рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
15
Травня
2015
15 Травня
Блог:
Думки
09:00
Суспільство
Володимир Рябошлик
Уряд тільки імітує реформи
Нові призначення (зокрема на посаду голови ДФС, - прим. авт.) тільки імітують зміни в податковій системі країни. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив екс-заступник міністра економіки, економічний експерт Володимир Рябошлик. «Істотні зміни вимагають зачіпання інтересів олігархів. А влада у нас, на жаль, все ще залишається олігархічної. Я можу сказати, чого вони ніколи не запровадять - податок на нерухомість у власності майна. У всьому світі він стягується за вартістю, Україна зі скрипом прийняла, але те, що вона прийняла - це можна охарактеризувати як «податки не сховаєш в тінь, але можна сховати закон про оподаткування». А це 50 млрд гривень доходів місцевих бюджетів та вирішення проблеми місцевого самоврядування, оскільки цей податок повністю йде в місцеві бюджети », - сказав Рябошлик. На думку експерта, якщо в Україні почнуть стягувати податки з олігархів і з тіньової комунальної економіки, то не буде і дефіциту бюджету. Головне, що необхідно, на думку Рябошлика - це щоб влада перестала захищати інтереси олігархів. За його словами, необхідно вводити європейські податки, невигідні для олігархів, щоб до бюджету надходили додаткові доходи, які б розв'язали проблему дефіциту бюджету. «Абсолютно не вірю в реформу. Сьогодні економічні зміни вимагають політичних змін. Вони не впроваджуються саме тому, що це невигідно нинішній влади. Замість влади бандитів прийшла влада шахраїв. Захід це, звичайно ж, розуміє, він ставить двійку за реформи, влада надуває щоки. Але без політичних змін, без економічних змін нічого не відбудеться. Все це косметичні заходи на публіку», - зазначив економіст. «Надзвичайні податки зробили для пенсіонерів, при цьому зачепили інтереси працюючих пенсіонерів, фактично розвалили нашу освіту - і шкільну, і вищу. Буквально підривають майбутнє України тому, що вчителі залишають школи, і викладачі вишів залишають свої місця. Це надзвичайні заходи, які фактично проти простих людей. І при цьому у нас унікально низький податок на дивіденди, які отримують багаті. В Україні це 5%. А про те, щоб зробити нормальний податок в 20%, про це теж не йдеться», - сказав економіст.
15 Травня
09:13
За кордоном
Маккейн відмовився увійти до Ради реформ при Президентові України
Сенатор США Джон Маккейн відмовився від участі в Дорадчій міжнародній раді реформ при Президентові України. Як повідомляє прес-служба політика, причиною його відмови є положення Конституції США про взаємодію членів Конгресу з іноземними урядами. При цьому Маккейн зазначив, що пропозицію увійти до Ради реформ є для нього честю, а також, що він продовжить допомагати Україні у боротьбі проти російської агресії. Нагадаємо, 13 травня Президент України Петро Порошенко затвердив склад Дорадчої міжнародної ради реформ, до складу якої було включено Джона Маккейна.
15 Травня
09:31
Суспільство
У Львові після отруєння в ресторані на лікуванні залишається 41 людина
У лікарні після отруєння в одному з ресторанів Львова залишається 41 людина. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. За інформацією прес-служби, госпіталізовані перебувають у стані середнього ступеня важкості. Серед госпіталізованих - четверо дітей. Нагадаємо, раніше повідомлялося про 34 постраждалих в результаті отруєння в одному з ресторанів Львова.
15 Травня
09:50
Суспільство
В Одеській області в результаті вибуху постраждала дитина
У Йосипівці Одеської області чотирирічна дитина постраждала через спалах газоповітряної суміші. Про це повідомили в прес-службі ДСНС області. За інформацією прес-служби, батько хлопчика у дворі займався газозварювальними роботами, коли виник спалах газоповітряної суміші. У результаті вибуху дитина отримала опіки 10% поверхні тіла та дихальних шляхів. Чотирирічного малюка у важкому стані госпіталізували в Одеський опіковий центр. Обставини інциденту наразі з'ясовуються.
15 Травня
09:58
Суспільство
Міліція затримала 19 футбольних фанатів
Вчора в Києві міліція затримала 19 агресивно налаштованих уболівальників. Про це повідомляє прес-служба київської міліції. За інформацією правоохоронців, на вулиці Великій Васильківській була виявлена група агресивно налаштованих уболівальників з медичними масками на обличчі і дерев'яними палицями в руках. «Коли співробітники ОВС проводили профілактичну бесіду з агресивними фанатами в медичних масках, хтось із них кинув на проїжджу частину вулиці кілька димових шашок», - йдеться у повідомленні. Як повідомляється, в одного із затриманих було вилучено три поліетиленових пакетики і пластикову колбу з вмістом порошкоподібної речовини зеленого кольору. Після того як затримані дали письмові пояснення своєї поведінки, їх відпустили.
15 Травня
10:12
Події
У Луганській області збільшилася інтенсивність боїв
У Луганській області бої на лінії розмежування вогню стали інтенсивнішими. Про це повідомили в прес-службі голови Обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля. Як повідомляється, в районі Бахмутки бойовики обстріляли з мінометів і автоматичної зброї 29-й блокпост. Цей блокпост - крайня точка території, яка підконтрольна Києву. У результаті обстрілу поранено одного солдата (загрози життю немає). У районі Кримського ввечері 14 травня були перестрілки і ближні бої, даних про поранених поки немає. Перестрілки велися з автоматичної зброї і гранатометів і у Станиці Луганській, Щасті і неподалік Катеринівки (Попаснянський район). Інформації про потерпілих поки не надходило. Бойовики відкривали вогонь і по позиціях силовиків у Трьохізбенці. Обстріл вели з автоматичної зброї і снайперської гвинтівки. Один військовий отримав поранення, його госпіталізували в райлікарню. Крім того, міна бойовиків залетіла в житловий будинок в Гірському (Попаснянський район). У результаті влучання міни в будинок було зруйновано його покрівлю, літню кухню і гараж. Хазяйка була в будинку під час обстрілу, вона не постраждала.
Блог:
Думки
10:29
Політика
Мустафа Джемілєв
Торгівля з окупованим Кримом - абсурд
Представники кримськотатарського народу будуть змушені активно діяти, якщо на державному рівні не буде заборонено поставки товарів до Криму. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив лідер кримських татар Мустафа Джемілєв. «У нас з Президентом була розмова, що якщо на державному рівні не буде прийнято рішення, то ми просто перекриємо там траси. Порошенко сказав, що теж так вважає, що треба перекривати. Але ми відчуваємо, що в Україні дуже багато сил, які заробляють на нашому горі», - сказав Джемілєв. Він зазначив, що не варто дорікати Європі або США в бездіяльності, оскільки саме Україна повинна бути в авангарді санкцій проти окупованого Криму, які вже наклали Штати і європейські країни. «А ми - Україна - самі продовжуємо торгувати, постачати окупантам все необхідне, щоб вони там мирно продовжували окуповувати нашу територію. Це, звичайно, абсурд», - сказав Джемілєв.
15 Травня
10:42
Політика
Чубаров і Немировський склали присягу
Зареєстровані вчора Центральною виборчою комісією як народні депутати Рефат Чубаров і Андрій Немирівський склали присягу. Про це із залу засідання парламенту повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин». Чубаров був включений до списку «Блоку Петра Порошенка» під №71, а Немировський до списку «Самопомочі» під №33.
15 Травня
10:46
Події
Прикордонслужба затримала 300 машин з продуктами й алкоголем для «ДНР» і «ЛНР»
Прикордонники на лінії розмежування за тиждень виявили 300 машин, які намагалися в'їхати на тимчасово непідконтрольну українській владі територію Донбасу. Про це повідомили в прес-службі Держприкордонслужби. У машинах були продукти, товари споживання та алкоголь. Всі машини були затримані на об'їзних шляхах, вони рухалися не по спеціально визначених дорожніх коридорах, а минаючи контрольні пункти в'їзду-виїзду. У транспортних засобів не було необхідних супровідних документів на товари.
15 Травня
11:00
Політика
Депутати передумали націоналізовувати мережу магазинів АТБ
Автори Законопроекту про націоналізацію мережі торгових супермаркетів АТБ вирішили відкликати його. Про це заявив лідер «Радикальної партії», народний депутат Олег Ляшко. За його словами, після проведеної перевірки, фактів, що свідчать про причетність керівництва цієї мережі магазинів, виявлено не було. У зв'язку з цим було прийнято рішення відкликати законопроект про націоналізацію мережі АТБ. Нагадаємо, 22 квітня у Верховній Раді було зареєстровано Законопроект №2689 про націоналізацію мережі супермаркетів АТБ.
15 Травня
11:21
Суспільство
Порошенко: Україна і Facebook розпочали діалог
Діалог між Україною і Facebook розпочато. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі написав Президент України Петро Порошенко. За словами Президента, перспектива відкриття українського офісу Facebook дуже важлива. Він також висловив сподівання, що модерація української зони соціальної мережі буде здійснюватися коректно. Раніше повідомлялося, що Порошенко хоче, щоб в Україні з'явилося представництво Facebook. Пізніше засновник соціальної мережі Марк Цукерберг заявив, що в майбутньому компанія «могла б про це подумати».
Блог:
Думки
11:39
Політика
Кость Бондаренко
Уряд хоче набити кишені, тому реформатори, як Боровик, не потрібні
В уряді нині відбувається лише імітація реформ, чиновники хочуть тільки набивати кишені і відправляти гроші на правильні рахунки. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог Кость Бондаренко, коментуючи відставку заступника міністра економіки Cаши Боровика з посади. «Насправді Боровик був візитною карткою Міністерства. Доки там був Боровик, а не ставленики різних олігархів, типу Абромавічус (міністр економічного розвитку і торгівлі України - ред.), або просто імітатори бурхливої діяльності, доти до Міністерства була якась довіра. А зараз це Міністерство без будь-яких функцій і без будь-якої видимої користі суспільству», - сказав Бондаренко. Політолог зазначив, що Боровик не потрібен був уряду Яценюка саме тому, що був реформатором. «Боровик дійсно пропонував слушні речі. Так, він більше теоретик, аніж практик, але Міністерство економіки - це міністерство, яке більше теоретизує і дає стратегію розвитку. А вже Міністерство фінансів втілює. Що стосується Боровика, він був людиною на своєму місці і те, що не вписався в команду Яценюка - це вже проблема не стільки Боровика, скільки Яценюка», - сказав експерт. Бондаренко також зазначив, що Абромавічус (який покликав Боровика в Кабмін, - ред.) просто не став боротися за свого підлеглого. «Загальна нестабільність у суспільстві призводить до того, що починають шукати крайніх. Але, відповідно, коли людям з одного боку хочеться подобатися електорату, а з іншого - красти, то тоді, природно, виникає питання, що треба знайти стрілочників. Ось в цій ситуації стрілочників і шукають », - зазначив Бондаренко.
15 Травня
12:00
Політика
Немировський не мав права складати присягу народного депутата
Обраний народний депутат Андрій Немировський не зможе брати участь у голосуваннях Верховної Ради. Як стало відомо «Аналітичній службі новин», Немировський не мав права складати присягу народного депутата, оскільки він ще не зареєстрований як депутат Центральною виборчою комісією. Немировський визнаний Центрвиборчкомом обраним, але ще не зареєстрований. Для реєстрації він повинен донести в ЦВК відповідний пакет документів. Такого преценденту в парламенті ще не було. Нині у Немировського вилучили картку для голосування, його зобов'язали завершити реєстрацію в ЦВК. Він повинен буде повторно скласти присягу.
15 Травня
12:30
Суспільство
Менеджери чотирьох банків украли близько шести мільярдів гривень
Співробітники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою виявили факти розкрадання менеджментом чотирьох українських банків близько 6 мільярдів гривень коштів рефінансування Нацбанку. За інформацією прес-служби СБУ, посадові особи банків задіяли кілька шахрайських схем для розкрадання грошей. Зокрема, керівництво банків кредитувало підконтрольні і фактично збанкрутілі комерційні структури. Зловмисники також використовували махінації із заставною нерухомістю, протиправно виводячи її з активів банків. «Нині Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію і почав процедуру ліквідації цих банків, тому всі виплати вкладникам здійснюються за його рахунок», - йдеться у повідомленні. Генеральною прокуратурою відкрито кримінальні провадження у ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу України.
15 Травня
12:43
Політика
Рада відмовилася продовжувати роботу групи з розслідування корупції в Кабміні
Верховна Рада не стала продовжувати роботу робочої групи з розслідування корупції в Кабміні.Як передає кореспондент «Аналітичної служби новин», за продовження роботи групи проголосували тільки 190 депутатів при необхідних 226. При цьому Голова парламенту Володимир Гройсман заявив, що у разі, якщо парламентарії не погодяться продовжити роботу групи, він продовжить роботу групи на два тижні своїм розпорядженням.
15 Травня
12:54
Економіка
Кабмін пропонує провести міжнародний аудит тарифів ЖКГ
Кабінет Міністрів пропонує провести міжнародний аудит встановлених тарифів на житлово-комунальні послуги. Про це в ході години питань уряду заявив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, тарифи повинні пройти аудит чотирьох найбільших міжнародних аудиторських компаній. Як зазначив Прем'єр, це дозволить припинити будь-які політичні спекуляції з приводу обґрунтованості тарифів.
15 Травня
12:55
Економіка
Яценюк: Податкову міліцію потрібно ліквідувати
Державна фіскальна служба повинна стати частиною Міністерства фінансів, а податкову міліцію необхідно розформувати. Таку заяву зробив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Вважаю, що ДФС повинна стати частиною Міністерства фінансів. Ми зараз опрацьовуємо остаточний варіант реформування. І цей варіант обговорюємо з нашими міжнародними кредиторами», - заявив Прем'єр. Яценюк зазначив, що податкову міліцію обов'язково необхідно розформувати і зробити її органом цивільного розслідування податкових злочинів. Прем'єр також дав доручення ДФС за три місяці закрити податкові ями і навести порядок на митниці. Нагадаємо, що восени новий глава ДФС Насіров пообіцяв податкову реформу.
15 Травня
13:33
Події
З України вивезли 450 тонн кольорових металів на 1,5 млн євро
ГПУ розслідує незаконне вивезення з української території 450 тонн кольорових металів. Про це повідомляє прес-служба відомства. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за даним фактом. Загальна сума незаконно вивезених металів - 1,5 мільйона євро. Як повідомляється, співробітники митниці зловживали службовим становищем. З березня по травень 2014 року митники оформили 21 виїзд з України вантажівок, які за документами значилися як порожні. Хоча насправді авто перевозили по 20 тонн кольорових металів за раз. ГПУ продовжує збирати докази проти співробітників митниці. Досудове розслідування триває.
15 Травня
13:49
Події
П'яного військового засудили на 14 років за вбивство двох людей і угін авто
Індустріальний райсуд Дніпропетровської області виніс вирок військовослужбовцю, який п'яним пішов у самоволку і вбив двох людей. Про це повідомляє Військова прокуратура Південного округу. Солдата засудили до 14 років в'язниці. Він, будучи нетверезим, самовільно залишив частину (яка перебувала в Донецькій області). «Встановлено, що згаданий військовослужбовець з автоматом АКС-74У і боєприпасами самовільно покинув розташування польового табору військової частини. Вживши спиртні напої, він здійснював хуліганські дії, демонструючи оточуючим свою перевагу і зухвалість, що супроводжувалося погрозами застосування зброї. Продовжуючи вживання спиртних напоїв і відчувши свою безкарність, останній незаконно заволодів транспортним засобом та скоїв вбивство двох громадян», - сказано у повідомленні. Держобвинувач наполягав на довічному ув'язненні, оскільки у військовій прокуратурі зазначили, що злочини, скоєні військовими, повинні каратися жорстоко і строго.
15 Травня
14:05
Події
На Придніпровській залізниці виявили 25 пакетів з вибуховою сумішшю
Служба Безпеки запобігла теракту на Придніпровській залізниці. Про це повідомили в прес-службі відомства. На перегоні «Миколаївка - Богуслав» представники громадської організації «Союз мисливців і рибалок» виявили підозрілі пластикові пакети. Оперативно-слідча група з'ясувала, що 25 пакетів були наповнені саморобною вибуховою сумішшю. Крім того, в них були і деталі саморобного вибухового пристрою, а саме дроти, з'єднані з мобільним телефоном, і електричний датчик руху. Фахівці знешкодили пристрій. Наразі встановлюються причетні до невдалої диверсії.
15 Травня
14:31
Суспільство
Між Львовом та Івано-Франківськом збудують дорогу за півмільярда гривень
Між Львовом та Івано-Франківськом побудують нову дорогу, на це надано 550 мільйонів гривень. Про це під час години питань уряду заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами нова дорога проходитиме через Бібрку. При цьому він зазначив, що до будівництва дороги також будуть залучати іноземних фахівців. «Наймаються іноземні фахівці, які будуть контролювати якість, кількість і ціну робіт, тому що у нас на дорогах всі стають мільйонерами», — сказав Арсеній Яценюк.
15 Травня
14:37
Суспільство
Порошенко посмертно нагородив 220 солдатів АТО
Президент Петро Порошенко посмертно нагородив 220 військовослужбовців та правоохоронців, підписавши відповідний указ 15 травня. Про це повідомили в прес-службі глави держави. Нагороджені солдати служили у ЗСУ та МВС. Всі вони загинули під час боїв у АТО в період з осені 2014 року — до весни 2015 року. Серед загиблих є ті, хто воював в Авдіївці, Дебальцевому і під Донецьком. Серед військових — 36 осіб нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня, 164 людини — орденом «За мужність» III ступеня, одного військовослужбовця — орденом Данила Галицького. 19 військовослужбовців (служили в МВС) отримали орден «За мужність» III ступеня.
15 Травня
14:49
Економіка
ВВП України скоротився на 17,6%
У першому кварталі 2015 року падіння валового внутрішнього продукту в Україні в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року становило 17,6%. Про це повідомляє прес-служба Державної служби статистики. За інформацією прес-служби, в порівнянні з четвертим кварталом минулого року падіння ВВП становило 6,5%.
15 Травня
15:49
Суспільство
В Авдіївці жінка підірвалася на розтяжці
В Авдіївці місцева мешканка підірвалася на розтяжці. Про це повідомляє відділ прес-служби ГУ МВС України в Донецькій області. За інформацією правоохоронців, жінка 1983 року народження, йдучі пішки з Донецька додому, отримала осколкове поранення ноги близько 6:00 на в'їзді в місто. Подію кваліфіковано як «замах на скоєння навмисного вбивства».
15 Травня
16:09
Суспільство
У Закарпатській області сталася ДТП, є загиблі
У Закарпатській області в результаті ДТП загинуло дві людини. Про це повідомляє прес-служба обласного управління ДАІ. За інформацією прес-служби, ДТП сталося 14 травня о 17:25 біля села Ганьковиця. 32-річний водій Audi-80 не впорався з керуванням і виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з вантажівкою Renault. В результаті ДТП загинули водій і пасажир легкового автомобіля.
15 Травня
16:16
Політика
Українці через Інтернет оберуть склад громадської ради при Антикорупційному бюро
Президент України Петро Порошенко затвердив Положення про Раду та порядок формування громадського контролю при Національному антикорупційному бюро. Як повідомляє прес-служба глави держави, рада, до якої увійдуть 15 осіб, буде сформована на основі відкритого конкурсу. «Конкурс з формування її складу проводиться шляхом рейтингового інтернет-голосування громадян, які проживають на території України», — йдеться в повідомленні. У прес-службі Президента також зазначили, що раду створено для забезпечення прозорості діяльності НАБ.
15 Травня
16:29
Політика
Депутати пропонують звільнити двох міністрів
Народні депутати пропонують звільнити Олексія Павленка з посади міністра аграрної політики і продовольства України та Олександра Квіташвілі з посади міністра охорони здоров'я. Відповідні проекти постанов №2865 і №2864 опубліковано на сайті парламенту. На сьогодні текстів документів на сайті немає. Ініціаторами є Андрій Деркач, Андрій Шипко, Володимир Бандуров, Віктор Развадовський, Ігор Молоток, Михайло Папієв, Ігор Єремеєв та Віталій Барвіненко.
15 Травня
16:55
Політика
Рабінович хоче позбавити Порошенка і Гройсмана привілеїв
Народний депутат Вадим Рабінович подав до Верховної Ради проект постанови про скасування необґрунтованих привілеїв Голови Верховної Ради України та Президента України. Відповідний документ зареєстровано за номером 2866. Його ініціатором є народний депутат від фракції «Опозиційного блоку» Вадим Рабінович.
15 Травня
17:03
Події
Прокуратура опублікувала список своїх колишніх співробітників у Криму, яких звинувачують у державній зраді
Генеральна прокуратура України опублікувала список і фотографії 144 екс-співробітників прокуратури Криму, яких звинувачують у держзраді. Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, колишнім 144 співробітникам прокуратури Криму винесено повідомлення про підозру у державній зраді. Вони підозрюються в наданні іноземній державі і її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України. Список і фотографії можна переглянути за цим посиланням.
15 Травня
17:33
Суспільство
Бойовики обстріляли Кримське після початку доставки туди гуманітарного вантажу
Сьогодні після 15:00 бойовики обстріляли з мінометів Кримське, після чого на околиці села почався бій. Про це повідомляє прес-служба голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля. За інформацією прес-служби, одна з мін бойовиків вибухнула у дворі житлового будинку, в результаті чого був поранений 40-річний місцевий житель. У прес-службі також зазначили, що обстріл почався відразу після того, як в селище було доставлено першу партію гуманітарного вантажу. Після початку обстрілу доставку інших партій вантажу було припинено.
Блог:
Думки
17:37
Економіка
Олександр Охріменко
Змінювати Податковий кодекс – шлях до корупції
Вивести податкових неплатників з тіні можна, проте на чолі Державної фіскальної служби повинен стояти фахівець, який би виконував всі пункти Угоди про асоціацію з ЄС. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. За його словами, з політичної точки зору призначення Романа Насірова главою ДФС рішення правильне, проте він не має досвіду роботи в фінансових структурах і не уявляє, як працює фіскальна система. «А для того, щоб вивести податки з тіні потрібно, щоб на чолі ДФС стояв фахівець, і не на словах, а на практиці реалізувати те, що прописано в Угоді про асоціацію з ЄС», - сказав він. Зокрема, він пояснив, що потрібно ввести презумпцію невинності для платників податків. «В Європі така практика є, і поки не доведено в суді, платник податків є невинним», - зазначив Охріменко. Також, на думку експерта, виїзна перевірка платників податків, яка у нас зараз практикується, повинна бути тільки як виняток. Крім того, не повинна змінюватися оподатковувана база. «Змінювати Податковий кодекс – це найбільша помилка, яку робити не можна. Це шлях до корупції. Змінити Кодекс – це, означатиме, зробити багато помилок, прорахунків, зловживань. В ідеальному варіанті, потрібно прийняти закон, що забороняє протягом мінімум десяти років, що-небудь міняти, навіть вносити найменші зміни. Було б також правильним заборонити податківцям трактувати закони», – вважає Охріменко. Крім того, він додав, що також слід ліквідувати податкову міліцію або ж відокремити її від ДФС. «В Європі податкова поліція і фіскальні структури – це різні служби. Вона може прийти тільки тоді, коли є рішення суду, що доводять, що людина дійсно не сплатила податки. Але щоб начальник податкової району чи міста попросив свого друга піти зробити перевірку – там це неможливе апріорі, тоді як у нас це популярна практика. Але не думаю, що підуть на реформування податкової міліції», – резюмував він.
15 Травня
17:55
Суспільство
Порошенко відкрив виставку з фотографіями бійців АТО
Сьогодні Президент України Петро Порошенко відкрив в Адміністрації Президента виставку «16» — серія з 16 фотопортретів учасників АТО. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Як повідомляється, автором виставки є фотограф Роман Ніколаєв. На виставці «16» в рамках арт-проекту Second Floor Art Center представлено 16 українських силовиків, від рядового до полковника, які беруть участь у проведенні АТО на сході України. Петро Порошенко заявив, що підтримує ідею розмістити виставку в аеропорту «Бориспіль». «Щоб Українці, які повертаються з-за кордону, і гості бачили, як Україна поважає тих, хто захищає Батьківщину і демонструє кращі людські якості», — наголосив Президент.
15 Травня
18:08
Події
У Донецькій області четверо військових підозрюються у вбивстві двох людей
У Донецькій області затримано чотирьох військовослужбовців ЗСУ, які підозрюються у вбивстві двох людей. Про це повідомляє прес-служба обласного управління МВС. За інформацією правоохоронців, у Костянтинівці 29 квітня військовий з Кіровоградської області біля шахти «Свята Матрона» убив жителя Дзержинська, 1963 року народження. Крім того, 8 травня поблизу Маріуполя було виявлено труп чоловіка 1977 року народження зі слідами насильницької смерті. Як встановили правоохоронці, до злочину причетні троє військовослужбовців, які дислокуються в прилеглому селищі. Нині військовослужбовці заарештовані.
15 Травня
18:51
Політика
Нуланд розповіла, з якою метою приїхала в Україну
Помічник Державного секретаря США Вікторія Нуланд приїхала в Україну для обміну думками та інформуванні про візит Державного секретаря США Джона Керрі в Російську Федерацію. Про це вона заявила під час зустрічі з Президентом Петром Порошенком, передає прес-служба глави держави. Нуланд також зазначила, що США підтримують Україну в проведенні реформ, зокрема, стосовно боротьби з корупцією та децентралізації. За інформацією прес-служби, Порошенко поінформував співрозмовницю про поточну ситуацію на Донбасі, а також про дії України щодо деескалації. Він також зазначив, що сьогодні відбудеться чергове засідання Національної Ради реформ.
15 Травня
19:05
Події
Машини бійців АТО та волонтерів отримають особливі номери
Машини бійців АТО та волонтерів отримають особливі номери
Інтерв'ю
20:07
Політика
Олександр Черненко
Интервью
Корупції у Раді стало менше, але вона є
Тема виборів — дострокових чи чергових — завжди актуальна в Україні. Іноді здається, що, завершуючи один виборчий процес, ми одразу занурюємося в інший. Про те, чи відбудуться вчасно місцеві вибори і за яким законодавством, а також про багато іншого в інтерв’ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів голова робочої групи з питань підготовки законопроекту про місцеві вибори, народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Олександр Черненко. — Законопроект про місцеві вибори мав бути у парламенті до 12 травня 2015 року. Цей день минув. Законопроекту немає. Де він? — Це твердження не зовсім коректне. Коли голова ВР Володимир Гройсман давав доручення підготувати законопроект, то 12 травня — це був орієнтовний дедлайн. Нині готовність документа — 80%. Плануємо у понеділок, 18 травня, провести фінальне засідання робочої групи. І наступного тижня зареєструвати напрацьований законопроект. Ми розробили два законопроекти. Один — абсолютно новий про вибори за відкритими списками. Другий — серйозні зміни до чинного закону (бо це також нам доручив спікер), де враховано всі рекомендації ОБСЄ, Ради Європи. Але, на жаль, залишається змішана виборча система, що, звичайно, негативно. Але якщо говорити про новий законопроект, то він — революційний. Справжня реформа. Він передбачає проведення виборів до обласних рад і міських рад великих міст за пропорційною системою відкритих списків. А малі міста, районні ради, селища і села — багатомандатною мажоритаркою (коли в одному окрузі обирається не один кандидат, а залежно від кількості виборців від двох до п’яти). — Як має проходити голосування і підрахунок? Які будуть складнощі? — Будь-яка реформа не проходить безболісно, оскільки ламає усталений спосіб життя. Але не потрібно лякати аргументами, що люди не зрозуміють. Не думаю, що в Україні живуть люди менш розумні, ніж у країнах Балтії чи у Польщі, де така система давно працює. Що стосується виборів у багатомандатних мажоритарних округах, то у нас така система в селах вже була. А ось за відкритими списками ситуація дещо складніша. Спершу давайте визначимось, що ми маємо на увазі під відкритими списками. Партія у кожному окрузі висуває список кандидатів. І партія, і кожен кандидат мають свій номер. Виборець обов’язково вписує у бюлетень номер партії, яку підтримує, і за бажання — номер кандидата від неї. Інформацію з цими номерами буде надано в кабінках для голосування. Також детальні правила процедури голосування пропонуємо виписати на зворотному боці бюлетеня. Кількість мандатів, які отримала партія, встановлюється за кількістю відданих за неї голосів. Хто саме отримав ці мандати, визначатиметься за результатами голосування за кандидатів. Відповідно першим у списку буде не той, кого призначила партія, а той, хто отримав найбільшу підтримку виборців. Якщо теоретично виборці проголосували тільки за партію, а за кандидатів ні, тоді все відбуватиметься як тепер. Тобто черговість отримання мандатів залежатиме від порядкового номеру кандидата у партійному списку. Тепер стосовно гіршого варіанту — внесення змін до чинного закону. Зауважу, що пропозиція змін до чинного законодавства буде задіяна лише у тому разі, якщо жоден із законопроектів про відкриті списки не отримає підтримку парламенту. Але я вірю, що сьогодні перехід до нової системи виборів за відкритими партійними списками реальний. Така система покращує якість партій, стимулюючи внутрішньопартійну конкуренцію, робить депутатів вільними, зацікавленими в роботі з виборцями, а не у лояльності до лідера, від якого залежить внесення його до прохідної частину списку на наступних виборах. — Кандидати-списочники можуть зайнятися підкупом виборців за схемою, відпрацьованою мажоритарниками… — Жодна виборча система не здатна врятувати від підкупу. Підкуп буде доти, доки виборець продаватиме свій голос Нагадаю, під час минулих виборів мав місце підкуп, хоча в Кримінальному кодексі прописана серйозна відповідальність і для тих хто купує голос, і хто продає. Було порушено кілька десятків кримінальних справ, але вони нічим не закінчилися. Підкуп буде доти, доки виборець продаватиме свій голос. А правоохоронні органи не реагуватимуть на ці процеси. Правової бази для боротьби з підкупом і фальсифікаціями достатньо. Потрібна лише воля. — Чи не буде ухвалення закону про місцеві вибори за відкритими списками у сучасних реаліях способом дискредитувати цю систему на парламентських виборах? — Така небезпека існує. Але давайте поглянемо, які варіанти розвитку подій можливі. Найгірший — ми проводимо вибори за чинним законом без змін. Трошки кращий — ми проводимо вибори за чинним законом, зі старою поганою змішаною виборчою системою, але вдосконаленою в процедурній частині. Найкращий — новий закон про вибори за відкритими списками. Є варіант лайт-реформи. Це якщо ми розуміємо, що у нас замало часу для серйозної роз’яснювальної роботи, тоді ухвалюємо новий закон з умовою, що він почне діяти з 1 січня 2016 року, а вибори-2015 проводимо за покращеним старим законом. — Правила для територій Донбасу, тимчасово непідконтрольних Україні, та анексованого Криму виписано окремо? — Статус Автономної республіки Крим та окремих територій Донецької та Луганської областей формально незмінений — це окуповані території, там вибори не проводяться. Тільки-но ці території України буде звільнено, одразу можна буде проводити вибори за відкритими партійними списками. Крім того, ми пропонуємо, щоб у 2015 році в Донецьку і Луганську вибори в обласні ради не проводилися, оскільки це неможливо зробити на усій території області. Виборів не має бути не лише в окупованих районах, містах, селищах і селах Донбасу, але й у неспокійних населених пунктах, підконтрольних Україні. Наприклад, у Широкіному, Станиці Луганський. Відомо, що там щодня стріляють. А у таких містах, як Слов’янськ, Маріуполь, Краматорськ, Сєвєродонецьк — вибори проводимо. Хоча результати там нам можуть не сподобатися. — Як голосуватимуть тимчасово переміщені особи? — Якщо людина приїхала і зареєструвалася, її внесено до списків виборців — немає жодних проблем. Тут є своя специфіка. На місцевих виборах голосують члени територіальної громади. Є пропозиції, щоб картка тимчасово переміщеної особи була підставою для внесення громадянина до списків виборців без наявності місцевої реєстрації. Та це можливо на парламентських виборах. А на місцевих — ні. Це питання делікатне. Якщо ми нині дозволимо вносити до списків виборців людей лише за карткою тимчасово переміщеної особи, то людей з округу на округ автобусами возитимуть. Так уже було до введення обмежень на тимчасову зміну місця голосування. — Балотуватися на місцевих виборах тимчасово переміщені особи зможуть? — Так. Будь-який громадянин України має право балотуватися у будь-яку раду. — Є запобіжники участі у виборах сепаратистів? — Запобіжник єдиний: суд встановив, що людина злочинець, вона не матиме права балотуватися. Інакше — це обмеження конституційних прав громадян. Та депутати місцевих рад не мають імунітету. І немає перепон заарештувати їх після виборів за вироком суду. — В Україні заплановано децентралізацію. Наскільки чесно обирати представників місцевих органів влади під одні повноваження, знаючи, що вони зміняться внаслідок децентралізації, змін до Конституції? — Навіть якщо ми у вересні 2015 року внесемо зміни до Конституції, процес адмінреформи на цьому не зупиниться. Навпаки. Він тільки почнеться. Триватиме ще рік-два. Тому є ідея (можливо, вона знайде відображення у перехідних положеннях Конституції) провести наступні місцеві вибори не за п’ять років, а за два. — Місцеві вибори може бути відтерміновано? — Чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2015 року. Про це йдеться у Конституції. Підставою для непроведення може бути введення воєнного стану. Юристи дискутують, як діяти, коли воєнний стан введено лише на деяких територіях. Моя позиція — у такому випадку чергові вибори не проводяться взагалі. — За якими правилами у Києві мають відбутися місцеві вибори, зокрема на фоні дискусії щодо відновлення районних рад? — Так само, як у інших великих містах. Пропонується, що міська рада обирається за відкритими списками, а вибори мера проходитимуть у два тури. Якщо до старту кампанії буде ухвалено зміни у закон про столицю щодо повернення Києву районних рад, то їх обиратимуть теж за загальними універсальними правилами — за багатомандатною мажоритаркою. — Коли найпізніше може бути ухвалено місцеве виборче законодавство? — До кінця цієї сесії парламенту, до кінця червня, законопроект мають розглянути у залі. Яким буде результат, я не знаю. У мене лише один голос. А треба 226. — 25 жовтня можуть також відбутися дострокові парламентські вибори? — Ймовірність дуже невелика. Немає підстав. — Володимир Гройсман говорив, що місцеве законодавство буде апробоване і потім використане на парламентських виборах. — Ми на це сподіваємося. — Планується уніфікувати виборче законодавство? — Безперечно. В ідеалі це мав би бути Виборчий кодекс. Але ми не встигнемо ухвалити його до місцевих виборів. Та вже тепер ми у законодавстві про місцеві вибори прописуємо норми, які плануємо, будуть і у новому парламентському законі. І згодом закони про місцеві, парламентські, президентські вибори, про Центральну виборчу комісію та інші буде легше помістити під спільну палітурку, виписати Кодекс. — Парламентське законодавство залишить самовисування? — Деякі варіанти системи відкритих списків передбачають самовисування. Та парламент — це політичний орган. Народні депутати України — політики. Вони мають нести політичну відповідальність, яка може бути лише, якщо ти представляєш партію, її програму. Навіть більше, парламентарій не повинен представляти інтереси конкретного округу. Він — народний депутат всієї України. Представляє український народ, а не конкретного виборця. Латати дахи і ремонтувати каналізацію — справа місцевих органів влади. — Політичних партій в Україні нині більше двохсот. Чому так багато? — У нас дуже просто зареєструвати партію. Дехто створює її, щоб була. Хтось торгує партіями, в оренду здає. Та цим не варто перейматися. Як хтось хоче на це витрачатися — на здоров’я. Їх най хоч п’ятсот буде, а виборці однаково голосують за п’ять—сім, максимум за десять партій. — Який прохідний бар’єр має бути на парламентських виборах? — Від 3% до 5%. Менше — проходитимуть випадкові партії. Більше — дискримінація. Я за золоту середину — 4%. — Є ідея прописати можливість відкликання депутаті рад різних рівнів. Як Ви до неї ставитеся? — Це дуже популярна тема, і вже є низка таких законопроектів. Я категоричний противник відкликання. Неможливо визначити, хто саме обрав цього депутата, якщо голосування таємне. А ті, хто не голосував, хіба мають хоч якесь право відкликати? Якщо у нас голосують «за гречку», то так само й відкликатимуть. І наступна проблема — фінансування відкликання і нових виборів. У бюджеті цих грошей немає. Є політична відповідальність виборця. Якщо обрали, помилилися, то треба сказати тій людині на наступних виборах: «До побачення!» Ось приклад, є народний депутат Костянтин Жеваго. В парламенті він вже чотири скликання. Та як не ходив у ВР, так і не ходить. Я його жодного разу не бачив. Виборці знають це. І голосують. Давайте ми його відкличемо, і де гарантія, що він знову не буде обраний? Ми так і будемо колом ходити. — Коли буде змінено законодавство про парламентські вибори? — У 2016 році. — А Конституцію? — Хотілось, щоб до жовтня 2015 року. Максимум — до грудня. Якщо ми не змінимо Конституцію у 2015-му, це буде повний провал. Так, зміна Конституції, децентралізація в умовах війни, серйозних сепаратистських настроїв — це ризик. Але іншого шляху немає. Якщо нині не змінимо — ніколи вже цього не зробимо. — Заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера сказав в інтерв’ю АСН, що потрібне повне перезавантаження Конституції. А нову можна ухвалити на Всеукраїнському референдумі. Можливо, її варто збалансувати змінами? — У нас непогана Конституція. Але вона повинна відповідати викликам сьогодення. Ми можемо запитати про ставлення громадян до ключових положень Конституції на референдумі, наприклад щодо кількості народних депутатів. А питання державного устрою, повноважень гілок влади і їх взаємодії мають виписувати експерти-конституціоналісти. Приймати серйозний системний документ на референдумі важко. Та й навіть якщо відбудеться такий референдум, вносити зміни в Основний закон чи ухвалювати нову Конституцію має парламент. — Розкажіть, що із законом про Всеукраїнський референдум? Ви співавтор ініціативи, яка передбачає визнати закон таким, що втратив чинність. Натомість нічого не запропоновано. — Чинний закон ухвалили у 2012 році, аби за допомогою референдуму збільшити повноваження Віктора Януковича, можливо ініціювати вибори президента в парламенті. Так ось цей закон досі чинний, і будь-яке бажання будь-якого президента через цей закон легко легалізувати. Краще ніякого не мати, ніж такий. Тому ми з групою депутатів звернулася з поданням до Конституційного Суду щодо визнання окремих положень й закону загалом неконституційним, оскільки для цього є всі підстави. КСУ взяв питання у провадження. Та розглядати його може нескінченно довго. Також було зареєстровано відповідний законопроект у Верховній Раді. Зрозуміло, визнати таким, що втратив чинність, цей закон не ухваливши нового, означає створити законодавчий вакуум. Ми нині в терміновому порядку сформуємо робочу групу. І тільки закінчимо із законопроектом про місцеві вибори, то одразу розпочнемо підготовку законопроекту про референдум. Думаю, ще під час цієї сесії парламенту зареєструємо законопроект. — На фоні заяв Президента Петра Порошенка щодо готовності винести на референдум питання федералізації України, НАТО, історія із законом отримує певне політичне забарвлення. Адже брак закону — запобіжник для проведення будь-якого референдуму. — Не можна проводити референдум за неконституційним законом. Треба швидко ухвалити нормальний закон про референдум. Крапка. — Що скажете про необхідність закону про імпічмент президента? — Імпічмент передбачений Конституцією. Тож потрібен відповідний закон. Його потрібно виписати якісно. Підстави для імпічменту мають бути вагомими і підтвердженими судом. Процедура ініціювання складною: спершу 226 голосів у парламенті, а потім не менше 300. Інакше матимемо імпічменти щороку. — Є ймовірність дострокових президентських виборів? — Ні. Не знаю, що таке Президент Порошенко має зробити, щоб підстави для цього з’явилися. — Треба удосконалювати закон про вибори президента? — Це відбудеться вже під час ухвалення Виборчого кодексу. А загалом закон непоганий, проблемні моменти вже знято. Сьогодні це не актуально. — На ваш погляд, який матиме розвиток парламентський детектив із так званим «списком Шокіна»? Постійно лунають нові прізвища депутатів, на яких буцімто є подання Генпрокурора щодо зняття імунітету. — Мені не відомі подробиці. Знаю, що на сьогодні є два подання. Та позбавлення імунітету — це не позбавлення повноважень. Лише після вироку суду людина перестане бути народним депутатом України. Парламент іноді нагадує дитячий садок — На ваш погляд, що це було за дійство у середу, 13 травня, коли Верховна Рада з п'ятої спроби достроково припинила депутатські повноваження нардепа від «Самопомочі» Андрія Мірошника? — Це було хуліганство. Знаєте, парламент іноді нагадує дитячий садок. Є люди, є амбіції, є образи, комусь просто хочеться похохмити. — Рішення рідко ухвалюють із першого разу. Головуючий часто ставить одне й те саме питання по декілька разів. Хіба це не порушення регламенту? — Раніше дійсно такого не було. Чому? Хіба в минулих парламентах дисципліна була кращою? Ні. Просто було кнопкодавство. Сьогодні неперсональне голосування — виняток, а не правило. Хто на цьому попадеться — підпадає під шалену обструкцію. Всі бояться кнопкодавства. Але з’явилася інша проблема — постійна нестача голосів. — Часто недобираються голоси, бо депутати відсутні. — Я у цій ситуації часто маю дивний вигляд: ходжу сумлінно і на комітети, і на засідання Верховної Ради. Парламент рішень не ухвалює — в очах народу всі парламентарі нероби. Коли йдеш до виборців, то отримуєш і за себе, і за тих, хто не ходить. — Є інформація, що корупція в парламенті все ж залишилася. Депутати виходять із зали під час деяких голосувань. — Видно це й зі сфотографованих смс-повідомлень, хто і які законопроекти лобіює. Тому з корупцією треба боротися, а лобізм — узаконювати. Але не все так погано, як іноді презентують. Депутати сьогодні зважають на громадську думку. На журналістські розслідування є реакція аж до відставок. Корупції менше, але вона є. — Парламентські кореспонденти просять відкрити ложі для гостей у сесійній залі, які переважно стоять пусткою. Зокрема, це важливо для фотографів, операторів, щоб мати можливість зняти кожного з нардепів. Та деякі ваші колеги кажуть, що фотографування у залі їх особисто, їхню переписку, спілкування в соцмережах — це втручання в особисте. А Ви як вважаєте? — Мені теж іноді дружина пише повідомлення: «Забери дитину з садочка. Я не встигаю». Якщо сфотографують — нічого страшного. Але є елемент втручання в особисте життя. З іншого боку, я тільки півроку в залі, а п'ятнадцять років був на балконі. І тому я підтримую, щоб ложі були відкриті для журналістів у дні, коли немає урочистих засідань, на які приходять гості. Я за те, щоб відкрити. Готовий підтримати таку ініціативу.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-0,64151382446289-/ /-pc-/
Top