counter
Архів Повернутись назад 10 Липня 2015
10 Липня
Суспільство У Харкові напали на відділення «Нової пошти», троє працівників загинули Уранці 10 липня в Харкові під час ранкової інкасації стався напад на відділення «Нової пошти», в результаті розбою є загиблі. Таку інформацію на своїй сторінці в Facebook повідомив нардеп Антон Геращенко. Напад стався о 8.40 ранку п'ятниці. «За попередньою інформацією, загинуло троє працівників «Нової Пошти». У Харкові запроваджено план перехоплення. На місці працює слідчо-оперативна група», - написав депутат у соцмережі. Геращенко звернувся до свідків події з проханням допомогти слідству і дати свідчення. Він також озвучив одну з головних версій трагедії. «Однією з головних версій буде те, що це зробила та ж група невідомих осіб, яка раніше вже чотири рази грабувала і вбивала інкасаторів і досі залишилася не розкритою. Можливо, ця трагедія поставить крапку в цій низці розбоїв і убивств», - зазначив парламентарій.
Події На Луганщині у бою загинув військовий, ще один поранений У Луганській області в бою біля села Малинове Станично-Луганського району загинув український військовослужбовець. Про це повідомляє прес-служба голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля. Бій почався в четвер, 9 липня, між українськими солдатами та диверсійно-розвідувальною групою бойовиків. «Один військовий у результаті бою загинув (йому було 30 років), ще один поранений і зараз перебуває в лікарні. На місці бою випадково опинився 35-річний місцевий селянин, який проїжджав селом на своєму автомобілі. Він також отримав легкі поранення. Невідкладну допомогу йому надали на місці, госпіталізація не знадобилася», - сказано в повідомленні Москаля. Як повідомляється, у Станиці ніч пройшла спокійно, але були окремі перестрілки. У Новоташківці були бойові дії, село потрапило під обстріл мінометів. «Гаряче» і вдень, і вночі було в Кримському і на Бахмутці біля 29-го блокпоста.
Суспільство Порошенко: В Україні зріс рівень терористичної загрози В Україні за межами проведення АТО значно зріс рівень терористичної загрози. Про це в ході розширеного засідання колегії МВС заявив Президент Петро Порошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За його словами, криміналітет користується тим, що значна частина сил і ресурсів правоохоронних органів зараз займаються боротьбою з проявами та наслідками російської гібридної війни проти України. «Тому і спостерігається стрімке збільшення кількості окремих видів тяжких злочинів проти життя і здоров'я громадян», - сказав він. При цьому він акцентував, що істотно зріс рівень диверсійної і терористичної загрози в регіонах за межами зони проведення антитерористичної операції. «Формування криміногенної ситуації в поточному році в першу чергу обумовлено протиправними діями незаконних терористичних формувань у Донецькій і Луганській областях, потраплянням у незаконний обіг значної кількості вогнепальної зброї, вибухівки та боєприпасів, активізацією осіб, які схильні до скоєння правопорушень», - зазначив Порошенко.
Події Порошенко: Голови областей вишикувалися в чергу з проханням прискорити появу нової поліції в регіонах Президент України Петро Порошенко відзначає зіткнення між поліцією і міліцією, а також різке зростання довіри населення до патрульної службі. Про це він заявив під час розширеного засідання колегії МВС, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Відбуваються речі, які привели до фантастичного, дуже різкого зростання довіри до поліцейських... Там зупинилися поліцейські і взяли на буксир машину, що заглухла, там допомогли дівчині замінити колесо, там наділи наручники на генерала, і це - диво», - сказав він. При цьому, за словами Президента, не обійшлося без сутичок між поліцією і міліцією. «Це навіть не зіткнення, а конфлікти, коли не відпустили корупціонера, якого намагалася відпустити міліція. І це яскраво демонструє, що з'явилося в суспільстві, в міліції, поліції два світогляди. І різниця між поліцією і міліцією демонструє суть реформ в МВС. Я вдячний за успішний старт цього проекту уряду, главі МВС Арсену Авакову та його заступнику Еці Згуладзе», - акцентував він. Крім того, Порошенко повідомив, що під час його візиту до Одеси голови обласних державних адміністрацій вишикувалися в чергу з проханням прискорити появу патрульної поліції в регіонах. «Як колись в радянські часи за якимось дефіцитним товаром шикувалися в чергу і вимагали щось зробити, щоб прискорити. Я думаю, що це дуже добре. Однак, з одного боку, справді хочеться, щоб цей позитивний досвід всією Україною був поширений якнайшвидше, але з іншого боку - не дай Бог в гонитві за швидкістю реформ втратити в якості патрульних поліцейських, втратити і порушити вишкіл, порушити технологію відбору до патрульної поліції і тим самим підірвати довіру до неї», - зазначив Порошенко.
Події Через конфлікти з новою поліцією звільнено низку офіцерів столичної міліції Через протидію роботі нової патрульної поліції був звільнений ряд офіцерів столичної міліції. Про це під час розширеного засідання колегії МВС заявив голова МВС Арсен Аваков, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «З тими, хто не зрозумів, що стара міліція відживає і буде нова поліція з новими морально-етичними принципами і новою філософією «служити і захищати», будемо розлучатися. У нас всього кілька днів працює патрульна поліція в Києві. За цей час ми побачили кілька досить неприємних епізодів комунікації нових поліцейських з так званою старою міліцією. Подекуди прекрасно спрацювалися, наприклад, у Голосіївському районі. А подекуди є неприпустимі речі. З цим миритися я не збираюся», - сказав він. За його словами, в ситуації, що склалася, було прийнято рішення про звільнення зі своїх посад низки офіцерів Київського міського главку, в тому числі начальника Деснянського районного управління і двох майорів Оболонського райвідділу. Крім того, було оголошено про службову невідповідність начальникові того ж відділу міліції. «Є ситуації, за яких компромісу не буде. У нас є жорстка воля і мандат народу. Не хочете працювати за новими правилами - працюйте в іншому місці. По-іншому не буде. Буде тільки нова поліція», - резюмував він.
оформление ленты  Блог: 
Політика Андрій Артеменко Не можна відпускати під заставу чиновників, узятих на місці злочину на отриманні хабара Україні час закінчувати з хибною практикою, коли суди випускають під заставу корупціонерів, час вносити зміни до кримінально-процесуального кодекса. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат від фракції Радикальної партії Андрій Артеменко. «Я зареєстрував законопроект, який забороняє відпускати під заставу або домашній арешт посадових осіб, які були взяті на місці злочину на отриманні хабара або в службових кабінетах яких знайдені великі суми грошей», - сказав Артеменко. За словами народного депутата, абсурдно, коли чиновника «беруть» на солідному хабарі, а потім відпускають за «копійки». «У демократичній країні не може бути такого, щоб високопоставлена ​​особа, яку спіймали на хабарі або з кабінету якої було вилучено величезні суми гривень, доларів, євро та коштовності, суд потім відпускав під заставу. Це - алогічно. Ми повинні поставити жирну крапку в такий суддівській практиці», - говорить Андрій Артеменко.  
Суспільство ГПУ направила до суду звинувачення проти екс-заступників голів Харківської, Київської та Черкаської областей Генпрокуратура відправила до суду обвинувальні акти стосовно колишніх заступників голів Харківської, Київської та Черкаської облдержадміністрацій. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури. Заступників губернаторів звинувачують у «заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах групою осіб шляхом зловживання службовим становищем та вчинення службової підробки, що спричинило тяжкі наслідки». Крім того, про підозру в аналогічних кримінальних злочинах повідомили і двом екс-заступникам голови Донецької ОДА. «Як встановлено досудовим розслідуванням, зазначені чиновники протягом 2010 року - лютого 2014 сприяли групі осіб під керівництвом Сергія Курченка у протиправному заволодінні значними обсягами скрапленого газу, що належить ПАТ «Укргазвидобування» і ВАТ «Укрнафта» шляхом його придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами нижче ринкових, визначеними виключно для випадків реалізації скрапленого газу для потреб населення, хоча насправді здійснювалася подальша його реалізація комерційним структурам через мережу підконтрольних підприємств і в результаті отриманий злочинний прибуток», - йдеться в повідомленні ГПУ. Колишнім чиновникам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Політика Колишній заступник Яреми назвав помилки у реформі прокуратури У законі про реформу прокуратури припустилися трьох помилок. Про це в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» заявив колишній перший заступник екс-Генпрокурора Віталія Яреми Микола Герасимюк. За його словами, перша помилка полягає в тому, що був зроблений «мікс» із законів різних країн. У результаті було змішане прецедентне право з римським. «Це все одно що змішати Макіавеллі з Ніцше», - говорить Герасимюк. Друга помилка, на його думку, полягає в тому, що зараз прокуратура фінансово не готова до повноцінного реформування. Третя помилка, за словами Герасимюка, в тому, що прокурори на місцях обиратимуться на конкурсній основі, а не призначатимуться генпрокурором. І якщо потім генеральний прокурор знайде в діях того чи іншого підлеглого якісь помилки, йому буде дуже складно на нього вплинути. «По суті, ми отримаємо удільні князівства у вигляді місцевих прокуратур. У такому випадку потрібно робити посаду прокурора виборною, хай відповідають перед суспільством безпосередньо за свої дії», - зазначив екс-заступник генпрокурора.
Суспільство Піковський став новим очільником Київської міської митниці Новим начальником Київської міської митниці Державної фіскальної служби призначений Ігор Піковський. Як повідомляє прес-служба головного управління ДФС у Києві, Піковського сьогодні представив колективу заступник голови ДФС Костянтин Лікарчук. «Щодо митниці наразі є питання наповнення бюджету, існує ряд питань, пов'язаних із митним оформленням», - зазначив під час представлення Лікарчук. При цьому він висловив сподівання, що під керівництвом Ігоря Піковського всі ці ситуації будуть врегульовані і Київська міська митниця працюватиме без нарікань як з боку керівництва, так і з позиції бізнесу та громадськості. У свою чергу Піковський зазначив, що у нього є чітко сформовані завдання і певні пріоритети в роботі митниці. «Будемо вдосконалювати свою діяльність, працювати над створенням комфортних умов для підприємців і залучати громадськість до співпраці», - сказав новий керівник Київської митниці.
оформление ленты  Блог: 
Політика Тарас Стецьків Президентові ніщо не завадить зловживати правом розпускати місцеві органи влади У проекті змін до Конституції України необхідно чіткіше виписати норму про право президента розпускати місцеве самоврядування, повноваження префектів, а також прибрати з перехідних положень норму про особливий статус Донбасу. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат 1-4, 6 скликань Тарас Стецьків. «У запропонованих змінах до Конституції є велика проблема з правом президента самостійно розпускати органи місцевого самоврядування. Ця норма виписана дуже розпливчасто. Тому главі держави ніщо не завадить нею зловживати», - сказав він. Крім того, за його словами, неприпустимим є той факт, що особливий статус Донбасу прописаний у перехідних положеннях. «Ніякого запису про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей не повинно бути. Це положення потрібно вилучити і не давати навіть мінімальної можливості РФ шантажувати Україну, змушуючи законом визначати особливий статус якоїсь частини країни. Децентралізація повинна стосуватися рівною мірою всієї України. Жодна частина територій не має права претендувати на будь-який особливий статус», - зазначив він. Крім того, на його думку, найсуперечливішою в запропонованій редакції Конституції є 144-а стаття, де сформульовані права префектів. «Вони так туманно розписані, що 100%-во призведуть до зловживання префектами владою. Через це виникатимуть конфлікти між ними та органами місцевого самоврядування», - вважає він. Водночас він додав: у зв'язку з тим, що, відповідно до перехідних положень, зміни до Конституції набудуть чинності через два роки, не слід поспішати з їх ухваленням. «Необхідно зміни ще раз відправити до Конституційного суду. Далі в режимі другого читання прибрати суперечливі моменти. Потім знову повернути до Конституційного суду для оцінки норм змін і тоді вже наступного року ухвалювати остаточно», - резюмував Стецьків.
оформление ленты  Блог: 
Політика Євген Магда Багато хто хоче показати, що не всі грузини однаково корисні для Украіни Парламент відправить у відставку міністра охорони здоров'я України Олександра Квіташвілі. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда. Експерт вважає, що кворум наступного пленарного тижня в залі ВРУ буде. «Люди будуть, але питання: чи голосуватимуть вони так, як від них очікують», - пояснив він. «Швидше за все, наступного тижня звільнять Квіташвілі. Багато людей захочуть створити противагу успішному Саакашвілі, показати, що не всі грузини однаково корисні для Української держави», - прогнозує Магда. Крім того, за словами політолога, не все рівно пройде з прийняттям рішень щодо конституційної реформи. «У питанні децентралізації буде прийнято рішення про направлення проекту до Конституційного суду України. А ось щодо скасування недоторканності - тут у мене серозні побоювання. Усі обіцяли це зробити, але обіцяти для наших парламентаріїв - не означає виконувати», - вважає він. Що стосується закону про місцеві вибори, то, на думку Магди, в парламенті будуть зроблені спроби його заговорити і залишити чинним нинішній. А ось продуктивного голосування щодо закону про індексацію зарплат і пенсій, ініційованого «радикалами», «Самопоміччю» та «Батьківщиною», очікувати, на думку Магди, не варто. «У цієї трійці немає голосів під закон. Це потрібно розуміти. І ставитися до порушення цього питання максимально скептично», - закликав він. «Верховна Рада влазить у місцеві вибори набагато раніше, ніж можна було уявити. Не думаю, що це піде на користь нашій державі в нинішній ситуації», - резюмував Магда.
Суспільство Ігор Лікарчук Интервью
Ігор Лікарчук: Університети тест на бажання мати якісного абітурієнта провалили
Попри всі труднощі, які переживає нині Україна, ЗНО-2015 – з усіма його новаціями і складнощами – позаду. Частина його учасників, котрі не тільки здолали отой пороговий бал, з яким цього року познайомилась уся країна, а й отримали досить пристойні результати, готується стати студентами. Дехто намагається оскаржити отримані бали, бо часом не те що не вистачає, щоб потрапити до омріяного вишу, – бракує балу-двох, щоб узагалі отримати право подавати документи в університет. «Аналітична служба новин» (АСН) вирішила поспілкуватися з директором Українського центру оцінювання якості освіти Ігорем Лікарчуком (день, коли ми з ним зустрілися, був прийомним і рекордним за кількістю відвідувачів, проте Ігор Леонідович знайшов час, щоб поспілкуватись із журналістом), щоб достеменно з’ясувати, чого суспільство досягло, модернізувавши саму систему проходження зовнішнього незалежного оцінювання, який результат (а отриманий негатив – це теж результат) можна вважати провальним для країни і що нас очікує під час ЗНО-2016. – Ігорю Леонідовичу, чи вже можна говорити про якісь підсумки ЗНО-2015? Якого висновку дійшли саме на цьому етапі? – Перш за все, слід зазначити, що за масштабами це було дуже велике зовнішнє оцінювання – ми фактично відбули три сесії. Детальний звіт про його результати з’явиться на нашому сайті не раніше середини серпня – працівники УЦОЯО й так уже тривалий час працюють без вихідних і святкових днів. Але про основні результати можна говорити вже зараз. Найголовніше те, що нам вдалося реалізувати всі заплановані новації. І це попри те, що багато хто віщував: «провалитесь», «не зможете», «не вдасться»… Але ми не провалились, змогли і нам вдалося. Першим найбільш вагомим моментом я вважаю запровадження нової системи визначення результатів тестувань з допомогою порогового балу. Другим – проведення державної підсумкової атестації з української мови та літератури у формі ЗНО. Третім – упровадження в практику зовнішніх іспитів тестів двох рівнів складності із двох предметів. У мене щодня багато відвідувачів. Зазвичай люди нині йдуть з одним-єдиним питанням: «додайте один або два бали»! Мовляв, знаємо, що не можна, що не впоралися з роботою, але – додайте! Пояснював кожному, спираючись на результати їхніх робіт. І саме це дало змогу дійти висновку: перший – пороговий бал такий спрацював. Саме він розділив абітурієнтів на тих, хто склав ЗНО, а отже, отримав змогу вступити у виш, і тих, хто цього року, як мовиться, пролетів. Другий висновок – суспільство відвикло від того, що екзамен, виявляється, можна провалити. Школи та ВНЗ привчили своїх вихованців, що до складання екзаменів можна не готуватися. Позитивна оцінка буде. А під час цьогорічного ЗНО цей вже усталений підхід не спрацював... Усвідомлення цієї істини буде додатковим стимулом краще готуватися. І третій, що логічно випливає з першого, – пороговий бал для визначення результатів зовнішнього оцінювання слід було запроваджувати ще п’ять років тому, але краще пізно, тож свою помилку ми виправили. – Наскільки я пам’ятаю, шкільна ДПА у формі тестування – це не новація, раніше вже були спроби діяти саме таким чином… – Тоді це була спроба лише для тих, хто хотів стати студентом, а цього року це стосувалося всіх. А отриманий нами результат призвів до того, що третього липня на засіданні колегії Міносвіти було прийнято рішення про те, що з наступного року отаке поєднання ЗНО і ДПА буде уже з трьох предметів: з української мови та літератури і з іноземної – обов’язково для всіх, а третій предмет – математику чи історію України – абітурієнти обиратимуть самостійно. – Якщо щось відбувалося в процесі ЗНО, інформація найбільш оперативно з’являлася на вашій сторінці у «Фейсбуці». Як загалом ви оцінюєте отакий свій контакт із суспільством? – Однією з моїх концептуальних ідей, з якими я повернувся на цю посаду, було забезпечення відкритості й прозорості у роботі Українського центру оцінювання якості освіти. Сторінка у «Фейсбуці» – то моя особиста, а не сторінка УЦОЯО, хоч Український центр потужно присутній у багатьох соціальних мережах: і на ФБ, й на «Однокласниках», різноманітних освітянських форумах. Окрім того, якщо йдеться про прозорість у нашій діяльності, то цього року ми пішли на безпрецедентні кроки – відкрили абітурієнтам доступ до перегляду їхніх тестових робіт. Тобто вони тепер можуть за бажання зайти на сайт і отримати скан-копії робіт. А на їхніх персональних сторінках є картки з результатами, що дає змогу побачити і детально проаналізувати усі свої помилки. – Якийсь зворотній зв'язок цей крок мав? – А чого тут можна чекати? Коли трапляється щось погане, зазвичай сварять. А коли щось добре, то хтось може сказати й «спасибі». Впливу ж на результати (приміром, підставлені коми чи ще щось), про що ще інколи запитують, у нас апріорі не може бути – так облаштована сама система. Але те, що абітурієнт може взяти свою роботу, дає йому змогу йти з цією роботою до вчителя чи до репетитора, якому заплатили гроші, й спитати, чому не навчили. Або самому шукати відповідь на питання «Чого я не вчився так, як треба?» – Повернімося до питання порогового балу: скажімо, скільки абітурієнтів не впоралися цього року з українською мовою? - Щоб відповісти на це питання, коротко поясню, що таке оцей «пороговий бал». До цього року всі, хто складав зовнішнє оцінювання, отримували позитивний результат. Таких, хто ЗНО не склав, не було. Та якщо на перших порах існування зовнішнього оцінювання подібний підхід був оправданим, то з роками стало очевидним, що він гальмує багато процесів. Тому ми вирішили, враховуючи існуючу в світі практику, чітко відокремити тих абітурієнтів, котрі не мають мінімально необхідних знань для того, щоб навчатися в університеті, від тих, хто такі знання має. А для цього має бути визначений певний «поріг», який ми формулюємо в якійсь кількості тестових балів, що їх отримує абітурієнт за виконання тесту. Оце і є «пороговий бал», тобто мінімально допустимий. Якщо людина його не отримує, то цьогоріч студентом ВНЗ вона не стане. Приміром, до жодного з ВНЗ цього року не матимуть змоги подати документи ті, хто за результатами тестування набрав менше 25 балів з української мови та літератури. Таких 22 тисячі 610 чоловік. Додайте до них майже 13 тисяч тих, хто не з’явився на це тестування. Загалом маємо 35 тисяч 364 чоловіка. – І що ж за проблема у цих випускників? Чого саме треба не знати, щоб не впоратись із рідною мовою? 80% абітурієнтів не розуміються на фонетиці, не вміють правильно розрізняти глухі й дзвінкі приголосні – Ви не повірите, 80% абітурієнтів не розуміються на фонетиці, не вміють правильно розрізняти глухі й дзвінкі приголосні. 70% з них роблять помилки, узгоджуючи числівник з іменником. 90% не знають, де в реченні з однорідними членами треба ставити кому. 80% не знають, де в безсполучниковому реченні мусить бути двокрапка. І цей перелік, на жаль, далеко не повний. – А чи є випадки, коли справді вкралася якась помилка, – і маємо неправильно визначений результат (у відсотковому чи може в кількісному вираженні)? Тобто, чи хоч комусь один бал додали? – Ні, я нікому нічого не додаю – апріорі не можу цього зробити. Рішення про зміну результату, якщо для цього будуть підстави, може прийняти апеляційна комісія. І вона це робить. Але можна як отримати додатковий бал, так і позбутися кількох, бо комісія може прийняти рішення понизити результат. Випадки такі є, хоч підвищень насправді більше. Якщо йдеться про тестування з української мови та літератури, то тут апеляційний процес не відрізнявся від попереднього. Тобто у процентному відношенні та ж сама кількість людей звернулася за апеляцією, що й у попередні роки. У цифрах маємо десь 2 тисячі 600 апеляцій. Насправді це дуже мало. – Ігорю Леонідовичу, за попередніми висновками, проблема у нас не тільки зі знанням української мови та літератури. Ви кажете і про вкрай низький рівень природничої освіти. Раніше цього не було. Що відбувається в країні з системою середньої освіти? – Що відбувається? Оперуватиму цифрами. Візьмімо математику: 75% абітурієнтів не знають основних геометричних тотожностей. 67% – означення логарифма. 15% абітурієнтів не зуміли розкрити дужки в завданнях. 60% не можуть розв’язати просту лінійну нерівність. Стільки ж не знають означення косинуса гострого кута трикутника. 58% не вміють визначити на координатній площині положення точки із заданими координатами. 35% не можуть визначити величину кута рівнобедреного трикутника. Все це – елементарні знання. Тож я маю сказати, що отой пороговий бал, який визначили з математики (а це 10), дав змогу відсіяти 24% абітурієнтів. Це означає, що 24% людей не змогли розв’язати 10 простих завдань з математики за понад 2 години роботи над тестом. Це дає змогу дійти висновку, що математична освіта у школах майже знищена. Не набагато краща ситуація і з біологією. Там 80% абітурієнтів не мають уявлення про будь-які поняття генетики. А 70% не знають будови й функціонування кровоносної системи людини. Вражають і результати з географії: 50% абітурієнтів переплутали меридіани і паралелі, не змогли перевести числовий масштаб в іменований; понад 55% не можуть відрізнити пагорб від западини; 87% не змогли визначити азимут; лише 3% установили правильну відповідність між формами рельєфу і тектонічними структурами України... Розумієте, тут уже за законами діалектики якісні параметри викликають потребу якихось кількісних змін. Тому що так далі тривати не може. А якщо зважити на те, що 75% абітурієнтів, які складають ЗНО, працюють з репетиторами, то це вже серйозний діагноз нашій шкільній системі освіти … – Тут напрошується закономірний висновок: якщо не знають діти, то це означає, що не знають вчителі… У цих учительських листах було більше помилок, аніж допускали абітурієнти – На жаль, ви не помиляєтеся. Вже було кілька публікацій – про те, що ми в окремих регіонах багатьом вчителям давали наші тести, з якими учні досить пристойно впоралися. Дуже прикро, але багато вчителів упоратися з ними не змогли. Хто уважно слідкує за моєю сторінкою на ФБ, міг бачити, що я там публікував листи вчителів української мови, не задоволених як самим тестами, так і результатами, які отримали їхні учні. Так ось, у цих учительських листах було більше помилок, аніж допускали абітурієнти у тих творах, які вони писали під час зовнішнього оцінювання. – У яких регіонах України найбільш катастрофічна ситуація передусім з українською мовою, математикою та іноземними? – Дуже негативні результати тестування з української показало в Закарпатській, Чернівецькій і Рівненській областях… Київ, Львів упевнено ведуть і мають кращі показники з усіх предметів, якщо порівнювати їх з іншими регіонами. Десь трошки підтягується Харків, але не так швидко, як би хотілося. Тож тут можна вже говорити про те, що ми маємо два потужні освітянські центри – це Київ і Львів. – Ви як ніхто інший можете порівняти результати ЗНО за кілька років. І з того, що зараз розповідаєте, складається враження, що рівень знань наших випускників катастрофічно падає. Причому дуже швидкими темпами. Можливо, є такий нюанс, як трохи складніші тести, але… Що робити? – Безперечно, цей рівень погіршується. Що ж до тестів, то суспільству давно слід усвідомити просту річ: у тому, що у хворого температура, термометр не звинувачують. Треба говорити про причину. Я сьогодні готовий назвати 472 школи України, в яких щонайменше десять випускників не склали тест з української мови та літератури. Серед них є гімназії, ліцеї, міські й сільські школи. От і питається: якщо у школі половина учнів не склала тест з української мови та літератури (це не англійська, де можна сказати, що вчителя немає!), що потрібно робити з такою школою? Що треба робити з таким колективом? Що слід робити з освітою в цьому регіоні? Хтось же повинен прийняти це рішення. Де найбільше таких шкіл? Це Закарпатська, Чернівецька й Рівненська області. І тут уже починається ситуація, яку знову можна порівняти з медициною: результати аналізів є, результати обстежень – теж. Залишилося поставити діагноз і ухвалити відповідне рішення, але це вже – не завдання УЦОЯО. – З цим однозначно щось потрібно робити. Яким, по-вашому, має бути перший крок? Не можна всім платити однакову зарплатню. Нині ж гарно ти працюєш чи погано, отримуватимеш стільки ж, як і інші – Передусім слід ухвалити закон про освіту. І в цьому законі чітко прописати відповідальність вчителя, професора, школи, університету органу управління освітою, зокрема й Міністерства, за якість надання освітніх послуг. Потрібно створювати систему забезпечення якості освіти. Потрібно міняти підходи до оплати праці педагогів. Не можна всім платити однакову зарплатню. Нині ж гарно ти працюєш чи погано, отримуватимеш стільки ж, як і інші, бо гроші нараховуються за однаковою методикою. Нам треба думати, що робити з мережею шкіл, чи потрібно утримувати малокомплектні школи. Якщо потрібно, то як там організовувати навчально-виховний процес. А заодно подумати, чи варто зберігати програму «Шкільний автобус». Якщо проаналізувати результати ЗНО учнів сільських шкіл, то (порівнюючи з 2007 роком) вони стали гіршими. Але за ці роки ми скільки грошей вклали в шкільні автобуси, які мали б забезпечити рівний доступ до якісної освіти, що виникає питання: слухайте, а куди ми вклали гроші? – А у вас є комунікація з міністерством щодо роботи над законопроектом і які її результати? – Звісно, є. Але врахуйте, що нині функції міністерства дуже обмежені – воно передусім визначає політику і стратегію. А безпосередньо оперативне управління здійснюється на місцях: міністерство не призначає ні завідуючих відділами освіти, ні директорів шкіл… Навіть не всі керівники облдержадміністрацій погоджують із міністерством призначення керівників обласних органів управління освітою. Тобто, нині це – рівень відповідальності місцевої влади, тож саме вона за це повинна відповідати реально. Я єдине скажу: коли закінчимо аналізувати це ЗНО, ми по кожній області підготуємо дуже коротку інформацію, буквально на кількох аркушах, і надішлемо її персонально головам ОДА. У кожну область. І далі буде видно, що вони з нею будуть робити: віддадуть галузевому заступнику чи керівнику обласного органу управління освітою чи, можливо, самі прочитають і десь використають для прийняття якихось управлінських рішень. – Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що система оцінювання якості освіти має бути повністю прозорою і незалежною. Якщо щодо незалежності питання є, але от хіба вона не прозора? – Ну, я ж не знаю, що мав на увазі Прем’єр… А щодо незалежності, то я можу сказати таке: ми ще торік у жовтні подали до Кабміну проект постанови, яка робила УЦОЯО реально незалежною інституцією. І нам зарубали цю постанову: юридичний департамент Кабміну, всі служби, які погоджують подібні документи в Мінекономіки, в Мінфіні, в Мінюсті… Тобто, бачите, Прем’єр сказав те, що ми хотіли зробити ще торік. І ми тепер – уже після виступу Прем’єра – знову запустимо цей документ усіма цими кругами пекла, бо щоб пройти усі ці інституції, потрібно мати багато сил і нервів. І тримати кілька чоловік, які будуть займатися лише цим. Але ми таку спробу зробимо іще раз. І я дуже радий, що Прем’єр на засіданні колегії безапеляційно наголосив на необхідності створення незалежної системи оцінювання якості освіти. – Цього року нарешті були запроваджені дворівневі тести. Що вони показали? – По-перше, те, що їх давно треба було запроваджувати. По-друге, те, що запровадження цих тестів підтвердило, знову ж таки, слова Арсенія Яценюка, коли він сказав на засіданні колегії, що в нас є університети, які дають знання, а є ті, які просто видають дипломи. Так от, через те, що у нас університетів, які торгують дипломами, більше, аніж тих, що дають знання, лише одиниці з університетів вимагають від абітурієнтів тести поглибленого рівня. Уявіть тільки: всього 9 університетів вимагають тести поглибленого рівня з математики і 7 – з української мови та літератури. Іншими словами, університети тест на бажання мати якісного абітурієнта провалили. – У інтерв’ю в попередні роки ми з вами не один раз говорили і про те, що необхідно було б запровадити систему ЗНО для випускників бакалаврату. В цій царині щось кудись рухається чи це поки що на рівні ідей? – Вже рухається. На колегії, про яку я вже згадував, зокрема йшлося і про те, що можливо наступного року як пілотний проект ЗНО буде запроваджене для випускників бакалаврату за спеціальністю «правознавство». Наскільки швидкими й успішними будуть ці перші кроки, поки що спрогнозувати дуже складно. – А чого саме правознавство? – По-перше, це – одна із найбільш масових спеціальностей. Якщо я не помиляюсь, у нас правознавців готують майже 200 вищих навчальних закладів. По-друге, з точки зору тестології підготувати для них тестові завдання нескладно. Окрім того, слід врахувати ще й те, що у нас саме правознавцями, економістами і менеджерами переповнений ринок праці, тож суспільству треба подивитись, кого насправді готують ці університети. – Чи є наміри після правознавства запускати для бакалаврів тестування з інших спеціальностей? – Ми виконуємо замовлення: буде замовлення, буде фінансування – зробимо. А ось визначати, коли і яким буде це замовлення – не наша компетенція. – Скільки треба грошей, щоб запустити цей пілотний проект? – Конкретно ми ще цього не обраховували. Можу хіба сказати, що вартість одного тесту для одного абітурієнта на сьогодні – 110 гривень. Це, щоб ви розуміли, літрова пляшка горілки. І не треба сміятися: літрова пляшка горілки популярної марки коштує 107 гривень, а наш тест – 110. – Ви отримали доручення підготувати інформацію про те, як склали ЗНО випускники гімназій, ліцеїв тощо. Невже все так сумно? – Це питання має розглядатися на засіданні колегії Міносвіти. Що ми маємо? З української мови не перейшли поріг, тобто не склали цей тест, 550 випускників гімназій, 595 випускників ліцеїв і 64 – це випускники колегіумів. Говорити, що в якомусь регіоні таких більше, а десь менше, не варто – представлена вся Україна. А ще ж ми не подивились англійську, французьку мови – у нас же є школи з поглибленим вивченням французької мови, як упоралися з тестуванням їхні випускники? А в мене є така інформація, що багато випускників цих шкіл взагалі не складали іноземної мови. А що таке школа з поглибленим вивченням, тобто, гімназія, ліцей чи колегіум? Це поділ класів на групи, це доплати вчителям, це трішки інші умови роботи тощо. Трішки інші зарплати – це не сільська школа! Тому ми обов’язково підготуємо таку інформацію, просто на все це потрібен час. Думаю, до кінця вересня впораємось. До речі, за результатами всіх тестувань маємо усього(!) два абітурієнти, які набрали по 200 балів з трьох предметів, та 84, котрі мають по 200 балів із двох предметів. Не густо. Надто якщо зважити на кількість ліцеїв і гімназій. Найбільше 400-бальників у Львівській області(17) й Києві(16). Немає жодного в Кіровоградській і Чернівецькій областях. І дуже цікаво, що обидва 600-бальники закінчили загальноосвітні навчальні заклади міста Ніжина. – А чи великим був під час тестувань «улов» металошукачів? – Чималим: різноманітних гаджетів намагалися пронести багато. Якщо в цифрах, то це десь приблизно 700 випадків. Представлена вся географія України – тут не можна сказати, що десь хитріші, а десь – менш хитрі. – Ми вже згадували сьогодні про те, що ви з Полтавщини отримали лист обурених вчителів… – Не лише з Полтавщини! Ми таких листів отримували чималенько, але лише кілька були оприлюднені… – Але головне, про що йшлося у тому листі, – люди обурені риторикою УЦОЯО щодо місця вчителя у підготовці до ЗНО. Яким загалом має бути місце вчителя у підготовці до ЗНО – для того, щоб ми мали позитивний результат, а не такий, як цього року? – Місце вчителя дуже просте й водночас відповідальне: не працювати на результат ЗНО, а забезпечити якісне виконання й засвоєння існуючої навчальної програми. Тоді учні самі складуть ЗНО. Тобто, спеціально нікого готувати до ЗНО не потрібно. – Яким буде ЗНО-2016: воно відрізнятиметься від цьогорічного чи стане його логічним продовженням? – По-перше, є рішення колегії, про яке я вже сказав, але воно ще має бути легітимізоване наказом міністра. І найголовніше – це рішення мусить бути підтверджене необхідною кількістю бюджетних коштів. Якщо виконати все те, що заплановано, нам необхідно збільшити бюджет удвічі. Цього року він був 90 мільйонів гривень. А треба щонайменше 200 мільйонів. Це великі гроші. Але якщо ми хочемо щось робити, якщо ми хочемо рухатись далі, то їх треба знайти. – Але новацій планується багато? – Перше, про що я вже сказав, це ДПА, обов’язкове для всіх випускників шкіл, технікумів і коледжів, у формі ЗНО, з трьох предметів. Друге – це тест загальної навчальної компетентності – для тих, хто закінчив школу 5 і більше років тому, а також для демобілізованих із зони АТО, щоб вони не предметні тести складали, а всього один тест. У 2008 році була проведена його апробація. Тож щойно ми отримаємо підтвердження того, що він таки буде, відразу включимо процес його доопрацювання. Часу – до завершення наступного навчального року – на це нам вистачить. Окрім того, будемо запроваджувати низку змін у технологію проведення ЗНО, але про це говорити зарано. Фото Дмитра Ліпавського
оформление ленты  Блог: 
Політика Ігор Коліушко Два роки Україна не розвиватиметься Передбачені зміни до Конституції дають можливість реалізувати концепцію реформи місцевого самоврядування, проте вона почнеться не раніше 2017 року. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. «Головними плюсами є те, що зміни дають можливість реалізувати концепцію передбаченої реформи місцевого самоврядування. Також непогано виписаний розділ про органи місцевого самоврядування», - сказав він. При цьому він зазначив, що стаття 144 про право президента розпускати органи місцевого самоврядування подана в спотвореному варіанті. «У ній поставили неправильні розділові знаки, замість «і» написали через кому. У результаті замість двох умов для припинення повноважень органів місцевого самоврядування тепер приводом може стати будь-яка обставина, або порушення Конституції, або загроза територіальній цілісності та національній безпеці. Це явно розширені можливості для жорсткої санкції», - пояснив він. Водночас, акцентував експерт, найгіршим моментом є те, що перехідними положеннями Конституції реформа відкладена на два роки. «Можна сказати, що Путін в цьому раунді битви нас переміг. Два роки Україна не буде розвиватися, не матиме можливості формувати органи місцевого самоврядування. Все, що стосується реформи, почнеться аж після виборів у жовтні 2017 року», - резюмував Коліушко.
Політика оформление ленты  Запорука свободи корупціонера У політиків нова тема для піару. Позаяк дискусії щодо необґрунтовано високих тарифів ЖКГ і реструктуризації валютних кредитів добряче набили оскому, можновладці переключилися на обговорення питання про актуальність скасування застави для осіб, яких підозрюють у корупції. Вимога Президента Детонатором для цієї теми стало недавнє рішення Печерського районного суду Києва, яким під заставу в розмірі 3,2 мільйона гривень були звільнені заступник голови слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць. Нагадаємо, прокурорів затримали за фактом отримання хабара в розмірі понад 3 мільйони гривень, крім того, у них знайшли 400 тисяч доларів готівкою, автомат Калашникова, багато ювелірних виробів і 39 пакетів із діамантами. У зв'язку з таким рішенням Печерської Феміди у високих кабінетах визріла ідея вибити з рук суддів право застосовувати до корупціонерів запобіжний захід у вигляді внесення застави. «В особливих умовах, які є в Україні, питання скасування можливості використання застави для корупціонерів є важливим завданням для Верховної Ради», - заявив днями Президент і переконливо попросив народних депутатів розглянути це питання на найближчих засіданнях парламенту. Підтримав гаранта і голова Антикорупційного бюро Антон Ситник. «Люди виходять під заставу - десь щезають. Тому можливість прямого обрання запобіжного заходу - утримання під вартою - є обов'язковою на нинішньому етапі», - сказав Ситник. Заклик Петра Порошенка швидко почули і у Верховній Раді. 9 липня в парламенті було зареєстровано одразу три ідентичних законопроекти, які забороняють судам у подібних випадках застосовувати запобіжний захід у вигляді застави. З такою ініціативою порізно (дивно, чому не у співавторстві, що було б логічніше, - авт.) виступили радикал Андрій Артеменко та два «фронтовики» - Антон Геращенко та Роман Заставний. «У демократичній країні не може бути такого, щоб високопоставлена ​​особа, яку спіймали на хабарі або з кабінету якої було вилучено величезні суми гривень, доларів, євро та коштовності, суд потім відпускав під заставу. Це - алогічно. Ми повинні поставити жирну крапку в такий суддівській практиці», - висловив АСН свою думку народний депутат Андрій Артеменко. Тиск на невгодних Практикуючі юристи та експерти запал політиків скасувати заставу для корупціонерів називають банальним популізмом і замилюванням очей. «Відбулася низка гучних затримань високопоставлених осіб, які підозрюються в корупції. Судді на законних підставах випустили підозрюваних під заставу. Але ситуація була подана суспільству як саботаж з боку судів. Їх звинуватили в тому, що вони не дають можливості притягнути до відповідальності корупціонерів. Хоча, за законом, суд просто зобов'язаний у вирішенні про взяття особи під варту визначити заставу, за винятком випадків підозри у вчиненні насильства, вбивства. Це нормальна європейська практика, - говорить АСН юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук Ганна Маляр. - Необґрунтовано утримувати під вартою осіб, які підозрюються у скоєнні економічних злочинів або злочинів у сфері службової діяльності». І, як уточнює експерт, це пов'язано не тільки зі шкідливим впливом самої ізоляції, а й із навантаженням на пенітенціарну систему. Мовою цифр: наприклад, у Лук'янівському СІЗО при ліміті наповнення 2800 місць утримувалося 4000 чоловік, а після прийняття нового КПК слідчі ізолятори частково були розвантажені, в тому числі завдяки застосуванню застави. На сьогоднішній день у Лук'янівському СІЗО утримується близько 2000 чоловік. «Навіщо скасовувати заставу? У СІЗО простіше вибивати свідчення і не тільки свідчення. Спонукати підозрюваного до хабара також простіше, коли він затриманий», - вважає Маляр. Також юрист звертає увагу на ще одну загрозу. «Запідозрити в корупції можна не тільки високопоставленого чиновника, а й звичайного бухгалтера або керівника невеликого підприємства. Тобто завтра, у разі неможливості застосування до підозрюваних у вчиненні корупційних злочинів застави, з метою тиску на бізнес або конкретну людину в СІЗО може опинитися будь-хто», - підкреслює Ганна Маляр. Не в захваті від скасування застави і адвокат Олександр Плахотнюк. На його думку, якщо правоохоронці побоюються, що людина, яка внесла заставу, може зникнути з України, то потрібно до неї приставити спостереження. Технічні можливості на сьогоднішній день є. «Якщо проаналізувати, то не так вже й багато високопоставлених чиновників, які внесли заставу, чекають суду. У держави є оперативні та технічні можливості простежити за ними і не дати втекти», - говорить АСН Плахотнюк. Невдалі спроби До слова, ініціатива скасувати заставу для корупціонерів не нова. Ще 14 квітня 2015 року був зареєстрований законопроект про скасування застави. Автором виступив міністр юстиції Павло Петренко. Він пропонував доповнити перелік осіб, до яких не застосовується запобіжний захід у вигляді застави, корупціонерами. І тільки лише у виняткових випадках дозволити застосування застави «у десятикратному розмірі неправомірної вигоди або вартості отриманого злочинним шляхом майна». Але тоді парламентські експерти розкритикували цю ініціативу. «Головне науково-експертне управління, поділяючи стурбованість ініціатора законопроекту щодо сучасного стану корупції в країні, погоджується з необхідністю удосконалення кримінально-правових засобів боротьби з таким видом злочинності. Водночас звертаємо вашу увагу, що зміни щодо розширення складів злочинів, за вчинення яких до підозрюваного (обвинуваченого) судом не може бути застосований якісь запобіжний захід, крім утримання під вартою, повинні бути виваженими і стосуватися тільки виняткових випадків, адже надмірне розширення цього переліку може мати підсумком невиправдане збільшення кількості заарештованих громадян і масові порушення прав людини», - сказано в експертному висновку ГНЕУ Верховної Ради до законопроекту Петренка. Піддав критиці урядовий законопроект і голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін. «Проаналізувавши законопроект, Комітет відзначає, що позбавлення суду можливості застосовувати до особи альтернативні утриманню під вартою запобіжного заходу означає пряме порушення прав людини, яке дозволить підозрюваним подавати позови до Європейського суду з прав людини», - зазначає Кожем'якін. У підсумку цьому законопроекту дали задній хід. До сесійної зали Верховної Ради навіть на розгляд у першому читанні його не вносили. Тому не виключено, що «нові» аналогічні законопроекти чекає та ж доля. Але політики, користуючись моментом, гарненько пропіаряться і завдяки наївності основної маси виборців зароблять бали своїй політичній силі напередодні місцевих виборів.
Суспільство В Одесі працівник митниці «допомагав» вивозити з України бурштин Служба безпеки України спільно з прикордонниками перекрила нелегальний канал вивезення бурштину до Китаю. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією прес-служби, одним із організаторів каналу був співробітник Одеської митниці. «Використовуючи службове становище, зловмисник організував незаконне вивезення великої кількості бурштину з території України через пункт пропуску« Аеропорт «Одеса», - йдеться в повідомленні. Як повідомляється, бурштин вивозився партіями по 100-200 кілограмів кілька разів на тиждень, переважно громадянами Китаю. Зловмисник отримував 130 доларів США за кожен вивезений кілограм бурштину. У СБУ відзначили, що в ході спецоперації було затримано громадянина Китаю під час спроби вивезення 80 кілограмів бурштину.
Суспільство оформление ленты  Сучасне мистецтво – дітям із зони АТО У просторому залі «Мистецького Арсеналу» в якості експонатів – ящики від снарядів. У більшості своїй зелені дерев'яні коробки розписані яскравими фарбами. Ось один із ящиків у стилі Луї Вітон – він нагадує, що під час війни не до моди і брендів. Інший – з намальованими на ньому козаками і палаючими шинами – в пам'ять про те, з чого все починалося. Їх розписали тринадцять відомих українських художників, серед яких – Арсен Савадов, Олександр Ройтбурд, Матвій Вайсберг, Ілля Чичкан і Алевтина Кахидзе, а також учні художніх шкіл. «Ми дуже сподіваємося, – зазначає ініціатор проекту волонтер Ірина Солошенко, – що вони більше ніколи не знадобляться військовим, а будуть використані для мирних потреб. Ми хочемо продати речі, які служили війні, й на виручені кошти придбати те, що послужить миру». Основу, яка перетворилася на експонати для цієї незвичайної виставки, Ірина разом зі своїми однодумцями привезла прямо з фронту. Продавати оновлені таким чином ящики будуть 14 липня. У цей день відбудеться благодійний аукціон «Мистецтво, яке рятує». Всі виручені кошти планують передати на підтримку дітей із селища Мар'їнка Донецької області. «Там досі залишається багато хлопчиків і дівчаток, – пояснює куратор виставки Катерина Тейлор, яка нещодавно повернулася із зони АТО. – Їм дуже потрібна їжа, а також ліки й засоби гігієни».

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,1064648628235-/ /-pc-/
Top