно впливає на ясність і прогнозованість рішень, що є однією з ключових умов верховенства права. Небажано перетворювати Конституцію або закон на набір детальних інструкцій — Новий закон дещо обмежив недоторканність суддів. Чи не посилить це тиск на них? — Розвинені демократії поступово відходять від абсолютного імунітету для державних службовців, так званого «карт-бланш». Імунітет повинен бути пов'язаний тільки з виконанням прямих службових обов'язків. Суддя може бути захищений від позову, поданого за сказане ним у суді, але він має бути притягнутий до цивіотної відповідальності, якщо накричить на когось у барі. Існує також думка, що підвищення заробітної плати суддям може стати хорошим стимулом для протистояння зовнішньому тиску або корупції. Робота судді дійсно повинна добре оплачуватись, але в розумних межах. Середня зарплата судді нижчої інстанції в усіх країнах Європи приблизно в 2,3 разу вище, ніж середня зарплата по країні. Тоді як зарплата суддів вищої інстанції (Верховного суду) вище середньої десь у 4,2 разу. В Україні середня річна зарплата без вирахування податків складає приблизно 3 500 євро. Якщо з набранням чинності новим Законом український суддя нижчої інстанції буде отримувати близько 25 тисяч євро на рік без вирахування податків (ця сума - результат приблизних підрахунків), то така зарплата всемеро перевищить середню річну зарплату без вирахування податків. У випадку з суддею Верховного Суду України середня річна зарплата без вирахування податків за новим законодавством може скласти понад 80 тисяч євро, тобто майже в 23 рази вище, ніж середня зарплата в Україні. Ці цифри здадуться ще більш вражаючими, якщо згадати, що кількість суддів на одиницю населення в Україні набагато вища, ніж у більшості країн ЄС. Безперечно, необхідність заохочення суддів і боротьби з корупцією повинна бути врахована, але досягнення цієї мети не може відбуватися за рахунок довіри суспільства до судової влади, довіри, яка, згідно з низкою опитувань, зараз має досить низький рівень. Як будуть виправдані ці відмінності між рівнем довіри і зарплатами? Було б набагато розумніше прив'язати зарплату суддів до показників роботи судів. Середня зарплата судді нижчої інстанції в усіх країнах Європи приблизно в 2,3 разу вище, ніж середня зарплата по країні. Тоді як зарплата суддів вищої інстанції (Верховного суду) вище середньої десь у 4,2 разу. В Україні середня річна зарплата без вирахування податків складає приблизно 3 500 євро — Призначати суддів буде як і раніше Президент за поданням нового органу - Вищої ради правосуддя. Конституційними змінами зберігається вплив глави держави на судову систему чи, навпаки, цей процес стане менш залежним? — Створення по-справжньому незалежною інституції, що складається з людей із незалежним мисленням, вимагає тривалого часу, адже цьому може перешкоджати низка культурних обставин. Водночас «незалежність» судової влади не є кінцевою метою - це ще один крок на шляху до більшої підзвітності судів і суддів перед суспільством, а також до ефективного і справедливого правосуддя. В Європі це розуміють і досягають за рахунок сильного керівництва з боку верхівки органів управління судовою владою, без втручання з їхнього боку в оперативні аспекти розгляду окремих справ. Досить поширеним у Європі є підхід, за якого виконавча влада (Міністерство юстиції, Міністерство фінансів) або глава держави мають низку завдань, церемоніального або більш істотного характеру, при призначенні, звільненні суддів і ухваленні рішень щодо фінансування судів. Проте один підхід у країнах ЄС зараз стає все більш очевидним: дієва система управління судовою владою найчастіше впроваджується на чолі з єдиним органом. Створення по-справжньому незалежною інституції, що складається з людей із незалежним мисленням, вимагає тривалого часу, адже цьому може перешкоджати низка культурних обставин Водночас чинна в Україні система залишається фрагментованою. Кілька органів відповідають за суміжні, а іноді й ідентичні функції: відбір, оцінювання, дисциплінарні провадження, відставка суддів. Але немає єдиного органа, який би встановлював спільні цілі для всієї системи, відповів би на низку базових запитань: які довгострокові або короткострокові цілі стоять перед судами і судовою владою? Як сприяти верховенству права, захищати права людини, покращувати інвестиційну довіру до держави, покращувати гендерний баланс? Відповівши на ці базові запитання, буде легше розбити їх на окремі стандарти і показники для кожного суду або судді. Немає сенсу оцінювати окремих суддів, якщо ніхто не оцінює систему в цілому. Не окремі особистості в суддівському корпусі, а саме відсутність такого узагальнюючого, системного, стратегічного підходу до управління судовою владою найбільше ускладнює плавний перехід України до по-справжньому незалежної і підзвітної судової системи. Немає сенсу оцінювати окремих суддів, якщо ніхто не оцінює систему в цілому — Судді проходитимуть конкурсний відбір. Наскільки це відповідає європейським нормам? Якими мають бути критерії відбору? — Намір залучити у ВСУ нових суддів похвальний. Судовій системі дійсно потрібна «нова кров», але переважно в судах нижчого рівня. Водночас у судах вищого рівня важливо не забувати про необхідність досвіду. Одним із способів отримати «досвідчену нову кров» у системі може стати визнання кваліфікацій суміжних правових професій (адвокати, прокурори тощо), що дозволить їм отримати статус суддів ВСУ. Має бути детальне тестування, включно з перевіркою чесності і добропорядності за участю представників громадянського суспільства. До того ж набагато важливіше те, що трапиться, коли людина почне працювати суддею. На рівні Верховного Суду, рішення якого не підлягають перегляду вищою інстанцією, дуже складно оцінити якість роботи. Правове співтовариство повинно мати можливість контролювати цей показник, вказуючи ВСУ на можливі розбіжності в його власній судовій практиці під час розгляду судом наступних справ. Єдність практики є найкращим показником того, наскільки правильно працюють вищі судові органи влади. До того ж для постійного контролю і підвищення якості послуг, які ВСУ та інші суди надають суспільству, новій системі знадобляться заходи контролю якості, включно з можливістю рецензування якості судових рішень іншими суддями, а також впровадження опитувань про задоволеність якістю серед користувачів судової системи. — Як провести очищення суддівського корпусу від корупціонерів? — Впровадження низки внутрішніх антикорупційних заходів для судової влади шляхом посилення етичного і дисциплінарного контролю має супроводжуватися зовнішніми заходами, такими, як, наприклад, моніторинг способу життя, перевірка майнових декларацій і декларацій про доходи, розголос конфліктів інтересів, а також використання заходів кримінального переслідування, зокрема у випадках хабарництва. Ці заходи у своїй сукупності мають підвищити почуття відповідальності у суддів. Разом з тим для боротьби з корупційними ризиками заохочення повинні застосовуватися спільно з покараннями. Питання підвищення заробітної плати також буде важливим, якщо уникати крайнощів у цьому напрямі.
15 Червня
17:37
Політика
Соболєв: У всіх депутатів повинна бути можливість зустрітися з кандидатами на посади в ЦВК
Голова комітету Верховної Ради з протидії корупції не знає, чи буде завтра парламент голосувати щодо кадрового питання Центральної виборчої комісії. Про це кореспонденту «Аналітичної служби новин» (АСН) заявив голова комітету Єгор Соболєв. За його словами, комітет звернув увагу на те, що з кандидатами в нові члени ЦВК повинні мати можливість зустрітися всі депутати, і не тільки члени фракцій, а й позафракційні. «Також ми звернули увагу, що правильним є принцип, коли різні політичні сили будуть пропорційно представлені в ЦВК», - сказав він. Водночас Соболєв не став прогнозувати, чи буде завтра парламент розглядати кадрове питання ЦВК. «Про це треба питати у Парубія (Андрій Парубій - голова Верховної Ради. - Ред.)», - сказав Соболєв.
15 Червня
17:49
Суспільство
Геращенко: Бойовики «ДНР» і «ЛНР» вимагають амністії в формі ультиматуму
Бойовики «ДНР» і «ЛНР» вимагають амністії в формі ультиматуму в процесі звільнення заручників. Про це в Facebook повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко. «Бойовики як і раніше вимагають амністії в формі ультиматуму. На ультиматуми Україна не піде. До компромісів заради заручників готові», - написала Геращенко. Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що українська сторона готова передати 50 громадян, щоб тільки розблокувати питання заручників і звільнити 25 важкохворих українців.
15 Червня
18:00
Суспільство
НАБУ виявило зловживання МАУ на 100 мільйонів гривень
Національне антикорупційне бюро України встановило факти, що у МАУ були зловживання більш ніж на 100 мільйонів гривень. Про це сказав голова НАБУ Артем Ситник у середу під час брифінгу, передає РБК-Україна. «Кожен пасажир платив $2, які компанія зобов'язана перераховувати державі, проте МАУ ці кошти не сплатило. Загальна сума збитків, завданих державі, склала понад 100 млн гривень. Відповідні документи знайдені та долучені до справи», - розповів Ситник.
15 Червня
18:21
Політика
Контактна група не змогла домовитися про обмін полоненими
Членам Тристоронньої контактної групи під час сьогоднішніх переговорів у Мінську не вдалося домовитися про обмін полоненими. Про це заявив представник ОБСЄ на переговорах Мартін Сайдік, пише 112. За його словами, сторонам треба проявити більше політичної волі при вирішенні цього питання. «На жаль, попри зусилля не вдалося дійти згоди у звільненні осіб, які утримуються в зв'язку з конфліктом. Координатор закликав сторони проявити більше політичної волі для вирішення цього питання, в першу чергу має відбутися звільнення хворих і поранених», - сказав він.
Блог:
Думки
18:34
Політика
Ігор Луценко
Ніякої сенсації в заяві Савченко немає
Народний депутат Надія Савченко не пропонує якихось радикальних ідей щодо переговорів із бойовиками, адже, в принципі, Україна їх і так веде на офіційному рівні. Але головне - це вибрати правильний формат переговорів. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив член Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат України від фракції ВО «Батьківщина» Ігор Луценко. «Я думаю, що думку Надії Савченко потрібно, перш за все, розшифровувати, треба запитати її, що саме предметно вона мала на увазі, який формат переговорів. По-перше, ми повинні розуміти, що формат переговорів з терористами вже є - переговори у нас офіційно ведуться уповноваженими особами України. Тому я не розумію ажіотажу навколо її заяви. Те ж саме, що зараз і пропонується, просто вона каже, що хоче цим займатися. З іншого боку, я не прихильник того, що цими питаннями треба займатися в такому форматі, як це робить наша держава. Що саме мала на увазі Савченко, я точно не можу коментувати, бо це все-таки її слова. Тому я скажу, що сенсації в цьому не бачу. Є проблема в тому, що вже є факт багаторівневих переговорів з терористами і один на один, і в рамках, умовно кажучи, формату: Росія, ми і терористи. Є дуже різні вороги, і якщо ми могли б їх розділити саме своїм підходом до принципу переговорів - це було б чудово. Є люди, які замилені, вони воюють за щось там, віддають своє життя Бог знає за що, а є кремлівські куратори - це різні речі. Якби ми сказали: «Добре, з вами ми говоримо, а з вами - ні», то це б дуже сильно їх послабило», - розповів нардеп. На думку Луценка, терористи працюють якраз за таким принципом, вони кажуть, з ким будуть розмовляти, а з ким - ні. Наприклад, з Медведчуком вони згодні вести переговори, а з Парубієм, наприклад, - ні. «Полонені - абсолютно нормальне питання в Мінську. Можна міняти позиції на позиції, тоді немає втрат, але немає і поліпшення - просто так зручніше, в теорії це можливо для переговорів. Але ми не можемо вести переговори про якісь політичні речі, наприклад про Конституцію, закони України, державній устрій», - зазначив нардеп.
15 Червня
18:37
Політика
Україна пропонує влаштувати день, коли матері і дружини могли б провідати полонених
Україна ініціювала проведення на непідконтрольній Києву частині Донбасу спеціального дня, коли б матері і дружини змогли провідати своїх рідних, які перебувають в заручниках на окупованій території. Про це за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи написала прес-секретар представника України в групі Дарка Оліфер. «Таке відвідування може статися під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Питання звільнення незаконно утримуваних осіб - дуже чутливе і складне, але ми продовжуємо цю роботу і наполягаємо на тому, щоб люди змогли повернутися додому, до своїх близьких», - написала вона.
15 Червня
18:48
Суспільство
Біля Березового активізувалися снайпери бойовиків
Від початку доби в районі проведення антитерористичної операції зафіксовано 11 обстрілів на Донецькому і Маріупольському напрямах. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО. Зокрема, на Донецькому напрямі ворог о 2:00 здійснив мінометний обстріл позицій поблизу Луганського. Після цього до обстрілу приєдналася БМП. Крім того, зі стрілецької зброї противник вів вогонь по укріпленнях біля Зайцевого і шахти Бутівка. «На Маріупольському напрямі російські окупанти обстріляли опорні пункти поблизу Широкиного, Водяного, Славного і Новотроїцького з кулеметів великого калібру і гранатометів різних систем, а неподалік Красногорівки і Березового активно діють ворожі снайпери», - йдеться в повідомленні.
Блог:
Думки
18:54
Політика
Ігор Луценко
Люстрація - це просто піар-операція
Люстрація - піар-операція, спрямована на те, щоб не карати винних. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Ігор Луценко. За його словами, справжня люстрація відбувається тоді, коли трапляється зміна суспільно-політичного ладу в державі. Що стосується нових антикорупційних органів, Луценко зазначив, що за великим рахунком є тільки НАБУ, яке спеціалізується тільки на важливих справах. «Це дуже вузька спеціалізація. І на Бюро не треба сподіватися. Суть у тому, що вони не бачать себе відповідальними за корупцію в минулому. Бюро створено, щоб нинішню розгрібати. А сподіватися, що вони розгребуть мегатонни колишньої корупції - це ілюзія», - сказав Луценко.
Відео
19:00
Суспільство
З'явилося нове відео, як Парасюк отримав по обличчю
У мережі з'явилося нове відео сьогоднішнього конфлікту в парламенті за участю народного депутата Володимира Парасюка. На відео можна бачити, як Парасюк отримав удар по обличчю.
Блог:
Думки
19:31
Політика
Юрій Дерев'янко
Терористи на Донбасі - це не суб'єкт переговорів
Бойовики на Донбасі - це не суб'єкт і не сторона переговорів, необхідно пам'ятати, що суб'єкт і агресор - Росія. Змінювати формат офіційних переговорів поки не можна, але проводити додаткові переговори на рівні громадської дипломатії можна і потрібно. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Юрій Дерев'янко. «Ми прекрасно розуміємо, що бойовики - це не сторона переговорів. Суб'єктом є агресор - це Росія. І вплив на агресора є з боку Євросоюзу, американців, тобто тільки з боку інших суб'єктів з відповідною вагою. Коли ми все це перенесемо, умовно кажучи, на рівень вирішення проблем між Україною і бандитами, які там є, то, вибачте, ми зробимо велику помилку. Можливо, Савченко мала на увазі, не змінюючи формат переговорів, тих, які сьогодні є, потрібно просто паралельно на рівні громадянської дипломатії або тих, хто воював, проводити локальні переговори зі звільнення заручників», - розповів нардеп. Дерев'янко підкреслив, що це може спрацювати. Однак він зазначає, що в жодному разі таким чином не можна замінювати міжнародний формат переговорів, який є зараз.
15 Червня
20:28
Суспільство
На Луганщині знайдено схованку з гранатометами
У Луганській області знайдено схованку з військовими засобами ураження, заміновану двома розтяжками з гранатами Ф-1. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, зі схованки, обладнаноъ в лісовому масиві на березі річки Сіверський Донець, вилучено два гранатомети РПГ-22 і танкову міну з годинниковим детонатором. Тривають заходи щодо встановлення причетних до обладнання схованки.
15 Червня
20:50
Суспільство
Житель Донецької області таємно знімав на камеру переміщення українських військових
У районі проведення антитерористичної операції викрито жителя Волноваського району Донецької області, який негласно знімав переміщення особового складу і техніки українських підрозділів. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, на дорозі, що веде до лінії розмежування, зловмисник встановив приховане відеообладнання, сигнал з якого передавався до апаратури, розміщеної у приватному будинку. Потім інформація передавалася представникам терористичної організації «ДНР». Зараз вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 359 (незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) Кримінального кодексу України.
15 Червня
21:00
Політика
Турчинов: Росія розмістила потужні військові угруповання в Криму уздовж кордону
Російська Федерація розмістила потужні угруповання в окупованому Криму та вздовж усього кордону з Україною. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО. «Розгортаються нові армії: 1-ша танкова і 20-та загальновійськова Західного військового округу Росії. Завдання у них виключно наступальна. Поблизу нашого кордону в Південному військовому окрузі РФ також додатково формується 150-та мотострілецька дивізія», - розповів він.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,1719439029694-/ /-pc-/
Top