counter
Архів Повернутись назад 12 Лютого 2016
12 Лютого
Політика Київ розірвав побратимські відносини з містами і регіонами Росії На пленарному засіданні Київської міської ради депутати вирішили розірвати побратимські відносини з Москвою, Волгоградом, Санкт-Петербургом, Улан-Уде, Республікою Комі і Махачкалою. Про це повідомляє Інформаційний портал Київської міськради. Депутати доручили виконавчому органу Київради (КМДА) вжити організаційно-правових заходів щодо припинення дії двосторонніх договорів, угод, меморандумів, протоколів та інших документів, які були підписані з відповідними містами і регіонами РФ. «Дія останньої програми співпраці з Москвою завершилося ще 2013 року. З огляду на політичну ситуацію між державами, співпраця з містами, розташованими на території РФ, з того часу свідомо не здійснюється. Тому зараз такі документи носять скоріше символічний статус, ніж юридичний. Разом з тим, з огляду на ідеологічну складову цього питання, цілком доречно прийняти колегіальне рішення», - зазначив заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопов. Відповідне рішення підтримало 97 депутатів.
Події Бойовики обстріляли Красногорівку з зенітної установки Минулої доби бойовики 53 рази обстрілювали позиції сил антитерористичної операції. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, під вогнем противника виявилися позиції військових у Зайцевому, Красногорівці і Пісках. Крім того, в Красногорівці бойовики застосували зенітну установку. «З гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів ворог відкривав вогонь по українських укріпленнях у Троїцькому, Верхньоторецькому, Майорську, Новгородському, Луганському, Опитному і на шахті Бутівка», - йдеться в повідомленні. Крім того, 14 разів були обстріляні опорні пункти в районі Мар'їнки. Близько 22:00 з автоматичних гранатометів терористи відкрили вогонь по КПВВ «Мар'їнка». На Маріупольському напрямі неспокійно було в районі Лебединського і Гранітного, де противник застосував гранатомети і стрілецьку зброю.
За кордоном Кувейт надасть свої авіабази для боротьби з «Ісламським державою» Кувейт готовий надати розташовані на його території авіабази для сил міжнародної коаліції по боротьбі з терористичним угрупуванням «Ісламська держава». Про це повідомив голова міноборони емірату шейх Халед аль-Джаррах ас-Сабах, пише ТАСС. «Кувейтські авіабази відкриті для сил міжнародної коаліції», - сказав він. Ас-Сабах, який брав участь у зустрічі блоку по боротьбі з ІД у Брюсселі, також зазначив, що роль емірату в цілому буде полягати в наданні підтримки в сфері логістики та розвідки. Про те, що Кувейт не планує направляти в Сирію війська, 9 лютого оголосив держміністр у справах кабінету шейх Мухаммед Абдалла аль-Мубарак ас-Сабах. Він також заявив, що йдеся тільки про обмін розвідінформацією і надання допомоги в галузі логістики. Згідно з конституцією, в разі виникнення прямої загрози Кувейт може оголосити оборонну війну, але ніяк не виступати в ролі агресора.
Події У Львові горів гуртожиток, постраждали два іноземці 12 лютого о 00:20 в гуртожитку № 2 Львівського Національного медичного університету імені Данила Галицького, вул. Мечникова, 8б виникла пожежа електрощитової і значне задимлення приміщень гуртожитку. Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації. В результаті пожежі, попередньо, отруїлося продуктами горіння 10 студентів, яких було госпіталізовано у Львівську обласну клінічну лікарню. «Лікарями було проведено обстеження постраждалих, факт отруєння продуктами горіння у восьми студентів не підтверджено. Постраждалі відпущені в гуртожиток», - йдеться в повідомленні. Двох студентів із Єгипту та Нігерії залишено для надання медичної допомоги в лікарні. Крім того, працівниками ПАТ «Львівгаз» тимчасово припинено подачу газу в гуртожиток. Причина події - з'ясовується.
За кордоном США звинуватили Росію в кібератаці на Україну Відключення електроенергії на заході України в грудні 2015 року було викликане російської кібератакою. Про це свідчать дані презентації міністра енергетики США Елізабет Шервуд-Рендал, передає РБК-Україна. Як зазначається, раніше офіційні представники сил безпеки США відмовлялися безпосередньо пов'язувати кіберінцідент на заході України з діями Росії. При цьому в Міненерго США не повідомили подробиць хакерської атаки через  «специфічність представленої інформації». В ході розслідування Україну відвідали представники ФБР, Держдепартаменту США, міністерства внутрішньої безпеки та міністерства енергетики. Вони виявили докази того, що за атакою на українську енергосистему стояла група добре підготовлених хакерів із РФ. «Це була перша в своєму роді хакерська атака на цивільні об'єкти», - йдеться в повідомленні. Хакери атакували шість різних енергокомпаній одночасно, використовуючи шкідливу програму, більш потужну, ніж вірус BlackEnergy, що вже застосовувався раніше при кібератаки на промислові системи. В результаті без електрики залишилось 103 населених пункти України.
Суспільство У HRW заявили, що Україна також причетна до руйнування шкіл на сході країни Сотні шкіл на сході України зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій, бо вони стають цілями обстрілів і використовуються у військових цілях обома сторонами конфлікту. Про це заявила заступник директора Human Rights Watch Рейчел Денбер, пише «Голос Америки». Правозахисники закликають Україну приєднатись до Декларації про безпеку шкіл і більше захищати учнів і шкільні будівлі. «Проблема в тому, що військові використовують школи як бази, склади зброї або з іншою військовою метою. Фактично вони використовують школи, які захищені міжнародним гуманітарним правом, перетворюючи їх з цивільних об'єктів на військові. Коли це відбувається, то будівлі потрапляють під удари, артобстріли. Також після себе військові залишають обладнання, міни та інші небезпечні речі для учнів. Друга група проблем - це не вибіркові обстріли, коли сторони обстрілюють, школи навіть якщо конкретні будівлі не використовуються сторонами конфлікту», - розповіла Денбер.
Суспільство У Києві заарештували зловмисника, який забив до смерті вагітну жінку Солом'янським судом обрано безальтернативний запобіжний захід у вигляді утримання під вартою 42-річному жителю Черкас, який жорстоко побив вагітну жінку. Як повідомляє прес-служба столичної прокуратури, інцидент стався 6 лютого близько 03:00 ночі на вул. Борщагівській. «На ґрунті раптового конфлікту чоловік палицею завдав своїй 35-річній знайомій декілька ударів у голову, завдавши потерпілій численних тілесних ушкоджень. Від отриманих травм жінка, яка перебувала на 19 тижні вагітності, померла у лікарні швидкої медичної допомоги», - зазначається в повідомленні. Зловмиснику повідомлено про підозру за ч.2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до десяти років.
Події На Львівщині двоє поліцейських погоріли на хабарі Слідчим слідчого відділу прокуратури області повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянка або одержання неправомірної вигоди службовою особою) двом працівникам Дрогобицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області. «Поліцейські вимагали у громадянина $600 неправомірної вигоди, обіцяючи за ці кошти не притягати його сина до кримінальної відповідальності. Нечистих на руку правоохоронців було затримали прокуратурою області 2 лютого цього року спільно з працівниками УСБУ у Львівській області», - зазначено в повідомленні. Зараз постановою слідчого судді Галицького районного суду міста Львова обом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з визначенням застави в розмірі 55 120 гривень для кожного. Досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні триває.
Суспільство У Держслужбі праці запустили онлайн-приймальню громадян У Державній службі з питань праці стартував пілотний проект щодо прийому громадян із областей в режимі онлайн. Про це повідомляє прес-служба відомства. За словами голови служби Романа Чернеги, онлайн-прийом громадян дозволить економити час і кошти заявників. «Це дуже зручно. Кожен охочий може поспілкуватися з керівником центрального органу виконавчої влади. Також це важливий крок назустріч людям із обмеженими можливостями, пенсіонерам, яким важко їздити до Києва. Це цікаво і для нас, і для громадян. Найближчим часом графік онлайн-прийому з'явиться на нашому офіційному сайті», - сказав він. Під час першого онлайн-прийому до Голови Держслужби праці звернулося дві особи з Івано-Франківської області, яких було незаконно звільнено з роботи. В результаті прийому громадяни отримали вичерпні відповіді щодо своїх запитань. Також головою Служби було дано відповідні доручення керівництву Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо розв'язання поришуних проблем.
За кордоном МЗС засуджує репресії Кремля проти кримських татар Міністерство закордонних справ України стурбоване кричущою протиправною діяльністю російських окупаційних сил в Автономній Республіці Крим проти кримських татар, наслідком якої стали масові незаконні обшуки і безпідставні затримання 11 і 12 лютого 2016 року 13 громадян України - представників кримськотатарського народу. Про це йдеться в заяві дипломатичного відомства. «Грубо порушуючи права і свободи людей, які в результаті збройної агресії Російської Федерації проти України стали заручниками російського окупаційного режиму на своїй рідній землі, Кремль у ХХІ столітті повторює жахливі радянські репресії 30-х років ХХ століття, а також геноцид кримських татар 1944 року» , - йдеться в повідомленні. Особливо обурливим, на думку МЗС, є той факт, що Кремль намагається приховати політику знищення кримськотатарського народу за ширмою помилкової боротьби з тероризмом. «Вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити політичні репресії проти громадян України і звільнити незаконно утримуваних Еміра-Усейна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Ельдара Селямієва і Мусліма Алієва», - підкреслюється в заяві МЗС. Українське дипломатичне відомство просить  громадськість посилити загальний дієвий тиск на державу-окупанта. «Те, що сьогодні відбувається в окупованому Криму, є не тільки грубим порушенням міжнародного права, а й зневажанням усіх загальнолюдських цінностей», - резюмується в заяві. Нагадаємо, що сьогодні міністр закордонних справ України перебуває в Мюнхені з робочим візитом. Він уже заявив, що збирається розповісти всьому світу про злочини окупантів на території Криму.
Події У Бердичеві п'яний водій мікроавтобуса протаранив машину поліції У Бердичеві Житомирської області водій мікроавтобуса врізався в автомобіль поліції, двоє поліцейських отримали травми. Про це повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції в Житомирській області. «Сьогодні вранці, 12 лютого, близько 8:20, на перехресті вул. Житомирської та Куйбишева водій автомобіля Volkswagen, виїжджаючи з другорядної дороги на головну, не надав перевагу в русі та допустив зіткнення з поліцейським автомобілем Niva», - йдеться в повідомленні. Водій і пасажирка Volkswagen в результаті ДТП не постраждали. У поліцейському авто для перевезення спецконтингенту перебувало четверо працівників поліції, які їхали в Житомир для виконання службових завдань. Двом поліцейським надається медична допомога. «Водіїв обох автомобілів перевірили на вживання алкоголю. За результатами первинного обстеження, водій Volkswagen перебуває в стані алкогольного сп'яніння. Правоохоронці з'ясовують усі обставини події», - зазначено в повідомленні.
Суспільство На Київщині знайшли базу зі 100 кілограмами канабісу У Київській області правоохоронці знайшли базу зі 100 кілограмами канабісу. Наркотик призначався для незаконних гральних закладів Києва. Про це заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко на брифінгу, передає «112 Україна». «Генпрокуратурою і представниками СБУ проведено спільну спецоперацію, пов'язану із знешкодженням організованої групи, що займалася виготовленням і збутом досить серйозних партій наркотичних засобів для гральних закладів у місті Києві», - розповів Куценко. Він зазначив, що група базувалася в селі Ями Київської області. Експертизу вже провели, і вона підтвердила, що це був саме канабіс. «Він був вилучений у кількості 100 кг. Його було розфасовано окремими партіями по 150 г, готових до реалізації. Канабіс поставлявся до Києва в гральні заклади, де продавався клієнтам. За угрупованням деякий час велося спостереження. Спецоперацію ще не закінчено. В ході спецоперації затримали п'ятьох осіб, які займалися і вирощуванням наркотичних рослин у місцевості біля цього села», - сказав прокурор. Він повідомив і про те, що поки ГПУ не може повідомити, в які саме гральні заклади постачали наркотики. Відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу (незаконне придбання, виготовлення, розповсюдження наркотичних засобів). Затриманим може загрожувати від 6 до 10 років позбавлення волі.
Події СБУ затримала ще одного бойовика на Донеччині У місті Дружківці, що на Донеччині, Служба безпеки України спільно з поліцією затримали бойовика терористичної організації «ДНР». Про це повідомляє прес-центр СБУ. «Зловмисник приєднався до терористів у квітні 2014 року, за гроші і зі зброєю чергував на блокпостах сепаратистів, перевіряв документи у громадян», - йдеться в повідомленні. Під час наступу українських військ бойовик не захотів разом із іншими терористами відступати в Донецьк. Він залишився в місті, переховуючись від правоохоронців у родичів. «Національна поліція України відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях) Кримінального кодексу України. Затриманому оголошено про підозру і обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії», - сказано в повідомленні прес-центру СБУ.
Суспільство оформление ленты  На окупованій території Донеччини видають талони на харчування У Макіївці, що на Донеччині, працівникам одного з підприємств замість зарплати почали видавати талони на цукор, крупи і туалетний папір. Про це повідомляють місцеві жителі. Люди кажуть, що саме так почали розраховуватися з працівниками заводу «Факел». Фото талонів виклала в соцмережі дружина одного із працівників. «Мій чоловік з роботи приніс таке. Замість півзарплати видали ці талони на харчування! Цікаво, ці тварюки не турбуються, що у нас попа злипнеться від 1 кг цукру?! Вибачте, але емоції так і тиснуть. Чим я буду годувати дітей поки сиджу в декреті? Талончиками?» - написала в одній із соцмереж мешканка Макіївки Надія Панченко. Судячи з фотографії, сім'я зможе в березні за цими «талонами на харчування» придбати чотири рази по 0,5 кілограма круп і борошна, чотири рази по 25 грамів масла, двічі - по 150 грамів рослинної олії, два рулони туалетного паперу і кіло цукру. Де саме їх можна буде придбати - не повідомляється.
Події оформление ленты  СБУ затримала інформатора-пропагандиста «русского мира» на Донеччині Служба Безпеки України виявила інформатора терористичної організації «ДНР». Про це повідомляє прес-центр СБУ. «У січні 2014 року зловмисник, за рекомендацією товаришів із незаконних збройних формувань, створив у соціальних мережах групу, де за гроші поширював антиукраїнську пропаганду. Також він збирав інформацію про переміщення українських військ», - йдеться в повідомленні. Встановлено також, що періодично прихильник «русского мира» виїжджав до Донецька, де отримував інструкції від представника так званої «спецслужби терористів» «МГБ» на прізвисько «Сокіл». «Матеріали щодо протиправної діяльності зловмисника передано в поліцію для відкриття кримінального провадження за ст. 256 (сприяння учасникам злочинних організацій) Кримінального кодексу України», - резюмується в повідомленні прес-центру СБУ.
Політика Наливайченко і Тимошенко вимагають відставки уряду або дострокових виборів Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко і колишній голова СБУ Валентин Наливайченко зробили спільну заяву з вимогою відставки уряду. Про це вони заявили під час презентації об'єднання Антикорупційного руху Наливайченка і «Батьківщини», передає Еспресо.TV. «Ми вважаємо, що є загальна кланово-політична змова, яка відстоює свої корупційні, корпоративні інтереси», - зазначив Наливайченко. Він вважає, що чинна влада не хоче війни, а збагачується на ній і прикриваються нею. Лідер ВО «Батьківщини» наголосила, що «акціонери кланово-політичної змови, якими є керівники нашої країни, закликають зберегти статус-кво, зберегти політичну владу: не звільняти уряд, не проводити дострокові вибори». Команда Наливайченка - Тимошенко закликає до негайної відставки уряду Яценюка, після чого має бути сформовано новий технічний склад уряду. «Якщо цього не вийде, наша команда наполягатиме на дострокових парламентських виборах», - підсумувала Тимошенко.
Суспільство Лук'янівський слідчий ізолятор можуть купити за вісім мільйонів доларів Лук'янівський слідчий ізолятор готові придбати два бізнесмени. Про це заявили в Міністерстві юстиції, передає ТСН. Чиновники хочуть продати стару в'язницю в центрі столиці, щоб отримати гроші на будівництво нового сучасного ізолятора за межами Києва. На покупку попередньо вже погодилися два бізнесмена, які готові викласти за нього $8 мільйонів. За оцінками Мін'юсту, саме стільки коштуватиме будівництво нового ізолятора за межами Києва. На місці найстарішої української тюрми не буде музею, як пропонували активісти та громадські діячі. Як повідомляє ТСН, гроші на будівництво нового ізолятора надасть Швейцарія. У камерах будуть облаштовані нові ліжка та батареї, кімната психологічного розвантаження, душ і бібліотека. Нагадаємо, що вчора міністр юстиції Павло Петренко і прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявили, що Лук'янівський слідчий ізолятор варто закрити як пережиток часу і продати все його нерухоме майно для будівництва нового ізолятора.
Суспільство На Донеччині прокуратура направила до суду звинувачення проти працівника «МДБ ДНР» Прокуратура Донецької області закінчила досудове слідство проти командира так званого «МДБ ДНР». Про це повідомляє прес-центр прокуратури Донецької області. «Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області завершено досудове розслідування щодо уродженця міста Донецька, який звинувачується у скоєнні низки злочинів. В ході слідства встановлено, що 42-річний донеччанин у травні 2014 року за власною ініціативою вступив до складу терористичної організації «ДНР», зайнявши посаду заступника командира підрозділу контррозвідки під назвою «КОТ» так званого «Міністерства державної безпеки» «ДНР», - йдеться в повідомленні. У його обов'язки входило транспортування з території Російської Федерації до м. Донецька вогнепальної стрілецької зброї, гранатометів і гранат і подальший розподіл між бойовиками. «Крім того, пособник терористів здійснював формування та підготовку диверсійних груп з метою подальшого здійснення терористичних актів і диверсій на території м. Маріуполя Донецької області, а також організовував і безпосередньо брав участь у виявленні осіб, які здійснювали диверсійну діяльність щодо так званої «ДНР» на території міста Донецька», - заявлено в повідомленні. У червні 2015 року чоловіка було затримано працівниками правоохоронних органів України. «Зараз обвинувальний акт було затверджено прокуратурою і спрямовано до суду. За вчинення кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни), ч. 1 ст.258-3 (участь у терористичній організації) КК України обвинуваченому загрожує до 15 років позбавлення волі», - підсумовано в повідомленні
Суспільство Розвідка Міноборони: Бойовики відпрацьовують наступальні дії під наглядом ЗС РФ Головне управління розвідки Міністерства оборони України зазначає, що терористи здійснюють навчально-бойові заходи своїх «армійських корпусів» бойовиків у єдиній системі оперативної бойової підготовки Збройних сил РФ. Про це під час брифінгу повідомив речник ГУР МО України Вадим Скібіцький. «Починаючи з 8 лютого цього року, на тлі комплексної перевірки, яка здійснюється сьогодні в ВС РФ, проводяться командно-штабні навчання «армійських корпусів» терористів, при цьому головна увага приділяється питанням контрнаступальніх і наступальних дій», - повідомив В.Скібіцькій. За інформацією ГУР МО, підрозділи так званого «1-го Армійського Корпусу» протягом цих навчань відпрацювали принципи вогневої підтримки і основи висадки російського десанту на Азовське узбережжя України. Крім того, за словами Вадима Скібіцького, противник здійснює заходи щодо виявлення змін у системі оборони українських військ, при цьому дуже активно застосовуються безпілотники з порушенням повітряного простору України, запуски проводяться з території РФ.
Політика Порошенко закликає Кабмін, ГПУ і НАБУ не зволікати у боротьбі з корупцією Глава держави Петро Порошенко звернувся до Прем'єр-міністра, Генерального прокурора та директора НАБ України з листом, в якому наголосив на неприпустимості випадків неефективних дій у запобіганні корупції й необхідності притягнення до відповідальності виявлених корупціонерів. Про це повідомляє прес-служба Президента України. У листі зазначається, що керівників високого рівня - Ярослава Кашубу та Сергія Головатого - було затримано працівниками СБУ та ГПУ на отриманні хабарів. Також було викрито голову Державної служби експертного контролю Юрія Терещенка, в будинку якого знайшли гроші, які той повинен був передати Головатому як хабар. Однак затримані чиновники, згідно з судовими рішеннями, вийшли на свободу і поновлюються на посадах. «Вважаю неприйнятним бездіяльність правоохоронних органів та керівництва уряду. Чиновники, щодо яких є обґрунтовані підозри у вчиненні корупційних злочинів, повинні звільнятися з посади або, щонайменше, бути відсторонені від виконання посадових обов'язків на час проведення слідства і суду. Чекаю ефективної реакції на зазначені факти», - йдеться в листі Президента. Напередодні під час засідання Ради регіонального розвитку Глава держави наголосив на важливості формування в суспільстві атмосфери нетерпимості до корупції. «Реальна боротьба з корупцією потребує серйозної допомоги, незважаючи на те, що ми маємо проблеми в судовій системі, незважаючи на те, що Парламент не проголосував закони, які нарешті зупинять випуск під заставу корупціонерів, особливо тих, кого схоплено «на гарячому». Ніхто не має права мати «парасольку», і ключове, за що нам треба боротися, - це довіра громадян», - заявив Петро Порошенко
Події У Запоріжжі правоохоронці виявили нелегальне казино Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції і прокуратури Запоріжжя виявило нелегальне казино, яке було замасковано в одному з приміщень більярдного клубу. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції в Запорізькій області. Відвідувачі більярдного клубу мали можливість не тільки позмагатися в майстерності гри в більярд, але й зробити ставки в казино. Одне з приміщень закладу обладнали під казино. Заклад функціонував у цілодобовому режимі тільки для постійних клієнтів і їхніх знайомих. «При проведенні процесуальних дій правоохоронці вилучили покерні столи, гральні фішки різного номіналу, колоди карт, системні блоки, чорнові записи, які свідчать про організацію і надання послуг в сфері грального бізнесу, а також грошові кошти в сумі 15 тис. гривень, отримані від клієнтів як ставки», - сказано в повідомленні. За заняття гральним бізнесом передбачено покарання у вигляді штрафу від 170 до 680 тис. гривень з конфіскацією грального обладнання. Зараз розгляжається питання про накладення арешту на майно та проведення інших слідчо-розшукових дій. За матеріалами працівників Управління захисту економіки Національної поліції слідчим відділом відкрито кримінальне провадження за статтею 203-2 (зайняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу України.
За кордоном ЄС вимагає від України реалізації реформ і боротьби з корупцією Європейський Союз вимагає негайної боротьби з корупцією і швидкої реалізації запланованих реформ. Про це йдеться в заяві представництва Європейського Союзу в Україні, опублікованій на сторінці в Facebook. «Європейський Союз закликає органи державної влади і всі політичні партії України з відновленими силами об'єднатися задля продовження процесу реформ», - зазначено в повідомленні. У заяві підкреслюється особлива важливість боротьби з корупцією в Україні. «Зокрема, негайно потрібні конкретні і переконливі результати в боротьбі з корупцією», - йдеться в документі. Серед головних пріоритетів дипломати ЄС визначають «прозорість відбору і призначення керівників державних підприємств та їхньої фінансової звітності, а також кроків, що здійснюються для приватизації або ліквідації деяких таких підприємств відповідно до програми макроекономічної і фінансової стабілізації, узгодженої з міжнародними фінансовими організаціями». В ЄС підкреслюють, що «цієї вирішальної миті політичному керівництву України треба відкласти в бік розбіжності і спільно зосередитися на подальшому виконанні плану реформ». «Єдність на підтримку таких необхідних реформ має бути пріоритетом для всіх політичних сил», - резюмують дипломати Євросоюзу.
Суспільство В одному з будинків виявили пістолет покійного Чечетова В одному з приватних будинків Києва було знайдено посвідчення на право зберігання та носіння «Маузера ДО-96» на ім'я покійного екс-регіонала Михайла Чечетова, сам пістолет і 10 патронів до нього. Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Києва. «Під час обшуку в приватному будинку на території Дарницького району виявлено та вилучено два автомати АКМС, чотири пістолети, гранату РГД-5 з запалом, верстат для виготовлення патронів, понад 200 різних боєприпасів, а також приладдя для виготовлення патронів із залишками речовини, схожої на порох. Крім того, в приміщенні будинку вилучено дозвіл, виданий на право зберігання та носіння нагородного пістолета «Маузер К-96» на ім'я Чечетова М. В., сам пістолет і 10 патронів до нього», - йдеться в повідомленні. Кримінальне провадження розслідується за ч. 1 ст. 263 і ч. 2 ст. 263-1 КК України. Нагадаємо, колишній заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Михайло Чечетов у ніч на 28 лютого 2015 року покінчив життя самогубством.
Події У Житомирі СБУ затримала пожежного інспектора-вимагача Служба безпеки України спільно з прокуратурою і поліцією затримала головного інспектора Житомирського міського відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій, який систематично вимагав гроші за уникнення підприємцями відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки. Про це йдеться в повідомленні прес-центру СБУ. «Старший лейтенант служби цивільного захисту при проведенні перевірок змушував комерсантів платити йому «відступне» за нереагування на виявлені порушення. Вимагач встановив фіксовану суму винагороди - 10 відсотків від загальної вартості робіт і послуг щодо усунення недоліків (їхня вартість коливалася від 10 до 150 тис. гривень)», - повідомляється в прес-центрі СБУ. При цьому данина передавалася не особисто пожежному інспектору, а перераховувалась на рахунки підконтрольних йому підприємств. Тільки потім гроші передавалися вимагачу «довіреною» особою. 12 лютого працівники Управління СБ України в Житомирській області та прокуратури затримали пожежника одразу після отримання ним частини з обумовлених 10 тисяч гривень хабара. «Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення інших фактів вимагання грошей зловмисником. Вирішується питання про оголошення затриманому про підозру», - резюмується в повідомленні.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Олексій Плотніков У МВФ є реальні претензії до чинної влади Міжнародний валютний фонд має право робити жорсткі заяви щодо України. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков. «Ситуація специфічна. З одного боку, в України майже стовідсоткова залежність від зовнішнього фактора, зовнішнього фінансування. І логічно, що країна повинна йти на виконання всіх побажань, параметрів, що виставляються організаціями, які фінансують Україну, в цьому випадку - МВФ», - акцентував він. Плотніков додав, що, з іншого боку, в МВФ незадоволені відсутністю успіхів у боротьбі з корупцією і є реальні претензії до чинної влади. «Не став би вважати, що заяви з боку Крістін Лагард та інших представників МВФ свідчать про припинення співпраці. Швидше це жорсткі вказівки на те, чим треба займатися владі. І хто фінансує Україну, той має право робити такі заяви», - зазначив економіст. Крім того, він підкреслив, що в МВФ чітко розуміють, що припинення фінансування призведе до серйозних наслідків. «У такому разі Україна може зажадати вже надзвичайного фінансування, надзвичайної допомоги. А для МВФ і світового співтовариства простіше і легше фінансувати Україну в нинішньому режимі, ніж надавати термінову допомогу», - підсумував Плотніков.
За кордоном ЄС планує зняти частину санкцій проти Білорусі Євросоюз визнає деякі позитивні зрушення, спрямовані на поліпшення відносин із Брюсселем. Таке рішення затвердить у понеділок, 15 лютого, Рада ЄС із закордонних справ, повідомляє Укрінформ. «У своїх висновках Рада ЄС, як очікується, висловить стурбованість ситуацією з правами людини в Білорусі, але водночас визнає кроки Білорусі, здійснені протягом попередніх двох років, спрямовані на поліпшення відносин з ЄС», - заявили в раді ЄС. Відзначається, що голови МЗС країн-членів підтримують розвиток різних шляхів комунікації з Мінськом з метою потепління у відносинах між сторонами. ЄС також у понеділок може скасувати санкції, введені проти 170 білоруських чиновників, а також деяких компаній і установ. Водночас, як повідомило джерело в дипломатичних колах ЄС, сьогодні Угорщина блокує зняття ембарго на торгівлю зброєю з Білоруссю. Таким чином Будапешт хоче захистити своїх виробників мисливської зброї від білоруських конкурентів.
Події оформление ленты  На Житомирщині в результаті ДТП загорівся легковик, є жертви У Житомирській області на автодорозі Київ - Чоп легковик «Хонда» зіткнувся з фурою і загорівся, в результаті чого загинула людина. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, близько 8:00 в поліцію надійшло повідомлення про те, що в Житомирському районі на автодорозі горить автомобіль. Попередньо встановлено, що водій легкового автомобіля «Хонда» не впорався з керуванням і виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з великогабаритною вантажівкою під керівництвом 52-річного чоловіка. «Від удару легковик відкинуло до колесовідбійника, і він загорівся. Вогонь знищив автомобіль повністю, його водій загинув на місці події. Особистість останнього, а також наявність у згорілому авто інших пасажирів зараз встановлюють правоохоронці», - йдеться в повідомленні. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами).
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Олександр Беца У нової поліції немає досвіду блокування вулиць Поліція вчинила правильно, застосувавши зброю під час погоні за BMW по Києву. Однак виникає питання - чи всі альтернативні засоби використовували поліцейські, щоб зупинити машину? Таку думку висловив «Аналітичній службі новин» (АСН) експерт з правоохоронної проблематики Олександр Беца. «Діяльність поліції регулюється законом про поліцію, і там все визначено: в яких випадках і коли поліція має право застосовувати силу і зброю. Зараз було створено справді небезпечну ситуацію, коли молоді люди їхали з небезпечною швидкістю. Вони становили загрозу як для транспорту, так і для людей. Тому поліція правильно застосувала зброю. Друге питання, чи були якісь альтернативні засоби, щоб це припинити? На жаль, якщо ми порівняємо колишню міліцію, коли були можливості швидко задіяти технічні засоби: скажімо, автобуси, тролейбуси, вантажівки для того, щоб перегородити дорогу. Раніше машину виводили на околицю міста і залізними перешкодами пробували зупинити. На жаль, у нової поліції такого досвіду немає і, можливо, вони не були готові психологічно і практично», - розповів експерт. Беца вважає, що закон дозволяв поліції застосовувати зброю, але при такій швидкості дуже важко потрапити в колеса. Він не виключає можливості помилки при стрільбі. «Якщо опитати пересічних громадян, чи хочуть вони жити в безпеці, чи не втомилися вони від п'яних мажорів, чи хочуть водії автотранспорту бути впевнені, що на дорозі такі пригоди не відбудуться, то я можу сказати, що переважна більшість опитаних скаже одноголосно, що зброя було застосовано правильно. Якщо ми опитаємо літніх людей, матерів, то вони можуть сказати, що шкода хлопця. Але ми виходимо з того, що глобальна безпека суспільства, пішоходів - значно вище, ніж безпека окремо взятої людини. Тому, з позицій загальної безпеки, дії поліції були правильними. Що стосується того факту, що молоді люди не зупинилися, то, мабуть, у них були підстави. Їх попереджали. Виходячи з питання забезпечення безпеки суспільства, для профілактики таких випадків, можемо вважати, що дії поліцейських були правильні», - вважає фахівець. Експерт зазначає, що були і помилки в діях поліції. Наприклад те, що батькам правоохоронці не повідомили про загибель дитини. «Машина, яка їде 40 хвилин на великій швидкості, - це випадок екстраординарний, тут повинні бути й екстраординарні дії. Складнощі в тому, що поліція не була готова застосувати альтернативний шлях. Звичайно, це складно, спробуйте, наприклад, перекрити вул. Борщагівську - скільки автобусів, тягачів потрібно, щоб перекрити дорогу. Два-три - не менше, виникає проблема, де взяти їх у нічний час. Просто таких навчань у поліції не було», - розповів Беца.
Політика Москаль: Ми з Росією або воюємо, або торгуємо Або ми з Росією воюємо, або торгуємо. З такою заявою виступив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль в зв'язку з блокуванням активістами проїзду фур із російськими номерами. Заяву опубліковано на сайті Москаля. «Якщо Росія не пускає до себе українські товари і вводить обмеження в'їзду громадян, то чому її фури безперешкодно їдуть через Україну? Громадські активісти висловлюють свою позицію, на яку мають право. Якщо поляки не пускають російські фури через свою територію, якщо Росія не пускає до себе українські товари, вводить обмеження в'їзду наших громадян, а мені, як голові ОДА, взагалі заборонила в'їзд на свою територію, то Україна повинна діяти адекватно», - заявив Москаль. «Або ми з Росією воюємо, або торгуємо», - сказав він.
Суспільство оформление ленты  Київські податківці викрили великий конвертаційний центр і запобігли масштабній афері на ринку нерухомості (відео) У Києві працівники податкової міліції провели масштабну спецоперацію, завдяки якій вдалося запобігти афері на столичному ринку нерухомості і зберегти гроші тисячам громадян, а також викрили великий міжрегіональний конвертаційний центр. Про це на своїй сторінці в Facebook написав перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан. За його словами, обіг конверцентру склав понад мільярд гривень, що призвело до втрат бюджету на суму понад 200 мільйонів гривень. Він зазначив, що центр діяв на території Київської, Дніпропетровської, Закарпатської областей і в Києві. Зловмисники надавали підприємствам реального сектора економіки послуги з переведення безготівкових коштів у готівку та з формування незаконного податкового кредиту з ПДВ. «Для реалізації злочинної схеми залучалися як підприємства - імпортери високоліквідної продукції, за допомогою яких формувався податковий кредит з ПДВ, так і виконавці, і замовники підрядних робіт, зокрема за державні кошти, які переводили в готівку і привласнювали зекономлені гроші. Зловмисники надали незаконні послуги з мінімізації податкових зобов'язань та ухилення від сплати податків більш 200 платникам податків, в тому числі підприємствам, які перемогли в державних тендерах», - написав Білан. Він також підкреслив, що під час документування злочинної діяльності було встановлено, що організатори конвертаційного центру також готували масштабну аферу на ринку нерухомості. Вони планували провести потужну рекламну кампанію з будівництва нових житлових комплексів, хоча насправді будівництво повинно закінчитися на початковому етапі. Зловмисники збиралися створити видимість будівництва з метою залучення грошей від пересічних громадян, а отримані кошти планувалося привласнити і використовувати для власних потреб. Для зазначених цілей ними вже було отримано документацію на земельні ділянки. В результаті проведених в офісах і за місцем проживання зловмисників 15 обшуків було виявлено та вилучено майже 380 тисяч доларів США, 134,5 тисячі гривень, 15 печаток та штампів, у тому числі іноземних, комп'ютерну техніку, тіньову бухгалтерську документацію. Також на підставі рішень суду накладено арешт на рахунки 21 підприємства. Зараз слідчо-оперативні дії тривають.  
Політика Євген Магда оформление ленты  Євген Магда: Не можна весь час тримати людей під «кайфом» Пани чубляться, а в холопів чуби тріщать — ця стара приказка вкотре актуальна в Україні. Політики захопилися чварами настільки, що це вже лякає. Чи спиняться? Чи потягнуть країну у виборчий процес або ж спричинять нові барикади? Про це та багато іншого в інтерв’ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів директор Центру суспільних відносин Євген Магда. — Євгене, не вщухають розмови про переформатування Кабміну. Буде? Арсеній Яценюк — незамінний? — У нас немає незамінних людей. І треба розуміти, що держава — це насамперед функція. І уряд — теж функція. Якщо ми живемо у парламентсько-президентській республіці і за формування уряду відповідає парламент, то буде логічним, що законодавці прислухаються до думки 70% громадян, які говорять, що прем’єра треба змінювати. А змінювати прем’єра, отже — змінювати уряд. Я вже порівнював повернення міністрів на посади (які писали заяви про відставку) зі склеюванням розбитої чашки. Один шматок так і не повернувся. А ще два — маю на увазі першого віце-прем’єра і віце прем’єра з євроінтеграції — вони взагалі не в цій чашці. А, наче грудочки цукру, поряд. Без реальних змін нічого не буде. І зміни потрібні не лише в уряді, а й у парламенті. Бо Верховна Рада сьогодні стоїть на позиції: «Ми такі всі класні. Ми прийшли на хвилі Революції гідності. Ми багато наобіцяли нашим співгромадянам». А що з цього вийшло? Позитивних оцінок і великих змін немає. І не може далі жити країна виключно в умовах імітації бурхливої діяльності владою в цілому. Прізвища зараз важливі для тих, хто оперує форматом політичної боротьби: «А ось той — паця! А цей — цяця». Цей маховик політичної боротьби розкручують до рівня абсурду. Ми забуваємо, що дії наших політиків вкладаються у формулу України як failed state, яку Росія просуває вже більше десяти років. Чому це роблять політики, які прийшли у владу на хвилі Революції гідності? Я зрозуміти можу, але не хочу. — То чого чекати від наступного пленарного тижня? — Матимемо приборкання норовливого, переосмислення Шекспіра на український лад. Оскільки у прем’єра яскраво виражене запаморочення від успіхів та повернення чотирьох міністрів, які є не його людьми, а це подається як величезна перемога виконавчої влади, то це лише додасть голосів за відставку уряду, яких уже близько 226, а може, й більше. — А як характеризуєте активну діяльність Михайла Саакашвілі? Він - усюди. І ніяк не лягає в образ чиновника. — Михайло Ніколозович нагадує гейзер. Бо він несподівано вибухає: пара, гаряча вода, бруд. А потім усе раз - і несподівано затихає. І очікуємо нового вибуху. Після Антикорупційного форуму на тлі засніженої Одеси, з якої Саакашвілі поїхав «боротися з корупцією» у Харкові, нових проявів боротьби з корупцією в його виконанні не помітив. Тобто він дуже вміло використовує власний імідж, власне реноме. І говорить: «Я - провідний борець із корупцією». Тому під нього підтягуються всі інші «борці з корупцією», яких у нас, даруйте, дуже багато. На тлі боротьби з корупцією можна утворити з десяток-два політичних сил. Та справа в іншому. Саакашвілі ще протягом тривалого часу може працювати виключно у виконавчій владі. Він, щоб стати народним депутатом України, муситиме довести, що п’ять останніх років проживав в Україні, адже до 2012 року був президентом Грузії… Його завдання - стати прем’єром при новому парламенті. Тобто домогтися дострокових парламентських виборів. У цьому, хоч як це парадоксально, солідарні політичні опоненти: УКРОП, «Свобода». Не солідарні лише нині представлені у ВР політичні сили, за винятком «Самопомочі» та «Батьківщини», які хочуть отримати більше. — Чому Президент сприяє голові ОДА? — Наразі Саакашвілі Президенту нічим не загрожує. Говорити, що він підсиджує Порошенка, поки що не варто. Не може далі жити країна виключно в умовах імітації бурхливої діяльності владою в цілому Очевидно, є розрахунок зробити переформатування парламенту за рахунок ББП і умовної партії Саакашвілі, до якої перебіжить багато нинішніх яскравих і не дуже «борців із корупцією», котрі шукають місце, що дозволить розв’язувати їхні політичні проблеми. — Проект Саакашвілі — український, західний? Подейкують навіть, що у нього також російський бізнесмен інвестує… — Це український проект із західними інвестиціями. Саакашвілі, на відміну від українських політиків, може дозволити собі не бути дріб’язковим. Наші ж політики часто хочуть бути на кожному весіллі нареченою чи нареченим, що не завжди у них виходить. Матимемо приборкання норовливого, переосмислення Шекспіра на український лад Він добре усвідомлює свою окремість в українській політичній тусовці та використовує це на повну. Якщо оцінити його заяви, то бачимо, що з трійки лідерів держави Порошенко — Яценюк — Гройсман найбільше перепадає Яценюку, місце якого Саакашвілі може зайняти. — Що скажете про думку, що Заходу набридла політика по-українськи, він готує нам «тимчасову владу»? Приміром, Святослава Вакарчука зроблять нашим Рейганом… — Вакарчук гарно співає. Та вже був у парламенті і добровільно склав мандат. Він не завжди готовий боротися. Всяке, звісно, може бути. Але зовнішнє управління такою великою державою?.. Демократи готують Вакарчука, а республіканці — Саакашвілі, аби ті зійшлися у президентській гонці? Так думати — самому себе знищувати. Жити в умовах очікування зовнішнього управління — свідчення, що комплекс меншовартості перемагає. Жити в умовах очікування зовнішнього управління – свідчення, що комплекс меншовартості перемагає — Інформації від політиків чимало. І більшість — скандальна. — Суспільству весь час кидають нові й нові враження. Це наркотик. З одного боку, це в тренді і спрацьовує. Але не можна весь час тримати людей під «кайфом», адже організм помирає. Потрібні не симулятори, а реальні дії. Не можна весь час тримати людей під «кайфом», адже організм помирає А маємо розбірки. Таке враження, що ми не Революцію гідності проживаємо, а другу редакцію революції 1917 року в Росії, коли прийшли або голодні, або представники національних меншин і дорвалися. Зараз, так розумію, «Народний фронт» у боротьбі за Арсенія Петровича зніматиме вершки з засідань РНБО, які були під час подій у Криму. І, мабуть, покаже, хто винен у тім, що здали півострів, пропонував віддати Крим РФ. Хтось буде в білому, а хтось ні. Це лише доллє оливи до вогню, призведе до чергового витка кризи. — Це буде фігура Ігоря Тенюха? Ще когось? — Не тільки його. Думаю, це буде ще одна людина, прізвище якої на «Т». — Турчинов? — Ні. Тимошенко. — А Турчинов? Кажуть, він знову близький із Тимошенко… — Не думаю. Їхнє публічне «розлучення» 2014 року не було грою. Турчинову довелося щільно працювати з Порошенком і з Яценюком. Я розумію, що наші політики імітуватимуть багато чого, навіть успішну політичну діяльність, але не настільки. — Скажіть, на вашу думку, є ще шанс вийти з вітчизняної політичної кризи без дострокових парламентських виборів? — Звісно. Але якщо наші політики раптом порозумнішають та усвідомлять, що є державні інтереси, а є приватні. Що їх треба тримати окремо. Бо інакше приватні інтереси переважають. На жаль, політики, які прийшли до влади після Революції гідності, забули, що їхні стільці стоять у калюжах крові. Реальної крові. Адже поряд вулиця Інститутська, де загинула сотня людей, а за кілька сотень кілометрів Донбас, де загинули тисячі. Та політики ніби у мушлях сидять, нічого навколо не помічають, лише бавляться самі із собою «в устриці». Раніше суспільству було байдуже, що крадуть: мовляв, аби лише війни не було. Зараз є війна. Це реальний факт, а немає реакції тих, хто називає себе владною елітою, вважає владу своєю коровою, яку вони доїтимуть. Якщо хтось думає, що суспільство це легко і спокійно проковтне, — помиляється. Якщо влада не перебудує свій modus operandi, ми швидко зіткнемося з діями, спровокованими зовні або сформованими всередині, які розхитуватимуть цю владу. А разом із владою — і українську державність. — У парламентських кулуарах говорять про готовність до позачергових виборів. Зокрема й представники БПП. Навіть, що готові погодитися на прем’єрство Юлії Тимошенко після них. Думаєте, це так? — Щоб говорити про підсумки парламентських виборів, треба чітко знати, як люди проголосують. Ті, хто переконаний, що через Центрвиборчком зможе отримати «правильний» результат, — надто самовпевнені. — Як діятимуть прості люди? Продовжать їхати з України? Тонутимуть у розчаруваннях? Виходитимуть на вулиці? — На щастя, не всі їдуть. Ми ж із вами залишаємося, правда? Зверніть увагу, ми маємо дивну залежність — зниження інтенсивності бойових дій на Сході призводить до значного зростання нахабства тих, хто перебуває біля фінансових потоків. Кризу погано видно з вікон елітних авто та маєтків. Розрив між владою і суспільством стає небезпечно великим. Не хочу, щоб розрив цей призвів до чергової революційної ситуації, коли верхи не можуть, низи не хочуть. А ми до неї наближаємося, і доволі стрімко. — Що отримати ризикуємо врешті-решт? — Очікувати, що все відбуватиметься мирно, з піснями і танцями, не варто. Це може бути хоч короткочасний, але набагато інтенсивніший з точки зору жертв період. Що найгірше, якщо це станеться, - ми станемо «сірою зоною», де десятки тисяч озброєних людей із ЗСУ, Нацгвардії та інших збройних формувань, «плюс» певна кількість населення зі зброєю на руках. А десь далеко на північному сході з’явиться фігура Путіна, який каже нашим західним партнерам: «Я вас попереджав. А ви їм давали гроші. Їх підтримували. Не бачили, які вони. А я — бачив. Тепер давайте робити так, як я хочу». І запропонує діяти «по-чесному». Буде балканський сценарій: Путін впливу захоче на Донбас, Закарпаття, Одесу. Створює фактично Новоросію, але в іншій формі. Київ ризикує залишитися містом-державою під інтернаціональним управлінням. — Можливо, саме позачерговими виборами до ВР влада спробує зняти градус напруги, переспрямувати увагу людей? — Формування довіри — національний спорт, у якому українці — чемпіони Європи. Запас міцності є у громадян, але не у держави. Не можна увесь час ситуацію ламати через коліно. Перевибори — вихід за умови оновлення влади. Нині, за чинного законодавства, цього не буде. Формування довіри – національний спорт, у якому українці – чемпіони Європи — Про ймовірні наслідки не те що говорили, а криком кричали. Не чують. Чому? — Наші політики не слухають попередження експертного середовища. Канали комунікації влади із суспільством працюють лише під певним тиском. І немає адекватних «сантехніків», які ці канали прочищають… Потрібен єдиний інформаційний канал влади. Щоб Президент, уряд, ВР, РНБО, СБУ, командування АТО надсилали сигнали суспільству єдиним комунікаційним каналом у різноманітні способи та зрозумілою мовою. У нас забувають історію. Що Україна отримувала за останнє століття шанс на державність лише в умовах тектонічних зрушень на континенті. Перша світова війна — українська революція, Герої Крут, Акт соборності аж до конкретного втілення в життя Української Народної Республіки. Далі період Другої світової, відома заява Стецька, створення Карпатської Русі. І 1991 рік, коли постає незалежна Україна, яка нікому не потрібна. Ось і весь огляд державницьких прагнень України. Та якщо нині зникне наша державність, то нема гарантій, що вона з’явиться у якійсь короткотерміновій перспективі. А сидіти й чекати, що Росія трупом пропливе рікою?.. Таку стратегію можуть вимальовувати або абсолютно наївні люди, або цілковито далекі від реальних міжнародних відносин. — Але ж чекаємо, зокрема, що дешева нафта зруйнує РФ. — Є приказка: поки гладкий сохне, тонкий здохне. Навіть сьогодні золотовалютні резерви РФ у тридцять разів більші за наші. А населення у них у три з половиною разу більше, ніж у нас. — Наразі прогнози геть не райдужні. Скажіть, людям що робити? Як у тому старому анекдоті, брати білі простирадла і повзти у бік кладовища? — Кожен на своєму місці має робити свою роботу навіть через не можу. Розумію людей, які розчаровані. Але запасної України нема і не буде. Або ми створюємо нашу країну, або… — І ще одне запитання. Цими днями активно обговорюється те, як поліція затримувала автомобіль у Києві, а також виділення НАБУ БТРів. Тут немає у діях влади залякування, мовляв: «дивіться нам, бо ми озброєні»? — Володимир Ленін свого часу сказав, що революція лише тоді чогось варта, коли вона вміє захищатися. Чи вміє захищатися Революція гідності? Так. Це вона показала на Сході, що стало великою несподіванкою для росіян. Якщо ми проаналізуємо подібні інциденти у різних країнах, США, Британії, побачимо: практично завжди загибель молодої людини від рук правоохоронців спричиняє обурення. Нашому суспільству, яке живе в системі координат «зрада/перемога», важко усвідомити, як краще мало бути. І питань багато. Приміром, чому не могли зупинити втікачів; чи могли застосовувати поліцейські зброю? Вони від недовіри до влади взагалі і до правоохоронних органів зокрема. Нову поліцію ця чаша не оминає. Вона теж цю недовіру їсть двома руками, та так, що аж за вухами лящить. Але просто так цей випадок обговорити і пройти не вийде. У населення на руках величезна кількість зброї. А ненависть до влади часто перекриває раціо. Це означає, що і влада, і суспільство мають зробити висновки. Ненависть до влади часто перекриває раціо Що ж стосується БТРів для НАБУ, то тут усе простіше. Якщо можуть бути арешти високопоставлених осіб, у яких озброєна охорона, то наявність БТРів чи гелікоптерів не виглядає дивно. Тим більше на тлі загальної мілітаризованості суспільства. Але тут треба враховувати й те, що чим більше оснащені і добре оплачувані детективи і спецпризначенці НАБУ, тим серйозніших результатів від них чекає суспільство. Зараз це бюро тупцює на місці. І це попри візит Абромавичуса, реверанси з боку Президента, Прем’єра та окремих політиків. Суспільство Антикорупційне бюро не бачить. Знає, що воно є, але ефекту - як від далекого родича у діаспорі.
Події У Харкові машина збила поліцейського У Харкові машина збила сержанта поліції, коли той виконував свої службові обов'язки в поліцейському пішому патрулі. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Харківській області. «Сьогодні  о 10:50 недалеко від станції метро «Студентська» 31-річна жінка-водій скоїла наїзд авто Subaru на 23-річного сержанта патрульної поліції, який ніс службу в складі пішого патруля», - йдеться в повідомленні. Виявилося, що правопорушниця перетнула дорогу в невстановленому місці й почала сідати в іномарку. Всі зауваження працівника поліції вона проігнорувала і під час руху травмувала міліціонера. Потерпілого поліцейського було доставлений в лікарню з забоєм коліна. Подію кваліфіковано слідчими за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. За даним фактом проводиться досудове розслідування.
За кордоном Суд відмовився розглядати позов Навального до Путіна Тверський районний суд відмовився розглядати позов опозиціонера Олексія Навального до президента РФ Володимира Путіна. Про це пише Медуза. «Ухвалою судді в прийнятті адміністративної заяви Навального до президента Російської федерації Путіну відмовлено, оскільки вона не підлягає розгляду та вирішенню в порядку адміністративного провадження», - заявили в прес-службі суду. Олексій Навальний подав позов 11 лютого. На думку голови Фонду боротьби з корупцією, Путін не повідомив про конфлікт інтересів, коли підписував постанову про виділення коштів з Фонду національного добробуту компанії «Сибур», серед акціонерів якої значиться Кирило Шамалов. Раніше він згадувався у ЗМІ як чоловік Катерини Тихонової, імовірної дочки Володимира Путіна. Навальний стверджує, що Путін порушив закон «Про протидію корупції».
Суспільство «Укрексімбанк» відсудив у Курченкв майже 200 мільйонів гривень «Український експортно-імпортний банк» зміг відсудити у ТОВ «Кореспондент», власником якого є одіозний бізнесмен Сергій Курченко, близько 200 млн гривень. Це повідомляється в рішенні господарського суду міста Києва від 20 січня 2016 року, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень. Як випливає з судових документів, «Укрексімбанк» вимагав стягнути 192 млн гривень (190,3 млн. грн і $79,7 тис.) З ТОВ «Кореспондент» в якості заборгованості за кредитом, який видавався компанії близько трьох років тому. Сума включає сам борг плюс відсотки, пені, прострочення і комісію. Позов було складено після неналежного виконання умов кредитного договору іншої компанії, де ТОВ «Кореспондент» виступало солідарним відповідачем. Як відомо, ТОВ «Кореспондент» видає однойменний журнал і входить у медіахолдинг UMH. Сергій Курченко, який нажив собі статки за часів екс-президента Віктора Януковича, 2013 року купив цей бізнес у нинішнього глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна.
Генштаб: Україна адекватно відповість на використання «Градів» окупантами Застосування РСЗВ «Град» з території окупованого Криму по українській території буде актом прямої збройної агресії з боку РФ і відповідь на це з боку ЗСУ буде адекватною. Про це повідомив керівник прес-служби Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, передає Укрінформ. «Якщо росіяни, не дай Боже, застосують реактивні системи залпового вогню, то це буде фактом прямої агресії, і, звичайно, відповідь буде адекватною», - заявив Селезньов, коментуючи повідомлення про те, що окупанти в Криму в безпосередній близькості від контрольованої Україною території розгорнули в бойові порядки РСЗВ «Град». За словами представника Генштабу, в разі акту воєнної агресії «є відповідна процедура, що має робити кожна посадова особа, починаючи від Верховного Головнокомандувача». «Безумовно, якщо «Гради» прилетять до нас з боку окупованого Криму, то говорити про те, що це «кримська самооборона» застосовує, нікому з посадових осіб вищого військово-політичного керівництва РФ не доведеться. Адже вони вже два роки позиціонують Крим як територію РФ. Отже, якщо «Гради» прилетять звідти, то це буде актом прямої збройної агресії з відповідними наслідками і діями всіх силових структур України», - заявив Селезньов. Він запевнив, що зараз на південному напрямі перебуває угруповання військ і сил, які займаються заходами бойової підготовки, а також забезпечують недоторканність південних кордонів. «У нас там є достатньо сил і засобів, щоб адекватно відреагувати на будь-який розвиток ситуації на півдні країни. Зрозуміло, що я не можу сказати, які сили і засоби ми будемо використовувати, але... у нас там досить сил і засобів для адекватної реакції», - заявив представник Генштабу. Селезньов також зазначив, що окупаційні війська зараз «грають м'язами» в Криму, однак, на його думку, «росіяни вже розуміють, що ми маємо, чим відповісти в разі, якщо буде провокація».
Суспільство Мінінформполітики вимагає відкрити кримінальне провадження за фактом погроз журналістці Міністр інформаційної політики України Юрій Стець вимагає від Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України порушити кримінальне провадження за фактом погроз журналістці видання «Новое Время» Христині Бердинських. Про це повідомляє офіційний сайт відомства. «Факт погроз фактично є не тільки спробою перешкоджання діяльності журналістів, це неприпустимо в правовій демократичній державі, якою ми всі хочемо бачити Україну. Факти, надані журналісткою, повинні бути максимально швидко розслідувані. Про результати суспільство має бути негайно поінформовано», - підкреслив Юрій Стець. За словами Міністра, зазначені дії містять ознаки злочину, передбаченого частиною 1 статті 345-1 КК «Погроза або насильство щодо журналіста», статтею 171 Кримінального кодексу України «Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста». Нагадаємо, 12 лютого журналістка видання «Новое Время» Христина Бердинських отримала СМС з погрозами розправи за розслідування щодо компанії «Київгаз».
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Володимир Фесенко Навколо інциденту з погонею намагаються створити негативне тло Ситуацію з погонею київської поліції зі смертельними наслідками почали використовувати для дискредитації Національної поліції в цілому. Такі спроби з'явилися через те, що це одна з реформ, яка була реально проведена. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, голова центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. «Безумовно, у спробах створити негативне критичне тло навколо нової патрульної поліції - є політика. Є деякі ЗМІ, які відверто хочуть дискредитувати сам інститут Національної поліції. По-друге, це одна з реформ, яка була проведена і реально продемонструвала свій позитив. Безумовно, є питання, зауваження, треба більше досвіду, підвищити ефективність поліції тощо. Проте нічого не буває одразу суперефективного, але це не корумповане ДАІ, це принципово новий інститут. А зараз його намагаються дискредитувати. Такі інциденти, що відбулися в результаті погоні, трапляються у всіх країнах. У США це трапляється не можу сказати, що кожен місяць, але регулярно. Тому робити зараз із одного інциденту, звичайно, трагічного, якісь кардинальні глобальні висновки - неправильно», - упевнений Фесенко. На думку політолога, ця трагічна ситуація не позначиться на ході реформ. «Треба, як кажуть у відомому прислів'ї, «відокремити мух від котлет». Є люди, конкретні поліцейські, які, можливо (точно я не можу сказати, це повинно показати розслідування), перевищили свої обов'язки. Якщо так, якщо вони скоїли порушення, то вони повинні за це відповісти. І все. Але робити масштабні висновки - це абсолютно неправильно», - зазначив експерт.
Суспільство Стали відомі імена лауреатів Шевченківської премії Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка назвав переможців. Про це повідомляє офіційний сайт комітету. П'ятьох переможців обрали з 18 претендентів. Нинішньої сенсацією став той факт, що в списках лауреатів немає жодного письменника і літературознавця. У номінації «Публіцистика і журналістика» нагороду отримав Левко Лук'яненко за Твори в 13 томах «Шлях до відродження». У номінації «Музичне мистецтво» нагородили Раду Поклітару за балет-триптих "Перехрестя" (2012), балети: "Лебедине озеро" (2013), "Жінки в ре мінорі" (2014 року), "Довгий різдвяний обід" (2014 року). Перемогу в номінації «Концертно-виконавське мистецтво» отримала Анжеліна Швачка за виконання провідних партій в оперних виставах і популяризацію української музичної спадщини. Нагороди в номінації «Образотворче мистецтво» удостоївся Михайло Гуйда за цикл живописних творів «В єдиному просторі». А лауреатом в номінації «Кінематографія» став Олег Сенцов за фільми «Гамер» (2011) і «Носоріг» (незакінчена робота).
За кордоном ЗМІ: Асад хоче завоювати всю територію Сирії Президент Сирії Башар Асад вважає за краще повернути під свій контроль всю територію Сирії і заявив про готовність протистояти можливому втручанню Саудівської Аравії і Туреччини в конфлікт у Сирії. Про це він сказав в інтерв'ю інформаційному агентству AFP. «Не логічно говорити, що є така частина нашої землі, від якої ми відмовимося», - наводить його словами агентство. Втім, Асад визнав, що бої проти повстанців можуть тривати «довго». За словами Башара Асада, головна мета наступу сирійських урядових військ на півночі країни поблизу міста Алеппо - це відрізати доступ повстанців від турецького кордону. «Головна битва йде за блокування дороги між Алеппо і Туреччиною, адже Туреччина - головний канал для забезпечення терористів», - зазначив Асад. Водночас президент Сирії бачить певний ризик, якщо Саудівська Аравія чи Туреччина почнуть наземну військову операцію на території Сирії. Він визнав, що хоча і «не виключає» такої інтервенції, проте заявив, що його збройні сили готові «звичайно, протистояти їй». Незважаючи на це, Башар Асад зазначив, що підтримує переговори з припинення конфлікту в його країні, але наполіг, що не припинить боротьби проти «тероризму». «Ми цілком вірили в переговори (...), проте, якщо ми ведемо переговори, то це не означає, що ми припинили боротися з тероризмом. Цих двох шляхів не уникнути в Сирії», - додав сирійський президент.
оформление ленты  Блог: 
Політика Юлія Артамощенко Яценюка й далі братимуть на слабо Фраза «жахливо цікаво» у розрізі політичних розбірок в Україні має вже буквальне значення. Адже цікаво, що нового викинуть у маси сильні світу цього у взаємному поборюванні. І жах бере, як подумаєш про наслідки. Бо ніхто не намагається довести, що він кращий за опонента, лише тицяє того писком у лайно, не помічаючи, що всі вже замурзані, бо увесь час міняються місцями. Усі щось пишуть. Уряд, приміром, написав план дій, який складається з 354 кроків, давши його на «попередню вичитку» іноземним дипломатам, спричинивши цим привід саркастичних підколок, зокрема, мовою якої держави він доповідатиметься 16 лютого 2016 року в Раді та що робити тим, хто не володіє добре англійською. Що стовідсотково зрозуміло - звіт буде видовищним, а Арсеній Яценюк мусітиме продемонструвати вміння стримувати емоції. Яценюк вже сказав, що сподівається – все буде без квітів і без фігур на відміну від 11 грудня, коли Степан Барна  влаштував трояндове шоу, яке переросло у бійку. Та, за словами депутатів із різних фракцій, Арсенія Петровича й далі братимуть на слабо, розраховуючи на його, м’яко кажучи, емоційність. Доводитимуть до істерики у розрахунку на грубі помилки, втому представників «Народного фронту», ба навіть: «Я втомився! Я йду геть!». Верховна Рада не пасе задніх. Там депутати нібито збирають підписи за відставку Яценюка, й «автографів чимало». А ініціювала процес фракція «Самопоміч», член якої Єгор Соболєв вже був раз відповідальним за документ, який мав бути підставою для відставки Віктора Шокіна, але його нібито вкрали зі стола в сесійній залі. Як знаємо з історії, всяке буває. Ось 2008 року у самого очільника СБУ гаманець поцупили у дорогому готелі. Тоді ще Генадій Москаль, будучи депутатом, писав офіційно в.о. голови СБУ Валентину Наливайченку, щоб той пояснив, зокрема, як може носій надсекретної інформації в Україні не вберегти свій гаманець і документи?.. До речі, пише і Наливайченко. З найсвіжішого: його антикорупційний рух і партія «Батьківщина» Юлії Тимошенко об'єднали публічно свої сили «для недопущення нової революції». Офіційно – вони хочуть домогтися якомога швидшої відставки уряду, формування нового технічного Кабміну, а як ні, то ця спільна команда наполягатиме на дострокових виборах. Неофіційно говорять про інші цілі й закидають Наливайченку помилки молодого Віктора Ющенка. Бо, якщо він думає, що Юлія Володимирівна виконає його бажання та заведе на Банкову, – сильно помиляється. Президентський штандарт – давня мрія Тимошенко. За нього битиметься до кінця, не зважаючи на те, що там робиться з країною, національною валютою, економікою тощо. Це Вона вже демонструвала, та так, що досі відчувається тодішня турбота, як то кабальні газові контракти з РФ. Президентська команда теж увесь час щось пише. Найпопулярніший жанр – викриття корупціонерів у своїх лавах та заяви в Національне антикорупційне бюро (НАБУ) або ж про вихід із фракції БПП.   А Петро Порошенко відправив гнівні листи на адреси прем'єр-міністра, генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро, закликавши їх не зволікати в питаннях боротьби з корупцією. (А дещо напередодні в черговий раз дав зрозуміти, що корупцію бороти треба, але Ігоря Кононенка цими скандалами не знищать, бо він його не здасть). Що стосується листів до трьох, то тут теж не все так просто. Адже вони з’явилися після повідомлення з офісу віце-президента США, що Джо Байден мав телефонну розмову з Президентом Порошенком…  Зокрема, віце-президент закликав парламентську коаліцію швидко відновити єдність, що дозволить Україні рухатися шляхом реформ, відповідно до зобов'язань програми МВФ, очільниця якого Крістін Лаґард трохи раніше нагадала Києву, що він у питанні боротьби з корупцією відповідальний не лише перед українським народом, а й перед міжнародними партнерами, та висловила стурбованість ситуацією з заявою міністра економіки України Айвараса Абромавичуса про відставку… Ось так і зайшли любителі епістолярного жанру та реаліті-шоу на нову мертву петлю: і розборки годі припинити, і влади хочеться, і без фінансової підтримки Заходу – ніяк. Якщо не розв’язка, то певний перелом у сюжеті може статися 16 лютого, у парламенті. Поки ж із кожним днем стає все жахливіше та цікавіше.  
За кордоном Інтерпол відмовився оголошувати Ходорковського в розшук Спрямований в Інтерпол запит Росії про оголошення Михайла Ходорковського в міжнародний розшук було відхилено міжнародною організацією. Про це ТАСС повідомили в штаб-квартирі Інтерполу в Ліоні. «Запит на оголошення Михайла Ходорковського в міжнародний розшук було зроблено Національним центральним бюро (НЦБ) Інтепролу в Москві. Його було розіслано безпосередньо іншим країнам - учасницям Інтерполу», - пояснили в головному бюро. «Після розгляду запиту Генеральний секретаріат Інтерполу встановив, що він не відповідає правилам організації. У зв'язку з цим НЦБ в Москві було повідомлено, що канали Інтерполу не можуть бути задіяні для міжнародного поліцейського співробітництва у цій справі», - підкреслили в штаб-квартирі міжнародної організації в Ліоні.
Події За день бойовики 27 разів обстріляли позиції сил АТО З початку доби бойовики 27 разів обстрілювали позиції сил антитерористичної операції. Як повідомляє прес-центр АТО, на Донецькому напрямку по позиціях військових в Троїцькому та Авдіївці противник відкривав вогонь зі стрілецької зброї. По Новгородському і Опитному бойовики застосували гранатомети. «Українські укріплення в Пісках і Красногорівці піддалися мінометному обстрілу. Крім того, по Красногорівці окупанти вели вогонь з БМП і великокаліберних кулеметів. Протягом дня дев'ять разів зі стрілецької зброї і гранатометів проросійські найманці обстріляли українські опорні пункти в районі Мар'їнки», - йдеться в повідомленні. На Маріупольському напрямку з мінометів калібру 82 мм ворог вів вогонь по позиціях сил АТО в Талаківці. Неподалік Водяного бойовики обстріляли опорний пункт з гранатометів. «Неспокійно було і на Луганському напрямку. Тут із мінометів і гранатометів були обстріляні українські укріплення біля  Новозванівки, Кримського та Золотого», - йдеться в повідомленні.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,7309520244598-/ /-pc-/
Top