рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
11
Грудня
2015
11 Грудня
11 Грудня
08:51
Події
У Харкові прогримів вибух
Сьогодні рано вранці у Харкові по проспекту Леніна пролунав вибух. Як повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції, вибух стався близько 4:00 біля одного з будинків. Вибуховою хвилею пошкоджено шибки, ролети та пластикове перекриття. Потерпілих немає. Даний факт внесено до журналу єдиного обліку правопорушень. Здійснюються необхідні заходи із встановлення всіх обставин пригоди.
11 Грудня
09:02
Події
Бойовики близько 40 разів обстріляли позиції сил АТО
За ніч бойовики близько 40 разів обстрілювали позиції сил АТО. Як повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції, терористи продовжили активно обстрілювати позиції українських силовиків у районі окупованого Донецька. «Зокрема, зі стрілецької зброї, кулеметів та гранатометів різних систем вони вели вогонь по Опитному, Піскам, Новгородському, Красногорівці. На околиці Красногорівки також упали і розірвалися кілька десятків 120-мм і 82-мм мін ворога», - йдеться в повідомленні. Обстріл позицій сил АТО з 120-мм мінометів також було зафіксовано біля Зайцевого. Там же противник застосовував великокаліберні кулемети, гранатомети, а також працював снайпер.
11 Грудня
09:11
Суспільство
Плотницький заборонив вивозити залізницею продукцію Алчевського меткомбінату
Глава «ЛНР» Ігор Плотницький заборонив вивозити залізницею продукцію ПАТ «Алчевський металургійний комбінат». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. «За вказівкою глави «ЛНР» І. Плотницького у зв'язку з несплатою ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» т.зв. податків до бюджету «ЛНР» заборонено вивезення залізничним транспортом продукції цього підприємства», - написав Тимчук.
11 Грудня
09:15
Суспільство
Глава «ДНР» отримав від керівництва РФ попередження
Російські куратори попередили главу «ДНР» Олександра Захарченка про те, що керівництво РФ стурбоване «глобальним саботажем» та високим рівнем корумпованості верхівки «ДНР». Про це на своїй сторінці у Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. Зокрема, Захарченка звинувачують у тому, що він намагається в будь-який спосіб, у тому числі шляхом тиску, погроз фізичної розправи та арештів «посадових осіб ДНР», особисто контролювати всі фінансові потоки в «ДНР». Читайте також: Плотницький заборонив вивозити залізницею продукцію Алчевського меткомбінату «У Москві таку поведінку Захарченка вважають неприпустимою», - написав Тимчук.
11 Грудня
09:24
Події
П'ятеро людей загинули у ДТП
Минулої доби в ДТП на дорогах України загинули п'ять осіб. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. Загалом на території було зареєстровано 77 ДТП, внаслідок яких п'ятеро людей загинули, ще 77 дістали травми. Раніше повідомлялося, що ще один автобус із жителями Донецька перекинувся в Росії.
11 Грудня
09:24
Події
У Києві біля вокзалу стрілянина, є поранений
У Києві неподалік від залізничного вокзалу відбулася стрілянина. Як пише ТСН, на зборах анархістів в офісі неподалік від залізничного вокзалу невідомий вистрілив у молоду людину. Наразі пораненого госпіталізовано, слідчі дії тривають.
11 Грудня
09:39
Суспільство
На жителів Донбасу, які повернулися з Росії на окуповані території, чекає неприємний сюрприз
На території «ДНР/ЛНР» спостерігається загострення соціальної ситуації у зв'язку з масовою депортацією громадян України з-поміж жителів Донбасу з РФ. Про це на своїй сторінці у Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. За його словами, жителі Донецької та Луганської областей, котрі змушені повертатися з Росії, знаходять свої будинки зайнятими «на законних підставах» бойовиками і фактично залишаються на вулиці. Читайте також: Терпець Москви уривається: Захарченко отримав останнє попередження «У цих умовах виникають серйозні конфлікти, кількість яких останнім часом зростає», - написав Тимчук.
11 Грудня
09:56
Суспільство
Черговий інформатор бойовиків потрапив у тенета СБУ
У селі Новомихайлівка Донецької області СБУ затримала чергового інформатора терористичної організації «ДНР». Як повідомляє прес-служба відомства, з липня минулого року зловмисник збирав і передав бойовикам «ДНР» інформацію про місця дислокації, маршрути пересування, чисельність та озброєння сил антитерористичної операції. «Під час санкціонованого обшуку у інформатора вилучили засоби зв'язку з терористами», - йдеться в повідомленні. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.
11 Грудня
10:09
Суспільство
У Запоріжжі директор фірми намагалася отримати доступ до секретних даних
У Запоріжжі затримано директора однієї з юридичних фірм, яка хотіла отримати доступ до бази даних Пенсійного фонду з грифом обмеженого доступу. Як повідомляє прес-служба СБУ, до працівників режимно-секретного підрозділу управління ПФУ в Запорізькій області звернулася директор однієї з юридичних компаній міста. «Вона запропонувала 45 тисяч гривень за дані стосовно дев'яти тисяч пенсіонерів Міністерства оборони, які отримують пенсію у Запорізькій області», - йдеться в повідомленні. За інформацією прес-служби відомства, жінка планувала заробити на пенсіонерах, надаючи їм юридичні послуги з перерахунку пенсій. Юриста затримали під час передачі авансу в розмірі 10% від суми хабара.
11 Грудня
10:22
Економіка
Кабмін вніс до Верховної Ради проект бюджету
Сьогодні Кабінет Міністрів вніс до парламенту проект державного бюджету на 2016 рік. Про це під час звіту про роботу уряду за рік заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Нагадаємо, сьогодні у стінах парламенту уряд звітує про свою роботу за рік.
11 Грудня
10:35
За кордоном
Клімкін розповість у Радбезі ООН про ситуацію на Донбасі
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сьогодні виступить на засіданні Ради безпеки ООН із доповіддю про ситуацію на Донбасі. Про це він написав у себе в Twitter. «Я в Нью-Йорку і ще не сплю. Сьогодні РБ ООН. Розповім колегам з фактами, напередодні свят нам на Донбасі не до святкувань», - написав міністр. Зазначимо, що засідання Ради безпеки ООН розпочнеться о 17:00. Під час засідання заплановано обговорення ситуації в Україні.
11 Грудня
10:47
Економіка
Яценюк упевнений, що Україна через 10 років зможе експортувати газ
Через десять років Україна зможе експортувати природний газ. Про це під час звіту уряду заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За його словами, нова енергетична політика дасть можливість збільшити видобуток власного газу. «Наша мета протягом 10 років - узагалі позбутися імпортного природного газу, збільшити власний видобуток і стати повністю енергетично незалежною країною», - сказав Яценюк.
11 Грудня
10:54
Політика
Прем'єр запевняє, що не «тримається за крісло»
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк стверджує, що не тримається за свою посаду. Про це він заявив під час звіту за підсумками року роботи. За його словами, коли він ішов на посаду прем'єр-міністра, то розумів, що буде з його рейтингом. «Я знав, що буде з моїм рейтингом, коли йшов до Кабміну, за крісло я не тримаюся», - сказав Яценюк.
11 Грудня
10:58
За кордоном
Яценюк: Україна виконала всі умови для безвізового режиму з ЄС
Українська сторона виконала всі умови Європейського союзу для одержання безвізового режиму і розраховує на його отримання найближчим часом. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Україна заслуговує на те, щоб ЄС відкрив свої кордони для українських громадян», - зазначив прем'єр-міністр. Нагадаємо, що 15 грудня Єврокомісія надасть остаточний звіт про можливість скасування віз для українців.
11 Грудня
11:20
Політика
«Дебілів багато»: Яценюк прокоментував бійку в парламенті
Після того як у парламенті сталася бійка, Арсеній Яценюк заявив, що «дебілів багато». «Дебілів багато, коментувати нічого», - сказав прем'єр. Бійку спровокував народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олег Барна. Після бійки лідер фракції БПП Юрій Луценко вибачився за поведінку колеги.
11 Грудня
11:30
За кордоном
Італія вимагає обговорити санкції проти Росії на саміті ЄС
Уряд Італії хоче винести питання продовження економічних санкцій проти Росії на саміт ЄС 17-18 грудня. Про це повідомляє бельгійське видання Politico. «Зрозуміло, що вони хочуть підняти це питання на найвищий політичний рівень. І причина цілком очевидна: зробити дискусію настільки публічною, наскільки це можливо», - коментує один з дипломатів. За інформацією видання, Італія вимагає при обговоренні врахувати також російські пропозиції щодо військової допомоги в Сирії. Водночас санкції може бути продовжено і до саміту, якщо дипломати домовляться під час зустрічі міністрів закордонних справ країн - членів ЄС 14-15 грудня.
11 Грудня
11:37
Політика
Нардеп вважає бійку в парламенті провокацією
Бійка в парламенті - це спланована провокація фракції Блоку Петра Порошенка, щоб дискредитувати звіт уряду. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Остап Семерак. «На жаль, у цьому брав участь не лише Барна, а й інші члени парламенту та фракцій», - сказав Семерак.
11 Грудня
11:42
Суспільство
В Одесі чоловік, який погрожував підірвати гранату, здався поліції
В Одесі співробітники поліції затримали чоловіка, який у будинку по Обсерваторному провулку зачинився в квартирі на першому поверсі і погрожував підірвати гранату РГД-5. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГУ НП в Одеській області. «Невідомий громадянин зачинився в квартирі на першому поверсі і погрожував підірвати гранату РГД-5. Під час переговорів із правоохоронцями чоловік віддав гранату працівникам поліції і здався правоохоронним органам», - ідеться в повідомленні. Наразі правопорушника затримано. Його доправлено до Приморського відділу поліції для встановлення всіх обставин правопорушення.
11 Грудня
11:54
Суспільство
Прем'єр Канади особисто зустрів першу групу сирійських біженців, яка прибула до країни
Перша група зі 163 сирійських біженців прибула до Торонто літаком збройних сил Канади, повідомляє ВВС. Канадський прем'єр Джастін Трюдо особисто зустрічав їх в аеропорту. За його словами, Канада «показує світові, наскільки відкриті наші серця». Міністр з питань імміграції Джон МакКаллум заявив, що 10 провінцій країни готові прийняти у себе сирійських біженців. «Це видатний момент для Канади. Він показує те, якими ми є насправді. Це справжній безпартійний, загальнонаціональний проект», - сказав канадський міністр. Загалом упродовж цього тижня до країни має прибути близько 300 сирійських мігрантів.
Блог:
Думки
11:59
Політика
Юрій Луценко
Барна дозволив прем'єр-міністру вийти зі складної ситуації з колосальним плюсом
Дії народного депутата від фракції Блоку Петра Порошенка Олега Барни були імпульсними і дістануть оцінку фракції. Таку думку «Аналітичній службі новин (АСН) висловив лідер фракції Юрій Луценко. Зокрема, він запевняє, що підозри у запланованій диверсії для розвалу коаліції через конфлікт між БПП і «Народним фронтом» є безпідставними. «Сьогодні змінювати уряд неприпустимо, спочатку треба ухвалити бюджет, Податковий кодекс і лише потім реорганізація уряду, а вчинок Барни - неприпустимий, він був імпульсивним і, звичайно ж, ні з ким не узгодженим. Вийшло, що Микола Томенко - іменинник - залишився без букета, а Барна, м'яко кажучи, нерозумною людиною», - зазначив він. Водночас Луценко не думає, що Барну буде виключено з фракції. «Але розмова буде дуже серйозною. До того ж Барна сьогодні дозволив прем'єр-міністру вийти зі складної ситуації з колосальним плюсом, хоча звіт був далеко не відмінним. І лише Барна врятував Яценюка, хоча жодних виправдань Барні немає», - зазначив Луценко.
Відео
12:00
Події
З'явилося відео бійки в парламенті
Під час звіту уряду у Верховній Раді сталася бійка, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Коли Арсеній Яценюк відповідав на запитання, біля трибуни виникла бійка. Після бійки голова фракції БПП Юрій Луценко вибачився на депутата Барну, який спровокував бійку.
11 Грудня
12:13
Події
Прикордонники затримали трьох чоловіків, які намагалися провезти на окупований Донбас шампанське і лампочки
Три українці на дизельній дрезині намагалися провезти на окупований Донбас лампочки і шампанське. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби. «Вчора прикордонники Краматорського загону, які несуть службу на контрольному посту «Кривий Торець», зупинили на залізничній станції «Фенольна» трьох громадян України. Українці на дизельній дрезині намагалися проїхати на неконтрольовану територію з вантажем. Чоловіки везли 1 тис. лампочок для електровозів і 36 пляшок шампанського», - йдеться в повідомленні. Зазначається, що громадян і товар передали працівникам Державної фіскальної служби для прийняття правового рішення.
11 Грудня
12:27
Політика
Порошенко проводить зустріч із президентом Кіпру
Президент України Петро Порошенко проводить зустріч із президентом Кіпру Нікосом Анастасіадісом, який перебуває в Україні з офіційним візитом. Про це повідомляє прес-служба глави держави. «Переконаний, що сьогодні на нас чекають дуже продуктивні переговори, які сприятимуть інтенсифікації відносин між Україною та Кіпром», - цитує Порошенка прес-служба. Також український Президент подякував кіпрському колезі за його роль у ратифікації Кіпром Угоди про асоціацію з ЄС. У свою чергу Анастасіадіс пообіцяв Україні, що «Кіпр буде позитивним у своєму рішенні надати Україні безвізовий режим». Під час зустрічі також було анонсовано підписання українсько-кіпрських угод.
11 Грудня
12:35
Політика
«Це ідіотизм»: Геращенко показав повне відео бійки в парламенті
Народний депутат Антон Геращенко опублікував повне відео бійки в парламенті. «Публікую повне відео ідіотського вчинку Олега Барни. Нехай кожен думаючий громадянин України відповість сам для себе, чи може так чинити член парламенту по відношенню до прем'єр-міністра своєї країни, хоч би як погано він до нього ставився. Для мене відповідь зрозуміла - це ідіотизм!» - написав Геращенко.
11 Грудня
12:36
Економіка
МВФ продовжить кредитування України у разі відповідності її боргу перед РФ новими правилами
Міжнародний валютний фонд готовий продовжити фінансувати Україну, якщо її зобов'язання перед Росією відповідатимуть усім трьом критеріям оновлених правил кредитування. Про це заявив заступник завідувача відділу стратегії, політики та аналізу МВФ Хаг Бреденкемп, повідомляє прес-служба МВФ. «У випадку з будь-якою країною, якщо всі умови, які ми заклали в нашу політику, виконуються, рада директорів може прийняти рішення продовжити фінансування», - пояснив він, відповідаючи на запитання про подальшу співпрацю з Україною з урахуванням оновлених правил кредитування фонду.
Блог:
Думки
12:51
Економіка
Віктор Чумак
Ми повинні зробити так, аби нам повірив бізнес
Податки для бізнесу необхідно знизити, інакше бізнес продовжуватиме йти в тінь. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Віктор Чумак. За його словами, Кабінет Міністрів погодився шукати компроміс для змін до Податкового кодексу. «Головне, що потрібно зробити, - це знизити податковий тиск. Інша справа - на який рівень. Можливо, вийде знизити не так ліберально, як пропонує Южаніна, але все-таки це дасть більш-менш зрозумілий сигнал бізнесу, що уряд має намір лібералізувати всі податки», - сказав Чумак. За його словами, необхідно також прописати певну модель, наскільки податки можуть знижуватися протягом кількох років. «Ми повинні зробити так, аби нам повірив бізнес. Якщо бізнес не повірить і піде в тінь, ми не наповнимо бюджет за допомогою ані високих, ані середніх, ані низьких податків. Просто ніхто не буде їх платити, і все на цьому закінчиться», - резюмував він.
11 Грудня
12:52
Події
На Рівненщині жінку збили два авто
У Рівненській області жінку-пішохода збили два автомобілі. Про це повідомили в прес-службі ГУ НП в області. Жінка загинула на місці аварії. Трагедія сталася 10 грудня близько 17:00 на автодорозі Київ - Чоп, біля села Молодаве. «Водій автомобіля Skoda Superb, 41-річний житель міста Дубно, наїхав на 51-річну жительку Молодаве-2, яка переходила дорогу у невстановленому місці. Незважаючи на екстрене гальмування, наїзду уникнути не вдалося. Позаду Skoda Superb на Renault Logan їхав 27-річний житель Тернопільської області, який також скоїв наїзд на пішохода і врізався у Skoda Superb», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до смерті потерпілого) КК України.
Блог:
Думки
13:00
Політика
Андрій Іллєнко
Верховна Рада неідеальна, але помилки уряду - це виключно його «заслуга»
Парламент провалив дуже багато завдань, але помилки уряду - це виключно його заслуга. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Андрій Іллєнко. «Це уряд провалив усе, що тільки можна. Загруз у корупції. Жодну обіцянку не виконано і повністю втрачено довіру українського суспільства. Рейтинг нинішнього уряду - близько 1%. Кабмін дискредитував себе і має піти у відставку», - упевнений він. За словами депутата, ВР повинна прийняти рішення про формування нового уряду, без партійних квот, прозоро на відкритих конкурсах. «Якщо парламент не здатний сформувати такий уряд, то потрібно подумати тоді, чи потрібен нам такий парламент», - додав Іллєнко. Разом з тим він зазначив, що звинувачення уряду стосовно того, що парламент не підтримав багато законопроектів Кабміну і таким чином ускладнював роботу, є безпідставними. «Все, що лобіював Яценюк у ВР, під тиском, але ухвалювалося. Розповідати, що в усьому винен парламент, неправильно. Верховна Рада, звісно, теж неідеальна, депутати провалили дуже багато завдань, але помилки уряду - це виключно його «заслуга», - підсумував Андрій Іллєнко.
11 Грудня
13:02
Економіка
Порошенко домовився спростити оподаткування з Кіпром
Україна і Кіпр підписали угоду про уникнення подвійного оподаткування. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час спільного брифінгу з його кіпрським колегою Нікосом Анастасіадісом. «Сьогодні підписано чотири документи, у тому числі й документи, що дозволяють нарешті врегулювати ситуацію з позиції уникнення подвійного оподаткування. На мою думку, це значною мірою сприятиме розвитку економічних відносин між нашими країнами», - сказав Порошенко.
11 Грудня
13:06
Суспільство
Суд зобов'язав кримський санаторій повернути мільйон гривень боргу
У Дніпропетровській області господарський суд зобов'язав кримський санаторій виплатити заборгованість за договором закупівлі за держкошти в сумі понад 1 мільйон гривень. Про це повідомляє прес-служба прокуратури. Суд задовольнив позов прокуратури АР Крим до санаторію «Дружба». Він зараз перебуває на тимчасово анексованому півострові. «Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов прокуратури Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Міністерства соціальної політики України до державного підприємства «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» в особі дитячого санаторно-оздоровчого центру «Дружба» державного підприємства «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова», розташованого на тимчасово окупованій території України, про стягнення заборгованості за договором закупівлі за державні кошти в сумі понад 1 мільйон гривень», - сказано в повідомленні.
11 Грудня
13:15
Політика
Депутати з Блоку Петра Порошенка прийшли вибачатися перед колегами з «Народного фронту»
Керівники фракції Блоку Петра Порошенка прийшли з вибаченнями до «Народного фронту». Про це у себе в Twitter написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. «Керівники фракції БПП прийшли на фракцію НФ з вибаченнями», - написав Аваков. Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді депутат від фракції БПП під час звіту Арсенія Яценюка про роботу уряду за рік вручив останньому букет і спробував відтягнути прем'єра від трибуни. Після цього почалася бійка.
11 Грудня
13:21
Політика
Барну вигнали з фракції БПП
Народного депутата Олега Барну виключили з фракції Блоку Петра Порошенка після нападу на Арсенія Яценюка. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Сергій Каплін. При цьому він зауважив, що проти виключення Барни проголосували лише два депутати. Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді депутат від фракції БПП Олег Барна під час звіту Арсенія Яценюка про роботу уряду за рік вручив останньому букет і спробував відтягнути прем'єра від трибуни. Після цього почалася бійка.
11 Грудня
13:30
Події
За добу втрат серед бійців АТО немає
За минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції поранених і загиблих серед українських військових немає. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузянік. При цьому він зазначив, що бойовики під час обстрілів застосовують важке озброєння, включаючи міномети. Він також наголосив, що кількість обстрілів залишається на рівні кінця весни - початку літа.
11 Грудня
13:36
Суспільство
У Львівській області на хабарі попалася співробітниця міграційної служби
Співробітники Служби безпеки України спільно з міліцією затримали у Червонограді Львівської області на хабарі співробітницю Державної міграційної служби. Як повідомляє прес-служба СБУ, державний службовець налагодила корупційну схему одержання хабарів від місцевих жителів. Чиновниця штучно зволікала з оформленням документів і пропонувала за винагороду прискорити їхню видачу. «Правоохоронці затримали зловмисницю під час одержання чергового хабара у розмірі 800 доларів США та 400 гривень за оформлення паспорта громадянина України», - йдеться у повідомленні. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії.
11 Грудня
13:43
Політика
Барна пояснив, навіщо напав на Яценюка
Народний депутат Олег Барна не вважає свій вчинок європейським. Про це він заявив після засідання Верховної Ради. За його словами, він не міг вчинити інакше. «Вчинок, звичайно, не європейський, але іншим методом зло... бо якщо він по-доброму не піде, то його винесуть люди», - сказав нардеп. При цьому він закликав прем'єр-міністра Арсенія Яценюка скласти свої повноваження. Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді депутат від фракції БПП Олег Барна під час звіту Арсенія Яценюка про роботу уряду за рік вручив останньому букет і спробував відтягнути прем'єра від трибуни. Після цього почалася бійка.
11 Грудня
13:53
Політика
Гройсман хоче усунути Барну від участі в засіданнях Ради
Спікер парламенту Володимир Гройсман має намір порушити питання про усунення народного депутата Олега Барни від участі в засіданнях Верховної Ради. Про це Гройсман написав на своїй сторінці у Facebook. «...І я порушуватиму питання про усунення його від участі в засіданнях Верховної Ради відповідно до тієї норми регламенту, яку ми ухвалили ще навесні. Треба нарешті викорінити силові конфлікти в Раді, і ми повинні жорстко реагувати на такі ситуації», - зазначив Гройсман. За його словами, у всіх є фізична сила, але її застосування в парламенті є взагалі неприпустимим. Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді депутат від фракції БПП Олег Барна під час звіту Арсенія Яценюка про роботу уряду за рік вручив останньому букет і спробував відтягнути прем'єра від трибуни. Після цього почалася бійка.
11 Грудня
14:03
Політика
Порошенко підписав секретне рішення РНБО
Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 грудня 2015 року «Про внесення змін до рішення РНБО від 28 серпня 2015 року «Про військово-технічну співпрацю з окремими державами». Як повідомляється на сайті глави держави, відповідний указ №695/2015 Президент підписав у п'ятницю. Він набуває чинності з дня опублікування. При цьому текст, що додається рішення РНБО, є таємним. Контроль за його виконанням покладається на секретаря РНБО Олександра Турчинова.
11 Грудня
14:05
Події
Шахтарі перекрили трасу Київ - Ягодин
Близько 200 гірників на Волині розпочали безстрокову акцію протесту з вимогою погасити заборгованість із заробітної плати. Гірники блокують трасу Київ - Ягодин у районі села Старовойтове Любомльського району. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, мітингувальники перекривають рух автотранспорту частково, безперервно рухаючись пішохідним переходом. На місці присутні співробітники поліції, котрі стежать за порядком. Зазначимо, що голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець у четвер заявив, що гірники готові перекрити міжнародну трасу, якщо влада не відреагує на корупцію в галузі і не розв’яже проблеми шахтарів. На двох шахтах Нововолинська також провели попереджувальні страйки.
11 Грудня
14:11
За кордоном
«Ісламська держава» продає нафту уряду Асада і Туреччині
Терористична організація «Ісламська держава» продає нафту сирійському уряду Башара Асада, а частину нафтопродуктів закуповує Туреччина. Завдяки цим угодам ІДІЛ заробив близько 500 мільйонів доларів. Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на високопосадовців казначейства США. За даними американців, бойовики щомісяця продають нафту на суму до 40 мільйонів доларів. Далі вантажівками її транспортують на територію, підконтрольну сирійському уряду. Окремі партії перевозяться до курдських провінцій, а деякі перетинають турецький кордон. У казначействі США не уточнили, чи йдеться про контрабанду, чи нафту закуповують за згодою турецької влади. Зазначимо, раніше Росія звинувачувала Туреччину в закупівлі нафти на територіях, підконтрольних бойовикам та ІДІЛ. Зате противники Асада звинувачували офіційний Дамаск у фінансових відносинах із терористами.
11 Грудня
14:15
Політика
У Соболєва вкрали папку з підписами за відставку Шокіна
Зі столу народного депутата Єгора Соболєва в залі голосувань зникла тека з підписами за відставку генерального прокурора Віктора Шокіна. Про це Соболєв повідомив на своїй сторінці у Facebook. «З мого столу в залі голосувань у парламенті зникла тека з підписами за відставку Віктора Шокіна. У залі парламенту. Куди мають доступ виключно парламентарі», - написав Соболєв. При цьому він зазначив, що на момент зникнення у папці було 127 підписів. Останньою підписалася депутат від Блоку Петра Порошенка Оксана Продан. «Підписи заново мені зібрати буде неважко. Схильність чиновників до злодійства ліквідувати буде складніше, але вже є план», - зауважив Соболєв.
11 Грудня
14:18
Економіка
Україна звернеться до СОТ через торговельні обмеження Росії
Україна звертатиметься до СОТ із позовом проти РФ, якщо не буде припинено дискримінаційні заходи щодо української продукції. Про це заявляє прес-служба Міністерства економічного розвитку й торгівлі. «Якщо ситуація не зміниться, Україна буде змушена порушити новий спір у рамках правил та процедур СОТ. Проект запиту до органу врегулювання спорів СОТ щодо забороненої до ввезення в РФ української продукції вже опрацьовується», - зазначають у відомстві. Нагадаємо, що російська влада наклала обмеження на імпорт низки харчових продуктів та напоїв з України. Серед них - сіль, кондитерські вироби, пиво, соки і молочні продукти.
11 Грудня
14:40
Політика
Глава Мінінфраструктури Пивоварський хоче піти у відставку
Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив про своє рішення піти у відставку. Про це він заявив під час брифінгу в Києві у п'ятницю, передає «112 Україна». «Із самого початку я і моя команда казали, що ми готові присвятити роботі рік. І це був рік складний, але досить успішний. Тому зараз я прийняв для себе рішення, що я йду з посади міністра інфраструктури, рішення моє персональне. Рішення є абсолютно обдуманим, це не означає, що з понеділка я не виходжу на роботу», - розповів Пивоварський. Нагадаємо, що напередодні міністр представив доповідь про роботу відомства за рік.
Публікації
14:59
Політика
Служу державі: кому повернуть VIP-пенсії
Існування державних службовців уже скоро може регулюватися в Україні по-новому: Верховна Рада ухвалила Закон «Про державну службу». Заявлено, що тепер країна отримає прогресивні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави й суспільства, а ще – рівний доступ до державної служби для всіх. Це станеться з 1 травня 2016 року за умови, що закон набере чинності. Натомість реформа ризикує потонути у критиці. Призначатимуть за конкурсом Ухвалювали закон складно. До його тексту вносили дуже багато поправок. До останнього моменту не було зрозуміло, чи вистачить голосів, та все ж маємо 261 голос за. То що ним запропоновано? Цікавих новацій чимало. Зокрема, що державних службовців призначатимуть за конкурсом, і вони, за словами співавтора законопроекту Альони Шкрум, мають бути фаховими, не лише добре знати державну мову, але й володіти іноземною – англійською. Також обмежено змогу міністрів (які є політиками, а не держслужбовцями) впливати на кадрову політику міністерства. А керівник апарату парламенту призначається та звільняється Верховною Радою. Президент відповідатиме за призначення та звільнення керівника апарату своєї Адміністрації. Окрім того, розділено політичні посади й посади державних службовців, окремі категорії посадовців загалом виводять поза межі державної служби. Таким чином обмежується політична діяльність державних службовців. Також запроваджується посада секретаря міністерства, який вирішуватиме кадрові питання, відповідатиме за реформи. Окрема цікава річ – те, що представники громадянських об'єднань, наукових установ та інші фахівці й експерти, які входять до складу конкурсної комісії, повинні будуть оприлюднювати декларації про доходи. І на них поширюється дія закону про запобігання корупції. Де менше, там і більше Як пояснила АСН народний депутат Альона Шкрум, передбачено серйозне зменшення армії державних службовців і підвищення зарплат тим, хто залишиться. Ліміт у документі не прописано. Зарплатну сітку має розрахувати Кабмін. Та, як стверджує депутат, найменше платитимуть дві мінімалки, що нині становить близько 2 700 гривень на місяць, а з 1 січня буде майже 3 тисячі. На зарплату впливатиме стаж. До речі, верхня межа зарплатні державного службовця становитиме 27–30 тисяч гривень. «У нас дуже роздутий штат держслужбовців. Наприклад, помічники міністрів, депутатів і суддів, радники, прес-секретарі, працівники з обслуговування, айтішники, бібліотекари – усі вони на державній службі. Ми розмежовуємо людей, які справді здійснюють державну політику, опікуються системними реформами, та інших. Прогнозуємо, що після реформи залишиться 150 тисяч держслужбовців замість 260, яких маємо нині. Але й це не остаточно, тому що Міністерство фінансів і Нацагенство державної служби навіть не можуть підрахувати кількість державних службовців через роздуті штати», – пояснила вона, додавши, що народні депутати не матимуть змоги залишати за собою ранг державного службовця по завершенні парламентської каденції. Хитросплетіння для своїх… Проте, окрім цікавих новацій, вистачає і критики. Причому найбільше зауважень викликало не запровадження нового, а атавізми з минулого – передусім привілеї у пенсійному забезпеченні. Навіть спікер ВР Володимир Гройсман, який назвав ухвалення цього закону історичним без перебільшення, окремо зазначив, що робота над деякими дискусійними питаннями цього законодавчого акту триватиме, зокрема щодо питання пенсійного забезпечення державних службовців: «Можуть бути різні підходи й різні бачення. І якщо ми з вами вважаємо, що нам потрібно особливо врегулювати пенсійне забезпечення людей, давайте винесемо це питання в окрему дискусію». Довелося Альоні Шкрум відповідати й на незручні запитання про збереження VIP-пенсій бувалим держслужбовцям. Та вона справедливо зазначає, що пенсійного забезпечення чиновників цей законопроект не регулює. «За європейською концепцією пенсійне забезпечення однакове для всіх громадян і регулюється окремим законом. Але є люди, які по 20 років пропрацювали на держслужбі, а потім отримували іншу пенсію. Причому саме задля цього вони і йшли на держслужбу, сплачували внески. І ми не можемо поширювати цей закон на тих людей, які все своє життя працювали на держслужбі, а тепер отримують підвищену пенсію, тому що закон не має зворотної дії. Тому юридично правильним буде рішення, що з дня прийняття закону жоден державний службовець не отримуватиме спеціальну пенсію. Але для людей, які понад 10 років пропрацювали на держслужбі до ухвалення цього закону, залишаться старі правила, і вони отримуватимуть ті пенсії, які їм було гарантовано, коли вони влаштовувалися на роботу», – заявила вона. Критика бувалих Натомість Віктор Пинзеник (у минулому міністр фінансів і віце-прем'єр, а нині член Комітету ВР з питань бюджету, нардеп від БПП) пояснює все набагато простіше. Мовляв, прийнято черговий закон, яким відроджуються спецпенсії: «Йдеться про поділ людей на сорти, про збереження спеціальних пенсійних систем. Престиж – це зарплатня, а не різні правила дорожнього руху. Це неправильно з точки зору управління країною. Закон про держслужбу не повинен регулювати пенсії. Пенсії мають регулюватися окремим законом. І я не знаю, як виправити бардак, який створив парламент разом з урядом. У нас є зарплата держслужбовця розміром 140 тисяч гривень на місяць – це у голови Агентства по боротьбі з корупцією. І кожен закон містить норми з оплати праці. І зверніть увагу: усі закони, які стосуються тієї чи іншої галузі, обов’язково містять зарплату і пенсію, там скоро й на поховання кошти закладатимуть», - обурюється він. Окрім того, Віктор Пинзеник пояснив, що для молоді в законі спецпенсій не передбачено, що теж проблема. Лише для тих, хто має 10–20 років стажу. Розкритикував закон і голова парламентського Комітету з питань фінансової політики Сергій Рибалка (фракція РПЛ). Він переконаний, що повернення спецпенсій, ліквідованих з 1 червня цього року, – ганьба: «Без усіляких бюджетних розрахунків влада хоче повернути преференції для «своїх». Простий працівник отримуватиме пенсію розміром 50% від заробітної плати, а той, хто працював на «бюрократичну машину», – 90%? Ось що значить «жити по-новому»? Це однозначно соціальна несправедливість. Коаліція пообіцяла, що до 1 червня 2016 року (коли має набути чинності цей закон) ці, м'яко кажучи, «спірні» норми про спецпенсії держслужбовцям будуть доопрацьовані. Ми не будемо чекати. Радикальна партія вимагатиме скасування ганебного розподілу українців на пенсійні «касти», – заявив він АСН. Не почули ми похвали і з уст екс-міністра праці й соцполітики, голови Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмили Денісової (фракція НФ). «Я незадоволена цим законом, але це компроміс. Ви знаєте, там треба багато чого рахувати й перераховувати. До 1 травня ми вноситимемо до нього зміни», – коротко й категорично прокоментувала вона ситуацію АСН. А Михайло Папієв (фракція «Опозиційного блоку»), який теж у минулому був міністром соцполітики, заявив АСН, що цей законопроект не просто антисоціальний, він порушує 1-шу й 22-гу статті Конституції України. «Я ініціюватиму звернення до Конституційного суду України, щоб він визнав положення цього закону такими, що суперечать нашому Основному Закону», – зазначив він. Відтерміновані розрахунки Що ж до коштів, потрібних на впровадження цієї реформи, що рекомендував Мінфін, або чи є на це гроші у проекті бюджету на 2016 рік – то це справжня таїна. Виявляється, навіть автори законопроекту не отримали від Мінфіну бодай попередніх розрахунків необхідних сум на виплату компенсацій тим, хто потрапить під скорочення. Шкрум, відповідаючи на запитання про наявність таких коштів, висловилася категорично. «Це не до мене, це до Міністерства фінансів», – спрямувала вона нас, відзначивши, що передбачається набуття законом чинності з 1 травня, а не з 1 січня саме для того, щоб Мінфін устиг усе добре порахувати. Не зміг назвати бодай якихось цифр і заступник міністра економічного розвитку й торгівлі України Максим Нефьодов. Саме відсутністю такої інформації він аргументував відмову коментувати АСН цей закон. У свою чергу не коментує нині можливих ризиків, які потягне за собою набуття цим законом чинності, й міністр соціальної політики і праці Павло Розенко. Він каже, що для цього мусить вивчити результати депутатського голосування: «Я не бачив останньої редакції після комітету. І не знаю, за які саме питання і як депутати проголосували», – написав він у повідомленні АСН. Отож доведеться зачекати. І сподіватися, що реформа держслужби (яка реально вкрай потрібна країні) відбудеться, не перетворившись на традиційне політичне створення проблем опоненту.
11 Грудня
15:15
За кордоном
Путін наказав діяти в Сирії максимально жорстко
Президент Росії Володимир Путін наказав російським військовим діяти максимально жорстко, знищуючи будь-які цілі, які загрожують ЗС РФ у Сирії. Про це він заявив під час розширеного засідання колегії міністерства оборони, повідомляє ТАСС. «Наказую діяти максимально жорстко. Будь-які цілі, що загрожують російському угрупованню або нашій наземній інфраструктурі, підлягають негайному знищенню», - сказав Путін. При цьому він зазначив, що терористи в Сирії є прямою загрозою для РФ і дії Москви продиктовані не абстрактними інтересами, а наміром захистити країну.
11 Грудня
15:48
Суспільство
Затримані у Києві члени ДРГ почали давати свідчення
Затримані внаслідок спецоперації в Києві члени диверсійної групи почали давати слідчим Служби безпеки України викривальні свідчення щодо своєї діяльності на території нашої держави. Як написала на своїй сторінці у Facebook керівник прес-служби СБУ Олена Гітлянська, в інтересах слідства всі деталі поки що не може бути розкрито. При цьому вона зазначила, що процесуальні дії тривають. Частині затриманих уже оголошено про підозру, до суду відправлено подання про обрання запобіжного заходу. «Слідством продовжується перевірка версії про підконтрольність ДРГ російським спецслужбам та виконання поставлених ними завдань щодо підготовки терористичних актів на території України та безпосередньо у столиці», - написала Гітлянська. Вона також додала, що ліквідований керівник ДРГ - це 50-річний Олег Мужчиль. «Знаходять додаткові підтвердження факти його неодноразових виїздів за кордон з використанням підроблених паспортів. Встановлено, що остання поїздка керівника групи до Росії відбулась у вересні-жовтні цього року», - наголосила Гітлянська.
Інтерв'ю
15:52
Політика
Давід Сакварелідзе
Интервью
Давід Сакварелідзе: Я не боюся називати імена, але тільки якщо є конкретні факти злочину
Давід Сакварелідзе - фігура, яка з'явилася на політичній арені України нещодавно. Проте менш ніж за рік перебування на посаді заступника генерального прокурора він встиг запам'ятатися українцям розслідуванням гучних справ. Саме під його керівництвом відбувалося затримання «діамантових прокурорів», а також обшуки на Одеському припортовому заводі (ОПЗ). Думка ж громадськості на його рахунок є неоднозначною. Одні вважають усі дії заступника генпрокурора просто піаром. Інші ж бачать його майбутнім генеральним прокурором України. Сам же Сакварелідзе постійно відхрещується від цієї посади і стверджує, що ніколи не тримався за крісла. Головне в роботі - показати результат. В інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) заступник генерального прокурора, прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе розповів про перебіг розслідування корупційних схем на ОПЗ, про перші успіхи та поразки в реформуванні прокуратури, свої політичні амбіції, а також повідомив, чим закінчилася справа із хабарем. — На Одеському антикорупційному форумі Михайло Саакашвілі поіменно перерахував «головних корупціонерів» і показав схеми, через які держава щорічно втрачала колосальні суми. Чи передано ці матеріали до ГПУ? — Зараз справами такого рівня вже займається не Генпрокуратура, а НАБУ. Вже зареєстровано два кримінальних провадження. Що стосується Одеського припортового заводу, то кримінальне провадження і так уже було заведено раніше. Також буде зареєстровано факт за корупційною схемою, яку озвучила глава Одеської митниці Юлія Марушевська. — Чому одразу не можна було звернутися до правоохоронних органів, навіщо знадобилося влаштовувати шоу? — Я не думаю, що краще було б приховати корупційні схеми і з кимось домовлятися підкилимно. У публічності немає нічого страшного. Тим паче існує два способи, згідно з якими можна заявити про злочини. Можна напряму звернутися до прокуратури і озвучити факти. А можна спочатку озвучити, а прокуратура або інший правоохоронний орган зобов'язаний буде це зареєструвати. Обидва методи є законними і працюють. Михайло - політик, публічна людина. Тому він може публічно говорити про ті теми, які цікавлять громадськість. У цьому насправді й полягає сутність комунікації. Відомі схемщики та квазіполітикани зазвичай звинувачують Михайла у так званому піарі. Піар у перекладі означає «зв'язки з громадськістю», а політики для того й існують, щоб регулярно доносити до громадськості важливі для держави факти. — Якби ви були політиком, вчинили б так само? — Я був політиком і чинив так само. — Але чому звинувачення було висунуто, скажімо так, лише команді Яценюка? — Чому лише їм? Насправді це тільки початок. Михайло - та людина, яка говоритиме відкрито і голосно про все, що реально відбувається. — І все ж, що стосується ОПЗ. Чи причетний Арсеній Яценюк до корупційних схем? — Я ніколи не казав, що конкретно Яценюка чи когось іншого було задіяно в цій корупційній схемі. Але зрозуміло, що такі схеми та призначення не відбуваються без участі найвищих ешелонів влади. Для прокурора є непрофесійним називати імена, доки він не може висунути підозру. Я не боюся їх називати, але тільки в тому випадку, якщо є конкретні факти і результати. — Як просувається слідство? — Дуже швидко і ефективно. Незважаючи на те, що його веде прокуратура Одеської області, гадаю, що вже найближчими тижнями буде певний результат, який можна буде презентувати. Поки що активно відбуваються допити, здійснюється фінансовий аналіз та експертиза підприємства. У найкоротші терміни ми доведемо слідство до певної точки. — Кажуть, що обшуки пов'язані з можливою приватизацією заводу. Мовляв, вони відлякають західні хімічні концерни від конкурсу, і завод можна буде продати за низькою ціною. — Як обшук може завадити приватизації? Це говорять люди, які не хочуть її, або ж у них у самих є бажання приватизувати це підприємство. Обшук на такому великому підприємстві був, напевно, найшвидшим та найефективнішим за всю історію України. Зайшли хлопці - і за дві-три години у нас уже була вся документація, кілька контрактів і акти про призначення. Обшук було завершено у той самий вечір, щоб не перешкоджати роботі підприємства. — Зараз підприємство працює у штатному режимі? — Підприємство як працювало, так і продовжує працювати. Ми лише приберемо звідти людей, котрі якраз-таки заважають приватизації. П'явок потрібно вчасно видаляти, поки вони не виссуть увесь ресурс і самі не почнуть відпадати. Наша команда - люди з ультраправими поглядами, як казав покійний нині Каха Бендукідзе - приватизувати можна все, крім сумління. Подібну політику ми проводили в Грузії. Особисто я вважаю, що такого рівня підприємству краще бути приватним. За нього державний бюджет може отримати кілька мільярдів доларів. При цьому на заводі буде сучасний менеджмент, а не «незамінні» радянські директори, які по 25 років сидять на своїй посаді, не буде схем, на які зможе впливати уряд чи держава, призначивши керівником якогось кума, близького товариша або родича. Підприємство із сучасним менеджментом сплачуватиме податки до держбюджету, забезпечуватиме роботою українців, а держава буде і повинна контролювати сплату податків, а не фінансові потоки та різні схеми, які на сьогодні спливають в офшорні або фіктивні іноземні компанії. — Які є ще гучні кримінальні провадження, крім ОПЗ? — Є ще справа стосовно приватизації, кілька справ щодо контрабанди, щодо близького кола деяких одіозних депутатів, тероризму. — Якщо поглянути на повідомлення прес-служби ГПУ, то переважно затримують на хабарах у 2, 5, 15 тисяч гривень. Безумовно, це добре. Але складається враження, що у нас корупцією займаються лише люди на рядових посадах... — Я згоден, що ми не повинні бавитися статистикою. Треба йти на результати, на конкретні справи. Ми намагаємося братися за результативні справи. У нас були кримінальні провадження, пов'язані з сумами і 25 тисяч, і 200 тисяч доларів. Є цікава справа щодо Одеської митниці. Зараз активно вібувається слідство. До суду поки що ми не доходили, але все попереду. — Якщо згадувати гучні арешти, чи можна сказати, що затримання народних депутатів Геннадія Корбана та Ігоря Мосійчука були політичним замовленням? — Я вважаю, що перш за все завжди потрібно дивитися на те, чи є факти злочинів щодо цих людей. Якщо вони є, то ми, певна річ, маємо реагувати. — Але чому вони вже на волі? — Це питання до суддів, котрі їх відпускають. — А скільки потрібно часу, щоб розслідувати такі справи? — Складно сказати. Адже було відкрито кримінальні провадження за кількома епізодами. Тому все може завершитися за кілька місяців, а може, й за рік. Усе залежить від суду і темпів судових засідань. — Але чи правильно те, що корупціонери можуть вийти під заставу? — Проблема в Україні в тому, що люди не довіряють правоохоронній системі. Через це вони бояться озброїти її ефективним знаряддям для досягнення результатів. Як політики, так і народ побоюються, що це може обернутися проти них самих. Як у випадку Януковича. Він кого хотів, того й саджав до в'язниці. Щоб такого не було, потрібно просто вибудувати правильну державну вертикаль і очистити правоохоронний сектор. Тоді вже можна давати нам більше повноважень. Зараз законодавство вибудувано таким чином, що корупціонер може прикриватися так званими європейськими стандартами. Мені здається, в цьому конкретному випадку європейські стандарти не підходять Україні, вони не досить ефективні. У нас інша специфіка. Застава не повинна бути єдиним запобіжним заходом при корупційних злочинах. Це елементарно. Це всі розуміють і підтримують. Сподіваюся, що парламент це скоро скасує. — У нас ще жодного високопосадовця не покарано. Немає політичної волі чи немає корупції? — Головне - вибудувати систему, яка ефективно і швидко реагуватиме на всі подібні справи і доводитиме їх до кінця. — Зараз знову активно обговорюється відставка генпрокурора Віктора Шокіна. Про необхідність зміни керівництва ГПУ сказав навіть віце-президент США Джозеф Байден. Вам, напевно, набридло вже це запитання, та все ж: ви не змінили своє рішення, не хочете очолити ГПУ? — Це некоректне запитання. Я не вважаю прийнятним обговорювати свого керівника. — У вас немає політичних амбіцій? — Політичні амбіції є, коли йдеш у політику. А генеральний прокурор в Україні - це зовсім інше. Це великий тягар і велика відповідальність для будь-якої людини. Потрібно розуміти свій ресурс і своє місце. — А стати українським політиком не хотіли б? — Нічого не виключено. Але поки що я там себе не бачу. — Чому ви не брали участі у конкурсі на антикорупційного прокурора? — На мені і так дуже багато зобов'язань і час від часу вони то збільшуються, то зменшуються. Мені вистачає Одеси й Києва. Я ніколи не тримався за конкретну посаду. Будучи і на моїй посаді, також можна зробити багато позитивного. — Сам конкурс ви як оцінюєте? — Оцінювати буде народ. У антикорупційного прокурора є високий рівень довіри, старт дуже гарний. Тож вони повинні це просто добре використовувати. Не сумніваюся, що і Антикорупційна прокуратура, і НАБУ покажуть результат - і незабаром ми побачимо як нові скандальні справи, так і менш резонансні, але від того не менш важливі. — При ГПУ існує ще Генеральна інспекція, яка також займається розслідуваннями. Чи не дублюватимуться функції зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП)? — З новим законом та з появою НАБУ у Генеральної інспекції поки що немає функцій. Потрібно вдосконалити закон. Зараз нас фактично зупинено і ми можемо працювати лише по тих категоріях справ, які не потрапляють під НАБУ. Це справи, які не повинні стосуватися першої та другої категорії посадових осіб, а також сума не повинна перевищувати півмільйона гривень. — Скільки взагалі Генеральна інспекція змогла відкрити кримінальних справ за час свого існування? — Якщо не помиляюся, до 25, з них 5 справ у суді. За короткий строк часу нам вдалося довести, що ця служба потрібна. Ми показали, що система може йти і проти своїх же. У нас усього сім слідчих. Ви уявіть, що зможе при правильній роботі Антикорупційна прокуратура, де 200 детективів. — Практично завершено реформування місцевих прокуратур. Ви задоволені результатом? — Це перший прецедент, коли ми відкрили двері для всіх бажаючих: і внутрішніх кандидатів, і зовнішніх. Система вже переходить на новий етап розвитку. Звичайно, є проблеми, є питання до комісій, які чомусь рекомендували до призначення у тому числі й колишніх керівників прокуратур, є претензії з певних сфер. Я не всім задоволений, але надалі, на регіональному рівні, процес вдосконалюватиметься. — Неодноразово у ЗМІ з'являлася інформація, що в конкурсі беруть участь прокурори, яких підозрюють у корупції, або які потрапляють під люстрацію... — Люстрований прокурор фізично не може працювати в прокуратурі. Закон забороняє призначення такої людини. Люди, щодо яких є питання, в конкурсі брали участь. Але там, де громадянське суспільство було активним, було значно більше можливостей справедливо і відкрито довести цей конкурс до кінця. — І все ж чи буде відкрито якісь кримінальні провадження? — Якщо є інформація, то звертайтеся, на всі випадки буде відповідна реакція. Якщо був випадок корупційного правопорушення, який до нас доходив, ми максимально намагалися реагувати. — Але багато хто скаржиться, що пише вам і у «Фейсбук», і на пошту, призначену для таких звернень, але немає зворотного зв'язку. — Я вдячний, що надсилають таку інформацію, але особисто я всім відповісти навіть фізично не можу. А що стосується пошти, якщо там не відписуються, то це проблема, і ми її виправимо. Також важливо розуміти, що для того, аби та чи інша заява про корупційне порушення привела до конкретного результату, заявник має бути готовий співпрацювати зі слідством. — Чи торкнеться реформа обласних прокуратур і власне ГПУ? — Так. Тільки що стосується другого рівня, ми вже думаємо над тим, щоб з метою мінімізації всіх ризиків і претензій повністю відмовитися від комісій, де будуть прокурорські працівники і депутати. Ми пропонуватимемо повністю передати ці повноваження міжнародним та українським неурядовим організаціям. — Тести залишаться? — Так, але іншого рівня. Ми їх змінимо, вдосконалимо. Також залишиться так званий General Skills. — Ви як обласний прокурор також будете проходити тести і брати участь у конкурсі? — Якщо буде таке рішення, то так. — Від кого воно залежить? — Для цього потрібно, щоб змінився закон, в якому буде сказано, що призначення відбуватимуться саме таким чином. Особисто я не вважаю правильним, що обласні прокурори мають проходити конкурс. Обласний прокурор - це посада більш-менш політизована. Це досить ризиковано для України, оскільки через тести може пройти не зовсім проукраїнськи налаштована людина. Тому, якщо ми говоримо про процедуру призначення обласних прокурорів, я вважаю недоцільним робити це через конкурс. — Виходить, що конкурс буде вибірковим? — У регіональній прокуратурі достатньо як керівних, так і рядових посад, на які можна здійснювати конкурс. — Ви говорили, що в ГПУ плануєте зробити на першому поверсі громадську приймальню. Як із цим справи? — Роботу вже розпочато. Кілька неурядових донорських організацій планують виділити на це фінансування. Саме займатися цим питанням буде німецька міжнародна організація GIZ. Фінансування відбуватиметься повністю через них, вони самі все адмініструватимуть, щоб до нас не було жодних претензій. Ми лише контролюватимемо якість, допомагатимемо порадами, а також підключимо експертів, фахівців. — Скільки було витрачено грошей на перший етап реформування? — Близько 400 тисяч євро. Основні витрати були на тести. Але ще кошти йшли на логістику. — Хто виділяє гроші? — Переважно - Євросоюз. — Скажіть, чи існує «список Шокіна», якого так бояться депутати? — Як Шиндлера? Немає такого списку. Це все дурниці. — Ваше призначення до Одеси - це «зрада» чи «перемога»? — Це «відповідальність». Потрібно довести, що обласний прокурор, його заступник теж можуть бути некорумпованими, що вони здатні ламати всі ієрархії під собою, зустрічатися з бізнесом та розв’язувати проблеми разом, не пропонувати хабар і не вестися на саботаж з боку прокурорів, не рейдерствувати, порушувати результативні справи в регіоні, як, наприклад, ОПЗ. Я додатково взяв на себе відповідальність, і це позначається на загальній енергії та рівні втоми. Але такий час і треба працювати. Я не скаржуся. — А де ви там все-таки живете і скільки у вас людей охорони? — Я живу в квартирі, не в готелі. Охорони в мене ніякої немає: ні в Одесі, ні в Києві. — У ЗМІ та соціальних мережах активно обговорюють, що вам зарплату платить США... — Так, 80 тисяч доларів як агенту США (сміється. - Авт.). Я б дуже хотів, аби мені платили таку зарплату, але, на жаль, такої зарплати мені не дають. — Скільки ви тоді отримуєте? — Десь до 6 тисяч гривень, із преміальними виходить близько 12-16 тисяч. Іноді буває й більше. — Чим закінчилася справа з хабарем, який вам пропонували за прикриття незаконної бізнес-схеми? — Вона у Головному слідчому управлінні ГПУ на розслідуванні, але результатів поки що немає. — Чому немає? — Я у своїх свідченнях описав усю картину, розповів, про яку схему йшлося. На жаль, ГСУ Генпрокуратури зробило абсолютно незрозумілу для мене заяву, що, мовляв, неможливо встановити особу, яка пропонувала мені хабар. Я вважаю, що якщо не було можливості встановити особу, то можна перевірити, чи існують подібні схеми на митниці в принципі. — Але ви ж бачили цю людину? — Ні, пропозиція надійшла через посередників. — Так, а що із посередниками? Їх затримали? — На жаль, немає в мене такої інформації. Вона є лише у ГСУ, яке веде цю справу. — Михайла Саакашвілі позбавили грузинського громадянства. Чому у вас воно досі збереглося? — Процедура залежить не від мене, а від грузинської сторони. На якому етапі зараз перебуває це питання, я не знаю. — Як ви підбираєте собі людей? — Через конкурс, співбесіду. Якщо бачимо порядних людей, то прямо пропонуємо їм перевестися до Генеральної прокуратури. Здебільшого ми набрали команду з областей, звичайних рядових працівників. — Скільки у вас помічників? — Один секретар і один особистий помічник. Вони всі - на держслужбі. І отримують зарплату, як і я, не з США. Було б у мене 80 тисяч доларів, як мені приписують, я б і з ними поділився. — Що ви вважаєте своїм головним досягненням на сьогодні на посаді заступника генерального прокурора? — Я допомагаю створити систему, де молоді люди можуть знайти себе і реалізувати. — Наскільки вам це вдається? — Я вважаю, що за короткий термін мені це вдалося. До системи зайшло дуже багато талановитих, розумних і мотивованих людей. — Назвіть три свої найгучніші справи в Україні. — Важко назвати. Ми ж не вихваляємося, а говоримо про конкретні результати. Кожна справа є важливою. Як прокурор ти зобов'язаний взятися за будь-яку справу, яка до тебе заходить. В одних просто був більший резонанс, в інших менший. Наприкінці кар'єри вже можна називати, а ми тільки її починаємо, розігріваємося. — Вже можна сказати, на скільки відсотків вдалося зламати систему? — Нам вдалося розгойдати стару «завислу» систему. Довести, що вона не вічна і гарантій того, що всі залишаться на своїх посадах і що вони передаються у спадок, не існує. — Ви дали собі рік. Якщо не вийде реформувати прокуратуру, обіцяли після закінчення цього терміну піти. Що для вас буде успіхом, а що поразкою? — До лютого ще є час. Оцінки має давати громадськість, наскільки ми змогли себе виправдати. Але успіх - це те, що чесні та порядні трудоголіки зайдуть до системи прокуратури. Провал - якщо наші хлопці й дівчата в мене перестануть вірити або розчаруються. Також поразкою буде не виправдати очікувань українців, якщо народ скаже, що нам не варто було сюди приїжджати, що ми нічого не змінили. Але я це прийму. Я це прийняв, коли ми програли вибори у Грузії в 2013 році.
11 Грудня
16:00
Політика
Суд скасував арешт коштів і майна Сергія Курченка
Господарський суд Києва скасував арешт коштів та майна Східноєвропейської паливно-енергетичної компанії і футбольного клубу «Металіст», які належать олігарху Сергію Курченку. Про це йдеться у постанові суду, розміщеній на сайті Єдиного реєстру судових рішень. Окрім згаданих активів, Курченко відтепер може розпоряджатися фінансами і майном компаній «Анкора-торг», «Амадина», «Айнам», «Амінамі», «Хіган», «Алконост» і «Муйне». Нагадаємо, рахунки компаній бізнесмена-втікача було арештовано 23 жовтня за рішенням Печерського суду.
11 Грудня
16:14
Суспільство
Порошенко нагородив співробітників СБУ, які знешкодили ДРГ у Києві
Президент нагородив високими державними нагородами сімох співробітників Служби безпеки України, у тому числі посмертно - підполковника Андрія Кузьменка, які брали участь у спецоперації зі знешкодження терористичного угруповання 10 грудня. Відповідний указ сьогодні підписав Президент, повідомляє прес-служба глави держави. «За видатні заслуги у захисті державного суверенітету та зміцненні національної безпеки, особисту мужність, виявлену під час виконання службового обов'язку, сумлінне та бездоганне служіння українському народові підполковника Андрія Кузьменка удостоєно ордена Богдана Хмельницького III ступеня. Цю ж нагороду отримають і підполковник Віктор Скарбенчук і полковник Максим Якименко», - йдеться в повідомленні. Крім того, орденом «За мужність» III ступеня Президент відзначив старшого лейтенанта Вадима Алексєєва та старшого прапорщика Руслана Поліновського. Орденом Данила Галицького нагороджено підполковника Валентина Кузьменка та полковника Сергія Ткачука.
11 Грудня
16:19
Політика
Сакварелідзе: У найближчі тижні можуть з'явитися перші результати розслідувань щодо ОПЗ
Найближчими тижнями можуть з'явитися перші результати розслідувань у справі Одеського припортового заводу. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» заявив заступник генерального прокурора, прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе. «Незважаючи на те, що її веде прокуратура Одеської області, думаю, що вже в найближчими тижнями буде певний результат, який можна буде презентувати», - сказав Сакварелідзе. Він повідомив, що наразі активно відбуваються допити, здійснюється фінансовий аналіз та експертиза підприємства. «У найкоротші терміни ми доведемо слідство до певної точки», - резюмував Сакварелідзе.
11 Грудня
16:37
Економіка
У МАУ забрали шість напрямків польотів
Державна авіаційна служба України прийняла рішення про анулювання права на експлуатацію шістьох авіанапрямків. Інформацію про це розміщено на сайті Державіаслужби. Так, анульовано права літати з Києва до Родоса, Іракліона (експлуатація двох видів рейсів), Ріміні, Варни і Пули. Також Міжнародним авіалініям України (МАУ) відмовили в експлуатації напрямку до Мінська.
11 Грудня
16:47
Політика
Сакварелідзе розповів, у скільки обійшлося реформування місцевих прокуратур
На перший етап реформування прокуратури було витрачено близько 400 тисяч євро. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» заявив заступник генерального прокурора, прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе. «Близько 400 тисяч євро. Основні витрати були на тести. Але ще кошти йшли на логістику», - сказав він. За його словами, переважно фінансування реформи відбувалося за рахунок коштів, виділених Євросоюзом. «Система вже переходить на новий етап розвитку. Звісно, є проблеми, є питання до комісій, які чомусь рекомендували до призначення в тому числі й колишніх керівників прокуратур, є претензії щодо певних сфер. Я не всім задоволений, але надалі, на регіональному рівні, процес вдосконалюватиметься», - додав він.
11 Грудня
16:55
Події
У Сирії внаслідок потрійного теракту загинули 50 людей
Терористи підірвали три замінованих автомобілі у місті Тель-Тамр провінції Ель-Хасаке на північному сході Сирії. Про це повідомили представники курдських «Загонів народної самооборони», передає інформаційне агентство Reuters. Кількість загиблих унаслідок серії терактів становить від 50 до 60 осіб. Ще понад 80 осіб дістали різні поранення. Теракти було здійснено напередодні ввечері, 10 грудня 2015 року. Один з вибухів стався неподалік від лікарні, інший - на ринку, а третій - у житловому кварталі міста. На сайті організації Asayish, яка відповідає за безпеку у Сирійському Курдистані, провина за скоєні теракти покладається на радикальну терористичну організацію «Ісламська держава».
11 Грудня
16:59
Політика
Сакварелідзе: Не сумніваюся, що і Антикорупційна прокуратура, і НАБУ покажуть результат
Заступник генерального прокурора Давід Сакварелідзе не сумнівається в результативності роботи Антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро. Про це він заявив в інтерв'ю «Аналітичній службі новин». «У антикорупційного прокурора є високий рівень довіри, старт дуже гарний. Тож вони мають це просто добре використати. Не сумніваюся, що і Антикорупційна прокуратура, і НАБУ покажуть результат - і незабаром ми побачимо як нові скандальні справи, так і менш резонансні, але від того не менш важливі», - сказав він. Разом з тим він пояснив, чому не брав участі у конкурсі на антикорупційного прокурора. «На мені і так дуже багато зобов'язань і час від часу вони то збільшуються, то зменшуються. Мені вистачає Одеси й Києва. Я ніколи не тримався за конкретну посаду. Будучи і на моїй посаді, також можна зробити багато позитивного», - зазначив Сакварелідзе.
11 Грудня
17:09
За кордоном
Українська поліція пропонує голландцям разом шукати викрадені картини
Глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе запросила правоохоронців Нідерландів до спільного пошуку картин, раніше викрадених з голландського музею, а потім нібито знайдених на території України. Про це повідомляє Radio Free Europe. Йдеться про картини, викрадені з музею Західної Фрисландії у 2005 році. Голландська сторона заявляє, що полотна було знайдено на одній з вілл на підконтрольній Україні території Донбасу. Нібито картини перебувають у руках бійців загону ОУН, які вимагають за картини викуп. У свою чергу представник загону ОУН Борис Гуменюк заявив, що його соратники не вимагали винагороди. Гроші - 50 тисяч євро - пропонував їм один зі співробітників музею. Президент уже доручив СБУ провести перевірку цих фактів.
11 Грудня
17:15
Суспільство
У Києві Деканоїдзе відкрила Рекрутинговий центр поліції
Глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе і посол США в Україні Джефрі Пайетт відкрили в Києві Рекрутинговий центр для набору нових поліцейських. Про це повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Для мене це дуже важливий день. Ми відкриваємо центр рекрутингу, який займатиметься пошуком кадрів для Національної поліції, атестацією, відбором, оцінкою та розвитком», - розповіла Деканоїдзе. Вона зазначила, що американські партнери надали величезну допомогу у створенні центру. «Наші партнери допомагають нам побудувати нашу сучасну поліцію, яка орієнтуватиметься на сервіс і розвиватиметься. Поліцію, яка служитиме і захищатиме», - зазначила глава Нацполіції. Крім пошуку нових поліцейських, у даному центрі з понеділка проводитимуть співбесіди з колишніми співробітниками міліції в рамках переатестації.
11 Грудня
17:22
Політика
Призначено трьох членів Нацагентства із запобігання корупції
Кабінет Міністрів України призначив трьох членів Нацагентства із запобігання корупції. Про це міністр соціальної політики Павло Розенко повідомив у Facebook. «Кабінет Міністрів України призначив Корчак Наталію, Скопича Олександра і Віктора Чумака членами Національного агентства з питань запобігання корупції», - написав міністр.
11 Грудня
17:23
Суспільство
Київські підприємці приховали від бюджету 800 мільйонів гривень податків
Київські податківці викрили схему ухилення підприємців від сплати податків на 800 мільйонів гривень. Як повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби, використовуючи реквізити низки підприємств, більша частина з яких займається видобутком і продажем природного газу, зловмисники торгували паливом за завищеними цінами. «Такі дії дозволили їм ухилитися від сплати 800 мільйонів гривень податків», - ідеться в повідомленні. У прес-службі зазначили, що наразі слідство триває. Встановлюються всі причетні до незаконної схеми. Відомості про скоєння кримінального злочину за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів) внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
11 Грудня
17:42
Суспільство
Деканоїдзе: Головне завдання - повернути довіру до поліції
Глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе анонсувала відкриття рекрутингових центрів поліції, створених за зразком київського, ще в 10 містах України. Про це повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Головне наше завдання - повернути довіру і очистити наші лави. До травня ми плануємо відкрити філії таких самих незалежних рекрутингових центрів приблизно в 20 містах», - розповіла глава Нацполіції. Вона також висловила надію на те, що нові поліцейські виконуватимуть свої обов'язки максимально чесно.
11 Грудня
17:50
Суспільство
Сакварелідзе не знає, коли його позбавлять грузинського громадянства
Заступник генерального прокурора Давід Сакварелідзе заявив, що не знає, на якому етапі перебуває процес позбавлення його громадянства Грузії. Про це він повідомив в інтерв'ю «Аналітичній службі новин». «Процедура залежить не від мене, а від грузинської сторони. На якому етапі зараз перебуває це питання, я не знаю», - сказав він.
11 Грудня
17:58
Суспільство
Пайетт: Радий, що США допомогли Україні у створенні нової поліції
Посол США в Україні Джеффрі Пайетт зазначив, що дуже радий допомозі Сполучених Штатів у створенні нової поліції. Про це він сказав під час відкриття Рекрутингового центру для набору поліцейських у Києві. «Для мене велика честь бути присутнім на цій події. Я вважаю цю подію будівельним майданчиком нової України. На цьому майданчику створюється нова поліція, яка користується довірою суспільства», - сказав Пайетт.
11 Грудня
18:07
Економіка
Кабмін пропонує Раді збільшити доходи держбюджету на 2016 рік до 601 мільярда гривень
Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді передбачити в проекті державного бюджету на 2016 рік збільшення доходів на 2016 рік до 601 млрд. грн., витрат - до 674 млрд. Про це йдеться в проекті держбюджету-2016 №3000, внесеному Кабміном на розгляд до ВР сьогодні, 11 грудня. Згідно з документом, доходи держбюджету в 2016 році становитимуть 601 млрд. 430 млн. 971 тис. грн. З них доходи загального фонду бюджету становитимуть 564 млрд. 570 млн. 77,8 тис. грн., а доходи спеціального фонду держбюджету - 36 млрд. 860 млн. 893,2 тис. грн. Для порівняння: доходи бюджету в 2015 році становили 516 млрд. 980 млн. 130,3 тис. грн. У документі зазначено, що видатки державного бюджету України становитимуть 674 млрд. 83 млн. 342,9 тис. грн. При цьому витрати загального фонду держбюджету становитимуть 635 млрд. 346 млн. 973,6 тис. грн., а видатки спеціального фонду бюджету - 38 млрд. 736 млн. 369,3 тис. грн. Разом з тим витрати бюджету в 2015 році становили 581 млрд. 760 млн. 845,2 тис. грн.
11 Грудня
18:20
Суспільство
У Луцьку податківці вилучили нелегального алкоголю більш ніж на чверть мільйона гривень
У Луцьку співробітники податкової міліції вилучили партію нелегального алкоголю. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. Так, у рамках операції «Акциз-2015» було здійснено обшук у гаражному приміщенні, яке належить одному з підприємств. «У результаті було знайдено 320 ящиків, у яких було понад 6,4 тисячі пляшок горілки. Вони були обклеєні підробленими акцизними марками», - йдеться в повідомленні. Наразі алкогольні напої орієнтовною вартістю 350 тисяч гривень вилучено. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів).
Публікації
18:25
Політика
«Трояндовий кінь» для Арсенія Яценюка
П’ятниця, 11 грудня 2015 року, обіцяла бути напруженою. Усі заздалегідь знали - новин буде чимало, як і провокацій. З самісінького ранку правоохоронці посилено охороняли весь урядовий квартал – не тільки периметр біля Верховної Ради, де чекали прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Пильнували також виходи з метро «Хрещатик», під’їзди з боку Паркової алеї тощо. Та мітинг під парламентом, креативні витівки, як і розкидана навколо морква (такий собі привіт Яценюку, якого йменують ще й Кроликом Сенею), так і загубилися за новинами з сесійної зали. Те, що відбувалося в парламенті України, було б смішно, якби не було так сумно. Спершу Яценюк довго розповідав про зради та перемоги, зазначаючи: Кабмін міг би бути дієвішим. Натякав, що креатури від порошенківців псують йому погоду. У якийсь момент частина депутатів від Блоку Петра Порошенка вирішила вийти з зали на знак протесту. І тут почалося! Нардеп від БПП Олег Барна з букетом троянд пішов до Яценюка і… почав намагатися викинути його з-за трибуни. Представники «Народного фронту» кинулися на допомогу прем’єру. Барні добряче надавали. Яценюк залишився неушкодженим. А букет (який насправді мав бути подарунком для Миколи Томенка, у якого нині день народження) Арсеній Петрович багатозначно «передарував» спікеру Володимиру Гройсману. Це символічно, оскільки останній – представник команди Порошенка. Яценюк дозволив собі й коментар: «Дебілів багато. Коментувати нічого»… Прем’єр пішов. У парламенті ж ще довго говорили лише про бійку. Як зазначила АСН віце-спікер Оксана Сироїд, те насильство, що відбувалося, – не витримує жодної критики. «Сумно спостерігати за цим всім. Сумно і соромно перед людьми», - поділилася Сироїд з АСН. Натомість у «Народному фронті» розцінили витівку Барни як заплановану провокацію. Казали, що номінальні колеги за коаліцією (БПП та їхні ситуативні соратники) давно і вперто грають на знищення Яценюка, звільнення прем’єрського крісла під свого задля посилення позицій Петра Порошенка, ба навіть готові йти на дочасні парламентські вибори. «Ми знали, що щось готується. І що кульмінація буде після того, як поїде Байден (віце-президент США). Невже ви думаєте, Барна сам собі придумав так діяти? Не смішіть. Краще зверніть увагу на його дії. Він давно проти Яценюка випадає, підписи збирає. А те, що він нібито імпульсивний, дуже зручна позиція, щоб нею прикриватися», – сказав АСН парламентар. До того ж стверджують, що Олег Барна «солдат» Юрія Луценка, голови фракції БПП у парламенті. «Ви бачили, як з тим букетом, який нібито для Томенка приготували, носилися по залу? Бачили, як Юрій Віталійович себе поводив? Він знав що буде, контролював ситуацію», - звернув увагу ще один депутат. А ось нардеп від НФ Остап Семерак не став «завертати у папірці» - прокоментував ситуацію «на диктофон». «Це була спланована провокація фракції БПП, щоб дискредитувати. На жаль, у цьому дійстві брав участь не лише Барна, а й інші - лідери парламенту і фракцій», - заявив він АСН. Йдемо питати Луценка, що це таке і чому сталося. Той Барну сварить, каже, що диверсії запланованої не було, а лише імпульсивні дії одного з депутатів, і що вони отримають оцінку фракції (згодом так і сталося - Барну викинули з БПП). «Сьогодні змінювати уряд неприпустимо, спочатку треба ухвалити бюджет, Податковий кодекс і лише потім реорганізація уряду, а вчинок Барни - неприпустимий, він був імпульсивним і, звичайно ж, ні з ким не узгодженим. Вийшло, що Микола Томенко - іменинник - залишився без букета, а Барна, м'яко кажучи, нерозумною людиною», - зазначив Юрій Віталійович і додав що Барна сьогодні дозволив прем'єр-міністру вийти зі складної ситуації з колосальним плюсом, хоча звіт був далеко не відмінним, і врятував Яценюка. Заяви про порятунок Яценюка від необхідності звітувати лунали не лише з вуст Луценка. Йому вторили багато парламентарів, які виступають за звільнення Арсенія Петровича. Та цей месседж геть невдалий. Адже що-що, а говорити Яценюк уміє. Робить це яскраво, із вплетенням жартів і порівнянь (доводив це і будучи головою ВР, і очолюючи фракцію в парламенті попереднього скликання, і на Майдані, і в Кабміні). До того ж сам напрошувався на тригодинний бенефіс під куполом, та згоди на це не отримав. У НФ стверджують, що скоро він подасть до парламенту свій звіт у письмовій формі і ще до Нового року розраховує поговорити з парламентарями. До речі, у «бойову п’ятницю», за кілька хвилин до «трояндового» виходу Барни, Яценюк, відповідаючи на запитання депутата від Блоку Петра Порошенка Мустафи Найєма, заявив, що готовий піти у відставку: «Я взяв на себе всю повноту відповідальності за найнепопулярніші кроки в нашій країні, які ніхто не робив 20 років. І коли я йшов на цю посаду, я знав, що буде з моїм рейтингом. Я прийшов, щоб робити реформи і рейтинг був у нашої країни. Ви маєте всі конституційні повноваження порушити питання про відставку Кабінету Міністрів України. Порушуйте і голосуйте. Я прийму рішення українського парламенту. Я за це крісло не тримаюсь», – сказав Арсеній Петрович. Натомість так виглядає, що його й залишати не хочуть, і відпустити мирно не вийде. Адже Яценюк має в союзниках Захід. Просто вигнавши його з Кабміну, є ризик залишити країну без грошової допомоги (зазначимо, після обіду до парламенту заходив посол США в Україні Джеффрі Пайет). Тому виглядає, що нині робиться ставка на емоційність Арсенія Петровича, є намагання спровокувати його на якусь істерику, необережну фразу чи дію. Окрім того, потрібен шлейф негативу для майбутнього суперника - не тільки на парламентських виборах, а й на президентських. І шкода, що, керуючись бізнесовою логікою на політичних фронтах, сильні світу цього геть забувають про реальний фронт, справжню агресію й істинного ворога.
11 Грудня
19:17
Економіка
У наступному році Пенсійний фонд буде профінансовано майже на 100 мільярдів
Фінансування Пенсійного фонду у 2016 році буде збільшено майже на 100 мільярдів гривень. Відповідна інформація міститься в опублікованому проекті Державного бюджету на 2016 рік. Так, минулого року Пенсійний фонд було профінансовано на 80,8 мільярда. Таким чином, фінансування збільшено майже на 20 млрд.
11 Грудня
19:33
Економіка
Кабмін пропонує збільшити фінансування СБУ на суму більше мільярда гривень
У наступному році Кабінет Міністрів пропонує збільшити фінансування Служби безпеки України на 1,1 мільярда гривень. Відповідна інформація міститься в проекті державного бюджету на 2016 рік. У поточному році фінансування СБУ перебуває на рівні 4,4 мільярда гривень. Таким чином, фінансування в наступному році може скласти 5,5 мільярда.
Блог:
Думки
19:39
Економіка
Віктор Чумак
Якщо ми скажемо, що грального бізнесу та проституції немає, то вони не зникнуть
Просто заплющити очі на проституцію та гральний бізнес не вдасться. Вони не зникнуть від того, що ми їх не помічатимемо. Тому необхідно легалізувати такі явища, щоб держава хоча б частково могла їх контролювати. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Віктор Чумак. «Справа в тому, що коли ці бізнеси є нелегальними, коли вони не контролюються державою, тоді це дійсно кримінальний злочин. Давайте просто-напросто вивчимо досвід зарубіжних країн: там є легальними і проституція, і гральний бізнес. Але як це робиться: це робиться в окремих районах, в окремих зонах, на певних територіях держави», - розповів нардеп. За словами Чумака, разом з тим це робиться під жорстким контролем держави. «Ось, наприклад, в Радянському Союзі завжди говорили, що сексу немає, але це не так. Якщо ми заплющимо очі і скажемо, що у нас немає грального бізнесу та проституції, від цього вони не зникнуть. Але якщо ми зробимо жорсткі рамки, правила, то, по-перше, ми зможемо взяти під контроль це явище, принаймні його більшу частину. Крім того, що це даватиме якісь певні поповнення в бюджет, це буде і чіткий легальний контроль з боку держави», - резюмував нардеп.
11 Грудня
19:51
Економіка
У проекті держбюджету-2016 видатки перевищують доходи
Кабінет Міністрів заклав у державний бюджет на 2016 рік доходи в розмірі понад 601,5 мільярда гривень і видатки - 674 мільярди гривень. Відповідна інформація міститься в опублікованому проекті бюджету. «Визначити на 2016 рік: доходи державного бюджету України в сумі 601 430 971 тис. гривень, ; видатки державного бюджету України в сумі 674 083 342,9 тис. гривень», - ідеться в проекті бюджету.
11 Грудня
20:02
Події
За день бойовики 15 разів обстріляли позиції сил АТО
Протягом дня бойовики 15 разів обстріляли позиції сил антитерористичної операції. Як повідомляє прес-центр АТО, найбільше обстрілів бойовики здійснили біля Донецька. Вони вели неприцільний вогонь зі стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів та гранатометів по Пісках, Опитному, Красногорівці та Авдіївці. Крім того, двічі по позиціях українських силовиків у Пісках терористи прицільно вдарили з гранатометів, також там працював ворожий снайпер. На Артемівському напрямку бойовики двічі відкривали неприцільний вогонь з великокаліберних кулеметів по Луганському.
Блог:
Думки
20:04
Економіка
Юрій Дерев'янко
Має бути дуже жорсткий контроль з боку держави
Легалізація проституції - це категорично неприйнятно, а ось гральний бізнес треба легалізувати. Але тільки в тому разі, якщо законопроекти щодо легалізації не будуть лобістськими. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Юрій Дерев'янко. «Щодо грального бізнесу, ми в комітеті запобігання та протидії корупції масу цих законопроектів розглядаємо. Які вони? Вони суто корупційні та лобістські. Очевидно відразу, що певні заінтересовані особи за лотереями чи ще за чимось їх проштовхують. Легалізація можлива, тільки якщо уряд запропонує та аргументує, що це безпечно і що це взагалі ефективно, що це може бути прозоро (у що я, чесно кажучи, не вірю). Тому якщо таке диво станеться, то можлива легалізація. Для цього необхідно навести статистку і досвід інших країн», - розповів нардеп. На думку Дерев'янка, має бути дуже жорсткий контроль держави, і необхідно, щоб корупційні правоохоронці відмовилися від «співпраці» з таким бізнесом. «Повинен бути настільки жорсткий контроль, щоб держава практично онлайн бачила, що відбувається. Але я навіть не уявляю, що у нас в країні має змінитися: прокурори, міліціонери, які сьогодні кришують все це. Не вірю, щоб вони відмовилися від цих кримінальних та корупційних доходів. Поки що все, що потрапляло до парламенту, повністю неприйнятно і не буде підтримано. Але, можливо, дійсно буде запропоновано якусь модель, яка всіх переконає», - зазначив Дерев'янко.
11 Грудня
20:16
Економіка
У наступному році передбачається витратити на МВС майже 40 мільярдів гривень
У проекті Державного бюджету пропонується затвердити видатки на Міністерство внутрішніх справ у розмірі 39,51 мільярда гривень. Відповідна інформація міститься в проекті державного бюджету на наступний рік. «У проекті державного бюджету України на 2016 рік видатки для Міністерства внутрішніх справ України передбачені в сумі 39 510 715,9 тис. грн, у тому числі за загальним фондом - 35 560 755,9 тис. грн, за спеціальним - 3 949 960,0 тис. гривень», - ідеться в документі.
11 Грудня
20:34
Економіка
Ціна бареля нафти марки Brent впала нижче $38
Ціна бареля нафти марки Brent впала нижче позначки в 38 доларів США. Як пише РБК, вартість січневого ф'ючерсу нафти марки Brent на біржі ICE в Лондоні ввечері в п'ятницю, 11 грудня, опустилася нижче $38 за барель, встановивши новий мінімум з грудня 2008 року. Увечері барель нафти марки Brent коштував $37,88. Подешевшала й нафта марки WTI. На біржі в Нью-Йорку за барель нафти цієї марки давали $35,64.
11 Грудня
20:47
Політика
Порошенко: 60% захисників України - російськомовні
60% тих, хто захищає Україну зі зброєю в руках, - російськомовні. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками громадськості, органів влади та вченими, присвяченої створенню Ради з питань національної єдності, повідомляє прес-служба глави держави. «Люди, які говорять російською мовою, люблять Україну ніяк не менше, ніж ми її любимо українською», - заявив він. За словами Президента, всі ці факти дуже переконливо доводять, що попередній розкол у зазначених питанні мови був штучним, організованим політиками, які намагалися дуже ефективно його експлуатувати.
11 Грудня
20:54
Суспільство
Клімкін розповів, скільки нападів бойовики здійснили після підписання Мінських угод
Після підписання других Мінських угод сили АТО та цивільні об'єкти було обстріляно понад 13,5 тисячі разів. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час свого виступу на засіданні Ради безпеки ООН по Україні. «Після підписання Мінська-2 українські сили та цивільні об'єкти були обстріляні або зазнали нападу понад 13500 разів», - сказав Клімкін.
Відео
21:08
Політика
Промова Клімкіна на засіданні Радбезу ООН по Україні
Сьогодні в Нью-Йорку відбулося засідання Ради безпеки ООН по Україні. Під час засідання з промовою виступив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Пропонуємо вашій увазі повний запис виступу Клімкіна.
11 Грудня
21:44
Суспільство
Президент розповів про роль церкви
Президент Петро Порошенко не має наміру втручатися в діяльність церкви. Про це він заявив під час зустрічі з представниками громадськості, органів державної влади та вченими, присвяченій створенню Ради з питань національної єдності, повідомляє прес-служба глави держави. За його словами, церква має бути незалежною і об'єднувати країну. «Мати єдину церкву - це не воля президента, уряду або рішення Верховної Ради. Це воля народу, який здатний продемонструвати єдність», - сказав Порошенко.
11 Грудня
22:01
Суспільство
ООН: На окупованих бойовиками територіях може початися поширення туберкульозу
2,7 мільйона людей живуть у районах, які не підконтрольні уряду. Про це заявив представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Джон Гінг під час засідання Радбезу ООН по Україні, повідомляє Центр новин ООН. За його словами, ще близько 800 тисяч осіб живуть у вкрай важких і небезпечних умовах уздовж лінії зіткнення. «Зараз у країні нараховується близько мільйона внутрішньо переміщених осіб. Більше мільйона людей залишили країну», - сказав Джон Гінг. Він також нагадав, що в липні цього року влади самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» призупинили постачання гуманітарних вантажів та діяльність міжнародних гуманітарних організацій у підконтрольних їм районах, що призвело до погіршення і без того плачевної гуманітарної ситуації. Було призупинено навіть програми з надання допомоги хворим на туберкульоз, що загрожує стрімким поширенням небезпечної хвороби.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,4320321083069-/ /-pc-/
Top